Aktualności

      • Konkurs fotograficzny na autoportret w stylu Witkacego

      • Teatr Lalki 'Tęcza ogłosiłw czerwcu 2017 roku: KONKURS FOTOGRAFICZNY NA AUTOPORTRET W STYLU WITKACEGO.

        Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat twórczości Witkacego i zainspirowanie młodzieży do kreatywnych poszukiwań w jej ramach. Zadaniem konkursowym, które wyznaczono, było wykonanie swojego autoportretu w stylu Wikacego.

        http://teatrlalkitecza.pl/aktualnosci/konkurs-fotograficzny-dla-starszych-dzieci-mlodziezy

        Stanisława Ignacego Witkiewicza możemy dziś określić mianem „pioniera selfie”. Portretował się chętnie na fotografiach i obrazach, wykorzystując pełen asortyment przeróżnych min i w naszym przekonaniu warto ten argument wykorzystać, aby zaintrygować młodzież

        W konkursie wybrano dwa pierwsze miejsca: nagrodę jury i nagrodę publiczności. Wyróżniono między innymi pracę uczennicy Zespołu Szkół w Siemianicach: Igi Wolskiej, Kl V. Na stronie 'Tęczy" możemy także obejrzeć prace Julii Kałuży (kl. II gimnazjum) oraz Oskara Frączkiewicza (kl. V). Wszystkim serdecznie gratulujemy.

                     

      • Biwak klasy II A GIM

      • Klasa II A gimnazjum wybrała się w dniach 10 - 12 czerwca na biwak rekreacyjno-sportowy do Dębiny. Podczas biwaku wykorzystywaliśmy czas bardzo aktywnie: graliśmy w piłkę nożną i siatkową na plaży. Wędrowaliśmy również do oddalonej o cztery kilometry miejscowości Rowy. Podczas tej wyprawy naszym gościem honorowym był Pan Andrzej Paszun, który jest prawowitym wychowawcą klasy. Kąpaliśmy się w morzu, opalaliśmy się oraz graliśmy w bule. Lecz to nie wszystko - podczas wędrówek spotkaliśmy różne gatunki zwierząt: węże, jaszczurki i zielone żabki. Udało nam się upolować zwierzynę na grilla oraz poćwiczyć do góry nogami ;) W nocy poszliśmy na plażę, aby posłuchać kojącego dźwięku morza. Czas spędzony z Panem Tomaszem Rybakiem - naszym wychowawcą oraz Panem Jarosławem Danilukiem wykorzystaliśmy w stu procentach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

      • 23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.


        Zapraszamy do galerii.

      • Biwak klasy 3B

      • Uczniowie klasy 3B przez pięć dni wypoczywali na Warmii, nad malowniczym jeziorem Dadaj. Atrakcji było mnóstwo – kąpiele w jeziorze, basenie, kajaki, ognisko, spacery, podchody, gra w siatkówkę, plażowanie… Wycieczka do Zakładu Poprawczego w Barczewie i rozmowy z przebywającymi tak młodymi ludźmi uzmysłowiły uczniom, że nie każdy ma szansę na normalne życie i spełnianie swoich marzeń. Pogoda dopisywała, więc wszyscy wrócili opaleni i szczęśliwi, że udało się w pełni wykorzystać ten czas.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Poloneza czas zacząć!

      • W dniu 14.06.2017 r. odbył się bal uczniów klas trzecich gimnazjum.  Impreza rozpoczęła się pięknie wykonanym polonezem.  Następnie odbyła się sesja fotograficzna z wychowawcami, rodzicami i nauczycielami. Dziewczęta w pięknych sukniach prezentowały się zjawiskowo, a chłopcy w garniturach wyglądali jak prawdziwi dżentelmeni. Zachwytom nie było końca. Po uroczystym otwarciu balu uczniowie bawili się do północy świętując ukończenie szkoły.


        Zapraszamy do galerii.

      • Matematyka inaczej

      • Czego żądamy od dobrej zagadki? Pytanie nieco kłopotliwe, jeżeli rozważać zagadkę od strony konstrukcyjnej, jej treści, walorów dydaktycznych, wychowawczych itp. Krótko i najogólniej mówiąc dobra zagadka powinna bawić, uczyć i wychowywać. W układaniu, a także w rozwiązywaniu zagadek dużą rolę odgrywają fantazja i myślenie. One to rodzą uczucie radości, w razie odgadnięcia zagadki, i zawodu, wówczas gdy nie udaje się jej "rozgryźć". W Internecie mnóstwo jest serwisów, które umożliwiają nam matematyczną zabawę, o to kilka z nich:
         
        Bawiący charakter zagadki stąd chyba wypływa, że jest ona zwykłą grą - igraszką nikogo nie wiążącą i bez jakiegoś specjalnego celu. Głowę łamie się przecież nie dla nagrody, czas spędza się na "nie-próżnującym próżnowaniu" nie dla pieniędzy. Można by było równie dobrze pójść na spacer, do kina czy na boisko sportowe. Wolimy jednakże nieraz zajmować się zagadkami, wzruszamy się przy tym i przeżywamy emocje nie mniejsze niż w kinie lub na stadionie. Może nam się w danej chwili wydawać, że jedne czynności są pożyteczne, a inne nie, spoglądajmy jednak na nie zawsze z punktu widzenia nie tylko praktycznych, materialnych korzyści. W wypadku rozrywek umysłowych odnosimy przecież korzyści rzeczywiste, choć nie zawsze wyraźnie lub natychmiast się ujawniające.
        Pozdrawiam serdecznie wszystkich zagadkowiczów :)
         
      • Łamiemy stereotypy behawioralne z Erasmusem+

      • Od 21-27.05.2017r. Zespół Szkół w Siemianicach gościł u siebie uczestników projektu „Multi- culturally sensitive generation” Erasmus +: 10 uczniów i 9 nauczycieli z Włoch, Turcji, Słowenii, Łotwy i Rumunii. Do realizacji tego przedsięwzięcia byli włączeni siemianiccy nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów. Nad całością czuwała koordynatorka projektu pani Joanna Charczun oraz pani dyrektor Danuta Konkol. Pomocą służyli również nauczyciele i uczniowie z Młodzieżowego Centrum Socjoterapii z Ustki oraz aktorzy z Teatru Lalki „Tęcza”, hip-hopowi muzycy. Tematem przewodnim było łamanie stereotypów behawioralnych.

        A oto w skrócie reporterskim przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z tego międzynarodowego tygodnia:

        Niedziela 21.05.2017

        Nasi goście przybywają do miejsc noclegowych. Młodzież do siemianickich rodzin, nauczyciele do hotelu „Et Cetera” w Słupsku. Od początku staramy się, aby wszyscy poczuli ten polski, gościnny klimat.

        Poniedziałek 22.05.2017

        No i zaczynamy. Na początku witamy gości oficjalnie w sali gimnastycznej siemianickiej szkoły, a dokonuje tego Pani Dyrektor Danuta Konkol w imieniu Wójt Gminy Słupsk Pani Barbary Dykier. Część artystyczna to występy naszych uczniów- śpiew i taniec towarzyski ( przygotowanie pani Ewa Zięciak oraz pan Andrzej Praszczak). Na koniec zagraniczni goście prezentują swoje szkoły. Wszyscy tańczymy zoombę pod okiem instruktorki pani Darii Boś. Następnie przyjemnie spędzamy czas na pokazowych lekcjach interaktywnych z fizyki (pan Sebastian Winsztal) i chemii (pan Tomasz Surowiec) w języku angielskim. Później zagraniczni nauczyciele idą na zajęcia z języka polskiego ( przygotowanie i prowadzenie panie Agata Sztark i Agnieszka Szydło). Natomiast uczniowie mają warsztaty pt. „ Stronniczość, uprzedzenia, kategoryzacja, brak wiedzy prowadzi do…” ( prowadzenie Joanna Charczun, Katarzyna Praszczak, Maciej Mijewski).

        Wtorek 23.05.2017

        Od rana w szkole odbywają się dla uczniów warsztaty o stereotypach behawioralnych. Aby przybliżyć zagadnienia, pracujemy różnorodnymi formami: performance, dyskusja, drama, kosz z niewiadomym, charakterystyka wyświetlanych fotografii. W tym czasie dla nauczycieli trwają zajęcia o polskiej kulturze w formie dobrej zabawy. Gościmy również uczniów i nauczycieli z Młodzieżowego Centrum Socjoterapii z Ustki. Prezentują oni przygotowany wcześniej taniec. Pomagają nam w przełamywaniu stereotypów, ucząc wszystkich uczestników projektu tańca- belgijki. To chwila świetnej integracji grupy. Po obiedzie wyruszamy autokarem do Słowińskiego Parku Narodowego. Spacer wydmami ok. 8 kilometrów. Odpoczynek na plaży, zabawy integracyjne nad Morzem Bałtyckim, a później podziwianie pięknych widoków z latarni w Czołpinie. A na koniec kolacja w gospodzie „Gościniec u Bernackich” i degustacja typowych potraw polskich.

        Środa 24.05.2017

        Spotykamy się w Słupsku i zaczynamy od zwiedzenia Wieży Ratuszowej. Goście zachwyceni pięknymi widokami. Następnie uczniowie biorą udział w zajęciach badawczych- przeprowadzają wideo ankiety z młodymi osobami na temat stereotypów. Potem zostają podzieleni na grupy i dostają mapy oraz zestaw zagadek. W określonym czasie muszą odszukać konkretne miejsce w mieście, udokumentować to zrobieniem zdjęć. W ten sposób w szybkim tempie nasi goście mają okazję poznać najciekawsze zabytki Słupska. Po zjedzeniu obiadu w „Baccaracie” idziemy do Teatru Lalki „Tęcza” na przedstawienie pt. „Gaja”. Towarzyszą nam również wszystkie klasy gimnazjalne z naszej szkoły, które z wielką uwagą i refleksją oglądają tę sztukę na temat ludzkiej egzystencji zagraną szmacianymi lalkami. Następnie przez dwie godziny aktorzy „Tęczy” prowadzą dla nas warsztaty o stereotypach behawioralnych „My i oni”, uczą konstruowania własnej lalki Bunraku oraz technik gry z jej wykorzystaniem.

        Czwartek 25.05.2017

        Od rana w Teatrze „Rondo” trwają warsztaty z muzykami hip-hop- zabawne i przyjemne. Młodzież integruje się poprzez grupowe zadania, tworzy słowa i muzykę do piosenki o stereotypach, bierze udział w ćwiczeniach przygotowujących do dobrego hip-hopowania, uczy się obsługiwania specjalistycznego muzycznego sprzętu, śpiewa w finale skomponowany utwór. Przez cały czas zajęć nagrywany jest film- to materiał, z którego pan Tomasz Ginczewski stworzy wideo. Zostanie ono zaprezentowane na ceremonii wręczania certyfikatów. Popołudnie to kręgle w Redzikowie. Jest fantastycznie. Nauczyciele mają kolację w Dolinie Charlotty. Również spędzają miło czas przy kręglach.

        Piątek 26.05.2017

        No i ostatni dzień. Jedziemy autokarem do Ustki. W Młodzieżowym Centrum Socjoterapii witają nas bardzo gorąco. Profesjonalnie przeprowadzają dla nas warsztaty: zajęcia wyciszające, karaoke, relaksacja. Pyszny poczęstunek, każdy odchodzi stamtąd z małym prezentem. Oczywiście gotowi na stałą współpracę z naszą szkołą. Pyszny obiad w restauracji „Nadmorska” w Ustce. Zwiedzanie miejscowości, spacer plażą. Trzeba wracać i szykować się do uroczystości pożegnalnej w hotelu „Et Cetera”. Początek o 19.00. Są rodzice. W tym miejscu ogromne podziękowania kierujemy w stronę państwa Kałużów, Ledemanów, Łęckich, Mystków, Polechońskich, Skrzybalskich, Szewczyków, Szkołudów, Świetlickich, Rojewskich i Tłuścików za ogromne zaangażowanie w realizację projektu. Ten wieczór jest wypełniony dobrą muzyką w wykonaniu studentów pana Tomasza Ginczewskiego. Po wykwintnej kolacji następuje wręczanie certyfikatów, nagród, robienie wspólnych pamiątkowych zdjęć. Kiedy wyświetlane zostaje wideo z warsztatów hip- hopowych, wszyscy już wiedzą, że zbliża się koniec. Jest cudownie, ale jakże smutno. Około godziny 23.00 uczestnicy projektu rozstają się z płaczem. Czas pożegnań.

        Sobota 27.05.2017r.

        Powrót uczniów i nauczycieli do rodzinnych krajów. Nikt z nas nie zapomni tego niezwykłego doświadczenie. Z jednej strony czas całkowicie poświęcony realizacji projektu, ale z drugiej strony przygoda życia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Warsztaty z Loopowania i Rapowania

      • Film z warsztatów dostępny tutaj.

         

      • Wizyta w słupskim szpitalu

      • 30 maja grupka dziewczyn z gimnazjum odbyła zajęcia zawodoznawcze  w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Dzięki uprzejmości pani dyrektor  Jadwigi Stec  i pani Anny Grzegorczyk zwiedziliśmy  laboratorium wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Dowiedzieliśmy się, że  laboratorium pracuje całą dobę i dziennie wykonuje ponad sześćset różnych analiz materiału biologicznego.   SOR również nam zaimponował nowoczesną salą operacyjną i profesjonalną obsługą pacjenta. W naszej szkole jest bardzo duże zainteresowanie zawodami medycznymi. Wizyta w słupskim szpitalu odbyła się po raz drugi. Uczennice, które były w kwietniu, z własnej inicjatywy odbyły już godziny wolontariackie na oddziale pediatrycznym.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wizyta w słupskiej Scanii

      • W dniu 25.05. uczniowie klasy III b gimnazjum wzięli udział w zajęciach zawodoznawczych. Odbyły się one w słupskiej Scanii, która zajmuje się produkcją autobusów miejskich Scania CityWide, autobusów Scania OmniExpress oraz podwozi autobusowych. Scania jest globalnym producentem pojazdów użytkowych, posiadającym fabryki na całym świecie. Produkcja bazuje na wyraźnie określonym podejściu, pozwalającym spełniać potrzeby klientów, a jednocześnie osiągać wysoką rentowność, tempo rozwoju i konkurencyjność. Uczniowie obejrzeli halę, w której są montowane poszczególne elementy autobusów. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o metodach produkcji, filozofii firmy, zasadach BHP i historii zakładu. Prześledzili całą linię produkcyjną, procesy i etapy składania pojazdów. Gimnazjaliści byli pod wrażeniem wielu osiągnięć firmy i wysokiego poziomu jakości autobusów.

      • Dzień Patrona w Gimnazjum

      • W naszej szkole każdego roku uroczyście obchodzimy Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie kasy III B gimnazjum przygotowali przedstawienie opowiadające o niezwykłym życiu Czesława Miłosza. Metaforyczna podróż ukazująca koleje losu poety była okazją do fleksji nad ulotnością ludzkiego istnienia.  Dziewczęta recytowały wiersze o  miłości, radości życia, smutku,  tęsknocie i pogodzeniu się z nieuchronnością przemijania.Głębia utworów Miłosza trafia do serc milionów czytelników na całym świecie. Możemy być dumni, że nasza szkoła nosi imię jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku. Przedstawienie przygotowała pani Agnieszka Kujawka.


        Zapraszamy do galerii.

      • Podróż do Neapolu

      • Dnia 19 marca 2017 roku zaczęła się nasza podróż do Neapolu w ramach szkolnego projektu wymiany uczniów. Do Włoch wraz ze mną leciała druga uczennica Emilia, opiekunką była nasza nauczycielka języka angielskiego Pani Joanna Charczun.

        Już o godzinie 2.30 w nocy musiałyśmy udać się autobusem do Gdańska. Na lotnisku byłyśmy już ok. 4.30. Samolotem odleciałyśmy o 6.30 do Monachium, gdzie ok. godziny 9.30 czekał na nas następny. O 11.00 pojawiłyśmy się już w ciepłym Neapolu. Czekały tam na nas nasze rodziny. Ja miałam przyjemność mieszkać u Alessandro, a Emilia u naprawdę wspaniałej dziewczyny, Alessii. Wszyscy udaliśmy się do naszych mieszkań, różnie spędzając wolne popołudnie. Wieczorem spotkaliśmy się z osobami, które już dotarły do Neapolu, zwiedzając przy tym to piękne miejsce. Drugiego dnia o godzinie 9.00 w szkole Giordani-Striano odbyło się uroczyste powitanie uczniów. W projekcie Erasmus udział brały osoby w wieku 13-17 lat ze szkół z Łotwy, Rumunii, Słowenii, Turcji, Włoch oraz Polski. Po uroczystości zostaliśmy oprowadzeni po całej szkole. Bardzo różni się od naszych. Jest ona ogromna i łatwo można się w niej zgubić. Jest bogato wyposażona w laboratoria, sale komputerowe, posiada również bardzo duży „sklepik szkolny”. Udaliśmy się do jednej z sal. Przedstawione zostały prezentacje na temat stereotypów wykonane przez uczestników. Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy film na temat różnorodności biologicznej, po czym przedyskutowaliśmy go oraz udaliśmy się do swoich mieszkań. Pod wieczór wszyscy razem spotkaliśmy się na kolacji w pizzerii, gdzie tańczyliśmy i bawiliśmy się do nocy. Następnego dnia we wtorek musieliśmy się stawić pod szkołą o godzinie 7.30. Wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę nad przepiękne wybrzeże Amalfi. Oglądaliśmy wspaniałe widoki, zwiedzaliśmy oraz świetnie się bawiliśmy. Posiłek zjedliśmy w Furore, a wieczorem udaliśmy się na nocleg. W środę rano dzień zaczęliśmy od oglądania kolejnych prezentacji wykonanych przez uczniów z poszczególnych krajów. Po przerwie obejrzeliśmy krótki film „The lunch date” na temat stereotypów, a następnie przeprowadzaliśmy dyskusję na jego temat. Następnie zostaliśmy nauczeni, jak wykonywać kosmetyki w pracowni chemicznej. Po wykonanych doświadczeniach uczniowie udali się razem ze swoimi partnerami do domu. Mieliśmy całe wolne popołudnie na przyjemne spędzanie czasu wolnego. Miałam wtedy okazję zwiedzić cudowne miejsca Neapolu oraz nauczyć się nowego języka. Piątego dnia ponownie udaliśmy się na całodniową wyprawę, lecz tym razem do Ercolano oraz do wspaniałego muzeum MAV, gdzie dowiedzieliśmy się wiele o historii starożytnych Włoch. Na koniec zjedliśmy posiłek i ok. godziny 20.00 udaliśmy się do domu. Następny dzień zaczęliśmy od robienia słynnego włoskiego „Limoncello” w pracowni chemicznej. Po przerwie udaliśmy się na godzinną lekcję informatyki „Jak kodować?”, po czym poszliśmy na przyjęcie zorganizowane w ramach pożegnania. Na początku przedstawiony został tradycyjny taniec „Tarantella” oraz inne atrakcje. Cały czas się bawiliśmy oraz tańczyliśmy. Dziewczyna z Turcji uczestnicząca w tym projekcie, Ilayda, obchodziła w tym dniu urodziny, więc nie mogło zabraknąć również tortu urodzinowego. Pod koniec przyjęcia zostały wręczone nagrody dla uczniów w postaci dyplomu, Limoncello, kremu do rąk wykonanego przez uczniów oraz słodyczy. To dla nas najtrudniejszy dzień w całym projekcie. Po zakończeniu udaliśmy się do domu. 25 marca o godzinie 10.00 stawiliśmy się na lotnisku z rodzinami. Był to nasz ostatni dzień w Neapolu. Ze smutkiem pożegnaliśmy się z naszymi rodzinami i przyjaciółmi. O 11.00 wylecieliśmy do Monachium, a następnie do Gdańska. W Polsce byliśmy już o godzinie 16.30. Niestety los nam nie sprzyjał i czekałyśmy na autobus 2 godziny.

        Do domu wróciłyśmy szczęśliwe i pełne wspaniałych wspomnień. Poznanie kultury włoskiej, nauczenie się nowego języka oraz poznanie naprawdę niesamowitych osób to było cudowne doświadczenie, którego nie da się zapomnieć.

         

        Marta Ledeman, kl. I A, gimnazjum ZS Siemianice


        Zapraszamy do galerii.

      • Żeby zdrowe ciało mieć trzeba tylko chcieć!

      • 4 - go maja odbyła się w naszej szkole "Owocowa przerwa". Inicjatywa miała na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez włączenie do codziennych posiłków owoców, które dostarczają naszemu organizmowi niezbędnych i niezastąpionych składników odżywczych. Inicjatorem i organizatorem akcji była klasa 2 b gimnazjum. Uczniowie przygotowali zdrowe przekąski sałatki owocowe, galaretki z owocami, smoothie oraz soki wyciskane ze świeżych owoców. Każdy uczeń mógł rozwiązać krzyżówkę w języku polskim i angielskim , a także obejrzeć wystawę prac uczniów klas IV-VI dotycząca zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wizyta w Szkole Policji

      • W ramach zajęć realizowanych z zakresu doradztwa zawodowego Pani Małgorzata Tabała zorganizowała wyjście uczniów klas drugich naszego gimnazjum do Szkoły Policji w Słupsku.

        Podczas pobytu uczniowie obejrzeli filmy poświęcone historii i działalności Szkoły Policji. Zwiedzili Izbę Tradycji, gdzie znaczna część zbiorów dokumentuje historię najstarszej w Polsce Szkoły Policji, m.in. historyczne zdjęcia, oryginalne mundury oraz sztandary. Kolejnym punktem zwiedzania była strzelnica, na której prezentowana była broń palna stanowiąca wyposażenie Policji. Każdy uczeń mógł zobaczyć i dotknąć oraz potrzymać w ręku pistolet. Następnie udaliśmy się do pomieszczeń symulacyjnych, w których młodzi policjanci kształcą się w zakresie umiejętności taktycznego poruszania się z bronią oraz przemieszczania się w pomieszczeniach mieszkalnych.

        Była to bardzo pouczająca i ciekawa lekcja.


        Zapraszamy do galerii.

      • Słupskie Dni Komputerowe

      • W dniu 26.04.2017 roku, na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku, odbyły się Słupskie Dni Komputerowe. Impreza ta była poświęcona promocji najpopularniejszych gier komputerowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Drużyny pięcioosobowe uczestniczyły w rozgrywkach takich gier jak Hearthstone, LOL, FIFA i CS: GO. W rywalizacji gry komputerowej CS: GO wystąpiła drużyna reprezentująca Zespół Szkół w Siemianicach pod nazwą „Team Banana. Pro” w składzie: Derdziński Grzegorz kl. IIB Gim., Milczarek Dominik kl. IIB Gim., Szewczuk Bartosz kl. IIB Gim., Szuryn Krystian kl. IIB Gim. i Supieta Przemysław kl. IIIA Gim. Na reprezentacje ośmiu drużyn, nasz zespół zajął czwarte miejsce. Ponadto na wspomnianej imprezie można było uczestniczyć w wykładach nt: „Wpływ gier komputerowych na zdrowie” i wykład prowadzony przez Pana Jakuba Bilskiego z firmy „KALIOP”, który był jednym z głównych sponsorów i współorganizatorów Słupskich Dni Komputerowych.


        Zapraszamy do galerii.

      • Strzelcy z Siemianic Mistrzami Gimnazjów województwa pomorskiego w strzelectwie sportowym

      • Na XIII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniach pneumatycznych nie mogło zabraknąć uczniów z ZS Siemianice. Zajęli oni pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej pokonując zespoły szkół gimnazjalnych z Lęborka, Chojnic, Kartuz, Nowej Wsi Lęborskiej i Brus.

        W rywalizacji indywidualnej, która rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych młodzików i juniorów młodszych, wszystkim uczniom z Siemianic udało się wywalczyć miejsca na podium.

         

        Pistolet pneumatyczny młodziczki:

        1 miejsce Jagoda Kiernicka

        pistolet pneumatyczny młodzik:

        1 miejsce Bartosz Mystek

        2 miejsce Patryk Studziński

        3 miejsce Filip Świetlicki

        pistolet pneumatyczny junior młodszy:

        2 miejsce Krystian Szuryn

        3 miejsce Wojciech Nanaszko

        karabin pneumatyczny młodzik:

        3 miejsce Bartosz Karaś

        Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem pucharów, medali, dyplomów dla zwycięskich drużyn oraz za zwycięstwa indywidualne.


        Zapraszamy do galerii.

      • Egzamin gimnazjalny 2017

      • W dniu 19 kwietnia rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. To ważny czas dla uczniów kończących szkołę, którzy sprawdzą swoje umiejętności z wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, historii, geografii, matematyki, fizyki, chemii, biologii oraz języka obcego. Wszyscy gimnazjaliści przyszli odświętnie ubrani, lekko zestresowani, ale pełni optymizmu. O wynikach dowiedzą się 16 czerwca. Życzymy powodzenia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Przed uczniami klas III trudna i poważna decyzja: jaką wybrać szkołę?

      • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów, 23 marca 2017 r. zorganizowaliśmy wspólnie z Gimnazjum w Jezierzycach  w hali widowiskowo - sportowej kolejne GMINNE TARGI  EDUKACYJNE. Zaprosiliśmy  szkoły ponadgimnazjalne  ze Słupska, Sławna Ustki, Warcina, Białego Boru, Koszalina, Kołobrzegu i  Darłowa oraz przedstawicieli  Cechu Rzemiosł Różnych, Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i Teb - Edukacji.

        Gimnazjaliści klas drugich i trzecich mogli spotkać się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, porozmawiać o kierunkach kształcenia. Wiele szkół przygotowało foldery informacyjne, pokazy multimedialne, a stoiska uginały się od eksponatów.

        Podczas targów mogliśmy podziwiać również pokazy musztry, taniec, pokazy mody, żonglowanie płonącymi butelkami i zabawę integracyjną. Pokaz talentów ma uświadomić naszej młodzieży, że najważniejsze jest wnętrze człowieka, jego pasje, zainteresowania. Łatwiej jest przetrwać trudne chwile mając odskocznię w postaci hobby.

        Mamy nadzieję, że targi pomogły niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru dokonali już dawno, utwierdziły w słuszności podjętej już decyzji.

        Małgorzata Tabała–  doradca zawodowy


        Zapraszamy do galerii.

      • Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii

      • W tym roku szkolnym Zespół Szkół w Siemianicach wzbogacił się o kolejnych finalistów konkursów kuratoryjnych. Finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii zostały Patrycja Groch i Weronika Jarmuł, obie uczennice z klasy III a. Gratulujemy im serdecznie i życzymy dalszych sukcesów na polu biologicznym. Ich szkolne pasje niech znajdą odzwierciedlenie w realizacji marzeń i życiowych planów.

         

         

        Weronika Jarmuł                 Patrycja Groch

         

      • Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia

      • 9 marca uczniowie trzecich klas gimnazjum wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia” i zdobyli I miejsce.

        Organizatorem konkursu  „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy tryb życia”, którego wiodącym tematem w tej edycji było hasło „Slow Food – żywienie w nowej odsłonie” był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku wraz z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.

        Konkurs składał się z III etapów :

        Etap I: Dowolny sposób zaprezentowania tematu „Slow food” - max czas prezentacji 3 minuty. Nasze koleżanki przedstawiły spot.

        Etap II:

        A. Przygotowanie trzech porcji potrawy np. przekąska, danie gorące lub deser. Czas przygotowania potrawy - 45 min. Daniem konkursowym Wiktorii, Darii i Zuzi był deser z nasionami chia.

        B. Nakrycie stołu. 

        Etap III: Quiz dotyczący zdrowego odżywiania.

        Każdy etap konkursu kończyła ocena sposobu (formy) dopingowania drużyny przez swoich kibiców.

        Naszą szkołę reprezentowały w zmaganiach konkursowych Wiktoria Augustyn, Zuzanna Bujak i Daria Kędziora. Z wszystkich zadań konkursowych wywiązały się na medal i zdobyły I miejsce.Do zwycięstwa naszej szkolnej drużyny przyczynili się także kibice, którzy dopingowali swój zespół z całych sił. Wspaniali kibice to: Martyna Chabowska, Paulina Płoszaj, Kinga Kluk, Weronika Jarmuł, Patrycja Groch, Weronika Grzegorczyk, Oliwia Kosior, Anna Mateuszów, Aleksandra Choszcz i Julia Figacz.

        Za zdobycie I miejsca koleżanki otrzymały nagrody w wysokości 100 złotych każda, pendrive i książkę. GRATULUJEMY!

        Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku zapewnił wszystkim gościom dobry nastrój i wesołą zabawę. Przed gośćmi wystąpiły zespoły TOP TOYS i Cheerleaders, obejrzeliśmy przedstawienie „Marlenko, Marlenko, cóżeś ty za pani…?” i bawiliśmy się przy Karaoke. Cieszyliśmy się, że mogliśmy wziąć udział w konkursie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Festiwal Nauki

      • Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowską witaliśmy 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny. Z okazji tak ważnego dla wszystkich naszych podopiecznych dnia nauczyciele zorganizowali Festiwal Nauki, podczas którego odbyły się pokazy doświadczeń z chemii, fizyki, warsztaty z biologii, matematyki, języka polskiego oraz informatyki. Dużą atrakcją dnia było również zorganizowane na sali gimnastycznej planetarium z interaktywną mapą nieba oraz klasowe kino.

        Pierwszy dzień wiosny na przyrodzie i biologii minął uczniom na "kuchennych rewolucjach". Lecz jeżeli ktoś myśli, że uczniowie gotowali, to jest w  błędzie. Na zajęciach rozpoznawano podstawowe warzywa używane podczas przygotowywania codziennych, różnych posiłków, a  następnie grupy uczniowskie określały którą część rośliny jemy. Korzeń, łodygę, liście, kwiaty, owoce czy nasiona zjadamy u kalarepy, rzodkiewki, cebuli, dyni, kalafiora i innych warzyw oraz przypraw?.  Odpowiedź na te pytania była  wyzwaniem, z którym uczniowie po wspólnych ustaleniach w grupach poradzili sobie  dobrze, a niewielkie dylematy zostały wyjaśnione i skorygowane.

        W sali numer 6  nauczyciel matematyki Michał Piórkowski przygotował zabawy związane z tym przedmiotem. Uczniowie uczyli się składać bryły z kolorowego papieru bez użycia kleju oraz grali w gry zręcznościowe. Wszyscy doskonale się bawili.

        W sali numer 4 nauczycielka języka polskiego Magdalena Wrona przygotowała zabawę przypominającą grę w klasy. Uczniowie podzieleni na drużyny chłopców i dziewczyn losowali pytania związane z różnymi zagadnieniami, np. części mowy, zasady ortograficzne, a następnie pokonywali umieszczony na podłodze schemat gry w klasy. Skacząc na każde pole musieli wymienić po jednym wyrazie z danej kategorii. W nagrodę za poprawnie wykonane zadanie otrzymywali naklejki oraz punkty.


        Zapraszamy do galerii.

      • Światowy Dzień Liczby PI

      • W dniu 14.03.2017 w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Organizacją przedsięwzięcia zajęli się nauczyciele matematyki – Marcin Chachuła-Domański i Michał Piórkowski. Na korytarzu rozwieszone zostały plakaty przygotowane przez uczennice klasy 3A gimnazjum. Zawierały liczne informacje i ciekawostki dotyczące liczby Pi. Uczniowie klasy 3A gimnazjum przyozdobieni w plansze z wiadomościami o liczbie Pi odwiedzali klasy i zadawali pytania związane z tym zagadnieniem, a prawidłowe odpowiedzi nagradzali cukierkami. Na długiej przerwie na sali gimnastycznej odbywały się zawody matematyczno-ruchowe dla ochotników. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny grali w kółko i krzyżyk używając żółtych i czerwonych piłek oraz planszy ułożonej z hula hop. Na znak prowadzącego biegali i uzupełniali planszę. Z ogromnym zacięciem i zaangażowaniem starali się ułożyć piłki w jednej linii. Zarówno uczniowie biorący udział w konkurencji, jak i osoby obserwujące ich zmagania, mieli masę dobrej zabawy. Kolejnym zadaniem było jak najdłuższe kręcenie hula hop. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody – poza cukierkami zdobyli karnety na zwolnienie z odpowiedzi ustnej lub pracy domowej z dowolnego przedmiotu, co bardzo ich ucieszyło. Świętowanie Dnia Liczby Pi było bardzo udane. Wszyscy znakomicie się bawili. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy to z sukcesem.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zawody sportowe w Gimnazjum

      • W dniach 8-9 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Siemianicach odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej, które zostały zorganizowane z inicjatywy klas 3A i 3B gimnazjum. Nad całym wydarzeniem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego - p. Magdalena Lis oraz p. Tomasz Rybak.  Po krótkiej rozgrzewce zawodnicy ustawili się na swoich pozycjach. Obie klasy reprezentowało sześcioro zawodników. Przemysław Supieta, uczeń klasy 3A, zliczał punktację, a uczennica klasy 3B- Daria Kędziora udokumentowała przebieg zawodów. Pozostali gimnazjaliści pokazali, że kibicowanie nie jest im obce i z ogromnym zaangażowaniem dopingowali swoich kolegów. Przygotowali plakaty, a także okrzyki zachęcające do rywalizacji. Emocji było naprawdę wiele. Pomiędzy dwoma drużynami toczyła się zacięta walka o wygraną. Każdy zawodnik wykazał się wysokim poziomem umiejętności siatkarskich. Środowy mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla klasy 3B (w setach 25:18, 23:25, 25:22), jednak ostateczne zwycięstwo odnieśli uczniowie klasy 3A, wygrywając dwa ostatnie sety 25:23 i 18:16. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, rozpaleni emocjami uczniowie głośno dopingowali grającym siatkarzom. Zawody były nie tylko urozmaiceniem zajęć sportowych, ale także świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji uczniów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Żywa lekcja historii w Gimnazjum

      • Dnia 16 lutego 2017 r.  w Zespole Szkół w Siemianicach odbyła się “żywa lekcja historii”. Bractwo rycerskie z Zamku w Gniewie zaprezentowało stroje i broń rycerską. Uczniowie mogli przymierzyć ekwipunek rycerski, a także postrzelać z kuszy. Dowiedzieli się o obyczajach rycerskich i obowiązującym rycerzy kodeksie postępowania - rycerz miał chronić słabszych, szanować niewiasty oraz strzec swojego honoru. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się o zaletach uczenia się historii, która mówi o tym skąd się wywodzimy, jak należy pielęgnować tradycję i określa naszą tożsamość narodową. Wszystko to było przedstawione w formie żywej, pełnej humoru, w której czynnie uczestniczyli uczniowie. Nie była to lekcja stracona!


        Zapraszamy do galerii.

      • Rajd zimowy

      • Dnia 12 lutego 2017 roku odbył się XXVI Rajd Zimowy, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Moniki Szulty. Organizatorami wędrówki był Klub Turystów Pieszych Mikołajek PTTK w Słupsku. Uczestnicy rajdu pokonali prawie 9-kilometrową trasę od Kwakowa przez Lubuń do Krępy Słupskiej szlakami PTTK na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Bardzo słoneczny, lecz mroźny dzień był wymarzony na długi spacer na świeżym powietrzu. Na starcie kierownik objaśnił przebieg rajdu i wręczył przypinki. Po przejściu łatwej i przyjemnej części trasy grupa maszerujących napotkała na swojej drodze istne lodowisko. Zamarznięty szlak stanowił nie lada wyzwanie, jednak młodsi uczniowie znaleźli sposób na uporanie się z śliską nawierzchnią. „Styl gąsienicy” okazał się idealną metodą na przebrnięcie przez ten odcinek trasy, lecz Ci, którzy nie chcieli sunąć kolanami po lodzie, musieli liczyć się z możliwością bolesnego upadku. W końcu strudzeni uczestnicy dotarli do bazy rajdu, gdzie czekało na nich rozpalone już ognisko z kiełbaskami oraz ciekawe konkursy. Każdy wsiadł do autokaru zmęczony, lecz z wielkim uśmiechem na twarzy.


        Zapraszamy do galerii.

      • KURATORYJNY KONKURS Z BIOLOGII

      • W etapie rejonowym Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego nasze gimnazjum reprezentowała trójka uczniów: Patrycja Groch, Weronika Jarmuł i Zuzanna Bujak.

        Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 24 marca zaklasyfikowały się dwie uczennice: Patrycja Groch i Weronika Jarmuł. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na następnym poziomie.

        Weronika Jarmuł Patrycja Groch

         

      • RUMUNIA – KULTURALNA PRZYGODA

      • Czasami podróże nas zaskakują, ta z pewnością była wielką niespodzianką dla nas.

        22.02.2017r.

        Do Rumunii dostaliśmy się samolotem. Na miejscu na lotnisku w Timisoarze czekały na nas rodziny goszczące uczniów w domu. Pierwszego dnia chłopcy spędzali czas z rodzinami, przełamywali bariery  i oswajali się z językiem.

        23.02.2017r.

        Uczniowie szkoły rumuńskiej wraz z dyrektorem i koordynatorem projektu przywitali wszystkich gości zgodnie ze starym zwyczajem – chlebem i solą. Następnie udaliśmy się do sali, gdzie podczas spotkania zaprezentowaliśmy swoje szkoły oraz wymieniliśmy się informacjami na temat charakterystycznych elementów różnych religii. W przerwie zwiedziliśmy szkołę, do której zostaliśmy zaproszeni. Kolejnym punktem programu były zajęcia warsztatowe, na których uczniowie w grupach omawiali oczywiste podobieństwa, elementy wyróżniające i ciekawe fakty o religiach, które poznali. Po intensywnych dyskusjach nadszedł czas na obiad, gdzie wszyscy z ogromną przyjemnością delektowali się smakiem przepysznej kaczki w sosie pomarańczowym. Następnie wyruszyliśmy do kościoła prawosławnego, gdzie spotkaliśmy się z  księdzem  i kościoła zielonoświątkowego, gdzie czekała na nas  orkiestra dziecięca z występami. W obu miejscach byliśmy bardzo ciepło przywitani i poczęstowani smakołykami przygotowanymi przez dzieci. Dalej  udaliśmy się spacerkiem do szkoły średniej w Gelu na przygotowany przez uczniów program artstyczny. Byliśmy pod wrażeniem poziomu występów. Była to również okazja do poznania rumuńskiego folkloru i porównania go z polską sztuką ludową. Pełni wrażeń udaliśmy się na wspólną kolację w Varias przygotowaną przez lokalną społeczność, która zakończyła się tańcami.

        24.02.2017r.

        W drugim dniu zwiedzaliśmy Timisoarę. Spacer wśród barokowej zabudowy, starych kościołów i wspaniałych XIX wiecznych kamienic to niezapomniana podróż w przeszłość. Timisoara to wielonarodowa stolica Banatu, mieszkańców ma ponad 320 tys., a wśród nich są Rumuni, Węgrzy, Niemcy i Serbowie. Historia tego miasta sięga bardzo daleko, choć znana jest głównie z tego, iż jako pierwsze miasto w kraju ogłoszona została wolnym miastem Rumunii.  Spacerując po Timisoarze podziwialiśmy wspaniałe budowle, zwiedziliśmy barokową katedrę rzymskokatolicką, katedrę serbską, nową synagogę, prawosławną katedrę, a także obejrzeliśmy pomnik Trójcy Świętej. Pojechaliśmy również do Muzeum Wsi, a właściwie skansenu, który znajduje się poza centrum, ale warto tutaj się udać, by zobaczyć w jaki sposób mieszkało się na rumuńskiej wsi w XVII i XIX wieku. Następnie wybraliśmy się na obiad do zabytkowego browaru i wróciliśmy do domów integrować się z nowymi przyjaciółmi.

        25.02.2017r.

        Środę rozpoczęliśmy bardzo uroczyście wizytą w Ratuszu w Varias, gdzie powitał nas i oprowadził zastępca burmistrza. Następnie udaliśmy się do katolickiego kościoła. Kolejnym punktem było spotkanie w szkole, gdzie przedstawilismy prezentację związaną z chrzcinami i ceremonią ślubu kościelnego w Polsce, i obejrzeliśmy prezentacje z punktu widzenia innych religii.

        26.02.2017r.

        Kolejny dzień spędziliśmy na całodniowej wycieczce w różne miejsca należące do rejonu Banat, który jest bardzo ważny z historycznego  punktu widzenia. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Klasztoru Bodrog i Klasztoru Bezdin. Następnie mieliśmy możliwość zwiedzenia pięknej winnicy i zjedzenia tam obiadu. Najedzeni i szczęśliwi wyruszyliśmy na mszę świętą w sanktuarium w Lipowej Maria Radna. Kolejnym etapem wycieczki był wieczorny przejazd przez maiasto Arad, położonym nad rzeką Mures.

        27.02.2017r.

        W ostatnim dniu wizyty odbyły się w szkole kreatywne zajęcia warsztatowe związane z jednym najpiękniejszych i najweselszych obchodów w tradycji rumuńskiej -  Marciszor. Młodzież wykonywała charakterystyczne ozdoby z białego i czerwonego sznurka. Noszenie takich elementów w okresie od 27 lutego do 01 marca  ma przynieść zdrowie i siłę na cały rok. Mieli również możliwość wykonywania kartek metodą quillingu – techniką   tworzenia ozdób przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje nadając zamierzone kształty. Po wizycie w szkole wybraliśmy się do prawosławnego kościoła w Gelu i braliśmy udział w uroczystości Dnia Świętego Sawy. Na koniec dnia zostaliśmy zaproszeni na wspólną kolację przygotowaną przez społeczność Varias, gdzie koordynator naszego projektu uroczyście wręczył nam certyfikaty.Nie mogło się obejść bez tańców, podczas których nauczylismy się podstawowych kroków tańców regionalnych.

        W tym dniu nasz pobyt w Rumunii dobiegł końca. Wizyta u naszych przyjaciół to nie czas wypoczynku , ale przede wszystkim wspólna praca nad naszym projektem i wymiana doswiadczeń. Było nam żal wyjeżdżać z tego pieknego kraju tym bardziej, że nawiązaliśmy tam wspaniałe przyjaźnie. Na tym zakończyła się nasza kulturalna przygoda!!!!`


        Zapraszamy do galerii.

      • Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne „ZAŚLUBINY Z MORZEM”  w strzelaniu z broni pneumatycznej 

      • Dziesiątego lutego  przypada rocznica Zaślubin Polski z morzem. Po ponad 120 latach zaborów gen. Józef Haller rzucając pierścień w wody Zatoki Puckiej, dokonał symbolicznego powrotu Polski nad Morze Bałtyckie. Tego dnia, przed zaślubinami, miało również miejsce spotkanie generała i delegacji władz Polski w Gdańsku z tamtejszymi Polakami, którzy  ofiarowali generałowi Hallerowi dwa symboliczne pierścienie. Sygnety sfinansowali zamożni gdańszczanie. Polska objęła 10 lutego odcinek wybrzeża morskiego, który wraz z Mierzeją Helską liczył około 140 km. W Rewie podniesiono polskie bandery, tworząc zalążek Polskiej Marynarki Handlowej. Z tej okazji Klub Strzelecki GROT Puck organizuje Międzynarodowe Zawody Strzeleckie w strzelaniu pneumatycznym pt. "Zaślubiny z morzem". Wzięli w niech udział uczniowie naszej szkoły Krystian Szuryn i Wojciech Nanaszko. 

        Krystianowi udało się wywalczyć miejsce na  podium w kategorii juniorów młodszych, zajął on trzecie miejsce. Wojciech zajął 8 miejsce, w tej samej kategorii wiekowej. Nowe doświadczenia zdobyte na tych zawodach pozwolą im na osiąganie coraz lepszych wyników na kolejnych zawodach.

        W zawodach startowali zawodnicy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji oraz Kadra Narodowa. Można było także spotkać byłych reprezentantów Polski, Olimpijczyków między innymi Mirosławę Sagun- Lewandowską, Paulę Wrońską, Roberta Kraskowskiego, Klaudie Breś i Piotra Daniluka.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Apel "cukierkowy"

      • Dnia 3 lutego 2017 r. odbył się apel podsumowujący I semestr pracy. Pani dyrektor oraz nauczyciele gratulowali uczniom, którzy wyróżnili się swoją dotychczasową pracą naukową, działalnością sportową i kulturalną.
        Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy uzyskali średnie co najmniej 5,00:


        3B GIM        Kędziora Daria    5,27
        3A GIM        Jarmuł Weronika    5,21
        3A GIM        Groch Patrycja    5,20
        3A GIM        Kluk Kinga    5,20
        3B GIM        Augustyn Wiktoria    5,20
        1B GIM        Mystek Bartłomiej    5,14
        2A GIM        Tłuścik Rozalia    5,13
        3B GIM        Bujak Zuzanna    5,07
        3B GIM        Grzegorczyk Weronika    5,07
        2A GIM        Polechoński Jakub    5,00
        2A GIM        Rojek Oskar    5,00

        Najwyższą średnią zdobyła klasa 3B – średnia 4,12, wychowawca: p. Agnieszka Kujawka.
        GRATULUJEMY!


        Zapraszamy do galerii.
         

      • Uczniowie klas drugich świętowali półmetek nauki

      • 3 lutego 2017r. odbyły się w naszej szkole  połowinki klas drugich. Uczennica klasy 2 b Julia Kałuża przywitała wszystkich przybyłych gości, a Pani Dyrektor Elżbieta Poniewierka uroczyście otworzyła Bal Połowinkowy  życząc wszystkim dobrej zabawy.

        Na taneczne szaleństwo nie trzeba było długo czekać, gdyż uczniowie szybko się zorganizowali i zaczęli zabawę, przy muzyce puszczanej przez klasowych DJ - ów Patryka Studzińskiego oraz Arka Królaka. Weronika Skrzybalska i Julia Kałuża przygotowały konkursy taneczne, nie zabrakło również  wyboru  Królowej i Króla Balu, którymi zostali Weronika Koperska i Aleksander Goździński.

        Humory wszystkim dopisywały, był to niezwykły wieczór, pełen niezapomnianych wrażeń.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Piramida zdrowego żywienia

      • Zasady zdrowego żywienia związane

        z PIRAMIDĄ ZDROWEGO ŻYWIENIA i AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

        dzieci i młodzieży

         

        1. Jedz posiłki regularnie (5 posiłków co 3 - 4 godziny).

        2. Warzywa i owoce jedz jak najczęściej i w jak największej ilości.

        3. Jedz produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.

        4. Codziennie pij co najmniej 3-4 szklanki mleka. Możesz je zastąpić jogurtem naturalnym, kefirem i - częściowo – serem.

        5. Jedz ryby, nasiona roślin strączkowych i jaja. Wybieraj chude mięso. Ograniczaj spożycie produktów mięsnych przetworzonych.

        6. Ograniczaj spożycie tłuszczów zwierzęcych. Zastępuj je olejami roślinnymi.

        7. Unikaj spożycia cukru, słodyczy i słodkich napojów. Zastępuj je owocami i orzechami.

        8. Nie dosalaj potraw. Unikaj słonych przekąsek i produktów typu fast food.

        9. Pamiętaj o piciu wody do posiłków i między posiłkami.

        10. Bądź codziennie aktywny fizycznie w szkole i poza szkoła.

      • „Doniesienia z lekcji języka polskiego“

      • Na pewno uczniowie nieraz narzekają na chodzenie do szkoły, nauczycieli czy nudne lekcje. W styczniu uczniowie klasy I B gimnazjum mają okazję na własnej skórze poczuć, jak to jest być nauczycielem i samodzielnie prowadzą zajęcia z języka polskiego. Ochotnicy podejmują to trudne wyzwanie, przygotowują się i przeprowadzają lekcje pod nadzorem nauczyciela. Jeden z uczniów w czasie trwania jego zajęć powiedział, że „prowadzenie lekcji jest trudne”. Ku wielkiemu zaskoczeniu, uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z tym zadaniem. Przedstawiają różne tematy z epoki oświecenia, np. Filip „Sztuka oświecenia”, Ola „Bajka prawdę ci powie”, Norbert „Człowiek bez charakteru”. Najlepiej z tym wyzwaniem poradziła sobie Marta, która po prostu jest urodzoną nauczycielką. Przygotowała temat „Pisanie charakterystyki”. To dla uczniów bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu mogą spojrzeć na lekcję z całkowicie innej strony. Sprawdzają, czy ich koledzy i koleżanki pilnie pracują, zapisują notatki, odrabiają prace domowe. Wstawiają plusy za aktywność i minusy za przeszkadzanie na lekcji. Dzięki temu zajęcia stają się dla nich ciekawsze, mogą przekonać się, jak trudno utrzymać porządek i ciszę w klasie oraz zainteresować tematem słuchaczy. Oczywiście wszystko odbywa się pod czujnym okiem nauczyciela.  

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w naszej szkole

      • Dnia 12 stycznia w naszej szkole odbyła się IV sesja Młodzieżowej Rady Gminy. Celem spotkania było ustalenie budżetu na 2017 rok. Radni uchwalili, że kwaota 50 tys. zł zostanie rozdysponowana na sprzęt multimedialny i nagłaśniający w szkołach, dokonczenie instalacji wi-fi oraz pomoc dla ludzi na obszarach objętych wojną.

        Było to bardzo nietypowe posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy gdyż odbywało się przy udziale publiczności. Delegacje uczniów ze wszystkich gminnych szkół oraz przybyli goście mogli przyglądać się pracy młodych radnych, uzyskać informacje o działalności rady. Sesji przyglądała się również pani Barbara Dykier, wójt Gminy Słupsk. Uczniowie oraz goście mieli możliwość zadania Pani Wójt ciekawych pytań związanych z pracą Młodzieżowej Rady Gminy, pracy na stanowisku wójta, jak również dotyczących życia osobistego.

        Takie spotkanie było dla wszystkich wspaniałą oraz żywą lekcją samorządności.


        Zapraszamy do galerii.

      • Koncert kolęd

      •  


        Zapraszamy do galerii.

      • OTWARTE MISTRZOSTWA WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ – KOŁOBRZEG 2016

      • Wojciech Nanaszko zajął pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorów młodszych na odbywających się w Kołobrzegu Otwartych Mistrzostwach woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Był to jedyny medal, który udało się zdobyć uczniom naszej szkoły podczas tych zawodów. Warto wspomnieć, że brali w nich udział reprezentanci kadry województwa pomorskiego z Lęborka oraz Słupska, a także silna ekipa zawodników z Poznania, Goleniowa, Białogardu oraz Koszalina.

        Miejsca zajmowane przez uczniów ZS Siemianice:

        pistolet pneumatyczny juniorów młodszych:

        1 miejsce Wojciech Nanaszko

        6 miejsce Przemysław Supieta

        pistolet pneumatyczny młodzików:

        4 miejsce Krystian Szuryn

        5 miejsce Bartosz Mystek

        10 miejsce Arkadiusz Królak

        11 miejsce Filip Świetlicki

        pistolet pneumatyczny młodziczek:

        4 miejsce Jagoda Kiernicka

        karabin pneumatyczny młodzików:

        7 miejsce Bartosz Karaś


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminne zawody w pływaniu!

      • 7 grudnia odbyły się gminne zawody w pływaniu dla uczniów gimnazjum. Nie zabrakło na nich reprezentacji naszej szkoły. Drużyna w składzie Julia Figacz, Daria Kędziora, Weronika Skrzybalska, Julia Kałuża, Amelia Stodulska, Wiktor Szewczyk oraz Krystian Szuryn rywalizowali w pływaniu na dystansie 50m w trzech stylach: klasycznym, dowolnym i grzbietowym.


        Zapraszamy do obejrzenia galerii.

      • Wielki sukces siemianickich gimnazjalistek!

      • W piątek 09.12.2016 r. w słupskim Urzędzie Miejskim odbył się finał konkursu multimedialnego na spot promocyjny z zakresu profilaktyki nowotworowej. Wzięło w nim udział 12 szkół ze Słupska i Gminy Słupsk. Celem konkursu było pobudzenie zainteresowania tematyką profilaktyki nowotworowej, rozwijanie umiejętności twórczego i odważnego wyrażania swoich poglądów na ważne tematy, wzbudzanie wrażliwości i świadomości istniejących zagrożeń i metod zapobiegania chorobom nowotworowym, a także doskonalenie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi instrumentami promocji i marketingu.

        Z naszej szkoły udział w konkursie wzięty spoty przygotowane przez uczennice gimnazjum.  Pierwsze miejsce zajął spot pt. „Mnie to nie dotyczy  - rak szyjki macicy” zrealizowany przez Patrycję Groch, Wiktorię Augustyn i Darię Kędziorę. Zachwycone jury przyznało dziewczętom maksimum punktów za  niebagatelny sposób ujęcia tematu, doskonały dobór środków artystycznych, przejmujący przekaz oraz perfekcyjne opanowanie techniki komputerowej. Kolejne dwa spoty otrzymały wyróżnienia. Spot pt. „Rozmowy o raku” przygotowały Martyna Chabowska, Weronika Grzegorczyk i Karolina Derdzińska, natomiast autorkami pracy pt. „Nie czekaj na śmierć” są Marta Ledeman i Julia Malek. Dziewczęta otrzymały cenne nagrody – tablety oraz słuchawki. Opiekunką uczennic była pani Agnieszka Kujawka. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

        Poniżej zamieszczamy nagrodzone spoty:

      • Jasełka

      • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

        W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie oraz nauczyciele.

        Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wigilie klasowe

      • 22 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe wspólnie przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Każda  klasa wraz z wychowawcą zasiadła do stołu wigilijnego. W pięknie przystrojonych salach, w świątecznej atmosferze, uczniowie wraz z nauczycielami podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie był poczęstunek. Uczniowie wspólnie z rodzicami zadbali o to, aby na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw czyli: barszczyku z uszkami, pierogów oraz słodyczy i owoców. Nie zabrakło również  wspólnego kolędowania i opowiadania o rodzinnych tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. W każdej klasie było bardzo uroczyście i świątecznie.


        Zapraszamy do galerii.

      • „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV" - to hasło tegorocznej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS

      • Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS wygrały Daria Kędziora i Wiktoria Augustyn z klasy III B.  Uczennice reprezentowały naszą szkołę w Powiatowej Olimpiadzie, która odbyła sie  9 grudnia w Zespole Szkół Agrotechnicznych. Olimpiadę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku.

        Naszej koleżance Wiktorii Augustyn w konkursie wiedzy o AIDS/HIV przypadło wysokie III miejsce.

        Olimpiadzie wiedzy towarzyszyło rozstrzygnięcie  konkurs na film (spot) zawierający treści związane z profilaktyką zakażeń HIV/AIDS. Daria Kędziora i Wiktoria Augustyn zdobyły drugie miejsce– za spot pt. „HIV? Nie odbieraj”.

         Organizatorzy zadbali o wyjątkowe nagrody - bony podarunkowe o wartości 150 i 200 złotych.

        Obu uczestniczkom konkursów gratulujemy i cieszymy się ich osiągnięciami.


        Zapraszamy do galerii.

      • Tenis Stołowy - finały powiatu słupskiego

      • Jak co roku Finał Powiatowych zawodów w tenisie stołowym odbył sie w Zespole Szkół w Łupawie.  Wszystkie mecze były wyrównane i bardzo bardzo zacięte.Wszyscy walczyli do ostatniej piłeczki.Uczennice naszego gimnazjum Natalia Dobies, Aleksandra Kaliszczak i Dominika Kochanowska zajęły na nich V miejsce, natomiast reprezentantki szkoły podstawowej Wiktoria Maraszkiewicz i Wiktoria Ragan zajęł VII miejsce.

        Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


        Zapraszamy do galerii.

      • „Pomagamy…”

      • „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.

