SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

    • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2022-12-01

    • „Święta godne, a nie głodne”

      

     W ostatni listopadowy weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

     Przed Bożym Narodzeniem chętnie otworzyliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

     W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

     Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii !!!


     Zapraszamy do galerii.

    • KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SŁUPSKU

    • Wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny 1 listopada  wzięli udział w kweście  na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

     Podczas akcji wolontariusze w żółtych chustach zebrali na słupskim cmentarzu ponad 160 tys. zł – jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum.

     Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład 8870,86 zł w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!


     Zapraszamy do galerii.

      

      

    • Szkoła pamięta

    • Już po raz  kolejny   nasza szkoła  odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i włączyła się  do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach  szkoły miały za zadanie   upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Nasi wolontariusze  z ogromnym zaangażowaniem podjęli się wykonania działań, które zasugerowało  Ministerstwo. Zebraliśmy znicze, a następnie odwiedziliśmy lokalne  miejsca pamięci i poznawaliśmy  związaną  z nimi historię. Odwiedzanie miejsc Pamięci Narodowej jest stałym elementem wychowawczym w naszej szkole. W rozwijaniu i kształtowaniu postaw patriotyzmu ogromną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa, dlatego w tych dniach zawsze wspominamy zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy na stałe zapisali się na kartach naszej historii tej narodowej i tej lokalnej.

    • „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,TAK SZYBKO ODCHODZĄ”

    •   Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Zapalamy wówczas znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na grobach powstańczych, w kwaterach żołnierskich, na bezimiennych często polnych i leśnych mogiłach żołnierzy, na miejscach kaźni, pod pomnikami i tablicami poświęconymi pamięci poległych we wszystkich wojnach – przy których bardzo często wystawiane są warty honorowe. Płoną wreszcie znicze na grobach ludzi szczególnie dla Polski zasłużonych w dziedzinie nauki, kultury i działalności społecznej.

       Szkolny Klub Wolontariuszy przeprowadził w szkole symboliczną zbiórkę zniczy, by 22 października  zapalić je na grobach osób, które swoją postawą zasłużyły sobie na naszą troskę i pamięć, a także by na każdym opuszczonym grobie znalazło się światełko pamięci o zmarłym.

     Wszystkim, którzy zechcieli wspomóc ten szlachetny cel, serdecznie dziękujemy!

    • DZIĘKUJEMY!!!

    • Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zakupić pyszne ciasta, babeczki, tosty i galaretki. Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebraliśmy 1763 zł!!!

     Zebrane pieniążki przeznaczymy na rzecz seniorów z Siemianic.

     Szczególne podziękowania za okazany czas i bezinteresowną pomoc kierujemy do p. Ani Trompeteler, p. Bożenki Żukowskiej i p. Agatki Dudzic.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy bezinteresownie upiekli te wszystkie pyszne ciasta, babeczki, rogaliki….

     WARTO POMAGAĆ!!!

    • XXII DZIEŃ PAPIESKI

    • 16 października 2022  roku młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięła udział w obchodach XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „Blask prawdy”w parafi św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach.

     Wolontariusze w tym dniu zbierali  fundusze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II, wspierającej młodzież  uzdolnioną, znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych,  i sprzedawali po raz kolejny kremówki papieskie. Dzieci z klasy czwartej i siódmej  przygotowały uroczystą Mszę Świętą.

     Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!!!

      

    • "AKCJA ZNICZ"

    • Szkolny Klub Wolontariusza, po raz kolejny, organizuje zbiórkę zniczy. Dowolne znicze zbieramy od poniedziałku 03.10.2022 do piątku 21.10. 2022. Znicze można przynosić do p. Judyty Jańczak i p. Anny Trompeteler.

     Zebrane znicze wolontariusze zaniosą na cmentarz i zapalą przy starych, opuszczonych grobach.

     Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

    • NAKRĘTKI ZBIERAMY – DZIECIOM POMAGAMY!!!

    • Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna zakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali.

     Nakrętki może zbierać każdy z nas. Pomaganie nakręca, więc dzięki zbiórce plastiku można wspierać nie tylko małych pacjentów, ale też środowisko naturalne. Zebrany plastik przekazujemy do recyklingu i dzięki temu gromadzimy pieniądze dla chorych dzieci. Dzięki leczeniu i rehabilitacjom zapewniamy im szczęśliwe dzieciństwo i godne życie.

    • KREDKOBRANIE - POMÓŻMY MŁODYM NA KRESACH

    • Szkolny Klub Wolontariusz serdecznie zaprasza do włączenia się do ogólnopolskiej akcji KREDKOBRANIE - POMÓŻMY MŁODYM NA KRESACH

      

     Lista zbieranych produktów w ramach akcji Kredkobranie:

      

     - Kredki

     - Zeszyty

     - Bloki/papier kolorowy- Farby

     - Plastelina

     - Pisaki

     - Długopisy

     - Piórniki

     - Ołówki

     - Kleje

     - Przybory geometryczne, cyrkle

     - Plecaki

     - Gumki

     - Nożyczki

     - Temperówki

     - Taśmy klejące

     - Bibuły

     - Teczki

     - Ryzy papieru

     - Pędzle

     Artykuły prosimy przynosić do p. Judyty Janczak. Akcja trwa do 30 września 2022 r.

     • DZIĘKUJEMY!!!

     • Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zakupić pyszne ciasta, tosty i galaretki. Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebraliśmy

      1410 zł!!!

      Zebrane pieniążki przeznaczymy na cele charytatywne.

      Szczególne podziękowania, za okazany czas i bezinteresowną pomoc, kierujemy do p. Ani Trompeteler.

      WARTO POMAGAĆ!!!


      Zapraszamy do galerii.

    • WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

    • W ostatni weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

     Przed Wielkanocą chętnie otworzyliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

     W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły. 

     Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

     Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii!!!


     Zapraszamy do galerii

    • Świąteczna zbiórka żywności

    • W ostatni listopadowy weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

     Przed Bożym Narodzeniem chętnie otworzyliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

     W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

     Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii!!!


     Zapraszamy do galerii.

    • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

    • W związku z dzisiejszym świętem wszystkim wolontariuszom – naszym i „nienaszym”,

     byłym i przyszłym – z wyboru i z konieczności, zaangażowanym i chcącym po prostu zrobić coś dobrego – składamy najlepsze życzenia i mówimy:

     „DZIĘKUJEMY”.

    • Kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku

    • Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza naszej szkoły po raz kolejny 1 listopada  wzięli udział w kweście  na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

     Podczas akcji 104 wolontariuszy w żółtych chustach zebrało na słupskim cmentarzu 151 tys. zł – nie jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum, ale w czasie pandemii i przy znacznie mniejszej liczbie wolontariuszy (824 w 2019r.), można jednak uznać za rekordową.

     Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład (6 tys. zł) w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!


     Zapraszamy do galerii.

    • Szkoła pamięta

    • Już po raz  kolejny   nasza szkoła  odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i włączyła się  do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach  szkoły miały za zadanie   upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Nasi uczniowie  z ogromnym zaangażowaniem podjęli się wykonania działań, które zasugerowało  Ministerstwo. Zebraliśmy znicze, a następnie odwiedziliśmy lokalne  miejsca pamięci i poznawaliśmy  związaną  z nimi historię. Odwiedzanie miejsc Pamięci Narodowej jest stałym elementem wychowawczym w naszej szkole. W rozwijaniu i kształtowaniu postaw patriotyzmu ogromną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa, dlatego w tych dniach zawsze wspominamy zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy na stałe zapisali się na kartach naszej historii tej narodowej i tej lokalnej.


     Zapraszamy do galerii.

    • XXI DZIEŃ PAPIESKI

    • 10 października 2021 roku młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięła udział w obchodach XXI Dnia Papieskiego pod hasłem „Nie lękajcie się!”w parafi św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach.

     Wolontariusze w tym dniu zbierali  fundusze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II, wspierającej młodzież  uzdolnioną, znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych,  i sprzedawali po raz kolejny kremówki papieskie. Dzieci z klasy trzeciej przygotowały uroczystą Mszę Świętą.

     Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!!!


     Zapraszamy do galerii.

    • KREDKOBRANIE 2021 „PAMIETAMY - POMAGAMY”

    • Wolontariusze  naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Kredkobranie” zorganizowaną przez Fundację Ignatianum i Stowarzyszenie „Korzenie”. Inicjatywa polega na zbiórce przyborów szkolnych i wszelkiego rodzaju materiałów plastycznych. Dary te trafią do uczniów na Białorusi i Ukrainie. Nie pozostaliśmy obojętni na ten apel.

       W sposób szczególny  w akcję zaangażowała się „0”z wychowawczynią p. Martą Niedbajło i p. Anią Trompeteler oraz klasa 1a wraz z wychowawczynią  p. Anitą Sulej. Klasy te zgromadziły najwięcej darów. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za ofiarowane przybory, za miły odzew i przychylne nastawienie, a wychowawcom klas za zorganizowanie zbiórki i propagowanie idei wolontarystycznej.


     Zapraszamy do galerii.

    • PAKOWANIE PACZEK Z FUNDACJĄ NADZIEJA

    • Pakowanie Paczek dla Fundacji „Nadzieja” – jest to akcja charytatywna, w której Szkolny Klub Wolontariusza uczestniczy każdego roku. Paczki zostaną rozdawane dzieciom 6 grudnia 2019 roku na zabawie „Mikołaj z Nadzieją”. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy uśmiech na twarzy podopiecznych fundacji Nadzieja, gdy otrzymają paczki od Świętego Mikołaja.


     Zapraszamy do galerii.

    • MIKOŁAJ Z „NADZIEJĄ”

    • Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”, zabawy mikołajkowe organizuje od 1998 roku. W piątek 5 grudnia dzieci spotkały się w hali sportowo-rekreacyjnej w Słupsku przy ulicy Niedziałkowskiego. Podopieczni fundacji, dzieci z niepełnosprawnością w czasie zabawy mikołajkowej miały kontakt ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. Chodzi o eliminowanie barier między niepełnosprawnymi, a zdrowymi dziećmi.

     Nie mogło zabraknąć tam nas - Szkolnego Klubu Wolontariusza.
      

     Pomagaliśmy podczas zabawy przy muzyce, przy konkursach z nagrodami, w konkursie tańca i wyborze najpiękniejszego stroju karnawałowego, malowaliśmy dzieciom twarze. Rozdawaliśmy również słodkie podarunki od Mikołaja dla każdego dziecka.

     Zapraszamy do galerii.

    • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

    • W ostatni listopadowy weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

     Przed Bożym Narodzeniem chętnie otworzyliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

     W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły.

     Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

     Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii!!!


     Zapraszamy do galerii.

    • ZBIÓRKA NA POMORSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

    • Szkolny Klub Wolontariusza wraz z Franciszkiem Strączewskim z klasy Vc i Tadeuszem Strączewskim z klasy Ic dodał swoją cegiełkę do pięknych przedświątecznych dzieł pomocy i wsparł Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, organizując zbiórkę na jego rzecz. Akcja trwała do 28 listopada 2019 r. W tym czasie zebraliśmy:

     • słodycze: kalendarze świąteczne, mikołaje i inne słodycze
     • środki higieny: balsamy dla dzieci, płyny do kąpieli, myjki, gąbki, rękawice oraz pieluszki SENI, pampersy, pieluszki tetrowe, flanelowe i podkłady wielorazowego użytku
     • zabawki

     Nasi najmłodsi wolontariusze Fanek i Tadziu zostali zaproszeni na uroczystą Galę Wolontariatu „Milczące Anioły”, która odbyła się 28 listopada 2019 roku w Kępicach. Chłopcy otrzymali podziękowania i dyplomy za wielkie zaangażowanie na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

     GRATULUJEMY wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel, serdecznie dziękujemy!


     Zapraszamy do galerii.

    • FESTIWAL TEATRÓW

    • 22 listopada w naszej szkole odbył się Festiwal Teatrów Gminy Słupsk. Wolontariusze starali się jak najlepiej powitać zaproszonych gości – grupy teatralne z Bierkowa, Redzikowa, Wrześcia, Włynkówka i zadbać o to, by czuli się w naszej szkole jak najlepiej.


     Zapraszamy do galerii.

    • POMOC POTRZEBUJĄCYM

    • Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zakupić pyszne ciasta, tosty i galaretki. Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebraliśmy 890 zł!!!

     Zebrane pieniążki przeznaczymy na pomoc rodzinom z Siemianic, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Szczególne podziękowania, za okazany czas i bezinteresowną pomoc, kierujemy do p. Ani Trompeteler. WARTO POMAGAĆ!!!


     Zapraszamy do galerii.

      

     Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zakupić pyszne ciasta, tosty i galaretki. Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebraliśmy 950zł!!!

     Zebrane pieniążki przeznaczymy na zakup opału dla rodziny z Siemianic, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.

     Szczególne podziękowania, za okazany czas i bezinteresowną pomoc, kierujemy do p. Ani Trompeteler, p. Eli Kaliszewskiej i p. Moniki Szulta. WARTO POMAGAĆ!!!


     Zapraszamy do galerii.

    • KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM

    • Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza naszej szkoły po raz kolejny 1 listopada wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Podczas dwudniowej akcji 824 wolontariuszy w żółtych chustach zebrało na słupskim cmentarzu 160 tys. zł – jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum.

     Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!


     Zapraszamy do galerii.

    • SZKOŁA PAMIĘTA

    • Nasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

     Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Zapalamy wówczas znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na grobach powstańczych, w kwaterach żołnierskich, na bezimiennych często polnych i leśnych mogiłach żołnierzy, na miejscach kaźni, pod pomnikami i tablicami poświęconymi pamięci poległych we wszystkich wojnach – przy których bardzo często wystawiane są warty honorowe. Płoną wreszcie znicze na grobach ludzi szczególnie dla Polski zasłużonych w dziedzinie nauki, kultury i działalności społecznej.
     W ramach tej akcji Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził w szkole symboliczną zbiórkę zniczy, by 26 października zapalić je na grobach osób, które swoją postawą zasłużyły sobie na naszą troskę i pamięć, a także by na każdym opuszczonym grobie znalazło się światełko pamięci o zmarłym.

     Wszystkim, którzy zechcieli wspomóc ten szlachetny cel, serdecznie dziękujemy!


     Zapraszamy do galerii.

    • STYPENDIA WÓJTA

    • Szkolny klub Wolontariusza uczestniczył w uroczystości wręczenia stypendiów Wójta najzdolniejszym uczniom naszej gminy, a także wręczenia nauczycielom nagród Wójta Gminy Słupsk.

     Starliśmy się pięknie powitać zaproszonych gości i zadbać o to, aby czuli się jak u siebie!!!


     Zapraszamy do galerii.

    • KARTKI URODZINOWE

    • Krzyś Greniuk niedługo kończy 18 lat!!! Marzeniem chorego chłopca jest otrzymanie jak największej ilości urodzinowych kartek. Z inicjatywy Franciszka Strączewskiego z klasy 5c i Tadeusza Strączewskiego z klasy 1c Szkolny Klub Wolontariusza włączył się do akcji. Uczniowie naszej szkoły zrobili ponad 100 kartek urodzinowych dla Krzysia!!!
     Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji! Szczególne podziękowania kierujemy do p. Grażynki Czerniej, p. Ewy Stodulskiej i p. Agatki Sztark.

     STO LAT KRZYSIU !!!


     Zapraszamy do galerii.

    • XIX DZIEŃ PAPIESKI

    • 13 października 2019 roku młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięła udział w obchodach XIX Dnia Papieskiego w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach.

     Wolontariusze w tym dniu zbierali fundusze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II, wspierającej młodzież uzdolnioną, znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych, przygotowali uroczystą Mszę św., jak również sprzedawali po kolejny kremówki papieskie.

     Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!


     Zapraszamy do galerii.

    • OTWARCIE NOWEJ SZKOŁY

    • Miła uroczystość odbyła się w naszej szkole. 27 września 2019 roku oddano do użytku nowo wybudowane skrzydło szkoły. Z tej okazji szkołę odwiedzili liczni goście. Zwiedzili szkołę i obejrzeli program artystyczny w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek. Szkolny Klub Wolontariusza również uczestniczył w tym ważnym wydarzeniu. Bo siła jest w nas!!!

      

      

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
   • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
   • +48 59 8471856
   • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
   • NIP 839-28-15-823
   • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej
 • Librus Synergia