SAMORZAD UCZNIOWSKI

    • Bajkowe postacie opanowały szkołę w Siemianicach

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disney ’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, wzruszają, ale również przekazują ważne prawdy życiowe!

     W naszej szkole Dzień Postaci z Bajek odbył się 6 listopada. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły przebrani w bajkowe stroje.

     Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na „Najlepsze przebranie za postać z bajki”. Przedmiotem konkursu było przygotowanie najciekawszego przebrania za postać z bajki wykonanego według własnego pomysłu oraz zaprezentowanie go przed komisją. Mogliśmy podziwiać stroje Zielonego Kapturka, Roszpunkę, Czarownice, żołnierzy, księżniczki, Gucia, kowbojów i wiele innych ciekawych i niepowtarzalnych. Przebrania były oceniane według następujących kryteriów: pomysłowość, estetyka wykonania stroju oraz wkład pracy.

     Komisja konkursowa w składzie p. Bożenka Żukowska, p. Agata Dudzic, p. Katarzyna Dydyna, Alicja Kołatka i Izabela Weryńska przyznała następujące miejsca:

      I miejsce: Emilia Wołoszyn klasa 7b, smerf

     II miejsce: Antonina Piszcz klasa 8a i Filip Paprocki klasa 8a – kowboje

      III miejsce: Michalina Kołatka klasa 5c – Zielony Kapturek

     Wyróżnienie: p. Krystyna Bogusz-Życzkowska – Kot w glanach

     p. Marcin Chachuła-Domański – Królewna Śnieżka i krasnoludki

     Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    • Dzień 12 października upłynął na świętowaniu Dnia Edukacji Narodowej. Dzień ten ma swoje początki w 1957 roku. Wtedy też odbyła się Światowa Konferencja Nauczycielska w Warszawie, podczas której ustalono, że dzień 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. W 1972 roku natomiast wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypadał w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, czyli 14 października.

     W tym dniu delegacja Samorządu Uczniowskiego uhonorowała pracę zarówno nauczycieli, jaki i pracowników administracji oraz obsługi w szkole  składając życzenia, wręczając słodkie upominki oraz losy, które dla niektórych okazały się szczęśliwe.

    • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

    • 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie naszej społeczności szkolnej. Razem zdecydowaliśmy, że  Prezydium Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/23 stanowią:

     Przewodniczący – Jakub Kozina  klasa 8b

     Zastępca przewodniczącego – Alicja Kołatka  klasa 7b

     Skarbnik – Antonina Piszcz  klasa 8a

     Sekretarz – Izabela Weryńska  klasa 6a 

     Nowemu Prezydium Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy!!!
     Życzymy owocnej pracy i czekamy na realizację programów wyborczych !!!

      

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    • Dzień Dziecka

    • Wszystkim dzieciom z okazji ich święta, życzymy zdrowia, wspaniałych i pełnych przygód zbliżających się wakacji, spełnienia marzeń i uśmiechu na twarzy, bo jak powtarzał Janusz Korczak  Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

     W tym szczególnym dniu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali lody, które ufundowała Rada Rodziców.

      

     Serdecznie dziękujemy

      

      


     Zapraszamy do galerii.

    • Finał WOŚP

    • Finał z głową - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem WOŚP skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

     W naszej szkole od poniedziałku do piątku wyznaczona osoba będzie chodziła z puszką i zbierała pieniążki. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Wiemy, że ten Finał będzie inny niż wszystkie do tej pory ale...... ZAGRAJMY w Siemianicach RAZEM!!! Z CAŁYCH SIŁ!!!!

   • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     
    Od piątku 02 października do poniedziałku 05 października odbyły się wybory online do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły jak również wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Jest to bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali filmy wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać po jednym jeden głosie na swojego kandydata do Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący: Przewodniczącą – Joanna Ostrowska klasa 7a Zastępca – Oliwia Rahoza klasa 8a Skarbnik – Zuzanna Żukowska klasa 6 c Sekretarz – Iga Stawasz klasa 5b Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku 2020/2021 została Pani Monika Szulta.
     
    Nowo wybranym władzom SU oraz opiekunowi gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

     

    Dzień Edukacji Narodowej

     

    Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich ludzi związanych z oświatą, ale przede wszystkim tych, którzy dokładają wszelkich starań, aby młode pokolenie wyposażyć w niezbędną wiedzę i umiejętności. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego  przygotowali dla wszystkich pracowników szkoły małe upominki. Pomimo tego, że ze względu na pandemię nie odbyła się akademia, to był bardzo miły dzień :)

     

    Zapraszamy do galerii.


     

    #akcjachryzantema

    W piątek po południu rząd ogłosił, że z powodu pandemii podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy. Wielu przedsiębiorców narażonych jest na ogromne straty.

    Samorząd Uczniowski zachęca do włączenia się do ogólnopolskiej akcji #akcjachryzantema. Zakupmy chryzantemy od lokalnych hodowców, ogrodników i przyozdóbmy nimi nasze ogrody, balkony.

    Wspierajmy lokalnych przedsiębiorców. Bądźmy solidarni - pomóżmy

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
   • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
   • +48 59 8471856
   • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
   • NIP 839-28-15-823
   • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej
 • Librus Synergia