Wyśpiewane trzy puchary

• Nagłówek

• Wmurowanie kamienia węgielnego

Dnia 29 maja 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod nowe skrzydło szkoły. Akt erekcyjny podpisali: Wójt Gminy Słupsk – Pani Barbara Dykier, przewodniczący Rady Gminy Słupsk – Pan Mirosław Klemiato, dyrektor szkoły w Siemianicach – Pani Danuta Konkol, skarbnik Rady Rodziców - Pani Katarzyna Cecko, inspektor - Pan Krzysztof Grabowski, właściciel firmy SUMABUD - Pan Roman Małkiewicz, architekt - Pan Piotr Bockenheim oraz sołtys - Pan Antoni Sobczyk.

Akt erekcyjny umieszczono w kapsule czasu, która została wmurowana w fundamenty budynku. Znalazły się tam także: informacje o szkole i miejscowości, zdjęcia uczniów i nauczycieli, egzemplarz Gazety Gminnej, współczesne monety, praca plastyczna ucznia Leonarda Piszcza z konkursu „Jak wyobrażasz sobie życie za 100 lat” oraz prace literackie z konkursu „List do ludzi przyszłości” opisujące współczesne życie w 2018 roku, których autorami są uczniowie: Franciszek Strączewski, Mateusz Skrzypczyk oraz Oskar Frączkiewicz. W kapsule znalazł się również list nauczyciela Marcina Chachuły – Domańskiego.

• zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
        • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk