Aktualności

     • Akcja czytelnicza pod hasłem: "POCZĘSTUJ SIĘ KSIĄŻKĄ"

     • W dniu 26.05.2023r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach zainaugurowana została akcja czytelnicza pod hasłem: "POCZĘSTUJ SIĘ KSIĄŻKĄ". Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz spędzanie wolnego czasu z książką na przerwach.

      W tym celu zakupiono regały na książki i rozmieszczono je na korytarzach szkoły. Na regałach zostały umieszczone książki  wraz z regulaminem korzystania. Książkę można zabrać do domu bez konieczności jej zwrotu. Można również przynieść inną książkę, którą należy zanieść do biblioteki. Bibliotekarz, pan Jarosław Daniluk oceni oraz zweryfikuje treści książek i umieści je na odpowiednim regale. Ponadto istnieje możliwość przyniesienia większej ilości książek, również dla dorosłych, które zalegają w domowych biblioteczkach i nikomu nie są już przydatne. Książki nie mogą być zniszczone. Regał z książkami dla dorosłych mieści się w bibliotece szkolnej, regał dla klas 1-3 znajduje się na piętrze budynku B, regał dla klas 4-6 znajduje się na piętrze budynku A, natomiast regał dla klas 7-8 znajduje się w nowym budynku szkoły w holu na I piętrze.

      Serdecznie zapraszamy do lektury i współpracy.

     • Aleksandra Królak i Zuzanna Kaliszewska zwyciężyły w szkolnych zawodach strzeleckich!

     • 15 maja odbyły się szkolne zawody w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Wzięło    w nich udział 11 uczniów. Każdy miał do strzelenia 10 strzałów próbnych i 20 strzałów ocenianych. Prowadzona był klasyfikacja w dwóch kategoriach: strzelania z postawy stojącej bez podpórki, w której:

      • 1 miejsce zajęła Aleksandra Królak
      • 2 miejsce Adam Magiera
      • 3 miejsce Michalina Drożdż

      oraz z postawy siedzącej z podpórką, tu

      • 1 miejsce zajęła Zuzanna Kaliszewska
      • 2 miejsce Iwo Kamiński
      • 3 miejsce Franciszek Strączewski

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród!

      A wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

     • Druga rekrutacja do zerówki!

     • Szanowni Państwo! Informujemy, że w związku z planowanym otwarciem drugiego oddziału przedszkolnego zerówki, uruchamiamy drugi etap rekrutacji. W dniach 24-28.04.2023 r. osoby zainteresowane powinny złożyć wniosek do sekretariatu szkoły. Szczegóły - Tutaj

     • Złote szkoły NBP

     • W dniu 27 marca przeprowadziliśmy w klasach siódmych debatę na temat wad i zalet pieniędzy elektronicznych i tradycyjnych.
      Debata przeprowadzona została w ramach realizacji projektu Złote Szkoły NBP, do którego zgłosiła się nasza szkoła. Ekipa stojąca za pieniądzem elektronicznym broniła jego nowoczesności, łatwości, braku podatności na uszkodzenia. Drużyna stojąca za pieniądzem tradycyjnym w jego zaletach wymieniła łatwość kontroli nad wydatkami, brak opłat dodatkowych związanych z obrotem gotówką, możliwość posługiwania się pieniędzmi pomimo awarii czy cyberataków. Jednak obie drużyny doszły do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie posługiwania się dwoma rodzajami pieniędzy.

     • CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY

     • Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Edukacja na miarę czasu zaprasza wszystkich serdecznie na CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY w duchu lat dwudziestych, który odbędzie się 4 lutego 2023r. w Domu Weselnym Felix (ul. J. Bauera 1 w Słupsku). Cena biletu 230 zł za osobę. Bilety są dostępne w sekretariacie szkoły.

     • Zawody gminne w mini siatkówce chłopców

     • W dniu 03.12.2022 r. w Głobinie odbyły się zawody gminne w mini siatkówce chłopców. W turnieju udział brali zawodnicy ze szkół podstawowych z Jezierzyc, Głobina, Bierkowa i Siemianic. Zespół Szkolno Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach, który osiągną ogromny sukces wygrywając cały turniej bez straty seta, reprezentowali:

      Jan Dąbrowski, Dawid Miszk, Jakub Piwowarski, Aleksander Kacprzak, Maksymilian Ringwelski, Piechowski Filip, Szymon Szymański i Marcel Sokołowski.

      Serdecznie gratulujemy!!!!!

     • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2022-12-01

     • „Święta godne, a nie głodne”

       

      W ostatni listopadowy weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

      Przed Bożym Narodzeniem chętnie otworzyliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

      W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

      Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii !!!

     • Finał Powiatu Słupskiego w tenisie stołowym!

     • Finał Powiatowych zawodów w tenisie stołowym odbył się w Szkole Podstawowej  w Łupawie. Wszystkie mecze były wyrównane i bardzo bardzo zacięte.  Wszyscy walczyli do ostatniej piłeczki.🏓🏓🏓 Drużyny naszej szkoły w składzie:

      Aleksandra Burak i Oliwia Zwolak (Igrzyska Dzieci) i Wiktoria Wrzesień i Nikola Nowak (Igrzyska Młodzieży) zajęły czwarte miejsce.

      Aleksander Kacprzak i Filip Piechowski (Igrzyska Dzieci) oraz Dawid Motyka i Gracjan Herman (Igrzyska Młodzieży) zajęli szóste miejsce.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SŁUPSKU

     • Wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny 1 listopada  wzięli udział w kweście  na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

      Podczas akcji wolontariusze w żółtych chustach zebrali na słupskim cmentarzu ponad 160 tys. zł – jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum.

      Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład 8870,86 zł w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!

     • Spotkanie autorskie z Przemysławem Kacą

     • W dniu 03.11.2022 roku z inicjatywy biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Kacą.

      W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas IV – VIII. Przemysław Kaca jest autorem książki „Hip-hop jako narzędzie do resocjalizacji młodzieży”, „Sny z betonu” oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych. Wydawałoby się, że w rapie nie powinniśmy szukać wzorców. Wielu osobom hip-hop kojarzy się wyłącznie z wulgarnością, przestępczością i brakiem tolerancji, ale Przemysław Kaca udowadnia, że wcale tak być nie musi. Jako pomysłodawca projektu Hip-Hop Druga Szansa, wykorzystuje tę kulturę do realizacji działań edukacyjno-profilaktycznych w placówkach oświatowych i resocjalizacyjnych. Pasjonuje się kulturą hip-hopu, którą łączy ze swoją działalnością edukacyjno-profilaktyczną. W ramach projektu Hip-hop Druga Szansa realizuje spotkania warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przemysław Kaca pracuje w systemie instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej, obecnie w PCPR w Słupsku jako koordynator rodzinnej pieczy zastępczej. Od 2021 r. współtworzy i pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Latorośli. Organizował Festiwal Praw Dziecka w Słupsku.

      Spotkanie odbyło się w auli widowiskowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Cz. Miłosza w Siemianicach i spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej, czego dowodem były liczne pytania kierowane do pana Przemysława Kacy.

     • III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA  VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

     • 27 października w Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA  VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Akcja ta realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”,a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Zanim przystąpiono do akcji rozwieszono w szkole plakaty promujące to wydarzenie. Ponadto w każdej klasie nauczyciel biblioteki przekazał szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w szkole. W tym dniu na dużej przerwie międzylekcyjnej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zabrali ze sobą książkę , którą wcześniej wypożyczyli w bibliotece szkolnej, a następnie usiedli gdzie , kto mógł w sali lekcyjnej, na korytarzu, na boisku szkolnym i przez całą przerwę czytali wybraną przez siebie książkę.

      Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchano książki czytane przez swoich   koleżaneki i kolegów. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole.  Celem akcji była promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą z nadzieją, że będzie ona wpisana na stałe w kalendarz życia szkoły.

     • Budzimy do misji – Niedziela Misyjna

     • Niedziela 23 października 2022r. rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym. W przygotowanie Niedzieli Misyjnej włączyli się wolontariusze naszej szkoły w ramach innowacji pedagogicznej „Budzimy do misji”. Pięknie przygotowali wystrój kościoła, który przedstawiał misjonarzy całego świata oraz kolorowe świece, których kolory symbolizują poszczególne kontynenty Ziemi.

      Podczas liturgii Mszy świętej sprawowanej przez ks. Mirosława Koniecznego wolontariusze klasy czwartej przybyli w strojach „misyjnych” czyli zbliżonych do tych, w jakich chodzą ubrani ich rówieśnicy w rozmaitych zakątkach świata. Do misji nawiązywało oczywiście  kazanie, na którym dzieci opowiadały o ciężkim życiu ich rówieśników na innych kontynentach.

      W barwnej procesji z darami do ołtarza przyniesiono świecę, owoce, kwiaty, chleb, ryż, ziarna kukurydzy, wodę i wino. Był to bardzo uroczysty moment Eucharystii.

      Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy tak chętnie włączyli się do pomocy w przygotowanie tak pięknej uroczystości!!!

     • „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,TAK SZYBKO ODCHODZĄ”

     • Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Zapalamy wówczas znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na grobach powstańczych, w kwaterach żołnierskich, na bezimiennych często polnych i leśnych mogiłach żołnierzy, na miejscach kaźni, pod pomnikami i tablicami poświęconymi pamięci poległych we wszystkich wojnach – przy których bardzo często wystawiane są warty honorowe. Płoną wreszcie znicze na grobach ludzi szczególnie dla Polski zasłużonych w dziedzinie nauki, kultury i działalności społecznej.

      Szkolny Klub Wolontariuszy przeprowadził w szkole symboliczną zbiórkę zniczy, by 22 października  zapalić je na grobach osób, które swoją postawą zasłużyły sobie na naszą troskę i pamięć, a także by na każdym opuszczonym grobie znalazło się światełko pamięci o zmarłym.

      Wszystkim, którzy zechcieli wspomóc ten szlachetny cel, serdecznie dziękujemy!

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
   • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
   • +48 59 8471856
   • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
   • NIP 839-28-15-823
   • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej
 • Librus Synergia