Tekst

konkurs - „Młodzi o surowcach mineralnych”

Robert i Wiktor Woronin zostali zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu „Młodzi o surowcach mineralnych”. Chłopcy napisali scenariusz konkursowy. Powstał on na podstawie wymyślonej historii dwóch braci chcących uzbierać pieniążki na wymarzony sprzęt.
          Wiadomości na temat miedzi, o której pisali zdobywali od swoich dziadków, którzy zajmują się zawodowo recyclingiem metali kolorowych oraz z internetu.

W dniach 9-10 marca 2017 r. Robert i Wiktor uczestniczyli w warsztatach geologiczno-filmowych w Warszawie, które były II etapem konkursu. Zajęcia odbywały się na terenie Muzeum Geologicznego w Warszawie. Pierwszego dnia odbyły się wykłady na temat soli kamiennej, miedzi i węgla brunatnego. Następnie chłopcy uczestniczyli w niezwykle interesujących warsztatach z Panią Marią – reżyserem, która w sposób bardzo przystępny i ciekawy przybliżyła tematykę procesu produkcji i postprodukcji filmu. Pani Maria zapoznała także słuchaczy z technikami przygotowywania scenariuszy filmowych. Swoje wykłady opierała na konkretnych przykładach pokazując i omawiając takie filmy jak „Matrix”, „Leon Zawodowiec” czy „Titanic”. W godzinach wieczornych odbyły się jeszcze praktyczne warsztaty z aktorem – Panem Piotrem, który próbował wydobyć talent aktorski z każdego uczestnika. Młodzież miała za zadanie odegrać scenkę, którą „trenuje się” na zajęciach pierwszego roku Wyższej Szkoły Filmowej.

Drugiego dnia uczestnicy warsztatów w towarzystwie Pani Marii – reżyser, kamerzystów, oświetleniowców i operatów dźwięku nagrywali Lib-dub czyli jedno długie ujęcie do piosenki „Happy”.

Nagrodą główną w konkursie jest realizacja filmu w oparciu o scenariusz, który napisali nasi uczniowie.