Aktualności

     • Złote szkoły NBP

     • W dniu 27 marca przeprowadziliśmy w klasach siódmych debatę na temat wad i zalet pieniędzy elektronicznych i tradycyjnych.
      Debata przeprowadzona została w ramach realizacji projektu Złote Szkoły NBP, do którego zgłosiła się nasza szkoła. Ekipa stojąca za pieniądzem elektronicznym broniła jego nowoczesności, łatwości, braku podatności na uszkodzenia. Drużyna stojąca za pieniądzem tradycyjnym w jego zaletach wymieniła łatwość kontroli nad wydatkami, brak opłat dodatkowych związanych z obrotem gotówką, możliwość posługiwania się pieniędzmi pomimo awarii czy cyberataków. Jednak obie drużyny doszły do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie posługiwania się dwoma rodzajami pieniędzy.

     • CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY

     • Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Edukacja na miarę czasu zaprasza wszystkich serdecznie na CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY w duchu lat dwudziestych, który odbędzie się 4 lutego 2023r. w Domu Weselnym Felix (ul. J. Bauera 1 w Słupsku). Cena biletu 230 zł za osobę. Bilety są dostępne w sekretariacie szkoły.

     • Zawody gminne w mini siatkówce chłopców

     • W dniu 03.12.2022 r. w Głobinie odbyły się zawody gminne w mini siatkówce chłopców. W turnieju udział brali zawodnicy ze szkół podstawowych z Jezierzyc, Głobina, Bierkowa i Siemianic. Zespół Szkolno Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach, który osiągną ogromny sukces wygrywając cały turniej bez straty seta, reprezentowali:

      Jan Dąbrowski, Dawid Miszk, Jakub Piwowarski, Aleksander Kacprzak, Maksymilian Ringwelski, Piechowski Filip, Szymon Szymański i Marcel Sokołowski.

      Serdecznie gratulujemy!!!!!

     • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2022-12-01

     • „Święta godne, a nie głodne”

       

      W ostatni listopadowy weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

      Przed Bożym Narodzeniem chętnie otworzyliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

      W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

      Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii !!!

     • Finał Powiatu Słupskiego w tenisie stołowym!

     • Finał Powiatowych zawodów w tenisie stołowym odbył się w Szkole Podstawowej  w Łupawie. Wszystkie mecze były wyrównane i bardzo bardzo zacięte.  Wszyscy walczyli do ostatniej piłeczki.🏓🏓🏓 Drużyny naszej szkoły w składzie:

      Aleksandra Burak i Oliwia Zwolak (Igrzyska Dzieci) i Wiktoria Wrzesień i Nikola Nowak (Igrzyska Młodzieży) zajęły czwarte miejsce.

      Aleksander Kacprzak i Filip Piechowski (Igrzyska Dzieci) oraz Dawid Motyka i Gracjan Herman (Igrzyska Młodzieży) zajęli szóste miejsce.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SŁUPSKU

     • Wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny 1 listopada  wzięli udział w kweście  na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

      Podczas akcji wolontariusze w żółtych chustach zebrali na słupskim cmentarzu ponad 160 tys. zł – jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum.

      Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład 8870,86 zł w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!

     • Spotkanie autorskie z Przemysławem Kacą

     • W dniu 03.11.2022 roku z inicjatywy biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Kacą.

      W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas IV – VIII. Przemysław Kaca jest autorem książki „Hip-hop jako narzędzie do resocjalizacji młodzieży”, „Sny z betonu” oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych. Wydawałoby się, że w rapie nie powinniśmy szukać wzorców. Wielu osobom hip-hop kojarzy się wyłącznie z wulgarnością, przestępczością i brakiem tolerancji, ale Przemysław Kaca udowadnia, że wcale tak być nie musi. Jako pomysłodawca projektu Hip-Hop Druga Szansa, wykorzystuje tę kulturę do realizacji działań edukacyjno-profilaktycznych w placówkach oświatowych i resocjalizacyjnych. Pasjonuje się kulturą hip-hopu, którą łączy ze swoją działalnością edukacyjno-profilaktyczną. W ramach projektu Hip-hop Druga Szansa realizuje spotkania warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przemysław Kaca pracuje w systemie instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej, obecnie w PCPR w Słupsku jako koordynator rodzinnej pieczy zastępczej. Od 2021 r. współtworzy i pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Latorośli. Organizował Festiwal Praw Dziecka w Słupsku.

      Spotkanie odbyło się w auli widowiskowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Cz. Miłosza w Siemianicach i spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej, czego dowodem były liczne pytania kierowane do pana Przemysława Kacy.

     • III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA  VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

     • 27 października w Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA  VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Akcja ta realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”,a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Zanim przystąpiono do akcji rozwieszono w szkole plakaty promujące to wydarzenie. Ponadto w każdej klasie nauczyciel biblioteki przekazał szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w szkole. W tym dniu na dużej przerwie międzylekcyjnej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zabrali ze sobą książkę , którą wcześniej wypożyczyli w bibliotece szkolnej, a następnie usiedli gdzie , kto mógł w sali lekcyjnej, na korytarzu, na boisku szkolnym i przez całą przerwę czytali wybraną przez siebie książkę.

      Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchano książki czytane przez swoich   koleżaneki i kolegów. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole.  Celem akcji była promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą z nadzieją, że będzie ona wpisana na stałe w kalendarz życia szkoły.

     • Budzimy do misji – Niedziela Misyjna

     • Niedziela 23 października 2022r. rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym. W przygotowanie Niedzieli Misyjnej włączyli się wolontariusze naszej szkoły w ramach innowacji pedagogicznej „Budzimy do misji”. Pięknie przygotowali wystrój kościoła, który przedstawiał misjonarzy całego świata oraz kolorowe świece, których kolory symbolizują poszczególne kontynenty Ziemi.

      Podczas liturgii Mszy świętej sprawowanej przez ks. Mirosława Koniecznego wolontariusze klasy czwartej przybyli w strojach „misyjnych” czyli zbliżonych do tych, w jakich chodzą ubrani ich rówieśnicy w rozmaitych zakątkach świata. Do misji nawiązywało oczywiście  kazanie, na którym dzieci opowiadały o ciężkim życiu ich rówieśników na innych kontynentach.

      W barwnej procesji z darami do ołtarza przyniesiono świecę, owoce, kwiaty, chleb, ryż, ziarna kukurydzy, wodę i wino. Był to bardzo uroczysty moment Eucharystii.

      Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy tak chętnie włączyli się do pomocy w przygotowanie tak pięknej uroczystości!!!

     • „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,TAK SZYBKO ODCHODZĄ”

     • Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Zapalamy wówczas znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na grobach powstańczych, w kwaterach żołnierskich, na bezimiennych często polnych i leśnych mogiłach żołnierzy, na miejscach kaźni, pod pomnikami i tablicami poświęconymi pamięci poległych we wszystkich wojnach – przy których bardzo często wystawiane są warty honorowe. Płoną wreszcie znicze na grobach ludzi szczególnie dla Polski zasłużonych w dziedzinie nauki, kultury i działalności społecznej.

      Szkolny Klub Wolontariuszy przeprowadził w szkole symboliczną zbiórkę zniczy, by 22 października  zapalić je na grobach osób, które swoją postawą zasłużyły sobie na naszą troskę i pamięć, a także by na każdym opuszczonym grobie znalazło się światełko pamięci o zmarłym.

      Wszystkim, którzy zechcieli wspomóc ten szlachetny cel, serdecznie dziękujemy!

     • Gramy i ćwiczymy nasze artykulatory

     • Dzieci podczas zajęć logopedycznych razem z panią logopedą opracowały grę logopedyczną. W ciekawy sposób ćwiczyliśmy artykulatory. Nasz język zamieniał się w kobrę, konika, motylka. Śpiewaliśmy fragmenty piosenek prawidłowo pionizując język, wykorzystując sylabę la. Policzki były jak balonik. Wspieraliśmy ćwiczenia pionizacji języka gestem, a także wykorzystywaliśmy podczas zajęć elementy metody  integracji sensorycznej. Dzieci miały okazję porywalizować ze sobą,  lepiej się poznać. Zajęcia sprzyjały integracji uczestników poszczególnych grup terapeutycznych. Nie zabrakło uśmiechu 😊 oraz spontanicznej dziecięcej radości.

     • DZIĘKUJEMY!!!

     • Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zakupić pyszne ciasta, babeczki, tosty i galaretki. Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebraliśmy 1763 zł!!!

      Zebrane pieniążki przeznaczymy na rzecz seniorów z Siemianic.

      Szczególne podziękowania za okazany czas i bezinteresowną pomoc kierujemy do p. Ani Trompeteler, p. Bożenki Żukowskiej i p. Agatki Dudzic.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy bezinteresownie upiekli te wszystkie pyszne ciasta, babeczki, rogaliki….

      WARTO POMAGAĆ!!!

     • Rozpoczęcie terapii logopedycznych

     • Uczniowie zerówki oraz klas I-III szkoły podstawowej od tego tygodnia mogą uczestniczyć w zajęciach logopedycznych. Kwalifikacja dzieci odbyła się na podstawie diagnoz logopedycznych, przeprowadzonych we wrześniu. Logopeda prowadzi zajęcia w małych grupach terapeutycznych stosując zasadę indywidualizacji zgodnie z potrzebami poszczególnych uczestników. Jednostka zajęć składa się z części ćwiczeń przygotowawczych: oddechowych, słuchowych, fonacyjnych, a także typowo logopedycznych służących wywołaniu i utrwaleniu poszczególnych głosek, które uczeń w mowie realizuje nieprawidłowo.

     • Zajęcia w ramach Laboratoriów Przyszłości

     • W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach od zeszłego roku realizowane są zajęcia w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości. Od września tego roku uczniowie mogą uczęszczać na zajęcia z robotyki oraz studia wizyjnego, na których mają do czynienia z najnowocześniejszym sprzętem w naszej szkole. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności z zakresu projektowania i programowania robotów, obsługi sprzętu telewizyjnego, okablowania czy oświetlenia. Zajęcia realizowane są dla wszystkich klas w wymiarze dwóch godzin w tygodniu.

      #laboratoriaprzyszłości

      #laboratoriaprzyszlosci

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     • Dnia 29 IX 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie klas I  zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej oraz obchodzenia się z książka. Następnie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Kot w butach.

      Po egzaminie i części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

      Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do szóstej klasy. Zapraszamy wszystkie dzieci!!!!!

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
   • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
   • +48 59 8471856
   • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
   • NIP 839-28-15-823
   • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej
 • Librus Synergia