Aktualności

     • Szkolny konkurs "List do Świętego Mikołaja"

     • Z radością informujemy, że Jury w składzie Katarzyna Praszczak i Jarosław Daniluk ocenili nadesłane prace na szkolny konkurs "List do Świętego Mikołaja".

      I miejsce zajęła Iga Stawasz z klasy VIbII miejsce zajęła Lena Cyprych z klasy VIbIII miejsce zajął Flavio Postiglione z klasy VI b.

      Dyplomy i nagrody książkowe wręczone zostaną po przerwie Świąteczno- Noworocznej.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt.

     • Jasełka w naszej szkole

     • Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Młodzież i dzieci spotykają się na klasowych wigiliach,  łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy…..robi się ciepło…..cieplutko………i bardzo świątecznie.
      Jak co roku, tak i teraz w naszej szkole przygotowano inscenizację z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Program jasełek przedstawiał w sposób oryginalny i bardzo wymowny objawienie Daru Bożego Narodzenia.
      Piękna dekoracja, bardzo starannie przygotowane stroje aniołów i innych postaci występujących w programie przyciągały uwagę oglądających. Chór szkolny pod kierunkiem p. Andrzeja Praszczaka przygotował śliczne kolędy i pastorałki, które wzbogaciły jasełka.
      Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
      „Niech w tę świętą noc Bożego Narodzenia 
      Do każdego z nas przyjdzie Chrystus.
      Niech swoją mocą wspiera nasze wysiłki,
      Niech wniesie w nasze życie miłość i radość,
      Niech da nam światło, abyśmy szli właściwą drogą.”

     • 30 finał WOŚP

     • Przejrzyj na oczy - to hasło 30 finału WOŚP. Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenie wzroku u dzieci.
      Puszka,którą będzie można wypełnić pieniążkami dostępna jest na holu szkoły.
      Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

     • Świąteczna zbiórka żywności

     • W ostatni listopadowy weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

      Przed Bożym Narodzeniem chętnie otworzyliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

      W akcję zaangażowaliśmy się również my - wolontariusze naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

      Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii!!!

     • Kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku

     • Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza naszej szkoły po raz kolejny 1 listopada  wzięli udział w kweście  na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

      Podczas akcji 104 wolontariuszy w żółtych chustach zebrało na słupskim cmentarzu 151 tys. zł – nie jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum, ale w czasie pandemii i przy znacznie mniejszej liczbie wolontariuszy (824 w 2019r.), można jednak uznać za rekordową.

      Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład (6 tys. zł) w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!

     • Szkoła pamięta

     • Już po raz  kolejny   nasza szkoła  odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i włączyła się  do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach  szkoły miały za zadanie   upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Nasi uczniowie  z ogromnym zaangażowaniem podjęli się wykonania działań, które zasugerowało  Ministerstwo. Zebraliśmy znicze, a następnie odwiedziliśmy lokalne  miejsca pamięci i poznawaliśmy  związaną  z nimi historię. Odwiedzanie miejsc Pamięci Narodowej jest stałym elementem wychowawczym w naszej szkole. W rozwijaniu i kształtowaniu postaw patriotyzmu ogromną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa, dlatego w tych dniach zawsze wspominamy zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy na stałe zapisali się na kartach naszej historii tej narodowej i tej lokalnej.

     • Mikołajkowy Kiermasz Książki

     • W dniu 06.12.2021 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbył się Mikołajkowy Kiermasz Książki.

      Kiermasz zorganizowany został przez bibliotekę szkolną i był kierowany głównie do uczniów klas młodszych. Uczniowie mogli zakupić książki, kolorowanki z naklejkami, rysowanki o tematyce świątecznej. Celem kiermaszu była promocja książki i czytelnictwa w środowisku szkolnym. Książka jest zawsze dobrym prezentem, dlatego kiermasz został zorganizowany w dniu Świętego Mikołaja.

     • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego❗️❗️❗️

     • W dniach 20-21.11.2021 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na pływalni Akademii Morskiej w Gdyni. Stawiły się najlepsze kluby naszego województwa w liczbie 18, a w tym 265 zawodniczek i zawodników. Łącznie 1123 indywidualne starty nie licząc sztafet. 
      ➡️Hubert Łapko (2008) z klubu Skalar Słupsk 
       -stylem 100 klasyczny zajął III miejsce 1.25.14,
      -stylem 50 klasyczny 38.26 zajął IV mc
      -stylem 200 klasyczny 3.03.39 zajął IV mc
      Warto zaznaczyć, iż pozostali zawodnicy zaprezentowali się również z bardzo dobrej strony często poprawiając swoje wyniki życiowe. Niektórym niewiele zabrakło do zdobycia upragnionego medalu, a IV miejsce dało siłę do jeszcze większej wytrwałości w codziennych treningach i poświęceniu w dążeniu do celu.    👏💪😁

     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ustanowiono go w rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia wszystkie dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Jest to dzień radości, zabawy, ale ma on  poważne przesłanie. W wielu krajach tego dnia dzieci podejmują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media.

      Najważniejszym dokumentem gwarantującym wszystkim dzieciom ich prawa jest uchwalona i przyjęta w 1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Konwencja Praw Dziecka. Prawa te chronią dzieci, a także wspomagają  je w prawidłowym rozwoju. Znajomość swoich praw pozwala dzieciom uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Pozwala im także aktywnie uczestniczyć w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dorośli mają za zadanie dbać o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a także szerzyć wiedzę o prawach dziecka oraz edukować kolejne pokolenia dzieci i młodzieży w tym zakresie. Na całym świecie dbając o prawa dzieci aktywnie działa organizacja UNICEF. W  swoich działaniach zwraca szczególną uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

      W Polsce w 2014 roku z inicjatywy ówczesnego Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka został ustanowiony Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który również przypada 20 listopada w rocznicę przyjęcia przez ONZ Konwencji o prawach dziecka. Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż to Polska była inicjatorem i prekursorem prac nad stworzeniem tego najważniejszego dokumentu chroniącego prawa dziecka. Jako Polacy możemy być dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 roku przedstawił projekt Konwencji i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie.

      Ważną postacią dbającą o prawa dzieci był Janusz Korczak- wychowawca, pedagog, lekarz, pisarz, publicysta, działacz społeczny, prekursor praw dziecka. Najważniejsze cytaty z jego książek dotyczą szacunku dla dziecka, pozwolenia mu na błędy i posiadanie własnego zdania.

      Oto niektóre z nich:

       

      „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

       

      „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział; nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”

       

      „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci - są ludzie”.

     • Gminna Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym

     • W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Siemianicach  rozgrywane były gminne zawody w tenisie stołowym.  
      Naszą szkołę reprezentowali:
      - w kategorii dziewcząt (rocznik 2007 - 2008) Anna Grzegorczyk i Anna Wasilewska, zajęły one II miejsce , 
      - w kategorii chłopców (rocznik 2007 - 2008) Jakub Szczegielniak i Jerzy Piekarski, którzy również zajęli II miejsce.
      Gratulujemy! 🙂

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Gminy

     • 28 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, Młodzieżowej Rady Gminy oraz na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Mimo utrudnionego prowadzenia kampanii wyborczej udało się wyłonić kilkunastu kandydatów do Samorządu Uczniowskiego oraz kilku do Młodzieżowej Rady Gminy. W wyborach na opiekuna Samorządu Uczniowskiego udział brało 21 nauczycieli. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie: komisji wyborczej, startującym i oczywiście głosującym. Interesy uczniów w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2021/2022 będą reprezentowali: Aleksy Winsztal (8c) - Przewodniczący, Alicja Kołatka (5b) - Zastępca, Zuzanna Żukowska (7c) - Skarbnik, Filip Koniewski (7a) - Sekretarz. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan Piotr Kaziński. W Młodzieżowej Radzie Gminy zasiadać będą: Anna Grzegorczyk (8b), Flavio Postiglione (6b), Mateusz Skrzypczyk (7c). Opiekunem Młodzieżowej Rady Gminy została pani Alicja Nikadon.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy :).

     • V Ogólnopolski Konkurs Internetowy "Szach Maks"

     • Znamy już wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Internetowego Szach Maks. Najwięcej punktów z naszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie zdobył Iwo Kamiński (66pkt), który zdobył I miejsce w województwie wśród uczniów klas czwartych i wygrał bezpłatny udział w konkursie w przyszłym roku, brawo!  👏👏👏  Kolejni czwartoklasiści to Eryk Piekarski (miejsce III w województwie) i Maciek Kniaź (miejsce IV). Wśród szóstoklasistów, Lena Cyprych zdobyła I miejsce w województwie, Kuba Kniaź II, a Flavio Postiglione IV. 

      Wielkie brawa dla naszych szachistów! 👏👏👏

     • Stypendia Wójta i Marszałka za pracę w roku szkolnym 2020/2021

     • W dniu 29.10.2021 r. w ZSP w Siemianicach odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Wójta najzdolniejszym uczniom. Pani Dyrektor Danuta Konkol w imieniu Pani Wójt, dumna z naszych podopiecznych przekazała uczniom listy gratulacyjne oraz poinformowała uczniów o otrzymanych stypendiach marszałkowskich . W uroczystości wzięli udział rodzice. Dziękujemy im za obecność. 

      Stypendia Wójta odebrali: Burakiewicz Nikola, Cyprych Lena, Grabowska Izabela, Jackowiak Patrycja, Jańczak Franciszek, Jańczak Maksymilian, Matis Igor, Mijewska Anna, Piszcz Antonina, Postiglione Flavio, Rojek Patryk, Semenyszyn Adam, Stasiński Wiktor, Stawasz Iga, Winsztal Wiktoria, Worona Hanna.

      Uroczyste wręczenie Stypendiów Marszałka odbędzie się w Gdańsku. Na 825 złożonych wniosków o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorski Program Pomocy Stypendialnej – III Edycja”, 453 osoby otrzymały stypendia, w tym 3 uczniów naszej szkoły: Patrycja Jackowiak, Wiktor Stasiński, Maksymilian Jańczak.
      Ponadto Patrycja Jackowiak otrzymała drugie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego Finansowanych z Budżetu Województwa Pomorskiego. Na 159 wniosków, 33 uczniów otrzymało stypendium, w tym Patrycja Jackowiak. 

      Gratulujemy uczniom naszej szkoły, absolwentom oraz ich rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do ich sukcesu.

     • Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal

     • Z wielką radością informuję, że nasza placówka została zgłoszona przez rodziców oraz uczniów do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie pomorskim jest prowadzony przez ,,Dziennik Bałtycki". 

      Jednocześnie informuję, że do tytułu Nauczyciel na Medal nominacje otrzymali nauczyciele naszej szkoły: Pan Sebastian Winsztal oraz Pan Leszek Linmann. 
      Bardzo dziękuję rodzicom oraz uczniom za to  miłe wyróżnienie naszej szkoły i docenienie trudnej  oraz pełnej wyzwań pracy nauczycieli. 

      Jednocześnie zachęcam do glosowania, które rozpocznie się już dziś - 25 października 2021 od godz. 12:00 

      Zagłosujcie na Pana Leszka i Pana Sebastiana!


      Zagłosujcie na naszą szkołę!
       

      Wszystko w Waszych rękach! 😉
      Pozdrawiam, Danuta Konkol 😊

     • Brawo! 👏 Gratulujemy!!!😊

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody Wójta Gminy Słupsk dla Dyrektorów oraz Nauczycieli. Serdecznie wszystkim gratulujemy, i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych.🌼🌼

     • AKCJA „ZAPAŁKA NIE OGRZEJE”

     • W październiku przez trzy kolejne niedziele braliśmy udział w ogólnopolskiej Akcji „Zapałka nie ogrzeje”. Kwestując po Mszach świętych przy kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach zbieraliśmy ofiary na zakup opału na zimę dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej, pochodzących z naszej parafii. Każdy ofiarodawca otrzymał symboliczne pudełko zapałek.

      W akcji bardzo aktywnie zaangażowali się wszyscy członkowie SKC.

     • PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

     • 11 października Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach przystąpił do II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI I VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Zanim przystąpiono do akcji rozwieszono w szkole plakaty promujące to wydarzenie. Ponadto w każdej klasie nauczyciel biblioteki przekazał szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w szkole.

      W tym dniu na dużej przerwie międzylekcyjnej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zabrali ze sobą książkę , którą wcześniej wypożyczyli w bibliotece szkolnej, a następnie usiedli gdzie, kto mógł sali lekcyjnej, na korytarzu, na boisku szkolnym i przez całą przerwę czytali wybraną przez siebie książkę. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchano książki czytane przez swoich   koleżanki i kolegów. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole.  

      Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą z nadzieją, że będzie ona wpisana na stałe w kalendarz życia szkoły.

     • XIX Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego

     • W sobotę - 18 września w hali lekkoatletycznej na stadionie 650-lecia przy ul. A. Madalińskiego w Słupsku odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, startowało ogółem 209 zawodników. 

      Wszyscy potwierdzili duże umiejętności staczając wiele zaciętych i widowiskowych walk. 

      Duży sukces osiągnął uczeń klasy III b – Wojtek Bielawa, 
      zdobywając I miejsce w swojej kategorii wagowej. 
      Gratulujemy Wojtkowi i życzymy dalszych sukcesów!

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     • 27 września 2021 roku w auli widowiskowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

      Po wprowadzeniu uczniowie zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki, przez bibliotekarza Jarosława Daniluka, a pani Dyrektor Danuta Konkol wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Nowi czytelnicy zadowoleni obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.

      Jarosław Daniluk

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
   • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
   • +48 59 8471856
   • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
   • NIP 839-28-15-823
   • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej
 • Librus Synergia