Aktualności

     • Podsumowanie pracy klas 3

     • Kochani Trzecioklasiści !

      Dziś szczególny dzień dla Was i dla nas, waszych wychowawczyń. Dziś zakończył się pierwszy etap waszej szkolnej edukacji. Prawda, że czas szybko mija?Tak niedawno rozpoczęliście naukę w szkole. Na uroczystym apelu zostaliście przyjęci w poczet uczniów tej szkoły.Ten rok szkolny kończy się szczególnie. Razem z Rodzicami stanęliście przed wyzwaniem pracy zdalnej i świetnie sobie poradziliście. Wasze pozytywne nastawienie i aktywne uczestnictwo w lekcjach „dodawało nam skrzydeł” podczas tego trudnego czasu dla nas wszystkich. Jesteśmy z Was bardzo dumne! Posiedliście nową wiedzę i umiejętności. Wykorzystajcie je i rozwijajcie w kolejnych latach nauki.Życzymy Wam, aby każdy kolejny dzień był wspaniałą przygodą i niósł wiele pozytywnych doświadczeń.

      Wasze Wychowawczynie Agnieszka Szydło, Grażyna Czerniej i Dyrektor szkoły Danuta Konkol

     • Podsumowanie pracy klas 2

     • Uczniowie klas II Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach osiągnęli najważniejsze umiejętności edukacyjne, takie jak: czytanie ze zrozumieniem, słuchanie z uwagą, estetyczne pisanie w liniaturze, mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie.Wspaniale poradzili sobie z nowymi wyzwaniami, a zwłaszcza ze zdalną edukacją. Wychowawczynie - panie Anita Sulej, Anna Rokuszewska i Małgorzata Tabała są dumne ze wszystkich 52 uczniów. Wśród nich są aż 4 orły, które znalazły się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego konkursu matematycznego. Mamy również ucznia na podium w powiatowym konkursie plastyczno - technicznym. Są świetni tancerze, recytatorzy, śpiewacy, piłkarze, aktorzy i plastycy. Ponadto panie zawsze mogą liczyć na rodziców, którzy są dobrze zorganizowani, potrafią ze sobą współpracować i nigdy nie odmawiają pomocy.

      Życzymy Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji!

     • Podsumowanie pracy klas 1

     • Nadszedł już czas, aby podsumować pierwszy rok szkoły naszych najmłodszych uczniów.

      Praca w tym roku była inna niż zwykle. Nasi uczniowie wraz z rodzicami stanęli przed wyzwaniem pracy zdalnej i świetnie się spisali. Uczniowie wszystkich klas pierwszych, a było ich razem 66 osób. Aktywnie uczestniczyli w lekcjach online i zrealizowali cały program.Gratulujemy uczniom postępów, a rodzicom uzdolnionych i grzecznych dzieci! :)

      Mamy nadzieję, że spotkamy się po wakacjach już w murach szkoły!

      Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji! :)

      Ewa Stodulska, Ela Jesionowska, Agata Sztark

     • Uczniowie ze 100% frekwencją

     • "Ciągłe i sumienne spełnianie obowiązków wymaga nie mniej wysiłku niż czyny bohaterskie"

      Jean-Jacques Rousseau

       

      Dyplom oraz gratulacje za WZOROWĄ FREKWENCJĘ otrzymują uczniowie:Marika Broll kl. 1aKacper Michalak kl. 1aPaulina Felczak kl. 1bHubert Romańczuk kl. 1bFilip Adamiak kl. 2aMikołaj Trapp kl. 2bEryk Piekarski kl. 2cMarcel Zdanowicz kl. 3aAleksandra Burak kl. 3bAleksander Kacprzak kl. 3bHanna Kobyłecka kl. 3bLiliana Prajwowska kl. 3bDawid Motyka kl. 4bZuzanna Żukowska kl. 5cWiktoria Podstawek kl. 6aGratulacje i wyrazy uznania składają Pani Dyrektor wraz z nauczycielami. Życzymy dalszych sukcesów!!!

     • Srebrne i Złote Pióra im. Czesława Miłosza 2019/2020

     • Jak zawsze na zakończenie roku szkolnego wyróżniamy i doceniamy uczniów za pracowitość, świetne wyniki w nauce, zaangażowanie oraz najlepsze wykorzystanie swoich zdolności. Nagrodą jest przyznanie statuetki Srebrnego lub Złotego Pióra im. Czesława Miłosza. Bardzo miło nam poinformować, że po analizie wniosków, zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami, nadano 22 tytułów Laureata Srebrnego Pióra oraz 7 tytułów Laureatów Złotego Pióra. Serdecznie gratulujemy, Wasza pracowitość jest wzorem do naśladowania. Mamy nadzieję, że zapał do nauki nigdy w Was nie zgaśnie, a poznawanie świata będzie codzienną przygodą.

      Laureaci Srebrnego Pióra:- III B Emilia Wołoszyn, Maja Słowińska - IV A Franciszek Jańczak- IV B Dawid Motyka, Iga Stawasz , Lena Cyprych, Flavio Prostiglione- V A Patycja Jackowiak, Worona Hanna - V C Patryk Rojek- VI A Nikola Burakiewicz, Wiktoria Winsztal - VI B Kacper Cecko, Julia Piątek- VI C Wiktor Stasiński- VII A Maksymilian Jańczak- VIII A Oliwia Duczmal, Małgorzata Romaniuk- VIII B Karolina Chabowska, Julia Nowicka, Oskar Frączkiewicz, Jakub Trompeteler

      Laureaci Złotego Pióra:- III A Oliwier Fiodorow- III B Alicja Kołatka- VIII A Iga Wolska- VIII B Amelia Szydło, Martyna Motyka, Martyna Rzaczkowska, Dominika Augustyn

      Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

     • Koniec nietypowego roku szkolnego!

     • Nareszcie, po wytężonym roku pracy, a przede wszystkim po prawie czterech miesiącach zdalnej nauki uczniowie ZSP w Siemianicach doczekali się upragnionych wakacji. Wszystkim nauczycielom i uczniom gratulujemy tego, że w sprawny sposób mimo różnych trudności udało się realizować zdalne nauczanie, które okazało się dla wielu z nas dużym wyzwaniem. Na pewno ten rok szkolny zostanie zapamiętany jako jeden z trudniejszych.

      W roku szkolnym 2019/2020 w naszej placówce uczyło się 409 uczniów, 119 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, a 36 osób stało się już jej absolwentami.

      Najlepszą klasą okazała się IV b ze średnią 5,06, a troje uczniów z tej klasy uzyskało najwyższą możliwą średnią 6,0. Są nimi:- Lena Cyprych,- Flavio Postiglione- Iga Stawasz

      Tytuł Ucznia Roku otrzymała uczennica klasy VIII a Iga Wolska.

      Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanych słonecznych wakacji, absolwentom dostania się do wymarzonych szkół i każdemu z nas rozpoczęcia nauki we wrześniu już stacjonarnie w szkole.

      Do zobaczenia we wrześniu!

     • Nauczanie w dobie pandemii Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach

     • Dzień 12 marca 2020 r. okazał się wyjątkowo smutny.  Nasi uczniowie nie poszli do szkoły z powodu rozprzestrzeniającego się po świecie koronawirusa. Przymusowa kwarantanna była szokiem dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Jako nauczyciel z kilkunastoletnim doświadczeniem zostałem postawiony w zupełnie nowej, nieznanej mi sytuacji. Szukałem jakichkolwiek rozwiązań, które umożliwiłyby kontynuowanie nauczania. Zbliżał się przecież termin egzaminów klas ósmych. Pierwszym pomysłem, jaki się pojawił, było umieszczanie materiałów szkoleniowych na dysku wirtualnym, do którego dostęp mieli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Było to dobre, choć krótkoterminowe rozwiązanie. Wielu nauczycieli już na tym etapie, z własnej inicjatywy, podjęło trudu nauczania zdalnego poprzez ogólnodostępne komunikatory. Nie wszystkie próby były udane. Z pomocą przyszedł pan Paweł Ołubiec, który zaproponował wprowadzenie nowych rozwiązań umożliwiających wirtualny kontakt z uczniem. Dzięki jego inspiracji pani dyrektor Danuta Konkol wyposażyła pracowników w specjalistyczne oprogramowanie, jakim  jest pakiet Office365 i aplikacja Microsoft Teams. Obecnie    w szkole wszyscy nauczyciele korzystają ze specjalnej platformy nauczania. Dzięki niej lekcje przebiegają sprawnie, a uczniowie mają stały kontakt ze swoimi nauczycielami. Było to bardzo ważne, zwłaszcza dla naszych najmłodszych uczniów z klas I-III oraz przedszkola, którzy po raz pierwszy od wielu dni mieli możliwość usłyszeć, a przede wszystkim zobaczyć swoje ukochane wychowawczynie. Po  kilku pierwszych zajęciach wiedziałem, że popularne „Teamsy” to najlepsze ogólnodostępne rozwiązanie. Bardzo pomógł mi w tym nauczyciel informatyki, pan Michał Piórkowski, który stał się szkolnym administratorem platformy Office365. Oprogramowanie to nie służyło nam jedynie do prowadzenia lekcji. Dzięki niemu organizowaliśmy też zdalne zebrania z rodzicami, rady pedagogiczne, szkoleniowe, zajęcia z uczniami wymagającymi dodatkowej pomocy.

      Rozwiązanie problemu oprogramowania było tylko pierwszym krokiem. Kolejna kwestia to dostęp naszych uczniów do sprzętu komputerowego. W czasach pandemii zdalna praca rodziców stała się czymś normalnym, a podczas lekcji dopuszczalne stało się również korzystanie przez dzieci z telefonów komórkowych. Jednak w wielu sytuacjach telefon nie mógł zastąpić komputera. Aby każdy mógł w pełni uczestniczyć w zajęciach on-line, pani dyrektor zdecydowała się na wypożyczenie rodzicom  wszystkim szkolnych laptopów. Z pomocą przyszła również Wójt Gminy Słupsk pani Barbara Dykier, która doposażyła naszych podopiecznych w tablety i laptopy.

      Wszystkie te działania służyć miały jedynie polepszeniu naszej pracy i wsparciu dzieci, które są dla nas najważniejsze. Jednak nawet najlepszy sprzęt i najnowocześniejsze oprogramowanie okazałoby się niewystarczające, gdyby nie pomoc ze strony rodziców. To dzięki ich zrozumieniu, zachętom oraz pomysłom mieliśmy okazję podnieść poziom naszego nauczania i poczuć, że nie jesteśmy w kwarantannie osamotnieni.

      Brakuje mi atmosfery panującej w naszej szkole, jednak wiem, że jeżeli teraz znajdziemy możliwe najlepsze rozwiązania pojawiających się problemów, to powrót do szkoły będzie o wiele mniej stresujący. Mam nadzieję, że spotkamy się we wrześniu, a czas pandemii, choć trudny, okaże się tylko próbą, z której wszyscy wyszliśmy bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia.

       

      Nauczyciel matematyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

      im. Czesława Miłosza w Siemianicach

      Marcin Chachuła-Domański.

       

     • Doradca zawodowy

     • Informuję, że w dniach 22.06.2020r. i 23.06.2020r. uczniowie mogą (po uprzednim zgłoszeniu się i przy zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem COVID-19, należy również uprzednio dostarczyć do szkoły uzupełnione oświadczenie rodziców o uczestnictwie w zajęciach dodatkowych) skorzystać bezpośrednio z pomocy doradcy zawodowego w logowaniu do szkół ponadpodstawowych, w  ZSP w sali informatycznej według harmonogramu.
       

      klasa 8a - 22.06.2020r.

      - 1 grupa w godz.14.00 - 15.00  według numeracji w dzienniku od 1 do 9
      - 2 grupa w godz.15.00 - 16.00 według numeracji w dzienniku od 10 do 18
       

      klasa 8b - 23.06.2020r.

      - 1 grupa w godz.14.00 - 15.00  według numeracji w dzienniku od 1 do 9
      - 2 grupa w godz.15.00 - 16.00 według numeracji w dzienniku od 10 do 18
       

      Termin dla klasy 8b może ulec zmianie jeżeli zgłosi się mniejsza ilość osób, o czym poinformuję na librusie.
       

      Dokumenty do szkół ponadpodstawowych można złożyć zarówno w formie papierowej w sekretariacie szkoły wskazanej w pozycji pierwszej na podaniu, bądź w formie elektronicznej (zeskanowane dokumenty można przesłać na skrzynkę e-mail szkoły). W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących procesu rekrutacji do publicznych szkół ponadpodstawowych proszę o kontaktowanie się doradcą zawodowym poprzez librusa lub na platformie Teams.

      doradca zawodowy Małgorzata Tabała

      Dyrektor szkoły,
      Danuta Konkol

     • Elżbieta Zięciak [*]

     • Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarła wieloletnia nauczyciela naszej szkoły Pani Elżbieta Zięciak. Wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia rodzinie składają dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, rada rodziców i cała społeczność uczniowska.

     • Wiwat Maj, Trzeci Maj !!!

     • 229 lat temu, 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli w Polsce. Według historyków Konstytucja 3 Maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota istnieć nie może. Ich zdaniem Polska odzyskiwała niepodległość trzykrotnie: właśnie 3 maja 1791 r. , 11 listopada 1918 r. i 4 czerwca 1989 r. .Uchwalenie Konstytucji 3 Maja odbiło się szerokim echem w całej Europie.

