• Świąteczna zbiórka żywności

• W ostatni listopadowy weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

Przed Bożym Narodzeniem chętnie otworzyliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

W akcję zaangażowaliśmy się również my - wolontariusze naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii!!!

• Kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku

• Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza naszej szkoły po raz kolejny 1 listopada  wzięli udział w kweście  na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

Podczas akcji 104 wolontariuszy w żółtych chustach zebrało na słupskim cmentarzu 151 tys. zł – nie jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum, ale w czasie pandemii i przy znacznie mniejszej liczbie wolontariuszy (824 w 2019r.), można jednak uznać za rekordową.

Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład (6 tys. zł) w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!

• Szkoła pamięta

• Już po raz  kolejny   nasza szkoła  odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i włączyła się  do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach  szkoły miały za zadanie   upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Nasi uczniowie  z ogromnym zaangażowaniem podjęli się wykonania działań, które zasugerowało  Ministerstwo. Zebraliśmy znicze, a następnie odwiedziliśmy lokalne  miejsca pamięci i poznawaliśmy  związaną  z nimi historię. Odwiedzanie miejsc Pamięci Narodowej jest stałym elementem wychowawczym w naszej szkole. W rozwijaniu i kształtowaniu postaw patriotyzmu ogromną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa, dlatego w tych dniach zawsze wspominamy zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy na stałe zapisali się na kartach naszej historii tej narodowej i tej lokalnej.