Warzywa i owoce - klasa 0

W piętek 5 października 2018 po tygodniu nauki o warzywach i owocach postanowiliśmy sprawdzić naszą wiedzę w praktyce. Każdy uczeń przyniósł do zerówki owoc lub warzywo. ?Na zajęciach poznawaliśmy zapach, wygląd jak i oczywiście smak tych pysznych produktów. Zrobiliśmy również sałatkę owocową, piliśmy świeżo wyciśnięty sok z jabłek, pomarańczy i marchwi oraz dekorowaliśmy owocami babeczki, które  Panie nam upiekły. Degustacja wcześniej przygotowanych owoców była kulminacyjnym punktem dnia. To były pyszne zajęcia.

Śniadanie daje moc w zerówce

Co miesiąc odbywać się będzie akcja śniadanie daje moc, kiedy to każde dziecko samo wykona sobie pożywną kanapkę.

Wiemy już, że aby być mądrym i zdrowym musimy się zdrowo odżywiać. A nic nie daje tyle siły jak pyszne, własnoręcznie przygotowane śniadanie!

Zerówka w Straży Pożarnej

W środę 26 września 2018 "zerówkowicze" udali się na spotkanie do Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku przy ulicy Młyńskiej.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni do stołówki strażackiej i tam zjedliśmy 2 śniadanie.

Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Bal jesieni zerówka

W poniedziałek 24 września 2018 Mądre Sowy z zerówki świętowały pierwszy dzień jesieni.
Zorganizowały Bal Jesienny, na który zaprosiły Panią Jesień. :)
Dzieci ubrane były w kolory jesienne ale także chętnie się przebrały.
Podczas balu były zagadki, tańce ale i słodki poczęstunek.

Pierwsza pomoc w zerówce

W naszej grupie co miesiąc odbywać będą się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzi P. Bronisław Kawalec.

Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci będą mogły poczuć się jak mali ratownicy.
Nauczymy się procedur zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowania czynności ratowniczych w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Pojawi się pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika będę mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Na pierwszych zajęciach dzieci zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.