• Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

• 22 września 2023 roku w auli widowiskowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po wprowadzeniu uczniowie zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki, przez bibliotekarza Jarosława Daniluka, a panie Dyrektorki Maria Nowak i Malwina Kaczmarowska wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Zadowoleni nowi czytelnicy obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną i wypożyczać książki.

Jarosław Daniluk

• NAKRĘTKI ZBIERAMY - DZIECIOM POMAGAMY

• Szkolny Klub Wolontariusza, jak co roku, rozpoczyna akcję zbiórki nakrętek.
            Pomaganie jeszcze nie było tak proste!
            Akcja „Nakrętki zbieramy – dzieciom pomagamy” startuje już dziś!
            Zbieramy nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów,
            płynach do płukania, itp.
            Wspólnymi siłami możemy zebrać kilogramy nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup leków oraz na rehabilitację chorych dzieci.
            Nakrętki przynosimy do czerwonego serca przed szkołą.

UWAGA - CZAS START !!!