Zakończenie roku - klasy 4-6
Rozdanie świadectw, nagród dla najlepszych uczniów, uściski i podziękowania dla wychowawców - tak dziś rok szkolny pożegnali uczniowie Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach. I z radością powitali wakacje. Słonecznej pogody życzyła im podczas ostatniej w tym roku szkolnej uroczystości dyrektor Danuta Konkol.
Zapraszamy do galerii.
Zakończenie roku - klasy I-III
Rozdanie świadectw, nagród dla najlepszych uczniów, uściski i podziękowania dla wychowawców - tak dziś rok szkolny pożegnali uczniowie Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach. I z radością powitali wakacje. Słonecznej pogody życzyła im podczas ostatniej w tym roku szkolnej uroczystości dyrektor Danuta Konkol.
Zapraszamy do galerii.
Teatr cieni
Aktorzy z koła teatralnego "Świetlik" : wilk - Patrycja Jackowiak, Zielony kapturek- Iga Stawasz, Nikola Nowak, matka -Oliwia Sech, gajowy - Gabrysia Kierzkowska, Malwina Nowak, narratorzy: Lena Szmidt, Julia Wach, Julia Witek, Patrycja Kurczyk i Daria Szumejda
Zapraszamy do galerii.
XXV Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
10 czerwca 2016 roku w Słupsku odbył się XXV Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, w którym nasi uczniowie zdobyli aż 3 wyróżnienia.
w kategorii zespoły: najmłodsi uczniowie naszej szkoły z Zespołu Wokalnego klas I-IIIw kategorii soliści: Roksana Kocoń z klasy IIa oraz Julia Szajter uczennica klasy VI.Wszystkich uczestników konkursu obdarowano nagrodami w formie bonów pieniężnych do wydania w sieci sklepów EMPIK.Festiwal ten zaliczany jest do najstarszych imprez muzycznych w Słupsku. Organizowany od 1990 r., od wielu lat pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska i Marszałka Województwa Pomorskiego, cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem.
Opiekun uczestników, nauczyciel muzyki: Andrzej Praszczak.
Zapraszamy do galerii.
Wycieczka nagrodowa klasy VI do Poznania
W dniach 02 – 04.06.2016r. dziewięcioro uczniów z klasy szóstej miało okazję uczestniczyć w wycieczce do Poznania i okolic – Szlakiem Piastowskim.
Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Dzieci zwiedziły Skansen Miniatur w Pobiedziskach, Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu, Ostrów Tumski z zabytkową katedrą, poznańska starówkę, Palmiarnię, Muzeum Rolnictwa w Szreniawie oraz przepiękny zamek w Kórniku. Wypoczywały również w nowoczesnym kompleksie rekreacyjno – sportowym - Termach Maltańskich. Pogoda dopisała, wyjazd na długo zostanie w pamięci uczestników. Był on możliwy dzięki wsparciu pani Wójt oraz Radzie Gminy, która całą imprezę sfinansowała.
Zapraszamy do galerii.
Wakacjada Taneczna
11 czerwca 2016 uczniowie z klas II i III SP uczestniczyły w Wakacjadzie Tanecznej Graand Prix Polski w Kobylnicy. Tancerze zaprezentowali się w czterech tańcach. Wszyscy uczestnicy otrzymali srebrne lub złote medale. Gratulujemy!!!
Zapraszamy do galerii.
Wycieczka do Kluk
Uczniowie klas drugich SP, w czwartek 8 czerwca 2016r., wybrali się do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Tematem zajęć były: „Dawne zajęcia Słowińców ”. Zajęcia odbywały się w zagrodzie edukacyjnej. Celem tych zajęć było praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej na temat codziennych zajęć Słowińców. Uczniowie posługując się kopiami tradycyjnych narzędzi i sprzętów wykonywali prace, które niegdyś wykonywali mieszkańcy wsi słowińskich: kopanie torfu, piłowanie drewna, kręcenie powrozów, pranie tarą i dzwonem, wypełnianie ścianki szachulcowej. Drugoklasiści poznali też sposób wyrabiania ciast na chleb. Cisto uformowali w bochenki i zostało ono upieczone w piecu. Na zakończenie wszyscy mieli możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku oraz degustacji upieczonego chleba. Dodatkowym atutem wycieczki była słoneczna pogoda, co pozwoliło dzieciom spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu.
Zapraszamy do galerii.
Spotkanie z autorem - panem Beręsewiczem
Naszą szkołę odwiedził pan Paweł Beręsewicz – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf. Pan Paweł pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Zapraszamy do galerii.
Spotkanie z autorem - panem Pałaszem
Lorem Ipsum
Jednym z wyjątkowych - prestiżowych wydarzeń w naszej szkole jest Plejada Gwiazd. To jedyna w swoim rodzaju impreza skupiająca całą gamę różnorakich występów młodych artystów. Można na niej zobaczyć, wręcz dotknąć gwiazd pełnych talentu i pasji. Są nimi uczniowie naszej szkoły, którzy swój wolny czas poświęcają na taniec, śpiew, sport, grę na instrumencie oraz wiele innych pasji.
Na tegorocznym gwiazdozbiorze mieliśmy okazję zobaczyć te gwiazdy, które swoim blaskiem rozjaśniły niebo najmocniej.
Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy VI Marta Ledemann, która jak sama mówi „Kocha tańczyć”. Marta zaprezentowała piękno tej dyscypliny sięgające do klasyki i współczesnego stylu. Tuż zaraz po niej na scenie pojawili się najmłodsi artyści naszej szkoły: zespół wokalny klas I-III prowadzony przez Pana Andrzeja Praszczaka.
Dzieci swoim debiutanckim, ale jakże żywiołowym i słonecznym brzmieniem zaprezentowały piosenkę „Na cztery i na sześć” , w której to w raz z zespołem mieliśmy okazję usłyszeć troje solistów: Alicję Jankowską, Nicolę Stawińską oraz Helenę Stec.
W części dalszej usłyszeliśmy wiersz Juliana Tuwina „Spóźniony słowik” zaprezentowany przez uczennicę klasy pierwszej Helenę Stec, piosenkę „Abecadło” zaśpiewaną przez uczennice klasy II, Oliwię Kierzkiewicz oraz utwór „Taka inna piosenka” wykonany przez Roksanę Kocoń solistkę zespołu wokalnego I-III zdobywczynię I miejsca w Powiatowym Konkursie Piosenki 2016 r.
W tegorocznej Plejadzie Gwiazd sięgnęliśmy również do tańca, w którym miały okazję zaprezentować się dziewczynki z grupy Cheerleaders Cheer Stars Siemianice z klas I-III, których trenerem i opiekunem jest Pani Daria Boś.
W tańcu breakdance swoje zdolności pokazała uczennica klasy VI Julia Malek, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród m.in.: I miejsca w Międzynarodowych Zawodach Breakdance organizowanych w Niemczech oraz dwa zdobyte pod rząd drugie miejsca w zawodach ogólnopolskich.