      "Po 3 maja król Stanisław August Poniatowski przeżywał okres swej największej popularności, autentycznego uwielbienia dla „ojca ojczyzny”, a także poklasku oświeconej Europy”  - pisze historyk prof. Jerzy Michalski

      „Ustawa Rządowa (...) była przedmiotem podziwu światłych środowisk europejskich jako druga ustawa tego rodzaju na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, uchwalonej w roku 1787. Mimo jej unicestwienia pozostawiła ważne przesłanie dla Polaków na przyszłość, jak osiągać bez przemocy porozumienie w podstawowych dla dobra publicznego sprawach” - pisze prof. Piotr Ugniewski

      Święto narodowe uchwalono 1919 roku. Po wojnie władze komunistyczne zabroniły jego obchodów. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócono jednak w 1990 roku. Obecnie to dla Polaków dzień wolny od pracy, w którym mogą brać udział w różnych uroczystościach i paradach. Niestety 3 Maja 2020 będzie inny niż wcześniejsze. Wszystko to przez zakaz zgromadzeń publicznych spowodowany epidemią koronawirusa. Wszelkie planowane wcześniej wydarzenia zostały odwołane.

      Święto Konstytucji można dobrze spędzić w domowym zaciszu. Warto dzień wcześniej wywiesić flagę - 2 dzień maja to dla Polaków Dzień Flagi. Można to zrobić w oknach lub na balkonach. Dobrym pomysłem jest też na przykład seans filmów o historii naszego kraju z najmłodszymi, czy zorganizowanie quizów i gier przy rodzinnym stole.

     • 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

     • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Obchodzimy je w całym kraju 2 maja.

       

      Flaga jest – obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego    i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków          w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości.

       

      Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni dziejów. W pradawnych wierzeniach Słowian biel oznaczała wodę, czystość i cnoty moralne; czerwień – ogień, odwagę                   i waleczność. Dlatego te barwy dominowały w kolorystyce słowiańskich strojów, uzbrojenia, dekoracji wnętrz, a nawet grobowców.

       

      Biel i czerwień jako barwy narodowe pojawiły się po raz pierwszy 3 maja 1972 roku podczas uroczystych obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Konstytucji. Wówczas wszystkie warszawskie damy ubrały białe suknie przepasane czerwonymi szarfami.

       

      Warto wiedzieć, że geneza polskiej flagi wywodzi się z barw herbu Królestwa Polskiego         i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i Pogoni – czyli rycerza galopującego na koniu – który jest godłem Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych.

       

      Polskie barwy narodowe oficjalnie ustalił Sejm Królestwa Polskiego 7 lutego 1831 roku.

       

       

      Mimo że nie mogliśmy uczcić naszych świąt narodowych całą społecznością szkolną, pamiętamy o tych ważnych dla nas dniach.

     • 1 MAJA!

     • 1 maja Święto Pracy

      16 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

       

      Kochani Uczniowie!

       

      W tym roku nie mamy możliwości przypomnienia Wam, dlaczego święta majowe są tak ważne dla naszego narodu. Zawsze o tej porze oglądaliście przedstawienie związane z obchodami 1, 2 i 3 maja. Tym razem możemy przekazać Wam wiadomości o tych wydarzeniach jedynie poprzez słowo pisane. Wiemy, jak ważna jest pamięć o historii, dlatego prosimy – przeczytajcie informacje o świętach majowych, które będą się ukazywały na stronie fb naszej szkoły.

       

      1 maja 2020 roku tradycyjnie przypadnie Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Choć święto to obchodzone jest w Polsce od 1890 roku, to jednak nadal nie wszyscy wiedzą, skąd się wzięło i w jakich okolicznościach powstało.


      1 maja 2020 - Święto Pracy- co to za święto?


      Data Święta Pracy jest stała, dlatego święto to rokrocznie przypada w tym samym terminie, czyli 1 maja. W 2020 Święto Pracy wypadnie w piątek. Jest to dzień ustawowo wolny. Oznacza to, że w tym terminie zamknięte będą wszystkie szkoły, urzędy, placówki pocztowe, większe supermarkety, galerie handlowe itd.
       

      Święto Pracy to międzynarodowe święto klasy robotniczej, które obchodzone jest rokrocznie 1 maja, począwszy od 1890 roku. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 r. Wprowadzone zostało przez II Międzynarodówkę w celu upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago.

      W 1886 roku właściciel firmy McCormick Harvester postanowił zmodernizować swój zakład. W tym celu zwolnił wszystkich pracowników, a na ich miejsce zatrudnił nowe osoby. Od 1 maja przez kilka kolejnych dni trwały protesty byłych pracowników. W chwili przemówienia jednego z uczestników strajku policja zaatakowała protestujących, mimo, że byli oni nastawieni pokojowo. To właśnie wtedy doszło do masakry, która przeszła do historii jako Haymarket Riot 1886. Demonstracja została nazwana "Kampanią na rzecz 8-godzinnego dnia pracy". Kilka lat po tych wydarzeniach ustalono, że 1 maja będzie dniem upamiętniającym strajk, który miał miejsce w Chicago.


      Jak obchodzimy 1 maja w Polsce?

       

      Pierwsze obchody Święta Pracy w Polsce miały miejsce w 1890 roku i niejednokrotnie odbywały się wbrew woli zaborców. W 1950 roku, rząd komunistyczny nadał dniu 1 maja status święta państwowego. W ten sposób 1 maja stał się dniem wolnym od pracy. W czasach PRL-u w tym terminie organizowano liczne pochody z obowiązkowymi "szturmówkami". W latach 80. demonstracje pierwszomajowe organizowała podziemna Solidarność (w opozycji do oficjalnych obchodów).
      Obecnie w wielu miastach w Polsce odbywają się marsze, pochody oraz uroczystości związane ze Świętem 1 Maja. Dla wielu osób to także doskonała okazja do zwrócenia uwagi na problematykę braku pracy, niskiej płacy czy nierówności na rynku pracy.


       1 maja - 16 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

       

      1 maja 2004 roku Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej.  Od tego momentu mija już 16 lat. Było to największe w historii rozszerzenie UE. Rządy państw Europy Środkowej traktowały integrację ze strukturami europejskimi jako ostateczne przełamanie istniejącego w latach 1945–1989 dwubiegunowego podziału kontynentu na konkurujące i wrogie obozy ideologiczno-polityczne. Jako członkowie UE korzystamy z licznych dotacji na rzecz rozwoju państwa. Unia Europejska także chroni nasze podstawowe prawa polityczne, społeczne i gospodarcze.

       

     • PROJEKT - ZDALNA SZKOŁA

     • Gmina Słupsk otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego w postaci laptopów w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” finansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Sprzęt zostanie przekazany do gminnych szkół i będzie przeznaczony do nauki zdalnej dla uczniów. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 79.335,00 zł. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach również otrzymał takie dofinansowanie.

      Plakat(1).pdf

      Zarzadzenie(1).pdf​​​​​​​


     • FINAŁ WOŚP W SIEMIANICACH!

     • Już w niedzielę 12. stycznia 2020 o godzinie 14.00 w sali widowiskowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach przy udziale Gmina Słupsk oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk odbędzie się XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP

      W programie: Świtezianki, Iskierki; Pokaz magii – iluzjonista Bartosz Szubert; chór Pasjonata; Zeppelinki; Bierkowianki; Iskierki (kabaret+piosenki) i otwarta scena muzyczna

      Ponadto: nauka udzielania pierwszej pomocy – OSP Krępa Słupska; pokaz wozu strażackiego- OSP Krępa Słupska, malowanie twarzy, strefa gastronomiczna, kącik artystyczny, kącik gier z harcerzami- Harcerze ze świetlicy w Siemianicach

      ZŁAPMY WIATR W ŻAGLE DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

     • W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS uczniowie klas ósmych wykonali plakaty informacyjne, których treść dotyczyła głównie profilaktyki HIV. Na przygotowanych pracach pojawił się również symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS – czerwona kokardka.

     • NOC FILMOWA W SIEMIANICACH

     • Jak się okazało, wśród uczniów naszej szkoły istnieje niezwykle liczna grupa fanów Gwiezdnych Wojen. W akcij charytatywnej zorganizowanej przez naszych nauczycieli, Marcina Chachułę-Domańskiego i Michała Piórkowskiego, udział wzięło 58 młodych padawanów. Podczas ponad siedmiogodzinnego seansu oglądaliśmy wspólnie pierwsze trzy części sagi Gwiezdnych Wojen: Mroczne Widmo, Wojny Klonów oraz Zemstę Sithów. Udało nam się zebrać kwotę 425 zł, którą przeznaczyliśmy na pomoc biednym rodzinom w okresie świątecznym. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszej zbiórki.

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
    • +48 59 8471856
    • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
    • NIP 839-28-15-823
   • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej