Nawigacja

Aktualności

Wigilia kl. 0


Zapraszamy do galerii.

Jasełka - klasy "0"


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - urodzinki Agatki i Igora

Agatce i Igorowi życzymy wszystkiego najlepszego! smiley


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - urodzinki Marysi


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - urodzinki Zosi


Zapraszamy do galerii.

Przedstawienie bożonarodzeniowe pt. ,,Kłopoty w Laponii" w grupie "Mądre Sowy"

17 grudnia dzieci z grupy ,,Mądre Sowy" zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie bożonarodzeniowe pt. ,,Kłopoty w Laponii". Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby opłacił się. Przedstawienie bardzo się spodobało. Zostało ciepło przejęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Dzieci wręczyły rodzicom piękne prezenty, które przygotowały samodzielnie.

 


Zapraszamy do galerii.

Bajkowo w grupie Sówek

Ostatnio punkt przedszkolny odwiedziła Królewna Śnieżka, która opowiedziała dzieciom swoją historię, a przy okazji przeprowadziła zajęcia, sprawdzające znajomość bajkowych postaci.


Zapraszamy do galerii.

Mikołajki w grupie Słoneczek


Zapraszamy do galerii.

"Poczuj magię tych Świat"

W pierwszym tygodniu grudnia Słoneczka napisały list do Świętego Mikołaja, na którego czekają z niecierpliwością. Wiadomo, że prezenty najlepiej wyglądają pod choinką, dlatego dzieci ozdobiły świąteczne drzewko kolorowymi bombkami i łańcuchami. Teraz nie pozostało nic innego, jak oczekiwać na przybycie Świętego Mikołaja.


Zapraszamy do galerii.

Gość w punkcie przedszkolnym

W listopadzie oddział przedszkolny odwiedził Pan Maciej Banachowski, dyrygent Słupskiej Sinfonietty, który dał nam prywatny mini koncert. Uczniowie mieli okazję posłuchać, zobaczyć, a nawet zagrać na instrumentach muzycznych. Pan Maciej w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnij na czym polega jego praca. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.


Zapraszamy do galerii.

Mikołajki w grupie "Sówek"

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał do dzieci z grupy "Sówek". Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich dzieci. Oprócz pełnego worka prezentów Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknymi piosenkami.


Zapraszamy do galerii.

Urodzinki w Grupie „Słoneczek”

Ania i Antoś obchodzili swoje 6 urodziny! Jeszcze raz życzymy im samych cudownych chwil i uśmiechu od ucha do ucha!


Zapraszamy do galerii.

Andrzejkowy zawrót głowy, czyli wróżby i czary w grupie „Słoneczek”


Zapraszamy do galerii.

Przedszkolaki świętują Andrzejki

,, W przedszkolu zabawa
Andrzejek to czas
niech magia i wróżba
królują wśród Nas! "

Andrzejki są wspaniałą okazją do do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. Przedszkolaki świętowały andrzejki 29 listopada. Zabawy, radości oraz uśmiechów było wiele, wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział we wróżbach andrzejkowych.


Zapraszamy do galerii.

Sówki i Słoneczka w Parku Powstańców Warszawskich w Słupsku

„Pokochaj pluszowego misia,
On Przyjacielem dzieci jest”

W poniedziałek Sówki i Słoneczka z okazji „Dnia Pluszowego Misia” udały się do Parku Powstańców Warszawskich w Słupsku. Tam wraz z innymi przedszkolakami brali udział w różnych zabawach i konkursach. Najważniejszym jednak wydarzeniem imprezy było bicie Rekordu Polski w kategorii: NAJWIĘCEJ OSÓB PRZYTULAJĄCYCH PLUSZOWE MISIE JEDNOCZEŚNIE!

 


Zapraszamy do galerii.

 

Słoneczka w Teatrze Lalki "Tęcza" w Słupsku


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - Święto Niepodległości

W czwartek 7 listopada Słoneczka uczestniczyły w kolejnej szkolnej uroczystości, tym razem z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Wszyscy byli bardzo przejęci i podczas apelu zachowywali się wzorowo. Po powrocie do sali dzieci wykonały prace techniczne przedstawiające godło Polski oraz obejrzały krótką bajkę o symbolach narodowych naszego kraju.


Zapraszamy do galerii.

Przedstawienie pt. "Pippi Pończoszanka" w Teatrze Lalki Tęcza

19 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do teatru Lalki Tęcza na przedstawienie pt. "Pippi Pończoszanka". Spektakl przedstawia historię piegowatej dziewczynki z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami oraz za dużymi butami, która tęskni za własnym miejscem na świecie za ludźmi i za akceptacją. Spektakl bardzo podobał się dzieciom, z dużym zainteresowaniem śledziły przedstawienie teatralne od początku do końca. Nie zapomniały także nagrodzić aktorów głośnymi brawami. Dzieci po powrocie do szkoły jeszcze długo opowiadały o swoich wrażeniach.


Zapraszamy do galerii.

Konkurs recytatorski "Mały Patriota"

Dnia 13 listopada w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej pt. "Mały Patriota". Celem konkursu było budzenie uczuć patriotycznych wśród najmłodszych. Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej. Jury nie miało łatwego wyboru, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne na wysokim poziomie.
Jury w składzie: p. Judyta Jańczak, p. Justyna Ptak i p. Marta Niedbajło wyłoniło zwycięzców:


 


I miejsce - Zosia Kaliszewska
II miejsce - Hania Groszek
III miejsce - Oliwia Kasprzyk
Nagroda Publiczności- Agatka Kosidlak

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki.
Gratulujemy wszystkim laureatom!


Zapraszamy do galerii oraz obejrzenia występów na filmach.

Występ 1

Występ 2

Występ 3

Występ 4

Występ 5

Występ 6

Występ 7

Występ 8

Występ 9


 

Słoneczka - Dzień Postaci z Bajek

We wtorek 5 listopada Słoneczka obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Przez cały dzień czytaliśmy fragmenty ulubionych książek przyniesionych przez dzieci, układaliśmy rozsypane ilustracje oraz kolorowaliśmy bajkowe postaci.


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka poznają symbole narodowe

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel - serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Słoneczka poznają symbole narodowe.


Zapraszamy do galerii.

Sowy - Dzień Postaci z Bajek

5 listopada dzieci z grupy ,,Mądre Sowy" obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Bajki i Baśnie są dla wszystkich źródłem bogatych, przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione książki. Dzieci wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Segregowały rekwizyty charakterystyczne dla poszczególnych bajek. Układały bajkowe puzzle oraz odpowiadały na zagadki. Zabawę zakończyło kolorowanie postaci z bajek. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości.


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka i Sówki - lekcja o recyklingu

W poniedziałek odwiedziła nas Pani Małgorzata, która reprezentuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku. Przeprowadziła dzieciom zajęcia na temat dbania o środowisko. Przypomniała uczniom jak i dlaczego należy segregować śmieci. Słoneczka i Sówki poznały także znaczenie słowa recykling i zobaczymy jak w ciekawy sposób można wykorzystać śmieci.


Zapraszamy do galerii.

Dyniowy zawrót głowy

W poniedziałek 4 listopada rozstrzygnięty został konkurs DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY. W tym roku szkolnym uczniowie przygotowali niezwykle ciekawe dynie, nawiązujące do tradycji Halloween.


Zapraszamy do galerii.

Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą halloweenową dynię

Podczas poniedziałkowego Halloween w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs na najciekawszą halloweenową dynię. Zarówno Sówki jak i Słoneczka wykazały się kreatywnością w przygotowaniu dyń, dlatego wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Pierwsze miejsce zajęły -Ania i Zosia, drugie miejsce - Laura, Szymon, Emilka i Natalka, trzecie miejsce - Zosia i Oliwka. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy !!! wink


Zapraszamy do galerii.

Halloween /Dzień dyni

„My jesteśmy straszne zmory,
Bardzo groźne z nas potwory,
Jeśli nie chcesz się nas bać,
Musisz nam cukierka dać!”
 
W poniedziałek dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Halloween/Dzień Dyni. W tym dniu wszyscy byli poprzebierani za różne straszne i zabawne postacie. Uczniowie chętnie brali udział w różnych zabawach i konkursach. Bardzo dużo osób wzięło udział w konkursie na najciekawsza halloweenową dynię. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce...
 

Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - jesienne inspiracje

Uczniowie z oddziału 0 a bardzo lubią wykonywać prace plastyczno-techniczne. Tym razem zrobili piękne jesienne drzewa wykorzystując papier w jesiennych kolorach.


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka na jesiennym spacerze

Uczniowie oddziału zerowego mieli ostatnio okazję obserwować z bliska piękny jesienny krajobraz podczas spaceru po okolicy. Była to również doskonała okazja do zabawy i integracji koleżeńskiej.


Zapraszamy do galerii.

Sówki - wizyta w kinie

17 października 2019 dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Multikina na film animowany pt. ,,O Yeti". Wspaniały film swoją fabułą i akcją zabrał dzieci w niezwykłą podróż. Film wywarł ogromne wrażenie na małych widzach.


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - wizyta w kinie

Uczniowie z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Multikina na film animowany pt: „O Yeti”. Bohaterowie filmu zabrali nas w niezwykłą podróż na najwyższy punkt na Ziemi. Wraz z nimi mogliśmy przeżywać wiele niesamowitych przygód. Dzieciom bardzo podobała się bajka o tajemniczym stworzeniu, który dzięki trójce odważnych przyjaciół odnalazł drogę do domu.


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - urodziny Julki

W październiku swoje 6 urodzinki obchodziła Julka. Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia.


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - występ Lenki

W grupie 0 a wystąpiła świetnie zapowiadająca się wirtuozka gitary, nasze Słoneczko Lenka. Mini koncert bardzo spodobał się wszystkim widzom, a sam występ został nagrodzony gromkimi brawami. Czekamy na więcej smiley


Zapraszamy do galerii.

Sówki - zajęcia plastyczne

,,Jest czerwony w kropki białe
ma rozmiary okazałe
choć wygląda całkiem ładnie
to posłuchaj mnie dokładnie
nie jedz nigdy muchomora!
Bo się znajdziesz u doktora!"

Dzieci z grupy Sówki na zajęciach plastycznych wykonały piękne muchomory. Poziom zaangażowania był bardzo wysoki, dzieci chętnie wzięły udział w wykonaniu tej pracy.


Zapraszamy do galerii.

Zerówka. Rozstrzygnięcie konkursu NAJPIĘKNIEJSZE JESIENNE PRZEBRANIE

We wtorek 24 września w oddziałach zerowych odbył się bal jesienny, podczas którego przeprowadzony został konkurs na jesienne przebranie. Zarówno Słoneczka, jak i Sówki przygotowały piękne stroje, dlatego panie postanowiły nikogo nie wyróżniać i nie przyznawać konkretnych miejsc. Wszystkie przebrane dzieci okazały się zwycięzcami.


Zapraszamy do galerii.

Sówki - 6 urodziny Daniela

Dzisiaj swoje 6 urodziny obchodził Daniel z grupy Mądre Sowy. Solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego smiley


Zapraszamy do galerii.

Sówki - Światowy Dzień Kropki

16 września dzieci z grupy ,,Mądre Sowy" obchodziły Światowy Dzień Kropki. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Oglądaliśmy film ,,The Dot" oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości, zwróciliśmy uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Wszystkie dzieci w tym dniu mogły zaprojektować swoje wyjątkowe kropki.


Zapraszamy do galerii.

Sówki - 6 urodziny Wiktora

Dziś dzieci z grupy Sówki świętowały 6 urodzinki Wiktora. W tak ważnym dniu wszystkie dzieci wraz z jubilatem na czele były bardzo przejęte. Śpiewaliśmy wspólnie sto lat oraz składaliśmy życzenia. Wiktor w podziękowaniu poczęstował wszystkich smakołykami.


Zapraszamy do galerii.

Dzień Kropki - Zerówka "Słoneczka"

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce, a także dzieci tworzyły fantazyjne obrazy za pomocą kropek.


Zapraszamy do galerii.

Sówki -Skąd jest ten prąd?

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Starostwo Powiatu Słupskiego i Naczelną Organizację Techniczną. Uczniowie dowiedzieli się jakie są źródła energii, wysłuchali pięknych baśni i legend. Dzieci miały także czas na wspólna zabawę z chustą animacyjną. Na koniec zbudowały wiatraki wykorzystując drewniane klocki.


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - spotkanie z "bajoczką" Panią Anną Szranc oraz teatrem Kamisibai

We wrześniu uczniowie należący do oddziałów zerowych zostali zaproszeni przez Panią Annę Szranc na spotkanie z teatrem Kamisibai (papierowy teatr). Uczniowie wysłuchali oryginalnej baśni regionalnej, budowali latarnie morskie z drewnianych klocków oraz uczestniczyli w zabawie z wykorzystaniem chusty animacyjnej.


Zapraszamy do galerii.

Zerówka - bal jesienny

We wtorek 24 września w oddziałach zerowych odbył się bal jesienny, podczas którego przeprowadzony został jesienny pokaz mody oraz konkurs na najpiękniejsze jesienne przebranie. W wesołej atmosferze Słoneczka i Sówki wraz z paniami przywitały jesień.


Zapraszamy do galerii.

Pożegnanie z przedszkolem

Słoneczka i Sówki we wrześniu ostatecznie pożegnały się z przydomkiem PRZEDSZKOLAK. Podczas ostatniego dnia przedszkolaka świetnie bawili się na dyskotece oraz skosztowali pysznych przysmaków.


Zapraszamy do galerii.

 

Słoneczka - w zerówce fajnie jest

Uczniowie (tak chcą być nazywani) należący do oddziału zerowego miło spędzają czas w naszej szkole. Zabawa w sali, na świeżym powietrzu, jak również nauka sprawiają im wielką przyjemność.


Zapraszamy na do galerii.

Słoneczka zwiedzają szkołę

Uczniowie należący do oddziału zerowego nie chcą być już nazywani przedszkolakami. Od września ochoczo przygotowują się do nauki w szkole, którą już zdążyli zwiedzić.


Zapraszamy do galerii.

Słoneczka - wrześniowi solenizanci

We wrześniu swoje 6 urodziny obchodzili Laura, Staś i Sebastian.


Zapraszamy do galerii.

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    ul. Słupska 42
    76-200 Słupsk
  • +48 59 8471856

Galeria zdjęć