• LEKCJE O PRZESTRZEGANIU PRAWA

• W szkole odwiedzili nas prawnicy, którzy przeprowadzili ciekawe prelekcje na temat przestrzegania prawa i odpowiedzialności karnej. Dzieci dowiedziały się czym jest prawo, na czym polega zawód adwokata, radcy prawnego. Omówiony został również temat cyberprzemocy, przemocy fizycznej oraz psychicznej.

• STYPENDIUM DYREKTORA

• Ośmiu uczniów naszej szkoły oraz jedna absolwentka za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i wzorowe zachowanie po II semestrze roku szkolnego 2018/2019 otrzymało Stypendium Dyrektora:

1. Patrycja Jackowiak V a; średnia- 5,64; ocena zachowania: wzorowa2. Hanna Worona V a; średnia- 5,55; ocena zachowania: wzorowa.3. Amelia Malec VI c; średnia- 5,38; ocena zachowania: wzorowa.4. Amelia Trapp kl. VII b; średnia- 5,33; ocena zachowania: wzorowa.5. Michalina Maszkowska kl. VI b; średnia- 5,32; ocena zachowania: wzorowa.6. Jeremi Ławski kl V c; średnia- 5,30; ocena zachowania: wzorowa.7. Dominika Kiedrowska, absolwentka szkoły; średnia- 5,27; ocena zachowania: wzorowa.8. Filip Koniewski kl. V a; średnia- 5,27; ocena zachowania: wzorowa.9. Maja Kramarczyk kl. V b; średnia- 5,27; ocena zachowania: wzorowa.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• AKCJA PROFILAKTYCZNA "NIEĆPA" 2019

• W ramach realizacji szkolnego programu profilaktyczno - wychowawczego uczniowie kl. VIII wezmą udział w corocznej akcji pod hasłem "NIEĆPA", która poświęcona jest profilaktyce uzależnień, połączonej z koncertem zespołu Blue Cafe, który odbędzie się 4 października 2019 roku w Hali Gryfii. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na koncert oraz mamy nadzieję na świetną zabawę!

• AKCJA WIELBŁĄD - BEZ GARBA LŻEJ

• Co roku organizujemy "Akcję Wielbłąd - bez garba lżej". Głównym celem przedsięwzięcia jest minimalizowanie wagi plecaków naszych uczniów.

W dniach 23.09, 25.09 i 26.09, Pani Maria Nowak (pedagog) przeprowadzi pogadankę wśród klas 1-3 oraz zważy plecaki naszych uczniów.

W ramach programu ogłaszamy OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY pt. "Bez garba lżej" - dla klas 1-3.

Prace powinny przedstawiać, w jaki sposób możemy minimalizować wagę plecaków, jakie są konsekwencje noszenia zbyt ciężkich plecaków. Liczymy na Waszą wyobraźnię i kreatywność.

Technika prac - dowolnaFormat - klasy 1 (A4), klasy 2-3 (A3)Termin oddawania prac - do 23.09.2019Rozstrzygnięcie konkursu - 27.09.2019Prace muszą być podpisane na odwrocie - imię, nazwisko i klasa.

Prace oddajemy Pani Marii Nowak - s.304 lub gabinet pedagoga.

Organizatorzy konkursu - Maria Nowak, Elwira Pawelec, Krystyna Bogusz-Życzkowska.

Wszelkie pytania proszę kierować do Pani Marii Nowak.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

• Pani Dyrektor – Danuta Konkol przywitała nowy rok szkolny dziękując wszystkim zaangażowanym w rozbudowę naszej szkoły. Oficjalne otwarcie nowego skrzydła odbędzie się 27 września 2019 roku. Społeczność szkolna cieszy się z nowoczesnej pracowni komputerowej oraz innowacyjnych zajęć m.in. z robotyki, a także z pięknych i nowoczesnych pracowni biologiczno – chemicznej oraz fizycznej. Sala widowiskowa podczas rozpoczęcia roku pomieściła około 500 osób. Cieszymy się, gdyż w niej będą prowadzone zajęcia teatralne, taneczne i wiele innych. Mamy również nowe boisko, a także plac rekreacyjny dla naszych uczniów. Podczas uroczystego rozpoczęcia roku Pani Dyrektor powitała również nowego Wicedyrektora szkoły – Pana Tomasza Surowca.

Uczniom życzymy wytrwałości oraz

samych sukcesów, rodzicom natomiast wiele cierpliwości :)

Rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty!

Powodzenia! :)