WYPRAWKI SZKOLNE

• Wyprawka dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego

Wyprawka szkolna ma za zadanie  wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,  przez dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, kształcenia specjalnego oraz materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego jest  udzielana uczniom:

1) słabowidzącym,

2) niesłyszącym,

3) słabosłyszącym,

4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

5) z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

8) z niepełnosprawnościami sprzężonym, w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1–7.

Pomoc udzielana jest na wniosek rodzica lub opiekuna prawnego ucznia. Wniosek może złożyć także nauczyciel, pracownik socjalny lub inna osoba za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów ucznia. Wniosek wraz z kopią orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego składa się do dyrektora szkoły.

Termin składania wniosków ustala Wójt Gminy Słupsk.

Do pobrania: WYPRAWKA_SZKOLNA_-_ROZPORZaDZENIE.pdf