Piłka nożna jest znakomitą formą zaspakajania ruchowych oczekiwań uczniów. Dzięki prostym zasadom i niskim wymaganiom sprzętowym może być uprawiana w każdych niemalże warunkach. Zajęcia prowadzone w sekcji piłki nożnej, to coś więcej niż tylko gra. Rywalizacja zespołowa daje duże możliwości rozładowania nadmiaru emocji, przyczynia się do integracji uczniów, zawiązywania się przyjaźni, współpracy między zawodnikami. Uczniowie uczestniczący w naszych zajęciach uczą się zasad fair-play, przepisów gry, sędziowania. Mają także możliwość sprawdzenia się w potyczkach międzyklasowych.

Dla uczniów klas I-VI szkoły podstawowej spotkania piłkarzy odbywają się w ramach zajęć pozalekcyjnych lub sekcji wychowania fizycznego.

Treningi piłki nożnej

Na terenie Zespołu Szkół w Siemianicach odbywają się treningi piłki nożnej dla najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej. Uczestniczą w nich uczniowie z roczników 2007, 2008 i 2009. Treningi prowadzone są w ramach UKS Gminnej Akademii Piłkarskiej. Trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Tomasz Rybak. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy. Jedna to chłopcy, którzy swoją przygodę w naszej Akademii rozpoczęli rok temu. Ich zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach od 15.30 do godziny 17.00. Druga grupa to chłopcy i dziewczęta, którzy  w tym roku postanowili rozpocząć swoją przygodę z piłką. Treningi tej grupy odbywają się również dwa razy  w tygodniu w poniedziałki i środy w godzinach od 16.15 - 18.00. Nasi zawodnicy często uczestniczą w różnego rodzaju turniejach gdzie mogą doskonalić swoje umiejętności oraz poznawać nowych kolegów. Po za grą w turniejach UKS Gminna Akademia Piłkarska ma zgłoszone zespoły w Decathlon Lidze i  Radmar Lidze gdzie ostatnio odnoszą same sukcesy zarówno pierwszy jak i drugi zespół. Udało nam się pokonać Victorię Słupsk 15:0 i 5:1 oraz drużynę z Potęgowa 5:0 i 7:1. Uczestnicy naszych zajęć mogli uczestniczyć w takich wydarzeniach jak mecz reprezentacji polski U 21 Polska - Norwegia oraz przedostatni sparing pierwszej drużyny przed Mistrzostwami Europy we Francji z Holandią.

Naszym ostatnim dużym turniejem był turniej w Pelplinie, gdzie nasi zawodnicy mogli spotkać się z naprawdę dobrze wyszkolonymi zawodnikami, którzy niejednokrotnie trenowali już po trzy lata, a do tego byli o rok dwa starsi od naszego zespołu. Niestety nie udało nam się na tym turnieju wygrać dużo spotkań, ale za to zabawa była przednia i bagaż doświadczeń olbrzymi. Dodatkową atrakcją po turnieju była wygrana w losowaniu nagrody dodatkowej, a mianowicie przejazd limuzyną po Pelplinie co okazało się nie lada gratką również dla opiekunów Pana Sebastiana Winsztala oraz Tomasza Rybaka.

Uczestnicy naszych zajęć mogą liczyć na świetna zabawę i profesjonalne treningi piłkarskie. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych.

HALOWA PIŁKA NOŻNA O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 4 w SŁUPSKU

40 HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W SŁUPSKU

Nasi chłopcy z klas VI SP po wygranym turnieju eliminacyjnym dostali się do turnieju finałowego, który rozegrali dnia 19 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Słupsku. Niestety nasi zawodnicy nie grali  w kompletnym składzie,  zabrakło podstawowego bramkarza Mateusza Goliszka.

Wyniki turnieju:

FINAŁY KLASY VI - ROCZNIK 2003 i młodsi (19 marca 2016)

ZAGRALI SP 1 USTKA, SP 1 SŁUPSK, SP 2, SP SIEMIANICE

LP

NAZWA DRUŻYNY

PKT

BRAMKI

MIEJSCE

Sp 1 Słupsk

Sp 2 Słupsk

Sp Siemianice

Sp 1 Ustka

Na powyższym zdjęciu wszyscy uczestnicy turnieju finałowego.

Skład zespołu od lewej: Trener Tomasz Rybak, Jakub Koniewski, Kuba Iciachowski, Jakub Romanowski, Jakub Malek, Cezary Prajwowski, Mateusz Głos

Były też wyróżnienia: wśród najlepszych stanął Kuba Iciachowski, który za dobrą grę dostał dyplom pamiątkowy oraz piłkę nożną.

Turniej Piłki Nożnej

18 kwietnia 2015 nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły: Tomasz Rybak oraz Marcin Chachuła-Domański zorganizowali w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Słupsku turniej piłki nożnej przeznaczony dla uczniów klas  czwartych i piątych szkół podstawowych. W zawodach udział wzięło pięć zespołów: dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 i po jednym zespole ze szkół we Włynkówku, Siemianicach oraz słupskiej czwórki.

Galerię zdjęć znajdziecie tutaj.