• 2008/2009

• Do największych sukcesów w konkursach przedmiotowych możemy zaliczyć awans do etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z biologii Aleksandry Kowalczyk z kl. IIIb (opiekun: Małgorzata Utig) oraz z języka polskiego Marty Gońka z kl. IIIc (opiekun: Agnieszka Kwiatkowska).

Inne ważne sukcesy naszych uczniów:
          Chłopcy – II miejsce w Finale Wojewódzkim – Unihokej
          Dziewczęta – IV miejsce w Finale Wojewódzkim – Unihokej

W Gdyni odbyły się Finały Wojewódzkie Gimnazjady w Unihokeju Dziewcząt. Nasze uczennice zajęły w finale 4 miejsce.

Przypomnijmy, że aby dojść do Finału Wojewódzkiego Nasza drużyna wygrała zawody Gminne, w których to pokonały szkoły z Redzikowa i Jezierzyc następnie grały w Półfinale Powiatowym w Damnicy i awansowały z pierwszego miejsca w grupie do Finału Powiatowego, który odbył się w Jezierzycach, dzięki swoim umiejętnością i ciężkiej pracy na  treningach wygrały i awansowały do Półfinału Wojewódzkiego, który odbył się w Polnicy w Powiecie Człuchowskim i tam uplasowały się również na najwyższym podium, co pozwoliło im zostać uczestnikiem ostatniego etapu zmagań w ramach Gimnazjady. Finał Wojewódzki odbył się w Gdyni w Gimnazjum nr 19. Na tym ostatnim etapie spotkało się sześć najlepszych drużyn w unihokeju dziewcząt z województwa. Należały do nich Gimnazja z następujących miejscowości: Gdynia , Gdańsk , Nowy Dwór Kwidzyński, Łebień, Starogard Gdański i Siemianice. Dziewczęta po ciężkim i wyczerpującym turnieju uplasowały się na czwartym miejscu.

Nasze zawodniczki przygotował Tomasz Rybak. A w skład naszego zespołu dziewcząt wchodziły: Ewelina Ciok – Kapitan zespołu, Aleksandra Kowalczyk, Monika Wieleba, Aneta Wywar, Klara Marecka – Bramkarz, Joanna Majewska, Joanna Petrusiewicz i Magdalena Sapijaszka.

Dziękujemy dziewczynom za walkę i dostarczenie wielu emocji oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Również chłopcy z naszej szkoły osiągnęli wynik na miarę mistrzów. II Miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Unihokeju Chłopców w Ogorzelinach.

Równie długą drogę do Finału Wojewódzkiego musieli przejść chłopcy z naszej szkoły. Zaczynali identycznie jak dziewczęta. Pierwszy był wygrany turniej Gminny w Redzikowie, następnie Półfinał Powiatowy w Damnicy, gdzie w swojej grupie chłopcy okazali się bezkonkurencyjni, kolejnym etapem był Finał Powiatowy w Jezierzycach, gdzie najtrudniejszym rywalem okazało się Gimnazjum z Łupawy, ale i tym razem liderem tego turnieju okazali się nasi reprezentanci co dało awans do Półfinału Wojewódzkiego w Polnicy, gdzie nasi snajperzy strzelali bramkę za bramką, aby zakończyć tegoroczne rozgrywki na Finale Wojewódzkim w Ogorzelinach. Podczas finału nasi uczniowie spotkali się na parkiecie z następującymi drużynami: Sławęcina, Wejherowa, Gniewu, Nowego Dworu Kwidzyńskiego oraz Gdańska. Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze rezultatem 2:1 i jeden zremisowali 3:3 ze szkołą z Sławęcina jak się później okazało z Mistrzem Województwa. Pozostałe wygrane mecze dały nam niezwykle wysoką II lokatę w tym turnieju. Należy dodać, że dzięki temu osiągnięciu dorównali oni osiągnięciu dziewcząt z przed dwóch lat i zapisali się w historii sportu naszej szkoły. Na pewno za kilkanaście lat z duma będą wspominać te cudowne momenty.

Również zespół chłopców do tegorocznych zmagań przygotowywał Pan Tomasz Rybak, a w skład tego zespołu weszli: Dawid Majewski - Kapitan, Artur Grabowski, Mariusz Smagieł, Adam Kozub, Piotr Gugała – Bramkarz, Dymitr Dobrowolski, Paweł Weichhold, Michał Drużba, Bartek Żydyk, Marcin Florek, Łukasz Makowski i Sebastian Pilecki.

Oprócz sukcesów w turniejach unihokeja należy pochwalić się innymi sukcesami sportowymi a należą do nich: IV miejsce w Powiatowym Turnieju w szachach, który odbył się w Zespole Szkół w Smołdzinie. W skład drużyny weszli: Paweł Weichhold – kapitan zespołu, Bartek Żydyk, Łukasz Kazubowski oraz Aleksandra Czerwiakowska; kolejnym ważnym osiągnięciem sportowym była wygrana w organizowanym przez naszą szkołę Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców oraz IV miejsce obu reprezentacji w Finałach Powiatowych  w Łupawie. W skład zespołu dziewcząt weszły: Aleksandra Kowalczyk, Magdalena Sapijaszka oraz Nikolina Totzka, a w drużynie chłopców byli: Dawid Majewski, Łukasz Johaniuk oraz Kacper Gorgoń. Opiekę nad tymi zespołami sprawował Tomasz Rybak.