wietliczaki z radością przystąpiły do kolejnego zadania w ramach projektu „Kreatywne prace plastyczne”. Tym razem, wykorzystując kleksy z farb, stworzyły przepiękne, kolorowe motyle.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
Kreatywne motyle: Świetliczaki w akcji
- 8
Skarpetkowe przygody i ludziki – kreatywność klasy 2a
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to niezwykła lektura, opowiadająca o historiach dziesięciu skarpetek, które pewnego dnia postanawiają uciec z domu przez dziurę pod pralką i całkowicie zmienić swoje życie. Uczniowie z klasy 2a po przeczytaniu i książki postanowili nadać swoim skarpetkom drugie życie. Wykazując się dużą kreatywnością stworzyli Skarpetkowe Ludziki.
9
Zajęcia sensoplastyczne – kreatywna zabawa i rozwój z sensorycznym jeżem
W ramach unijnego projektu pt. „Tworzenie nowych miejsc przedszkolnych, wspieranie rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym oraz podnoszenie kompetencji zawodowych nauczycieli wychowania przedszkolnego w placówkach przedszkolnych w Gminie Redzikowo„ w poniedziałki z dziećmi z zerówki odbywają się zajęcia z sensoplastyki.
Sensoryczny jeż - aktywność z której płyną same korzyści
Zabawa z naturą - Użycie ziaren słonecznika w zabawie wprowadza element przyrody, co może budzić ciekawość i zainteresowanie otaczającym światem.
3
Mistrzostwa Słupska - szachy!
Nasi szachiści nie próżnują, wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Juniorów Miasta Słupska w Szachach.
Aleksandra Burak zdobyła 4 pkt i zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz została najlepszą juniorką i przy okazji zdobyła III kategorię.
Iwo Kamiński zdobył 4 pkt i zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej
Iga Kamińska zdobyła 3pkt, zajęła 9 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce w Juniorach od 11 do 12 lat.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Co jest w życiu ważne? Mieć czy być?
Uczniowie klas 7 a i b udali się na przedstawienie zatytułowane "Talenty- mieć czy być?" przygotowanie przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT.
Historia opowiada o Vincenie, światowej sławy młodym aktorze, który jest przytłoczony sławą i ograniczeniami, które paradoksalnie ta sława mu przysporzyła. Zdaje sobie sprawę, że jego życie wcale nie jest tak piękne i kolorowe, bo nie może realizować swojej prawdziwej pasji- pragnie malować. Pewnego dnia spotyka Bruna, uciekiniera z Domu Dziecka, z którym...zamienia się rolami. Obaj szukają sensu swojego istnienia i po wielu perypetiach odnajdują go. Vincent zostaje malarzem, a Bruno piosenkarzem.
Spektakl skłania do refleksji nad wyborem życiowej drogi . Uświadamia również, że dobra materialne są ulotne, a satysfakcję można osiągnąć przez rozwijanie talentów i pomaganie potrzebującym.
Rok Czesława Miłosza w naszej szkole – uczniowie odkrywają życie i twórczość noblisty
Rok 2024 został ustanowiony rokiem Czesława Miłosza - patrona naszej szkoły.
Podczas lekcji uczniowie klas 1-3 zgłębili wiedzę dotyczącą życia i twórczości Czesława Miłosza. Dowiedzieli się, że poeta większość swojego życia spędził poza granicami naszego państwa, a jego jego dzieła były objęte w Polsce cenzurą. Pomimo tego, Miłosz w 1980r. za całokształt swojej twórczości otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Uczniowie poznali także niektóre wiersze poety, takie jak: „Campo di Fiori” i „Przypowieść o maku”, do których wykonali ilustracje. Dzieci stworzyły również portrety Czesława Miłosza.
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów, które znajdują się na korytarzach naszej szkoły.
Rok Czesława Miłosza: kreatywne działania klasy 1b
W ramach trwającego w naszej szkole Roku Czesława Miłosza, klasa 1b przeprowadziła cykl zajęć na temat naszego patrona.
Choć Jego poezja nie należy do najłatwiejszych, nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z interpretacją plastyczną utworu "Przypowieść o maku" i wzięli udział w szkolnym konkursie na wykonanie portretu Czesława Miłosza.
26
Szachowa przygoda w 1b – nauka logiki i strategii przez zabawę
Podczas edukacji matematycznej w klasie 1b rozpoczęliśmy przygodę z królewską grą, jaką są szachy. Dzięki temu rozwijamy myślenie logiczne i strategiczne, ćwiczymy koncentrację uwagi oraz próbujemy przewidywać ruchy przeciwnika. Uczymy się również niejednokrotnie radzić sobie z porażką. Podczas takiej grywalizacji uczniowie przeliczają także zdobyte małe punkty, co ćwiczy zdolności rachunkowe.
Światowy Dzień Życzliwości – Świetliczki w kolorze optymizmu i radości
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Żółty jest kolorem tego niezwykłego dnia, a oznacza optymizm, szczęście i właśnie życzliwość Świetliczki rozmawiały o tym, co można zrobić dla drugiego człowieka z życzliwości, co oznacza bycie życzliwym, a także jak ona jest ważna dla nas na co dzień. Zrobiły piękne serduszka, kolorowe kwiatki, wykreślanki, labirynty, a nawet medale dla „życzliwych”
30
Szacunek, odpowiedzialność, (samo)dyscyplina w grupie klasowej
W dniu 21.11.2024 r. w Instytucie Pedagogiki i Psychologii UP w Słupsku odbyły się wyjątkowe zajęcia profilaktyczne dla klasy 5C, prowadzone przez Pana dr Pawła Kozłowskiego. Tematyka zajęć koncentrowała się na kluczowych wartościach, takich jak szacunek, odpowiedzialność i samodyscyplina, które są fundamentem dobrych relacji w grupie klasowej.
Dzięki ciekawym aktywnościom i zaangażowaniu uczniów zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze pełnej pozytywnej energii. Uczniowie mieli okazję spojrzeć na swoje zachowania w nowym świetle i zrozumieć, jak ważne są te wartości w codziennym życiu klasy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana dr Pawła Kozłowskiego za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tych wartościowych zajęć! Dzięki Pana zaangażowaniu uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę, ale również mogli rozwijać swoje umiejętności społeczne.
Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za aktywny udział – to Wasza energia sprawiła, że te zajęcia były tak inspirujące!
34
Każde Dziecko ma równe prawa
Każde dziecko, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same Prawa Dziecka.
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.
W świetlicy szkolnej, podczas zabawy z chustą animacyjną przypomnieliśmy sobie jakie prawa mają dzieci na całym świecie.
13
Bezpieczna podróż
W środę 20 listopada uczniowie klasy 2 c gościli na lekcji Panią Krystynę Popiel oraz Pana Edwarda Kasperskiego, którzy rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznej podróży pociągiem. Dzięki ciekawym filmom edukacyjnym uczniowie dowiedzieli się w jakich miejscach możemy bezpiecznie przechodzić przez tory, co oznaczają znaki drogowe umieszczane przy przejazdach kolejowych. Goście zachęcali również, do odwiedzenia Izby Historii Kolei mieszczącej się w Słupsku. Dla utrwalenia zdobytych wiadomości dzieci otrzymały tematyczną kolorowankę dotyczącą bezpieczeństwa na kolei. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.
12
Patriotycznie i podniośle w ZSP w Siemianicach
18.11.2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości.
Była część oficjalna z przemową Pana dyr. Krzysztofa Woźniaka oraz część artystyczna w wykonaniu grupy teatralno- muzycznej "Podwórko".
Młodzi aktorzy zaprezentowali inscenizację pt. "Dzień Niepodleglości- święto wolności"(scenariusz i reżyseria K.A. Praszczakowie).
Mądre, ponadczasowe teksty, wspaniałe stroje i rekwizyty, wyjątkowa prezentacja, wykonanie w finale piosenki pt"Kocham wolność " przez Bartka Zarembę- to wszystko składało się na przedstawienie, którego głównym założeniem było uzmysłowić wszystkim, że o wolność naszej ojczyzny musimy dbać każdego dnia, gdyż "nie jest dana, ale zadana".
"Podwórko" bardzo dziękuje za pomoc przy realizacji sztuki Pani Izabeli Brzykcy, Krystynie Bogusz-Życzkowskiej oraz Panu Marcinowi Chachule-Domańskiemu.
13
Tropical Islands – dzień pełen egzotycznych wrażeń i niezapomnianych chwil!
Dnia 16.11.2024r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Tropical Islands – niezwykły park rozrywki pod Berlinem.
Już od wejścia poczuliśmy tropikalny klimat: ciepłe powietrze, egzotyczne rośliny i szum wody. Najwięcej emocji dostarczyły nam szybkie zjeżdżalnie, relaks w lagunie oraz pływanie w basenie przypominającym morze Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie tropikalnej wioski i spróbowanie egzotycznych potraw.
Wycieczka była pełna wrażeń, a wspólnie spędzony czas z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci!
5
Twórcza podróż z poezją Czesława Miłosza – piątoklasiści interpretują i ilustrują
Na lekcjach języka polskiego w klasie piątej omawialiśmy wiersze naszego patrona Czesława Miłosza.
Interpretowaliśmy między innymi utwór pt. „Na ziarnku maku”, do którego uczniowie mieli wykonać ilustrację. To zadanie dodatkowe w ramach trwającego Roku Czesława Miłosza.
Niełatwa poezja naszego patrona uruchomiła wyobraźnię tak, że uczniowie stworzyli naprawdę piękne prace.
3
"Podwórko" na planie filmowym!!!
19 listopada br. miało miejsce historyczne, niesamowite wydarzenie dla grupy teatralno- muzycznej "Podwórko". Nasi młodzi aktorzy zostali zaproszeni na plan filmu familijnego o roboczym tytule "Skrzat" w reżyserii Krzysztofa Komandery.
Przeszli szkolenie sadzenia lasu ( posadzili drzewka na ogromnej polanie), ponieważ jako statyści musieli zagrać uczniów sadzących las w scenie finałowej .Podczas zdjęć byli obecni znani polscy aktorzy, m.in. Arkadiusz Jakubik oraz Wojciech Solarz. Wśród postaci trzecioplanowych wystąpiła nasza
uczennica.
Premiera filmu we wrześniu Czekamy z niecierpliwością!!! To był bardzo owocny wyjazd: poznaliśmy pracę ekipy filmowej, nauczyliśmy się sadzić las, zagraliśmy w filmie, no i mamy swój kawałek lasu w Borach Tucholskich.
Bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc Panu dyrektorowi Krzysztofowi Wozniakowi, Pani Ilonie i Bogdanowi Zarembom oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół SP Siemianicach Edukacja na miarę czasu" za dofinansowanie naszej wyprawy.
12
Zapraszamy do udziału w konkursie
Regulamin Konkursu dla uczniów klas I-VIII pod hasłem „Edukacja na miarę czasu”
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Siemianicach Edukacja na miarę czasu.
Zadaniem uczestnika konkursu wykonanie jednej z prac:
- praca plastyczna przedstawiająca wyobrażenie o edukacji w naszej szkole, zmian, które powinny być dokonane. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną np. kredka, pastele, farby plakatowe.
- kartka z życzeniami z okazji 15-lecia stowarzyszenia
- wiersz, którego tematyka będzie nawiązywała do stowarzyszenia, przyjaźni, pomagania, edukacji.
1.Cele konkursu:
a) Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci;
b) Alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego;
c) Rozwijanie wyobraźni uczniów.
2. Uczestnicy konkursu
Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III oraz IV-VIII.
3. Założenia organizacyjne
a) Do konkursu przystępują uczniowie indywidualnie;
b) Każdy Uczestnik może przygotować na konkurs tylko jedną pracę;
c) Prace konkursowe muszą być pracami własnymi,
4. Podpisane prace należy przekazać do Pani Małgorzaty Tabały lub do Pani Agnieszki Myślińskiej do 05.12.2024 r.
5. Zwycięskie prace zostaną wywieszone podczas obchodów 15-lecia stowarzyszenia.
6. W każdej kategorii wiekowej zostaną wyłonieni laureaci konkursu.
7. Fundatorem nagród (vouchery do Empiku) jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Siemianicach Edukacja na miarę czasu.
📢 Nauka przez zabawę na magicznym dywanie! 🎉
Uczniowie klas 0-3 mają możliwość korzystania podczas zajęć z mobilnego dywanu interaktywnego! To wyjątkowe narzędzie, które łączy edukację z zabawą – dzieci uczą się przez ruch i interakcję, rozwijając przy tym swoje umiejętności w sposób kreatywny i angażujący.
Dywan został zakupiony w ramach projektu Aktywna Gmina Redzikowo- we współpracy z Stowarzyszenie Edukacja na miarę czasu . Dziękujemy za wsparcie i inwestycję w nowoczesną edukację!
Już teraz obserwujemy, jak wiele radości sprawia naszym uczniom nauka w tej nowej formie.
14
Mistrzostwa gminy Słupsk w Koszykówce 3x3 dla dzieci Szkół Podstawowych z terenu gminy Słupsk
- 26
W dniu 12.11.2024r. na hali sportowej w Bierkowie odbyły się mistrzostwa gminy Słupsk w Koszykówce 3x3 dla dzieci Szkół Podstawowych z terenu gminy Słupsk. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Bierkowie. W zawodach wzięło udział 9 zespołów ze szkół podstawowych w Głobinie, Jezierzycach, Redzikowie, Wrześciu, Włynkówku i Siemianicach. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach. W sumie rozegrano 16 spotkań.
Zespół Szkolno Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach zajął III miejsce w kategorii
dziewcząt, który grał w składzie: Lena Szewczuk, Zuzanna Teclaf i Michalina Kawalec.
Chłopcy, którzy zajęli również III miejsce, grali w składzie: Michał Wanago, Mikołaj Kobusiński, Marcel Bonalski i Tymoteusz Szczurowski.
Finał Powiatowy w unihokeja chłopców w ramach Igrzysk młodzieży szkolnej
No i nadszedł długo wyczekiwany finał.
6 listopada 2024 roku po raz kolejny pojechaliśmy do Główczyc by walczyć o zdobycie tytułu Mistrza Powiatu Słupskiego. Niestety ten dzień nie sprzyjał naszym chłopcom po bardzo wyrównanych rozgrywkach i minimalnych przegranych nasza ekipa zajęła tę najbardziej nie lubianą przez sportowców lokatę. Niestety zajęliśmy 4 miejsce w tym turnieju. Wydawałoby się, że słabo. Nic bardziej mylnego po bardzo wyrównanym turnieju finałowym czwarte miejsce. Ale czwarte na ponad 30 placówek w Powiecie Słupskim. Tego dnia grali: Dawid Miszk, Jakub Piwowarski, Michał Worona, Oskar Czerniewicz, Adam Magiera, Marcel Sokołowski, Janek Dąbrowski, Mikołaj Krajewski, Bartosz Dusza i Cezary Robak. A nad zespołem czuwał Tomasz Rybak.