STYPENDIA

• STYPENDIUM WÓJTA GMINY SŁUPSK

Stypendium przeznaczone jest dla uczniów wybitnie zdolnych pobierających naukę w szkołach znajdujących się na terenie Gminy Słupsk, bez względu na miejsce zamieszkania ucznia.

Warunki konieczne do uzyskania stypendium

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie kl. I - III szkoły podstawowej, którzy osiągnęli jedno z wymienionych kryteriów:

1) są laureatami lub finalistami, zajmując jednocześnie minimum III miejsce podczas olimpiad, konkursów, turniejów na szczeblu co najmniej powiatowym,

2) otrzymali najwyższy wynik z testu wiedzy trzecioklasisty, jednak nie niższy niż 90 %;

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie kl. IV - VIII szkoły podstawowej, którzy na świadectwie ukończenia danej klasy otrzymali w wyniku klasyfikacji na zakończenie roku szkolnego średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych wynoszącą:

1. W klasach IV-VI szkoły podstawowej- co najmniej 5,50,
            2. W klasach VII-VIII szkoły podstawowej – co najmniej 5,30

Dodatkowo uczeń składa kopie zaświadczeń i dyplomów potwierdzających osiągnięcia w konkursach, w szczególności osiągnięcia na szczeblu co najmniej wojewódzkim w olimpiadach przedmiotowych (finaliści, laureaci), pozostałych konkursach (plastycznych, muzycznych) lub sportowych.