• Bajkowe postacie opanowały szkołę w Siemianicach

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disney ’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, wzruszają, ale również przekazują ważne prawdy życiowe!

W naszej szkole Dzień Postaci z Bajek odbył się 6 listopada. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły przebrani w bajkowe stroje.

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na „Najlepsze przebranie za postać z bajki”. Przedmiotem konkursu było przygotowanie najciekawszego przebrania za postać z bajki wykonanego według własnego pomysłu oraz zaprezentowanie go przed komisją. Mogliśmy podziwiać stroje Zielonego Kapturka, Roszpunkę, Czarownice, żołnierzy, księżniczki, Gucia, kowbojów i wiele innych ciekawych i niepowtarzalnych. Przebrania były oceniane według następujących kryteriów: pomysłowość, estetyka wykonania stroju oraz wkład pracy.

Komisja konkursowa w składzie p. Bożenka Żukowska, p. Agata Dudzic, p. Katarzyna Dydyna, Alicja Kołatka i Izabela Weryńska przyznała następujące miejsca:

I miejsce: Emilia Wołoszyn klasa 7b, smerf

II miejsce: Antonina Piszcz klasa 8a i Filip Paprocki klasa 8a – kowboje

III miejsce: Michalina Kołatka klasa 5c – Zielony Kapturek

Wyróżnienie: p. Krystyna Bogusz-Życzkowska – Kot w glanach

p. Marcin Chachuła-Domański – Królewna Śnieżka i krasnoludki

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!