Tekst

• Apps for Good - spotkanie II

• Kolejne spotkanie uczniów projektu Apps for Good odbyło się w piątek (17.11) , tuż po wizycie w  Thomson Reuters w Gdyni, podczas którego odbyliśmy:

- krótką refleksję na temat pobytu w Gdyni,

- podzieliliśmy się uwagami i informacjami, których udzielili nam eksperci.

- zastanowiliśmy się nad tym co nasze aplikacje mają wnieść w życie ludzi, jak mają wyglądać od strony technicznej i dla kogo mają być przeznaczone.

- zapoznaliśmy się z programem, z którego będziemy korzystać podczas robienia aplikacji.

Po czym przystąpiliśmy do działania.

Kolejne spotkanie już za miesiąc.

• Apps for Good - Spotkanie w Gdyni

• 16 listopada grupa uczniów naszej szkoły, która bierze udział w projekcie Apps For Good pojechała do  Gdyni na spotkanie z ekspertami z Thomson Reuters. Uczniowie prezentowali swoje pomysły na aplikacje, a następnie konsultowali je ze specjalistami z zakresu technologii, projektowania, marketingu i reklamy. Aplikacje naszych uczniów są we wstępnej fazie projektowania i uzyskane wskazówki będą bardzo pomocne w dalszej pracy.

• Pierwsze spotkanie uczniów naszej szkoły w projekcie Apps for Good za nami.

•   Pierwsze spotkanie  uczniów naszej szkoły

w projekcie Apps for Good  za nami.

Po krótkiej integracji, uczniowie zostali zapoznani z celem projektu oraz metodami pracy.

Mieli za zadanie:

- przedstawić  z czym kojarzy im się słowo „apps”,

- dobrać się w drużyny  i ustalić jaką rolę będą sprawować w czasie trwania projektu: lidera, grafika, projektanta, programisty, menadżera czy osoby odpowiedzialnej za kontakt z mediami,

- zastanowić się nad stworzeniem idei, prototypu oraz działającej aplikacji mobilnej.

Poprzez udział w programie uczniowie uczą się kreatywnego myślenia, przedsiębiorczości i przede wszystkim poznają podstawy programowania.

• Apps for Good w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach

•             Nasza szkoła rozpoczyna pracę w projekcie Apps for Good. Jest to projekt, podczas którego prowadzone są kursy dla nauczycieli niezwiązanych z nauczaniem informatyki, a ich celem jest zwiększenie zainteresowania i używania narzędzi internetowych podczas lekcji. Eksperci z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Stanów Zjednoczonych pomagają w ramach wolontariatu wdrażać nowe technologie do sal lekcyjnych. Poza tym inspirują uczniów, zachęcając do większego zaangażowania w proces uczenia się.

Co więcej nasza szkoła jest jedną z trzech w Polsce, którym udało się przyłączyć do tej międzynarodowej współpracy. Oprócz nas projekt będą realizować tylko dwie szkoły z Gdyni. |Będzie on obejmował 30 godzin od października 2017 r do maja 2018 r, a także dodatkowe spotkania/szkolenia dla uczniów i nauczycieli w Gdyni. Naszymi opiekunami w Polsce będą eksperci z Thomson Reuters, którzy także pro bono będą czuwali nad naszym rozwojem w technologii internetowo-komputerowej.

Założeniem jest także stworzenie przez uczniów aplikacji, która będzie brała udział w konkursie. Zespół zwyciezców zostanie zaproszony do Wielkiej Brytanii, aby zaprezentować swój produkt – aplikację.

Konkurować będziemy z wieloma szkołami z Portugalii, USA oraz Wielkiej Brytanii.

W tym celu do pracy przystępuje trzech nauczycieli: Pani Magdalena Lis, Pan Maciej Mijewski oraz Pani Joanna Charczun. Zajęcia będą odbywały się popołudniami  jeden raz w miesiącu (w piątki) i będą trwały 4 lekcje. Docelowo wokół jednego nauczyciela zgromadzi się pięciu uczniów w podobnym wieku i każdy z trzech zespołów zacznie oddzielną pracę nad stworzeniem aplikacji w języku angielskim. Szkolenia oraz spotkania z uczniami będą także odbywały się w języku angielskim. Ważnym celem jest tu także wprowadzenie dziewcząt do pracy w środowisku komputerowym.

24.10.2017 roku nauczyciele udadzą się na pierwsze szkolenie w Gdyni, podczas którego odbędzie się również spotkanie wszystkich uczestników projektu w Polsce, spotkanie z opiekunem szkoły z ramienia Thomson Reuters Panią Ewą Jaremczuk oraz webinarium z opiekunem z Wielkiej Brytanii, Panią Donną Hay z Education Community z AFG.

Link do strony:

www.appsforgood.org