Aktualności

     • Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki!!!

     • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Słupsku.

      Do końca października zbieramy :

      - karmę (suchą i mokrą) dla psów i kotów – Bosch Rocco Chings Originals Adult, Bosch High Premium Concept Adult a także żwirek dla kotów

      - karma sucha i mokra Dolina Noteci, Fitmin Medium Senior

      - stare prześcieradła, koce, ręczniki, poduszki i kołdry bez pierza

      Artykuły przynosimy do p. Judyty Jańczak – opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza do sali nr 6.

     • Projekt edukacyjny „Widokówka - poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny”

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie, którego głównymi celami jest nawiązanie kontaktu z inni placówkami oświatowymi w celu wymiany pocztówek oraz stworzenia mapy turystycznej Polski, która ukazuje różnorodność krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszej ojczyzny.

      W trakcie jego trwania uczniowie wraz z nauczycielką geografii przygotują i wyślą pocztówki do innych szkół biorących udział w projekcie. Będą one przedstawiać atrakcje turystyczne, krajobraz miejscowości, w której położona jest szkoła oraz krótką informację o przedstawionym miejscu, zachęcająca naszych odbiorców do przyjazdu w dany region.Nasze kartki powędrują do: Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Trzeboszowic, Sianowa, Puzdrowa, Wielkiego Leźna, Płowęży, Luskówka, Żar, Kruz oraz do miejscowości Kozy w województwie śląskim

     • Konkurs "bez garba lżej"

     • Kochani uczniowie klas I-III

      W związku z obchodzonym w naszej szkole co roku Dniem Wielbłąda, ogłaszamy konkurs plastyczny „BEZ GARBA LŻEJ”. Celem konkursu jest uświadamianie o konsekwencjach zdrowotnych noszenia zbyt ciężkiego plecaka do szkoły.

      Prace w formacie A3 i dowolnej technice plastycznej należy dostarczyć do gabinetu pedagoga szkolnego do dnia 09.10.2020 r. Proszę pamiętać o estetycznym podpisaniu prac i podaniu nr klasy przy nazwisku.

      Komisja konkursowa – Maria Nowak, Elwira Pawelec, Krystyna Bogusz-Życzkowska

     • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     •  W dniach 02 – 04.10.2020r. uczniowie klas IV – VIII będą wybierali online przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU w naszej szkole. W środę na naszej oficjalnej stronie fb  zostaną zamieszczone filmy przedstawiające wszystkich kandydatów. W piątek uczniowie klas IV-VIII otrzymają dwa linki, dzięki którym będą mogli oddać swój głos. Wyniki głosowania opublikujemy w poniedziałek 05.10.2020r.

      Trzymamy kciuki 😊

     • Projekt edukacyjny Widokówka - poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny

     •  

      Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie, którego głównymi celami jest nawiązanie kontaktu z inni placówkami oświatowymi w celu wymiany pocztówek oraz stworzenia mapy turystycznej Polski, która ukazuje różnorodność krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszej ojczyzny.

      W trakcie jego trwania uczniowie wraz z nauczycielką geografii przygotują i wyślą pocztówki do innych szkół biorących udział w projekcie. Będą one przedstawiać atrakcje turystyczne, krajobraz miejscowości, w której położona jest szkoła oraz krótką informację o przedstawionym miejscu, zachęcająca naszych odbiorców do przyjazdu w dany region.

      Nasze kartki powędrują do: Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Trzeboszowic, Sianowa, Puzdrowa, Wielkiego Leźna, Płowęży, Luskówka, Żar, Kruz oraz do miejscowości Kozy w województwie śląskim

     • Przechodzimy na nauczanie hybrydowe!

     • 23 września nasza szkoła przeszła na nauczanie hybrydowe. Klasy 0-3 chodzą do szkoły według planu, klasy 4-8 mają nauczanie zdalne. Życzymy wszystkim zdrowia! Dbajcie o siebie i swoich bliskich!

     • "Sprzątanie Świata"

     • 18 września 2020 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach wraz ze sprawującymi nad nimi opiekę nauczycielami wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata 2020". Zaopatrzeni w worki na odpady, rękawiczki oraz dobry humor wyruszyli spod szkoły, by posprzątać wyznaczone tereny. Mamy nadzieję, że tego typu akcja zaowocuje chęcią dbania o naszą planetę również na co dzień.

     • Zbiórka nakrętek dla Stasia i Olusia

     • Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna akcję zbiórki nakrętek dla Stasia i Olusia!

      Pomaganie jeszcze nie było tak proste!

      Akcja „Nakrętki zbieramy – dzieciom pomagamy” startuje już dziś!

      Zbieramy nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów, płynach do płukania, itp.

      Wspólnymi siłami możemy zebrać kilogramy nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup leków oraz na rehabilitację chorych dzieci – Stasia i Olusia

      Nakrętki przynosimy do sali nr 6 do p. Judyty Jańczak – opiekuna SKW.

      Uwaga! Czas - start!

     • Rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy strój w kropki „ZAKROPKOWANI”

     • 17 września w klasach IV-VIII odbył się konkurs na najciekawszy strój w kropki. Wielu uczniów wykazało się kreatywnością i humorem przy tworzeniu swoich kropkowanych kostiumów. Pojawiły się nie tylko ubrania z materiałów w kropki i groszki, ale także: kropki malowane, naklejane, wyszywane, kropki aplikacje, kropki świecące a nawet kropki naklejane na powieki i naturalne kropki w formie piegów

      6 osób wykazało się szczególną pomysłowością i pragniemy nagrodzić ich starania.

      I miejsce – Flawio Postiglione

      II miejsce – (ex aequo) Antonina i Leonard Piszcz

      III miejsce – Wiktoria Winsztal

      wyróżnienie – Iga Stawasz

      wyróżnienie – Jakub Zaręba

      Dziękujemy Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele, że zechcieliście pobawić się z nami w kropki

      - Krystyna Bogusz-Życzkowska, Małgorzata Tabała, Andrzej Praszczak

     • Rozkład jazdy linii nr 2️

     •  

      !!!Uwaga!!!

       

      Prezentowany rozkład jazdy to rozkład, który będzie obowiązywał od 1 września 2020 (wtorek). Do tego dnia obowiązuje aktualny rozkład.

     • Zebranie z rodzicami

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców (1 osoba) dzieci z oddziału przedszkolnego na zebranie z Dyrektorem - Panią Danutą Konkol oraz Wychowawczyniami, które odbędzie się 1 września 2020 roku, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach.

      Do zobaczenia!

      Pozostałe terminy zebrań podamy w najbliższym czasie.

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Rodzice, kochane dzieci!

       

      W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tego dnia.

       

      Rozpoczęcie roku szkolnego dla każdej z klas odbędzie się na boisku szkolnym. Po części oficjalnej dzieci wraz z wychowawcą udadzą się do klas, w których zostaną im rozdane świadectwa, nagrody, plany lekcji. Nowi uczniowie otrzymają loginy i hasła do Librusa.

       

      Bilety autobusowe  i legitymacje szkolne otrzymają jedynie ci uczniowie, którzy dostarczyli stosowne deklaracje oraz zdjęcia. Zainteresowanych uczniów prosimy o jak najszybsze uzupełnienie braków w sekretariacie szkoły.

       

      Uczniowie klas IV-VIII są zobowiązani do oddania wychowawcy kluczy od szafek szkolnych.

       

      Czas trwania spotkań w dniu 01.09.2020 r. według podziału na grupy wiekowe:

       

      8.00-9.40 – klasy VII-VIII

      10.00- 11.40- klasy IV-VI

      11.00-12.40 klasy II-III

      12.30-13.50 klasy I

       

       

      Rodzice nie wchodzą do budynku szkolnego. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na parking przy szkole.

       

       

      Od 1 września obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów linii nr 2. Godzina zakończenia uroczystości jest dostosowana do nowego rozkładu, aby dzieci miały możliwość dogodnego powrotu do domu.

      Poniżej podajemy link do ZIM-u.

       

      https://zimslupsk.com/

       

      Uczniowie klas I-III pozostawiają okrycia wierzchnie w swoich klasach. Nie korzystają z szafek szkolnych.

       

       Decyzją Rady Pedagogicznej na okres 2 tygodni zostaje zawieszone funkcjonowanie sklepiku szkolnego oraz prowadzenie zajęć dodatkowych przez instytucje zewnętrzne.

      Na rozpoczęcie roku dzieci mogą przynieść jedynie napój.

       

      Rada Pedagogiczna opracowała procedury bezpiecznego funkcjonowania szkoły w okresie pandemii. Poniżej zamieszczamy Regulamin COVID obowiązujący na terenie placówki. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i  bezwzględne przestrzeganie wytycznych.

       

       

      Dyrektor szkoły

      Danuta Konkol

       

     • REGULAMIN ZACHOWANIA SIĘ UCZESTNIKÓW PODCZAS TRANSPORTU AUTOBUSEM

     •  

      Celem wdrażanych procedur jest:

      1. Minimalizacja ryzyka zakażenia oraz bezpieczeństwo dla kierowcy i pasażerów.

       

       

      Wytyczne zachowania w autobusie:

      1. Wejście do autobusu dozwolone jest wyłącznie dla zdrowych uczniów i opiekunów.

      2. Wszystkie osoby przebywające w autobusie mają obowiązek noszenia osłon ust i nosa.

       

       

      !!!Nakaz zasłaniania ust i nosa w komunikacji wynika wprost z rozporządzenia Rady Ministrów i Głównego Inspektora Sanitarnego, mającego na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19!!!

       

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

     • Kochani Rodzice,

       

      Zbliża się długo wyczekiwany powrót dzieci do szkoły. W związku z tym, dokładamy wszelkich starań, aby był maksymalnie bezpieczny. Jeśli pozwolą warunki pogodowe, planujemy rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym, w różnych godzinach z podziałem na grupy wiekowe:

      • 800 – klasy VII – VIII
      • 1000 – klasy IV – VI
      • 1100 – klasy II-III
      • 1230 – klasy I z rodzicami

      Oddział przedszkolny rozpoczyna zajęcia 1 września w swojej sali (bez uroczystego rozpoczęcia na boisku szkolnym).

      O bezpieczeństwo uczniów zadbamy m.in. poprzez osobne wejścia dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII (również w szkole, uczniowie klas I-III nie będą mieli kontaktu z uczniami klas starszych). Zastanawiamy się, czy nie wprowadzić obowiązku noszenia maseczek (przyłbic) dla uczniów od klasy IV. Wszyscy uczniowie wchodzący do szkoły, aż do momentu zajęcia miejsca w klasie, muszą mieć zakryte usta i nos. Dzieci pozostawiać będą podręczniki i ćwiczenia w szkole.

      W tym roku szkolnym, nasi uczniowie również będą uczestniczyć w zajęciach na basenie, które są zaplanowane we wtorki. Pierwszy wyjazd odbędzie się 8 września (Regulamin zachowania się uczestników zajęć nauki pływania w Parku Wodnym Redzikowo – załącznik nr 1).

      Jeżeli mają Państwo jakieś inne propozycje, ciekawe rozwiązania, bardzo proszę o przesłanie ich na adres e-mail szkoły: zssiemianice@gminaslupsk.pl, gdyż procedury są w trakcie opracowywania. Za każdy pomysł z góry serdecznie dziękuję.

      Po ostatecznym opracowaniu procedur bezpiecznego funkcjonowania szkoły w okresie pandemii, wszystkie informacje zostaną Państwu przekazane za pośrednictwem strony internetowej szkoły

      https://zssiemianice.edupage.org/ oraz Librusa.

      Informuję również, że dnia 20.08.2020 r. upłynął termin płatności za dożywianie uczniów w szkole, bardzo prosimy rodziców, którzy jeszcze nie wpłacili 20 zł za miesiąc wrzesień o pilne dokonanie przelewu.

       

                  W związku ze zmianą kursowania autobusu linii numer 2, zostały zmienione godziny przerw międzylekcyjnych (załącznik nr 2).

       

      Proszę na bieżąco śledzić wszystkie informacje.

       Danuta Konkol

      Dyrektor Szkoły

     • Napisali o nas w Głosie Pomorza :)

     • W porównaniu z publicznymi szkołami ze Słupska, nasz szkoła wyprzedziła najlepszą SP nr 5 ze Słupska, wynikiem z języka polskiego i matematyki :).  Bardzo dobry wyniki uzyskali również nasi uczniowie z języka angielskiego, co dało nam 3 miejsce po SP nr 5 i SP nr 11.

      Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali :

       

      z języka polskiego  :

      1. Iga Wolska – 94%

      2. Martyna Motyka – 92%

      3. Małgorzata Romaniuk – 88%

      4. Wiktoria Ringwelska – 84 %

       

      z matematyki :

      1. Jakub Wasilewski – 97%

      2. Iga Wolska – 93%

      3. Dominika Augustyn – 90%

      4. Martyna Rzeczkowska i Radosław Sotel – 87%

       

      z języka angielskiego :

      1. Zuzanna Grabowska – 100%

      2. Martyna Motyka - 100%

      3. Wiktoria Pilarczyk – 100%

      4. Iga Wolska – 100%

       

      Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom – Pani Agnieszce Kujawce - język polski, Panu Sebastianowi Winsztalowi – matematyka, Pani Joannie Charczun i Panu Maciejowi Mijewskiemu. - język angielski.

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
   • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
   • +48 59 8471856
   • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
   • NIP 839-28-15-823
   • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej
 • Librus Synergia