• Gminny projekt edukacyjny „poznajemy zawody”

• Autor i koordynator projektu Małgorzata Tabała, współkoordynator Monika Jóźwiak.

Projekt skierowany do gminnych świetlic.

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

Zapraszamy do współpracy!!!

Planowanie ścieżki edukacyjnej i rozwój kariery zawodowej jest procesem trwającym od wczesnego dzieciństwa i trwa przez całe życie człowieka. Edukacja i praca zawodowa są ze sobą ściśle powiązane, praca zawodowa bazuje na edukacji, a ta z kolei przygotowuje do pracy zawodowej. Dla dzieci i młodzieży zajęcia edukacyjno - zawodowe powinny być realizowane w szkole, która stopniowo przygotowuje młodego człowieka do wejścia w dorosłe życie. Dynamika zmian na rynku pracy, zdolność i umiejętność dostosowania się do wymogów i oczekiwań pracodawców sprawiają, że planowanie i uświadamianie dzieciom i młodzieży ważności decyzji o wyborze zawodu staje się niezwykle ważna.

Cele projektu:

• Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań różnymi zawodami;

• Kształtowanie społecznie pożądanej postawy dotyczącej pracy ludzkiej;

• Zwrócenie uwagi na poszanowanie i ważność każdej pracy zawodowej jako zaprzeczenie stereotypom funkcjonującym w społeczeństwie;

• Budowanie poczucia własnej wartości i prawidłowej samooceny;

• Kształtowanie postaw prospołecznych.

Jesteśmy na facebook