Zakończony Projekt Youngster

   • Nagłówek

   • Projekt Youngster, skierowany do uczniów klas III, w którym uczestniczyliśmy od 2013 roku został niestety zakończony. Był to projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz wydawnictwa Macmillan. Jego innowacyjność polegała na tym, że zajęcia prowadzone były w zupełnie inny sposób niż normalne lekcje. Celem programu było wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich w dostępie do szkół ponadgimnazjalnych w miastach poprzez stworzenie wszystkim chętnym uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych zajęciach poszerzających wiedzę w zakresie języka angielskiego.

    Program zakończyliśmy wielkimi sukcesami - uczeń naszej szkoły, jako jeden z nielicznych z całej Polski, wygrał tygodniowy kurs języka angielskiego w stolicy Zjednoczonego Królestwa - Londynie. Co więcej dwójka nauczycieli języka angielskiego spędziła w zeszłym roku dwa tygodnie na Malcie uczestnicząc w międzynarodowym szkoleniu dla nauczycieli języków obcych, warto nadmienić, iż tylko czterech nauczycieli z całej Polski miało możliwość uczestniczyć w tym kursie. Dodatkowo nauczyciel języka angielskiego pan Łukasz Koss otrzymał nagrodę za uzyskanie najwyższych wyników w konkursie YoungStar.

    Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś w przyszłości program Youngster zostanie wznowiony i będziemy mieli okazje znów w nim uczestniczyć.

     

   • Saint Patrick's Day

   • Uczniowie klas III gimnazjum na zajęciach z okazji Dnia Świętego Patryka.

     

   • Uczniowie klas III gimnazjum na koncercie!

   • W ramach programu Youngster uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w koncercie pt. "Gwiazdy muzyki pop symfonicznie", który odbył się w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica.  Wraz z nauczycielami języka angielskiego mieli okazję posłuchać utworów z kręgu rocka i muzyki pop z lat 90-tych prezentowane w projekcie Od Claptona do Jacksona. Ten przebojowy program przeniósł nas w świat muzyki lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Były to najbardziej znane kompozycje z repertuaru Stinga, Whitney Houston, zespołu Queen, Erica Claptona, Michaela Jacksona, grupy The Beatles i wielu innych wykonawców. Koncert był okazją nie tylko muzykowania, ale również do praktykowania języka angielskiego.

   • Dzień Świętego Patryka

   • 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Jest to irlandzkie święto, o którym postanowiliśmy opowiedzieć naszym przedszkolakom. Już 2 tygodnie wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na zielono, dzieci obejrzały prezentację, spróbowały zatańczyć irlandzki taniec. Następnie każde dziecko otrzymało galaretkę i sok - oczywiście w kolorze zielonym.

    Najważniejszym punktem było poszukiwanie "złotego garnka". Maluchy dzielnie się spisały, a nagrodą były cukierki - złote, jak się domyślacie.

    Maluchy i gimnazjaliści świetnie się bawili. Czekamy na kolejny rok.

     

   • Youngster w Słupskim Ośrodku Kultury

   • Dwudziestego piątego listopada 2014 r. klasy trzecie gimnazjum w ramach projektu Youngster wybrały się na spektakl w języku angielskim do Słupskiego Ośrodka Kultury pod tytułem ‘Opowieść Wigilijna’ na podstawie powieści Charlesa Dickensa. Wszyscy o godzinie ósmej zebrali się na przystanku szkolnym i za zgodą swoich opiekunów wsiedli do autobusu.
    Jak na nasz wiek przystało zachowywaliśmy się kulturalnie i z uśmiechem ustępowaliśmy miejsc starszym osobom.
    Kiedy dotarliśmy do celu stanęliśmy w długiej kolejce. Po otrzymaniu biletów każde z nas zajęło miejsce na sali. Nie musieliśmy długo czekać na rozpoczęcie przedstawienia. Na wstępie aktorzy przedstawili się, opowiedzieli jakie postacie będą grać i nauczyli nas krótkiej świątecznej piosenki. Wszystko oczywiście odbywało się w języku angielskim.
    Artyści przedstawili znaną historię Ebenezera Scrooge'a. Mimo, że nie mówili po polsku, to przekaz był bardzo jasny. Zapanował piękny świąteczny nastrój, albowiem razem śpiewaliśmy angielskie kolędy.
    Po spektaklu uczniowie chętnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na scenie. Niektórzy z nich poprosili aktorów o autografy, zaś inni zamienili z nimi kilka słów w języku angielskim.
    Gdy wyszliśmy z budynku, udaliśmy się pod Halę Gryfię, gdzie rozpoczęły się poszukiwania ukrytej kapsuły. Jest to ogólnie znana gra miejska o nazwie Geocatching, w której używa się GPS do lokalizacji kapsuł. Po jej odnalezieniu, dopisaliśmy się do długiej listy i odłożyliśmy ją na miejsce dla kolejnych graczy.

    Zaczęliśmy naszą zabawę w podchody ‘Hide and Seek’. Klasa trzecia A udała się za halę sportową  i dokładnie ukryła kartki z zapisanymi w języku angielskim zadaniami. Po czym klasa trzecia B rozpoczęła poszukiwania. Kiedy odnalazła się większość z nich, ustawiliśmy się w grupie i głośno odczytywaliśmy polecenia w języku angielskim. Klasa trzecia B dobrze sobie radziła z wykonywaniem zadań, mimo, że początkowo nie wszyscy chcieli brać w nich udział. 
    Następnie wybraliśmy się do skate parku, gdzie tym razem uczniowie klasy B schowali kartki, zaś druga grupa zajęła się ich odnalezieniem. Po poszukiwaniach, cała klasa zaczęła wykonywać swoje zadania. Nikt nie stał z boku. Nie zabrakło oczywiście uśmiechu na ich twarzach.
    Ostatecznie wygrała klasa trzecia A, która nie ukrywała swojego zadowolenia, wznosząc triumfalne okrzyki.
    Na samym końcu naszej wycieczki wszyscy razem wybraliśmy się do Mc Donalda.
    Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem tego dnia zdecydowanie były podchody, które wywołały dużo śmiechu i uśmiechów na twarzach obu klas.

     

    Wiktoria Szostakiewicz, kl. III a, ZS w Siemianicach

   • O projekcie Youngster

   • W Zespole Szkół w Siemianicach, zajęcia programu Youngster odbywają się w każdy czwartek na siódmej i ósmej godzinie lekcyjnej. Każda lekcja jest prowadzona w inny sposób. Czasami robimy zadania w książkach, jednak najczęściej gramy w gry po angielsku, takie jak: kalambury, randka w ciemno, role- plays, dramy. Jednym z naszych ulubionych zajęć jest też prowadzenie dyskusji na wybrane tematy, oczywiście po angielsku. Czasem śpiewamy także piosenki, oglądamy filmy lub wymyślamy inne ciekawe zajęcia. Mamy duży wpływ na sposób prowadzenia zajęć oraz na dobór tematów. Przeważnie nauczyciele pozwalają nam losować z kilku zagadnień czy gier. Nigdy się nie nudzimy, poznajemy wiele nowych słówek i ćwiczymy gramatykę, ale przede wszystkim mamy szansę inaczej wykorzystywać język angielski. Często organizujemy zajęcia tematyczne, na przykład o Halloween lub o Bożym Narodzeniu. Niedawno na lekcji piekliśmy i ozdabialiśmy ciasteczka – Christmas cookies. Poznaliśmy w ten sposób przepisy, a także instrukcje kuchenne. Zmotywowało to również chłopców, którzy pomagali w wypiekach, odbywających się po raz pierwszy w historii szkoły! Wszyscy są zawsze zaangażowani i z niecierpliwością oczekujemy każdych, kolejnych zajęć.

     

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
    • +48 59 8471856
    • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
    • NIP 839-28-15-823
   • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej