7 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował słodki upominek dla wszystkich pań.
Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia - samych dobrych chwil na każdy dzień roku!
7 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował słodki upominek dla wszystkich pań.
Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia - samych dobrych chwil na każdy dzień roku!
Dzień Logopedy- w świetlicy szkolnej gościliśmy panią Renatę Wojdziak naszą szkolną logopedkę, której bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję.
Dziś uczniowie klasy 7c mieli niesamowitą okazję gościć na lekcji wychowawczej pana Bronisława, strażaka oraz nurka-strażaka. Pan podzielił się swoimi niezwykłymi doświadczeniami, opowiedział o swojej pracy strażaka, pokazał specjalistyczny sprzęt i wyjaśnił, z jakimi codziennymi wyzwaniami musi się mierzyć.
Dodatkowo uczniowie mieli niezwykłą możliwość przymierzenia stroju strażaka oraz stroju nurka. Było to niesamowite doświadczenie, które pozwoliło na chwilę wcielić się w rolę bohaterów, którzy na co dzień ratują życie i zdrowie innych.
Dziękujemy za poświęcony czas oraz za podzielenie się z nami swoją pasją i wiedzą. Była to niezapomniana lekcja, która z pewnością zostanie w naszej pamięci na długo.
W środę odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy, podczas której głównym punktem obrad był projekt budżetu na najbliższy okres. Spotkanie było okazją do przedstawienia propozycji działań, które mogą realnie wpłynąć na rozwój lokalnej społeczności.Radni reprezentujący naszą szkołę przygotowali prezentację, w której zaprezentowali swoje pomysły na inicjatywy młodzieżowe. Wśród nich znalazły się propozycje związane z poprawą bezpieczeństwa,kulturą, sportem oraz ekologią.
Dyskusja była dynamiczna i pełna inspirujących pomysłów. Spotkanie pokazało, że młodzież ma wiele ciekawych koncepcji i jest gotowa aktywnie działać na rzecz naszej gminy.
Kreatywność, zaangażowanie i zadowolenie z wykonanej pracy - dlatego powstały takie cudeńka
Bo jeżeli nie za szkłem, nie na taśmie,
To ta bajka musi być naprawdę,
TU WŁAŚNIE!
Szkolne przedstawienie teatralne to wydarzenie wyjątkowe. Teatr łączy w sobie słowo, obraz, ruch i muzykę. Pozwala rozwijać wrażliwość, umiejętności komunikacyjne, otworzyć się na nowe doświadczenia, zaprezentować się, współpracować w grupie i oczywiście świetnie się przy tym bawić.
W luym uczniowie klasy 1a zaprezentowali przedstawienie pt. "Witajcie w naszej bajce". W rolę niesamowitych postaci bajkowych wcielili się wszyscy uczniowie . Na spektakl zostali zaproszeni rodzice , dziadkowie i rodzeństwo dzieci.
Teatrzyk i wspólnie spędzony czas dostarczył niezapomnianych wrażeń dxieciom i ich najbliższym.
W dniu 04.03.2025r. na hali sportowej w Potęgowie odbył się półfinał powiatowy w piłce ręcznej chłopców Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Słupskiego. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Potęgowie. W zawodach wzięły udział 4 zespoły ze szkół podstawowych w Ustce, Kępicach, Potęgowie i Siemianicach. Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach w składzie: Dusza Bartosz, Robak Cezary, Wszałkowski Aleksander, Miszk Dawid, Piątek Daniel, Piwowarski Jakub, Sokołowski Marcel ,Kacprzak Aleksander Bartłomiej Groch zajął III miejsce.
Serdecznie gratulujemy.
23 lutego to dzień, w którym szczególnie zwracamy uwagę na znaczenie zdrowia psychicznego i wzajemnego wsparcia
Z tej okazji klasa 5 c przygotowała specjalną akcję – "Słoik Dobrych Myśli"! W naszej szkole pojawił się słoik pełen ciepłych, wspierających słów, które mogą dodać otuchy każdemu, kto ich potrzebuje. Zachęcamy również do przekazywania pozytywnych myśli i życzliwych wiadomości dla innych
Pamiętajmy – nie jesteśmy sami, a każde dobre słowo ma ogromną moc!
W związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Uczniowie klasy 5 c obejrzeli prezentację i przygotowali plakaty dotyczące depresji, zrobili również Słoik Dobrych Myśli oraz zapoznali się z krótkim filmem edukacyjnym ,który poruszył temat depresji u nastolatków. Dowiedzieli się m.in.jakie są objawy depresji,czym jest depresja oraz sposoby jej zapobiegania.
W szkole powstała gazetka ,która miała zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat tej choroby.
We wtorek 4 marca w Wielkiej Brytanii obchodzony był tradycyjny Pancake Day. Jako, że dużą częścią naszej nauki angielskiego jest zapoznanie kultury kraju, którego języka się uczymy, staramy się nie tylko poznać, ale i wczuć w obchody różnych tamtejszych świąt. Bo czymże byłaby nauka bez… jedzenia - w końcu przez żołądek do serca (chodzi o to do nauki angielskiego). Były Quizy po zapoznaniu tradycji Shrove Tuesday, wyścigi z latającymi naleśnikami (zużyliśmy tylko 2 szt na wszystkie grupy- mówimy NIE marnowaniu jedzenia) i wreszcie zajadanie pyszności, które przygotowaliśmy sami albo z rodzicami (nowości typu cytryna cukier- do odważnych świat należy ). Pancake Day okazał się naprawdę dobrą zabawą, a przy tym i nauką
Na lekcji z edukacji przyrodniczej klasa 3c zrobiła doświadczenie z krystalizacji soli. Uczniowie codziennie obserwowali ubytek wody i powstawanie kryształów. Całe doświadczenie musieli dokładnie opisać. Uczniowie nazwali swoje kryształy - DIAMENTAMI
W Kościerzynie odbyła się Pomorska Gala Lekkiej Atletyki, podczas której wyróżniono zawodników, którzy w ostatnim roku osiągnęli imponujące wyniki sportowe.
Wśród nich była uczennica naszej szkoły Oliwia Zwolak, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem.
Gratulujemy!!!
Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, oczywiście z serduszkami Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza ogłasza nabór do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2025/2026.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami rekrutacji dostępnymi na naszej stronie internetowej:
Dołącz do naszej społeczności! Czekamy na Was! 😊🎒🎨
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Nareszcie nadszedł ten długo wyczekiwany moment – FERIE ZIMOWE! Czas schować podręczniki do szuflady, wyłączyć budziki (przynajmniej na chwilę) i cieszyć się zimowym szaleństwem!
Życzymy Wam dwóch tygodni pełnych radości, odpoczynku i niezapomnianych przygód! Niech ten czas będzie dla Was okazją do złapania oddechu, zabawy na świeżym powietrzu i regeneracji przed kolejnymi szkolnymi wyzwaniami.
Oczywiście, zabawa zabawą, ale bezpieczeństwo to podstawa!
Pamiętajcie o kilku złotych zasadach:
Ubierajcie się ciepło – czapka, szalik i rękawiczki to Wasi najlepsi przyjaciele. Nie dajcie się oszukać zimowemu słońcu!
Nie wchodźcie na lód – zamarznięte stawy i jeziora mogą wyglądać kusząco, ale są bardzo niebezpieczne!
Na stoku – kask obowiązkowy! Styl +10, bezpieczeństwo +100!
Sanki? Super! Ale nie na ulicy! Wybierajcie bezpieczne miejsca do zjazdów i uważajcie na innych.
Nie dajcie się nudzie! Jeśli pogoda nie dopisze, sięgnijcie po książkę, wyciągnijcie planszówki lub dajcie się ponieść kreatywności!
I najważniejsze – spędzajcie czas z rodziną, przyjaciółmi i… odpoczywajcie! Wracajcie do szkoły zdrowi, uśmiechnięci i pełni energii do nowych wyzwań!
Do zobaczenia po feriach!
Dyrekcja szkoły
W dniu 06.02 2025 roku odbyło się spotkanie w ramach akcji "Cała Polska Czyta dzieciom" w klasie 1b. Gośćmi specjalnymi byli Strażnicy Gminni Gminy Redzikowo, którzy czytali bajki Grzegorza Kasdepke.
Dzieci z radością wysłuchały humorystyczne teksty bajek, a następnie zadawały pytania odnośnie charakteru pracy zaproszonych gości. Strażnicy objaśnili też jak należy segregować śmieci i po co się to robi.
Miło nam poinformować, że szkolny konkurs biblioteczny "Zakładka do książki" został rozstrzygnięty. Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
1 miejsce - Amelia Kowalewicz kl. 1a
2 miejsce - Iga Zarzycka kl.2c
3 miejsce - Oliwier Drzewiecki kl. 1c
wyróżnienie:
-Lena Kondraciuk kl.1a
- Piotr Marzec kl.1c
Serdecznie gratulujemy!
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali okolicznościowe dyplomy i zakładkę do książki.
W styczniu uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w 33. Rajdzie Zimowym, wędrując malowniczym szlakiem PTTK „Dolina Wieprzy i Studnicy”. Trasa rajdu, licząca 12 km, prowadziła przez urokliwe tereny Pomorza, bogate w lasy, jeziora i doliny rzek.
Wędrówkę rozpoczęli we wsi Okunino, skąd ruszyli w stronę Jeziora Lednik. To niezwykle urokliwe miejsce, otoczone lasami, które zimą nabiera jeszcze większego uroku. Krystalicznie czyste wody jeziora kontrastowały z białym śniegiem pokrywającym brzegi, tworząc bajkowy krajobraz. Po krótkim odpoczynku ruszyli dalej w stronę Miastka, gdzie czekało na nich przygotowane ognisko z kiełbaskami.
Podczas rajdu odbył się również konkurs wiedzy o zimie, w którym nasi uczniowie zdobyli zaszczytne II miejsce. Otrzymali atrakcyjne nagrody, które były miłym zwieńczeniem wysiłku włożonego w wędrówkę.
Dolina Wieprzy i Studnicy to miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych. Rzeki te wiją się przez lasy i łąki, tworząc malownicze krajobrazy i dając schronienie wielu gatunkom ptaków oraz dzikich zwierząt. Zimą szlak zachwyca ciszą i spokojem, a pokryte śniegiem drzewa i zamarznięte rozlewiska dodają mu niezwykłego uroku.
Zmęczeni, ale szczęśliwi, wrócili do domów, już teraz czekając na kolejną wyprawę.
27.01.2025 r. przyjechała do naszej szkoły grupa rycerska Kerin. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w żywej lekcji historii.
Uczniowie przenieśli się do różnych epok historycznych klasy 4 i 5 do średniowiecza, klasy 6 do epoki nowożytnej, a klasy 7-8 do XX wieku i ulubionej przez uczniów tematyki II wojny światowej.
Żywa lekcja historii była ciekawym doświadczeniem, ponieważ wybrani uczniowie mogli się wcielić w niektóre postacie historyczne, a pozostali uczniowie oglądali mały spektakl.
Wczoraj, 6 lutego 2025 roku, mieliśmy zaszczyt i ogromną przyjemność obejrzeć "Spacer po linie" w wykonaniu Teatr Tańca Enza ze Słupska, który odwiedzil naszą szkołę.
To nie było zwykłe przedstawienie – to było mocne, poruszające i pełne emocji widowisko, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
Spektakl dotyka najtrudniejszych problemów współczesnej młodzieży – zagubienia, odrzucenia, przemocy, agresji, hejtu. Ukazuje samotność młodych ludzi, ich wołanie o zauważenie i zrozumienie, ich walkę o to, by znaleźć swoje miejsce w świecie, który często ich nie dostrzega. Każdy ruch, każdy gest tancerek był wypełniony emocjami, prawdą i autentycznym przekazem, który poruszał do głębi.
Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności dla całego zespołu Teatru Tańca ENZA za stworzenie tak ważnego i pięknego spektaklu.
Szczególną dumą napawają nas nasze uczennice – Emilia Wołoszyn i Maja Słowińska, które współtworzyły to niezwykłe widowisko. Cudownie, że mogłyście być częścią tak cudownego dzieła! Wasza pasja, talent i wrażliwość sprawiły, że spektakl był jeszcze bardziej wyjątkowy. Cieszymy się, że jesteście częścią tak wartościowego projektu i że swoją sztuką potraficie dotykać serc innych.
Z całego serca dziękujemy całemu zespołowi Teatru Tańca ENZA za to wyjątkowe doświadczenie, za emocje, za piękno i za ważny przekaz. To było coś więcej niż spektakl – to była prawda, która zostaje w duszy.
Dziękujemy i zapraszamy!