Aktualności

     • Rozkład jazdy linii nr 2️

     •  

      !!!Uwaga!!!

       

      Prezentowany rozkład jazdy to rozkład, który będzie obowiązywał od 1 września 2020 (wtorek). Do tego dnia obowiązuje aktualny rozkład.

     • Zebranie z rodzicami

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców (1 osoba) dzieci z oddziału przedszkolnego na zebranie z Dyrektorem - Panią Danutą Konkol oraz Wychowawczyniami, które odbędzie się 1 września 2020 roku, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach.

      Do zobaczenia!

      Pozostałe terminy zebrań podamy w najbliższym czasie.

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Rodzice, kochane dzieci!

       

      W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tego dnia.

       

      Rozpoczęcie roku szkolnego dla każdej z klas odbędzie się na boisku szkolnym. Po części oficjalnej dzieci wraz z wychowawcą udadzą się do klas, w których zostaną im rozdane świadectwa, nagrody, plany lekcji. Nowi uczniowie otrzymają loginy i hasła do Librusa.

       

      Bilety autobusowe  i legitymacje szkolne otrzymają jedynie ci uczniowie, którzy dostarczyli stosowne deklaracje oraz zdjęcia. Zainteresowanych uczniów prosimy o jak najszybsze uzupełnienie braków w sekretariacie szkoły.

       

      Uczniowie klas IV-VIII są zobowiązani do oddania wychowawcy kluczy od szafek szkolnych.

       

      Czas trwania spotkań w dniu 01.09.2020 r. według podziału na grupy wiekowe:

       

      8.00-9.40 – klasy VII-VIII

      10.00- 11.40- klasy IV-VI

      11.00-12.40 klasy II-III

      12.30-13.50 klasy I

       

       

      Rodzice nie wchodzą do budynku szkolnego. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na parking przy szkole.

       

       

      Od 1 września obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów linii nr 2. Godzina zakończenia uroczystości jest dostosowana do nowego rozkładu, aby dzieci miały możliwość dogodnego powrotu do domu.

      Poniżej podajemy link do ZIM-u.

       

      https://zimslupsk.com/

       

      Uczniowie klas I-III pozostawiają okrycia wierzchnie w swoich klasach. Nie korzystają z szafek szkolnych.

       

       Decyzją Rady Pedagogicznej na okres 2 tygodni zostaje zawieszone funkcjonowanie sklepiku szkolnego oraz prowadzenie zajęć dodatkowych przez instytucje zewnętrzne.

      Na rozpoczęcie roku dzieci mogą przynieść jedynie napój.

       

      Rada Pedagogiczna opracowała procedury bezpiecznego funkcjonowania szkoły w okresie pandemii. Poniżej zamieszczamy Regulamin COVID obowiązujący na terenie placówki. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i  bezwzględne przestrzeganie wytycznych.

       

       

      Dyrektor szkoły

      Danuta Konkol

       

     • REGULAMIN ZACHOWANIA SIĘ UCZESTNIKÓW PODCZAS TRANSPORTU AUTOBUSEM

     •  

      Celem wdrażanych procedur jest:

      1. Minimalizacja ryzyka zakażenia oraz bezpieczeństwo dla kierowcy i pasażerów.

       

       

      Wytyczne zachowania w autobusie:

      1. Wejście do autobusu dozwolone jest wyłącznie dla zdrowych uczniów i opiekunów.

      2. Wszystkie osoby przebywające w autobusie mają obowiązek noszenia osłon ust i nosa.

       

       

      !!!Nakaz zasłaniania ust i nosa w komunikacji wynika wprost z rozporządzenia Rady Ministrów i Głównego Inspektora Sanitarnego, mającego na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19!!!

       

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

     • Kochani Rodzice,

       

      Zbliża się długo wyczekiwany powrót dzieci do szkoły. W związku z tym, dokładamy wszelkich starań, aby był maksymalnie bezpieczny. Jeśli pozwolą warunki pogodowe, planujemy rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym, w różnych godzinach z podziałem na grupy wiekowe:

      • 800 – klasy VII – VIII
      • 1000 – klasy IV – VI
      • 1100 – klasy II-III
      • 1230 – klasy I z rodzicami

      Oddział przedszkolny rozpoczyna zajęcia 1 września w swojej sali (bez uroczystego rozpoczęcia na boisku szkolnym).

      O bezpieczeństwo uczniów zadbamy m.in. poprzez osobne wejścia dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII (również w szkole, uczniowie klas I-III nie będą mieli kontaktu z uczniami klas starszych). Zastanawiamy się, czy nie wprowadzić obowiązku noszenia maseczek (przyłbic) dla uczniów od klasy IV. Wszyscy uczniowie wchodzący do szkoły, aż do momentu zajęcia miejsca w klasie, muszą mieć zakryte usta i nos. Dzieci pozostawiać będą podręczniki i ćwiczenia w szkole.

      W tym roku szkolnym, nasi uczniowie również będą uczestniczyć w zajęciach na basenie, które są zaplanowane we wtorki. Pierwszy wyjazd odbędzie się 8 września (Regulamin zachowania się uczestników zajęć nauki pływania w Parku Wodnym Redzikowo – załącznik nr 1).

      Jeżeli mają Państwo jakieś inne propozycje, ciekawe rozwiązania, bardzo proszę o przesłanie ich na adres e-mail szkoły: zssiemianice@gminaslupsk.pl, gdyż procedury są w trakcie opracowywania. Za każdy pomysł z góry serdecznie dziękuję.

      Po ostatecznym opracowaniu procedur bezpiecznego funkcjonowania szkoły w okresie pandemii, wszystkie informacje zostaną Państwu przekazane za pośrednictwem strony internetowej szkoły

      https://zssiemianice.edupage.org/ oraz Librusa.

      Informuję również, że dnia 20.08.2020 r. upłynął termin płatności za dożywianie uczniów w szkole, bardzo prosimy rodziców, którzy jeszcze nie wpłacili 20 zł za miesiąc wrzesień o pilne dokonanie przelewu.

       

                  W związku ze zmianą kursowania autobusu linii numer 2, zostały zmienione godziny przerw międzylekcyjnych (załącznik nr 2).

       

      Proszę na bieżąco śledzić wszystkie informacje.

       Danuta Konkol

      Dyrektor Szkoły

     • Napisali o nas w Głosie Pomorza :)

     • W porównaniu z publicznymi szkołami ze Słupska, nasz szkoła wyprzedziła najlepszą SP nr 5 ze Słupska, wynikiem z języka polskiego i matematyki :).  Bardzo dobry wyniki uzyskali również nasi uczniowie z języka angielskiego, co dało nam 3 miejsce po SP nr 5 i SP nr 11.

      Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali :

       

      z języka polskiego  :

      1. Iga Wolska – 94%

      2. Martyna Motyka – 92%

      3. Małgorzata Romaniuk – 88%

      4. Wiktoria Ringwelska – 84 %

       

      z matematyki :

      1. Jakub Wasilewski – 97%

      2. Iga Wolska – 93%

      3. Dominika Augustyn – 90%

      4. Martyna Rzeczkowska i Radosław Sotel – 87%

       

      z języka angielskiego :

      1. Zuzanna Grabowska – 100%

      2. Martyna Motyka - 100%

      3. Wiktoria Pilarczyk – 100%

      4. Iga Wolska – 100%

       

      Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom – Pani Agnieszce Kujawce - język polski, Panu Sebastianowi Winsztalowi – matematyka, Pani Joannie Charczun i Panu Maciejowi Mijewskiemu. - język angielski.

     • Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019/2020

     • Gratuluję wysokich wyników wszystkim ósmoklasistom ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach oraz ich nauczycielom. Dziękuję za ciężką naukę i pracę szczególnie w okresie pandemii. Kochani uczniowie wierzę, że uzyskane wyniki pozwolą Wam dostać się do wymarzonych szkół.

      Dyrektor szkoły,

      Danuta Konkol

     • Podziękowania od uczniów i rodziców dla nauczycieli

     • Od uczniów:

      Od rodziców:

       

      W imieniu Rady Rodziców chciałabym bardzo serdecznie podziękować Państwu za ten jakże trudny w zakresie edukacji rok szkolny 2019/2020. Epidemia Covid-19 postawiła nas w wielu bardzo nieoczekiwanych sytuacjach. Nauczanie trzeba było przeorganizować, aby móc kontynuować edukację naszych dzieci w nowych warunkach. Daliście Państwo radę na 5+, baaa nawet na 6!. Jako jedna szkoła z pierwszych w regionie rozpoczęliście nauczanie zdalne. I nie odpuszczaliście z żadnego przedmiotu... Teraz nadszedł czas odpoczynku dla dzieci, ale i dla Państwa. Życzymy regeneracji sił, zbierania nowych pomysłów abyście mogli we wrześniu wrócić do naszych dzieci, miejmy nadzieję, że w mury szkoły. Za dobro, serce, cenne doświadczenia, ciekawe lekcje, ogrom pracy, wszystkie szóstki i jedynki... my rodzice

      DZIĘKUJEMY

      Udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu

      RADA RODZICÓW

     • Podsumowanie pracy wolontariatu

     • Drodzy Wolontariusze Klasy Ósmej – Dominiko Augustyn, Amelio Szydło, Martynko Rzeczkowska, Kalino Bigus, Martynko Motyka, Julio Nowicka, Wiktorio Ringwelska, Karolino Chabowska, Dario Znajdek, Oliwio Duczmal, Mateuszu Andruszkiewiczu, Jakubie Trompeteler, Oskarze Frączkiewiczu, Szymonie Łakomy, Patryku Bukowiński, Mikołaju Nowakowski i Mateuszu Matulewiczu!!!!

      Dziesiątki godzin wspólnie spędzonych, akcji charytatywnych, przerw szkolnych z tostami i galaretkami… i w końcu ten ostatni dzwonek oznajmiający koniec pewnego etapu w Waszym życiu. Mały rachunek, chwila nostalgii, zadumy i refleksji nad tym co było. Przygoda życia, enklawa przetrwania, bezpieczna przystań, a może po prostu miejsce bliskie sercu, pozostające na zawsze w pamięci.To tu w naszej szkole zostaliście włączeni w poczet Szkolnego Klubu Wolontariusza. Krok po kroku pokonywaliście bariery, zdobywaliście wiedzę by stać się ludźmi, którzy widzą potrzebę pomagania innym.Jesteście wyjątkowymi ludźmi, którzy w sposób dojrzały postrzegają życie. W pełni rozumiecie sens i potrzebę Waszej misji społecznej, jaką jest wolontariat. Poświęcając swój wolny czas, daliście potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar, którego nie można kupić. Wy potraficie bezinteresownie i z dużym zaangażowaniem pomagać innym. Wasza empatia, wrażliwość i dobroć budzą największy szacunek. Jesteście wzorem do naśladowania nie tylko dla swoich kolegów i koleżanek, ale dla całej społeczności.Kochani wolontariusze, życzymy Wam jak najwięcej zdrowia i szczęścia. Niech Wasze dalsze działania na polu wolontarystycznym dostarczają Wam jak najwięcej wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie niech motywuje Was do dalszego działania.

      DZIĘKUJEMY !!!!

     • Uczeń roku 2019/2020

     • Honorowy tytuł Ucznia Roku 2019/20 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach otrzymała Iga Wolska, uczennica klasy 8a. Iga jest wzorową uczennicą, o wysokiej kulturze osobistej, sumienna i zdyscyplinowana. Cechuje ją wrażliwość na sytuację drugiego człowieka. Uzyskała bardzo wysokie wyniki w nauce. Zawsze chętnie i aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły!

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Podsumowanie pracy klas 8

     • W roku szkolnym 2019/2020 mury naszej szkoły opuszczają uczniowie klas 8.

      W 4 klasie dzieci tworzyły jedną klasę, a następnie podzieliły się na dwie: 5a i 5b. Wychowawcą 5a został pan Tomasz Surowiec, a 5b pan Sebastian Winsztal. W ostatnim roku nauki wychowawczynią 8a została pani Magdalena Rubaj. Podczas pięciu lat nauki obie grupy razem jeździły na biwaki i wycieczki. Zaplanowana na ten rok wycieczka do Wrocławia ze względu na panującą sytuację nie doszła do skutku.21 absolwentów otrzymało świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Są to: Iga Wolska, Oliwia Duczmal, Miłosz Kuziak, Małgorzata Romaniuk, Radosław Sotel, Roksana Socha, Daria Znajdek, Dominika Augustyn, Kalina Bigus, Karolina Chabowska, Oskar Frączkiewicz, Zuzanna Grabowska, Franciszek Melewski, Martyna Motyka, Julia Nowicka, Wiktoria Pilarczyk, Wiktoria Ringwelska, Martna Rzeczkowska, Amelia Szydło, Jakub Trompeteler i Jakub Wasilewski.Laureatami statuetek Złotego Pióra zostali: Iga Wolska, Dominika Augustyn, Martyna Motyka, Martyna Rzeczkowska i Amelia Szydło, a Statuetki Srebrnego Pióra otrzymali: Małgorzata Romaniuk, Oliwia Duczmal, Miłosz Kuziak, Karolina Chabowska, Oskar Frączkiewicz, Julia Nowicka i Jakub Trompeteler. Dodatkowo Iga Wolska otrzymała tytuł Ucznia Roku.Mamy nadzieję, że wszyscy tegoroczni absolwenci będą godnie reprezentować naszą szkołę. Życzymy powodzenia!

      Dyrekcja i wychowawcy 

     • Podsumowanie pracy klas 7

     • W roku szkolnym 2019/ 2020 do klasy 7 a uczęszczało 23 uczniów, a do 7 b 24 uczniów.

      Wychowawcą kl.7a była pani Małgorzata Grus-Domagała, a kl. 7b pan Marcin Chachuła-Domański. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klasy ósmej.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom. Uczniowie, którzy otrzymują świadectwo z wyróżnieniem:

      • Maksymilian Jańczak 5,64
      • Katarzyna Łęgowska 4,79
      • Martyna Marcinkiewicz 5,00
      • Amelia Robak 4,86
      • Alicja Toczek 4,79
      • Izabela Grabowska 5,07
      • Oliwia Miszk 5,00
      • Amelia Trapp 4,93
      • Wiktor Jażdżewski 4,79

      Dziękujemy Wam wszystkim za trudną zdalną naukę.Daliście radę!

      Kochani uczniowie, życzymy Wam wszystkim, by czas wakacji był pełen radości, słońca, podróży i bezpiecznych przygód. Wracajcie do nas zdrowi, pełni zapału do podejmowania kolejnych życiowych wyzwań. Wszystkiego dobrego! :)

      Dyrektor szkoły Danuta Konkoloraz wychowawcy! 

     • Podsumowanie pracy klas 6

     • W roku szkolnym 2029/2020 w klasach VI uczyło się 68 uczniów, wszyscy zostali klasyfikowani. Uczniowie, mimo bardzo trudnego czasu nauki online, osiągnęli znakomite wyniki.
      Wśród klas VI:
      - Srebrne Pióro Cz. Miłosza otrzymało 5 uczniów:
      Burakiewicz Nikola, Cecko Kacper, Piątek Julia, Stasiński Wiktor, Winsztal Wiktoria

      - najwyższe wyniki w nauce osiągnęli uczniowie: Wiktor Stśiński 5,86, Wikoria Winsztal 5,64
      i Cecko Kacper 5,57

      - świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 34 uczniów:

      • Wiktor Stasiński 5,86
      • Wiktoria Winsztal 5,64
      • Kacper Cecko 5,57
      • Nikola Burakiewicz 5,50
      • Adam Semenyszyn 5,36
      • Roksana Kocoń 5,36
      • Wiktoria Podstawek 5,36
      • Krystian Smaglijenko 5,29
      • Michalina Roszak 5,29
      • Amelia Malec 5,29
      • Staranowicz Dacjan 5,29
      • Igor Matis 5,21
      • Nina Szczypek 5,21
      • Miłosz Chachuła – Domański 5,21
      • Wiktoria Rokuszewska 5,07
      • Marcelina Kluk 5,07
      • Benedykt Melewski 5,07
      • Kierzkiewicz Oliwia 5,00
      • Wiktoria Maras 4,93
      • Mateusz Woś 4,93
      • Grzegorczyk Anna 4,93
      • Wozniak Martyna 4,86
      • Daria Prajwowska 4,86
      • Piekarski Jan 4,85
      • Romaniuk Jakub 4,83
      • Piotr Łukasik 4,86
      • Grzegrzółka Patrycja 4,79
      • Jankowska Agata 4,79
      • Aleksy Winsztal 4,79
      • Jankowska Alicja 4,79
      • Kowalewska Natasza 4,79
      • Maszkowska Michalina 4,79
      • Szczęsna Natalia 4,79
      • Maksymilian Urbański 4,77
      • Zasada Sławomir 4,75

      Szczególne sukcesy mieli:
      - Julia Piątek otrzymała tytuł laureatki kuratoryjnego konkursu z języka niemieckiego
      - zespół Apps for Good Benedykt Melewski, Wiktor Staśiński, Wiktoria Rokuszewska i Szymon Głowacki zdobył 2 miejsce w międzynarodowym konkursie
      - Wiktor Stasiński - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
      - Kacper Cecko otrzymał tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu Olimpus z matematyki
      - Laureatami konkursu Olimpus z języka angielskiego - sesja zimowa rok 2020 zostali: Daria Żabik 5 miejsce, Adam Semenyszyn 7 miejsce, Oliwia Kierzkiewicz 9 miejsce, Michalina Maszkowska 10 miejsce
      - II MIEJSCE w Powiecie W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU " Aleksy Winsztal, Dacjan Staranowicz, Hubert Wolak,
      I miejsce w Powiecie w zawodach pływackich w Redzikowie Hubert Łapko
      I miejsce w miedzywojewódzkim Turnieju Halowej piłki nożnej Partner Cup w Barwicach Hubert Wolak i Dacjan Staranowicz

      Serdecznie gratulujemy! Udanych wakacji!
       

      Danuta Konkol
      Tomasz Rybak
      Maciej Mijewski
      Joanna Charczun

       

     • Podsumowanie pracy klas 5

     • Drodzy uczniowie klas V!

      Nadszedł koniec roku szkolnego 2019/2020. Był to rok, który trochę nas zaskoczył. Kontaktowaliśmy się przez komputer, telefon…Czasami błądziliśmy w ciemnościach…szukając rozwiązań w realizowaniu edukacji zdalnej. Musieliśmy szybko dostosować się do nowych okoliczności.W roku szkolnym 2019/2020 w klasach V uczyło się 63 uczniów. Wszyscy zostali klasyfikowani do klasy szóstej. Średnia ocen klas V to 4,67

      Oto uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce:

      • 5,71 – Jackowiak Patrycja
      • 5,64 –Worona Hanna
      • 5,50 – Rojek Patryk
      • 5,43 – Strączewski Franciszek
      • 5,36 – Drożdż Michalina
      • 5,31 – Ławski Jeremi
      • 5,14 – Pawłowska Rozalia
      • 5,14 – Stec Helena
      • 5,14 – Szmidt Lena
      • 5,14 – Bajtek Patryk
      • 5,07 – Koniewski Filip
      • 5,07 – Danowska Natalia
      • 5,07 – Żukowska Zuzanna
      • 5,07 – Kornelia Wrycza
      • 5,07 – Weryński Tymek
      • 5,00 – Kobusiński Hubert
      • 5,00 – Kramarczyk Maja
      • 5,00 – Romańczuk Marcel
      • 5,00 – Skrzypczyk Mateusz
      • 4,93 – Burak Adam
      • 4,93 – Budynek Michał
      • 4,93 – Mateuszów Adam
      • 4,93 – Hendrych Marcel
      • 4,93 – Nartowska Patrycja
      • 4,92 – Nanaszko Hanna
      • 4,92 – Julia Wach
      • 4,86 – Goliszek Klaudia
      • 4,86 – Głos Bartłomiej
      • 4,86 – Pachnowski Remigiusz
      • 4,79 – Dębicki Marcel
      • 4,79 – Studziński Igor

      Dziękujemy za wytężoną pracę, bo nie zawsze było łatwo. Wykonaliście niesamowitą pracę i jesteśmy z Was bardzo dumni.

      Życzymy Wam niezapomnianych wakacji i mnóstwa zabawy…ale uważajcie na siebie i słuchajcie rodziców. Jeśli wszystko pójdzie dobrze spotkamy się we wrześniu.

      Dyrektor Danuta Konkol

      Wychowawcy: Katarzyna Laszczyk, Agnieszka Kujawka, Monika Szulta

     • Podsumowanie pracy klas 4

     • Drodzy Czwartoklasiści !!!

      Rok szkolny zakończony!Nareszcie upragnione wakacje, w końcu możecie odpocząć od komputerów;) i zacząć ładować baterię…, aby w pełni sił wrócić do szkoły (we wrześniu!) do piątej klasy!

      W tym roku sprawdziliście się na medal, złoty medal !!! Zdobyliście aż 132 oceny celujące i 162 bardzo dobre!! Co w sumie dało średnią 4,93!!! Ze wszystkich przedmiotów!Aż 69% z Was otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a 63% ma wzorowe zachowanie!

      Jednak nam daliście się poznać jako wspaniali aktorzy, wyśmienici pływacy, genialni piłkarze, bystrzy szachiści, anielscy chórzyści, a także poligloci.

      Życzymy Wam udanych, słonecznych wakacji, niezapomnianych przygód i beztroskich chwil.Odpoczywajcie!Czekamy na Was z utęsknieniem we wrześniu!

      A teraz krótkie podsumowanie.

      Najwyższe średnie, a tym samym SREBRNE PIÓRO CZESŁAWA MIŁOSZA zdobyli:

      Lena Cyprych 6,0

      Flavio Postiglione 6,0

      Iga Stawasz 6,0

      Franciszek Jańczak 5,67

      Dawid Motyka 5,67

      Nagrody książkowe za średnią powyżej 4,75 otrzymali:

      Antonina Piszcz 5,33

      Julia Witek 5,33

      Jakub Kozina 5,25

      Paulina Podstawek 5,25

      Leonard Piszcz 5,17

      Paulina Woźniak 5,17

      Jakub Kniaź 5,08

      Mikołaj Świebodziński 5,08

      Wiktoria Wrzesień 5,08

      Martyna Kiedrowska 5,0

      Wiktor Kupiec 5,0

      Bartosz Obst 5,0

      Oliwia Groszek 4,92

      Filip Paprocki 4,92

      Julia Chudy 4,83

      Maksymilian Ringwelski 4,83

      Hania Dymek 4,82

      Michał Szulta 4,75

      Kacper Wojtko 4,75

      Jakub Zaremba 4,75

       

      Gratulujemy!

      Pozdrawiamy serdecznie!

      Dyrektor Szkoły Pani Danuta Konkol oraz

      Wasze Wychowawczynie Pani Kasia i Pani Magda

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
    • +48 59 8471856
    • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
    • NIP 839-28-15-823
   • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej