• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Europa i ja

• - odpowiedzialna Anita Matejko

- oddział przedszkolny 26 osób

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas 1-3. Jego głównym celem jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez wykonywanie różnych zadań projektowych dzieci z oddziału przedszkolnego zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, nauczą się nowych treści o Wielkiej Brytanii (wybrany kraj) i przy okazji poszerzą zasób swojego słownictwa z języka angielskiego. Przykładowe zadania do wykonania w ramach projektu to poznanie brytyjskich symboli narodowych, bajek, książek, filmów i zabaw, stworzenie słownika obrazkowego, śpiewanie angielskich piosenek, przemiana w sławnych Brytyjczyków, czyli zabawa w teatr.