Organizacja Roku Szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice, kochane dzieci!

W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tego dnia.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla każdej z klas odbędzie się na boisku szkolnym. Po części oficjalnej dzieci wraz z wychowawcą udadzą się do klas, w których zostaną im rozdane świadectwa, nagrody, plany lekcji. Nowi uczniowie otrzymają loginy i hasła do Librusa.

Bilety autobusowe  i legitymacje szkolne otrzymają jedynie ci uczniowie, którzy dostarczyli stosowne deklaracje oraz zdjęcia. Zainteresowanych uczniów prosimy o jak najszybsze uzupełnienie braków w sekretariacie szkoły.

Uczniowie klas IV-VIII są zobowiązani do oddania wychowawcy kluczy od szafek szkolnych.

Czas trwania spotkań w dniu 01.09.2020 r. według podziału na grupy wiekowe:

8.00-9.40 – klasy VII-VIII

10.00- 11.40- klasy IV-VI

11.00-12.40 klasy II-III

12.30-13.50 klasy I

Rodzice nie wchodzą do budynku szkolnego. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na parking przy szkole.

Od 1 września obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów linii nr 2. Godzina zakończenia uroczystości jest dostosowana do nowego rozkładu, aby dzieci miały możliwość dogodnego powrotu do domu.

Poniżej podajemy link do ZIM-u.

Uczniowie klas I-III pozostawiają okrycia wierzchnie w swoich klasach. Nie korzystają z szafek szkolnych.

Decyzją Rady Pedagogicznej na okres 2 tygodni zostaje zawieszone funkcjonowanie sklepiku szkolnego oraz prowadzenie zajęć dodatkowych przez instytucje zewnętrzne.

Na rozpoczęcie roku dzieci mogą przynieść jedynie napój.

Rada Pedagogiczna opracowała procedury bezpiecznego funkcjonowania szkoły w okresie pandemii. Poniżej zamieszczamy Regulamin COVID obowiązujący na terenie placówki. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i  bezwzględne przestrzeganie wytycznych.

Danuta Konkol

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa na terenie placówki

WEWETRZNA_PROCEDURA_BEZPIECZENSTWA_NA_TERENIE_ZESPOLU_SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO_IM._CZESLAWA_MILOSZ.PDF

Załącznik 1

Załącznik 2

Załącznik 3

Regulamin zachowana się uczestników podczas transportu autobusem

Regulamin zachowania saię uczestników zajęć nauki pływanie w Parku Wodnym w Redzikowie

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021  - Obrazek 1

Kochani Rodzice

Zbliża się długo wyczekiwany powrót dzieci do szkoły. W związku z tym, dokładamy wszelkich starań, aby był maksymalnie bezpieczny. Jeśli pozwolą warunki pogodowe, planujemy rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym, w różnych godzinach z podziałem na grupy wiekowe:

• 800 – klasy VII – VIII
        • 1000 – klasy IV – VI
        • 1100 – klasy II-III
        • 1230 – klasy I z rodzicami

Oddział przedszkolny rozpoczyna zajęcia 1 września w swojej sali (bez uroczystego rozpoczęcia na boisku szkolnym).

O bezpieczeństwo uczniów zadbamy m.in. poprzez osobne wejścia dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII (również w szkole, uczniowie klas I-III nie będą mieli kontaktu z uczniami klas starszych). Zastanawiamy się, czy nie wprowadzić obowiązku noszenia maseczek (przyłbic) dla uczniów od klasy IV. Wszyscy uczniowie wchodzący do szkoły, aż do momentu zajęcia miejsca w klasie, muszą mieć zakryte usta i nos. Dzieci pozostawiać będą podręczniki i ćwiczenia w szkole.

W tym roku szkolnym, nasi uczniowie również będą uczestniczyć w zajęciach na basenie, które są zaplanowane we wtorki. Pierwszy wyjazd odbędzie się 8 września (Regulamin zachowania się uczestników zajęć nauki pływania w Parku Wodnym Redzikowo – załącznik nr 1).

Jeżeli mają Państwo jakieś inne propozycje, ciekawe rozwiązania, bardzo proszę o przesłanie ich na adres e-mail szkoły: zssiemianice@gminaslupsk.pl, gdyż procedury są w trakcie opracowywania. Za każdy pomysł z góry serdecznie dziękuję.

Po ostatecznym opracowaniu procedur bezpiecznego funkcjonowania szkoły w okresie pandemii, wszystkie informacje zostaną Państwu przekazane za pośrednictwem strony internetowej szkoły

https://zssiemianice.edupage.org/ oraz Librusa.

Informuję również, że dnia 20.08.2020 r. upłynął termin płatności za dożywianie uczniów w szkole, bardzo prosimy rodziców, którzy jeszcze nie wpłacili 20 zł za miesiąc wrzesień o pilne dokonanie przelewu.

W związku ze zmianą kursowania autobusu linii numer 2, zostały zmienione godziny przerw międzylekcyjnych (załącznik nr 2).

Proszę na bieżąco śledzić wszystkie informacje.

Danuta Konkol
        Dyrektor Szkoły

Jak organizować kształcenie w czasie epidemii? Zalecenia i nowe rozwiązania prawne - Obrazek 1

Jak organizować kształcenie w czasie epidemii? Zalecenia i nowe rozwiązania prawne - Obrazek 2