W tym roku szkolnym w naszej szkole odbywają się zajęcia z tańca towarzyskiego dla klas II SP. Dzieci nauczą się tańczyć Walca Angielskiego, Cha-cha-cha, Samby, Disco-Bluesa i Poleczki. Jest to repertuar, który pozwoli naszym uczniom wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego w Gdańsku i Kobylnicy aby godnie zaprezentować naszą szkołę. Poza tym również w tym roku szkolnym swoją przygodę z tańcem będzie kontynuować klasa III b SP. I to właśnie dzieci z tej klasy będą poszerzać swoje umiejętności zarówno teoretyczne jak i techniczne w tej dyscyplinie sportu. Życzymy dzieciakom dużo wrażeń i dobrej zabawy.

V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA SPORTOWEGO O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA RUMII

W sobotę 25 III 2017r. KLASA III B wraz z trenerem i wychowawcą wczesnym rankiem wyruszyła na ogólnopolski turniej tańca do Rumi. Zmagania zawodników rozpoczęły się tuż przed 10.00. Nasze uczniowskie pary zaprezentowały swoje umiejętności w dwóch kategoriach wiekowych 8-9 oraz 10-11 lat i zajęły następujące miejsca:

I MIEJSCE  i złoty medal:

- Lena Bednarczyk  i Szymon Miszk

- Agata Jankowska i Kacper

- Alicja Jankowska i Jerzy Piekarski

- Roszak i Kacper

- Nicole Stawińska i Szymon

- Martyna Woźniak i Jakub

- Miłosz Chachuła- Domański

II MIEJSCE i srebny medal:

Patrycja Grzegrzółka i Adam

- Natalia Szczęsna i Kacper

- Aleksandra Chmara i Stanisław

Ten ogromny sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy naszych uczniów i ich trenerce pani Elżbiecie Zięciak. Podekscytowani czekamy na kolejne.

Pomorski Turniej Tańca Towarzyskiego

Dnia 17.04.2016 uczniowie klas II SP wraz z kołem tanecznym  naszej szkoły uczestniczyli w XII  Pomorskim Festiwalu Sportowego Tańca Towarzyskiego, który odbył się w Gdańsku.

Tegoroczny turniej został rozegrany w różnych kategoriach wiekowych.  Dzieci przystąpiły do rywalizacji w grupie tanecznej H. Łącznie w turnieju tańca uczestniczyło  23 pary taneczne.

Dzieci miały możliwość zaprezentowania się w   m.in. w  walcu angielskim, polce i cha cha. Za występy dzieci otrzymały medale. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani nagrodami.

Pokaz tańca z okazji konkursu - Zaczarowany Świat Miłosza

23 maja odbył się w naszej szkole konkurs inspirowany poezją naszego patrona zesława Miłosza zorganizowany przez opiekuna biblioteki szkolnej panią Zofię Madełę. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej, a część arystyczną wzbogacili tancerze z grupy prowadzonej przez panią Elżbietę Zięciak.

X-lecie nadania szkole imienia Czesława Miłosza

22 maja członkowie koła tanecznego prowadzonego przez panią Elżbietę Zięciak uświetnili swoim tańcem uroczyste obchody X rocznicy nadania naszej szkole imienia Czesława Miłosza. Anastazja Sokołowska z partnerem, Wanesa Lewna z Łukaszem Orlukiem oraz Grzegorz Derdziński i Mateusz Głos z partnerkami wykonali salsę, rumbę, cha-chę oraz jive'a.