HISTORIA

    • HISTORIA SZKOŁY

        • 04.09.2023 r.
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

            Czwartego września 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Cz. Miłosza w Siemianicach rozpoczął się drugi rok urzędowania Dyrektora szkoły pana Pawła Dajera, funkcję wicedyrektor będzie nadal pełnić pani Maria Nowak oraz została powołana druga wicedyrektor pani Malwina Kaczmarowska. Miejmy nadzieję, że ten rok zaskoczy nas pozytywnie i będzie bardzo twórczy.

            W tym roku do naszej szkoły uczęszcza 537 uczniów. Jest nas coraz więcej!

            Kadra w roku szkolnym 2023/2024

            Dyrektorzy:

            Paweł Dajer - Dyrektor szkoły

            Maria Nowak - Wicedyrektor szkoły 

            Malwina Kaczmarowska - Wicedyrektor szkoły 

            Nauczyciele: Augustyniak Małgorzata, Bednarek Sylwia, Bogusz-Życzkowska Krystyna, Chachuła-Domański Marcin, Cholawo Magdalena, Brzykcy Izabela, Daniluk Jarosław, Gaik Anna, Grus-Domagała Małgorzata, Jańczak Judyta, Jóźwiak Monika, Juchniewicz Małgorzata, Kurowska -Maciak Bożena, Kuśnierczak Agata, Kujawka Agnieszka (urlop zdrowotny), Lis Magdalena, Malinowska Monika, Matejko Anita, Medwid Kamila, Mijewski Maciej, Niedbajło Marta, Paszun Andrzej, Pioterek Justyna, Piórkowski Michał, Praszczak Andrzej, Praszczak Katarzyna, Pryciak Elżbieta, Przybyłowicz Katarzyna, Radzewicz Rafał, Rokuszewska Anna, Rubaj Magdalena, Rybak Tomasz, Siupik- Winiszewska Małgorzata, Stodulska Ewa, Sulej Anita, Szczepańska Monika, Sztark Agata, Szulta Monika, Szydło Agnieszka, Świebodzińska Karolina, Tabała Małgorzata, Tomaszewska Dorota, Wawrzyniak Katarzyna, Winsztal Sebastian, Wojdziak Renata, Woźniak Izabela.

            Pomoce nauczyciela: Trompeteler Anna, Brzezińska Olga

            Pracownicy obsługi i administracji: Śmigiel Karolina, Zajko Teresa, Woronowicz Kamila, Struska Ewelina, Dudzic Agata, Dydyna Katarzyna, Bujok Renata, Bukowińska Marzena, Chwarzyńska Lucyna, Świdzińska Monika, Żukowska Bożena, Goliszek Wioletta, Stencel Danuta, Wolak Dariusz.


             

        • 23.05.2023r. - 25.05.2023r.
          • Dali radę!!!- egzamin ósmych klas

             

            Nasi ósmoklasiści (65 uczniów – klasa VIIIa,VIIIb, VIIIc) w dniach 23-25.05.2023r.

            przystąpili do egzaminów z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas edukacji w szkole podstawowej. Przez cały rok szkolny co miesiąc uczestniczyli w próbnych egzaminach z tych przedmiotów, więc ze spokojem podeszli do pisanie.

            Dyrektor szkoły Pan Paweł Dajer oraz Wicedyrektorka Pani Maria Nowak, na kilka minut przed rozpoczęciem tego ważnego egzaminu, życzyli uczniom powodzenia oraz połamania piór! Wszyscy przystąpili do egzaminu. Wyniki na początku lipca.

        • 01.09.2022
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

             

            Pierwszego września 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Cz. Miłosza w Siemianicach rozpoczął się nowy etap w historii szkoły, ponieważ urząd Dyrektora szkoły objął pan Paweł Dajer, natomiast funkcję wicedyrektor będzie pełnić pani Maria Nowak.

            W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy nowemu panu dyrektorowi wielu sukcesów w pracy, nieustających powodów do dumy z osiągnięć uczniów i absolwentów szkoły, stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej oraz pracowników obsługi i administracji.

            Cała społeczność szkolna ma również nadzieję, że będzie to czas spokoju, pokoju, bez pandemii, czas zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i radosnego przebywania ze sobą w murach szkoły

                    

             

        • 17.10.2022 r.
          • Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

            17 października 2022r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Czesława Miłosza odbyły się gminne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Udział w nich wzięła Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier, Radni Gminy Słupsk, Dyrektorzy Publicznych i Niepublicznych przedszkoli i szkół.

            Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy otrzymali stypendium Wójta Gminy Słupsk oraz nauczyciele, którzy otrzymali nagrody.

            Podczas uroczystości ślubowanie złożyli również nowo mianowani nauczyciele. Wydarzenie uświetnił występ dzieci z klas drugich i trzecich oraz sztuka pt. Wszystkiego najlepszego w wykonaniu grupy teatralno-muzycznej Podwórko.


            Zapraszamy do galerii.

        • 26.08.2022
          • Przekazanie symbolicznego klucza do ZSP w Siemianicach

            26 sierpnia 2022 roku odbyło się spotkanie z pracownikami szkoły, podczas którego ustępująca Pani Dyrektor Danuta Konkol wręczyła symboliczny klucz do szkoły swojemu następcy Panu Pawłowi Dajerowi. Wręczając go, życzyła nowemu Dyrektorowi... ,, by klucz otwierał serca uczniów i pracowników". Podkreśliła, że kluczem do sukcesu szkoły w Siemianicach jest wspaniała atmosfera, świetna kadra oraz zrozumienie i zaufanie do pracowników.

             

                                                 

             

        • 22.06.2022
          • Pożegnania nadszedł czas....

            W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Siemianicach odbyła się niezwykła uroczystość. Po 25 latach pracy na emeryturę odchodzi Pani dyrektor Danuta Konkol. To dzięki niej ta niewielka wiejska szkoła zmieniła się w największą i najlepszą placówkę oświatową w Gminie Słupsk. Spod jej skrzydeł wyszło wielu wybitnych uczniów, a szkoła odnosiła niezliczone sukcesy na polu naukowym. Jako doskonały menedżer i gospodarz zawsze dbała o dobro dzieci, nauczycieli, rodziców i pracowników obsługi. Każdy kolejny rok przyczyniał się do rozwoju szkoły i przynosił jej zasłużone uznanie. Pani dyrektor latami pracowała na pozytywny wizerunek placówki, była pomysłodawczynią szeregu cennych inicjatyw społecznych, przyczyniała się do realizacji śmiałych projektów edukacyjnych, jak i inwestycyjnych. Jej niespożyta energia, optymizm i życzliwość pozwalały przetrwać trudne chwile i dodawały sił. Aby podziękować za ten ogromny trud i wysiłek w kierowaniu szkołą na uroczystość przybyli wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie i wielu ważnych gości: Pani Wójt Barbara Dykier, dyrektor szkoły w Jezierzycach - Pan Łukasz Koss, dyrektor szkoły we Włynkówku - Pani Jolanta Kołtuniak, dyrektor sąsiadującego przedszkola Bajka - Pani Monika Szymczak, dyrektor Centrum Kultury Gminy Słupsk - Pan Zbigniew Gach, Rada Rodziców, Młodzieżowa Rada Gminy, przedstawiciele grona pedagogicznego i emerytów, ksiądz proboszcz Mirosław Konieczny, Pan sołtys Antoni Sobczyk. Goście bardzo osobiście żegnali panią dyrektor, popłynęły łzy wzruszenia. Historia szkoły w Siemianicach już na zawsze będzie związana z osobą pani Danuty Konkol, która oddała jej całe swoje serce i przez ćwierć wieku godnie reprezentowała jako wzorowy dyrektor, mentor, opiekun i przyjaciel każdego członka społeczności szkolnej.

            Zapraszamy do galerii: https://zssiemianice.edupage.org/album/#photos:album:1647

            Zapraszamy do obejrzenia filmu z pożegnania naszej Królowej https://youtu.be/78AGIFJYrpo 

                  

        • 25.06.2021
          • Rok 2020/2021 był czasem pandemii, nauki  częściowo stacjonarnej, hybrydowej, w większości zdalnej. Uczniowie i nauczyciele poddani byli ciężkiej próbie uczenia i nauczania online. Pojawiało się wiele różnych problemów. W pełnym składzie wszyscy wrócili do szkoły dopiero w maju. Ten czas zostanie zapamiętany przez większość jako jeden z najtrudniejszych lat pracy. Mamy jednak nadzieję, że od nowego roku szkolnego nastąpi stabilizacja.

                                  

             

        • 14.10.2020
          •  

            14 października to szczególny moment dla szkoły - Dzień Edukacji Narodowej. W roku 2020 ze względu na panujące obostrzenia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemianicach był obchodzony hybrydowo.

            O godzinie 12.00 odbyła się Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna on-line, na której gościliśmy Panią Barbarę Dykier- Wójt Gminy Słupsk . Złożyła ona Pani Dyrektor Danucie Konkol i całemu gronu pedagogicznemu gorące życzenia z okazji naszego święta. Wręczyła również Nagrodę Specjalną dla naszej szkoły za bardzo dobrą pracę w roku szkolnym 2019/2020, a szczególnie za rewwacyjne wyniki z egzaminu ósmoklasisty.

                        

             

             

            Pokonaliśmy wszystkie szkoły.

            Wyniki egzaminu.

            Piszą o nas...

            Miał miejsce również moment wręczenia Nagród Dyrektora. Na koniec wszyscy obejrzeli występ grupy teatralno-muzycznej „Podwórko”. Był to „Koncert życzeń” dedykowany wszystkim pracownikom szkoły (filmowanie i montaż – Katarzyna Wawrzyniak, scenariusz i reżyseria – Katarzyna Praszczak, Andrzej Praszczak) - zapraszamy do obejrzenia :)

            O 14.00 Pani Dyrektor spotkała się z pracownikami obsługi i administracji, aby podziękować wszystkim za bardzo ciężką oraz trudną pracę. Zostały również wręczone Nagrody Dyrektora.

            W tym miejscu jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom oświaty zdrowia i siły w realizacji zamierzonych celów!

        • 08.09.2020
          •  

            DZIEŃ Z ŻYCIA UCZNIA W DOBIE PANDEMII

             

            08.09.2020. Drodzy uczniowie! Robimy wszystko, abyście w szkole czuli się szczęśliwi i bezpieczni!

            Niech dowodem na to będzie seria zdjęć zrobiona jednego dnia.

             

            Zapraszamy do galerii.

        • 01.09.2020
          • 01.09.2020. Po prawie pół roku nieobecności w szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Już uroczystość rozpoczęcia była inna niż w latach ubiegłych, ponieważ w czasie pandemii odbywała się z zachowaniem procedur reżimu sanitarnego, a uczniowie uczestniczyli w czterech krótkich apelach w mniejszych grupach. Po apelach uczniowie spotykali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

            Jako pierwsze rok szkolny rozpoczęły klasy siódme i ósme, po nich czwarte, piąte i szóste, później drugie i trzecie, a na końcu pierwszaki. Dzisiaj rozpoczęły też zajęcia nasze przedszkolaki, czyli oddział zerowy. Ogółem w naszej szkole uczyć się będzie 468 uczniów. Całą placówką kontynuować zarządzanie będzie Pani Dyrektor Danuta Konkol, natomiast funkcję Wicedyrektora obejmie Pani Agnieszka Fitowska.

            Wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły życzymy przede wszystkim zdrowia oraz powodzenia w nowym roku szkolnym!

             

                       

            Zapraszamy do galerii.

        • 26.06.2020
          • 26 czerwca 2020. Nareszcie nadszedł tak bardzo oczekiwany przez wszystkich dzień zakończenia roku szkolnego. Był on wyjątkowo trudny. Pandemia wirusa COVID - 19 postawiła wszystkich w sytuacji, której nikt z nas nigdy nie doświadczył. Dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma problemami, choćby z wprowadzeniem nauczania zdalnego. "Z dumą mogę powiedzieć, że wszyscy spisaliśmy się na medal..." - tymi słowami Dyrektor Danuta Konkol rozpoczęła swoje przemówienie wygłoszone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Tylko uczniowie klas VIII - już absolwenci, mogli uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku. Po raz pierwszy transmisja na żywo na FB.

            Zapraszamy do obejrzenia:

            Zakończenie roku klasa 8a

            Zakończenie roku klasa 8b

            W roku szkolnym 2019/2020 w naszej placówce uczyło się 409 uczniów, 119 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, a 36 osób stało się już jej absolwentami.

            Najlepszą klasą okazała się IV b ze średnią 5,06, a troje uczniów z tej klasy uzyskało najwyższą możliwą średnią 6,0. Są nimi:

            - Lena Cyprych,

            - Flavio Postiglione

            - Iga Stawasz

             

            Tytuł Ucznia Roku otrzymała uczennica klasy VIII a Iga Wolska.

             

                      

            Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w tych trudnych czasach. Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanych słonecznych wakacji, absolwentom dostania się do wymarzonych szkół i każdemu z nas rozpoczęcia nauki we wrześniu już stacjonarnie w szkole.

             

            Do zobaczenia we wrześniu!


            Zapraszamy do galerii.

        • 16 - 18.06.2020
          • Ósmoklasiści na start! -16 -18.06.2020

             

            Egzamin uczniów klas ósmych stanowi ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu. To w tych dniach nasi wychowankowie muszą pokonać stres, wykazać się wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi przez cały okres edukacji.

             

            16.06.2020 - 36 uczniów przystąpiło do egzaminu z języka polskiego. Mimo obostrzeń sanitarnych wszystkim dopisywał humor. Wychowawcy starali się rozładować napięcie żartami, dodawali słowa otuchy. Pani Dyrektor udzieliła ostatnich porad, życzyła szczęścia i tradycyjnego połamania piór. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie napiszą najlepiej, jak potrafią.

             

            17.06.2020 - ósmoklasiści zmierzyli się z matematyką. Przez 100 minut trudzili się nad rozwiązywaniem zadań. Atmosfera przed rozpoczęciem była napięta, ale dowcipy opowiadane przez Pana S. Winsztala rozładowały ten przedegzaminacyjny stres. I chyba nie było się czego obawiać, bo uczniowie poradzili sobie z zadaniami.

            18.06.2020 - ostatni dzień egzaminacyjnych zmagań za naszymi ósmoklasistami. Dziś w roli głównej był język angielski. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością słuchania i czytania ze zrozumieniem, poprawnym stosowaniem zasad gramatycznych oraz stworzyć własny tekst na zadany temat. Tym razem egzamin trwał 90 minut. Stres oczywiście był, ale i wielka radość, że to już ostatni dzień .

             

            To historyczny moment dla naszej szkoły - egzaminy w czasach pandemii koronawirusa. Mam jednak wielką nadzieję, że za rok taka sytuacja się nie powtórzy - powiedziała do uczniów, życząc im powodzenia, dyrektor szkoły Pani Danuta Konkol.

             

                   

             

            Zapraszamy do galerii.

        • 12.03.2020
          • NAUCZANIE W DOBIE PANDEMII

            12 marca 2020 r. okazał się wyjątkowo smutnym dniem. Nasi uczniowie nie poszli do szkoły z powodu rozprzestrzeniającego się po świecie koronawirusa. Przymusowa kwarantanna była szokiem dla nich, ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Nauczyciele  zostali postawieni w zupełnie nowej, nieznanej im sytuacji. Szukali jakichkolwiek rozwiązań, które umożliwiłyby kontynuowanie nauczania. Pierwszym pomysłem, jaki się pojawił, było umieszczanie materiałów szkoleniowych na dysku wirtualnym, do którego dostęp mieli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Było to dobre, choć krótkoterminowe rozwiązanie. Z pomocą przyszedł pan Paweł Ołubiec, który zaproponował wprowadzenie nowych rozwiązań umożliwiających wirtualny kontakt z uczniem. Dzięki jego inspiracji pani dyrektor Danuta Konkol wyposażyła pracowników w specjalistyczne oprogramowanie, jakim jest pakiet Office365 i aplikacja Microsoft Teams. Dzięki niej lekcje przebiegały sprawnie, a uczniowie mieli stały kontakt ze swoimi nauczycielami. Było to bardzo ważne, zwłaszcza dla najmłodszych uczniów z klas I-III oraz przedszkolaków, którzy po raz pierwszy od wielu dni mieli możliwość usłyszeć, a przede wszystkim zobaczyć swoje ukochane wychowawczynie. Po kilku pierwszych zajęciach siemianiccy nauczyciele wiedzieli, że popularne „Teamsy” to najlepsze ogólnodostępne rozwiązanie. Dzięki niemu były organizowane też zdalne zebrania z rodzicami, rady pedagogiczne, szkoleniowe, zajęcia z uczniami wymagającymi dodatkowej pomocy.

            Rozwiązanie problemu oprogramowania było tylko pierwszym krokiem. Kolejna kwestia to dostęp uczniów do sprzętu komputerowego. W czasach pandemii zdalna praca rodziców stała się czymś normalnym, a podczas lekcji dopuszczalne stało się również korzystanie przez dzieci z telefonów komórkowych. Jednak w wielu sytuacjach telefon nie mógł zastąpić komputera. Aby każdy mógł w pełni uczestniczyć w zajęciach on-line, pani dyrektor zdecydowała się na wypożyczenie rodzicom szkolnych laptopów. Z pomocą przyszła również Wójt Gminy Słupsk pani Barbara Dykier, która doposażyła uczniów w tablety i laptopy.

            Wszystkie te działania służyć miały jedynie polepszeniu pracy nauczycieli i wsparciu dzieci. Jednak nawet najlepszy sprzęt i najnowocześniejsze oprogramowanie okazałoby się niewystarczające, gdyby nie pomoc ze strony rodziców. To dzięki ich zrozumieniu, zachętom oraz pomysłom siemianicka szkoła miała okazję podnieść poziom nauczania i poczuć, że nie jest w kwarantannie osamotniona.

             

             

             

        • 15.10.2019
          • I Gminny Dzień Edukacji Narodowej

            15.10.2019 odbył się I Gminny Dzień Edukacji Narodowej w naszej pięknej i nowoczesnej sali widowiskowej. Pierwszym punktem uroczystości było ślubowanie nauczycieli, którzy uzyskali stopień awansu nauczyciela mianowanego.

            Tekst ślubowania: 

            ,,Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.” ,,Tak mi dopomóż Bóg.”

            Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom stypendiów Wójta Gminy Słupsk. Należy podkreślić, że największą liczbą nagrodzonych uczniów może pochwalić się właśnie nasza placówka. A oto lista stypendystów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach: Nikola Burakiewicz, Adam Semenyszyn, Wiktoria Winsztal, Kacper Cecko, Michalina Roszak, Wiktor Stasiński, Maksymilian Jańczak, Dominika Augustyn, Martyna Motyka, Martyna Rzeczkowska, Amelia Szydło, Iga Wolska, Karol Maciejski, Małgorzata Majchrzak, Jakub Szafryk, Maja Kozina, Jakub Obst, Łukasz Orluk, Jakub Semenyszyn, Jakub Koniewski, Cezary Prajwowski, Amelia Stodulska, Monika Dwulit, Kaja Gołębiewska, Emilia Łęcka

            Szczególnie miłym i ważnym momentem uroczystości było  wręczenie nagród Wójta Gminy Słupsk. Wśród laureatów znalazła się Pani Magdalena Lis – nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole. W kategorii Dyrektor – nagrodę Wójta Gminy Słupsk otrzymała nasza Pani Dyrektor – Danuta Konkol, która pełni swoją funkcje od 1997 roku – 23 lata. W tym czasie Pani Dyrektor robiła wszystko, aby rozbudowywać i unowocześniać szkołę w Siemianicach. Dzięki jej staraniom  i pracy dziś nauczyciele oraz uczniowie mogą cieszyć się piękną i nowoczesną placówką. 

            Podczas uroczystości Pani Wójt - Barbara Dykier złożyła również podziękowania i gratulacje nauczycielom odznaczonym Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

                                                    

            Zapraszamy do galerii :)

        • 27.09.2019
          •        OTWARCIE NOWEGO SKRZYDŁA SZKOŁY

            27 września 2019  przejdzie do historii jako szczególny dzień dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Tego dnia odbyło się  uroczyste otwarcie  nowego skrzydła szkoły - 6 nowoczesnych sal oraz sali widowiskowo – sportowej z doskonałą akustyką, którą z pewnością wykorzystają nie tylko nauczyciele i uczniowie naszej placówki.  O godzinie 10.00 nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi upamiętniające otwarcie nowego skrzydła szkoły, które rozpoczęło tą piękną i podniosłą uroczystość. W tym miejscu należy podkreślić ogromną rolę Pani Dyrektor – Danuty Konkol,  która przez wiele lat wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz rodzicami zmieniała szkołę w Siemianicach na lepsze. Dziś uczniowie i nauczyciele mają taką szkołę o jakiej marzyli. Wszyscy mogą cieszyć się nowoczesną bazą oświatową. Pani Dyrektor włożyła ogrom pracy, starań i serca,  aby dokonać tak wspaniałej zmiany warunków nauki i pracy. Oczywiście nie sposób nie podziękować Pani Wójt – Barbarze Dykier oraz Radzie Gminy Słupsk z Przewodniczącym Panem Mirosławem Klemiato, bez których ta wspaniała inwestycja nie miałaby miejsca. Wielkie podziękowania należą się także wykonawcy projektu – Firmie Sumabud.

            Uroczystość była pełna wzruszeń i wspomnień, gdyż podczas podziękowań można było  obejrzeć  prezentację dotyczącą historii budowy nowego skrzydła szkoły. Przypomniała ona jak wiele pracy, czasu i serca włożyli ludzie dzięki, którym możemy się dziś cieszyć najnowocześniejszą placówką w Gminie Słupsk. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna.

            Chór, w prezencie dla wszystkich nagrodzonych, zaśpiewał piosenkę pt. „Budujemy nowy dom”. Na koniec goście mogli obejrzeć przedstawienie teatralne pt „Szkoła niedalekiej przyszłości” w wykonaniu młodych aktorów grupy teatralnej „Podwórko” (scenariusz i reżyseria Katarzyna Praszczak, Andrzej Praszczak). Widzowie mogli przenieść się do Siemianic w roku 2050, aby przekonać się, jak będzie wyglądać siemianicka szkoła w niedalekiej przyszłości.

            Pod koniec uroczystości, Dyrektor szkoły - Pani Danuta Konkol jeszcze raz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania marzeń nauczycieli i uczniów z Siemianic oraz zaprosiła gości do zwiedzania szkoły oraz na bankiet.

            Był to szczególny i niezwykły dzień. Zmienił diametralnie życie siemianickiej społeczności szkolnej. Uczniowie są dumni, że mogą uczęszczać do tak nowoczesnej szkoły, dyrektorzy szkoły oraz nauczyciele wdzięczni, iż poprawił się ich komfort pracy.  Marzenia się spełniają!

                                                

                           

             

             

             

             

             

             

             

            Zapraszamy do galerii :)

        • 02.09.2019
          • Uroczyste rozpoczęcie roku 2019/2020 było wyjątkowe gdyż odbyło się w nowym skrzydle szkoły - pięknej, nowo oddanej sali teatralnej, która pomieściła wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców (około 500 osób). Spełniło się marzenie wielu osób - Pani Dyrektor - Danuty Konkol, pracowników szkoły i rodziców, którzy od wielu lat czynili starania o rozbudowę szkoły. Szkoła jest nowoczesną placówką, nowo powstałe gabinety są świetnie wyposażone. W każdej klasie znajdują się monitory interaktywne, pracownie wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt. 

            Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach to ośmioklasowa szkoła podstawowa i oddziały przedszkolne.

            W placówce rozpoczęło naukę 410 dzieci, w 22 oddziałach: dwa oddziały przedszkolne, trzy klasy I, trzy klasy II, dwie klasy III, dwie klasy IV, trzy klasy V, trzy klasy VI, dwie klasy VII, dwie klasy VIII.

            Kadra w roku szkolnym 2019/2020

            Dyrektorzy:

            Danuta Konkol - Dyrektor szkoły

            Tomasz Surowiec - Wicedyrektor szkoły 

            Nauczyciele: Bogusz-Życzkowska Krystyna, Chachuła-Domański Marcin, Charczun Joanna, Czerniej Grażyna, Daniluk Jarosław, Grus-Domagała Małgorzata, Jańczak Judyta, Jesionowska Elżbieta, Kaziński Piotr, Krajewska Karina, Krzaczek Agnieszka, Kujawka Agnieszka, Laszczyk Katarzyna, Linmann Leszek, Lis Magdalena, Matejko Anita, Mijewski Maciej, Niedbajło Marta, Nowak Maria, Paszun Andrzej, Pawelec Elwira, Piórkowski Michał, Praszczak Andrzej, Praszczak Katarzyna, Pryciak Elżbieta, Ptak Justyna, Radzewicz Rafał, Rokuszewska Anna, Rubaj Magdalena, Rusek Dobrosława, Rybak Tomasz, Stodulska Ewa, Sulej Anita, Sztark Agata, Szulta Monika, Szydło Agnieszka, Tabała Małgorzata, Wawrzyniak Katarzyna, Winsztal Sebastian, Wojdziak Renata, Zięciak Elżbieta

            Pomoce nauczyciela: Trompeteler Anna, Kaliszewska Elżbieta, Polak Katarzyna

            Pracownicy obsługi i administracji: Walczak Karolina, Zajko Teresa, Woronowicz Kamila, Struska Ewelina, Dudzic Agata, Perkowska Mariola, Rubaj Krystyna, Wolak Dariusz, Żukowska Bożena, Goliszek Wioletta, Bujok Renata, Szajter Danuta, Brzezińska Olga

        • 01.08.2019
          • Wicedyrektorem szkoły został powołany nauczyciel biologii i chemii Pan Tomasz Surowiec, który jest także absolwentem naszego gimnazjum. W sierpniu Rada Pedagogiczna wraz z Panią Dyrektor - Danutą Konkol pożegnali wieloletnią wicedyrektor szkoły Panią Elżbietę Poniewierkę. 

            Rok 2018/2019 był czasem intensywnej rozbudowy szkoły.


            Zapraszamy do galerii.

        • 15 – 17.04.2019
          • Po 20 latach uczniowie klas ósmych znowu napiszą egzamin ósmoklasisty. W dniach 15 – 17 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Do egzaminu przystąpiło 37 uczniów. 

        • 10 – 12.04.2019
          • Ostatni egzamin gimnazjalny. 10 kwietnia rozpoczął się ostatni egzamin gimnazjalny. Egzamin ten składał się z trzech części: ‎humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego, matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i ‎matematyki, a w ostatni dzień – z języka obcego nowożytnego.‎ Przystąpiło do niego 44 gimnazjalistów. 

        • 03.09.2018
          • Odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Naukę w szkole rozpoczęło 445 uczniów, w tym:

            • Oddział "0" - 25
            • Oddziały I - VIII - 376
            • Gimnazjum - 44

            Kardra w roku szkolnym 2018/2019

            Dyrektorzy:

            Danuta Konkol – Dyrektor szkoły

            Elżbieta Poniewierka – wicedyrektor szkoły

            Nauczyciele: Boś Daria, Bujanowska Marta, Chachuła-Domański Marcin, Charczun Joanna, Czerniej Grażyna, Grus-Domagała Małgorzata, Jańczak Judyta, Jesionowska Elżbieta, Jutrzenka – Trzebiatowska Justyna, Kujawka Agnieszka, Kwiecińska Anna, Laszczyk - Jankowska Katarzyna, Linmann Leszek, Lis Magdalena, Matejko Anita, Mijewski Maciej, Nowak Maria, Paszun Andrzej, Piórkowski Michał, Praszczak Andrzej, Praszczak Katarzyna, Radzewicz Rafał, Rokuszewska Anna, Rusek Dobrosława, Rybak Tomasz, Siemaszko Justyna, Stodulska Ewa, Sulej Anita, Surowiec Tomasz, Sztark Agata, Szulta Monika, Szydło Agnieszka, Tabała Małgorzata, Utig Małgorzata, Wawrzyniak Katarzyna, Winsztal Sebastian, Wojdziak Renata, Zięciak Elżbieta

            Pomoce nauczyciela: Trompeteler Anna, Kaliszewska Elżbieta 

            Pracownicy obsługi i administracji: Kowal Anna, Sturska Ewelina, Dudzic Agata, Perkowska Mariola, Rubaj Krystyna, Wolak Dariusz, Żukowska Bożena, Brzezińska Olga

        • 29.05.2018
          • W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Siemianicach odbyła się niezwykła uroczystość. Było to wmurowanie kamienia węgielnego pod nowe skrzydło budynku, który wzbogaci się o nowoczesne, dobrze wyposażone klasy oraz o największe marzenie uczniów -  salę widowiskowo – sportową.

            Na początku pani dyrektor Danuta Konkol serdecznie przywitała grono szanownych gości: wójta Gminy Słupsk Barbarę Dykier, zastępcę wójta Adama Jaśkiewicza, sekretarza Adama Sędzińskiego, przewodniczącego Rady Gminy Mirosława Klemiato, wszystkich radnych, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Teresę Graczyk wraz z pracownikami, dyrektorów szkół:  Grażynę Rożnowską, Renatę Lemisiewicz, Sylwię Sexton, Małgorzatę Dudę-Banach, Łukasza Kossa, Zbigniewa Kamińskiego, dyrektor przedszkola Monikę Szymczak, kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewę Roszyk, dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Zbigniewa Gacha, prezesa zarządu ZGK Jezierzyce Andrzeja Cyranowicza, przedstawicieli firmy SUMABUD, którzy budują szkołę: właściciela Romana Małkiewicza oraz kierownika budowy Rafała Szpiganowicza, inspektora robót budowlanych z ramienia gminy Krzysztofa Grabowskiego, księdza Mariusza Sitko oraz emerytowanych pracowników szkoły i całą społeczność szkolną:  rodziców, pracowników szkoły,  uczniów.

            Następnie pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy zrozumieli potrzebę rozbudowy szkoły i podjęli tę decyzję, która jest urzeczywistnieniem marzeń o placówce na miarę XXI wieku. Słowa uznania skierowała przede wszystkim do pani wójt, pracowników szkoły i  rodziców. Przypomniała słowa hymnu szkoły – „Zaraz dzień, jeszcze jeden, zrób, co możesz”, które odzwierciedlają potrzebę dążenia do rozwoju, realizacji ambitnych planów, rozwijania zainteresowań, doskonalenia i kształcenia.

            W dowód wdzięczności i na pamiątkę tego wydarzenia, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły, uhonorowali statuetkami Złotego Pióra Czesława Miłosza, które są najwyższym laurem w naszej szkole:

            • Panią Barbarę Dykier – Wójt Gminy Słupsk, która przychyliła się do sugestii i pomysłów dotyczących zmian w projekcie skrzydła budynku, uważnie słuchała głosu dyrekcji, nauczycieli i rodziców, zawsze życzliwa i skłonna do otwartej dyskusji,
            • Pana Mirosława Klemiatę – przewodniczącego Rady Gminy Słupsk, który wraz z radnymi podjął decyzję o sfinansowaniu tej budowy,
            • oraz Panią Danutę Konkol – dyrektor naszej szkoły, która włożyła wiele pracy i serca w to przedsięwzięcie, zaangażowała rodziców, nauczycieli, władze gminy do działań zmierzających ku rozbudowie naszej placówki

            Po tej miłej chwili głos zabrała pani Barbara Dykier. W swoim przemówieniu wyraziła podziw dla działań całej społeczności szkolnej, która wytrwale dążyła do urzeczywistnienia planów rozbudowy placówki. Podziękowała pani Danucie Konkol za zaangażowanie, trud i serce włożone w działalność i rozwój szkoły, która może być wzorem dla innych, ponieważ dba o rozwój nowych pokoleń w poczuciu świadomości potrzeby kształcenia i zdobywania wiedzy.

            Kolejną uroczystą chwilą było podpisanie aktu erekcyjnego, który został umieszczony w kapsule czasu z wygrawerowanym napisem: „Kapsuła czasu, która opowie o nas przyszłym pokoleniom”. Zawierała ona również:

            - informacje o naszej szkole i miejscowości,

            - zdjęcia obecnych uczniów i nauczycieli,

            - egzemplarz Gazety Gminnej, współczesne monety,

            - pracę plastyczną ucznia Leonarda Piszcza z konkursu „Jak wyobrażasz sobie życie za 100 lat”,

            - prace literackie z konkursu „List do ludzi przyszłości”, których autorami są uczniowie: Franciszek Strączewski, Mateusz Skrzypczyk oraz Oskar Frączkiewicz

            - list nauczyciela Marcina Chachuły – Domańskiego.

            Uczeń Oskar Frączkiewicz odczytał swój list skierowany do przyszłych uczniów szkoły. Opisał  w nim współczesne życie jego rówieśników, podkreślił ważną rolę przyjaźni i kontaktów międzyludzkich. Prosił o to, by kolejne pokolenia nie zapomniały, że szkoła to drugi dom, w którym nie tylko zdobędą wiedzę, ale też ukształtują swoje życie. Po przemówieniu ucznia uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci, które zaprezentowały się w tańcu towarzyskim, a chór szkolny zaśpiewał piosenkę o gminie.

            Na koniec nastąpiło przejście wszystkich zebranych na teren budowy, gdzie symbolicznie wmurowano kapsułę czasu. Przewodniczący samorządu szkolnego – Kacper Piasecki i dyrektor szkoły wsunęli kapsułę w fundamenty nowego skrzydła szkoły, po czym ksiądz proboszcz Mariusz Sitko poświęcił mury budynku. 

            Ta niezwykła uroczystość była początkiem realizacji marzeń o nowej szkole.  Już za rok uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę w pięknych, jasnych salach. Wszyscy czekamy na ten moment z wielką radością.

             


            Zdjęcia z budowy - galeria.

            Akt erekcyjny - galeria.

            Kapsuła czasu - galeria.

            Pracownicy - galeria

            Zapraszamy do galerii.

        • 05.12.2017
          • Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier podpisała umowę z firmą budowlaną „SUMABUD”, która wygrała przetarg na realizację nowej inwestycji zakładającej powstanie żłobka, przedszkola i dodatkowego skrzydła szkoły w Siemianicach. To historyczne wydarzenie w dziejach naszej placówki. W tym ważnym przedsięwzięciu uczestniczyli również: zastępca wójta Gminy Słupsk Pan Adam Jaśkiewicz, skarbnik Gminy Słupsk Pani Ewa Jasiewicz, dyrektor szkoły w Siemianicach Pani Danuta Konkol, przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Paulina Winiarczyk oraz Pani Magdalena Ziarno, radni Gminy Słupsk: Pan Antoni Sobczyk oraz Pan Waldemar Szpakowski, a także inspektor ds. zamówień publicznych Pani Katarzyna Lisiewicz oraz inspektor ds. budownictwa Pan Krzysztof Grabowski.

            Wartość całej inwestycji to 11.858.470,48 zł brutto. Budowa będzie podzielona na 2 etapy:

            - etap I: budowa przedszkola trzyoddziałowego z częścią żłobka - 6.147.860,35 zł brutto,

            - etap II: rozbudowa budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego - 5.710.610,13 zł brutto.

            Termin wykonania inwestycji to 31.07.2019 r., z zastrzeżeniem zakończenia robót etapu I do dnia 15.01.2019 r.

        • 01.09.2017
          • W związku  z przeprowadzeniem reformy oświaty (zlikwidowanie gimnazjum oraz powstanie ośmioklasowej szkoły podstawowej) nastąpiło przekształcenie Zespołu Szkół w Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach.  Do obwodu szkoły należą dzieci z miejscowości: Siemianice, Niewierowo oraz Swochowo. Stan uczniów na dzień dzisiejszy:

            - punkt przedszkolny (3 grupy) – 72

            - szkoła podstawowa (16 oddziałów w klasach 1 – 7) – 309,

            - oddziały gimnazjalne (4 oddziały w klasach 2 – 3) – 84.

            W szkole zatrudnionych jest 65 pracowników.

        • 13.04.2016
          • W Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbyło się spotkanie Pani Wójt Barbary Dykier, architekta Pana Piotra Bockenheima oraz inspektora budowlanego Gminy Słupsk Pana Krzysztofa Grabowskiego z dyrektorem szkoły Panią Danutą Konkol, pracownikami szkoły oraz rodzicami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 98 osób. Zebranie dotyczyło prezentacji projektu nowego obiektu szkolnego, który zakładał rozbudowę szkoły o 8 sal dydaktycznych. Rada Pedagogiczna przedstawiła inną niż prezentowana wizję projektu, w którym najważniejszym elementem, oprócz sal dydaktycznych, była sala widowiskowo - sportowa. Pani Wójt z uwagą wysłuchała argumentów przemawiających za zmianą projektu i obiecała przeanalizować podaną propozycję. Efektem tych burzliwych dyskusji była ostatecznie zgoda Wójt Gminy i Rady Gminy na wybudowanie nowego skrzydła z salą widowiskowo – sportową. Był to jeden z najważniejszych dni w historii szkoły, gdyż spełniło się marzenie o większej, nowej szkole. Dodatkowo udało się zrealizować staranie dyrektora szkoły o wybudowanie przy szkole nowego przedszkola wraz ze żłobkiem.

        • 01.09.2016
          • Liczebność uczniów szkoły w Siemianicach ciągle wzrasta. Do Punktu Przedszkolnego uczęszcza 45 dzieci, do Szkoły Podstawowej 260 dzieci, a do Gimnazjum 130. Likwidacji ulega oddział przedszkolny (tzw. „0”). Funkcję Dyrektora Zespołu Szkół w Siemianicach w dalszym ciągu pełni pani Danuta Konkol, funkcję wicedyrektora pani Elżbieta Poniewierka, a kierownikiem Punktu Przedszkolnego jest pan Łukasz Koss. W placówce zatrudnionych jest: 43 nauczycieli, 2 pracowników administracji oraz 9 pracowników obsługi. Rozpoczynają się starania o rozbudowę szkoły i budowę przedszkola w Siemianicach.

        • 22.05.2015
          • W tym dniu szkoła obchodziła niezwykłe święto: X-lecie nadania  imienia Czesława Miłosza połączone z podsumowaniem międzynarodowego projektu Comenius. Oprócz zaproszonych gości z Włoch, Rumunii, Węgier, Turcji i Bułgarii całości dopełnili: Wójt Gminy Słupsk pani Barbara Dykier, Wizytator przy Kuratorium Oświaty w Słupsku pan Marcin Chachaj, Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny, pani dyrektor Danuta Konkol oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Szostakiewicz, którzy odsłonili tablicę pamiątkową.

        • 22.04.2015
          • Uruchomiona została nowa strona internetowa szkoły znajdująca się na platformie edupage dostępna pod adresem zssiemianice.pl.

        • 01.09.2014
          • Zmieniono obwód Gimnazjum w Siemianicach – stanowią go miejscowości: Siemianice, Niewierowo, Swochowo. W tym dniu została oddana do użytku nowoczesna, monitorowana szatnia uczniowska, wyposażona w oddzielne szafki dla każdego ucznia. Powstała ona przy dużym wsparciu finansowym Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach "Edukacja na miarę czasu".

        • 01.09.2013
          • Obowiązki kierownika Punktu Przedszkolnego obejmuje pan Łukasz Koss.

            W związku ze zwiększającą się liczbą mieszkańców Siemianic w Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach po raz pierwszy nie został przeprowadzony nabór z obwodu Wrześcia. Obwód szkoły zmniejszył się do miejscowości: Siemianice, Niewierowo, Swochowo, Włynkówko, Włynkowo, Bydlino, Strzelino, Strzelinko, Gałęzinowo, Wielichowo, Gajki.

        • 04.09.2012
          • Nowy rok szkolny w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach rozpoczął się inaczej niż dotychczas. Tego dnia nauczyciele w Szkole Podstawowej i Gimnazjum po raz pierwszy poprowadzili lekcje korzystając tylko z elektronicznego dziennika. Decyzja o wdrożeniu e-dziennika była naturalną konsekwencją wprowadzenia e-sekretariatu i e-planu lekcji, które pozwaliły sprawniej zarządzać obiegiem informacji oraz dokumentacji szkolnej. Dzięki temu powstała możliwość wygodnego kontaktu rodziców ze szkołą poprzez dostęp do konta dziecka przez całą dobę.

        • 01.09.2012
          • Nowy rok szkolny w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach rozpoczął się inaczej niż dotychczas. Tego dnia nauczyciele w Szkole Podstawowej i Gimnazjum po raz pierwszy poprowadzili lekcje, korzystając tylko z elektronicznego dziennika. Zupełnie zaprzestano ewidencjonować pracę w standardowych dziennikach papierowych. Decyzja o wdrożeniu e-dziennika była naturalną konsekwencją wprowadzenia e-sekretariatu i e-planu lekcji, które pozwoliły sprawniej zarządzać obiegiem informacji oraz dokumentacji szkolnej. Dzięki temu powstała możliwość wygodnego kontaktu rodziców ze szkołą poprzez dostęp do konta dziecka przez całą dobę. Funkcję prezesa Stowarzyszenia „Edukacja na miarę czasu” pełni pani Zofia Madeła.

        • 11.2010
          • W związku ze zwiększającą się liczbą oddziałów w Zespole Szkół tworzy się stanowisko kierownika Punktu Przedszkolnego, które obejmuje pani Anita Stodulska. 

        • 19.01.2010
          • W szkole zostaje zlikwidowana księgowość. Przy Urzędzie Gminy Słupsk powstaje Gminna Administracja Oświaty. 

        • 2009
          • Rok kolejnych zmian. Zakończona zostaje przebudowa najstarszego budynku szkolnego. Teraz w kolorowo i nowocześnie wyposażonych salach swoje zajęcia mają uczniowie szkolnej podstawówki. W ten sposób całkowicie oddzielone zostały sale dydaktycze  dla uczniów Szkoły Podstawowej od tych dla uczniów Gimnazjum i możliwe było ustalenie jednozmianowego planu lekcji, dającego więcej możliwości organizacji zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i pasje uczniów. Swoje miejsce znajduje tu też nowo otwarty Punkt Przedszkolny. O tym, jak był potrzebny dla niezwykle dynamicznie rozwijającej się siemianickiej społeczności, niech świadczy fakt, że już w pierwszych dniach, gdy informacja o planach utworzenia placówki ujrzała światło dzienne w Urzędzie Gminy, chęć zapisania dzieci zgłosiła liczba osób bliska liczbie przewidzianych w przedszkolu miejsc. W tym roku swoją działalność rozpoczyna też Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach "Edukacja na miarę czasu" będące pozarządową Organizacją Pożytku Publiczego uprawnioną do otrzymywania darowizn i 1% podatku. Jego zadaniem jest zbieranie środków na rozwój nowoczesnych form edukacji w szkole, organizacja wsparcia dla potrzebujących uczniów oraz pielęgnacja tradycji szkolnych, w tym m.in. utrzymywanie więzi z absolwentami szkoły poprzez organizację spotkań i zjazdów.

             

            W tym roku swoją działalność rozpoczyna także Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach "Edukacja na miarę czasu" będące pozarządową Organizacją Pożytku Publicznego, uprawnioną do otrzymywania darowizn i 1% podatku. Funkcję prezesa pełni dyrektor szkoły pani Danuta Konkol. Jego zadaniem jest zbieranie środków na rozwój nowoczesnych form edukacji w szkole, organizacja wsparcia dla potrzebujących uczniów oraz pielęgnacja tradycji szkolnych.

        • 19.11.2004
          • Tego dnia Rada Gminy Słupsk na mocy uchwały nadała Zespołowi Szkół w Siemianicach imię Czesława Miłosza. Uroczystości nadania imienia szkole odbyły się w czerwcu 2005 roku. Od tej pory szkoła posiada swój sztandar oraz hymn, który śpiewany jest podczas ważnych szkolnych uroczystości.

        • 2002
          • Rok szkolny 2002/2003 to kolejny przełom organizacyjny szkoły, powstaje Zespół Szkół w Siemianicach. W zespole uczy się 221 uczniów, są to dzieci nie tylko z Siemianic, ale i z innych ościennych miejscowości gminy Słupsk. W szkole uczy wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dyplomowani nauczyciele. Uczniowie pogłębiać mogą swoje zainteresowania w licznych kołach pozalekcyjnych. Uczniowie chętnie korzystają z nowej, pięknej biblioteki i czytelni. Szkoła poszczycić się może bogatym księgozbiorem. Zespół Szkół w Siemianicach nie tylko uczy dzieci i młodzież, ale tak jak przed laty, pełni również rolę kulturotwórczą.

        • 01.09.1999
          • W wyniku reformy szkolnictwa Szkoła Podstawowa została przekształcona w sześcioklasową. Na mocy reformy powstaje Gimnazjum w Siemianicach. Naukę w nim rozpoczęło 72 uczniów. Trzyletnia edukacja kończy się egzaminem zewnętrznym. Uczniowie uczą się dwóch języków obcych, korzystają również z profesjonalnie wyposażonej pracowni komputerowej.

        • 1997
          • Od tego roku funkcję Dyrektora szkoły pełni Danuta Kasprzak.

        • 1996
          • Powstaje sala gimnastyczna wzbogacona o pomieszczenia rekreacyjne.

        • 1984
          • Kierownikiem szkoły została pani Krystyna Ślusarska. Po niej obowiązki Kierownika, a później Dyrektora objęła pani Jadwiga Laszczyk. W tym okresie szkoła znowu zyskała status szkoły ośmioklasowej. Zwiększyła się liczba nauczających i uczących się. Do „starej" szkoły został dobudowany nowy obiekt z jasnymi przestronnymi salami lekcyjnymi

        • 1974
          • Szkoła została przekształcona w punkt filialny Zbiorczej Szkoły w Jezierzycach. Zachowano tylko klasy I-III i ognisko przedszkolne. Na placówce w Siemianicach pozostała tylko pani Maria Stodulska, która uczyła w klasach początkowych do roku 1978.

        • 1970
          • W tym roku w szkole przeprowadzono kapitalny remont.

        • 1966
          • Rok szkolny 1966/67 to kolejna reforma w oświacie. Szkoła Podstawowa w Siemianicach przekształciła się w ośmioklasową. W tym roku Kierownikiem szkoły zostaje pan Henryk Fila, który pełni swoje obowiązki do 1974 roku. Kolejnymi nauczycielami przybyłymi do pracy w roku szkolnym 1967/68 są absolwenci słupskiego Liceum Pedagogicznego - panie Krystyna Jankowicz, Renata Tułaza. Wkrótce do grona dołącza pani Urszula Ryba. Chociaż na klasy w budynku wykorzystać można było w tym czasie tylko cztery pomieszczenia, do szkoły uczęszczało ponad 130 dzieci.

        • 1956
          • Kierownikami szkoły były panie: Aleksandra Blokus, Ludmiła Gontarczyk, Genowefa Przychodzień, Maria Lamberska-Stodulska.

        • 1953
          • W tym roku obowiązki kierownicze przejęła pani Ludmiła Gontarczyk, która sprawowała tę funkcję do 1956 roku. I chociaż nauka odbywała się nadal w klasach łączonych, szkoła spełniała już wymogi stawiane szkołom siedmioklasowym. Uczęszczało do niej ponad 100 uczniów, zatrudnionych było pięciu nauczycieli: pani Bielawa, pani Maria Lamberska (Stodulska), pani Aleksandra Blokus, panowie Bednarek i Zeifryt.

        • 1950
          • Obowiązki kierownicze w szkole pełni pan Korycki.

        • 1949
          • Od roku szkolnego 1949/50 szkoła przekształciła się w pięcioklasową. Istniała już drużyna harcerska i zuchowa. Założono organizację młodzieżową „Wici". Działał również zespół teatralny. Dzięki staraniom nauczyciela Bogusława Drałusa, który rozpoczął pracę szkole w 1949 roku, wybudowano boisko szkolne.

        • 01.03.1946
          • Pracę w szkole podjęła pani Zofia Drałus, która pełniła obowiązki Kierownika placówki do 1950 roku. Nauka w szkole o systemie czteroklasowym odbywała się w klasach łączonych. Szkoła prowadziła również sześciomiesięczne kursy dla analfabetów. Utrzymanie placówki w tym okresie spoczywało na gminie i gromadzie Siemianice.

        • 1945
          • Budynek szkolny w dobrym stanie przetrwał okres wojenny. Szkoła rozpoczęła swoją działalność prawdopodobnie jesienią 1945 roku. Według relacji mieszkańców pierwszym nauczycielem, a zarazem kierownikiem Szkoły Podstawowej w Siemianicach był pan Suchodolec.

        • 1930
          • Oddano do użytku nowy piętrowy obiekt szkolny, w którym zatrudnionych było dwóch nauczycieli - Emil Waldow i Tietze. Do szkoły uczęszczało 77 uczniów z miejscowości: Siemianice, Niewiarowo, Swochowo, Pręcynowo i Bukówka.

        • 1924
          • Początki działalności Szkoły Podstawowej w Siemianicach sięgają już 1926 roku. I chociaż nauka odbywała się w małym budynku, który przy rosnącej liczbie dzieci nie zapewniał im warunków do harmonijnego rozwoju, szkoła wpływała na kształtowanie stosunków społecznych i kulturalnych mieszkańców Siemianic.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
      • +48 59 8471856
      • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
      • NIP 839-28-15-823
      • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia