• Sportowy sukces Stanisława Przygóckiego!

• Stanisław Przygócki zajął pierwsze miejsce w dwuboju na odbywających się w Słupsku Wojewódzkich Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich.  Startował on w biegu na 60m i skoku w dal. Zwycięstwo zapewniło mu udział w Finale Ogólnopolskich zawodów, który odbędzie się w Toruniu.

W zawodach brali udział i osiągali wysokie rezultaty:

• Marika Broll – bieg na 60m i skok w dal
            • Zuzanna Przygócka – bieg na 60 m i skok w dal
            • Michalina Kadziewicz – bieg na 60m i rzut piłeczka palantową
            • Patrycja Łapko – bieg na 300 m i skok w dal
            • Nadia Patynowska – bieg na 300 m i skok w dal
            • Michał Wanago – bieg na 600 m i rzut piłeczka palantową

Reszta klasa 4a dzielnie dopingowała swoich kolegów. Podczas zawodów można było sprawdzić swoje umiejętności i kondycje na torach sprawnościowych, jak również porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcia z mistrzyniami sportu:

• Małgorzatą Hołub-Kowalik (Mistrzyni Olimpijska)
            • Angeliką Cichocką (Mistrzyni Europy).

Gratulujemy!!!

• Akcja czytelnicza pod hasłem: "POCZĘSTUJ SIĘ KSIĄŻKĄ"

• W dniu 26.05.2023r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach zainaugurowana została akcja czytelnicza pod hasłem: "POCZĘSTUJ SIĘ KSIĄŻKĄ". Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz spędzanie wolnego czasu z książką na przerwach.

W tym celu zakupiono regały na książki i rozmieszczono je na korytarzach szkoły. Na regałach zostały umieszczone książki  wraz z regulaminem korzystania. Książkę można zabrać do domu bez konieczności jej zwrotu. Można również przynieść inną książkę, którą należy zanieść do biblioteki. Bibliotekarz, pan Jarosław Daniluk oceni oraz zweryfikuje treści książek i umieści je na odpowiednim regale. Ponadto istnieje możliwość przyniesienia większej ilości książek, również dla dorosłych, które zalegają w domowych biblioteczkach i nikomu nie są już przydatne. Książki nie mogą być zniszczone. Regał z książkami dla dorosłych mieści się w bibliotece szkolnej, regał dla klas 1-3 znajduje się na piętrze budynku B, regał dla klas 4-6 znajduje się na piętrze budynku A, natomiast regał dla klas 7-8 znajduje się w nowym budynku szkoły w holu na I piętrze.

Serdecznie zapraszamy do lektury i współpracy.