SUKCESY UCZNIÓW

• SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH

ROK SZKOLNY 2007/2008

1. Szkolni stypendyści:

Z naszej szkoły do grona stypendystów, którym Wójt Gminy Słupsk ufundował stypendia za osiągnięcia naukowe zaliczają się następujące osoby:

Szkoła Podstawowa:

Maria Ledeman (kl. VI), Natalia Woś (kl. VI).

Gimnazjum:

Natalia Kwaśniak (kl. Ib), Magdalena Mróz (kl. Ib), Alicja Krok (kl. Ic), Kacper Kasper (kl. IIa), Marta Gońka (kl. IIc), Kinga Jaworska (kl. IIIa).Justyna Mizerska (kl. IIIa), Anna Smorawska (kl. IIIc), Żaneta Wrycz (kl. IIIc),Dominika Jasińska (kl. IIIc),  Agata Markiewicz (kl. IIIc).

Również Departament Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przyznał  w dniu 17 czerwca 2008 r. Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego stypendium w ramach „Programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” naszemu uczniowi z I klasy gimnazjum – Kacprowi Ambroszczykowi.

Za swoją pracę najlepsi sportowcy również zostali nagrodzeni stypendiami:

L.p.

Krystian Puzdrakiewicz

strzelectwo

120 zł

2. Wynik sprawdzianu i egzaminów zewnętrznych wraz z charakterystyką kl. VI SP oraz kl. III GIM:

a) średni wynik uzyskany przez uczniów klasy VI szkoły podstawowej
          – 27,07 pkt.

gmina – 24,65 pkt.

powiat – 23,22 pkt.

województwo – 25,38 pkt.

kraj – 25,80 pkt.

b) średni wynik uzyskany przez uczniów klasy III gimnazjum w części humanistycznej – 29,17 pkt.

gmina – 28,05 pkt.

powiat – 26,45 pkt.

województwo – 29,34 pkt.

kraj – 30,80 pkt.

c) średni wynik uzyskany przez uczniów klasy III gimnazjum w części matematyczno – przyrodniczej – 30,70 pkt.

gmina – 26,99 pkt.

powiat – 23,71 pkt.

województwo – 26,71 pkt.

kraj – 27,10 pkt.

3. Szkolne i pozaszkolne sukcesy uczniów w konkursach na szczeblu:

MIĘDZYNARODOWYM:

Szkoła Podstawowa:

Cezary Kochanowski (I)- I miejsce w Internationales Wittenburger Sommerpokal Turnier - Wittenburg; III miejsce w XII Międzynarodowym Turnieju Judo; III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo im. Z.Kwiatkowskiego; III miejsce w VI Nadbałtyckim Międzynarodowym Turnieju Judo.

OGÓLNOPOLSKIM:

Gimnazjum

Patrycja Kruszewska (IIIa) – wyróżnienie – nagroda średnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ‘Kangur”

Paweł Weichhold (I a)- III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach; III Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich; udział w III Polonijnych Mistrzostwach szachowych.

WOJEWÓDZKIM:

Szkoła Podstawowa

Magda Tabała (III) - I miejsce w Wojewódzkim  Konkursie Grafiki Komputerowej
          i Animacji

Natalia Rubaj (III) - III  miejsce w Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej i Animacji

Magda Tabała (III) - Nagroda specjalna Prezesa Fundacji ,,Wspólnota Gdańska” w Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej i Animacji

Sylwia Lipińska (III) - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Informatyczno - Lingwistycznym

Łucja Wojtowicz (I), Katarzyna Smagieł (II), Magdalena Tabała (III) – I miejsce, Marika Maciejewska (II), Agata Barcikowska (II), Maja Krzaczek (II) – wyróżnienie – VI Regionalny Konkurs Plastyczny Świetlic Szkolnych „Odgłosy morza”, organizator SP 8 Słupsk.

Cezary Kochanowski (I)- I miejsce w Wojewódzkiej Inauguracji Dni Olimpijczyka; III miejsce w Otwartych Mistrzostwach UKS Galeon w Judo

Gimnazjum

Patrycja Kruszewska (IIIa) – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Anna Smorawska (IIIc) – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Anna Smorawska (IIIc) – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.

Patrycja Kruszewska (IIIa) – finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu fizycznego- opiekun S. Winsztal

Kacper Kasper (IIa)- finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

Anna Smorawska (IIIc)- III miejsce na województwo pomorskie w Ogólnopolskim konkursie Ekoplaneta

Kacper Kroszczyński (IIc)- III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym MATMAN