        Z pewnością można powyższe słowa Andrzeja Frycza Modrzewskiego przytoczyć charakteryzując młodzież naszej szkoły. A ściślej mówiąc, dziewczęta – wolontariuszki z trzecich klas gimnazjum. To one, odrzucając egoizm i otwierając się na potrzeby innych, pokazały niezwykłą lekcję patriotyzmu i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

        Na początku września zapisały się do Szkolnego Klubu Wolontariusza i od razu zaangażowały się do pracy na rzecz słupskiej fundacji „Nadzieja”. Pierwszą akcją, była zbiórka pieniędzy podczas festynu w Parku Kultury i Wypoczynku. Nie zważając na brzydką pogodę, kwestowały dotąd, aż ich puszki zapełniły się pieniędzmi. 8 grudnia dziewczęta pomagały w przygotowaniu paczek dla dzieci z okazji zabawy mikołajkowej  organizowanej przez fundację „Nadzieja”. Praca była ciężka, bowiem należało w dość krótkim czasie zrobić 400 paczek. 9 grudnia nasze wolontariuszki opiekowały się dziećmi niepełnosprawnymi podczas balu charytatywnego, roznosiły słodycze, organizowały konkursy. 17 grudnia uczennice pomagały pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w przygotowaniu Wigilii dla seniorów z Siemianic. Witały gości, służyły pomocą w szatni, doprowadzały uczestników spotkania do stolików i roznosiły posiłki. Mimo zmęczenia, z uśmiechem na twarzy, okazywały seniorom życzliwość i szacunek.

        Dziewczęta – zbierajcie siły, wiosną czekają was kolejne wyzwania!

      •  Gminny turniej z tenisa stołowego!

      • Wiktoria Maraszkiewicz i Wiktoria Ragan oraz Jan Piekarski i Karol Maciejski reprezentowali szkołe w gminnym turnieju szkół podstawowych w tenisie stołowym, który odbył się we Włynkówku.Drużyna dziewcząt wygrała i tym samym wywalczyła awans do Finału Powiatu słupskiego, chłopcy zajęli 3 miejsce.

        Gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie z Przemysławem Kacą

      • Ciekawym wydarzeniem było spotkanie z panem Przemysławem Kacą, który w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego  finansowanego przez  Samorząd  Województwa Pomorskiego poprowadził warsztaty “ Hip-hop Bakcyl”. Uczniowie Gimnazjum mieli możliwość przekonać się, że jest wiele możliwości w walce z nałogami i że jedną z opcji może być muzyka i hip hop.


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie ze specjalistą

      • Uczniowie Gimnazjum mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z Panią Danutą Górską wieloletnią pracownicą Towarzystw Zapobiegania Narkomanii w Słupsku, aktualnie poradni N. Wynieśli z tej pogadanki istotną wiedzę, która miejmy nadzieję  wywołała refleksję i uśiwadomiła naszym podopiecznym  jak łatwo wpaść w szpony nałogu i jak ciężko się z niego wyrwać.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dni Profilaktyki

      • Jako pedagodzy i opiekunowie naszych uczniów doskonale zdajemy sobie sprawę z zagrożeń czyhających na nich w dzisiejszym świecie. W pierwszej kolejności, kiedy mówimy o niebezpieczeństwach przychodzą nam na myśl papierosy, alkohol i narkotyki, ale coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że prawdziwym problemem są gry komputerowe i internet. Powoli dużą część dzieci i młodzieży pochłania wirtualna rzeczywistość, która zakłóca więzi rodzinne i koleżeńskie. Wszystkie te zagrożenia są jak najbardziej realne i aktualne, dlatego kładziemy olbrzymi nacisk na skuteczną profilaktykę czego wynikiem jest zakrojona na dużą skalę akcja “ Dni Profilaktyki”, która odbywa się każdego roku w naszej szkole.

        Październik upłynął pod znakiem spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin pedagogiki, psychologii i resocjalizacji. Miały one na celu uświadomienie naszym uczniom  że droga do nałogów jest zgubna i niebezpieczna, a przecież istnieją alternatywy na spędzanie czasu wolnego pełnego pasji  i możliwości kreatywnego rozwoju.

        Istotnym spotkaniem mającym wpływ na pogłębienie świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw związanych z używkami była pogadanka przeprowadzona przez pracowników Stowarzyszenia Krąg w Słupsku, która w obrazowy i dosłowny sposób przybliżyła konsekwencje i wpływ alkoholu na płód czego efektem może być syndromu FAS u dzieci pijących matek.


        Zapraszamy do galerii.

      • 4 miejsce Wojtka Nanaszko na zawodach o Puchar Gdyni.

      • Wojtek Nanaszko, Przemek Supieta, Krystian Szuryn i Bartek Mystek wzięli udział w ogólnopolskich zawodach strzeleckich organizowanych przez gdyńską flotę o Puchar Gdyni. Najlepiej z naszych uczniów wypadł Wojciech Nanaszko, który zdobył 4 miejsce w kategorii młodzików. Krystian uplasował się na 6 miejscu, na wysokim 9 miejscu zakończył konkurencję Bartek, dla którego były to pierwsze tak poważne zawody, 10 był Przemek.

        Była to cenna lekcja przed kolejnymi zawodami, które już niebawem w Łebie.


        Zapraszamy do galerii.

      • NIEĆPA 2016

      • W dniu 14.10. wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kampanii profilaktycznej NIEĆPA 2016. Niećpa to ogólnopolska akcja poświęcona profilaktyce uzależnień. Organizatorzy chcą namówić młodych ludzi, by powiedzieli „nie” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów. Podczas imprezy popularyzowane są treści, które w połączeniu z występami artystycznymi mają szanse trafić do szerokich kręgów naszego społeczeństwa. Tegorocznymi gwiazdami NIEĆPY była Patrycja Markowska z zespołem oraz STO% z Piotrem Nagielem – muzykiem, który współpracował z całą plejadą polskich gwiazd sceny rockowej.
        Partnerem NIEĆPY podczas tegorocznej imprezy był między innymi Krzysztof Dzyr z akcją STOP PIJANYM KIEROWCOM. Koncert wszystkim bardzo się podobał, a kolejna Niećpa już za rok.

      • Dzień Edukacji Narodowej - obchody w gimnazjum

      • 13 października 2016 r. w Gimnazjumj w Siemianicach świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel rozpoczęła pani Danuta Konkol, następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców pani Paulina Winiarczyk.

        Po części oficjalnej nastąpiła niezwykle zabawna część artystyczna. Uczniowie klasy IIIb wcielili się w role nauczycieli matematyki, fizyki, języka niemieckiego, wychowania fizycznego, języka polskiego oraz chemii. Pokazali tym samym swoim nauczycielom jak widzą ich na co dzień oraz z czym kojarzą się im ich lekcje. Przedstawienie przygotowane zostało pod kierunkiem pani Agnieszki Kujawki, wychowawczyni klasy IIIb natomiast szkolny chór prowadził pan Andrzej Praszczak.

        Tego dnia, uczniowie, dziękując za trud włożony edukację i wychowanie, składali nauczycielom życzenia, obdarowywali kwiatami. Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum w Siemianicach był niezwykle uroczysty.


        Zapraszamy do galerii.

      • Park Krajobrazowy Dolina Słupi - Rajd pieszy

      • 8 października uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w rajdzie pieszym w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi. Marsz rozpoczął się  w przepięknej zabytkowej dzielnicy Słupska, tuż przy Zamku Książąt Pomorskich, o historii którego opowiedział nam Pan Leszek Linmann. Po wysłuchaniu opowieści o  zamku, XIV-wiecznym młynie, podominikańskim kościele św. Jacka z XV wieku oraz ryglowym spichlerzu Richtera z 1780 r. powędrowaliśmy do śluzy na Słupi. Następnie udaliśmy się aleją brzozową w kierunku Krępy.  Uczciliśmy także minutą ciszy  pomordowanych więźniów obozu Stutthof, których pomnik znajduje się w Lasku Południowym. Była to niezwykła lekcja historii i  przyrody pośród jesiennego krajobrazu Doliny Słupi.


        Zapraszamy do galerii.

      • Integracja na sportowo

      • Dnia 30 września klasa I b z wychowawczynią, w ramach integracji klasy spotkała się na wspólnej zabawie w kręgle. Rzucaliśmy kulami z wielką precyzją ale różnym skutkiem i wynikiem. Po godzinnej grze w komplecie poszliśmy na soczki, sałatki i inne małe co nieco. Wesoło i miło spędziliśmy czas. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych

      • 29 września odbyły się gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych  zorganizowane przez Zespół Szkół w Jezierzycach. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. Uczennice szkoły podstawowej w składzie: Augustyn Dominika, Pilarczyk Wiktoria, Kępa Roksana, Romaniuk Małgorzata, Szydło Amelia,Wolska Iga, Wiktoria Maraszkiewicz, Dominika Zarzycka, Chabowska Karolina,  Nowicka Julia zajęły III miejsce. Uczennice gimnazjum Bielecka Maria, Kuziak Marcelina, Stodulska Amelia, Jakubaszek Sandra, Boniek Natalia, Dobies Natalia, Koperska Weronika, Matczak Magdalena, Łukomska Oliwia, Augustyn Wiktoria zajęły III miejsce.


        Zapraszamy do galerii.

      • Eksperymenty

      • Dnia 30.09.2016 Uczniowie klas I gimnazjum przeprowadzili eksperymenty na praktycznych zajęciach z chemii z p. Tomaszem Surowcem. Poprzez mieszanie, obserwacje i wnioskowanie zapoznali się z właściwościami metali (cynk, cyna, magnez, żelazo, glin, miedź) oraz niemetali (fosfor czerwony, siarka, węgiel i jod). Ciekawym doświadczeniem było podpalenie wylotu probówek podczas porównywania aktywności chemicznej magnezu i miedzi w reakcji z kwasem solnym, co poskutkowało usłyszeniem charakterystycznego "pyknięcia" typowego dla wodoru. Nie obeszło się bez zbadania przewodnictwa cieplnego metalu tak powszechnego jak miedź. Całość dopełniły zadania sprawdzające właściwości fizyczne i chemiczne metali i niemetali. Uczniowie powtórzyli także zastosowania wielu pierwiastków chemicznych i zmierzyli się z zadaniem "prawda-fałsz".