Nie tuzinkowym ruchem na scenie mogły poszczycić się również pary taneczne tańca towarzyskiego, którego poszczególne jego rodzaje różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów, ubiorem, a szczególnie muzyką. Którego forma rozrywki sięga do zawodów organizowanych przez Międzynarodowy Związek Tańców Towarzyskich, Polskie Towarzystwo Taneczne oraz World Dance Poland. Cha chę, jive mieli okazję zatańczyć: Wanesa Lewną i Łukasz Orluk, Anastazja Sokołowska i Kacper Strzałka oraz Łukomska Jagoda i Oskar Frączkiewicz oraz zespół taneczny przygotowywany pod czujnym okiem Pani Elżbiety Zięciak.
Na koniec zaś wieczoru wokalnym kunsztem brzmienia na scenie z piosenką Anny Marii Jopek pt. „Ale jestem” zamykającym tegoroczny występ gwiazd miała okazję poszczycić się Juliia Szajter zdobywczyni I miejsca w Powiatowym Konkursie Piosenki wraz z towarzyszącym jej chórem reprezentacyjnym naszej szkoły.
Nad całością rozświetlonej, tegorocznej imprezy, udekorowanej gromkimi brawami pełnej po brzegi widowni, czuwało niestrudzenie dwoje nauczycieli: Pani Justyna Siemaszko i Pan Andrzej Praszczak.
Jeszcze raz WIELKIE BRAWA dla wszystkich wykonawców oraz organizatorów Plejady Gwiazd 2016!
Zapraszamy do galerii.
Lekcja o pszczołach
Dzień Mamy w klasie IIa
Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie klasy 2a SP uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Zaprezentowali przedstawienie pt. "W górę ścieżką" ,a Marcelinka z babcią zagrały i zaśpiewały . Każde dziecko wręczyło przygotowany upominek. Na zakończenie uroczystego dnia mamy z dziećmi zatańczyły zumbę.
Zapraszamy do galerii.
Dzień Dziecka
W Dzień Dziecka uczniowie kas I-III SP mają zawsze zapewnione niezwykłe atrakcje. W tym roku dzieci pojechały do Multikina na film „ Księga Dżungli”. Po prelekcji wszyscy udali się na lody, a potem na plac zabaw. Wszystkie dzieci w atrakcyjny sposób spędziły ten dzień.
Zapraszamy do galerii.
Dzień Matki - ZUMBA
Dzień Matki - SP
Festyn Rodzinny
Piękna pogoda dopisywała podczas corocznego Festynu Rodzinnego organizowanego prez Zespół Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Jak każdego czerwca nasi uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję wziąć udział w szeregu gier i zabaw. Oprócz występów artystycznych dzieci był czas na strzelanie z karabinów pneumatycznych, strzeanie z łuku, kąpiel w basenie, wygłupy na dmuchańcach, a nawet walki sumo.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły, którzy byli zaangażowani w to wspaniałe wydarzenie.
Zapraszamy do galerii.
Wycieczka - Gniew
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni
21 maja 2016r. uczniowie klas II i II SP wzięły udział w wycieczce do Teatru Muzycznego w Gdyni. Uczniowie obejrzeli musical pod tytułem „Shrek”. Efektowne, komiczne i pełne rozmachu widowisko wywarło na dzieciach ogromne wrażenie. Po raz kolejny umocniły się w przekonaniu, że obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie to nie tylko poszerzanie naukowych horyzontów, ale również wspaniała zabawa :)
Zapraszamy do galerii.
Festiwal kolorów
Gminny Konkurs Recytatorski
7 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się coroczny Gminny Konkurs Recytatorski. Dzięki talentom recytatorów, udało im się zdobyć nagrody i wyróżnienie.
Zuzanna Żukowska klasa I- miejsce trzecie
Wiktoria Winsztal klasa II- miejsce trzecie
Anastazja Maciejewska klasa III- miejsce drugie
Jakub Romaniuk klasa II- wyróżnienie
Gratulujemy sukcesów!
Zapraszamy do galerii.
Zaczarowany Świat Miłosza
W dniach od 16 do 19 maja odbywały się uroczystości z okazji Dni Patrona. Były to niezwykłe wydarzenia związane z Czesławem Miłoszem, patronem Zespołu Szkół, z jego twórczością, życiem, upodobaniami - nie tylko duchowymi, ale także kulinarnymi - ku radości wielu świętujących. W poniedziałek (16 maja) gościliśmy, podczas spotkań autorskich, panów Pawła Beręsewicza i Marcina Pałasza, znakomitych pisarzy dla dzieci i młodzieży, a 19 maja z gimnazjalistami spotkał się uznany poeta, Jerzy Fryckowski. Spotkania te (w ramach XXIII Pomorskiej Wiosny Literackiej) należały do niezwykle udanych, znakomicie spełniły swoją rolę w zachęcaniu dzieci i młodzieży do czytania prozy i poezji. W czwartek, 19 maja, odbył się cykliczny przegląd recytatorski pt. „ZACZAROWANY ŚWIAT MIŁOSZA”, w którym wzięli udział najmłodsi uczniowie z klas I -III. Publiczność dopisała, wśród niej było wielu rodziców. Dzieci wspaniale recytowały wybrane przez siebie wiersze, wprowadzając obecnych do pięknego, tajemniczego, ciekawego, kolorowego świata poezji - świata Czesława Miłosza. Recytatorskiemu przeglądowi towarzyszyła wystawa znakomitych prac uczniów Zespołu Szkół, którzy wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Ilustracja do dowolnego wiersza Czesława Miłosza" zorganizowanym przez pana Andrzeja Praszczaka. Czwartek był najważniejszym dniem obchodów DNI PATRONA. Na korytarzach szkolnych pojawiło się mnóstwo postaci z wierszy Czesława Miłosza (każdy uczeń mógł przebrać się za postaci z wierszy poety: anioła, damę dworu, muchę, śmierć, pasterza, starca, ogrodnika, słońce, motyla, chmurę, mak, ptaka, książkę, noc, pszczołę, rybaka, poetę, biedaka, tancerkę, muzy, lekarza…), które częstowały chętnych marcepanami, żurawinowymi ciasteczkami - ulubionymi przysmakami poety. Pomysłodawczyni tego wydarzenia, pani Katarzyna Praszczak, jest zdania, że książki kucharskie warto czytać, a doskonałymi przewodnikami po tego typu literaturze są pisarze i poeci. Wiadomo: coś dla duszy i dla ciała, które to powiedzenie po raz kolejny zostało potwierdzone. Udane obchody DNI PATRONA zawdzięczamy Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Słupsku, STOWARZYSZENIU EDUKACYJNEMU "VOLUMIN", prywatnym darczyńcom, rodzicom, organizatorom imprez i konkursów, rodzicom. Dziękujemy.
Zapraszamy do galerii.
Nie truj się, nie bądź toksyczny
W minioną sobotę, dnia 14.05.2016r. grupa uczniów z klasy IV i V pod opieką pedagoga szkolnego, pani Katarzyny Wolskiej udała się do Szkoły Podstawowej w Bierkowie na Gminne Warsztaty Profilaktyczne. Uczniowie pod opieką nauczycieli oraz specjalistów ze słupskiej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej mieli możliwość uczestniczenia w interesujących warsztatach o tematyce profilaktycznej oraz w pokazach zorganizowanych przez zaproszonych gości. Wszyscy uczestnicy warsztatów wspominają je fantastycznie. Każde dziecko do domu wróciło z uśmiechem na twarzy, nagrodami i słodkimi upominkami. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego wspaniałego wydarzenia!
Zapraszamy do galerii.
Wycieczka koła przyrodniczego
W dniu 14.05.2016 uczniowie klas IV wraz z nauczycielami przyrody p. Małgorzatą Utig i p. Tomaszem
Surowiec odbyli wycieczkę do Ustki w Koła Przyrodniczego. Na początku wycieczki Uczniowie odwiedzili Bunkry Blüchera położone po zachodniej stronie Postu Ustka. Przewodnik wprowadził w historię miasta oraz opowiedział co działo się na obecnych terenach podczas I i II wojny światowej. Następnie przemaszerowaliśmy stronę wschodnich plaż Ustki i idąc brzegiem morza zbieraliśmy muszle małży żyjących w Bałtyku. Dzięki kluczom do oznaczania gatunków rozpoznaliśmy i nazwaliśmy dany okaz mięczaka (rogowiec bałtycki, małgiew piaskołaz, sercówka pospolita, omułek jadalny). Ponadto zaobserwowaliśmy również skorupiaki morskie tj. pąkle oraz nietypowy organizm jakim jest siatecznik bałtycki należący do mszywiołów. Będąc w porcie oraz na najczęściej odwiedzanym molo w Ustce mogliśmy zaobserwować i oznaczyć awifaunę polskiego wybrzeża. Uczniowie zauważyli łabędzie krzykliwe, kaczki krzyżówki, mewy śmieszki oraz srebrzyste (okazy dorosłe i młodociane). Uwadze nie umknęły również kormorany czarne. Wycieczkę dopełniło karmienie ptaków, przy którym ekipa wycieczki mała niemałą frajdę. Następnie przemaszerowaliśmy do Muzeum Mineralogicznego, gdzie podopieczni mogli poczuć się w prawdziwej kopali. Różnorodność barw, form i okazy skamielin zachwyciły nie jednego z Nas. Wyjazd uznajemy za udany!
Zapraszamy do galerii.
Testy trzecioklasistów
Poznajemy życie pszczół.
Dzieci z klasy IIc uczestniczyły w zajęciach na temat życia pszczół. We wtorek 10 maja Aleksy zaprezentował nam dokładnie kolejne etapy życia pszczół. Podkreślał bardzo istotną rolę jaką odgrywają pszczoły w ekosystemie. Zaprezentował kolegom i koleżankom z klasy ubiór pszczelarza oraz pokazał wytwory pszczół .Dzieci poznały pracowitość tych małych ale jakże pożytecznych owadów. Serdecznie dziękujemy Dziadkowi Aleksa za wypożyczenie stroju i atrybutów pszczelarza, a Aleksowi za ciekawe opowieści.
Spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem
W dniu 16 maja zawitał do klasy IIc Szkoły Podstawowej wyjątkowy i długo oczekiwany Gość. Był nim znany i lubiany pisarz -Paweł Beręsewicz. Jest on autorem licznych opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci oraz laureatem wielu nagród literackich. Za książkę zatytułowaną „Co tam u Ciumków?” otrzymał nagrodę Guliwera w krainie Olbrzymów, przyznaną przez czasopismo „Guliwer” w 2005 roku. W swoim dorobku pisarskim ma około 20 książek m. in.: „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Lalki Dorotki” i cztery części opowiadań „O Ciumkach”. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach XXIII Pomorskiej Wiosny Literackiej. Paweł Beręsewicz okazał się sympatycznym i miłym człowiekiem. Na spotkanie przyjechał z ogromną, ciężką torbą, w której znajdowały się liczne „skarby” m. in.: filiżanki i dzbanek do kawy w wersji mini. Pisarz przedstawił się dzieciom również jako tłumacz literatury anglojęzycznej i współautor wielu słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Podczas wizyty zaprezentował swoje książki, a przedstawiając ich bohaterów, nie zdradził żadnego zakończenia. Z przyjemnością odpowiadał również na liczne pytania uczestników. Duże zadowolenie wywołała odpowiedź na pytanie pt.: „Jaka jest ulubiona książka napisana przez Pana?, na które odparł: „Uważam, że są to moje dzieci i z każdego dziecka jestem zadowolony”. Paweł Beręsewicz rozdał wiele uśmiechów, autografów i dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zapraszamy do galerii.
POWIATOWY TURNIEJ „ BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM
13 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się III POWIATOWY TURNIEJ DLA KLAS IV „ BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością jazdy rowerem na torze przeszkód. Sprawdzane było również, czy potrafią udzielić pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie – Karolina Chabowska, Oskar Frączkiewicz i Robert Woronin. Po ostrej rywalizacji nasi uczniowie wywalczyli III miejsce. Po pierwszych doświadczeniach czeka ich teraz trudny egzamin na kartę rowerową. Gratulujemy !
Leśny piknik w szkole w Siemianicach
25 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach z okazji Światowego Dnia Ziemi odbyło się niezwykłe przedstawienie pod tytułem „Leśny Piknik”. Niezwykłe, bo tym razem aktorami byli nie uczniowie, lecz ich wspaniali rodzice.
Akcja tego widowiska rozgrywa się w szkole i w lesie, a problem jaki ukazano w sztuce to nawarstwiające się góry śmieci w lasach pozostawione przez ludzi. Dzięki odpowiednio ciekawemu naświetleniu problemów i interesującym dialogom, uczniowie obserwujący przedstawienie dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia zwierząt i przypomnieli sobie dlaczego tak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Najmłodsi widzowie reagowali bardzo spontanicznie i żywiołowo.
Sztuka tak bardzo się wszystkim spodobała i przypadła do gustu, że 10 maja 2016 r. Pani Dyrektor Danuta Konkol zaprosiła do szkoły w Siemianicach najmłodsze dzieci ze wszystkich szkół z terenu Gminy Słupsk. Wśród zaproszonych gości były również władze Gminy Słupsk, które reprezentował Pan Adam Sędziński.
Przedstawienie było nie tylko świetną zabawą dla wszystkich dzieci i zaproszonych gości, ale jednocześnie dzięki swojemu przesłaniu promowało postawy ekologiczne w społeczeństwie oraz uświadomiło młodym obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że rodzice wypadli świetnie w swoich rolach – można tu wspomnieć chociażby o nauczycielce, o Basi, Kasi, Stasiu i Jasiu oraz o wspaniale zagranych zwierzętach – bobrze, zajączku, biedronce, czapli czy krecie, no i oczywiście o drzewie.
Po tak udanym widowisku liczymy na więcej i kto wie, czy za rok znowu nie zobaczymy rewelacyjnych rodziców już w innej sztuce.
Reżyserami widowiska były: Pani Agnieszka Szydło oraz Pani Agata Sztark.
Zapraszamy do galerii.
WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM
Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Siemianicach wybrali się do Teatru Muzycznego w Gdyni. Dzieci obejrzały projekt musicalowy pt. „Pobudka”, który okazał się niezwykłym spektaklem z udziałem 60 osobowej grupy młodych artystów w wieku 7-18 lat z Teatru Muzycznego Junior.
Scenariusz oparty był na tematach poruszanych podczas warsztatów musicalowych, opowiadał o próbach przeciwstawienia się codziennej rutynie i narzuconym wzorcom kulturowym, manipulacji naszym sposobom myślenia i zachowania.Po występie postanowiono urozmaicić uczniom drogę powrotną wizytą w restauracji McDonald’s.
Zapraszamy do galerii.
Z życia owadów
Uczniowie klasy 2a na zajęciach z przyrody poznawali ciekawostki z życia owadów. A oto efekt ich pracy na zajęciach technicznych.
Zapraszamy do galerii.
Plejada Gwiazd 2016
Wiedza poprzez doświadczenia
Poprzez doświadczenia uczniowie najlepiej przyswajają wiedzę. Realizując cykl tematów o rozwoju roślin uczniowie klasy 2a założyli hodowlę fasoli. Podczas doświadczenia trzeba było dbać o to, aby roślinka miała zawsze dostęp do wody i światła. Efekt założonej hodowli szybko był widoczny.
Zapraszamy do galerii.
Przedstawienie w Ośrodku Teatralnym Rondo
Uczniowie klasy VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie w Ośrodku Teatralnym Rondo, w którym występowała uczennica naszej szkoły Marta Ledeman. Przedstawienie w bardzo ciekawy sposób ukazywało przeszłość i lata gdy młodzież nie używała telefonów komórkowych, a każdy dzień upływał na pracy w domu, szkole, przyjaźniach i śpiewie. Duża swoboda sceniczna mlodych aktorów, gra świateł i muzyki sprawiły, że oklaskom i uśmiechom nie było końca.
Zapraszamy do galerii.
Święto Konstytucji 3 maja
„Konstytucja powinna być ojcowizną narodową, w której lud znajdzie jednocześnie pożywienie dla ducha i pożywienie dla ciała”.
Franncois Noel Babeuf
Dnia 5 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IIc Szkoły Podstawowej przedstawili krótki program artystyczny. W słowie wprowadzającym przypomniano zasługi naszych przodków, którzy uchwalili ustawę zasadniczą (drugą na świecie po amerykańskiej), w celu naprawy ustroju I Rzeczpospolitej. Niestety, nie udało się zjednoczyć wszystkich Polaków i doszło do rozbiorów. Polska na 123 lata zniknęła z map Europy. Naród polski jednak nie poddał się i walczył o niepodległość, którą odzyskano w 1918 roku. A dzisiaj naszym zadaniem jest wspominać i kontynuować dzieło naszych przodków.
Zapraszamy do galerii.
Bystrzak 2016
W dniu 6 kwietnia odbył się szkolny konkurs matematyczny Bystrzak 2016. Uczniowie z klas drugich i trzecich mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności rachunkowe.
Wyniki konkursu - klasy II
I miejsce Wiktor Stasiński
II miejsce Michalina Roszak
III miejsce: Wiktoria Podstawek, Aleksander Kmita, Miłosz Chachuła-Domański, Marcelina Kluk
Wyniki konkursu - klasy III
I miejsce: Mateusz Czajkowski, Amelia Trapp
II miejsce: Maksymilian Jańczak, Wiktor Jażdżewski
III miejsce: Maksym Janczukowicz, Martyna Marcinkiewicz
Gratulujemy sukcesów!
Bandażowanie misia
Nie bij mnie, kochaj mnie - apel profilaktyczny
Woda
W kwietniu uczniowie wszystkich klas pierwszych poznawały jednostkę pojemności – litr. Miały możliwość uczestniczyć w doświadczeniach z wodą. Przygotowano im pojemniki o różnych pojemnościach i kształtach do przelewania barwionej wody. Dzieci dowiedziały się dużo różnych ciekawostek, również ekologicznych. Zabawa była wyśmienita.
Zapraszamy do galerii.
Lubię biegać
W dniu 16.04.2016 na stadionie w Dębnicy Kaszubskiej”odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Lubię biegać”. Celem zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do czynnego uprawiania sportu. W zawodach brali udział uczniowie klas I -III z powiatu słupskiego. Dzieci miały możliwość startować w biegach na 60m, 100m, 200m, 300m i 400m. Zawodom towarzyszyła piękna pogoda i świetna atmosfera.
Uczniowie naszej szkoły wrócili z pucharami i medalami.
Gratulujemy wszystkim sportowcom!
Wyniki - rocznik 2006 Wyniki - rocznik 2007 Wyniki - rocznik 2008 i 2009 Wyniki końcowe - rocznik 2008 i 2009 Wyniki końcowe - rocznik 2006 Wyniki końcowe - rocznik 2007
Zajęcia świetlicowe
Dzięki doskonałemu wyposażeniu naszej szkoły w pomoce dydaktyczne – mali i nieco więksi biolodzy podczas zajęć świetlicowych, mogą zgłębiać tajniki świata roślin. Zajęcia z mikroskopem cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci.
Zapraszamy do galerii.
Wizyta pani dietetyk
Powiatowy Konkurs Piosenki IDZIE WIOSNA 2016
Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaś wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej.
19 kwietnia odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna", którego organizatorem było Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk, Starostwo Powiatowe w Słupsku orazCentrum Edukacji Regionalnej w Warcinie. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczniów ze szkół naszej gminy oraz z powiatu.
W tegorocznych zmaganiach wokalnych w których rywalizacja i poziom wykonawczy był jak co roku duży, naszą szkołę reprezentowały dwie wokalistki, które wróciły z pierwszymi miejscami w swych kategoriach!
Roksana Kocoń z klasy IIa Szkoły Podstawowej, która uczęszcza na zajęcia wokalne klas I-III
oraz Julia Szajter z klasy VI - solistka Chóru Reprezentacyjnego Szkoły.Obie wokalistki przygotował Pan Andrzej Praszczak – nauczyciel muzyki.
Wielkie gratulacje!
Zapraszamy do galerii.
Zawody sportowe w Dębnicy Kaszubskiej
Muffiny marchewkowe
W tym roku szkolnym uczniowie z klasy II a na początku roku szkolnego zapytani co by chcieli robić na lekcjach odpowiedzieli , że gotować. Ustaliliśmy, że będą to tylko zdrowe posiłki. Przygotowywaliśmy już kolorowe, smaczne kanapki oraz owocowe koktajle. Tym razem wybór padł na zdrową i smaczną przekąskę - marchewkowe muffinki . Wszystkie dzieci chętnie włączyły się w przygotowaniu ciasta marchewkowego, który okazał się doskonałym sposobem na polubienie pełnej witamin marchwi.
Zapraszamy do galerii.
Szóstoklasiści w Rondzie
Uczniowie klasy VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie w Ośrodku Teatralnym Rondo, w którym występowała uczennica naszej szkoły Marta Ledeman. Przedstawienie w bardzo ciekawy sposób ukazywało przeszłość i lata gdy młodzież nie używała telefonów komórkowych, a każdy dzień upływał na pracy w domu, szkole, przyjaźniach i śpiewie. Duża swoboda sceniczna mlodych aktorów, gra świateł i muzyki sprawiły, że oklaskom i uśmiechom nie było końca.
Pomorski Turniej Tańca Towarzyskiego
Dnia 17.04.2016 uczniowie klas II SP wraz z kołem tanecznym naszej szkoły uczestniczyli w XII Pomorskim Festiwalu Sportowego Tańca Towarzyskiego, który odbył się w Gdańsku.
Tegoroczny turniej został rozegrany w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci przystąpiły do rywalizacji w grupie tanecznej H. Łącznie w turnieju tańca uczestniczyło 23 pary taneczne.
Dzieci miały możliwość zaprezentowania się w m.in. w walcu angielskim, polce i cha cha. Za występy dzieci otrzymały medale. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani nagrodami.
Zapraszamy do galerii.
Dzień Ziemi
W dniu 13 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie mogli skosztować wyciskanych soków z jabłek, gruszek, pomarańczy oraz marchwi. Sami miksowali smaki. Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą eko-zabawkę . Nasi podopieczni wykorzystali przy tym surowce wtórne, które są często wyrzucane. Pies Fafik, samolot i automobil to jedne z zabawek, które zainteresowały nie tylko tych najmłodszych. Starsi koledzy również byli pełni podziwu dla pomysłowości autorów prac. Ciekawym projektem okazało się samodzielnie wykonanie nakrycia głowy, które miało być przyozdobione wiosennymi dodatkami. Uczniowie wykorzystali zielone części roślin i kolorowe kwiaty. Z papieru wykonali kapelusze, czapki i opaski na włosy. Osoby, które miały fantazyjne nakrycia głowy nie były tego dnia odpytywane. To był udany pomysł na obchody Dnia Ziemi!
Zapraszamy do galerii.
Świeży sok na długiej przerwie
Konkurs zdrowotny
W dniu 2.04.2016 r. uczniowie klasy III b reprezentowali naszą szkołę w XV Gminnym Konkursie Zdrowotnym w Jezierzycach. Dzieci indywidualnie rozwiązywały test dotyczący problematyki zdrowia, następnie wykonywały i projektowały pudełka na sok oraz malowały plakaty. Dzięki zaangażowaniu i sumiennej pracy udało im się zdobyć nagrody i wyróżnienia.
II miejsce - Wiktor Jażdżewski
III miejsce - Bartosz Szmidt, Amelia Trapp
wyróżnienie - Melisa Gładikowska
Gratulujemy!
Zapraszamy do galerii.
Test Szóstoklasisty
5 kwietnia 2016 r. uczniowie i uczennice klasy 6 Szkoły Podstawowej w Siemianicach przystąpili do najważniejszego testu, do którego przygotowywali się przez trzy lata nauki. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się część obejmująca j. polski i matematykę natomiast o 11.45 nasi szóstoklasiści zmierzyli się z językiem angielskim.
Zapraszamy do galerii.
Wielkanocne warsztaty rodzinne
W dniu 18.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne . Przybyli na nie uczniowie klas trzecich z członkami swoich rodzin. Były babcie, mamy i rodzeństwo. W czasie warsztatów wszyscy obecni na spotkaniu mieli okazję własnoręcznego wykonania i upieczenia pysznych ciasteczek, poznali tajniki wyplatania i ozdabiania wianuszków wielkanocnych oraz mieli okazję wykonania pięknej kartki świątecznej. Na uczestników warsztatów czekał słodki poczęstunek.
Zapraszamy do galerii.
Apel Wielkanocny - wręczenie nagród
Dnia 23 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel wielkanocny przygotowany przez klasę III a oraz szkolny chór klas młodszych. Barwne dekoracje oraz stół wielkanocny przystrojony pisankami, kurczaczkami, bukszpanem oraz wielkanocnymi babami wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Występujący na scenie uczniowie przedstawili montaż słowo – muzyczny, nawiązujący do zwyczajów i tradycji świątecznych.
Rozstrzygnięty został również szkolny etap konkursu na grafikę komputerową pt. "Komputerowa pisanka”, uczniowie nagrodzeni odebrali dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
I miejsce – Martyna Marcinkiewicz
II miejsce – Kacper Cecko, Anastazja Maciejewska
III miejsce – Katarzyna Łęgowska, Wiktoria Winsztal
Wyróżnienie – Amelia Trapp, Oliwia Miszk, Agata Klimowicz
Zapraszamy do galerii.
HALOWA PIŁKA NOŻNA O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 4 w SŁUPSKU
40 HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W SŁUPSKU
Nasi chłopcy z klas VI SP po wygranym turnieju eliminacyjnym dostali się do turnieju finałowego, który rozegrali dnia 19 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Słupsku. Niestety nasi zawodnicy nie grali w kompletnym składzie, zabrakło podstawowego bramkarza Mateusza Goliszka.
Wyniki turnieju:
FINAŁY KLASY VI - ROCZNIK 2003 i młodsi (19 marca 2016)
ZAGRALI SP 1 USTKA, SP 1 SŁUPSK, SP 2, SP SIEMIANICE
LP
NAZWA DRUŻYNY
1
2
3
4
PKT
BRAMKI
MIEJSCE
Sp 1 Słupsk
X
0-3
3-1
0-3
3
3-7
3
Sp 2 Słupsk
3-0
X
2-2
0-1
4
5-3
2
Sp Siemianice
1-3
2-2
X
2-5
1
5-10
4
Sp 1 Ustka
3-0
1-0
5-2
X
9
9-2
1
Na powyższym zdjęciu wszyscy uczestnicy turnieju finałowego.
Skład zespołu od lewej: Trener Tomasz Rybak, Jakub Koniewski, Kuba Iciachowski, Jakub Romanowski, Jakub Malek, Cezary Prajwowski, Mateusz Głos
Były też wyróżnienia: wśród najlepszych stanął Kuba Iciachowski, który za dobrą grę dostał dyplom pamiątkowy oraz piłkę nożną.
Przywitanie Wiosny - Szkoła Podstawowa
W dniu 21 marca klasy I -III powitały wiosnę. Wszyscy punktualnie zebrali się przed szkołą , następnie barwnym korowodem udali się na spacer po najbliższej okolicy. Dzieci trzymały w dłoniach kolorowe gaiki, hasła wiosenne oraz Marzannę. Mimo chłodu uczestnikom pochodu towarzyszył uśmiech na twarzach. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie zrobi się cieplej i wiosna zagości u nas na stałe.
Zapraszamy do galerii.
Konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku
Z okazji I Dnia Wiosny klasy II Szkoły Podstawowej wzięły udział w konkursie wiedzy na temat Kubusia Puchatka. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów twórczością Alana Aleksandra Milne, rozwijanie zdolności plastycznych uczniów, a przy okazji sprawdzenie stopnia znajomości książki „Kubuś Puchatek”.
Zapraszamy do galerii.
Dzień Świętego Patryka
17 marca jest dniem śmierci św. Patryka, stąd tego dnia co roku wspomina się jego życie i dokonania. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń. Święto obchodzone jest również poza Irlandią, także w Polsce, co jest związane z popularnością kultury celtyckiej. W Stanach Zjednoczonych obchody Dnia św. Patryka sięgają 1737 r., kiedy „Charytatywne Irlandzkie Stowarzyszenie w Bostonie” zorganizowało pierwszą paradę.
W innych krajach święto to związane jest przede wszystkim z serwowaniem „zielonego” piwa oraz pokazami irlandzkich tańców i muzyki.
By uczcić dzień św. Patryka, w wielu krajach na świecie coraz popularniejsze staje się farbowanie znanych miejsc na zielono. W dniu tym zielone stawały się takie obiekty jak: wodospad Niagara, London Eye, Góra Stołowa w RPA, Empire State Building w Nowym Jorku, Wieża telewizyjna w Berlinie, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney czy Burdż al-Arab w Dubaju, Ratusz w Poznaniu, Stadion Miejski w Poznaniu.
Również w naszej szkole Święty Patryk został należycie uczczony. Klasy szkoły podstawowej pod przewodnictwem nauczycieli języka angielskiego: Joanny Charczun, Marty Kurzyniec-Sadowskiej i Łukasza Kossa, przygotowały wspaniałe widowisko. Mieliśmy okazję zapoznać się z muzyką irlandzką oraz spróbować różnych potraw, które łączył jeden element - wszystkie były zielone.
Zapraszamy do galerii.
Kangur 2016
W dniu 17 marca odbył się w naszej szkole, po raz kolejny, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W tym roku w konkursie udział wzięło 24 uczniów naszej szkoły od klas II szkoły podstawowej po II gimnazjum. Życzymy sukcesów.
Zobacz zdjęcia.
Konkurs "Lokomotywa"
W dniu 09.03.2016 r. w klasie Ic odbył się konkurs recytatorski . Uczniowie zaprezentowali fragmenty wiersza Juliana Tuwima pt.„Lokomotywa”. Dzieci miały możliwość pokazać swój talent do recytacji.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Zuzia Żukowska
II miejsce – Artur Stawiński
III miejsce Rozalia Pawłowska i Wiktor Woronin
Brawa dla wszystkich uczestników.
Zapraszamy do galerii.
Wizyta w zoo
Świąteczne pierniki
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, nasze pierwszaki miały możliwość ozdabiać pierniczki świąteczne. Zabawa była świetna, a lukier … no cóż słodziutki … aż palce lizać. Wielkie podziękowania dla Pani Basi Studzińskiej.
Zapraszamy do galerii.
Sukces Piotra Jankowskiego
15.03.2016 r.
W środę odbył się po raz pierwszy Powiatowy Konkurs Matematyczny w Zespole Szkół w Łupawie. W eliminacjach szkolnych najwyższy wynik uzyskał uczeń klasy V SP - Piotr Jankowski, który z wynikiem 86% reprezentował naszą szkołę. W konkursie głównym Piotr pokonał kilkunastu rywali z powiatu słupskiego i zajął III miejsce. Gratulujemy!
Zobacz galerię.
Lekcje otwarte w klasie Ia
Poznajemy zawód strażaka poprzez lekturę „Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego. Dzieci rozwiązywały różnorodne zadania związane z zawodem strażaka i z lekturą. Zwieńczeniem projektu było wykonanie ilustracji do lektury.
Zapraszamy do galerii.
Spotkanie Gigantów z klasy V
Mity greckie w wydaniu dla młodszych uczniów to niezła ucztą literacka dla Gigantów Wiedzy Wszelakiej z klasy V, którzy, poznawszy dokładnie, „ Mity dla dzieci”, postanowili – wspólnie z panią Katarzyną Praszczak - zademonstrować swoją potęgę wiedzy podczas prezentacji projektu czytelniczego. Pięć zespołów, które utworzyli Giganci, brało udział w pokazie wiedzy z historii starożytnej. Zespoły rozwiązywały testy, analizowały fragmenty tekstów, dopasowywały atrybuty do poszczególnych greckich bogów. A jaki był wynik? Wszyscy okazali się wygranymi. Przeczytali, odpowiedzieli, zwyciężyli!
Karnawał klas I-III
Z wizytą u stomatologa
W ramach "Programu Profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym Gminy Słupsk" uczniowie Naszej Szkoły biorą udział w badaniach dentystycznych w Gabinecie Stomatologicznym we Wrześciu. Celem wizyt jest przegląd stanu uzębienia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Wizyta uświadamia dzieciom, że korzystanie z usług dentysty może odbywać się w sposób bezstresowy i przyjemny dla pacjenta. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie:)
Wierzymy, że dla naszych uczniów, każda następna wizyta w gabinecie stomatologicznym będzie równie przyjemna :)
"Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć"!!!
Bóg się urodził też w Siemianicach
21.12.2015 r.
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, wzruszeń i ciepła rodzinnego. Wiąże się z nim wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka bożonarodzeniowe - szczególne wydarzenie, powodujące, że widz wkracza w niezwykły nastrój. Tradycyjnie również do szkoły w Siemianicach zawtali kolędnicy - uczniowie trzeciej klasy edukacji wczesnoszkolnej, przygotowani przez panią Beatę Rodziewicz. Publiczność kolejny raz mogła przeżywać wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, Maryi, Józefa, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołków, przeplatane były pięknymi kolędami, śpiewanymi przez szkolny chór pod kierunkien pana Andrzeja Praszczaka. Całość dopełniała wspaniała dekoracja. Dzieci w przepięknych strojach wystąpiły najpierw przed seniorami z Siemianic, a następnie przed swoimi kolegami. Po takiej strawie duchowej, po gromkich brawach, w świątecznych nastrojach, wszyscy udali się do sal na spotkanie opłatkowe.
Zapraszamy do galerii.
Wigilia dla zwierząt
19.12.2015 r.
Jak co roku klasa III wybrała się na wycieczkę do lasu. W tym szczególnym, przedświątecznym czasie dzieci zadbały o smakołyki dla leśnych przyjaciół. Zwyczaje zwierząt przybliżył nam - jak co roku - pan Mariusz Lisiewicz, który o lesie wie wszystko.
Zapraszamy do galerii.
Cheer Stars Siemianice
19.12.2015 r.
Dnia 19.12.2015 grupa cheerleaders "Cheer Stars Siemianice" działająca w naszej szkole wystąpiła w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej dzieci i młodzieży w Jezierzycach. Dziewczynki, których w grupie trenuje już ponad 30, miały okazję po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności. Swoim tańcem oraz gorącym dopingiem nasze "pomponiarki" zagrzewały do walki biorące udział w turnieju drużyny piłkarskie z Siemianic. Za swój występ dziewczynki otrzymały małe słodkie podarunki oraz moc gorących owacji, które sprawiły im ogromną radość.
Zapraszamy do galerii.
Warsztaty dla klasy IIc
Gminne zawody w pływaniu
12.12.2015 r.
Uczniowie szkoły podstawowej w składzie: Kałuża Alicja, Marcinkiewicz Martyna, Gładikowska Melisa, Lisiewicz Łukasz, Wawrzyniak Błażej, Amelia Szydło, Małgorzata Romaniuk, Kalina Bigus, Wiktoria Pilarczyk, Martyna Rzeczkowska, Witold Pawłowski , Franciszek Melewski, Ziarno Szymon, Semenyszyn Jakub, Piekarski Jan oraz Amelia Stodulska wzięli udział w II szkolnych zawodach pływackich Gminy Słupsk, które odbyły się na obiektach Parku Wodnego w Redzikowie. Startowali oni na dystansie 25 m (klasy trzecie i czwarte) oraz 50 m (klasy piąte i szóste) w dwóch stylach: dowolnym i grzbietowym. Uczniowie nie zawiedli i wrócili z zawodów z workiem medali;) Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zapraszamy do galerii.
Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw
5.12.2015 r.
I w tym roku szkolnym 05.12.2015r. roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych klas I-III w Redzikowie. Uczestniczyli we wspaniałej zabawie. .Uczyli się sportowej rywalizacji, popisywali umiejętnościami sportowymi.,nawiązywali nowe znajomości.Na zakończenie turnieju Mikołaj obdarzył ich prezentami.
Zapraszamy do galerii.
Dzień Pluszowego Misia
Wycieczka klas I do Doliny Charloty
30.10.2015 r.
30 października dzieci klas pierwszych mieli przyjemność dzięki uprzejmości Gminy Słupsk, uczestniczyć w wycieczce do Doliny Charlotty
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od fokarium. W trzech basenach o maksymalnej głębokości 3 metrów zamieszkują bałtyckie foki z gatunku foka szara. Podopieczni fokarium to pięć samców o imionach: Wiking, Piotrek, Marcel, Stig i Zingo. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały karmienie fok połączone z treningiem. Foki wychodziły na brzeg, dawały łapki, wykonywały obroty w wodzie. Dzieci dowiedziały się wiele o życiu i zwyczajach tych niezwykle inteligentnych zwierząt od treserki, która na co dzień, opiekuje się i z nimi pracuje.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie magicznej Krainy Bajek. Do swych domków zaprosili nas bohaterowie znanych bajek: Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Calineczka, Kot w butach, Jaś i Małgosia, Pinokio oraz Rybak ze Złotą Rybką. Następnie udaliśmy się do Zoo- niezwykłego miejsca, w którym można podziwiać niecodzienne gatunki zwierząt: pawie, żurawie, papugi ary, osły, wielbłądy. Dzieci mogły także zobaczyć jedyną na Pomorzu ostoję żubra, małpie wyspy zamieszkałe przez kilka gatunków tych zwierząt, m.in. lemury, makaki i gibony. Na uwagę zasługiwał również Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych. Dzieci podziwiały tam orła bielika, a także orlika krzykliwego. Ich sąsiadami były puchacze syberyjskie oraz sowy śnieżne.
Zapraszamy do galerii.
Święto Niepodległości
Żywa lekcja historii
04.11.2015 r.
W środę 4 listopada 2015r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Krzysztofa Góreckiego i jego teatr historyczny. „Żywa lekcja historii” jest okazją do tego, aby ukazać wydarzenia historyczne w inny sposób niż podczas lekcji w klasie. W tym roku tematem przewodnim była „ Starożytna Grecja i Rzym”. Dodatkowym i bardzo cennym elementem takich lekcji jest to, że uczniowie będąc uczestnikami przedstawienia, biorą w nim czynny udział, a to wzbudza w nich ciekawość i pozytywne emocje.
Zapraszamy do galerii.
Ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej
Marzenia Się Spełniają
24.10.2015 r.
Otrzymaliśmy dwa tysiące siedemset trzynaście złotych na zakup wymarzonych książek!
Pod koniec ubiegłego roku szkolnego Szkoła Podstawowa w Siemianicach wzięła udział w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. ,,Książki naszych marzeń”, składając wniosek do Wójta Gminy Słupsk o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Uczestnictwo w tym programie poprzedziło mnóstwo imprez propagujących czytelnictwo wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Były to m.in. konkursy czytelnicze, plastyczne, recytatorskie, głośne czytanie baśni, książek o tematyce ekologicznej i innych. Dla dzieci z klas pierwszych oraz ich najbliższych szkolna biblioteka wraz z wychowawcami zorganizowała plastyczny konkurs pod nazwą „RODZINNY PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK”. Wyniki konkursu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Na konkurs wpłynęły wspaniałe, przepięknie wykonane prace. Dzięki współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku uczniowie mieli niecodzienną okazję, aby spotkać się z autorami poczytnych książek. W szkole gościliśmy panie: Ewę Chotomską, Barbarę Ciwoniuk, Barbarę Gawryluk. Przed wzięciem udziału w programie MEN "Książki naszych marzeń" przeprowadzono wiele konsultacji, rozmów o książkach z uczniami, nauczycielami, rodzicami, dyrekcją szkoły.
Jesteśmy wdzięczni pani Wójt za akceptację naszego wniosku!Marzenia się spełniają!
Konkurs Matematyczny
23.10.2015 r.
Mali Pasjonaci
22.10.2015 r.
22 października w Szkole Podstawowej uczniowie klas I - III mieli okazje zaprezentować się na forum przed swoimi rówieśnikami. Głównym celem takich spotkań jest promowanie pasjonatów i ich zainteresowań - tych co zbierają, tworzą, występują i robią coś na tyle ciekawego, że mogą zainspirować innych. Każdy mógł wziąć udział w naszym spotkaniu, zarówno ci którzy chcieli pokazać swoje kolekcje, swoją twórczość jak i ci, którzy posiadali ciekawe zbiory. Bardzo ucieszył nas fakt, że tak wielu uczniów z klas młodszych ma hobby. Ekspozycje prezentowane na holu były bardzo imponujące. Mogliśmy podziwiać: figurki, lalki, maskotki, karty z piłkarzami, auta, militaria, dinozaury, książki, medale i dyplomy. Dzieci z zapałem opowiadały o
swoich zbiorach. To zaangażowanie rodziców w rozwój swoich pociech sprawiło, że wspaniale przygotowane dzieci dziś były uczestnikami a nie tylko obserwatorami jak przed laty. Hobby to również twórczość własna. I tak prezentacje talentów rozpoczęli siedmioletni "aktorzy" z teatrzyku cieni interpretacją wiersza J. Brzechwy p.t. "Grzyby", tu szczególnie wyróżniły się piękną recytacją Patrycja i Nikola, następnie Flawio zagrał na keyboardzie. Wiktoria i Roksana z klasy II a pięknie zaśpiewały, a chłopcy z II c - Aleksy i Dacjan stoczyli bitwę w tańcu break dance.
Duże zainteresowanie wzbudziła również kolekcja figurek ołowianych żołnierzy pana Leszka Linmanna, który od wielu lat prezentuje swoją pasję. Chcąc zaciekawić dzieci od najmłodszych lat, historią, zawsze pamięta o naszych październikowych spotkaniach.
Ludzie z pasją są ciekawi, dlatego zachęcam Was do znalezienia swojego hobby.
Zapraszamy do galerii.
Lekcja środowiska w lesie
19.10.2015 r.
Październik jest miesiącem, w którym las i jego mieszkańcy przygotowują się do zimy. Klasa III dzięki uprzejmości Pana Mariusza Lisiewicza – miała okazję zapoznać się z gatunkami drzew i krzewów z najbliższej okolicy, wysłuchać opowiadania o zwyczajach zwierząt leśnych. Wycieczkę zakończył konkurs wiedzy o lesie.
Zapraszamy do galerii.
Święto Ziemniaka
Lekcja historii - książka moim przyjacielem
16.10.2015 r.
Klasy młodsze w czasie zajęć świetlicowych miały okazję zapoznać się z historią powstawania książek oraz narzędziami służącymi do pisania dawniej i dziś. Najwięcej emocji budziło pisanie na zabytkowej maszynie i obsadka ze stalówką – jakże inne od dzisiejszych narzędzi do pisania.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Młodzi badacze
02.10.2015 r.
Podczas zajęć w naszej klasie na temat wakacyjnych wspomnień oglądaliśmy zdjęcia z kopalni soli. Podziwialiśmy przedmioty, które były pokryte kryształami soli. Chcieliśmy sprawdzić, czy w warunkach domowych możemy „wyhodować” podobne kryształy. W tym celu przeprowadziliśmy doświadczenie. Jak się okazało, po dwóch tygodniach każdy uczeń Klasy IIa miał już swoje kryształki soli.
Smacznie i zdrowo
02.10.2015 r.
W ramach zachęcania dzieci do zdrowych nawyków odżywiania uczniowie z II a SP przygotowali koktajl. Korzystając z obfitości świeżych owoców (borówek, malin, jeżyn) powstał pyszny napój mleczno-owocowy o najróżniejszych smakach. Dzieci same decydowały jaki smak będzie dla nich najlepszy. Taki owocowy koktajl okazał się smacznym i zdrowym popołudniowy deserem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Wizyta klauna
Wycieczka rowerowa
12.09.2015 r.
12.09.2015 r uczniowie i wychowawczynie z klasy IIa i IIb SP w Siemianicach wraz z rodzicami w ramach wspólnej integracji wybrali się na wycieczkę rowerową do położonego w przepięknym leśnym terenie kompleksu rekreacyjnego. Po dotarciu na miejsce dzieci miały możliwość korzystania z atrakcji jakie oferuje „Leśny Kot”, a był to olbrzymi plac zabaw. W grupie znalazło się kilkoro śmiałków, którym udało się przejść trasę w Parku Linowym. Na zakończenie wszyscy przy ognisku piekli kiełbaski. Ten wspólnie aktywnie spędzony czas zbliżył społeczność szkolną, a o sukcesie wycieczki może świadczyć wspaniała, przyjazna atmosfera.
Zapraszamy do galerii.
Uczniowie z Siemianic "bawili się w miasto" w Niemczech
27.07.2015 - 3.08.2015 r.
Na przełomie lipca i sierpnia uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Siemianicach: Cezary Prajwoski, Bartłomiej Mystek i Mateusz Głos uczestniczyli w spotkaniu partnerskim dzieci polskich i niemieckich w powiecie Herzogtum Lauenburg. W miejscowości Mölln dzieci stworzyły własne miasteczko Tillhausen, które na czas trwania projektu tworzyło całkowicie odrębną społeczność.
Każdego dnia trwania zabawy mieszkańcy Tillhausen zgłaszali się do urzędu pracy, aby otrzymać pracę przy jednym z projektów, za którą otrzymywali wynagrodzenie. Zarobione „Till-Talary” dzieci mogły wydać na własne potrzeby. Od otrzymywanego wynagrodzenia potrącany był także podatek, tak aby uświadomić dzieciom, że jest on istotnym źródłem dochodów miasta, gminy czy też całego państwa. Tak jak w demokratycznym
społeczeństwie, mieszkańcy Tillhausen przejmowali różne funkcje i zadania, wybierali swojego burmistrza, a także obradowali w parlamencie. Językiem projektu był język niemiecki, którego uczniowie z Siemianic uczą się w ramach innowacji „Deutsch ist klasse”. Swój pobyt w Niemczech uczniowie podsumowali jednym zdaniem: „Niesamowita przygoda, nauka i zabawa w jednym. Jesteśmy zachwyceni” mówią zgodnie.
Sprzątanie Świata
19.09.2015 r.
„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy:
młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska. Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie Świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.
Zapraszamy do galerii.
Klasy pierwsze zintegrowane
12 września dzieci z klas pierwszych wraz z rodzicami wzięły udział w spotkaniu integracyjnym na ścieżce edukacyjnej Orzechowska Wydma. W programie spotkania było przejście wydmą, podziwianie widoków, zwiedzanie wieży przeciwpożarowej i dojście do morza. Oprócz zabaw integracyjnych zorganizowane było ognisko oraz pieczenie kiełbasek. Z pełnymi brzuszkami to i humor dopisywał i nawiązały się nowe przyjaźnie i rodzice snuli plany następnych spotkań. W miłych nastrojach pożegnaliśmy się z morzem w poczuciu dobrze spędzonego czasu.
Zapraszamy do galerii.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
16.09.2015 r.
W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Spośród czworga kandydatów brać uczniowska wybrała na swoją przewodniczącą Amelię Stodulską z klasy VI. Jej zastępcami zostali Jankowski Piotr z klasy V oraz Jakub Koniewski z klasy VI. A oto szczegółowe wyniki wyborów:
- Stodulska Amelia - 27 głosów
- Jankowski Piotr - 26 głosów
- Koniewski Jakub - 22 głosy
- Wolska Iga - 14 głosów
Opiekunem Samorządu został wybrany przez uczniów pan Sebastian Winsztal uzyskując 14 głosów.
Zapraszamy do galerii.
Spotkanie przedwyborcze w Szkole Podstawowej
10.092015 r.
Dziś odbyło się w naszej szkole spotkanie przedwyborcze kandydatów do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej. Kandydaci zaprezentowali swoje programy, pomysły na unowocześnienie szkoły czy propozycje dotyczące jej funkcjonowania.
Zapraszamy do galerii.
Wizyta pana policjanta
08.09.2015 r.
We wtorek odwiedził naszą szkołę pan policjant. Na spotkaniu z klasami drugimi szkoły podstawowej pan dzielnicowy przypomniał naszym uczniom zasady poruszania się na drodze, zwrócił szczególną uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych oraz przypomniał o obowiązkach dotyczących pieszego. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie pod opieką pana policjanta uczyli się prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
01.09.2015 r.
O godzinie 9.00 zabrzmiał dziś w Szkole Podstawowej w Siemianicach pierwszy dzwonek. Po najdłuższej w szkole dwumiesięcznej przerwie - noszącej nazwę Wakacje - miliony uczniów w Polsce przekroczyło szkolny próg. Niestety wakacje minęły już bezpowrotnie, ten okres wszyscy mamy już za sobą... Pozostawiły one w nas na pewno niezapomniane wrażenia, bardzo miłe wspomnienia, pełne radości z wyjazdów, spotkań, spędzonych chwil, zwiedzania zakątków naszego kraju jak również podziwiania piękna innych krajów Europy i świata. Wszytsko to jednak już za nami. Doznane wrażenia i przeżycia na pewno wzbogaciły naszą osobowość, charakter i przydadzą się do nowej lekcji, którą dzisiaj rozpoczynamy - a nazywa się ona rok szkolny 2015/2016.
Pani dyrektor Danuta Konkol powitała wszystkich uczniów (zwłaszcza pierwszoklasistów), rodziców i pracowników oświaty. Życzyła wszystkim sił i cierpliwości. Wspomnieliśmy także 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie nam wszystkim wiele sukcesów.
P.S. Jeszcze tylko 298 dni i znów WAKACJE.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.