• Zmień szkołę, chodź na wybory!

• 22 września w naszej szkole odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Szkolnego. Uczniowie ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „brak prac domowych”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość dyskotek”.

Oto lista uczniów, którzy kandydują do Samorządu Uczniowskiego:

• Stachniczek Amelia klasa 4a
            • Śliwkiewicz Natasza klasa 4c
            • Kołatka Alicja klasa 6b
            • Świebodziński Mikołaj klasa 7a
            • Gwardiak Marcel klasa 7b
            • Żukowska Zuzanna klasa 8c

Kandydaci starali się przekonać i zachęcić swoich kolegów do głosowania na nich.

Głosowanie odbyło się 23 września 2022r.

Wyniki zostaną ogłoszone 26 września.

Życzymy powodzenia

• Gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych

• Reprezentacja chłopców zajęła PIĄTE miejsce w GMINNYCH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w SZTAFETOWYCH  BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, w składzie sztafety byli:

• Piotr Kromp
            • Filip Koniewski
            • Franciszek Strączewski
            • Mateusz Skrzypczyk
            • Adam Burak
            • Alan Dusza

Serdecznie gratulujemy!!!

Zachęcamy do reprezentowania szkoły w zawodach sportowych!!!

• Dzień Kropki 🟣🔵🟢🟡🟠🔴

• 15 września, jak co roku, świętowaliśmy w szkole Dzień Kropki. Uczniowie oraz pracownicy szkoły paradowali we wspaniałych kropkowanych strojach. W przyszłym tygodniu zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najbardziej "zakropkowanego" ucznia. Obejrzyjcie trochę zdjęć upamietniających to wydarzenie.

• Zakończenie roku szkolnego

• Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach serdecznie zaprasza uczniów, rodziców i gości na uroczyste zakończenia roku szkolnego 2021/2022:

22.06.2022 godz. 17.00 – kl. III

23.06.2022 godz. 17.00 – kl. VII – VIII

24.06.2022 godz. 9.00 – kl. I - II godz. 11.00 – kl. IV – VI

godz. 10.00 wręczenie świadectw w salach dydaktycznych dla klas III, VII, VIII

• Spotkanie rekrutacyjne klas I

• Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na spotkanie rekrutacyjne, które odędzie się 14 czerwca 2022 o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

Przebieg spotkania:

• Część artystyczna przygotowana przez uczniów
            • Wypełnianie wymaganej dokumentacji
            • Przedstawienie oferty edukacyjnej
            • Zwiedzanie szkoły
          • Powiatowa Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce

• 13 maja na słupskim stadionie odbyła się Powiatowa Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Miło nam poinformować, że zdobyliśmy aż 11 medali.

Złoty medal zdobyły:

Natasza Kowalewska w biegu na 600m,

Martyna Woźniak w skoku wzwyż,

Srebrny medal zdobyli:

Wiktoria Winsztal w skoku w dal i skoku wzwyż,

Kacper Lange w rzucie oszczepem,

Mateusz Woś w biegu na 2000m,

Natasza Kowalewska, Agata Jankowska, Martyna Woźniak, Alicja Jankowska w sztafecie 4x100m

Brązowy medal zdobyli:

Agata Jankowska w biegu na 100m,

Igor Sztylka w biegu na 2000m,

Kacper Łukaszuk w biegu na 300m,

Igor Nowakowski, Kacper Łukaszuk, Huber Wolak, Dacjan Staranowicz w sztafecie 4x100m.

Filip Koniewski, Mateusz Małkus, Martna Bugraff, Jakub Szczegielniak, Aleksy Winsztal, Adrian Lewczuk dzielnie walczyli, ale nie udało im się zdobyć miejsca na podium.

Wszystkim uczniom gratulujemy i  zachęcamy do udziału w kolejnych zawodach!

• Wizyta przedszkola w bibliotece szkolnej

• W dniu 26.04.2022 roku, bibliotekę Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach odwiedziły dzieci z przedszkola. Podczas wizyty połączonej z warsztatami dzieci poznały jak wygląda biblioteka szkolna, jak funkcjonuje oraz jak zbudowana jest książka. Po prezentacji przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z bajkami oraz wysłuchały bajki intonowane przez bibliotekarza szkolnego Jarosława Daniluka. Następnie dzieci zwiedziły szkołę poznając jej sale lekcyjne, gimnastyczne, aulę widowiskową i ich wyposażenie. Po zakończeniu warsztatów dzieci zadowolone otrzymały ozdobne zakładki do książek.

• Powiatowy Przegląd Piosenki „Idzie wiosna”

• Powiatowy Przegląd Piosenki „Idzie wiosna” z naszymi uczniami!

Za nami Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Idzie Wiosna" zorganizowany przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk , który odbył się w tym roku w gmachu naszej szkolnej auli.

Szkołę w Siemianicach reprezentowali uczniowie w 3 kategoriach:

Soliści klas I-III: Paulina Felczak i Zosia Zaremba z klasy 3b przygotowane przez Panią Elżbietę Jesionowską.

Zespoły klas I-IV: zespół wokalny przygotowany przez Pana Andrzeja Praszczaka

oraz w kategorii soliści klas IV-VIII Alicja Jankowska z klasy VIII b

Spośród laureatów tegorocznego konkursu możemy pochwalić się i naszymi wykonaniami piosenek. To wyróżnienie dla Zosi Zaremby oraz drugie miejsce dla zespołu wokalnego klas I-III.

Gratulujemy!

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2022

• 17 marca blisko trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2022. Przez 75 minut nasi najlepsi matematycy walczyli z zadaniami, których rozwiązanie stanowiłoby problem nawet dla dorosłych. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki.

• KIERMASZ SŁODKOŚCI

• Świetlica szkolna i Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie zaprasza na KIERMASZ SŁODKOŚCI, który odbędzie się 24.03.2022 (czwartek) w godzinach 9.40-13.00 (parter obok stołówki).

Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie OLIWIERA chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Razem możemy wiecej

Serdecznie zapraszamy!!!