Aktualności

     • Gratulacje👏

     • Uczeń kl. 4 - Iwo Kamiński otrzymał tytuł LAUREATA za zajęcie 4 miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki -  OLIMPUS  sesja jesienna.
      Nauczycielem przygotowującym ucznia do konkursu jest Pan Sebastian Winsztal. 
      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 
      Brawo! 👏

     • Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Urzędzie Gminy Słupsk

     • W dniu 10.01.2022 r. odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Urzędzie Gminy Słupsk. Na sesji został ustalony podział budżetu między szkoły. Dodatkowo poruszony został temat przyłączenia okolicznych wiosek do miasta Słupska. Uczniowie mieli możliwość zadania pytań i własnej wypowiedzi. Został ustalony kolejny termin sesji, która dotyczyć będzie właśnie tego zagadnienia.

     • Drodzy Rodzice,

     • serdecznie zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami zgodnie z załączonym harmonogramem. Wszystkie zebrania odbędą się w nowym skrzydle szkoły (I piętro). Rodzice będą wpuszczani do szkoły wejściem nr IX - od strony boiska. Na terenie szkoły oraz podczas zebrania obowiązuje  reżim sanitarny (maseczki, dezynfekcja).

      Załącznik

     • KIERMASZ „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

     • W czasie Bożego Narodzenia otwieramy się na drugiego człowieka, darząc go tym, co mamy najlepszego, po prostu składamy sobie najlepsze życzenia. W tej atmosferze Szkolne Koło Caritas przygotowało wykonane przez siebie kartki świąteczne o Bożym Narodzeniu, które rozprowadzaliśmy w grudniowe niedziele przy parafii. Mamy nadzieję, że nasze kartki dały dużo radości, tym, którzy je otrzymali. A dzięki zebranym funduszom my możemy nieść pomoc innym. Pamiętajcie, dobro zawsze wraca!

     • Nowy rekord międzynarodowy w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie"

     • Z radością i wyrazami uznania składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach, którzy wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". 1867 placówek z Polski i świata w październiku 2021 roku biło rekord w czytaniu na przerwie. Pregnę poinformować, że został ustanowiony nowy rekord międzynarodowyi wyniósł on 377 tysięcy 586 osób czytających przerwie.

      Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

      Serdecznie dziękuję i gratuluję!

     • Szkolny konkurs "List do Świętego Mikołaja"

     • Z radością informujemy, że Jury w składzie Katarzyna Praszczak i Jarosław Daniluk ocenili nadesłane prace na szkolny konkurs "List do Świętego Mikołaja".

      I miejsce zajęła Iga Stawasz z klasy VIbII miejsce zajęła Lena Cyprych z klasy VIbIII miejsce zajął Flavio Postiglione z klasy VI b.

      Dyplomy i nagrody książkowe wręczone zostaną po przerwie Świąteczno- Noworocznej.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt.

     • Jasełka w naszej szkole

     • Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Młodzież i dzieci spotykają się na klasowych wigiliach,  łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy…..robi się ciepło…..cieplutko………i bardzo świątecznie.
      Jak co roku, tak i teraz w naszej szkole przygotowano inscenizację z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Program jasełek przedstawiał w sposób oryginalny i bardzo wymowny objawienie Daru Bożego Narodzenia.
      Piękna dekoracja, bardzo starannie przygotowane stroje aniołów i innych postaci występujących w programie przyciągały uwagę oglądających. Chór szkolny pod kierunkiem p. Andrzeja Praszczaka przygotował śliczne kolędy i pastorałki, które wzbogaciły jasełka.
      Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
      „Niech w tę świętą noc Bożego Narodzenia 
      Do każdego z nas przyjdzie Chrystus.
      Niech swoją mocą wspiera nasze wysiłki,
      Niech wniesie w nasze życie miłość i radość,
      Niech da nam światło, abyśmy szli właściwą drogą.”

     • 30 finał WOŚP

     • Przejrzyj na oczy - to hasło 30 finału WOŚP. Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenie wzroku u dzieci.
      Puszka,którą będzie można wypełnić pieniążkami dostępna jest na holu szkoły.
      Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

     • Mikołajkowy Kiermasz Książki

     • W dniu 06.12.2021 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbył się Mikołajkowy Kiermasz Książki.

      Kiermasz zorganizowany został przez bibliotekę szkolną i był kierowany głównie do uczniów klas młodszych. Uczniowie mogli zakupić książki, kolorowanki z naklejkami, rysowanki o tematyce świątecznej. Celem kiermaszu była promocja książki i czytelnictwa w środowisku szkolnym. Książka jest zawsze dobrym prezentem, dlatego kiermasz został zorganizowany w dniu Świętego Mikołaja.

     • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego❗️❗️❗️

     • W dniach 20-21.11.2021 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na pływalni Akademii Morskiej w Gdyni. Stawiły się najlepsze kluby naszego województwa w liczbie 18, a w tym 265 zawodniczek i zawodników. Łącznie 1123 indywidualne starty nie licząc sztafet. 
      ➡️Hubert Łapko (2008) z klubu Skalar Słupsk 
       -stylem 100 klasyczny zajął III miejsce 1.25.14,
      -stylem 50 klasyczny 38.26 zajął IV mc
      -stylem 200 klasyczny 3.03.39 zajął IV mc
      Warto zaznaczyć, iż pozostali zawodnicy zaprezentowali się również z bardzo dobrej strony często poprawiając swoje wyniki życiowe. Niektórym niewiele zabrakło do zdobycia upragnionego medalu, a IV miejsce dało siłę do jeszcze większej wytrwałości w codziennych treningach i poświęceniu w dążeniu do celu.    👏💪😁

     • Gminna Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym

     • W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Siemianicach  rozgrywane były gminne zawody w tenisie stołowym.  
      Naszą szkołę reprezentowali:
      - w kategorii dziewcząt (rocznik 2007 - 2008) Anna Grzegorczyk i Anna Wasilewska, zajęły one II miejsce , 
      - w kategorii chłopców (rocznik 2007 - 2008) Jakub Szczegielniak i Jerzy Piekarski, którzy również zajęli II miejsce.
      Gratulujemy! 🙂

     • V Ogólnopolski Konkurs Internetowy "Szach Maks"

     • Znamy już wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Internetowego Szach Maks. Najwięcej punktów z naszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie zdobył Iwo Kamiński (66pkt), który zdobył I miejsce w województwie wśród uczniów klas czwartych i wygrał bezpłatny udział w konkursie w przyszłym roku, brawo!  👏👏👏  Kolejni czwartoklasiści to Eryk Piekarski (miejsce III w województwie) i Maciek Kniaź (miejsce IV). Wśród szóstoklasistów, Lena Cyprych zdobyła I miejsce w województwie, Kuba Kniaź II, a Flavio Postiglione IV. 

      Wielkie brawa dla naszych szachistów! 👏👏👏

     • Stypendia Wójta i Marszałka za pracę w roku szkolnym 2020/2021

     • W dniu 29.10.2021 r. w ZSP w Siemianicach odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Wójta najzdolniejszym uczniom. Pani Dyrektor Danuta Konkol w imieniu Pani Wójt, dumna z naszych podopiecznych przekazała uczniom listy gratulacyjne oraz poinformowała uczniów o otrzymanych stypendiach marszałkowskich . W uroczystości wzięli udział rodzice. Dziękujemy im za obecność. 

      Stypendia Wójta odebrali: Burakiewicz Nikola, Cyprych Lena, Grabowska Izabela, Jackowiak Patrycja, Jańczak Franciszek, Jańczak Maksymilian, Matis Igor, Mijewska Anna, Piszcz Antonina, Postiglione Flavio, Rojek Patryk, Semenyszyn Adam, Stasiński Wiktor, Stawasz Iga, Winsztal Wiktoria, Worona Hanna.

      Uroczyste wręczenie Stypendiów Marszałka odbędzie się w Gdańsku. Na 825 złożonych wniosków o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorski Program Pomocy Stypendialnej – III Edycja”, 453 osoby otrzymały stypendia, w tym 3 uczniów naszej szkoły: Patrycja Jackowiak, Wiktor Stasiński, Maksymilian Jańczak.
      Ponadto Patrycja Jackowiak otrzymała drugie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego Finansowanych z Budżetu Województwa Pomorskiego. Na 159 wniosków, 33 uczniów otrzymało stypendium, w tym Patrycja Jackowiak. 

      Gratulujemy uczniom naszej szkoły, absolwentom oraz ich rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do ich sukcesu.

     • Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal

     • Z wielką radością informuję, że nasza placówka została zgłoszona przez rodziców oraz uczniów do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie pomorskim jest prowadzony przez ,,Dziennik Bałtycki". 

      Jednocześnie informuję, że do tytułu Nauczyciel na Medal nominacje otrzymali nauczyciele naszej szkoły: Pan Sebastian Winsztal oraz Pan Leszek Linmann. 
      Bardzo dziękuję rodzicom oraz uczniom za to  miłe wyróżnienie naszej szkoły i docenienie trudnej  oraz pełnej wyzwań pracy nauczycieli. 

      Jednocześnie zachęcam do glosowania, które rozpocznie się już dziś - 25 października 2021 od godz. 12:00 

      Zagłosujcie na Pana Leszka i Pana Sebastiana!


      Zagłosujcie na naszą szkołę!
       

      Wszystko w Waszych rękach! 😉
      Pozdrawiam, Danuta Konkol 😊

     • Brawo! 👏 Gratulujemy!!!😊

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody Wójta Gminy Słupsk dla Dyrektorów oraz Nauczycieli. Serdecznie wszystkim gratulujemy, i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych.🌼🌼

     • AKCJA „ZAPAŁKA NIE OGRZEJE”

     • W październiku przez trzy kolejne niedziele braliśmy udział w ogólnopolskiej Akcji „Zapałka nie ogrzeje”. Kwestując po Mszach świętych przy kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach zbieraliśmy ofiary na zakup opału na zimę dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej, pochodzących z naszej parafii. Każdy ofiarodawca otrzymał symboliczne pudełko zapałek.

      W akcji bardzo aktywnie zaangażowali się wszyscy członkowie SKC.

     • PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

     • 11 października Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach przystąpił do II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI I VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

      Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Zanim przystąpiono do akcji rozwieszono w szkole plakaty promujące to wydarzenie. Ponadto w każdej klasie nauczyciel biblioteki przekazał szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w szkole.

      W tym dniu na dużej przerwie międzylekcyjnej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zabrali ze sobą książkę , którą wcześniej wypożyczyli w bibliotece szkolnej, a następnie usiedli gdzie, kto mógł sali lekcyjnej, na korytarzu, na boisku szkolnym i przez całą przerwę czytali wybraną przez siebie książkę. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchano książki czytane przez swoich   koleżanki i kolegów. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole.  

      Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą z nadzieją, że będzie ona wpisana na stałe w kalendarz życia szkoły.

     • XIX Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego

     • W sobotę - 18 września w hali lekkoatletycznej na stadionie 650-lecia przy ul. A. Madalińskiego w Słupsku odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, startowało ogółem 209 zawodników. 

      Wszyscy potwierdzili duże umiejętności staczając wiele zaciętych i widowiskowych walk. 

      Duży sukces osiągnął uczeń klasy III b – Wojtek Bielawa, 
      zdobywając I miejsce w swojej kategorii wagowej. 
      Gratulujemy Wojtkowi i życzymy dalszych sukcesów!

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     • 27 września 2021 roku w auli widowiskowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

      Po wprowadzeniu uczniowie zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki, przez bibliotekarza Jarosława Daniluka, a pani Dyrektor Danuta Konkol wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Nowi czytelnicy zadowoleni obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.

      Jarosław Daniluk

     • Infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pedagogów

     • Szanowni Państwo,
      w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, będzie kontynuowana pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnione im adekwatne wsparcie psychologiczne.
      Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
   • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
   • +48 59 8471856
   • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
   • NIP 839-28-15-823
   • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej
 • Librus Synergia