Sukces Tomasza Michalaka, ucznia klasy 7c , który zdobył wyróżnienie w V edycji ogólnopolskiego konkursu "Na Prezentację Multimedialną o Chrzcie Polski".
Gratulujemy
Sukces Tomasza Michalaka, ucznia klasy 7c , który zdobył wyróżnienie w V edycji ogólnopolskiego konkursu "Na Prezentację Multimedialną o Chrzcie Polski".
Gratulujemy
Aniela Sawicka uczennica klasy 7c dostała się do ostatniego etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Niemieckiego i uzyskała tytuł finalisty. Uzyskała piękny wynik 87% wykazując się ogromną wiedzą.
Serdecznie gratulujemy!!!
Z wielką radością i dumą informujemy, że w Szkolnym Konkursie Plastycznym: "Święty Józef - Patron Rodziny" uczniowie zdobyli kolejno miejsca:
I miejsce - Lena Abramczyk kl.5b
II miejsce - Maria Wanago kl.2b
II miejsce - Anna Stecz kl.1 c
III miejsce - Natalia Królik kl.3c
GRATULUJEMY!!!
W Ustce odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.
Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt w składzie :
zajęła trzecie miejsce.
Gratulujemy!!!
Klasy 5a i 5b obejrzały przedstawienie oparte na lekturze pt. Opowieści z Narnii. Zostało ono przygotowane przez aktorwów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie wiernie oddało przygody czwórki rodzeństwa, a najwięcej emocji wzbudziły postaci lwa i bobra. Kostiumy i scenografia, muzyka i oświetlenie dopełniły całości tej uroczej opowieści o sile miłości i mocy wybaczania.
Klasa 5b omawiała lekturę pt. Przygody Tomka Sawyera, na podstawie której wykonała projekt gry planszowej. Prace były pomysłowe i wymagały od dzieci sporo wysiłku. Gry utrwaliły wiedzę o książce, zabawa była emocjonująca i głośna:)
Zapraszamy serdecznie na niezwykłe spotkanie z Panią Mariolą Szydlik.
Omówienie lektury "Dżok" okazało się świetnym sposobem na sprawdzenie umiejętności posługiwania się programem graficznym Paint, poznawanym na lekcjach informatyki w klasie 1a.
Warsztaty teatralne dotyczące emocji, w których uczestniczyli uczniowie 1a miały na celu pomóc uczestnikom rozwijać umiejętności komunikacyjne, radzenia sobie ze stresem i budowania pewności siebie.
11 kwietnia w kl. 0 A odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej "Pióro Czesława Miłosza". Zajęcia przeprowadziła logopeda pani Renata Wojdziak. Dzieciom została przybliżona postać patrona naszej szkoły Czesława Miłosza. Wykonano ćwiczenia sluchowe w zakresie głosek szumiących oraz wybrane ćwiczenia artykulacyjne. Dzieci następnie ćwiczyły wyraźną wymowę trudniejszych głosek w wyrazach. Wspólnie z logopedą ułożyły wierszyk pt. "Pióro Czesława Miłosza". Wykonały pracę usprawniającą motorykę małą o tym samym tytule. Wystawa prac uczniów znajduje się na holu szkoły.
W naszej szkolnej świetlicy dbamy nie tylko o dobrą zabawę, ale również o zdrowie i dobre nawyki żywieniowe. Tym razem postawiliśmy na edukację poprzez działanie i wspólnie przygotowaliśmy kolorowe, wiosenne kanapki na razowym chlebie.
Na stołach pojawiły się świeże warzywa – sałata, pomidory, ogórki, rzodkiewki. Każdy uczestnik miał okazję samodzielnie skomponować swoją idealną, zdrową kanapkę, ucząc się przy tym, jak ważne jest zbilansowane odżywianie i jak prosto można przygotować coś pysznego i wartościowego.
Kanapki nie tylko pięknie wyglądały, ale przede wszystkim – świetnie smakowały! Uśmiechy na twarzach i puste talerze były najlepszym dowodem na to, że zdrowe jedzenie naprawdę może być przyjemnością.
Cieszymy się, że dzieci tak chętnie zaangażowały się w to smakowite wyzwanie i już planujemy kolejne kulinarne spotkania w duchu zdrowego stylu życia! 😊🥪🌿
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To wyjątkowy dzień, którego celem jest zwiększenie społecznej wiedzy na temat autyzmu, a także budowanie postawy zrozumienia, empatii i otwartości wobec osób w spektrum autyzmu.
Uczniowie na zajęciach mieli okazję uświadomić sobie, że autyzm to nie choroba, lecz inny sposób odczuwania świata – i że każdy człowiek, niezależnie od swoich indywidualnych cech, zasługuje na zrozumienie i akceptację.
W geście solidarności i symbolicznego wsparcia dla osób w spektrum autyzmu, społeczność szkolna włączyła się w akcję „Niebieski motyl”. Uczniowie przygotowali niebieskie motyle z papieru, które zawisły na szkolnym korytarzu.
Uczniowie 3c na lekcji techniki przygotowywały sobie smaczny posiłek- naleśniki z nadzieniem. Uczniowie bardzo chętnie organizują sobie miejsce pracy, uczą się gotować , a przy tym radosnie sie bawią.
7 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Ekologiczny wierszyk" dla klas I-III.Każdą klasę reprezentował jeden uczeń. Publiczność i jury mieli okazję posłuchać pięknej recytacji poezji dziecięcej. Laureatami konkursu zostali: Piotr Marzec z kl.Ic, Gustaw Hendrych z kl.IIc i Hanna Michalska z kl.IIIa. Laureaci wezmą udział w gminnym etapie konkursu. Gratulujemy !!!
Iwo Kamiński - uczeń klasy 7a ZS-P w Siemianicach został laureatem XI miejsca XXIV edycji Ligi Matematycznej w kategorii klas 7-8. W tym trudnym i prestiżowym konkursie organizowanym przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku, który składał się z pięciu etapów udział brało blisko 500 uczniów z całego województwa pomorskiego. W gronie laureatów nie było uczniów ze Słupska i tylko troje uczniów z naszego powiatu. Do konkursu Iwo przygotowywał się pod okiem pana Sebastiana Winsztala.
Gratulujemy!
W Zerówce odbył się Konkurs Recytatorski o tematyce przyrodniczej.
Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za odwagę, wspaniałą pamięć i miłość do przyrody, którą tak pięknie zaprezentowali.
Gratulujemy wszystkim małym artystom!!!
W piątek 4 kwietnia odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności.
Wolontariusze z naszej szkoły rozdawali ulotki i zbierali produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, które trafią do osób potrzebujących, aby zbliżające się Święta Wielkanocne mogły być, również dla nich czasem radości i świętowania.
Dziękujemy naszym Kochanym Wolontariuszom za ich dobre serce, a Darczyńcom za ofiarność i chęć niesienia pomocy
Kolejny rok z rzędu grupa teatralno- muzyczna Podwórko gości w roli widzów na ogólnopolskim festiwalu teatrów, który odbywa się w Słupsku i trwa przez cały tydzień (w tym miejscu dziękujemy Pani Ilonie Zarembie).
7 kwietnia nasi młodzi aktorzy obejrzeli przedstawienie
pt. "Opowiesci z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" przygotowane przez Teatr Lalki z Walbrzycha. To była prawdziwa uczta dla teatromaniaków: wspaniała gra aktorska, przepiękne i pomysłowe stroje, rekwizyty - magia słowa, lalki i formy na scenie.
Kolejna sztuka w czwartek. Tym razem przedstawienie zaprezentuje nam teatr z Torunia. Nie możemy się już doczekać.
Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, a 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez ONZ po to, by propagować wiedzę na temat autyzmu i budować wrażliwość społeczną w tym zakresie.
Celem akcji podejmowanych w tym dniu i całym miesiącu kwietniu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
W świetlicowym konkursie plastycznym pt. "Dinozaur" w technice 3D, pierwsze miejsce zajęła Marysia Wanago z kl. 2b. Serdecznie gratulujemy