Strzelectwo sportowe

   • Nagłówek   • Zajęcia ze strzelectwa sportowego prowadzone są nieodpłatnie, dwa razy w tygodniu po 90 minut, w obiektach Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” znajdujących się przy ulicy Zamiejskiej 30 w Słupsku. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie. Mają oni możliwość nauki strzelania z broni długiej i krótkiej pod kierunkiem wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski Pani Magdaleny Lis.     

   • Wielkie gratulacje dla naszych strzelców!

   • Jagoda Kiernicka, Łukasz Lisiewicz, Oliwia Miszk, Maksymilian Jańczak, Jakub Baratyński oraz Jakub Trompeteler wystartowali w XII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Strzeleckiej, która odbyła się w Kołobrzegu.

    Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie:

    Jagoda Kiernicka zwyciężyła w konkurencji pistoletu pneumatycznego dziewcząt. W finale australijskim, w skład którego wchodziło 14 zawodników ( 7 dziewcząt i 7 chłopców) zajęła trzecie miejsce, pozostali uczniowie  poprawili swoje rekordy życiowe. 

    Drużynowo zajęliśmy piąte miejsce.


    Zapraszamy do galerii.

   • Szkolne zawody strzeleckie

   •  

     

     

     

     

     

     

     

     


    Zapraszamy do galerii.

     

   • Otwarte Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej

   • Po raz dziesiąty w Kołobrzegu odbyły się Otwarte Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentantów naszej szkoły.

    W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Jagoda Kiernicka (pistolet).

    Uczniowie klasy VI i VII Katarzyna Łęgowska, Jakub Trompeteler, Jakub Baratyński, Łukasz Lisiewicz i Maksymilian Jańczak zajęli dalsze lokaty, ale warto podkreślić, że był to dla nich pierwszy start na tak poważnych zawodach, a nabyte doświadczenie na pewno zaprocentuje na kolejnych zawodach.

    Wszystkim gratulujemy!!!


    Zapraszamy do galerii.

     

   • Jagoda Kiernicka Rekordzistką Polski!!!

   • W miniony weekend (26 -28.10.2018r.) w Łebie odbyły się Międzynarodowe Zawody Baltic Cup w strzelaniu z broni pneumatycznej. Miłą niespodziankę sprawiła Jagoda Kiernicka uczennica klasy III a, która zajęła pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów młodziczek i ustanowiła nowy Rekord Polski wynikiem 370punktów!!!

    Gratulujemy!!!

   • Strzelcy z Siemianic Mistrzami Gimnazjów województwa pomorskiego w strzelectwie sportowym

   • Na XIII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniach pneumatycznych nie mogło zabraknąć uczniów z ZS Siemianice. Zajęli oni pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej pokonując zespoły szkół gimnazjalnych z Lęborka, Chojnic, Kartuz, Nowej Wsi Lęborskiej i Brus.

    W rywalizacji indywidualnej, która rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych młodzików i juniorów młodszych, wszystkim uczniom z Siemianic udało się wywalczyć miejsca na podium.

     

    Pistolet pneumatyczny młodziczki:

    1 miejsce Jagoda Kiernicka

    pistolet pneumatyczny młodzik:

    1 miejsce Bartosz Mystek

    2 miejsce Patryk Studziński

    3 miejsce Filip Świetlicki

    pistolet pneumatyczny junior młodszy:

    2 miejsce Krystian Szuryn

    3 miejsce Wojciech Nanaszko

    karabin pneumatyczny młodzik:

    3 miejsce Bartosz Karaś

    Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem pucharów, medali, dyplomów dla zwycięskich drużyn oraz za zwycięstwa indywidualne.


    Zapraszamy do galerii.

   • Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne „ZAŚLUBINY Z MORZEM”  w strzelaniu z broni pneumatycznej

   • Dziesiątego lutego  przypada rocznica Zaślubin Polski z morzem. Po ponad 120 latach zaborów gen. Józef Haller rzucając pierścień w wody Zatoki Puckiej, dokonał symbolicznego powrotu Polski nad Morze Bałtyckie. Tego dnia, przed zaślubinami, miało również miejsce spotkanie generała i delegacji władz Polski w Gdańsku z tamtejszymi Polakami, którzy  ofiarowali generałowi Hallerowi dwa symboliczne pierścienie. Sygnety sfinansowali zamożni gdańszczanie. Polska objęła 10 lutego odcinek wybrzeża morskiego, który wraz z Mierzeją Helską liczył około 140 km. W Rewie podniesiono polskie bandery, tworząc zalążek Polskiej Marynarki Handlowej. Z tej okazji Klub Strzelecki GROT Puck organizuje Międzynarodowe Zawody Strzeleckie w strzelaniu pneumatycznym pt. "Zaślubiny z morzem". Wzięli w niech udział uczniowie naszej szkoły Krystian Szuryn i Wojciech Nanaszko. 

    Krystianowi udało się wywalczyć miejsce na  podium w kategorii juniorów młodszych, zajął on trzecie miejsce. Wojciech zajął 8 miejsce, w tej samej kategorii wiekowej. Nowe doświadczenia zdobyte na tych zawodach pozwolą im na osiąganie coraz lepszych wyników na kolejnych zawodach.

    W zawodach startowali zawodnicy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji oraz Kadra Narodowa. Można było także spotkać byłych reprezentantów Polski, Olimpijczyków między innymi Mirosławę Sagun- Lewandowską, Paulę Wrońską, Roberta Kraskowskiego, Klaudie Breś i Piotra Daniluka.


    Zapraszamy do galerii.

   • OTWARTE MISTRZOSTWA WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ – KOŁOBRZEG 2016

   • Wojciech Nanaszko zajął pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorów młodszych na odbywających się w Kołobrzegu Otwartych Mistrzostwach woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Był to jedyny medal, który udało się zdobyć uczniom naszej szkoły podczas tych zawodów. Warto wspomnieć, że brali w nich udział reprezentanci kadry województwa pomorskiego z Lęborka oraz Słupska, a także silna ekipa zawodników z Poznania, Goleniowa, Białogardu oraz Koszalina.

    Miejsca zajmowane przez uczniów ZS Siemianice:

    pistolet pneumatyczny juniorów młodszych:

    1 miejsce Wojciech Nanaszko

    6 miejsce Przemysław Supieta

    pistolet pneumatyczny młodzików:

    4 miejsce Krystian Szuryn

    5 miejsce Bartosz Mystek

    10 miejsce Arkadiusz Królak

    11 miejsce Filip Świetlicki

    pistolet pneumatyczny młodziczek:

    4 miejsce Jagoda Kiernicka

    karabin pneumatyczny młodzików:

    7 miejsce Bartosz Karaś


    Zapraszamy do galerii.

   • Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym

   • Krystian Szuryn, Wojciech Nanaszko i Przemysław Supieta wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Bydgoszczy. W zawodach startowałi zawodnicy  z Elbląga, Gdyni, Lęborka, Goleniowa, Słupska, Bydgoszczy.

    Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Krystian zajął  II miejsce w konkurencji pistolet sportowy cześć szybka i zakwalifikował się do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec września w Zielonej Górze, Wojciech zajął szóste miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 30 strz. , na dalszej pozycji uplasował się Przemek.

    Wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił na strzelnicy, zapraszamy serdecznie na zajęcia, w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 14:30 do 16:00 lub w dogodnym terminie po uzgodnieniu z Panią Magdaleną Lis.


    Zapraszamy do galerii.

   • XII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej

   • Na strzelnicy Gimnazjum nr 1 w Chojnicach odbyły się XII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Brali w nich udział uczniowie ze szkół ze Słupska, Lęborka, Chojnic, Nowej Wsi Lęborskiej, Przechlewa, Brus oraz Siemianic.

    W klasyfikacji drużynowej w pistolecie wygrali uczniowie z Gimnazjum w Siemianicach, którzy wywalczyli Puchar Pomorskiego Kuratora Oświaty. Strzelcy naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się także indywidualnie. Pierwsze miejsce zajęli Krystian Szuryn i Wojciech Nanaszko, brązowe medale zdobyli  Weronika Skrzybalska i Przemysław Supieta, tuż za podium (4 miejsce) uplasowali się Julia Kałuża i Patryk Studziński.

    Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


    Zapraszamy do galerii.

   • XI Mistrzostwa Gimnazjów woj.pomorskiego w strzelectwie sportowym

   • 15.04.2015r. w Chiojnicach odbyły się XI Mistrzostwa Gimnazjów woj.pomorskiego w strzelectwie sportowym. Nasi reprezentanci wrócili z workiem medali. GRATULUJEMY !!!

     

    Piotr Kłusek - 1 miejsce pistolet - kategoria junior młodszy

    Klaudi Kiernicka - 1 miejsce pistolet - kategoria młodziczka

    Wojciech Nanaszko - 3 miejsce  pistolet kategoria młodzik

    Przemysław Supieta - 4 miejsce   pistolet kategoria młodzik

    Mateusz Dobosz 3 miejsce karabin - kategoria junior młodszy


    Galerię zdjęć znajdziecie tutaj.

   • Pierwsze treningi na strzelnicy

   • Najtrudniejsze są początki, dlatego zaczynamy treningi na siedząco i strzelamy z podpórki. Później to już z górki i wyzwania nam niestraszne!!!


    Galerię zdjęć z pierwszych treningów obejrzycie tutaj.

     

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
    • +48 59 8471856
    • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
    • NIP 839-28-15-823
   • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej