Zajęcia szachowe odbywają się we wtorki na 9 i 10 godzinie lekcyjnej w sali nr 1. Bierze w nich udział ok 20  dzieci z klas I-VI. Podczas zajęć uczniowie poznają kolejne tajemnice królewskiej gry i rozgrywają ze sobą mecze, z użyciem zegarów szachowych. Gra w szachy budzi wiele pozytywnych emocji, cieszy  liczna frekwencja i chęć udziału w międzyszkolnych, rejonowych turniejach szachowych. Najbliższy turniej odbędzie się 8.12 w SP Włynkówko. Wezmą w nim udział także nasi uczniowie. Brawa dla naszych młodych szachistów za ich systematyczne treningi i zaangażowanie!

Sukcesy koła szachowego

W naszej szkole od września 2017 r. prężnie działa koło szachowe dla chętnych uczniów ze wszystkich klas. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Nasi uczniowie reprezentowali już szkołę w czterech rejonowych turniejach szachowych. W Otwartych Mistrzostwach Juniorów Słupska 21.04 b.r. Lena Cyprych z klasy II była najlepsza wśród uczniów młodszych klas, a Flavio z tej samej klasy zajął  III miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Ostatni turniej juniorów, który odbył się 2 czerwca b.r. w Słupsku, wygrała Lena, pokonując nawet dużo starszych zawodników. Flavio był drugi wśród uczniów klas młodszych. Brawa dla naszych zdolnych, młodych szachistów! Życzymy im dalszych sukcesów!

Turniej Szachowy Juniorów

W sobotę 2.06 b.r. odbył się w Słupsku Turniej Szachowy Juniorów zorganizowany przez Integracyjny Klub Sportowy Zryw. Naszą szkołę reprezentowali Lenka i Flavio z klasy II oraz Konrad z klasy I. Lenka zdobyła I miejsce w turnieju z ilością 7 punktów na 9 partii. Flavio był drugi wśród uczniów młodszych klas. Także Konrad punktował. Wielkie brawa dla naszych zdolnych szachistów za godną reprezentację!

Otwarte Mistrzostwa Miasta Słupska w szachach juniorów

W sobotę 21 kwietnia  b.r odbyły się organizowane przez Integracyjny Klub Sportowy „Zryw” Otwarte Mistrzostwa Miasta Słupska w szachach juniorów. Zawody odbywały się w SCOPIES-ie przy Ul. Niedziałkowskiego 6. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, startowało w nim 28 zawodników. Rozegrano 7 rund. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy IIb, Lena i Flavio. Wśród uczniów klas młodszych Lenka okazała się najlepsza, a Flavio zajął III miejsce. Wielkie brawa dla naszych szachistów za godną reprezentację!

II Turniej Szachowy o Puchar Pani Wójt Gminy Słupsk

Dnia 03.03 b.r. w Szkole Podstawowej we Włynkówku odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Pani Wójt Gminy Słupsk. Wzięło w nim udział aż 36 uczniów z 12 szkół podstawowych naszego regionu. Każdy z nich rozegrał po 7 partii systemem szwajcarskim, z czasem po 10 minut na osobę. Najlepsza w kategorii klas I-III oraz druga w całym  turnieju była uczennica klasy IIb z naszej szkoły,  Lena Cyprych z dorobkiem 6 pkt.  Drugie miejsce  w tej samej kategorii z 4 pkt.wywalczył nasz  uczeń, również  z klasy IIb, Flavio Postiglione. W kategorii szkół  nasza drużyna w składzie: Lena Cyprych, Adrian Lewczuk i Flavio Postiglione wywalczyła puchar za II miejsce. Wielkie brawa dla naszych zdolnych, młodych szachistów za świetną reprezentację!

Mikołajkowy Turniej Szachowy

08.12 b.r. odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy  w Szkole Podstawowej we Włynkówku. Naszą szkołę reprezentowało 5 zawodników: Lena, Ola, Flavio, Adrian i Miłosz. Każdy z nich rozegrał po 7 partii. Lena Cyprych z 2 klasy wywalczyła II miejsce w klasyfikacji I-III, zdobywając puchar. Brawa dla naszych szachistów za godną reprezetację!