Aktualności

     • ❣❣❣ZBIÓRKA MONET W RAMACH AKCJI „GÓRA GROSZA”❣❣❣

     • Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza” organizowanej przez „Towarzystwo Nasz Dom”. Biorąc udział w akcji, wspieramy organizatorów w realizacji ich celów, którymi są: pomoc rzeczowa dla dzieci w całej Polsce, wsparcie psychologiczne dzieci i ich bliskich, programy stypendialne dla dzieci i młodzieży oraz specjalistyczna opieka całodobowa.

      W naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach akcji charytatywnej „Góra Grosza” będzie trwała od 24 listopada 2023 r. do 29 lutego 2024 r. W każdy piątek wolontariusze będę odwiedzać klasy z puszkami, do których zbierane będą monety o nominałach od 1 gr do 5 zł. Możliwe jest również przekazanie banknotów.

      Jeden grosz to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom.

      Zapraszamy do czynnego udziału wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz pracowników.

     • Bajkowe postacie opanowały szkołę w Siemianicach

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disney ’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, wzruszają, ale również przekazują ważne prawdy życiowe!

      W naszej szkole Dzień Postaci z Bajek odbył się 6 listopada. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły przebrani w bajkowe stroje.

      Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na „Najlepsze przebranie za postać z bajki”. Przedmiotem konkursu było przygotowanie najciekawszego przebrania za postać z bajki wykonanego według własnego pomysłu oraz zaprezentowanie go przed komisją. Mogliśmy podziwiać stroje Zielonego Kapturka, Roszpunkę, Czarownice, żołnierzy, księżniczki, Gucia, kowbojów i wiele innych ciekawych i niepowtarzalnych. Przebrania były oceniane według następujących kryteriów: pomysłowość, estetyka wykonania stroju oraz wkład pracy.

      Komisja konkursowa w składzie p. Bożenka Żukowska, p. Agata Dudzic, p. Katarzyna Dydyna, Alicja Kołatka i Izabela Weryńska przyznała następujące miejsca:

       I miejsce: Emilia Wołoszyn klasa 7b, smerf

      II miejsce: Antonina Piszcz klasa 8a i Filip Paprocki klasa 8a – kowboje

       III miejsce: Michalina Kołatka klasa 5c – Zielony Kapturek

      Wyróżnienie: p. Krystyna Bogusz-Życzkowska – Kot w glanach

      p. Marcin Chachuła-Domański – Królewna Śnieżka i krasnoludki

      Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

     • IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

     • 12 października w Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA  VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Akcja ta realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Zanim przystąpiono do akcji rozwieszono w szkole plakaty promujące to wydarzenie. Ponadto w każdej klasie nauczyciel biblioteki przekazał szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w szkole. W tym dniu na dużej przerwie międzylekcyjnej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zabrali ze sobą książkę , którą wcześniej wypożyczyli w bibliotece szkolnej, a następnie usiedli gdzie , kto mógł w sali lekcyjnej, na korytarzu, na boisku szkolnym i przez całą przerwę czytali wybraną przez siebie książkę. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchano książki czytane przez swoich   koleżanek i kolegów. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole. 

      Celem akcji była promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą z nadzieją, że będzie ona wpisana na stałe w kalendarz życia szkoły.

     • XXII Dzień Papieski

     • 15 października 2023  roku młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Koła Caritas wzięła udział w obchodach XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „Święty Jan Paweł II – Cywilizacja życia” w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach.

      Wolontariusze w tym dniu zbierali  fundusze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II, wspierającej młodzież  uzdolnioną, znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych,  i sprzedawali po raz kolejny kremówki papieskie. Młodzież z klasy ósmej przygotowała  uroczystą Mszę Świętą.

      Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!!!

     • Szkolny Klub Wolontariusza rusza z akcją ❣❤„ Paczka dla niemowlaczka”❤❣

     • Zapraszamy do wsparcia akcji Paczka dla Niemowlaczka – zbiórki darów dla ubogich, często dotkniętych wojną krajów Afryki. Chcemy włączyć się do pomocy dzieciom afrykańskim w ich pierwszych, często trudnych dniach na świecie.

      Co będziemy zbierać:

      pieluszki tetrowe,

      mydełka dla niemowląt,

      butelki i mleko zastępcze,

      maści na odparzenia np. Sudocrem,

      płyny odkażające.

      Każda z tych rzeczy jest w Afryce na wagę złota.

      Dlaczego akcja jest tak bardzo ważna?

      „Paczka dla Niemowlaczka” to wyprawka, którą kobiety dostaną w izbach porodowych prowadzonych przez polskie misjonarki.Pomoże to uratować zdrowie, a czasem nawet życie afrykańskich Maluszków.Dary przynosimy do p. Anny Trompeteler i p. Judyty Jańczak.

      Zbiórka potrwa do 17 listopada 2023!😁

     • Szkolny kiermasz

     • Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zakupić pyszne ciasta 🥮🍰, babeczki🧁🍩🍪, tosty🥪🥪🥪 i galaretki. Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebraliśmy 1958 zł!!!Zebrane pieniążki przeznaczymy na działalność Samorządu Uczniowskiego.Szczególne podziękowania za okazany czas i bezinteresowną pomoc kierujemy do p. Ani Trompeteler, p. Bożenki Żukowskiej i p. Agatki Dudzic❤❤❤Serdecznie dziękujemy wszystkim ❤Rodzicom❤🥰, którzy bezinteresownie upiekli te wszystkie pyszne ciasta, babeczki, rogaliki….DZIĘKUJEMY!!! ❣❣❣

     • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

     • 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział wszyscy uczniowie naszej społeczności szkolnej. Razem zdecydowaliśmy, że  Prezydium Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/23 stanowią:

       

      Przewodniczący – Jakub Kozina  klasa 8b

      Zastępca przewodniczącego – Alicja Kołatka  klasa 7b

      Skarbnik – Antonina Piszcz  klasa 8a

      Sekretarz – Izabela Weryńska  klasa 6a 

       

      Nowemu Prezydium Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy!!!Życzymy owocnej pracy i czekamy na realizację programów wyborczych !!!

       

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     • 22 września 2023 roku w auli widowiskowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po wprowadzeniu uczniowie zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki, przez bibliotekarza Jarosława Daniluka, a panie Dyrektorki Maria Nowak i Malwina Kaczmarowska wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Zadowoleni nowi czytelnicy obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną i wypożyczać książki.

      Jarosław Daniluk

     • NAKRĘTKI ZBIERAMY - DZIECIOM POMAGAMY

     • Szkolny Klub Wolontariusza, jak co roku, rozpoczyna akcję zbiórki nakrętek.
      Pomaganie jeszcze nie było tak proste!
      Akcja „Nakrętki zbieramy – dzieciom pomagamy” startuje już dziś!
      Zbieramy nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów,
      płynach do płukania, itp.
      Wspólnymi siłami możemy zebrać kilogramy nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup leków oraz na rehabilitację chorych dzieci.
      Nakrętki przynosimy do czerwonego serca przed szkołą.

      UWAGA - CZAS START !!!

     • Rozpoczęcie Roku Szkonego 2023/2024

     • Szanowni Rodzice, kochane Dzieci!
       

      Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbędzie się 4 września 2023 r.

      9.00 – klasy I-III

      11.00 – klasy IV-VIII

       

      Rozpoczęcie roku szkolnego dla każdej z klas odbędzie się na boisku szkolnym lub w sali widowiskowej (w zależności od warunków atmosferycznych).

      Po części oficjalnej dzieci wraz z wychowawcą udadzą się do klas, w których zostaną im rozdane plany lekcji.

      Nowi uczniowie otrzymają loginy i hasła do dziennika elektronicznego Librus.

       

     • Gratulacje!!!

     • Gratulujemy wysokich wyników wszystkim absolwentom szkoły oraz ich nauczycielom

      Wyniki szkoły z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego są wyższe od średniej w gminie, powiecie, województwie oraz kraju

      Najwyższe wyniki z języka polskiego:

      - Rozalia Pawłowska 89%

      - Hanna Worona 96%

      - Patrycja Jackowiak 93%

      - Julia Wach 91%

      Natalia Danowska 91%

      Z matematyki 100% punktów uzyskali:

      - Bartłomiej Głos

      - Patrycja Jackowiak

      - Damian Kluk

      - Jeremi Ławski

      Z języka angielskiego uczennica klasy 8a – Patrycja Jackowiak, która uzyskała tytuł laureata została zwolniona z egzaminu i otrzymała 100% wynik. Pozostałe najwyższe wyniki:

      - Bartłomiej Głos 98%

      - Kornelia Wrycza 98%

      - Patryk Bajtek 98%

      - Michalina Drożdż 98%

      - Patrycja Nartowska 98%

     • Sportowy sukces Stanisława Przygóckiego!

     • Stanisław Przygócki zajął pierwsze miejsce w dwuboju na odbywających się w Słupsku Wojewódzkich Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich.  Startował on w biegu na 60m i skoku w dal. Zwycięstwo zapewniło mu udział w Finale Ogólnopolskich zawodów, który odbędzie się w Toruniu. 

      W zawodach brali udział i osiągali wysokie rezultaty:

      • Marika Broll – bieg na 60m i skok w dal
      • Zuzanna Przygócka – bieg na 60 m i skok w dal
      • Michalina Kadziewicz – bieg na 60m i rzut piłeczka palantową
      • Patrycja Łapko – bieg na 300 m i skok w dal
      • Nadia Patynowska – bieg na 300 m i skok w dal
      • Michał Wanago – bieg na 600 m i rzut piłeczka palantową

      Reszta klasa 4a dzielnie dopingowała swoich kolegów. Podczas zawodów można było sprawdzić swoje umiejętności i kondycje na torach sprawnościowych, jak również porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcia z mistrzyniami sportu:

      • Małgorzatą Hołub-Kowalik (Mistrzyni Olimpijska)
      • Angeliką Cichocką (Mistrzyni Europy).

      Gratulujemy!!!

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
   • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
   • +48 59 8471856
   • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
   • NIP 839-28-15-823
   • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej
 • Librus Synergia