Aktualności

      • LONDYN w nagrodę dla ucznia z Siemianic

      • Gimnazjalista Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach Miłosz Czerchawski  osiągnął niesamowity sukces w ramach realizowanego programu Youngster. Uczeń wygrał tygodniową wycieczkę do stolicy Zjednoczonego Królestwa – Londynu, połączoną z kursem językowym podczas którego przeprowadzone będą zajęcia językowe w postaci gier i zabaw w terenie. Dodatkowo uczestnicy realizować będą praktyczne ćwiczenia językowe w formie projektów, zdobywając informacje podczas odwiedzania obiektów oraz na podstawie przeprowadzanych rozmów i wywiadów w języku angielskim. Poprzez zaproponowane ćwiczenia uczestnicy będą mieli  możliwość nauki konwersacji. Taki obóz Językowy w Londynie to doskonała możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych w praktyce, ale również okazja, aby zwiedzić miasto i jego najważniejsze zabytki.

        Sukces jest tym większy, iż zaledwie 25 osób z całej Polski będzie miało szanse wyjechać razem z Miłoszem na obóz językowy w ramach tego programu.

        Szkoła już od trzech lat uczestniczy w programie Youngster, proponując uczniom klas trzecich gimnazjum poszerzanie wiedzy z zakresu języka angielskiego. Gimnazjaliści podczas trzech dodatkowych godzin tygodniowo uczą się języka w bardzo niekonwencjonalny i ciekawy sposób. Zajęcia stanowią uzupełnienie i rozszerzenie programu nauczania języka angielskiego w gimnazjum w ramach obowiązującej podstawy programowej. Dla uzyskania zamierzonych efektów i celów Programu zajęcia prowadzone są w podziale na grupy zaawansowania (do 15 uczniów w grupie), wynikające ze stopnia znajomości języka angielskiego (na podstawie odpowiedniego testu plasującego).

        Gratulacje jednak należą się nie tylko Miłoszowi, ale również jego nauczycielowi panu Łukaszowi Kossa, który w ubiegłym roku, jako jeden z dwóch nauczycieli ze szkoły i czterech z Polski, zdobył prestiżowe wyróżnienie „Wiodącego Nauczyciela” i w nagrodę wyjechał na dwutygodniowe szkolenie na Maltę.

        Nauczanie języka angielskiego w szkole w Siemianicach od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki egzaminów zewnętrznych oraz nagrody i wyróżnienia, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, od różnego rodzaju instytucji niezależnych.

        Jesteśmy dumni i cieszymy się, że w swoim gronie mamy tak wspaniałych uczniów i pedagogów. 

      • Zakończenie roku - Gimnazjum

      • Rozdanie świadectw, nagród dla najlepszych uczniów, uściski i podziękowania dla wychowawców - tak dziś rok szkolny pożegnali uczniowie Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach. I z radością powitali wakacje. Słonecznej pogody życzyła im podczas ostatniej w tym roku szkolnej uroczystości dyrektor Danuta Konkol.


        Zapraszamy do galerii.

      • Piknik Olimpijski w rytmie samby

      • Uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazje uczestniczyć w  18  Pikniku Olimpijskim, który odbył się 11 czerwca w Warszawie w  Parku Kępa Potocka.
        W programie imprezy każdy znalazł coś dla siebie. Na wszystkich czekała niezliczona ilość atrakcji, konkursów, pokazów, koncertów, wystaw, warsztatów edukacyjnych, animacji  i gier, a także  możliwość spotkania i porozmawiania z olimpijczykami.
        Jedną z atrakcji był też wystawiony do oglądania Puchar Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, zespołu Vive Tauronu Kielce. 
        Organizatorzy przygotowali  ponad 50 stref poświęconych najróżniejszym, nie tylko olimpijskim sportom. Obok stanowisk promocyjnych wioślarstwa, żeglarstwa, lekkiej atletyki, tenisa, siatkówki, strzelectwa sportowego, piłki nożnej, judo i zapasów zobaczyć można było nowe sporty i unikalne konkurencje jak skimboard, bubble football oraz gry rodem z wczesnego średniowiecza: kręcenie worem, rzuty podkową, zabawy ze zwierzęcą skórą, przeciąganie liny, i inne...
        Niezwykle atrakcyjnie zaprezentowała się też specjalna strefa promocyjna RIO 2016, w której przy dźwiękach samby uczestnicy  przenieśli się na chwilę  do olimpijskiej Brazylii.
        Była to również świetna okazja do zwiedzenia i zapoznania się z urokami naszej stolicy Warszawy!
        Zapraszamy do galerii.
      • Wizyta seniorów

      • Powoli nasza placówka może śmiało ubiegać się o miano najbardziej roztańczonej szkoły w gminie:) Tańczyły już u nas mamy uczniów, tańczą uczniowie, a wczoraj w ramach " Przemarszu Seniorów z Gminy Słupsk" i programu "Poznaj naszą gminę" zatańczyło około 131 osób z 13 Klubów Seniora. Zabawa była przednia, a nasi goście wykazali się dużym entuzjazmem i niesamowitą kondycją. Zobaczcie sami ! :)


        Zapraszamy do galerii.

      • Szkolni artyści na Dniu Mieszkańca Gminy Słupsk

      • 21 maja 2016r. w Redzikowie odbył się Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich przybyłych przez p. Wójt Barbarę Dykier rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpili utalentowani uczniowie z wszystkich gminnych szkół, w tym z Siemianic. Nasza grupa teatralno-muzyczna „Podwórko”zaprezentowała scenkę kabaretową  pt. „ Ewa 2100, czyli bez kobiet ani rusz ”, która w tym roku na Wojewódzkim Konkursie w Gdańsku zdobyła II miejsce. Grupa istnieje już 19 lat, ma za sobą różnorodny repertuar od poważnego do kabaretowego. W większości wystawia sztuki autorstwa i reżyserii Katarzyny i Andrzeja Praszczaków.  Następnie na scenie pojawił się chór przygotowany przez  Andrzeja Praszczaka i wykonał piosenkę pt. „Droga”, która to w swojej treści zawiera poezję Czesława Miłosza - patrona naszej szkoły, obrazując tym samym naszą gminę. Nasz chór to miejsce dla lubiących śpiewać.  Z tej umuzykalnionej grupy wyłaniają się zawsze niezwykłe talenty. Swoim śpiewem ubogacają naszą szkolną i nie tylko scenę, zdobywają najwyższe miejsca na różnych konkursach. Nasi młodzi i utalentowani wykonawcy zebrali gromkie brawa. To sobotnie majowe popołudnie było przepełnione wieloma atrakcjami, z których mogli skorzystać również nasi uczniowie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Teatralne zmagania „Podwórka”

      •             Jest taka grupa teatralno-muzyczna „Podwórko”, która w Zespole Szkół w Siemianicach istnieje już 19 lat. W swoim programie ma poważne sztuki i zabawne scenki kabaretowe. Opiekunami, reżyserami i scenarzystami od założenia są Katarzyna Praszczak i Andrzej Praszczak. Przez te wszystkie lata zdobyła wiele prestiżowych nagród na konkursach wojewódzkich i powiatowych. Ten rok był szczególnie dla grupy owocny.
                    22 kwietnia br. młodzi artyści wzięli udział w XIII WojewódzkimKonkursie Teatrów i Kabaretów w Gdańsku. Zdobyli tam w kategorii kabaret II miejsce za sztukę pt. „Ewa 2100, czyli bez kobiet ani rusz ”.
                    Stanęli również w szranki artystyczne 13 maja br. z innymi grupami z terenu  Słupska i powiatu słupskiego w XXIII Konfrontacjach Artystycznych zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku. Regulamin głosił, że w przeglądzie mogą brać udział zespoły teatralne wystawiające różne formy sceniczne od poważnych przedstawień po scenki kabaretowe. Jednak w tym roku jury brało szczególnie pod uwagę sztuki z poważnym, wartościowym przesłaniem. Grupa „Podwórko” wystawiła „Ewę 2100”. Niestety nie zdobyła żadnej nagrody, ale sukcesem jest fakt, że na tym prestiżowym przeglądzie pod patronatem Marszałka Województwa i Prezydenta Miasta Słupsk była to jedyna grupa teatralna reprezentująca szkoły z Gminy Słupsk.

        Zapraszamy do galerii.
      • Festyn rodzinny

      • Piękna pogoda dopisywała podczas corocznego Festynu Rodzinnego organizowanego prez Zespół Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Jak każdego czerwca nasi uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję wziąć udział w szeregu gier i zabaw. Oprócz występów artystycznych dzieci był czas na strzelanie z karabinów pneumatycznych, strzeanie z łuku, kąpiel w basenie, wygłupy na dmuchańcach, a nawet walki sumo. 

        Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły, którzy byli zaangażowani w to wspaniałe wydarzenie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie z autorem - panem Fryckowskim

      • W naszej szkole gościliśmy Jerzego Fryckowskiego, polskiego poetę, krytyka literackiego, człowieka zajmującego się teatrem i twórczością satyryczną. Pan Jerzy ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. Obecnie pracuje jako nauczyciel-polonista w Dębnicy Kaszubskiej. Jego wiersze znajdują się w ponad 300 almanachach i antologiach, tłumaczony na angielski, niemiecki, francuski, hindi, litewski, czeski, serbski, słoweński, węgierski, rosyjski, ukraiński i esperanto. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów literackich.


        Zapraszamy do galerii.

      • Noc Muzeów

      • Uczniowie klasy II a gimnazjum: Paulina Płoszaj, Miłosz Wawrzyniak i Wojtek Nanaszko zaistenieli w projekcie artystycznym poświęconym twórczości Witkacego. Z okazji Nocy Muzeów w Słupsku, p. Tomasz Giczewski stworzył niezwykły performance "Witkacy w srebrnym globie", do którego zaprosił tancerzy alternatywnej grupy tańca nowoczesnego Enza, malarza oraz innych artystów, w tym miotaczy ogniem. Nasi uczniowie mieli wyznaczone na ostatnią chwilę performancu zadanie, które polegało na spontanicznym obsypaniu sproszkowanymi,kolorowymi farbami tancerzy. Był to nieoczekiwany dla publiczności moment, w powietrzu zawisł kolorowy pył, który okrył artystów. Poza tym twórca przedstawienia użył listów Witkacego, jeden z nich został odczytany przez kilkadziesiąt osób, których głosy nagrano wcześniej i zmontowano z użyciem autorskiej muzyki. Pan Tomasz Giczewski, utalentowany i wszechstronny artysta, pracował krótko w ZS Siemianicach jako nauczyciel muzyki. Gratulujemy serdecznie twórczych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów!


        Zapraszamy do galerii.

      • PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

      • Dnia 29.04.2016r. odbyło się szkolenie pedagogów w Ośrodku Readaptacji „EKO Szkoła Życia” w Wandzinie. Szkolenie składało się z dwóch części- wykładowej i warsztatowej. Ponadto mieliśmy okazję zapoznać się z warunkami pracy terapeutów zwiedzając ośrodek. Odbyło się też spotkanie z pacjentami i mieszkańcami ośrodka, którzy opowiedzieli nam swoje historie naświetlając słuchaczom szerokie spektrum problemów, z jakimi zmagają się osoby uzależnione.

        Dnia 05.05.2016r. przeszkoleni pedagodzy ponownie odwiedzili ośrodek w Wandzinie, tym razem mając pod opieką klasy gimnazjalne. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką odwiedzanej placówki, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i debacie oksfordzkiej dotyczącej środków psychoaktywnych. Tym samym młodzież miała szansę przyjrzenia się problemowi uzależnienia wchodząc w środowisko osób zmagających się z tym problemem. Uczniowie mogli w praktyce poznać realia życia osób, które walczą z uzależnieniem, przyjrzeć się problemowi z bliska, co miało wywołać u nich liczne refleksje dotyczące podejmowanych na co dzień decyzji i wynikających z nich konsekwencji. Odwiedziny ośrodka terapii uzależnień to lekcja życia. Idąc za Konfucjuszem „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” sądzę, że nasi wychowankowie po zajęciach z doświadczonymi terapeutami w wyjątkowej „Szkole Życia” w Wandzinie nie tylko zapamiętają, ale i zrozumieją, a to najcenniejsza lekcja. Pedagog, Katarzyna Wolska.

      • Plejada Gwiazd 2016

      • Jednym z wyjątkowych - prestiżowych wydarzeń w naszej szkole  jest Plejada Gwiazd. To jedyna w swoim rodzaju impreza skupiająca całą gamę różnorakich występów młodych artystów. Można na niej zobaczyć, wręcz dotknąć gwiazd pełnych talentu i pasji. Są nimi uczniowie naszej szkoły, którzy swój wolny czas poświęcają na taniec, śpiew, sport, grę na instrumencie oraz wiele innych pasji. 
        Na tegorocznym  gwiazdozbiorze mieliśmy okazję zobaczyć te gwiazdy, które swoim blaskiem rozjaśniły niebo najmocniej. 
        Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy VI Marta Ledemann, która jak sama mówi „Kocha tańczyć”. Marta zaprezentowała piękno tej dyscypliny sięgające do klasyki i współczesnego stylu. Tuż zaraz po niej na scenie pojawili się najmłodsi artyści naszej szkoły: zespół wokalny klas I-III  prowadzony przez Pana Andrzeja Praszczaka.
        Dzieci swoim debiutanckim,  ale jakże żywiołowym i słonecznym brzmieniem zaprezentowały  piosenkę  „Na cztery i na sześć” , w której to  w raz z zespołem mieliśmy okazję usłyszeć troje solistów: Alicję Jankowską, Nicolę Stawińską oraz Helenę Stec. 
        W części dalszej usłyszeliśmy wiersz Juliana Tuwina „Spóźniony słowik” zaprezentowany przez uczennicę klasy pierwszej Helenę Stec, piosenkę „Abecadło” zaśpiewaną przez uczennice klasy II, Oliwię Kierzkiewicz oraz utwór  „Taka inna piosenka” wykonany przez Roksanę Kocoń solistkę zespołu wokalnego I-III zdobywczynię I miejsca w Powiatowym Konkursie Piosenki 2016 r.
        W tegorocznej Plejadzie Gwiazd sięgnęliśmy również do tańca, w którym miały okazję zaprezentować się dziewczynki z grupy Cheerleaders Cheer Stars Siemianice z klas I-III, których trenerem i opiekunem jest Pani Daria Boś. 
        W tańcu breakdance swoje zdolności pokazała uczennica klasy VI Julia Malek, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród m.in.:  I miejsca w Międzynarodowych Zawodach Breakdance organizowanych w Niemczech oraz dwa zdobyte pod rząd drugie miejsca w zawodach ogólnopolskich. 
        Nie tuzinkowym ruchem na scenie mogły poszczycić się również pary taneczne tańca towarzyskiego, którego poszczególne jego rodzaje różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów, ubiorem, a szczególnie muzyką. Którego forma rozrywki sięga do zawodów organizowanych przez Międzynarodowy Związek Tańców Towarzyskich, Polskie Towarzystwo Taneczne oraz World Dance Poland. Cha chę, jive mieli okazję zatańczyć: Wanesa Lewną i Łukasz Orluk, Anastazja Sokołowska i Kacper Strzałka oraz Łukomska Jagoda i Oskar Frączkiewicz oraz zespół taneczny przygotowywany pod czujnym okiem Pani Elżbiety Zięciak. 
        Na koniec zaś wieczoru wokalnym kunsztem brzmienia na scenie z piosenką Anny Marii Jopek pt. „Ale jestem” zamykającym tegoroczny występ gwiazd miała okazję poszczycić się Juliia Szajter zdobywczyni I miejsca w Powiatowym Konkursie Piosenki wraz z  towarzyszącym jej chórem reprezentacyjnym naszej szkoły. 
        Nad całością rozświetlonej, tegorocznej imprezy, udekorowanej gromkimi brawami pełnej po brzegi widowni, czuwało  niestrudzenie dwoje nauczycieli: Pani Justyna Siemaszko i Pan Andrzej Praszczak.
        Jeszcze raz WIELKIE BRAWA dla wszystkich wykonawców oraz organizatorów Plejady Gwiazd 2016!


        Zapraszamy do galerii.

      • Zajęcia z okazji obchodów Dnia Ziemi

      • Z okazji Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia uczniowie klasy II gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w warsztatowych biologicznych organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku.

        Zajęcia warsztatowe odbywały się pod hasłem: ,,Sąd nad wodą mineralną”. Uczniowie ZS nr 1 ukazali różnice pomiędzy wodą mineralną a wodą z  kranu i zachęcili nas  do picia wody z kranu. Jednocześnie uczniowie szkoły przedstawili scenkę teatralną: Sąd nad wodą mineralną".

        W spotkaniu wzięli udział pracownicy naukowi ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – fokarium, znajdującej się na Helu. Usłyszeliśmy o fokach naszego Morza Bałtyckiego i działaniach pracowników na rzecz ochrony ssaków morskich.

        Ponadto uczniowie ZS nr1 poruszyli problem wpływu opakowań plastikowych na środowisko i zapoznali nas ze składem butelek PET. Przypomnieli o zaletach odnawialnych źródeł energii elektrycznej.

        Ciekawym punktem zajęć było spotkanie z wolontariuszami szkoły, którzy ratują porzucone koty, psy i inne zwierzęta starając się znaleźć i stworzyć im przytulne miejsca do życia.  Uratowane przez nie zwierzęta mogliśmy podziwiać i cieszyć się radością zwierząt ze znalezienia wspaniałych opiekunów.

        Tematyka zajęć warsztatowych  była nie tylko bogata ale i ciekawa.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wizyta w Wandzinie

      • W dniu 05.05.2016 r. uczniowie klasy II gimnazjum pojechali do Wandzina, gdzie znajduje się Ośrodek Readaptacji EKO „Szkoła Życia”. Jego działalność skupiona jest na niesieniu pomocy osobom uzależnionym, wykluczonym społecznie, bezdomnym, chorym na AIDS, zakażonym wirusem HIV, HCV, HBV. Uczniowie udali się tam w ramach zajęć z profilaktyki uzależnień. Zwiedzili ośrodek i wzięli udział w kilkugodzinnych warsztatach przeprowadzonych przez terapeutów i psychologów. Wizyta w tym ośrodku uświadomiła gimnazjalistom, jak szybko można stracić kontrolę nad swoim życiem. To przestroga na przyszłość, by zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa uzależnienia od wszelkich substancji psychoaktywnych, alkoholu czy nikotyny.

      • Święta majowe

      • 5 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas gimnazjalnych oraz starszych ze szkoły podstawowej, w czasie którego upamiętniliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz rocznicę zakończenia II wojny światowej. Uczniowie mogli wysłuchać programu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy I A gimnazjum i chór. W czasie apelu przypomniano okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, genezę polskich barw oraz wybuch i zakończenie II wojny światowej. Informacje o tych wydarzeniach przeplatane były utworami poetyckimi, pieśniami oraz krótkimi filmami. W podniosły sposób mogliśmy uczcić święta majowe i wyrazić nasz patriotyzm.


        Zapraszamy do galerii.

      • Nie bij mnie, kochaj mnie - apel profilaktyczny


      • Zapraszamy do galerii.

      • Uczniowie klas III gimnazjum na koncercie!

      • W ramach programu Youngster uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w koncercie pt. "Gwiazdy muzyki pop symfonicznie", który odbył się w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica.  Wraz z nauczycielami języka angielskiego mieli okazję posłuchać utworów z kręgu rocka i muzyki pop z lat 90-tych prezentowane w projekcie Od Claptona do Jacksona. Ten przebojowy program przeniósł nas w świat muzyki lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Były to najbardziej znane kompozycje z repertuaru Stinga, Whitney Houston, zespołu Queen, Erica Claptona, Michaela Jacksona, grupy The Beatles i wielu innych wykonawców. Koncert był okazją nie tylko muzykowania, ale również do praktykowania języka angielskiego.

      • Egzamin gimnazjalny

      • Ponad 50 gimnazjalistów z naszej szkoły przystąpiło w tym roku do egzaminów gimnazjalnych sprawdzających stopień opanowania wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz z nowożytnego języka obcego. Wszystko zaczęło się 18 kwietnia 2016r. od stwierdzenia w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz przedstawicieli uczniów nienaruszenia przesyłek z materiałami egzaminacyjnymi. O godzinie 9.00 trzecioklasiści w salach egzaminacyjnych rozpoczęli część humanistyczną. Po zakończeniu tej części w kuluarach dało się słyszeć, że egzamin mógłby być troszkę łatwiejszy.

        W kolejnym dniu przyszedł czas na przedmioty matematyczno-przyrodnicze. W przeciwieństwie do części humanistycznej, drugi dzień egzaminów gimnazjalnych przyniósł młodzieży więcej radości - wiadomo, wszyscy kochają matematykę.

        20 kwietnia odbyła się ostatnia część - język obcy nowożytny. W naszym gimnazjum 50 osób zmagało się z testem z języka angielskiego, natomiast 3 - z języka niemieckiego. 

        W tym miejscu przypomnieć wypada, że gimnazjaliści otrzymają od okręgowej komisji egzaminacyjnej zaświadczenie o uzyskanych przez siebie wynikach. Te OKE prześle do szkoły nie później niż siedem dni przed zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 


        Zapraszamy do galerii.

      • XII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniu

      • Na strzelnicy Gimnazjum nr 1 w Chojnicach odbyły się XII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Brali w nich udział uczniowie ze szkół ze Słupska, Lęborka, Chojnic, Nowej Wsi Lęborskiej, Przechlewa, Brus oraz Siemianic.

        W klasyfikacji drużynowej w pistolecie wygrali uczniowie z Gimnazjum w Siemianicach, którzy wywalczyli Puchar Pomorskiego Kuratora Oświaty. Strzelcy naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się także indywidualnie. Pierwsze miejsce zajęli Krystian Szuryn i Wojciech Nanaszko, brązowe medale zdobyli  Weronika Skrzybalska i Przemysław Supieta, tuż za podium (4 miejsce) uplasowali się Julia Kałuża i Patryk Studziński.

        Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Nagradzamy konkursowiczów

      •              14 kwietnia odbył się uroczysty apel, podczas którego pani dyrektor Danuta Konkol pogratulowała uczniom i ich nauczycielom sukcesów w dziedzinie fizyki i biologii oraz wręczyła nagrody Błażejowi Smorawskiemu (kl. III b) (prowadzonemu przez pana Sebastiana Winsztala) za zdobycie tytułu laureata w Kuratoryjnym Wojewódzkim Konkursie z Fizyki oraz Natalii Roli (kl. III a) i Judycie  Bordakiewicz (kl. III b) (prowadzone przez panią Małgorzatę Utig) za uzyskanie tytułu finalisty Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Biologii.       
                   Nagrody  ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu”. Serdecznie  gratulujemy Laureatom oraz ich Opiekunom wspaniałych osiągnięć, życzymy dalszych sukcesów.

                                                                 Zarząd Stowarzyszenia


        Zapraszamy do galerii.

      • Sukces naszych matematyków!

      • 19 marca najlepsi matematycy wyłonieni podczas eliminacji szkolnych reprezentowali naszą szkołę na półfinale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego MATMAN organizowanego przez ZS w Potęgowie. Na tym etapie udział wzięło 147 osób z 20 szkół województwa pomorskiego. Miło nam poinformować, że do finału konkursu zakwalifikowali się wszyscy uczniowie klasy I tj. Jakub Polechoński, Rozalia Tłuścik i Piotr Kułakowski oraz Kinga Kluk z klasy II i Błażej Smorawski z III b. Gratulujemy i życzymy powodzenia na finale!

      •  Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

      • 2020 uczniów z 225 gimnazjów w Polsce wzięło udział w   konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!", składa się on z trzech etapów: I etap - szkolny, II etap - powiatowy, III etap – ogólnopolski.

        Do  etapu powiatowego, który odbędzie się  8 kwietnia w oddziale Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupsku  zakwalifikowała się Weronika Jarmuł uczennica klasy IIa, będzie walczyła o przejście do etapu ogólnopolskiego.

        W etapie szkolnym brali udział: Weronika Jarmuł, Paulina Płoszaj, Judyta Bordakiewicz, Kinga Kluk, Daria Kędziora, Weronika Skrzybalska, Julia Kałuża, Magdalena Matczak, Grzegorz Derdzinski, Wiktor Szewczyk.


        Głównym celem konkursu jest:

        • zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej, w szczególności poprzez pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka
        • pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych
        • wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonalenie umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji
        • rozwijanie zainteresowań młodzieży gimnazjalnej tematyką zdrowego stylu życia oraz kształtowanie u niej prozdrowotnych postaw i zachowań.
      • Gminna Siata

      •             Dnia 18 marca 2016 w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbył się Gminny  Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców. Po trudnej i wyrównanej rywalizacji w turnieju dziewcząt wygrał zespół z Siemianic pokonując szkoły z Jezierzyc i Redzikowa po 2:0 i nie oddając żadnego seta natomiast ostatni mecz grały dziewczęta z Jezierzyc z Redzikowem ulegając 2:1

        Skład zespołu dziewcząt - górny rząd od lewej: Wiktoria Winogrodzka, Klaudia Turska, Małgorzata Wargacka,, Justyna Zywert, trener Tomasz Rybak - dolny rząd od lewej: Natalia Dobies, Patrycja Groch, Martyna Brandt, Judyta Bordakiewicz.

                    W turnieju chłopców mecze były jeszcze bardziej zacięte gdyż wszystkie pojedynki zakończone były w trzech setach. Zespół z Siemianic po pierwszych  dwóch spotkaniach zapewnił sobie wygraną w turnieju po ciężkich meczach. W ostatnim meczu turnieju chłopców zagrały zespoły z Redzikowa z zespołem z Jezierzyc, który zakończył się wynikiem 2:1 dla zespołu z Jezierzyc.

        Skład zespołu chłopców - górny rząd od lewej: trener Tomasz Rybak, Łukasz Lipiński, Mateusz Sołtys, Cezary Kochanowski, Kamil Ruszkowski, Patryk Mikołajczuk, Patryk Michałowski, dolny rząd od lewej: Jakub Głowiński, Filip Mazowiecki, Kajetan Koperkiewicz, Tomasz Grzegrzółka, Piotr Skrzypa, Adrian Krause.

        Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

        • I miejsce - Gimnazjum Siemianice,
        • II miejsce - Gimnazjum Redzikowo,
        • III miejsce Gimnazjum Jezierzyce.

        Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

        • I miejsce - Gimnazjum Siemianice,
        • II miejsce - Gimnazjum Jezierzyce,
        • III miejsce Gimnazjum Redzikowo.

        GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

      • Jak Wiosna zapukała do młodzieży w Siemianicach

      • „Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi. 
        Wcześniej niż oczekiwałem, przyszły te cieplejsze dni. 
        Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis. 
        Zapachniało, zajaśniało. Wiosna, ach to ty! 
        Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”

        Jak niegdyś śpiewał Marek Grechuta, tak i my przywitaliśmy dziś wiosnę! Naprawdę działo się wiele! 

        Uczniowie klas IV – VI SP oraz I – III GIM na pierwszych czterech godzinach lekcyjnych brali udział w przedmiotowych pokazach przygotowanych przez nauczycieli. Podopieczni mieli możliwość obejrzenia, tak jak Robert Hook, tego co najmniejsze i niedostrzegalne gołym okiem. Były to zajęcia z mikroskopowania. Obserwowali organizmy roślinne, protisty, grzyby czy tkanki zwierzęce.

         Wiele satysfakcji i radości sprawiły zagadki matematyczne, m.in. składanie orgiami, dzielenie 7 jabłek na 8 osób w ten sposób,  by każda miała tyle samo. Uczniowie zastanawiali się, czy zero rzeczywiście jest zerem – to parodosy i sofizmaty w matematyce.

         Chemia okazała się grą dymu, ogania i iskier. Buchało, dźwięczało i świeciło się. Dzieci mogły przenieść się do zoo oglądając chemicznego kameleona czy rozwścieczonego żelkowego misia. Nie zabrakło podróży do Italii, którą przebyli chemiczną koleją parową, aby móc podziwiać przygotowaną chemiczną Etnę. Całość zwieńczyli ogromną ilością piany pomocnej w myciu naczyń.

         Z dzisiejszych zajęć fizyki Einstein byłby dumny. Uczniowie doświadczali oddziaływań elektromagnetycznych i zjawisk, które towarzyszą nam w życiu codziennym, a  niekoniecznie je dostrzegamy. Różnego rodzaju zabawki fizyczne rozbudziły ciekawość, zwłaszcza u młodszych dzieci. Fizyka jest przecież taka fascynująca!

         Historia przeniosła nas w czasy II wojny światowej. Uczniowie zobaczyli, jak wyglądał stój polskiego żołnierza na różnych frontach. Niebywałe zbiory czasopism, gazet swoim wyglądem i zapachem zachęcały do poznawania przeszłości, a wszystko dopieszczone zostało fantastycznymi opowieściami nauczyciela tego przedmiotu.

         Wiele radości sprawiły zajęcia z programowania i budowy komputera. Uczniowie poznali komputer od jego anatomicznej strony. Rozbieranie, niszczenie i psucie to wielka frajda, ale złożyć to, co się zniszczyło, jest nie lada wyczynem.

         Podróże kształcą – to hasło zajęć w sali językowo-geograficznej. Zabawa w ciuciubabkę oraz wysilenie zmysłów sprawiły, że zarówno maluch, jak i gimnazjalista mieli frajdę z nauki języka obcego, a jednocześnie przećwiczyli zajęcia z integracji. Liczne rebusy geograficzne okazały się super zabawą i przysporzyły wiele uśmiechu i radości.

        Piątą godzinę lekcyjną uczniowie spędzili z podróżniczką- Panią Karoliną. Dziś wybraliśmy się w podróż na Daleki Wschód. Pani Karolina opowiedziała o kulturze, zwyczajach i sposobie życia w Chinach, Tybiecie, Mongolii, Tajwanie, Malezji, Indiach, Nepalu czy  Wietnamie. Opowieści z podróży wraz z fantastycznymi zdjęciami pozwoliły odnaleźć się choć na chwilę w Azji. Podsumowaniem wystąpienia było podkreślenie, że marzenia należy spełniać i wcale nie potrzeba do tego dużej ilości pieniędzy – wystarczą chęci i zaangażowanie.

        Szósta godzina lekcyjna rozpoczęła się z HIP-HOP-em. Uczniowie placówki Szkolno-Wychowawczej w Słupsku pokazali, że trudny początek życia nie musi być taki przez kolejne lata. Czworo młodych mężczyzn zaprezentowało swój raperski dorobek w postaci wielu piosenek. Przedstawili jak wygląda ich życie, czym się w nim kierują i jak można odnaleźć drogę, gdy się z niej zboczy. Zajęcia podkreśliły, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka i poszanowanie jego prywatności. Grupa, która dziś się zaprezentowała w obecnej chwili, kończy przygotowania teledysku do autorskich piosenek, które niedługo będą dostępne w Internecie.

        Wszystkich osobom zaangażowanym w przygotowanie tego ciekawego dnia serdecznie dziękujemy. Teraz wiosna na pewno do nas przyjdzie!


        Zapraszamy do galerii.

      • IV  Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „Podróże z Książką”

      • 18 marca 2016 r. w Pałacu Młodzieży w Gdańsku  odbył się IV Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „Podróże z Książką”. Gimnazjum w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza reprezentowały Julia Machałek i Rozalia Tłuścik z klasy Ia, które osiągnęły wspaniały rezultat (90%). Gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Kangur 2016

      • W dniu 17 marca odbył się w naszej szkole, po raz kolejny, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W tym roku w konkursie udział wzięło 24 uczniów naszej szkoły od klas II szkoły podstawowej po II gimnazjum. Życzymy sukcesów.


        Zobacz zdjęcia.

      • Z wizytą u stomatologa

      • W ramach "Programu Profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym Gminy Słupsk" uczniowie Naszej Szkoły biorą udział w badaniach dentystycznych w Gabinecie Stomatologicznym we Wrześciu. Celem wizyt jest przegląd stanu uzębienia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Wizyta uświadamia dzieciom, że korzystanie z usług dentysty może odbywać się w sposób bezstresowy i przyjemny dla pacjenta. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie:)

        Wierzymy, że dla naszych uczniów, każda następna wizyta w gabinecie stomatologicznym będzie równie przyjemna :)

        "Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć"!!!

      • Jasełka w Gimnazjum

      • 21.12.2015 r.



        Zapraszamy do galerii.

      • Gminne zawody w pływaniu

      • 9.12.2015 r.


        Uczniowie gimnazjum w składzie: Alicja Rokita, Judyta Bordakiewicz, Monika Rzeczkowska, Daria Kędziora, Wiktoria Augustyn, Julia Kałuża, Konrad Czapiewski, Krzysztof Pilarczyk, Krzysztof Bigus, Miłosz Wawrzyniak, Krystian Szuryn i Wiktor Szewczyk wzięli udział w  II szkolnych zawodach pływackich Gminy Słupsk, które odbyły się na obiektach Parku Wodnego w  Redzikowie. Startowali oni na dystansie 50 m w trzech stylach: dowolnym, grzbietem i klasycznym. Wszyscy spisali się wzorowo, pobili swoje rekordy życiowe, a większość wróciła z medalami na piersi. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wizyta Świętego Mikołaja

      • 7.12.2015 r.


        W poniedziałek, 7 grudnia, na zaproszenie wolontariuszy, przybył do nas dostojny gość – Święty Mikołaj  z orszakiem Śnieżynek. W tym roku przygotował wspaniałą niespodziankę – mały koncert na saksofon i gitarę. W tym miejscu zdradzamy tajemnicę – naszemu gościowi towarzyszył muzykujący duet: Ala Rokicka  grająca na  gitarze i Błażej Smorawski- na saksofonie. Jesteśmy pod wrażeniem. Dziękujemy  za  wizytę. Święty Mikołaju - do zobaczenia za rok!


        Zapraszamy do galerii.

      • Finały Powiatu Słupskiego w tenisie stołowym

      • 18.11.2015 r.


        Zwycięzcy  gminnych zawodów w tenisie stołowym reprezentowali szkołę na zorganizowanych w Łupawie Finałach Powiatu słupskiego. Martyna Brandt i Małgorzata Wargacka zajęły drugie miejsce, a Łukasz Lipiński i Cezary Kochanowski trzecie miejsce. Ósme miejsce zajęli uczniowie szkoły podstawowej  Kuba Iciachowski i Tomasz Rokuszewski. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Święto Niepodległości w Gimnazjum

      • 12.11.2015 r.


        W dniu 12 listopada  w naszej szkole odbył się  apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczny w wykonaniu klasy II a gimnazjum i chóru. Uczniowie recytowali piękne wiersze, mieliśmy okazję posłuchać „Roty” oraz pieśni pt. „W listopadzie”. Na ekranie pojawiały się obrazy przedstawiające niepowtarzalne polskie krajobrazy.
        Wielkie wrażenie wywarł układ choreograficzny z flagami zaprezentowany przez chłopców z klasy II a. Na koniec pani dyrektor Danuta Konkol podziękowała wszystkim za  piękne przygotowanie apelu. Takie uroczystości przypominają nam, jak wiele zawdzięczamy naszym przodkom, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju, dumni z tego, że jesteśmy Polakami.


        Zapraszamy do galerii.
         

      • Wizyta Biskupa

      • 30.10.2015 r.



        Zapraszamy do galerii.

      • Turniej Strzelecki o Puchar Gdyni

      • 28.10.2015 r.


        Wojciech Nanaszko, Przemysław Supieta i Krystian Szuryn wzięli udział w organizowanym przez WKS Flota Gdynia i Polski Związek Strzelectwa Sportowego zawodach o Puchar Gdyni. W zawodach startowali zawodnicy z całej Polski. Nasi uczniowie rywalizowali w konkurencji pistolet pneumatyczny w kategorii młodzik i uplasowali się w pierwszej dziesiątce: 6 miejsce zajął Wojtek, 8 miejsce Krystian i 9 miejsce Przemek. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie przyniesie efekty i zaowocuje na kolejnych zawodach.


        Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      • Zawody o Puchar Starosty Słupskiego

      • 21.10.2015 r.


        21 października na strzelnicy K.S. "Gryf Słupski"  w Słupsku odbyły się zawody o Puchar Starosty Słupskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Pięcio osobowe zespoły rywalizowały w strzelaniu z karabinka sportowego w postawie leżąc na odległość 50 m. Pierwsze miejsce i Puchar Starosty Słupskiego zdobyli uczniowie Zespołu Szkół w Siemianicach w składzie: Krystian Szuryn, Patryk Studziński, Kacper Piasecki, Dominik Milczarek i  Hubert Dożynkiewicz.


        Zapraszamy do galerii.

      • Sztafetowe Biegi Przełajowe

      • 16.10.2015 r.


        Drużyna w składzie Alicja Rokita, Wiktoria Winogrodzka, Judyta Bordakiewicz, Oliwia Trojanowicz, Natalia Rola, Kamila Jaszewska, Oliwia Łukomska, Weronika Koperska,  Wiktoria Augustyn i Magdalena Matczak zajęła 4 miejsce w Finale Powiatu Słupskiego w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Kępicach. Gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • 14.10.2015 r.


        Dn. 14.10 2015r. w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Było odświętnie i uroczyście. Gościliśmy Panią Wójt Gminy Słupsk Barbarę Dykier, która osobiście złożyła gorące podziękowania i życzenia pracownikom naszej szkoły, a w szczególności pani Małgorzacie Utig wyróżnionej nagrodą wójta. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Danuta Konkol wręczyła dyplomy i kwiaty dla zasłużonych pracowników. Całą uroczystość uświetnił śpiew chóru pod dyrekcją pana Andrzeja Praszczaka. W drugiej części wystąpiła grupa teatralna „Podwórko” w przedstawieniu pt. „Pierwszaki”. Gimnazjaliści wcielili się w role deklamujących, sepleniących, śpiewających i tańczących pierwszaków Było naprawdę zabawnie (grupę przygotowali: p. Katarzyna Praszczak i p. Andrzej Praszczak).

        W tym miejscu pragniemy jeszcze raz złożyć  gorące życzenia wszystkim pracownikom oświaty, przede wszystkim kreatywności, niegasnącej pasji, dużo sił, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanego zawodu.


        Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      • Gimnazjaliści na koncercie

      • 09.10.2015 r.


        9 października to dzień, który długo będzie w naszej pamięci. Przed godziną osiemnastą spotkaliśmy się klasami z naszymi wychowawcami przed Halą Gryfią w Słupsku. Po półgodzinnym oczekiwaniu rozpoczęła się impreza profilaktyczna Niećpa 2015. Na początek  wysłuchaliśmy występów młodych artystek ze Słupska i z naszego regionu. To był przedsmak emocji, które nas czekały tego dnia, ponieważ za chwilę jako support wystąpił rockowy zespół STO% z liderem Piotrem Nagielem. Rozgrzani tym występem czekaliśmy na gwiazdę wieczoru – Kamila Bednarka. Naprawdę warto było czekać. Koncert okazał się wyjątkowy. Artysta jak zawsze dał wiele z siebie. To istny wulkan energii, która udzieliła się nam obecnym w hali. Bawiliśmy się przy największych przebojach muzyka w rytmie reggae i rapu. Okazało się, że można się dobrze bawić bez papierosów, alkoholu i dopalaczy. Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia tego typu impreza, w której wzięliśmy udział.

      • Indywidualne biegi przełajowe w Smołdzinie

      • 08.10.2015 r.


        Patryk Mikołajczuk zajął drugie miejsce na Finałach Powiatowych indywidualnych biegach przełajowych w Smołdzinie i awansował do Finału Wojewódzkiego!!!! Pozostali uczniowie: Alicja Rokita, Judyta Bordakiewicz, Magdalena Matczak, Weronika Koperska, Oliwia Łukomska, Filip Mazowiecki, Kamil Ruszkowski, Marcin Sierosławski oraz Julia Malek (jedyna uczennica ze szkoły podstawowej) zajęli dalsze lokaty. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Otrzęsiny klas pierwszych

      • 01.10.2015 r.


        W dniu dzisiejszym miało miejsce w naszej szkole coroczne święto, na które z utęsknieniem czeka każdy pierwszoroczniak gimnazjum. Otrzęsiny, bo o nich tu mowa, przebiegły w tym roku wyjątkowo udanie. Wszytskie klasy pierwsze musiały stanąć do boju w niecodziennych konkurencjach: test wiedzy o naszej szkole, śpiew, taniec, przeciąganie liny, skoki w workach. Frajda nie ominęła również wychowawców: pani Magdaleny Lis i pana Andrzeja Paszuna, którzy musieli pokazać całej szkole swój talent malarski malując pięknego kota z zawiązanymi oczyma. W każdej z konkurencji punkty przyznawali pani dyrektor Elżbieta Poniewierka, pani Katarzyna Wolska oraz pani Agnieszka Kujawka. Jurorki, choć na codzień surowe, wyłoniły zwycięzców całych otrzęsin.


        Zapraszamy do galerii.

      • Nocne spotkanie z astronomią

      • 27.09.2015 r.


        Noc z niedzieli na poniedziałek 28 września była wyjątkowa dla wszystkich miłośników astronomii. Na niebie pojawił się superksiężyc. Nasz naturalny satelita był w najbliższej możliwej odległości od Ziemi i to w pełni. Dodatkową atrakcją było całkowite zaćmienie Księżyca. Splot tylu zjawisk w jednym momencie dla naszej szerokości geograficznej po raz kolejny będzie możliwy dopiero za 28 lat. Takiej okazji nie mogli przegapić uczniowie Zespołu Szkół w Siemianicach, którzy wraz z rodzicami stawili się w nocy o godzinie 3 na boisku przed szkołą. Około 90 osób wyposażonych w lornetki, lunety i aparaty fotograficzne wraz z panią dyrektor Danutą Konkol i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia nauczycielem fizyki panem Sebastianem Winsztalem było świadkiem spektaklu trwającego 3 godziny. Część uczniów przyniosła koce i śpiwory, które pozwoliły im wytrzymać w szkole do pierwszego dzwonka na lekcje. Decyzją pani dyrektor na poniedziałkowych lekcjach nie było klasówek, sprawdzianów i odpytywań. Mamy nadzieję, że ta żywa lekcja astronomii będzie początkiem ciekawej pasji dla niektórych jej uczestników.


        Zapraszamy do galerii.

      • Podwójne złoto dla UKS Orlik Siemianice

      • 26.09.2015 r.


        Dzisiaj byliśmy świadkami niezwykłego sportowego wydarzenia. Uczennice gimnazjum w Siemianicach wywalczyły w Turnieju Unihokeja o Puchar Wójta Gminy Kobylnica pierwsze miejsce. Reprezentacja dziewcząt w składzie Martyna Brandt, Patrycja Groch, Kamila Jaszewska, Alicja Rokita, Justyna Bordakiewicz oraz Wiktoria Winogrodzka zapewniła nam mnóstwo emocji. Na szczególne brawa zasłużyła Martyna Brandt, która pełniła na boisku rolę kapitana, Patrycja Groch, która w całym turnieju wpuściła tylko jednego gola oraz Wiktoria Winogrodzka, która potężnym strzałem z połowy boiska zapewniłą drużynie awans do finału w ostatnich sekundach meczu. Niemniej waleczna była reprezentacja chłopców w składzie: Kamil Ruszkowski, Łukasz Lipiński, Cezary Kochanowski, Marcin Iciachowski, Jakub Chłodnicki, Adrian Krauze oraz Adam Markut. Horrorem był zwłaszcza finał, w którym Łukasz Lipiński wyrównał na 1:1 doprowadzając tym samym do dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. W konkursie rzutów karnych emocje sięgnęły zenitu. Potrzeba było aż dwunastu kolejek aby chłopcy z Siemianic rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść zdobywając upragnione złoto. Zwycięskiego gola zdobył z rzutu karnego Marcin Iciachowski. Gratulacje należą się również trenerowi, panu Tomaszowi Rybakowi, który doprowadził naszych uczniów do tego sukcesu.


        Tutaj możesz obejrzeć decydujący o zwycięstwie rzut karny Marcina Iciachowskiego:



        Zapraszamy do galerii.

      • Sprzątanie Świata

      • 19.09.2015 r.


        „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

        „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie Świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      • 16.09.2015 r.


        W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Spośród sześciorga kandydatów brać uczniowska wybrała na swojego przewodniczącego Tomasza Grzegrzółkę z klasy IIIb. Jego zastępcami zostali Karolina Lemańska z klasy IIIa i Daria Kędziora z klasy IIa. A oto szczegółowe wyniki wyborów:

        1. Grzegrzółka Tomasz - 44 głosy
        2. Lemańska Karolina - 22 głosy
        3. Kędziora Daria - 16 głosów
        4. Winogrodzka Wiktoria - 15 głosów
        5. Chłodnicki Jakub - 13 głosów
        6. Patryk Studziński - 6 głosów
        7. Martyna Brandt - 5 głosów

        Opiekunem Samorządu została wybrana przez uczniów pani Daria Boś uzyskując 43 głosy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie przedwyborcze

      • 10.092015 r.


        Dziś odbyło się w naszej szkole spotkanie przedwyborcze kandydatów do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Kandydaci zaprezentowali swoje programy, pomysły na unowocześnienie szkoły czy propozycje dotyczące jej funkcjonowania.


        Zapraszamy do galerii.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

      • 01.09.2015 r.


        O godzinie 8.15 zabrzmiał dziś w Gimnazjum w Siemianicach pierwszy dzwonek. Po najdłuższej w szkole dwumiesięcznej przerwie - noszącej nazwę Wakacje - miliony uczniów w Polsce przekroczyło szkolny próg. Niestety wakacje minęły już bezpowrotnie, ten okres wszyscy mamy już za sobą... Pozostawiły one w nas na pewno niezapomniane wrażenia, bardzo miłe wspomnienia, pełne radości z wyjazdów, spotkań, spędzonych chwil, zwiedzania zakątków naszego kraju jak również podziwiania piękna innych krajów Europy i świata. Wszytsko to jednak już za nami. Doznane wrażenia i przeżycia  na pewno wzbogaciły naszą osobowość, charakter i przydadzą się do nowej lekcji, którą dzisiaj rozpoczynamy - a nazywa się ona rok szkolny 2015/2016.

        Pani dyrektor Danuta Konkol powitała wszystkich uczniów (zwłaszcza pierwszoklasistów), rodziców i pracowników oświaty. Życzyła wszystkim sił i cierpliwości. Wspomnieliśmy także 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie nam wszystkim wiele sukcesów.

        P.S. Jeszcze tylko 298 dni i znów WAKACJE.


        Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
      • +48 59 8471856
      • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
      • NIP 839-28-15-823
      • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia