• IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

• 12 października w Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA  VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

Akcja ta realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Zanim przystąpiono do akcji rozwieszono w szkole plakaty promujące to wydarzenie. Ponadto w każdej klasie nauczyciel biblioteki przekazał szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w szkole. W tym dniu na dużej przerwie międzylekcyjnej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zabrali ze sobą książkę , którą wcześniej wypożyczyli w bibliotece szkolnej, a następnie usiedli gdzie , kto mógł w sali lekcyjnej, na korytarzu, na boisku szkolnym i przez całą przerwę czytali wybraną przez siebie książkę. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchano książki czytane przez swoich   koleżanek i kolegów. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole.

Celem akcji była promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą z nadzieją, że będzie ona wpisana na stałe w kalendarz życia szkoły.

• XXII Dzień Papieski

• 15 października 2023  roku młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Koła Caritas wzięła udział w obchodach XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „Święty Jan Paweł II – Cywilizacja życia” w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach.

Wolontariusze w tym dniu zbierali  fundusze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II, wspierającej młodzież  uzdolnioną, znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych,  i sprzedawali po raz kolejny kremówki papieskie. Młodzież z klasy ósmej przygotowała  uroczystą Mszę Świętą.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!!!

• Szkolny Klub Wolontariusza rusza z akcją ❣❤„ Paczka dla niemowlaczka”❤❣

• Zapraszamy do wsparcia akcji Paczka dla Niemowlaczka – zbiórki darów dla ubogich, często dotkniętych wojną krajów Afryki. Chcemy włączyć się do pomocy dzieciom afrykańskim w ich pierwszych, często trudnych dniach na świecie.

Co będziemy zbierać:

pieluszki tetrowe,

mydełka dla niemowląt,

butelki i mleko zastępcze,

maści na odparzenia np. Sudocrem,

płyny odkażające.

Każda z tych rzeczy jest w Afryce na wagę złota.

Dlaczego akcja jest tak bardzo ważna?

„Paczka dla Niemowlaczka” to wyprawka, którą kobiety dostaną w izbach porodowych prowadzonych przez polskie misjonarki.Pomoże to uratować zdrowie, a czasem nawet życie afrykańskich Maluszków.Dary przynosimy do p. Anny Trompeteler i p. Judyty Jańczak.

Zbiórka potrwa do 17 listopada 2023!😁

• Szkolny kiermasz

• Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zakupić pyszne ciasta 🥮🍰, babeczki🧁🍩🍪, tosty🥪🥪🥪 i galaretki. Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebraliśmy 1958 zł!!!Zebrane pieniążki przeznaczymy na działalność Samorządu Uczniowskiego.Szczególne podziękowania za okazany czas i bezinteresowną pomoc kierujemy do p. Ani Trompeteler, p. Bożenki Żukowskiej i p. Agatki Dudzic❤❤❤Serdecznie dziękujemy wszystkim ❤Rodzicom❤🥰, którzy bezinteresownie upiekli te wszystkie pyszne ciasta, babeczki, rogaliki….DZIĘKUJEMY!!! ❣❣❣

• Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

• 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie naszej społeczności szkolnej. Razem zdecydowaliśmy, że  Prezydium Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/23 stanowią:

Przewodniczący – Jakub Kozina  klasa 8b

Zastępca przewodniczącego – Alicja Kołatka  klasa 7b

Skarbnik – Antonina Piszcz  klasa 8a

Sekretarz – Izabela Weryńska  klasa 6a

Nowemu Prezydium Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy!!!Życzymy owocnej pracy i czekamy na realizację programów wyborczych !!!