Język angielski - język, który chcę poznać

• W klasach I-III szkoły podstawowej prowadzone są dodatkowe lekcje z języka angielskiego (1 godzina tygodniowo) w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Język angielski - język, który chcę poznać".

Na zajęciach nauczyciele stosują różnorodne formy aktywności, w trakcie których dziecko może zobaczyć, dotknąć, narysować, czy też użyć w zabawie przedmiotu, którego nazwę poznał. Wykorzystujemy takie formy i metody, które pozwalają dzieciom na swobodną prezentację swoich dokonań i umiejętności: recytacja wierszyków, gry planszowe, śpiewanie piosenek, wykonywanie prac.

Dodatkowe lekcje służą również poszerzaniu i utrwalaniu materiału zawartego w podstawie programowej, co pozwala wszystkim dzieciom nabrać pewności siebie, być zmotywowanym w poznawaniu języka. Dzieci chętnie poznają nowe słowa, często dopytują o określenia jeszcze nie poznane. Aktywność ruchowa wykorzystywana w czasie zajęć pozwala dodatkowo je uatrakcyjnić, dzięki czemu dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w proponowanych działaniach. Te zajęcia pozwalają nauczycielom na wprowadzanie najmłodszych uczniów w naukę języka angielskiego poprzez zabawę. Na lekcjach nie stawiamy ocen.

• EARTH DAY!

• 22 kwietnia 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne światowe święto. Dzieci z klas I- III wspólnie z nauczycielami przygotowały plakaty promujące wiedzę o tym, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W ten sposób utrwaliły słownictwo związane z ekologią.

• Saint Patrick's Day

• Dnia 17 marca "zazieleniło się" na korytarzach i w salach lekcyjnych Zespołu Szkół w Siemianicach. Tego dnia obchodziliśmy bowiem w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Temat naszych lekcji "Getting to know Ireland" miał na celu przybliżenie uczniom tradycji związanych z tym dniem.

Uczniowie klas I - III wykonywali projekty związane z irlandzkimi symbolami.

• Ecology Day, 22 April

• Dzisiejszego dnia uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wykonywali projekty dotyczące ich pomysłów na ekologiczny tryb życia. Podawali własne przykłady i sposoby  na życie w zgodzie z naturą, a także na ochronę naszej planety. Tematem lekcji języka angielskiego było 'Save our Planet' oraz przygotowanie prac plastycznych zawierających logo Ecology Day.