        Zapraszamy do galerii.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnego rodzaju zabaw. Potem - 30 września - nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas małych egzaminów. Tylko tym razem egzaminatorami byli sami uczniowie. Pan Sebastian Winsztal wraz z klasą 5 przepytywał z zakresu tabliczki mnożenia urzędników w Urzędzie Gminy Słupsk, gimnazjaliści od samego rana przepytywali nauczycieli, a wszystko skończyło się na sali gimnastycznej, gdzie w szranki stanęli dorośli i dzieci. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z mnożeniem w pamięci, a sama akcja, w której uczestniczyły szkoły z całej Polski zagości u nas z całą pewnością jeszcze nie raz.


        Zapraszamy do galerii.

      • Otrzęsiny

      • 29 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Gimnazjum w Siemianicach. Tak zwane "otrzęsiny" klas pierwszych, czyli popularnie "chrzest kotów", były zabawą połączoną z rywalizacją uczniów klas I i ich wychowawczyń- pań Moniki Szulty i Małgorzaty Utig. Program otrzęsin przygotowany został w konwencji konkursu, a pierwszoklasiści mieli do wykonania kilka trudnych zadań.

        Pierwsze z nich polegało na przygotowaniu piosenki lub wiersza o swojej klasie. Niby nic trudnego, ale zaprezentowanie się na forum publicznym w sposób dowcipny, wesoły                   i interesujący nie należało do najłatwiejszych zadań. Wiele śmiechu i emocji było przy konkurencji picia mleka ze spodka bez użycia rąk czy narysowaniu swojego wychowawcy z zamkniętymi oczami. Kolejnymi zadaniami były prezentacja klasowego tańca, przeciąganie liny oraz konkurs wiedzy dotyczący naszej ukochanej szkoły! „Koty” musiały wykazać się więc refleksem, siłą i sprytem.

        Impreza miała charakter wesołej zabawy, a jej końcowym etapem było uroczyste ślubowanie uczniów pierwszej klasy. Otrzęsiny zorganizowały klasy II pod opieką wychowawców p. Magdaleny Lis i p. Tomasza Rybaka.


        Zapraszamy do galerii.

      • Retoryka – innowacja przygotowująca do publicznych wystapień w dorosłym życiu

      • Pewnie nie raz i nie dwa rodzice zastanawiają się nad tym, co ich latorośle będą robić w dorosłym życiu. Odpowiedzi nasuwa się wiele, ale jak będzie w rzeczywistości, tego nikt nie wie. Dlatego tak ważne są przygotowania do publicznych wystąpień, nauka pięknego mówienia, przekonywania, dyskutowania, negocjacji, logicznego myślenia, postaw asertywności...Te wszystkie umiejętności, które współczesnyświat wymaga od fachowców z różnych dziedzin życia, uczniowie klas pierwszych gimnazjum mogą nabywać na zajęciach z retoryki.

        Wrześniowe lekcje poświęcone były ćwiczeniom dykcji, prawidłowemu ustawieniu głosu, ćwiczeniom pamięci.Ulubione zdania uczniów to ,np. „ Wyindywidualizowaliśmy się z rozentuzjazmowanego tłumu, który entuzjastycznie oklaskiwał przeliteraturaturalizowaną i przekarykaturalizowaną sztukę”, „ Rewolwerowiec wyrewolwerowany na wyrewolwerowanej górze rozrewolwerował się”...Zadaniem klas pierwszych było również przebrać się za ulubionych wykonawców muzyki, aktorów, sportowców, poczuć się jak sławy i opowiadać o sobie na forum klasy.Wszystko w formie talent show, w formie zabawy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wybory do SU

      • 26 września odbyły się w naszej szkole długo wyczekiwane wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie dokonali wyboru swojego kandydata w tajnym głosowaniu a nad jego poprawnym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza. Głosowanie było zwieńczeniem trwającej od tygodnia kampanii wyborczej oraz prawdziwą lekcją demokracji dla naszych uczniów. W wyniku głosowania Radę samorządu Uczniowskiego tworzą:
        - Groch Patrycja  Przewodnicząca
        - Szuryn Krystian  Zastępca Przewodniczącej
        - Szajter Julia  Zastępca  Przewodniczącej
        Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum został Pan Tomasz Surowiec.


        Zapraszamy do galerii.

      • Lekcja samorządności i demokracji w naszej szkole

      • Dnia 22.09 odbyła się w naszej szkole prawdziwa lekcja demokracji. Podczas apelu uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego jak również z kandydatami do pełnienia funkcji Przewodniczącego SU. Poszczególni kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze w krótkich wystąpieniach a obecni opiekunowie Samorządu przedstawili młodzieży zasady kampanii oraz głosowania, które odbędzie się dnia 26.09.2016.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego

      • Uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczą w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, na których mają szanse pogłębić swoje zainteresowania nauką języków obcych oraz poszerzyć horyzonty poprzez poznanie kultury i zwyczajów mieszkańców Wielkiej Brytanii. 
        Uczniowie mają możliwość wzbogacania wiedzy o nowe zagadnienia, które są dla nich ciekawe i motywują do nauki. Poprzez dobór właściwych tematów zajęcia te stają się interesujące. Uczniowie mogą wykazać się pracą w grupach, parach, wykorzystywaniu multimediów, wykonywaniu projektów. Na tych zajęciach nie ma klasówek, odpytywania czy stawiania ocen. Jedyną zasadą jest używanie przez cały czas języka angielskiego. Cała nauka odbywa się w formie zabawy. Uczniowie, na przykład, przygotowują projekty o krajach anglojęzycznych, ale też bawią się językiem – najwięcej zabawy sprawia Running dictation czy Hot seats.


        Zapraszamy do galerii.

      • Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym

      • Krystian Szuryn, Wojciech Nanaszko i Przemysław Supieta wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym, które odbyły się 19 i 20 września 2016 roku w Bydgoszczy. W zawodach startowałi zawodnicy  z Elbląga, Gdyni, Lęborka, Goleniowa, Słupska, Bydgoszczy.

        Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Krystian zajął  II miejsce w konkurencji pistolet sportowy cześć szybka i zakwalifikował się do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec września w Zielonej Górze, Wojciech zajął szóste miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 30 strzałów, na dalszej pozycji uplasował się Przemek.

        Wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił na strzelnicy, zapraszamy serdecznie na zajęcia, w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 14:30 do 16:00 lub w dogodnym terminie po uzgodnieniu z Panią Magdaleną Lis.


        Zapraszamy do galerii.

      • Praktyczne zajęcia z chemii

      • W poniedziałek, 19 września 2016 roku, klasy I gimnazjum miały praktyczne zajęcia chemii. Na lekcji mogli zapoznać się z trzema metodami rozdzielania mieszanin. Pierwszą z nich była absorpcja, polegająca na pochłonięciu atramentu z roztworu wodnego, za pomocą węgla aktywnego. Chromatografia, wykorzystująca zjawisko szybkości przemieszczania się drobin, jako druga z metod znalazła zastosowanie w rozwarstwieniu śladu markera na poszczególne kolory. Ostatni ze sposobów przeniósł nas nieco do kuchni. Uczniowie mieli za zadanie rozdzielić mieszaninę soli kuchennej i pieprzu – tu wykorzystali zjawisko rozpuszczalności, sączenia oraz krystalizacji. Całość dopełniła krzyżówka.


        Zapraszamy do galerii.

      • Sprzątanie świata

      • 17 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Była to już 23 edycja tej akcji, która przebiegła pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów, oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Nasi uczniowie skontrolowali najpierw tereny, z których korzystają najczęściej: boisko szkolne, gminny plac zabaw, wielofunkcyjne boisko gminne i drogę prowadzącą do szkoły, by w dalszej kolejności przejść ulicami Siemianic oraz innymi terenami zielonymi zbierając etykiety, stare kartony, papiery i plastykowe buteki.

         

        Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

        Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

      • O godzinie 11.00 zabrzmiał dziś w Gimnazjum w Siemianicach pierwszy dzwonek. Po najdłuższej w szkole dwumiesięcznej przerwie - noszącej nazwę Wakacje - miliony uczniów w Polsce przekroczyło szkolny próg. Niestety wakacje minęły już bezpowrotnie, ten okres wszyscy mamy już za sobą... Pozostawiły one w nas na pewno niezapomniane wrażenia, bardzo miłe wspomnienia, pełne radości z wyjazdów, spotkań, spędzonych chwil, zwiedzania zakątków naszego kraju jak również podziwiania piękna innych krajów Europy i świata. Wszytsko to jednak już za nami. Doznane wrażenia i przeżycia  na pewno wzbogaciły naszą osobowość, charakter i przydadzą się do nowej lekcji, którą dzisiaj rozpoczynamy - a nazywa się ona rok szkolny 2016/2017.

        Pani dyrektor Danuta Konkol powitała wszystkich uczniów (zwłaszcza pierwszoklasistów), rodziców i pracowników oświaty. Życzyła wszystkim sił i cierpliwości. Wspomnieliśmy także 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie nam wszystkim wiele sukcesów.

        P.S. Jeszcze tylko 296 dni i znów WAKACJE.


        Zapraszamy do galerii.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
      • +48 59 8471856
      • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
      • NIP 839-28-15-823
      • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia