• Powiatowy Przegląd Piosenki „Idzie wiosna”

• Powiatowy Przegląd Piosenki „Idzie wiosna” z naszymi uczniami!

Za nami Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Idzie Wiosna" zorganizowany przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk , który odbył się w tym roku w gmachu naszej szkolnej auli.

Szkołę w Siemianicach reprezentowali uczniowie w 3 kategoriach:

Soliści klas I-III: Paulina Felczak i Zosia Zaremba z klasy 3b przygotowane przez Panią Elżbietę Jesionowską.

Zespoły klas I-IV: zespół wokalny przygotowany przez Pana Andrzeja Praszczaka

oraz w kategorii soliści klas IV-VIII Alicja Jankowska z klasy VIII b

Spośród laureatów tegorocznego konkursu możemy pochwalić się i naszymi wykonaniami piosenek. To wyróżnienie dla Zosi Zaremby oraz drugie miejsce dla zespołu wokalnego klas I-III.

Gratulujemy!

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2022

• 17 marca blisko trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2022. Przez 75 minut nasi najlepsi matematycy walczyli z zadaniami, których rozwiązanie stanowiłoby problem nawet dla dorosłych. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki.

• KIERMASZ SŁODKOŚCI

• Świetlica szkolna i Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie zaprasza na KIERMASZ SŁODKOŚCI, który odbędzie się 24.03.2022 (czwartek) w godzinach 9.40-13.00 (parter obok stołówki).

Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie OLIWIERA chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Razem możemy wiecej

Serdecznie zapraszamy!!!

• Ogólnopolski konkurs „Orzeł Matematyczny”

• 13 października 2021 r. odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs „Orzeł Matematyczny”, w którym wzięli udział uczniowie klas II-III . Każdy uczeń rozwiązywał test jednokrotnego wyboru składający się z 21 zadań o różnym stopniu trudności.

Zgodnie z regulaminem konkursu przyznano następujące tytuły oraz dyplomy laureata:

20 miejsce w Polsce zdobyły uczennice klasy 2b - Marika Pacewicz oraz Julia Ożóg

21 miejsce w Polsce uczennica klasy 2b - Gabriela Cyman

21 miejsce w Polsce Iga Kamińska uczennica klasy 2a.

Serdecznie gratulujemy !

• Akcja „ Z niepełnosprawnością na co dzień”

• Uczniowie klasy 1a w ramach akcji „ Z niepełnosprawnością na co dzień” mieli niecodzienną możliwość poznać jakie trudności w życiu codziennym spotykają ludzi niewidomych . Dzięki Fundacji Lex Humana podczas warsztatów uczniowie poćwiczyli swoją percepcję poznawczą.

Pani Teresa oczarowała dzieci swoją zaradnością życiową i niezwykle przyjaznym podejściem do życia i otoczenia.

Dziękujemy p. Annie Łozowskiej -Patynowskiej za wprowadzenie uczniów w świat ludzi z niepełnosprawnościami .

• Wiosna

• Nareszcie doczekaliśmy się! 21 marca od rana świeciło piękne słońce. Dzieci z klas 1-3 zgodnie z tradycją wyszły na wiosenny spacer, by powitać wiosnę. W barwnym korowodzie maszerowały uliczkami Siemianic niosąc przepiękne Marzanny, kolorowe gaiki i kwiaty ozdobione kolorowymi wstążkami. W promieniach słońca mieniły się piękne kapelusze, które uczniowie przygotowali na konkurs. Z uśmiechem na twarzy dzieci pożegnały zimę, a przywitały upragnioną wiosnę!

• Halowy Myting Lekkoatletyczny na Stadionie 650-lecia w Słupsku

• 19.03.2022 odbył się Halowy Myting Lekkoatletyczny na Stadionie 650-lecia w Słupsku dla roczników 2008-2013. Pod hasłem lekkoatletyka łączy. Dzieci mierzyły się w kilku konkurencjach : bieg na 60m , skok w dal, zwinnosciowy tor przeszkod, rzut piłeczką palantową i pchniecie kulą. Dzieci startowały w konkurencjach wiekowych , Hania jako najmłodsza uczestniczka z rocznika 2014 zostala nagrodzona za bieg na 60m i zwinnościowy tor przeszkód.

• Halowy Mityng Lekkoatletyczny w Centrum Lekkoatletycznym im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku

• W dniu 19.03 2022 roku w Centrum Lekkoatletycznym im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku odbył się Halowy Mityng Lekkoatletyczny. Organizatorem zawodów była AML Słupsk, a hasłem przewodnim było „Lekkoatletyka łączy pokolenia". Celami przewodnimi zawodów były:

- popularyzacja lekkiej atletyki

- promocja programu „Lekkoatletyka dla każdego.

W zawodach uczestniczyła młodzież urodzona w latach 2008 – 2013.

Zespół Szkolno Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach w poszczególnych konkurencjach reprezentowali:

Jagoda Lisiewicz - bieg 60m.

Gabriela Woś – bieg 60m, skok w dal

Oliwia Zwolak

Paulina Woźniak – bieg 60m, skok w dal

Aleksander Kacprzak – pchnięcie kulą

Dorota Smaglijenko – bieg 60m, rzut piłeczką

Adam Zmełty – bieg 60m, skok w dal

Witczak Weronika – bieg 60m.

Miło nam poinformować, że medale i dyplomy za osiągnięte wyniki otrzymali:

Dorota Smaglijenko – III miejsce w konkurencji rzutu piłeczką

Aleksander Kacprzak – II miejsce w pchnięciu kulą (7,10 m.)

Paulina Woźniak – II miejsce w biegu na 60m z czasem 9,60 i III miejsce skok w dal (3,80m)

Jednocześnie gratulujemy i dziękujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły za udział w zawodach i godne reprezentowanie.