Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
Komunikat
(Nie)Zwykłe Polskie Kobiety
W dniu 21.11.2024 roku w auli Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, dziennikarzem i publicystą Danielem Odiją. Spotkanie zorganizowane zostało przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VIII i VII, którzy z zainteresowaniem słuchali opowieści o (Nie)Zwykłych Polskich Kobietach.
5
Kuratoryjny Konkurs z Języka Angielskiego
29 października uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami dotyczącymi znajomości gramatyki, słownictwa oraz wiedzy nt. kultury krajów anglojęzycznego obszaru językowego.
Po weryfikacji przez Komisje Rejonową trójka uczniów w składzie:
Lena Szewczuk,
Krzysztof Jurkowski
Nikodem Fursewicz
zakwalifikowali się do następnego etapu, który będzie miał miejsce w Szkole Podstawowej w Kobylnicy.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Was w kolejnym etapie.
Sukces naszych szachistów na Otwartych Mistrzostwach Juniorów Miasta Słupska!
W sobotę, 23.11 br. w Integracyjnym Klubie Zryw w Słupsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Juniorów Miasta Słupska w szachach. Naszą szkołę reprezentowało w nim 6 uczniów: Aleksandra Burak, Iga Kamińska, Iwo Kamiński, Malina i Matylda Targańskie oraz Anna Woronowicz. Każdy z nich rozegrał po 6 partii.
Ola, plasując się na IV pozycji w turnieju, wywalczyła III kategorię szachową i I miejsce wśród juniorek do lat 14. Iga, najlepsza juniorka do lat 12, zdobyła IV kategorię szachową, a Iwo wywalczył V miejsce w turnieju. Również Malina, Matylda i Ania zdobywały punkty. Brawa dla naszych szachistów za świetną reprezentację!
7
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W klasie Oa to był wyjątkowy dzień pełen aktywności .
55
Dzień Dyni
Z okazji Dnia Dyni, który obchodziliśmy 31.10. zostały zorganizowane 2 konkursy:
„Rzeźba z dyni” oraz „Plakat z ciekawostkami o dyni”.
„Rzeźby” wykonane przez dzieci to prawdziwe dzieła sztuki. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, aby zdecydować, kto „stanie na podium”. Konkurs jednak polega na wyborze i komisja nie miała wyjścia, więc po dłuższym czasie udało się wyłonić zwycięzców.
W kategorii Rzeźba z dyni oprócz miejsc, przyznano aż 5 wyróżnień:
I miejsce Agata Biernacka kl.3b
II miejsce Iga Zarzycka kl.2c
III miejsce Lila Groszek kl.1a
Wyróżnienia:
Jagoda Radzik kl.4b
Oliwier Drzewiecki kl. 1c
Piotr Marzec kl.1c
Kornel Marcinkowski kl.1b
Lena Badzio kl.3b
W kategorii plakat z ciekawostkami o dyni:
I miejsce Tomasz Michalak kl.7c
II miejsce Michalina Targańska kl.6c
III miejsce Julia Grabowska kl.5c
Wyróżnienie
Michał Kawałko kl. 7b
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!!!
Aktywne przerwy z siatkówką!!!
Zapraszamy!
poniedziałek
11:30 -11:50 klasy IV-VI
12:35-12:55, 13:40 13:55 klasy VII-VIII
środa
11:30 - 11:50 klasy IV-VI
12:35 -12:55 klasy VII-VIII
1
Wiersz Czesława Miłosza w pudełku
Z okazji obchodzonego w naszej szkole roku Czesława Miłosza uczniowie klasy 5c na j.polskim analizowali, interpretowali i podjęli się przekładu intersemiotycznego wiersza pt." Przypowieść o maku".
Prace, które możemy podziwiać, są w 100% samodzielnymi, wykonanymi podczas lekcji. Brawo za niezwykłą wyobraźnię i kreatywność !!!
18
Życie wolne od uzależnień.
Uczniowie klas ósmych obejrzeli spektakl pt. Dzieci z dworca ZOO przygotowany przez Teatr Profilaktyczny ALERT. Swoją dramatyczną historię opowiada 15- letnia Christine, która wpadła w sidła narkomanii.
Jej życie może być przestrogą dla wszystkich młodych ludzi, którzy myślą, że nie wciągną się w nałóg.
Przedstawienie trzymało w napięciu, aktorzy zagrali rewelacyjnie.
Gminny turniej halowej piłki nożnej
Dnia 22.11.2024 roku w Jezierzycach odbył się Gminny turniej halowej piłki nożnej chłopców z rocznika 2012 i młodszych. Po bardzo wyrównanych rozgrywkach chłopcy z Siemianic nie przegrywając żadnego spotkania zajęli 2 miejsce w turnieju.
W skład drużyny weszli :
Olek Łyczek,
Tymek Szczurowski,
Marcel Bonalski,
Kacper Michalak,
Stasiu Przygócki,
Hubert Romańczuk,
Antoni Jurkowski.
Chłopcy byli pod opieką Pana Tomasza Rybaka.
„Dziki Robot” – historia o przetrwaniu, przyjaźni i rodzicielstwie
Uczniowie klas 1a, 3b i 3c obejrzeli w kinie studyjnym Rejs w Słupsku niezwykły film pt. "Dziki Robot".
Film to historia robota Rozzum, w skrócie "Roz" - który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się, jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami, a nawet zostaje przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia.
Specyfika kina studyjnego bez popcornu i coli, tętniącego pasją do filmu oraz niezwykła treść fimu pozwoliła dzieciom doświadczyć moc wzruszeń.
Kreatywne motyle: Świetliczaki w akcji
wietliczaki z radością przystąpiły do kolejnego zadania w ramach projektu „Kreatywne prace plastyczne”. Tym razem, wykorzystując kleksy z farb, stworzyły przepiękne, kolorowe motyle.
8
Skarpetkowe przygody i ludziki – kreatywność klasy 2a
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to niezwykła lektura, opowiadająca o historiach dziesięciu skarpetek, które pewnego dnia postanawiają uciec z domu przez dziurę pod pralką i całkowicie zmienić swoje życie. Uczniowie z klasy 2a po przeczytaniu i książki postanowili nadać swoim skarpetkom drugie życie. Wykazując się dużą kreatywnością stworzyli Skarpetkowe Ludziki.
9
Zajęcia sensoplastyczne – kreatywna zabawa i rozwój z sensorycznym jeżem
W ramach unijnego projektu pt. „Tworzenie nowych miejsc przedszkolnych, wspieranie rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym oraz podnoszenie kompetencji zawodowych nauczycieli wychowania przedszkolnego w placówkach przedszkolnych w Gminie Redzikowo„ w poniedziałki z dziećmi z zerówki odbywają się zajęcia z sensoplastyki.
Sensoryczny jeż - aktywność z której płyną same korzyści
Zabawa z naturą - Użycie ziaren słonecznika w zabawie wprowadza element przyrody, co może budzić ciekawość i zainteresowanie otaczającym światem.
3
Mistrzostwa Słupska - szachy!
Nasi szachiści nie próżnują, wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Juniorów Miasta Słupska w Szachach.
Aleksandra Burak zdobyła 4 pkt i zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz została najlepszą juniorką i przy okazji zdobyła III kategorię.
Iwo Kamiński zdobył 4 pkt i zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej
Iga Kamińska zdobyła 3pkt, zajęła 9 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce w Juniorach od 11 do 12 lat.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Co jest w życiu ważne? Mieć czy być?
Uczniowie klas 7 a i b udali się na przedstawienie zatytułowane "Talenty- mieć czy być?" przygotowanie przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT.
Historia opowiada o Vincenie, światowej sławy młodym aktorze, który jest przytłoczony sławą i ograniczeniami, które paradoksalnie ta sława mu przysporzyła. Zdaje sobie sprawę, że jego życie wcale nie jest tak piękne i kolorowe, bo nie może realizować swojej prawdziwej pasji- pragnie malować. Pewnego dnia spotyka Bruna, uciekiniera z Domu Dziecka, z którym...zamienia się rolami. Obaj szukają sensu swojego istnienia i po wielu perypetiach odnajdują go. Vincent zostaje malarzem, a Bruno piosenkarzem.
Spektakl skłania do refleksji nad wyborem życiowej drogi . Uświadamia również, że dobra materialne są ulotne, a satysfakcję można osiągnąć przez rozwijanie talentów i pomaganie potrzebującym.
Rok Czesława Miłosza w naszej szkole – uczniowie odkrywają życie i twórczość noblisty
Rok 2024 został ustanowiony rokiem Czesława Miłosza - patrona naszej szkoły.
Podczas lekcji uczniowie klas 1-3 zgłębili wiedzę dotyczącą życia i twórczości Czesława Miłosza. Dowiedzieli się, że poeta większość swojego życia spędził poza granicami naszego państwa, a jego jego dzieła były objęte w Polsce cenzurą. Pomimo tego, Miłosz w 1980r. za całokształt swojej twórczości otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Uczniowie poznali także niektóre wiersze poety, takie jak: „Campo di Fiori” i „Przypowieść o maku”, do których wykonali ilustracje. Dzieci stworzyły również portrety Czesława Miłosza.
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów, które znajdują się na korytarzach naszej szkoły.
Rok Czesława Miłosza: kreatywne działania klasy 1b
W ramach trwającego w naszej szkole Roku Czesława Miłosza, klasa 1b przeprowadziła cykl zajęć na temat naszego patrona.
Choć Jego poezja nie należy do najłatwiejszych, nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z interpretacją plastyczną utworu "Przypowieść o maku" i wzięli udział w szkolnym konkursie na wykonanie portretu Czesława Miłosza.
26
Szachowa przygoda w 1b – nauka logiki i strategii przez zabawę
Podczas edukacji matematycznej w klasie 1b rozpoczęliśmy przygodę z królewską grą, jaką są szachy. Dzięki temu rozwijamy myślenie logiczne i strategiczne, ćwiczymy koncentrację uwagi oraz próbujemy przewidywać ruchy przeciwnika. Uczymy się również niejednokrotnie radzić sobie z porażką. Podczas takiej grywalizacji uczniowie przeliczają także zdobyte małe punkty, co ćwiczy zdolności rachunkowe.
Światowy Dzień Życzliwości – Świetliczki w kolorze optymizmu i radości
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Żółty jest kolorem tego niezwykłego dnia, a oznacza optymizm, szczęście i właśnie życzliwość Świetliczki rozmawiały o tym, co można zrobić dla drugiego człowieka z życzliwości, co oznacza bycie życzliwym, a także jak ona jest ważna dla nas na co dzień. Zrobiły piękne serduszka, kolorowe kwiatki, wykreślanki, labirynty, a nawet medale dla „życzliwych”
30