• Aktualności

  • Aktualności

          • Godziny pracy sekretariatu
            • Godziny pracy sekretariatu

              25.06.2026

              Uprzejmie informujemy, że w miesiącach lipcu i sierpniu sekretariat szkoły będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00.

              W przypadku konieczności załatwienia sprawy poza wskazanymi godzinami prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 59 847 18 56 w celu ustalenia dogodnego terminu.

          • Dance Team
            • Dance Team

              25.06.2026

              Nasza wspaniała grupa taneczna Dance Team, pod czujnym okiem Pani Nikoli Burakiewicz, zakończyła swój pierwszy rok tanecznej przygody!

              Dzieci z dumą i ogromną energią zaprezentowały swoje układy przed rodzicami, pokazując efekty całorocznej pracy i zaangażowania. Za swój wysiłek i systematyczność otrzymały pamiątkowe dyplomy, złote medale oraz drobne upominki.

              Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych tancerzy i cieszymy się z ich postępów!

              Grupę Dance Team będzie można również zobaczyć podczas zakończenia roku szkolnego klas 1–2.

              Do zobaczenia 26 czerwca!

          • Bezpieczne wakacje!
            • Bezpieczne wakacje!

              25.06.2026

              Ostatnie zajęcia z edukacji zdrowotnej poświęciliśmy najważniejszemu tematowi przed letnią przerwą - bezpiecznym wakacjom. Wspólnie stworzyliśmy listę zasad, które pozwolą nam wrócić we wrześniu do szkoły zdrowymi i pełnymi energii.

              Oto czego się nauczyliśmy:

              bezpieczeństwo nad wodą - wiemy jak rozpoznawać flagi na kąpieliskach i dlaczego skoki do nieznanej wody są zakazane

              słoneczny dekalog - kremy z filtrem UV, nakrycia głowy i nawadnianie organizmu w upały

              apteczka pierwszej pomocy - sprawdziliśmy co powinno się w niej znaleźć

              smartfon pod kontrolą - ustaliliśmy, jak bezpiecznie korzystać z sieci na wyjeździe, chronić swoje dane i dlaczego warto zrobić sobie cyfrowy detoks

              Te zajęcia przypomniały nam, że dobra zabawa zawsze idzie w parze z odpowiedzialnością!

          • Kangur matematyczny!
            • Kangur matematyczny!

              25.06.2026

              Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. W tym roku kolejny już sukces matematyczny odniósł Iwo Kamiński z 8a, który zdobył tytuł laureata w kategorii Kadet kl.8 (143,75 pkt na 150)! Był to najwyższy wynik w regionie słupskim i jeden z dwóch tytułów laureata w klasach starszych. Ten wynik plasuje Iwa wśród 0,1% wszystkich uczestników konkursu!

              Na wyróżnienie zasługują:

              Kategoria Maluch:

              • Marianna Zawadzka 4c (88,75 pkt na 120) - wyróżnienie

              Kategoria Beniamin kl. 5: 

              • Michał Złamaniec 5c (116 pkt na 150) wyróżnienie
              • Michał Rajszczak 5c (101,75 pkt na 150) wyróżnienie

              Kategoria Beniamin kl. 6: 

              • Iga Kamińska 6a (125,50 pkt na 150) wyróżnienie.

              Gratulujemy!

          • Podsumowanie projektu" Gramy Zmysłami" realizowanego na zajęciach z Sensoterapii
            • Podsumowanie projektu" Gramy Zmysłami" realizowanego na zajęciach z Sensoterapii

              25.06.2026

              To Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, którego głównym celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci.

              Podczas zajęć: tworzyliśmy, eksperymentowaliśmy i bawiliśmy się wszystkimi zmysłami, rozwijaliśmy sprawność ruchową, percepcję i koncentrację, budowaliśmy pewność siebie i współpracę w grupie.

              Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom

          • Podsumowanie zajęć strzelectwa sportowego
            • Podsumowanie zajęć strzelectwa sportowego

              25.06.2026

              Dziś odbyło się uroczyste podsumowanie zajęć oraz wręczenie nagród za zawody uczniom uczestniczącym w zajęciach strzelectwa sportowego prowadzonych w ramach UKS Orlik Siemianice.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, wytrwałości oraz osiągniętych wyników.

              Przypominamy, że nasz UKS otrzymał dotację z Programu Klub 2026 na zakup sprzętu sportowego, dzięki któremu uczestnicy zajęć mogą doskonalić swoje umiejętności i rozwijać sportową pasję.

              Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia strzelectwa sportowego od września!

          • Nagrody dla najlepszych uczniów
            • Nagrody dla najlepszych uczniów

              25.06.2026

              Sukcesy uczniów z Gminy Redzikowo zostały dziś docenione podczas spotkania w Urzędzie Gminy Redzikowo. W poniedziałek, 22 czerwca, Wójt Gminy Redzikowo Barbara Dykier wręczyła nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli znakomite wyniki w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

              W uroczystości uczestniczyła również Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Ewa Walitów. Gratulacje odebrali nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele przygotowujący ich do konkursów. Młodym laureatom i finalistom towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz dyrektorzy szkół w Siemianicach i we Wrześciu.

              Wśród wyróżnionych znaleźli się:

              Patryk Lipiński ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” we Wrześciu – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki.

              Iwo Kamiński z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki oraz Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.

              Aniela Sawicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach – laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

              Jakub Filip z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach – finalista Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu z Biologii.

              Eryk Piekarski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.

              Gratulujemy wyróżnionym, ich nauczycielom oraz najbliższym, którzy wspierają młodych ludzi w rozwijaniu wiedzy, talentów i pasji.

              Życzymy kolejnych sukcesów, nowych wyzwań i satysfakcji z realizacji marzeń

              źródło: FB Gmina Redzikowo

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
            • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

              24.06.2026

              Zapraszamy na uroczsyte zakończenie roku szkolnego 2025/2026:

              • 25.06.2026r. godzina 16:30 - klasy VIII
              • 26.06.2026r. godzina 8:00 - klasy IV-VII
              • 26.06.2026r. godzina 10:00 - klasy 0-II
              • 26.06.2026r. godzina 12:00 - klasy III
          • Wolontariusze naszej szkoły na V Biegu z Nadzieją!
            • Wolontariusze naszej szkoły na V Biegu z Nadzieją!

              22.06.2026

              W sobotę, 20 czerwca, nasi niezawodni wolontariusze wzięli udział w V Biegu z Nadzieją , który odbył się na Stadionie 650-lecia w Słupsku . To wyjątkowe wydarzenie charytatywne zgromadziło wielu uczestników, kibiców oraz osoby wspierające szczytny cel.

              Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pomagali w organizacji biegu. Do ich zadań należało m.in. kierowanie ruchem , dbanie o bezpieczeństwo na trasie , udzielanie informacji oraz podawanie wody zawodnikom . Dzięki ich pracy, uśmiechom i pozytywnej energii wydarzenie przebiegało sprawnie i w przyjaznej atmosferze .

              Udział w akcji był nie tylko okazją do niesienia pomocy , ale również do zdobywania nowych doświadczeń , rozwijania umiejętności współpracy oraz budowania postawy odpowiedzialności.

          • Wyjątkowi goście na zajęciach WF z elementami jogi w klasie 2b
            • Wyjątkowi goście na zajęciach WF z elementami jogi w klasie 2b

              19.06.2026

              Podczas zajęć wychowania fizycznego z elementami jogi uczniowie klasy 2b przeżyli niezwykłą przygodę. Naszą salę odwiedziło sześć uroczych szczeniaków rasy Cavalier King Charles Spaniel wraz ze swoim opiekunem- Panią Karoliną Sz..

              Na początku zajęć dzieci wykonywały ćwiczenia rozciągające i proste pozycje jogi, doskonaląc prawidłową postawę ciała, równowagę oraz koncentrację. Następnie do wspólnej aktywności dołączyły szczeniaki, które od razu skradły serca wszystkich uczestników. Uczniowie mieli okazję głaskać, przytulać i obserwować zachowanie młodych piesków, ucząc się jednocześnie odpowiedzialnego i bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami.

              Wizyta czworonożnych gości dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji, radości i uśmiechu. Obecność szczeniąt stworzyła wyjątkową atmosferę sprzyjającą relaksowi, wyciszeniu oraz budowaniu empatii. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały także opowieści opiekuna o pielęgnacji, potrzebach i charakterze psów tej rasy.

              To były zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci uczniów klasy 2b. Połączenie aktywności ruchowej, ćwiczeń jogi oraz kontaktu ze zwierzętami okazało się doskonałym sposobem na naukę, zabawę i rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych istot. Dziękujemy opiekunowi oraz jego uroczym podopiecznym za tę wyjątkową wizytę!

          • Wyniki konkursu plastycznego
            • Wyniki konkursu plastycznego

              19.06.2026

              Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy podjęli się wykonania reprodukcji znanego polskiego dzieła sztuki. Wasze prace były naprawdę wspaniałe!

              Na szczególne wyróżnienie i gratulacje zasługują osoby, które znalazły się na podium:

              I miejsce ex aequo:

              • Wiktoria Lewandowska (Henryk Siemiradzki "Fryne na święcie Posejdona w Eleusis")
              • Maja Groszek (Jan Matejko "Stańczyk")

              II miejsce:

              • Nina Radziwonka (Józef Chełmoński "Orka")

              III miejsce:

              • Alicja Nowak- Moszczyńska (Stanisław Wyspiański "Śpiący Staś")

              BRAWO!!

          • Alfabet Logopedyczny
            • Alfabet Logopedyczny

              19.06.2026

              Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”, edycja 2025/2026. W bieżącym roku szkolnym uczestnicy zajęć logopedycznych z dużym zaangażowaniem zrealizowali 12 zadań projektowych. Wykonywali także zaplanowane ćwiczenia pod kierunkiem szkolnego logopedy. Gratulujemy naszym uczniom indywidualnych sukcesów dotyczących poprawy w zakresie artykulacji ćwiczonych głosek, a także zakończenia u części uczniów terapii logopedycznych

          •  PRZYDROŻNE KRZYŻE I KAPLICZKI W GMINIE REDZIKOWO
            • PRZYDROŻNE KRZYŻE I KAPLICZKI W GMINIE REDZIKOWO

              19.06.2026

              Laureaci szkolnego konkursu plastycznego: "PRZYDROŻNE KRZYŻE I KAPLICZKI W GMINIE REDZIKOWO”

              I miejsce – Anna Stecz kl.2c

              II miejsce – Jagna Pączkowska kl.3b

              III miejsce – Anna Satro kl.1a

              Wyróżnienia:

              Tamara Nadwodna kl.6a

              Nela Kunicka kl.6b

              Tymoteusz Pleszkiewicz kl.6c

              Dziękujemy młodym artystom za dostrzeżenie piękna krzyży i kapliczek, które stanowią nieodłączny element krajobrazu naszej gminy oraz uchwycenia ich niepowtarzalności za pomocą kredek czy też pasteli, a tym samym ocalenia ich od zapomnienia.

              Gratulujemy!!!

          • Egzamin praktyczny na kartę rowerową
            • Egzamin praktyczny na kartę rowerową

              19.06.2026

              Na przełomie maja i czerwca klasy IV przystąpiły do egzaminu na kartę rowerową. Etap teoretyczny odbył się w naszej szkole i przeprowadziła go pani Krystyna Bogusz-Życzkowska. Etap praktyczny przeprowadzili policjanci słupskiego ruchu drogowego oraz pani egzaminatorka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku. Oba egzaminy były niemałym wyzwaniem dla naszych uczniów, jednak większość z nich poradziła sobie świetnie! Gratulujemy nowym pełnoprawnym uczestnikom ruchu drogowego!

          • Nagrodowa wycieczka do HossoLandu
            • Nagrodowa wycieczka do HossoLandu

              19.06.2026

              W dniach 27–28 maja 2026 r. członkowie grupy Podwórko uczestniczyli w wyjątkowej, dwudniowej wycieczce, której głównym punktem była wizyta w HossoLandzie. Wyjazd był formą nagrody za zaangażowanie, ciężką pracę oraz wspólnie osiągane sukcesy, ale również pocieszeniem. W maju aktorzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Szkolnych w Józefosławiu. Niestety nie dostali się do finału (przeszło 10 grup na 80 z całej Polski).

              Pierwszego dnia wycieczki grupa odwiedziła Kołobrzeg, spacerowała po plaży, porcie oraz podziwiała latarnię morską. Następnie młodzi aktorzy udali się do Barkowa, do Domków nad Rozlewiskiem. Wieczór spędzili przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami, uczestniczyli w zabawach integracyjnych i cieszyli się swoim towarzystwem.

              Nie zabrakło również aktywności sportowych i rekreacyjnych. Grali w piłkę nożną , tenisa stołowego, bilard i cymbergaja, a także korzystali z trampoliny. Wspaniała atmosfera i doskonałe humory towarzyszyły wszystkim przez cały pobyt.

              Drugiego dnia, po pysznym śniadaniu zjedzonym na świeżym powietrzu pod wiatą, grupa wyruszyła do HossoLandu. Liczne atrakcje, emocjonujące przejażdżki i mnóstwo dobrej zabawy sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

              Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Przyjaciół SP w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu” oraz środkom zebranym ze sprzedaży biletów na przedstawienie „Bunt lektur”. Serdecznie dziękujemy również Kołu Gospodyń z Siemianic za organizację kawiarenki, z której dochód został przeznaczony na realizację tego wyjazdu .

              Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej niezapomnianej przygody. Wróciliśmy pełni wrażeń, nowych wspomnień i energii do dalszego działania!

          • Obserwacja przyrody
            • Obserwacja przyrody

              11.06.2026

              10 czerwca klasa 2a wybrała się do lasu, aby obserwować przyrodę. Wyposażeni w lupy, uczniowie badali niewidoczne gołym okiem detale natury: korę drzew i żyłkowanie liści, mchy, porosty i leśne owady. Przy okazji dzieci zrobiły coś dobrego dla środowiska i wspólnie posprzątały znalezione w lesie śmieci. Wycieczka połączyła naukę o ekosystemie z dbaniem o czystość naszej planety.

          • Pszczoły mają głos!
            • Pszczoły mają głos!

              11.06.2026

              Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Pszczoły mają głos! Tajemnice ula bez tajemnic”

              W maju w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Pszczoły mają głos! Tajemnice ula bez tajemnic”. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej (3D), przedstawiającej życie pszczół oraz ich niezwykle ważną rolę w przyrodzie.

              Laureatką konkursu została

              ANNA STECZ, uczennica klasy 2c, której praca zachwyciła oryginalnym pomysłem, estetyką wykonania oraz zgodnością z tematyką konkursu.

              Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni!

          • Sławni Polacy
            • Sławni Polacy

              11.06.2026

              W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" uczniowie klas ósmych przygotowali plakaty przybliżające sylwetki znanych Polaków . Zapraszamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w holu przy sztandarze szkoły.

          •  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Olimpus
            • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Olimpus

              11.06.2026

              Uczniowie naszej szkoły uzyskali fenomenalne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Olimpus. Poniżej lista laureatów. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje Michał Klinkosz z klasy 4 oraz Jan Korniat z klasy 7, którzy zdobyli 100% poprawnych odpowiedzi i pierwsze wyniki w kraju.

              Szacunek i Duma.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

              Klasa 4

              • Michał Klinkosz Dyplom laureata I miejsca
              • Aleksandra Matejko wynik w kraju 7 Dyplom laureata

              Klasa 5

              • Gabriel Drożdż wynik w kraju 7 Dyplom laureata
              • Michał Złamaniec wynik w kraju 10 Dyplom laureata

              Klasa 6

              • Holly Madden wynik w kraju 7 Dyplom laureata

              Klasa 7

              • Jan Korniat Dyplom laureata I miejsca
              • Wiktoria Lewandowska wynik w kraju 5 Dyplom laureata
              • Antoni Jurkowski wynik w kraju 5 Dyplom laureata
              • Nadia Mijewska wynik w kraju 9 Dyplom laureata
              • Michalina Kołatka wynik w kraju 9 Dyplom laureata

              Klasa 8

              • Nikodem Fursewicz wynik w kraju 2 Dyplom laureata
              • Iwo Kamiński wynik w kraju 3 Dyplom laureata
              • Mikołaj Krajewski wynik w kraju 3 Dyplom laureata
              • Victoria Modrzewska wynik w kraju 5 Dyplom laureata
              • Jan Dąbrowski wynik w kraju 5 Dyplom laureata
              • Bartek Iciachowski wynik w kraju 5 Dyplom laureata
              • Tomasz Michalak wynik w kraju Dyplom laureata
              • Kacper Bancewicz wynik w kraju 9 Dyplom laureata
          • Kapsuła czasu ponownie zakopana!
            • Kapsuła czasu ponownie zakopana!

              09.06.2026

              Wczoraj w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – po 7 latach została odkopana kapsuła czasu. Uczniowie obecnych klas 8, którzy już wkrótce opuszczą mury naszej szkoły, mogli wrócić wspomnieniami do czasów, gdy byli uczniami klasy 2.

              Ze wzruszeniem zajrzeliśmy do środka kapsuły i przeczytaliśmy dziecięce marzenia, listy oraz wspomnienia sprzed lat. Była to niezwykła podróż w czasie, pełna emocji, uśmiechów i refleksji.

              Następnie klasy pierwsze do tej samej kapsuły włożyły swoje zdjęcia, rysunki, listy oraz marzenia. Po uzupełnieniu kapsuła została ponownie zakopana i będzie czekała na kolejne otwarcie.

              Za 8 lat sprawdzimy, jak zmienili się nasi najmłodsi uczniowie i czy ich dziecięce marzenia się spełnił

        • Kontakt

          • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
          • +48 59 8471856
          • ul. Słupska 42
            76-200 Siemianice
            Poland
          • NIP 839-28-15-823
          • Numer konta szkoły:
            BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
          • Adres do e-Doręczeń:
            AE:PL-84698-20171-FEBTW-21