„Zaplątani w sieci”

Dorasta młode pokolenie użytkowników, którzy bez Internetu nie wyobrażają sobie życia. Ważną rolą osób dorosłych jest pokazywanie dzieciom i młodzieży jak rozsądnie z niego korzystać.  Uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej obejrzeli spektakl „Zaplątani w sieci”. Sztuka wystawiana przez Teatr Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa ma na celu udowodnić dzieciom oraz młodzieży,  że Internet i nowe technologie to jedynie niewielki dodatek do naszego życia. Rozsądne korzystanie z Internetu bez wątpienia pozwala zaoszczędzić czas, jest też źródłem rozrywki. Nie wszystkie jednak treści  są wiarygodne,  wartościowe i bezpieczne dla użytkownika. Istnieje także ryzyko uzależnienia od korzystania z Internetu. Michał, główny bohater spektaklu zauważa, że poza telefonem oraz światem wirtualnym istnieje życie i jest dużo ciekawsze. Zaczyna odkrywać je na nowo, a także doceniać jego wartość.