Tekst

   • Apps for Good - spotkanie II

   • Kolejne spotkanie uczniów projektu Apps for Good odbyło się w piątek (17.11) , tuż po wizycie w  Thomson Reuters w Gdyni, podczas którego odbyliśmy:

    - krótką refleksję na temat pobytu w Gdyni,

    - podzieliliśmy się uwagami i informacjami, których udzielili nam eksperci.

    - zastanowiliśmy się nad tym co nasze aplikacje mają wnieść w życie ludzi, jak mają wyglądać od strony technicznej i dla kogo mają być przeznaczone.

    - zapoznaliśmy się z programem, z którego będziemy korzystać podczas robienia aplikacji.

    Po czym przystąpiliśmy do działania.

    Kolejne spotkanie już za miesiąc.

     


    Zapraszamy do galerii.

     

   • Apps for Good - Spotkanie w Gdyni

   • 16 listopada grupa uczniów naszej szkoły, która bierze udział w projekcie Apps For Good pojechała do  Gdyni na spotkanie z ekspertami z Thomson Reuters. Uczniowie prezentowali swoje pomysły na aplikacje, a następnie konsultowali je ze specjalistami z zakresu technologii, projektowania, marketingu i reklamy. Aplikacje naszych uczniów są we wstępnej fazie projektowania i uzyskane wskazówki będą bardzo pomocne w dalszej pracy.

     


    Zapraszamy do galerii.

   • Pierwsze spotkanie uczniów naszej szkoły w projekcie Apps for Good za nami.

   •   Pierwsze spotkanie  uczniów naszej szkoły

    w projekcie Apps for Good  za nami.

     

     

     

    Po krótkiej integracji, uczniowie zostali zapoznani z celem projektu oraz metodami pracy. 

    Mieli za zadanie:

    - przedstawić  z czym kojarzy im się słowo „apps”,

    - dobrać się w drużyny  i ustalić jaką rolę będą sprawować w czasie trwania projektu: lidera, grafika, projektanta, programisty, menadżera czy osoby odpowiedzialnej za kontakt z mediami,

    - zastanowić się nad stworzeniem idei, prototypu oraz działającej aplikacji mobilnej.

    Poprzez udział w programie uczniowie uczą się kreatywnego myślenia, przedsiębiorczości i przede wszystkim poznają podstawy programowania. 


    Zapraszamy do galerii.

   • Apps for Good w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach

   •             Nasza szkoła rozpoczyna pracę w projekcie Apps for Good. Jest to projekt, podczas którego prowadzone są kursy dla nauczycieli niezwiązanych z nauczaniem informatyki, a ich celem jest zwiększenie zainteresowania i używania narzędzi internetowych podczas lekcji. Eksperci z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Stanów Zjednoczonych pomagają w ramach wolontariatu wdrażać nowe technologie do sal lekcyjnych. Poza tym inspirują uczniów, zachęcając do większego zaangażowania w proces uczenia się.

                Co więcej nasza szkoła jest jedną z trzech w Polsce, którym udało się przyłączyć do tej międzynarodowej współpracy. Oprócz nas projekt będą realizować tylko dwie szkoły z Gdyni. |Będzie on obejmował 30 godzin od października 2017 r do maja 2018 r, a także dodatkowe spotkania/szkolenia dla uczniów i nauczycieli w Gdyni. Naszymi opiekunami w Polsce będą eksperci z Thomson Reuters, którzy także pro bono będą czuwali nad naszym rozwojem w technologii internetowo-komputerowej.

                Założeniem jest także stworzenie przez uczniów aplikacji, która będzie brała udział w konkursie. Zespół zwyciezców zostanie zaproszony do Wielkiej Brytanii, aby zaprezentować swój produkt – aplikację.

                Konkurować będziemy z wieloma szkołami z Portugalii, USA oraz Wielkiej Brytanii.

    W tym celu do pracy przystępuje trzech nauczycieli: Pani Magdalena Lis, Pan Maciej Mijewski oraz Pani Joanna Charczun. Zajęcia będą odbywały się popołudniami  jeden raz w miesiącu (w piątki) i będą trwały 4 lekcje. Docelowo wokół jednego nauczyciela zgromadzi się pięciu uczniów w podobnym wieku i każdy z trzech zespołów zacznie oddzielną pracę nad stworzeniem aplikacji w języku angielskim. Szkolenia oraz spotkania z uczniami będą także odbywały się w języku angielskim. Ważnym celem jest tu także wprowadzenie dziewcząt do pracy w środowisku komputerowym.

                24.10.2017 roku nauczyciele udadzą się na pierwsze szkolenie w Gdyni, podczas którego odbędzie się również spotkanie wszystkich uczestników projektu w Polsce, spotkanie z opiekunem szkoły z ramienia Thomson Reuters Panią Ewą Jaremczuk oraz webinarium z opiekunem z Wielkiej Brytanii, Panią Donną Hay z Education Community z AFG.

     

     

    Link do strony:

     

    www.appsforgood.org

     

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
    • +48 59 8471856
    • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
    • NIP 839-28-15-823
   • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej