AKTUALNOŚCI

      • Konkurs fotograficzny na autoportret w stylu Witkacego

      • Teatr Lalki 'Tęcza ogłosiłw czerwcu 2017 roku: KONKURS FOTOGRAFICZNY NA AUTOPORTRET W STYLU WITKACEGO.

        Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat twórczości Witkacego i zainspirowanie młodzieży do kreatywnych poszukiwań w jej ramach. Zadaniem konkursowym, które wyznaczono, było wykonanie swojego autoportretu w stylu Wikacego.

        http://teatrlalkitecza.pl/aktualnosci/konkurs-fotograficzny-dla-starszych-dzieci-mlodziezy

        Stanisława Ignacego Witkiewicza możemy dziś określić mianem „pioniera selfie”. Portretował się chętnie na fotografiach i obrazach, wykorzystując pełen asortyment przeróżnych min i w naszym przekonaniu warto ten argument wykorzystać, aby zaintrygować młodzież

        W konkursie wybrano dwa pierwsze miejsca: nagrodę jury i nagrodę publiczności. Wyróżniono między innymi pracę uczennicy Zespołu Szkół w Siemianicach: Igi Wolskiej, Kl V. Na stronie 'Tęczy" możemy także obejrzeć prace Julii Kałuży (kl. II gimnazjum) oraz Oskara Frączkiewicza (kl. V). Wszystkim serdecznie gratulujemy.

                        

      • Rajd rowerowy

      • 5 czerwca uczniowie klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej w Siemianicach wybrali się na rajd rowerowy zorganizowany z okazji 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej we Włynkówku. W rajdzie uczestniczyły dzieci ze szkół z Włynkówka, Siemianic, Wrześcia i Bierkowa. Naszym celem był dojazd do Doliny Charlotty. Pojechaliśmy wzdłuż koryta Słupi. W Dolinie Charlotty zwiedziliśmy ZOO, zobaczyliśmy pokaz w Fokarium, a następnie zrobiliśmy wyścig terenowy MTB. Wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Przejechaliśmy tego dnia około trzydziestu pięciu kilometrów. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale z uśmiechami na ustach.

        W rajdzie uczestniczyło ośmiu uczniów z siemianickiej szkoły: Bartek Szmidt, Kacper Kubiak, Jakub Baratyński i Mateusz Czajkowski z klasy czwartej oraz Mikołaj Nowakowski, Franciszek Melewski Franciszek, Oskar Frączkiewicz i Mateusz Andruszkiewicz z klasy piątej. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Pan Tomasz Rybak.


        Zapraszamy do galerii.

      • Pożegnalne spotkanie klas 3 SP

      • 22 czerwca po raz ostatni uczniowie klas trzecich SP wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami spotkali się w parku linowym Leśny Kot, aby powspominać trzy wspólne lata szkolne. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Każdy mógł upiec kiełbaskę na ognisku. Chętni mieli okazję przełamać swój strach i po krótkim instruktarzu podjąć się wyzwania pokonania trudnej trasy liniowej. Dzieci chętnie też korzystały z atrakcji olbrzymiego placu zabaw. Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy za miło spędzony wspólnie czas.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

      • 22 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień mamy i taty w klasie Ib SP

      • Jest taki dzień, szczególny dzień w roku, w którym naszym kochanym Rodzicom chcielibyśmy podarować słońce, kwiaty, serduszka … Dzień Mamy i Taty w klasie Ib obchodzony był bardzo uroczyście. Wesołe piosenki, zabawne wiersze przypomniały wszystkim o tym ważnym dniu i o roli Mamy i Taty w życiu każdego z nas, a prezentacja multimedialna ,,Wspomnień czar” uświadomiła wszystkim, że czas płynie tak szybko!

        Po części artystycznej dzieci uściskały swoich Rodziców i obdarowały własnoręcznie wykonanymi upominkami.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka klas 4 SP do Łeby

      • Pod koniec roku szkolnego klasy czwarte z naszej szkoły wraz z wychowawcami Darią Boś i Marcinem Chachułą-Domańskim oraz panią Katarzyną Wawrzyniak udały się do Łeby na jednodniową wycieczkę. Zwiedzaliśmy Muzeum Motyli, Illuzeum - muzeum iluzji oraz Magiczne Lustra.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka Koła Przyrodniczego do Ustki

      • W ramach kola przyrodniczego uczniowie klas czwartych 20 maja uczestniczyli w wycieczce brzegiem Morza Bałtyckiego. Chociaż pogoda nie sprzyjała wycieczkowiczom, to dobry humor uczestników pozwolił na poznanie fauny naszego wybrzeża i wyszukanie muszli pospolitych małż, takich jak sercówka, małgiew piaskołaz, rogowiec bałtycki. Niewątpliwie największą atrakcją było zwiedzenie muzeum kamieni. Spędziliśmy tam dużo czasu i obejrzeliśmy piękną, bogatą kolekcję kamieni z różnych zakątków świata. Wyjazd zaliczyliśmy do udanych. Rozstając się, padły pytania o następny wspólny wypad.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Mamy i Taty

      • Klasa I a zorganizowała w klasie uroczystość dla swoich Rodziców. Składały się na nią występy artystyczne, popisy taneczne oraz zgaduj-zgadule. Każda Mama i Tatuś otrzymali własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Kurs pierwszej pomocy u najmłodszych

      •    29.05.2017 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Po krótkim wykładzie przystąpili do ćwiczeń praktycznych.


        Pod okiem instruktora wykonywali masaż serca, opatrywali rany oraz udzielali pomocy osobie po omdleniu


        Zapraszamy do galerii.

      • Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej i Ratuszu

      • 12 czerwca uczniowie klasy III c wybrali się na wycieczkę do Słupska. Pojechaliśmy autobusem linii nr 2, gdzie wielkim przeżyciem dla dzieci było skasowanie biletu autobusowego. Wycieczkę rozpoczęliśmy od pobytu w Bibliotece Pedagogicznej. Panie oprowadziły dzieci po bibliotece, zapoznały ze znajdującymi się tam zbiorami oraz zasadami korzystania z biblioteki. Następnie dzieci uczestniczyły w lekcji której tematem był bieg rzeki Wisły. Po lekcji w bibliotece przyszedł czas na zwiedzanie słupskiego ratusza. Jednym z elementów słupskiego ratusza jest wspaniała 56-metrowa wieża, na którą prowadzi od poziomu parkingu 180 schodów (do tarasu widokowego). Wieża ratusza doskonale wkomponowuje się w neogotycką bryłę budynku. Wdrapaliśmy się na jej szczyt gdzie zobaczyliśmy piękną panoramę miasta. Wchodząc na wieżę zatrzymaliśmy się się przy portretach burmistrzów i prezydentów miasta. Poszukaliśmy „budowniczego” słupskiego ratusza burmistrza Hansa Matthewsa, dzięki któremu mamy w Słupsku ten wyjątkowy zabytek. Wchodząc wyżej obejrzeliśmy stary mechanizm zegarowy, który nieprzerwanie działa od 100 lat. Po zejściu z wieży ratusza gościliśmy w gabinecie pana prezydenta. Obejrzeliśmy również pamiątki znajdujące się w gablotach na korytarzach. Wizytę w Słupsku zakończyliśmy w cukierni, gdzie zajadaliśmy pyszne lody. Do Siemianic wróciliśmy pieszo. To był udany dzień.


        Zapraszamy do galerii.

      • Lekcja bezpieczeństwa w WORD w Słupsku

      • W dniu 14 czerwca 2017 w ramach nawiązanej współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Słupsku uczniowie klas IIIc,  IVa i IVb uczestniczyli w akcji propagującej bezpieczne poruszanie się po drodze. Dzieci utrwaliły sobie informacje i wiadomości o ruchu drogowym, wysłuchały pogadanki pana policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz poruszały się po miasteczku ruchu drogowego, gdzie rozpoznawały znaki drogowe. Uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię w różnych warunkach widoczności, z sygnalizacją świetlną i bez. Uczniowie klasy IIIc obserwowali również egzamin praktyczny na kartę rowerową który zdawali uczniowie klas IV. Egzamin odbył się w obecności egzaminatora z WORD, policjanta oraz nauczyciela techniki pani Grażyny Czerniej. Gratulujemy wszystkim którzy zdali pomyślnie egzamin i otrzymali kartę rowerową. Życzymy bezpiecznych wakacji.


        Zapraszamy do galerii.

      • Uczniowie 3a i 3b SP poznają historię Słupska

      • Uczniowie klas 3a i 3b SP podczas poznawania Słupska i jego historii uczestniczyli w lekcji muzealnej organizowanej przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Zajęcia zostały podzielone na dwie części.  W pierwszej uczestniczyły dziewczynki, a w drugiej chłopcy. Pierwsza część obejmowała zagadnienia z życia codziennego, czyli czynności wykonywane przez kobiety setki lat wcześniej. Drugą stanowiła lekcja o rycerzach, zwiedzanie muzeum i poznawanie historii regionu. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach plastyczno- technicznych związanych z wiodącą tematyką. Następnie udaliśmy się na spacer śladami zabytków Słupska, a na zakończenie wycieczki zregenerowaliśmy siły w jednej ze słupskich restauracji.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kolejne sukcesy grupy teatralno - muzycznej „Podwórko” z Siemianic

      • Grupa „Podwórko” istnieje w Zespole Szkół w Siemianicach prawie 20 lat. W swoim repertuarze ma poważne sztuki i zabawne scenki kabaretowe, napisane w większości i wyreżyserowane przez swoich instruktorów Katarzynę Praszczak i Andrzeja Praszczaka. Prawie co roku osiąga sukcesy w powiatowych i wojewódzkich konkursach teatralnych. Również rok 2017 okazał się dla młodych aktorów owocny w nagrody.

        Bardzo ciężko pracowali, aby przygotować baśniowy sen kabareciarza w spektaklu „Gdzie jest wilk ?” na podstawie „Bajek dla potłuczonych” kabaretu „Potem”. Właśnie za ten spektakl otrzymali 03.04.2017r. podczas XV Powiatowego Przeglądu Kabaretów Wszelakich „Obciach” w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy 2. miejsce. Jury nagrodziło również wyróżnieniem niezwykłą kreację aktorską Jakuba Semenyszyna, który grał króla z artystycznym rozmachem.

        Kolejnym sukcesem była Srebrna Maska ( II miejsce) podczas 24. Dziecięcych i Młodzieżowych Konfrontacji Teatralnych  pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska, które odbyły się 18 maja 2017r. w Państwowym Teatrze „Tęcza” w Słupsku. Nagrodę aktorską otrzymał Jan Piekarski za rolę Jasia, natomiast nagrodę instruktorską uzyskała pani Katarzyna Praszczak i pan Andrzej Praszczak.

        Należy nadmienić, że grupa „Podwórko” wystawiła nagrodzoną sztukę dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Siemianicach oraz rodziców. Gościnnie wystąpiła na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Głobinie, gdzie młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swój występ. To również było dużym sukcesem dla siemianickich artystów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Historyczna wycieczka klas VI z ZS im Cz. Miłosza w Siemianicach do Krakowa

      • Uczniowie klas VI z Zespołu Szkół w Siemianicach wraz z wychowawcami p. K. Praszczak i p. A. Praszczakiem wybrali się w dniach od 29.05-02.06.2017r. na wycieczkę do Krakowa.

                    Była to szczególna wyprawa i historyczny moment, gdyż jako pierwsi od chwili nadania imienia Czesława Miłosza szkole, odwiedzili grób tego wybitnego poety. Został on pochowany na Skałce – w miejscu dla zasłużonych. Oprócz tego uczniowie zwiedzili skarbiec i zbrojownię na Wawelu, Jamę Smoka, Kościół Mariacki, Collegium Maius - najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice. Mieli okazję spacerować Traktem Królewskim. Dzień Dziecka spędzili w Muzeum Lotnictwa- miejsce to zaskoczyło wszystkich bogatym zbiorem samolotów. Najwięcej emocji i dobrej zabawy było w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Wszyscy mogli bezpośrednio uczestniczyć w wielu różnorodnych , ogromnie ciekawych doświadczeniach fizycznych. Atrakcją dla wielu była podróż powrotna – jazda Pendolino. Szybko, wygodnie, z klimatyzacją i dobrym obiadem. Przemieszczanie się po mieście tramwajem też wywołało wiele pozytywnych emocji, gdyż większość nigdy nie miała okazji jechać takim środkiem lokomocji. Uczniowie nocowali w Hostelu Al Fresco – choć budynek stary (XIX w.), i nie jedną wycieczkę przetrwał, to jego usytuowanie było doskonałe- blisko dworca PKP i Starego Rynku. Zamiast zielonej nocy, była nocna wyprawa na Stare Miasto.

        Taka wycieczka dla szóstoklasistów to przede wszystkim zabawa i poszerzanie wiedzy, czas integracji, ale również dobra szkoła życia.       


        Zapraszamy do galerii.    

      • Młodzi o surowcach mineralnych "Miedź albo nie mieć"

      • Zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu geologiczno-filmowego „Młodzi o surowcach mineralnych” ROBERT i WIKTOR WORONIN NAGRALI SWÓJ FILM !

        Pod koniec kwietnia Robert i Wiktor spędzili dwa dni na planie zdjęciowym. Chłopcy grali główne role w filmie, który powstał na podstawie ich zwycięskiego scenariusza.

        Bracia grali w towarzystwie zawodowych aktorów np. elektryka odgrywał Michał Meyer znany m.in. z filmu „Miasto 44”, zaś tatę chłopców grał Piotr Kowalewski, aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie.

        Stres, wyzwanie i emocje były ogromne. Sprzyjały temu filmowe „klapsy”, słowa: „akcja” i „cisza na planie”.

        Niemałym szokiem dla braci był sam proces nagrywania filmu – jedna scena była nagrywana kilka godzin w kilkunastu ujęciach czyli kilkanaście razy trzeba było zagrać tą samą kwestię.

        Zdjęcia były kręcone w Warszawie, Piasecznie i w Konstancinie – Jeziorna.

        I choć pogoda nie dopisała, a praca na planie lekka nie była to z pewnością Robert i Wiktor przeżyli niezapomnianą przygodę.

        Premiera filmu odbyła się 2 czerwca 2017 roku w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

        Film można obejrzeć tutaj.
         

        Serdecznie gratulujemy


        Zapraszamy do galerii.

      • Podsumowanie warsztatów dietetycznych

      • Przez cały rok szkolny w klasach I-III szkoły podstawowej realizowany był Zdrowotny Program Profilaktyczny we współpracy z zespołem dietetyków: Panią Edytą Jasińską i Panią Karoliną Filipczak.

        Wszystkie pierwsze, drugie i trzecie klasy wzięły udział w projekcie finansowanym przez Gminę Słupsk. Celem warsztatów było wprowadzenie dzieci w świat zdrowych produktów, wartości odżywczych, zdrowego trybu życia, higieny, profilaktyki prozdrowotnej.

        Warsztaty były podzielone na 2 etapy. W pierwszym uczniowie mieli zajęcia teoretyczno – praktyczne, poznawali świat etykiet na produktach i zaszyfrowane w nich informacje, dowiadywali się czym są polepszacze, uzdatniacze, środki spulchniające, emulgatory, substancje konserwujące, barwniki i jak ich unikać. Gdzie szukać produktów wartościowych i jak je odróżniać od tych niezdrowych. Przeliczali wartości odżywcze, kalorie, gramy cukru i soli w produktach. Omawiali skutki spożywania niezdrowego jedzenia i braku ruchu.

        Kolejnym etapem były zajęcia praktyczne: dzieci wraz z dietetykiem przygotowywały posiłki z produktów pełnowartościowych i odżywczych. Poznawały przepisy , składniki na lody sorbetowe, nutellę z awokado, Tymbarka z jabłek i mięty, rafaello z daktyli i inne ciekawe alternatywne pomysły na pyszne i zdrowe smakołyki.


        Zapraszamy do galerii.

      • IV Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

      • 9 czerwca w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytaniii. Wzięły w nim udział reprezentacje 3 szkół z: Głobina, Redzikowa i Siemianic. Uczniowie rywalizowali w 2 etapach: teście z wiedzy oraz prezentowali żart w języku angielskim. Zwycieżyła Szkoła w Siemianicach w następujàcych kategoriach:
        1.najlepszy wynik kl. IV - Bartosz Szmidt,
        2. najlepszy wynik kl. V - Martyna Motyka,
        4. najlepszy wynik kl. VI - Jakub Semenyszyn

         

        W rywalizacji szkół jednostki uplasowały się następująco:
        1. ZS Siemianice
        2. ZS Redzikowo
        3. SP Głobino

        Serdecznie gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka klas I SP

      • Niezwykłą atrakcją dla dzieci były również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach oraz zwiedzanie łodzi – wraku położonego do góry dnem. Wycieczka bardzo się udała.   Na początku czerwca uczniowie z klas I a, b mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do ,,Sea Parku” w Sarbsku koło Łeby. W Fokarium dzieci oglądały karmienie fok i ich trening medyczny. Kolejną ciekawostką było prehistoryczne oceanarium oraz kino 5D.


        Zapraszamy do galerii.

      • Laureaci konkursu plastycznego - „ Najpiękniejsza dżungla i jej mieszkańcy”

      •  

         

        I miejsce – Julia Wach

        II miejsce – Rozalia Pawłowska

        III miejsce – Wiktor Woronin

         

         

        Gratulujemy!!!

         

      • Przedstawienie "Królewna Śnieżka na wesoło"

      • "Królewna Śnieżka na wesoło" to nowa wersja opowieści o młodej dziewczynie, która mieszka na zamku wraz z macochą.  Pewnego dnia magiczne lusterko wyznaje prawdę macosze o urodzie Śnieżki. Królowa, natychmiast wzywa gajowego i daje mu rozkaz zgładzenia dziewczyny. Gajowy waha się, bo przyjaźni się z królewną. Podczas sprzeczki Śnieżka ucieka gajowemu w ciemny las. W kolejnych odsłonach piękna panna tuła się po lesie spotykając bajkowe postaci: Czerwonego Kapturka i złego wilka. Zmęczona trafia do domku krasnoludków, które zapraszają ją do pozostania pod warunkiem pomocy w prowadzeniu chatki. Oczywiście powieść ta nie kończy się tak pięknie, gdyż zła królowa odwiedza Śnieżkę w chatce krasnali i próbuje ją otruć. Niestety sama natrafia na zatrutą połówkę jabłka i upada. Przez cały spektakl piękny książę szuka żony, ewentualnie żabki do pocałowania. Znajduje smutną Śnieżkę i prosi o rękę. Królewna zgadza się i bajka kończy się Happy Endem.

        Cała treść sztuki jest przepełniona humorem i żartami sytuacyjnymi, a także różnorodną muzyką, dostosowaną do sytuacji na scenie.

        Aktorami tej niezwykłej bajki byli rodzice uczniów Zespołu Szkół w Siemianicach, którzy zdecydowali się wystąpić dla swoich, kochanych dzieci z okazji Dnia Dziecka. Reżyserii i stworzenia scenografii podjęły się nauczycielki z naszej szkoły Pani Agnieszka Szydło i Pani Agata Sztark. Widzami natomiast byli uczniowie, nauczyciele i przybyli goście. Dzięki pomocy rodziców zostały przygotowane plakaty w profesjonalnym studiu fotograficznym, które były wywieszone w Zespole Szkół w Siemianicach i na tablicach informacyjnych w całej okolicy.

        Duma rozpierała nie tylko dzieci „aktorów”, panie reżyserki, ale i samych występujących, których z pewnością jeszcze w roli aktorów zobaczymy.  To już drugi spektakl teatralny, do którego zostali zaproszeni rodzice i ponownie zagrali z wielką pasją i prawdziwym kunsztem aktorskim, co było widać na scenie. Uwieńczeniem ich trudu były niekończące się brawa i wspólne zdjęcia z wszystkimi klasami.


        Zapraszamy do galerii.


        Zapraszamy na przedstawienie.

      • Wycieczka klas drugich SP

      • 12 maja uczniowie klas II szkoły podstawowej pod opieką wychowawców i rodziców wzięli udział w wycieczce do centrum EXSPERYMENT w Gdyni. W centrum można na własną rękę przeprowadzić eksperymenty poznając prawa fizyki i przyrody. Uczniowie mieli okazję przeprowadzać różnego rodzaju doświadczenia. Każdy miał możliwość za pomocą dotyku, słuchu, ruchu doświadczyć rzeczy, nad którymi nikt z nich nie zastanawia się na co dzień. Wszyscy, łącznie z opiekunami, naprawdę świetnie się bawili. Oprócz indywidualnego eksperymentowania, dzieci wzięli również udział w warsztatach "Kosmos".


        Zapraszamy do galerii.

      • Zdrowo w 3a SP

      • Uczniowie z 3a SP wiedzą, jak ważne dla ich zdrowia jest jadanie naturalnych witamin w postaci nowalijek. Wiosna jest impulsem do podjęcia działań. Posialiśmy też rzeżuchę, bo wiemy, że smakuje przepysznie i ma dużo witamin. Zdrowym smakołykiem podzieliliśmy się z uczniami innych klas. Było smacznie i zdrowo.


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminny Konkurs Czytelniczy

      • W dniu 27.05.2017r. w Szkole Podstawowej we Wrześciu odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy. Zdobywcą I miejsca i tytułu Super Czytelnika został uczeń klasy I b – Flavio Postiglione. Gratulujemy!

         

      • Świetlicowa chemia

      • W dniu 31.05.2017r. w ramach zajęć świetlicowych dla najmłodszych uczniów odbyła się lekcja chemii z Panem Tomaszem Surowcem. Uczniowie powtórzyli zasady BHP oraz pracowali z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi. Zajęcia sprawiły wiele radości młodym chemikom!


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

      • Dnia 24 maja w naszej szkole gościł Pan Grzegorz Kasdepke autor książek dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, wielu prestiżowych nagród, były wieloletni redaktor naczelny  magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Na spotkanie z pisarzem przybyli uczniowie klasy III c, V b oraz część klasy III b.
        W naszej bibliotece książki tego autora cieszą się dużym zainteresowaniem, chętnie czytają je nie tylko dzieci, ale i rodzice, gdyż  napisane są z poczuciem humoru, potrafią rozbawić największego ponuraka, uczą jak radzić sobie z emocjami, pomagają rozwikłać wiele dziecięcych problemów. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wspomnień autora z dzieciństwa, o tym, że wcale nie zamierzał pisać książek, że inspiracją do pisania stał się jego sześcioletni synek Kacper, dla którego napisał swoją pierwszą książkę "Kacperiada". 
        Pan Grzegorz od samego początku wprowadził wesoły nastrój i miłą atmosferę, dlatego też uczniowie chętnie brali udział w rozmowie na temat m.in. skąd się biorą dzieci?, albo co to znaczy  "robić kogoś w balona", "zbijać bąki", "czuć się jak ryba w wodzie", "pocałować klamkę", "dostawać małpiego rozumu". Było sporo śmiechu i dobrej zabawy. Nie obyło się bez zadawania pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Na zakończenie każdy mógł otrzymać autograf. Spotkanie upłynęło jak zwykle w miłej, wesołej atmosferze. Na pożegnanie otrzymał od dzieci portret bohatera swojej książki detektywa Pozytywki, który namalowała Oliwia Kierzkiewicz uczennica klasy III c. Spotkanie odbyło się w ramach XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej ufundowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Słupsku oraz dzięki staraniom pani Agnieszki Melewskiej . Dziękujemy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno - Przyrodniczego

      • Uczniowie klas III zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno- Przyrodniczego EDI. Dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie 4 miejsca otrzymała uczennica klasy III c Oliwia Kierzkiewicz. Dyplomy wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy III b Michalina Maszkowska, Jerzy Piekarski i Martyna Woźniak. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymują dyplom uznania. W konkursie udział wzięło 1453 uczestników z całej Polski. Przy przyznawaniu miejsc honorowane były miejsca ex aequo. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu ekologiczno – przyrodniczego.

      • Młodzi ratownicy medyczni z klasy 2a


      • Zapraszamy do galerii.

      • Przegląd recytatorski pt. "Zaczarowany świat Miłosza"

      • 11 maja w  Szkole Podstawowej w Siemianicach odbył się przegląd recytatorski pt. " Zaczarowany świat Miłosza", celem którego było zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, oraz wyrabianie odwagi i śmiałości do występów na scenie.  W przeglądzie uczestniczyło dwanaścioro recytatorów w wieku 4 -9 lat  z przedszkola i z klas I - III. Mali artyści przygotowali wiersze z dostępnej literatury dziecięcej, jednak największą popularnością cieszyły się wierszyki autorstwa Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner oraz Natalii Usenko. Dzieci zachwycili publiczność naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kampania „Nie bij mnie – kochaj mnie”

      • W środę 10 maja ruszyła kampania społeczna „ Nie bij mnie – kochaj mnie”  w związku z przypadającym Światowym  Dniem Przeciwdziałania Biciu dzieci. Uczniowie klasy III c czynnie włączyli się w organizowaną akcję. Poznały historię smutnego Misia, który był bity i nieszanowany, a następnie bandażowały chore łapki i główki Misia. Miś został przez dzieci wystylizowany na ofiarę przemocy. Powstały również piękne portrety bohaterów dzisiejszego dnia.


        Zapraszamy do galerii.

      • "Tacy jak my"

      • Dnia 24.05. uczniowie klas piątych uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Tacy jak my” przygotowanym przez teatr Artenes z Wrocławia. Bohaterem sztuki jest chłopiec, Mirek, pochodzący z trudnego środowiska. Matka, kochająca, ale zagubiona, nie jest dla niego autorytetem. Nie czując wsparcia ze strony domu chłopiec skłania się ku arogancji i nietolerancji. Imponują mu poglądy dające pretekst do użycia siły wobec słabszych i gry komputerowe wywołujące agresję. Z natury nie jest złym chłopcem. Pewnego dnia odruchowo udziela pomocy kobiecie leżącej na ulicy. Nie jest sam, pomocy udzielają również życzliwi ludzie. Spotkanie na ulicy nie jest przypadkowe. Losy bohaterów splatały się już w przeszłości, czego świadomości nikt o tej pory nie miał. Niecodzienne przeżycia i przygody, w powiązaniu z nieodpartymi przemyśleniami, powodują wewnętrzną przemianę bohatera. Oczywista dla niego staje się konieczność zrozumienia potrzeb innych. Gry komputerowe, agresja i nietolerancja ( nawet dziecięca) stanowią często ucieczkę od siebie samego, a każda chwila im poświęcona to czas skradziony pozytywnym kontaktom z najbliższymi i przyjaciółmi. Wszystkim uczniom przestawienie bardzo się podobało.


        Zapraszamy do galerii.

      • Poeta z prowincji, który podbił świat

      • 18 maja klasa 2a pod okiem wychowawczyni przygotowała uroczysty apel  okazji święta patrona. Montaż  słowno – muzyczny  poświęcony był osobie i twórczości Czesława Miłosza. Piękne słowa i śpiew, które popłynęły z uczniowskich serc przypomniały wspaniałą postać Miłosza.


        Zapraszamy do galerii.

      • Nie truj się, nie bądź toksyczny - warsztaty profilaktyczne

      • 13 maja w Szkole Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” we Wrześciu odbyły się XV Gminne Warsztaty Profilaktyczne „Nie truj się, nie bądź toksyczny”.

        Warsztaty skierowane były do uczniów klas IV – VI ze szkół gminnych, które reprezentowane były przez czteroosobowe drużyny. Celem warsztatów było uświadomienie uczestnikom zagrożeń płynących z zażywania środków odurzających. Zaprezentowano czym jest „zdrowe życie” i na co warto zwrócić uwagę, aby być zdrowym i żyć zdrowo. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest odpowiednie wypełnienie czasu wolnego, które możemy zaliczyć do wczesnej profilaktyki.

        Szkołę w Siemianicach reprezentowały uczennice klasy VI b SP: Anastazja Sokołowska, Zuzanna Głowacka, Patrycja Kupiec i Maja Kozina. Uczennice w konkursie drużynowym zajęły 3 miejsce. Gratulujemy !!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Święta majowe w klasach I - III

      • Uroczysty apel z okazji świąt majowych przygotowała klasa IIb pod kierunkiem p. Anny Rokuszewskiej. Patryk oraz Marcel, wcielając się w rolę reporterów z radia ,,Nowinki”, przeprowadzali wywiad z napotkanymi mieszkańcami Siemianic, pytając się ich z jakimi uroczystościami kojarzy im się miesiąc maj. Studio radiowe zostało również przeniesione do szkoły, gdzie właśnie odbywał się apel i uczniowie recytowali patriotyczne wiersze dotyczące naszej ojczyzny Polski. W trakcie apelu na ekranie pojawiały się zdjęcia upamiętniające najważniejsze wydarzenia z życia naszego kraju.

         

        W tak oto obrazowy sposób uczniowie z klasy IIb przybliżyli wszystkim zebranym historię obchodów świąt majowych: 1-go, 2-go oraz 3-go Maja.


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminny konkurs zdrowotny uczniów klas III

      • Na Gminny Konkurs Zdrowotny ,,Wybieram zdrowie" w Jezierzycach dla uczniów z klas III  ze szkół podstawowych gminy Słupsk pojechał zespół w składzie: Kierzkiewicz Oliwia, Rokuszewska Wiktoria, Ostrowska Joanna i Grzegrzółka Patrycja.

        W bardzo miłej i serdecznej atmosferze uczennice wykazały się rozległą wiedzą dotyczącą naszego zdrowia.

         

         

         

        III miejsce zajęły:
        Rokuszewska Wiktoria
        Kierzkiewicz Oliwia


        Wyróżnienia otrzymały:
        Ostrowska Joanna
        Grzegrzółka Patrycja


        Dyplom i nagrodę za pracę plastyczną na najlepszy rysunek piramidy zdrowia otrzymała:
        Kierzkiewicz Oliwia


        Zapraszamy do galerii.

      • Szkolny konkurs ortograficzny ,,Ortografek” klas II i III

      • Wszyscy uczniowie z klas II i III Szkoły Podstawowej mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności biorąc udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym ,,Ortografek”.
        Uczestnicy pisali dyktando oraz rozwiązywali test.                                              

         

         

        W klasach drugich:
        I miejsce zajęła Klaudia Goliszek z kl. IIa
        II miejsce Patrycja Jackowiak z kl. IIa
        III miejsce Helena Stec z kl. IIb
        Wyróżnienia otrzymały:
        Zuzanna Żukowska z kl. IIc
        Hanna Jażdżewska z kl. IIc.

        W klasach trzecich najlepszymi okazały się również dziewczęta:
        I miejsce zajęła Amelia Malec z kl. IIIc
        II miejsce Michalina Maszkowska z kl. IIIb
        III miejsce Wiktoria Rokuszewska z kl. IIIc
        Wyróżnienia otrzymały:
        Kornelia Maciejska z kl. IIIa
        Michalina Roszak z kl. IIIb
        Aleksandra Chmaraz kl. IIIb.

      • Łamańce językowe

      • W dniu 17.05.2017 r. odbył się konkurs recytatorski „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE” przygotowany przez panią Agnieszkę Szydło. W konkursie tym wzięli udział reprezentanci klas I-III. Uczniowie mieli za zadanie wyrecytować bardzo trudny w wymowie wiersz. Konkurs uświetniły prace plastyczne członków szkolnego koła malarskiego oraz występ taneczny klasy III b. Jury w składzie : p.Grażyna Czerniej, p. Anna Trompeteler, p.Agata Sztark, p.Maciej Mijewski, p.Agnieszka Szydło, zdecydowali, że laureatami zostali:

        Kategoria klasy I

        Miejsce I -Martyna Kiedrowska

        Miejsce II – Michał Szulta

        Kategoria klasy II

        Miejsce I – Rozalia Pawłowska

        Miejsce II – Bartłomiej Głos

        Miejsce III – Maja Figacz

        Kategoria klasy III

        Miejsce I – Kacper Łukaszuk

        Miejsce II – Aleksy Winsztal

        Miejsce III – Marcelina Kluk

        Wszystkim gorąco gratulujemy !!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Gimnastyka na trampolinie

      • 25.04.2017 r. zajęcia wychowania fizycznego dla klasy 2c SP przeprowadzone zostały w parku trampolin ”JUMP IN” w Słupsku.
        Dzieci ćwiczyły, skakały, ścigały się, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Po wyczerpującym wysiłku rodzice przygotowali zdrowy posiłek: wodę, soki wyciskane z owoców i owoce, za co serdecznie dziękujemy.

        Polecamy wszystkim dużym i małym tego rodzaju aktywność fizyczną


        Zapraszamy do galerii.

      • Zielona Szkoła - podsumowanie wyjazdu

      • Po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół w Siemianicach klasy trzecie szkoły podstawowej wyjechały na Zieloną Szkołę do Wisły. Siedmiodniowy pobyt pozwolił uczniom zdobyć różnego rodzaju wiadomości i umiejętności. Egzamin na samodzielność wszystkie dzieci zdały celująco! Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wspólne zabawy i przeżywane radości pozwoliły na zintegrowanie zespołów klasowych. W czasie Zielonej Szkoły odbyło się wiele ciekawych imprez i wycieczek. m.in. wjazd na skocznię narciarską im. Adama Małysza, piesza wycieczka na szczyt góry Cieńków, zwiedzanie muzeum koronek w Koniakowie , Muzeum Beskidzkie i Zamek Prezydenta RP w Wiśle. Uczniowie mieli możliwość relaksu i zabawy w parku wodnym w Hotelu Gołębiewskim. Pobyt na Zielonej Szkole dostarczył dzieciom wielu wrażeń oraz bardzo miłych przeżyć. Szkoda tylko, że Zielona Szkoła trwa tak krótko!

        Wyjazd zorganizowały Panie: Grażyna Czerniej, Anita Stodulska, Agnieszka Szydło.


        Zapraszamy do galerii.

      • konkurs - „Młodzi o surowcach mineralnych”

      • Robert i Wiktor Woronin zostali zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu „Młodzi o surowcach mineralnych”. Chłopcy napisali scenariusz konkursowy. Powstał on na podstawie wymyślonej historii dwóch braci chcących uzbierać pieniążki na wymarzony sprzęt.
        Wiadomości na temat miedzi, o której pisali zdobywali od swoich dziadków, którzy zajmują się zawodowo recyclingiem metali kolorowych oraz z internetu.

        W dniach 9-10 marca 2017 r. Robert i Wiktor uczestniczyli w warsztatach geologiczno-filmowych w Warszawie, które były II etapem konkursu. Zajęcia odbywały się na terenie Muzeum Geologicznego w Warszawie. Pierwszego dnia odbyły się wykłady na temat soli kamiennej, miedzi i węgla brunatnego. Następnie chłopcy uczestniczyli w niezwykle interesujących warsztatach z Panią Marią – reżyserem, która w sposób bardzo przystępny i ciekawy przybliżyła tematykę procesu produkcji i postprodukcji filmu. Pani Maria zapoznała także słuchaczy z technikami przygotowywania scenariuszy filmowych. Swoje wykłady opierała na konkretnych przykładach pokazując i omawiając takie filmy jak „Matrix”, „Leon Zawodowiec” czy „Titanic”. W godzinach wieczornych odbyły się jeszcze praktyczne warsztaty z aktorem – Panem Piotrem, który próbował wydobyć talent aktorski z każdego uczestnika. Młodzież miała za zadanie odegrać scenkę, którą „trenuje się” na zajęciach pierwszego roku Wyższej Szkoły Filmowej.

        Drugiego dnia uczestnicy warsztatów w towarzystwie Pani Marii – reżyser, kamerzystów, oświetleniowców i operatów dźwięku nagrywali Lib-dub czyli jedno długie ujęcie do piosenki „Happy”.

        Nagrodą główną w konkursie jest realizacja filmu w oparciu o scenariusz, który napisali nasi uczniowie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zajączek w klasie I a

      • 12 kwietnia tuż przed świętami dzieci z klasy I a odwiedził zajączek. Przyniósł wszystkim koszyczek ze słodyczami.  W podziękowaniu za prezenty uczniowie wykonali dla niego drobne upominki. Wizyta niespodziewanego gościa wywołała wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Młodzi ogrodnicy

      • Wiosna nastała, dlatego młodzi ludzie z II c zdecydowali się zapoznać z pracą ogrodnika. Każdy z uczniów samodzielnie zasadził cebulkę kwiatka w doniczce. Od teraz codziennie będą doglądać i dbać o swoje roślinki.

        Zapraszamy do galerii.
      • Pokazy chemiczne

      • 24 marca 2017 r. uczniowie klas III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w pokazach chemicznych przygotowanych przez p. Tomasza Surowca. Uczniowie zobaczyli wiele kolorowych doświadczeń (kameleon, światła drogowe, reakcje strąceniowe czy kanarka). Nie zabrakło ognia (błędne ognie, ryczący misio, wulkan) czy ogromu dymu (ciuchcia).  Taka nauka to tylko przyjemność!


        Zapraszamy do galerii.

      • Ciekawa lekcja przyrody

      • Uczniowie klas Va i Vb na lekcjach przyrody wraz z p. Tomaszem Surowcem nieźle się bawili. Podczas zajęć poznawali zjawisko fizyczne jakim jest rozszerzalność cieplna ciał stałych. Zjawisko to mogli poznawać i doświadczać poprzez obserwacje bimetalu czy dylatometru. Doskonałym przykładem okazał się pierścień Gravesandego.


        Zapraszamy do galerii.

      • "Mali ratownicy" w IIIc SP

      • O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach. Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem specjalisty, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie…
        20 marca zajęcia poprowadził pan Jakub Zaczek, tatuś Majki, który jest strażakiem i ratownikiem .


        Zapraszamy do galerii.

      • Rekolekcje w Szkole Podstawowej

      • W dniu 27 marca rozpoczęły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje to czas bardzo ważny i potrzebny, aby na chwilę zatrzymać się i pomyśleć trochę nad swoim życiem. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Festiwal piosenki

      • Jak co roku uczniowie klas I-III SP w uroczysty sposób obchodzą Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku odbył się Festiwal Piosenki, podczas którego uczniowie zaprezentowali przygotowane piosenki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Aktorzy ze szkolnego koła teatralnego zaprosili wszystkich na przedstawienie o 12 miesiącach. Rozstrzygnięte zostały również konkursy szkolne: matematyczny i biblioteczny. Na zakończenie wszyscy uczniowie wyruszyli w wiosenny i kolorowy korowód. W tym wyjątkowym dniu wszyscy cieszyliśmy się słoneczną pogodą, która nas nie zawiodła.


        Zapraszamy do galerii.

      • Angielski w bryle

      • Uczniowie naszej szkoły bardzo ochoczo wzięli udział w Gminnym Konkursie "Angielski w Bryle". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu makiety zabytku, budowli, obiektu charakterystycznego dla wybranego kraju anglojęzycznego. Praca przestrzenna miała być wykonana z papieru, kartonu, masy solnej, drewna itp. 7 kwietnia nastąpi ogłoszenie wyników, a w dniach od 3 do 13 kwietnia prace konkursowe będzie można oglądać na wystawie w Szkole Podstawowej we Włynkówku. Trzymamy kciuki za zwycięzców. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Akwaria w 3a SP

      • Flora i fauna w jeziorach, wędkowanie, życie w morzach i oceanach… uczniowie klasy 3a wciąż drążą tematy. Kolejna sprawa – akwarium! Ma przecież wiele zalet: pięknie wygląda i jest ozdobą domu, można poobserwować ryby, nie szkodzi alergikom… Ma też trochę wad, niestety, bo trzeba o nie dbać! Trzecioklasiści zrobili więc sobie akwaria kartonowe, z pięknymi rybkami w środku. Na razie musi wystarczyć! A oko cieszy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wulkany piany

      • Uczniowie klasy 3a SP uwielbiają eksperymenty. Tym razem na lekcji mieli możliwość samodzielnie przekonać się jakie reakcje zachodzącą między substancjami. Do doświadczenia niezbędna była plastikowa butelka, którą w parach uczniowie zamieniali w atrakcyjne stwory. Następnie połączenie wody z barwnikiem octem i sodą dało niesamowite efekty oraz olbrzymie zaskoczenie . Sprzątania było też bez miary, ale możliwość stworzenia własnych wulkanów piany sprawiła wszystkim wiele radości.


        Zapraszamy do galerii.

      • Smak i aromat czekolady

      • Właściwości czekolady są różnorodne . Często sięgamy po nią ze względu na jej niesamowity smak lub po prostu, aby polepszyć sobie nastrój. Jak więc działa czekolada, że poprawia nasz zły nastrój? To nie tylko jej smak, ale przede wszystkim skład czekolady ma zbawienne działanie na samopoczucie człowieka. O tym mogli się dowiedzieć uczniowie kl 3a SP. Podczas lekcji degustowali się smakiem czekolady w różnych postaciach.  Większość dzieci pierwszy raz miała możliwość spróbowania smaku  prawdziwego kakao, które przygotowały dla nas panie kucharki. Dziewczynki  w domach wraz z rodzicami lub samodzielnie wg przepisów przygotowały czekoladę gorzką, białą i mleczną z dodatkami. To była bardzo aromatyczna i słodka lekcja.


        Zapraszamy do galerii.

      • V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TANCA SPORTOWEGO O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA RUMII

      • W sobotę 25 III 2017r. KLASA III B wraz z trenerem i wychowawcą wczesnym rankiem wyruszyła na  ogólnopolski turniej tańca do Rumi. Zmagania zawodników rozpoczęły się tuż przed 10.00. Nasze uczniowskie pary zaprezentowały swoje umiejętności w dwóch kategoriach wiekowych 8-9 oraz 10-11 lat i zajęły następujące miejsca:

         

        I MIEJSCE  i złoty medal:

        - Lena Bednarczyk  i Szymon Miszk

        - Agata Jankowska i Kacper 

        Alicja Jankowska i Jerzy Piekarski

        Roszak i Kacper

        Nicole Stawińska i Szymon 

        Martyna Woźniak i Jakub 

        Miłosz Chachuła- Domański

        II MIEJSCE i srebny medal:

        Patrycja Grzegrzółka i Adam 

        Natalia Szczęsna i Kacper 

        Aleksandra Chmara i Stanisław

        Ten ogromny sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy naszych uczniów i ich trenerce pani Elżbiecie Zięciak. Podekscytowani czekamy na kolejne.

        Zapraszamy do galerii.

      • MŁODZI, ODPOWIEDZIALNI I ŚWIADOMI – UCZNIOWIE KLASY 3B

      • Uczniowie z klasy 3b wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. W trakcie kilkugodzinnych warsztatów dowiedzieli się jak reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, jak wezwać pomoc i przekazać najistotniejsze informacje dyspozytorowi, a co najważniejsze jak udzielić pierwszej pomocy i nie narażać przy tym swojego zdrowia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Malarze czują wiosnę

      • Nasze kółko malarskie prężnie działa i uczniowie tworzą coraz piękniejsze dzieła, które można podziwiać na II piętrze obok sekretariatu. Bardzo się cieszymy, że są jeszcze ludzie z pasją.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III

      • Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym dniu uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczcili Pierwszy Dzień Wiosny barwnym korowodem. Wszyscy uczestnicy wiosennego pochodu nieśli ze sobą własnoręcznie wykonane transparenty odganiające zimę.


        Zapraszamy do galerii.

      • Festiwal Nauki

      • Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowską witaliśmy 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny. Z okazji tak ważnego dla wszystkich naszych podopiecznych dnia nauczyciele zorganizowali Festiwal Nauki, podczas którego odbyły się pokazy doświadczeń z chemii, fizyki, warsztaty z biologii, matematyki, języka polskiego oraz informatyki. Dużą atrakcją dnia było również zorganizowane na sali gimnastycznej planetarium z interaktywną mapą nieba oraz klasowe kino.


        Zapraszamy do galerii.

      • St. Patrick's Day

      • Dzień świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty. Również w naszej szkole te coraz bardziej popularne święto miało dzisiaj swój wielki finał.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wybory Miss w klasie Ib

      • 8 marca w klasie Ib był dniem wyjątkowym. Wszystkie piękne panny brały udział w konkursie "Wybory Miss”. Należało wykazać się wiedzą z zakresu przyrody,  ekologii, rozwiązać zagadki, nakreślić obraz idealnego mężczyzny.  Wszystkie panny poradziły sobie znakomicie!


        Zapraszamy do galerii.

      • Cała Polska czyta dzieciom

      • Niecodzienna jest rola jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, wpływając jednocześnie na rozwój intelektualny oraz wrażliwość młodego słuchacza i czytelnika. Rozumując i mając to na uwadze, biblioteka szkolna Zespołu szkol w Siemianicach w dniach 01.02.-10.03.2017 roku przystąpiła do akcji społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". W ramach realizacji cyklu spotkań z książką, której od lat patronuje Prezydent RP, odwiedzili nas wyjątkowi goście-osoby powszechnie znane w środowisku lokalnym. W każdą środę dla dzieci przedszkola i klas I i II SP bajki H. Ch. Andersena, J. Tuwima, M. Konopnickiej i in. czytali policjanci, strażacy, ksiądz proboszcz z Siemianic oraz uczniowie ze starszych klas. Dzieci z zainteresowaniem i zadowoleniem słuchały cytowane bajki oraz wiersze. Nawiązywały bardzo dobry kontakt z gośćmi, zadając mnóstwo pytań związanych z wykonywanym przez nich zawodem. Akcja cieszyła się dużą aprobatą ze strony dzieci, rodziców i nauczycieli.


        Zapraszamy do galerii.

      • Światowy Dzień Liczby PI

      • W dniu 14.03.2017 w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Organizacją przedsięwzięcia zajęli się nauczyciele matematyki – Marcin Chachuła-Domański i Michał Piórkowski. Na korytarzu rozwieszone zostały plakaty przygotowane przez uczennice klasy 3A gimnazjum. Zawierały liczne informacje i ciekawostki dotyczące liczby Pi. Uczniowie klasy 3A gimnazjum przyozdobieni w plansze z wiadomościami o liczbie Pi odwiedzali klasy i zadawali pytania związane z tym zagadnieniem, a prawidłowe odpowiedzi nagradzali cukierkami. Na długiej przerwie na sali gimnastycznej odbywały się zawody matematyczno-ruchowe dla ochotników. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny grali w kółko i krzyżyk używając żółtych i czerwonych piłek oraz planszy ułożonej z hula hop. Na znak prowadzącego biegali i uzupełniali planszę. Z ogromnym zacięciem i zaangażowaniem starali się ułożyć piłki w jednej linii. Zarówno uczniowie biorący udział w konkurencji, jak i osoby obserwujące ich zmagania, mieli masę dobrej zabawy. Kolejnym zadaniem było jak najdłuższe kręcenie hula hop. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody – poza cukierkami zdobyli karnety na zwolnienie z odpowiedzi ustnej lub pracy domowej z dowolnego przedmiotu, co bardzo ich ucieszyło. Świętowanie Dnia Liczby Pi było bardzo udane. Wszyscy znakomicie się bawili. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy to z sukcesem.


        Zapraszamy do galerii.

      • Skuteczna nauka ortografii w klasie IIIc

      • Wkuwanie zasad ortograficznych na pamięć, bez zrozumienia, nie przyczyni się do lepszych ocen z dyktand. Co więcej, nauka ortografii zacznie kojarzyć się dziecku z nudą, wyczerpaniem i zmęczeniem. Najlepiej uczyć ortografii poprzez zabawy i różnorodne ćwiczenia, np. wykorzystując rozmaite karty pracy, dyktanda on-line albo ćwiczenia ortograficzne. W nauce ortografii najlepiej wykorzystać wyobraźnię, humor, absurd, żart, rymowanki, rysunki, grę skojarzeń i zmysły – tzw. myślenie polisensoryczne. Dziecko lepiej zapamięta zasady ortograficzne i liczne wyjątki, ucząc się w ruchu albo tworząc sobie w umyśle śmieszne skojarzenia. Uczniowie klasy IIIc w każdy wtorek uczęszczają na zajęcia ortograficzne, które odbywają się dwóch grupach. Uczymy się zasad ortografii poprzez wykorzystanie gier dydaktycznych, bawimy się w skojarzenia, tworzymy wyrazy z sylab, rozwiązujemy krzyżówki ortograficzne. Korzystamy z tablicy interaktywnej i gramy w gry edukacyjne on-line. Uczymy się na pamięć wierszyków ortograficznych. W zeszytach uczniów pojawiła się kolorowa ortografia. Kolorami zapisujemy litery: rz, ż, ó, u, h, ch. Mamy nadzieję, że nasze problemy z poprawną pisownią wkrótce się skończą.

        Drodzy Rodzice!

        Ucząc ortografii można posłużyć się wieloma ciekawymi pozycjami literaturowymi, które są kolorowe, interesujące, opatrzone wieloma rysunkami, które przyciągają uwagę ucznia. Wśród wielu propozycji istnieje między innymi książka Jolanty Gajdy pt. „ABC Mądrego Rodzica – Skuteczna nauka ortografii”. Autorka daje konkretne rady, jak stosować powtórki z ortografii, by nie były męczące, jak uczyć się reguł ortograficznych, jak samodzielnie rozpoznawać wyjątki od zasad, jak dochodzić do reguł ortograficznych, które decydują o pisowni danego wyrazu.


        Zapraszamy do galerii.

      • Żywa lekcja historii

      • Dnia 16 lutego 2017 r.  w Zespole Szkół w Siemianicach odbyła się “żywa lekcja historii”. Bractwo rycerskie z Zamku w Gniewie zaprezentowało stroje i broń rycerską. Uczniowie mogli przymierzyć ekwipunek rycerski, a także postrzelać z kuszy. Dowiedzieli się o obyczajach rycerskich i obowiązującym rycerzy kodeksie postępowania - rycerz miał chronić słabszych, szanować niewiasty oraz strzec swojego honoru. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się o zaletach uczenia się historii, która mówi o tym skąd się wywodzimy, jak należy pielęgnować tradycję i określa naszą tożsamość narodową. Wszystko to było przedstawione w formie żywej, pełnej humoru, w której czynnie uczestniczyli uczniowie. Nie była to lekcja stracona!


        Zapraszamy do galerii.

      • W karnawale u nas bale

      • 10 stycznia 2017r. w  odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

        W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadziła firma Frajda, która od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewała dzieci  do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna. Podczas imprezy odbywały się także konkursy, w których uczniowie i nauczycielki chętnie brali udział. Warto nadmienić, iż rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek w salach klasowych. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wyniki konkursu " Bałwanek"

      • 09.01.2017r. ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt. „ Bałwanek” zorganizowanego przez świetlicę szkolną. 


        Lista laureatów:

        • I miejsce: Zuzanna Żukowska i Julia Witek
        • II miejsce: Paulina Woźniak  i Maja Zaczek
        • III miejsce Aleksander Rutkowski

        Wyróżnienia: Antonina Piszcz, Oliwia Jakubaszek, Katarzyna Markut, Oliwia Groszek, Natalia Kufel.

        Gratulujemy.

      • Apel "cukierkowy"

      • Dnia 3 lutego 2017 r. odbył się apel podsumowujący I semestr pracy. Pani dyrektor oraz nauczyciele gratulowali uczniom, którzy wyróżnili się swoją dotychczasową pracą naukową, działalnością sportową i kulturalną.
        Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy uzyskali średnie co najmniej 5,00:


        4b SP        Trapp Amelia    5,18
        4a SP        Marcinkiewicz Martyna    5,09
        5b SP        Augustyn Dominika    5,09
        5b SP        Szydło Amelia    5,09
        4a SP        Jańczak Maksymilian    5,09
        4b SP        Janczukowicz Maksym    5,00
        5a SP        Woronin Robert    5,00
        5b SP        Motyka Martyna    5,00
        5b SP        Wolska Iga    5,00
        6a SP        Maciejski Karol    5,00
        6b SP        Głowacka Zuzanna    5,00
        6b SP        Obst Jakub    5,00

        Najwyższą średnią zdobyła klasa 4a – średnia 4,52, wychowawca: p. Daria Boś.
        GRATULUJEMY!


        Zapraszamy do galerii.
         

      • Rozstrzygnięcie konkursu ekologiczno-przyrodniczego dla klas I – III z dnia 25.11.2016

      • KATEGORIA I

        KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I

        • I miejsce   -       Lena Cyprych klasa I b
        • II miejsce  -       Julia Witek klasa I b
        • III miejsce -       Paulina Podstawek klasa I b

         


        KATEGORIA II

        TEST ZE ZNAJOMOŚCI ZAGADNIEŃ EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZYCH DLA KLAS II

        • I miejsce – Helena Stec klasa IIb, Seweryn Banasiak kl. II c
        • II miejsce – Marcel Dębicki kl. IIb, Patrycja Nartowska kl. IIc
        • III miejsce – Maja Figacz kl. IIa
        • Wyróżnienia – Kornelia Wrycza, Adam Mateuszów, Tymoteusz Weryński, Zuzia Żukowska, Hanna Jażdżewska, Hanna Nanaszko

         


        TEST ZE ZNAJOMOŚCI ZAGADNIEŃ EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZYCH DLA KLAS III

        • I miejsce - Michalina Maszkowska kl. III b
        • II miejsce – Martyna Woźniak kl. IIIb
        • III miejsce – Adam Semenyszyn kl.IIIa, Roksana Kocoń kl. III a, Oliwia Kierzkiewicz kl. IIIc, Hubert Wolak kl IIIc
        • wyróżnienia – Jakub Romaniuk, Adam Stander, Jerzy Piekarski, Michalina Roszak, Michał Dąbrowski, Wiktoria Podstawek, Maja Zaczek,

         

        GRATULUJEMY!

        Wszystkie nagrody zostały wręczone podczas apelu dla klas I-III w dniu 22grudnia. Zapraszamy do galerii „Jasełka w klasach I-III”.

      • Piramida Zdrowego Żywienia

      • Zasady zdrowego żywienia związane

        z PIRAMIDĄ ZDROWEGO ŻYWIENIA i AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

        dzieci i młodzieży

         

        1. Jedz posiłki regularnie (5 posiłków co 3 - 4 godziny).

        2. Warzywa i owoce jedz jak najczęściej i w jak największej ilości.

        3. Jedz produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.

        4. Codziennie pij co najmniej 3-4 szklanki mleka. Możesz je zastąpić jogurtem naturalnym, kefirem i - częściowo – serem.

        5. Jedz ryby, nasiona roślin strączkowych i jaja. Wybieraj chude mięso. Ograniczaj spożycie produktów mięsnych przetworzonych.

        6. Ograniczaj spożycie tłuszczów zwierzęcych. Zastępuj je olejami roślinnymi.

        7. Unikaj spożycia cukru, słodyczy i słodkich napojów. Zastępuj je owocami i orzechami.

        8. Nie dosalaj potraw. Unikaj słonych przekąsek i produktów typu fast food.

        9. Pamiętaj o piciu wody do posiłków i między posiłkami.

        10. Bądź codziennie aktywny fizycznie w szkole i poza szkoła.

      •  Z wizytą w Lecznicy dla zwierząt

      • Dnia 11. 01. 2017 r. uczniowie z klasy II a odwiedzili Lecznicę dla Zwierząt w Słupsku przy ulicy Armii Krajowej. Wyjazd do lecznicy poprzedziła zbiórka karmy dla psów i kotów. Dowiedzieliśmy się, że dr Andrzej Baczyński pomaga zwierzętom z Przytuliska w Lubuczewie i wspólnie z panią Renatą Cieślik (która zaprosiła nas do lecznicy) ratują porzucone zwierzaki. Celem spotkania było także poznanie specyfiki pracy weterynarza i  działalności Straży Ochrony Zwierząt. Uczniowie dokładnie zapoznali się z wyposażeniem gabinetu weterynaryjnego oraz dowiedzieli się w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami. Duże wrażenie na uczniach zrobiła sala operacyjna. Dzięki ludziom o dobrym sercu w przychodni został uratowany od śmierci piesek. Na koniec miłego spotkania dzieci serdecznie podziękowały za pouczającą lekcję. Pani Renata zaprosiła nas do współpracy

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Wizyta w teatrze kukiełkowym

      • W dniu 12.01.2017 r. uczniowie klasy I a i I b udali się na wycieczkę  do teatru "Tęcza" w Słupsku.  Obejrzeli zabawną sztukę " O Mikołaju, który zapomniał..." Po spektaklu zwiedzili scenę i jej kulisy, mieli okazję obejrzeć kukiełki występujące w sztuce oraz poznać miejsce, gdzie przygotowuje się elementy scenografii.  Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Dzięki niej maluchy miały okazję  chociaż przez chwilę  poczuć się prawdziwymi aktorami.


        Zapraszamy do galerii.

      • Odwiedziny w schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • 13 stycznia br. uczniowie koła przyrodniczego klas IV  szkoły podstawowej odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Słupsku. Wizytę w schronisku poprzedzili akcją zbierania karmy i pieniędzy dla potrzebujących zwierząt. W zbiórce brali udział nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W ciągu miesiąca zbiórki uczniowie koła przyrodniczego zebrali dużą ilość karmy suchej i mokrej oraz  pieniądze w wysokości 300 zł.  Pozyskane dary uczniowie przekazali podczas spotkania z pracownikami schroniska. Od opiekunów zwierząt dowiedzieliśmy się, że w schronisku przebywa ponad 100 psów i około 50 kotów. Zwierzęta czekają na adopcję...

        Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy


        Zapraszamy do galerii.

      • Koncert kolęd

      • W grudniu klasa Ib zaprosiła rodziców oraz bliskich na wspólne świąteczne kolędowanie. Sądząc po oklaskach, jakie zebrały dzieci – koncert bardzo się podobał.  Na koniec dzieci wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane upominki.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminne zawody w pływaniu,

      • 8 grudnia odbyły się gminne zawody w pływaniu, w których uczestniczyła liczna grupa uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas III mieli do przepłynięcia 25 m dowolnym sposobem. Uczniowie klasy IV pływali na dystansie 25 m stylem dowolnym i grzbietowym, a zawodnicy klas V i VI 50 m stylem grzbietowym i dowolnym.


        Zapraszamy do obejrzenia galerii.

      • Warsztaty teatralne klas I SP

      • W dniu 15.12.2016r klasy I SP miały okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych – lalkarskich, które przeprowadziła aktorka teatru "Tęcza" w Słupsku – Pani Ilona Zaremba. Dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi rodzajami lalek teatralnych oraz grą aktorską.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wyniki XV Wojewódzkiego Konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową

      • W sobotę 17.12.16 Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdyni gościła  uczestników XV Wojewódzkiego Konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Słowa powitania do przybyłych przedstawicieli Rady Miasta, Rady Dzielnicy, Caritasu, rodzin, które stworzyły przepiękne szopki na tegoroczną edycje konkursu, emerytowanych pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów skierowała Dyrektor Ewa Stoińska. Wskazała ona najważniejszą ideę konkursu, jaką jest pielęgnowanie wspólnoty rodzinnej podczas prac nad budowaniem szopki oraz pielęgnowanie przepięknej bożonarodzeniowej tradycji, która wprowadza magię świąt do każdego domu.

         

        Miejsca 

        I       Rodzina Dudek (SP26 Gdynia), Rodzina Łukaszewskich (SP29 Gdynia)

        II       Rodzina Postiglione (Zespół Szkół w Siemianicach), Rodzina Sybidło (SP29 Gdynia)

        III       Rodzina Kwella (SP44 w Gdyni), Rodzina Miotk (Zespół SP i  Gimnazjum w   Pomieczynie)


        Zapraszamy do galerii.

      • Twórcy gier

      • Konstruowanie gier jest okazją do rozwijania potencjału twórczego i rozszerzania możliwości umysłowych. Uzgadniania z drugim dzieckiem obowiązujących reguł i respektowanie ich w trakcie gry,  kształtują  umiejętności interpersonalne  dzieci . Jest to także okazja do krzepnięcia odporności emocjonalnej.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kiermasz świąteczny

      • Gwiazdki, aniołki, choinki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroiki i kojarzące się ze świętami akcesoria można było znaleźć na stoisku, jakie wystawiono 15 grudnia w holu klas I-III naszej szkoły. Wszystko autorstwa dzieci, rodziców i nauczycieli. Panie, które dyżurowały  w roli sprzedawców w bardzo fajny sposób zachwalały prace swoje, swoich uczniów i uczennic oraz ich rodziców:
        - Takich rzeczy nie kupi się w sklepie. Proszę zobaczyć, jaka piękna choinka z piórek - prezentowała jedna z uczennic.
        Kiermasz świąteczny w naszej szkole  został zorganizowany po raz pierwszy. Cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Wszystkie ozdoby były piękne, a ciasta i ciasteczka bardzo smaczne. Pierniki i inne ciasta świąteczne były  autorstwa uczniów i ich rodziców.
        - Pieniądze będą przeznaczone dla dzieci. Na co dokładnie, zdecydujemy po przerwie świątecznej. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w naszą akcję.


        Zapraszamy do galerii.

      • Odwiedziny w Domu Seniora w Słupsku

      • 20 grudnia uczniowie klasy II c odwiedzili  mieszkańców Domu Seniora przy ul.Leśnej w Słupsku. Dzieci zawiozły w świątecznym prezencie samodzielnie wykonane bałwanki i pierniczki, a także wykonały na dzwonkach kolędy. Na zakończenie było wspólne śpiewanie „Cichej nocy”. Gospodarze byli zachwyceni naszymi odwiedzinami i zaprosili nas już na „Dzień Babci i Dziadka”.


        Zapraszamy do galerii.

      • Akrobatyka to jest to!!!

      • Grupa "Cheer Stars Siemianice" wytrwale trenuje aby juz w najbliższym czasie zaprezentować publicznie swoje najnowsze choreografie oraz nowe umiejętności. Nasze zajęcia to nie tylko taniec ale też ćwiczenia akrobatyczne, które cheerleaderki i nasz rodzynek cheerleader lubią najbardziej. W ten sposób uczymy sie pracy w zespole bo w grupie drzemie siła!


        Zapraszamy do galerii.

      • Jasełka klas 4-6

      • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

        W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie oraz nauczyciele.

        Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Jasełka klas I-III SP

      • Jak co roku w Szkole Podstawowej w Siemianicach odbyło się świąteczne spotkanie, ukoronowane pięknymi jasełkami, przybliżającymi magię i tajemnicę Bożego Narodzenia. Tradycyjnie już sala gimnastyczna pękała w szwach: ledwo pomieściła wszystkich uczniów, kadrę pedagogiczną oraz zaproszonych gości. Po krótkim wprowadzeniu oraz przywitaniu gości przez dyrektor Danutę Konkol, rozpoczęła się część artystyczna. Otwierała ją barwna historia narodzenia Jezusa Chrystusa. Po klasycznej, ale bardzo urokliwej szopce nastąpiło wspólne kolędowanie. Po zakończonych występach nikt nie spieszył się do domu. Wszyscy chętnie skorzystali z chwili wytchnienia przed świąteczną bieganiną. Zewsząd było słychać serdeczne życzenia oraz głosy zachwytu nad rewelacyjnymi występami młodych aktorów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wigilie klasowe

      • 22 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe wspólnie przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Każda  klasa wraz z wychowawcą zasiadła do stołu wigilijnego. W pięknie przystrojonych salach, w świątecznej atmosferze, uczniowie wraz z nauczycielami podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie był poczęstunek. Uczniowie wspólnie z rodzicami zadbali o to, aby na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw czyli: barszczyku z uszkami, pierogów oraz słodyczy i owoców. Nie zabrakło również  wspólnego kolędowania i opowiadania o rodzinnych tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. W każdej klasie było bardzo uroczyście i świątecznie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III „Jesień w oczach dziecka”

      • Prace uczniów były bardzo ciekawe i kolorowe, tak jak kolorowa jest jesień. Najpiękniejszą pracę wykonała Hanna Nanaszko z klasy II c. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie i upominki. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Energia odnawialna

      • Uczniowie klasy II c pogłębili swoją wiedzę na temat energii odnawialnej.  Nauczyciel fizyki p. Sebastian Winsztal, udostępnił modele urządzeń napędzanych siłą wiatru - wiatraki  oraz urządzeń napędzanych siłą rąk ludzkich – latarka. Dzieciom bardzo podobała się pierwsza „lekcja fizyki”.


        Zapraszamy do galerii.

      • Świąteczne przygotowania

      •  Nic tak nie przybliża świąt jak zapach pierniczków. Pierniczkowy szał owładnął również cukierników z II c. Dzięki kochanym mamom, mieli oni możliwość słodko dekorować świąteczne przysmaki na bożonarodzeniowy kiermasz. Nie obeszło się bez podgryzania łakoci i lizania paluszków ;)


        Zapraszamy do galerii. 

      • Bałwankowy zawrót głowy

      • Zimowa aura służy radosnym zabawom na świeżym powietrzu. Bałwan  to podstawa pierwszego śniegu. Uczniowie II c jako pierwsi ulepili bałwanka na boisku szkolnym. Aby nie zapomnieć jak wygląda, stworzyli małych , białych przyjaciół, których da się trzymać w cieple. Przedstawiamy bałwany ze skarpety.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni

      • 3 grudnia wychowawczynie klas III zorganizowały wyjazd dla dzieci i rodziców do Teatru Muzycznego w Gdyni na sztukę pt. „Piotruś Pan”. Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Autorem muzyki jest Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony). Reżyserem spektaklu jest Janusz Józefowicz, aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”.”Piotruś Pan” jest spektaklem familijnym. Wprowadza widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie byli uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie, zmierzyliśmy się ze złowrogimi piratami, ogrzaliśmy się w kręgu indiańskich ognisk i odkryliśmy nowe lądy.

        Młoda widownia okazała się widownią niezwykle wdzięczną. Z uwagą i skupieniem wpatrzona w aktorów, w dekoracje, wsłuchana w piosenki i w treść przedstawienia, dostrzegła najdrobniejsze niuanse płynące ze sceny i tak szczerze jak tylko potrafią to dzieci nagradzała je gorącymi oklaskami.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Misia w Szkole Podstawowej

      • 29 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Tym razem głównymi bohaterami uroczystości zostali przyjaciele ze Stumilowego Lasu, zatem korytarze wypełniły kolorowe pluszaki w kształcie Puchatka, Kłapouchego, Prosiaczka, Królika, Tygryska, a także inne ulubione przytulanki dzieci. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Młodzi malarze

      • Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w rozwijaniu swoich pasji malarskich. Co tydzień aktywnie uczestniczą w zajęciach przyjmując nowe wyzwania jakie stawia przed nimi prowadzący kółko nauczyciel. Tym razem uczniowie mieli za zadanie namalować ulubionego bohatera bajek. Sami oceńcie, czy im się udało uchwycić podobieństwo.


        Zapraszamy do galerii.

      • Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej


      • Zapraszamy do galerii.

      • GMINNY  MIKOŁAJKOWY  TURNIEJ  GIER  I  ZABAW  RUCHOWYCH  KLAS  I-III

      • Również w tym roku szkolnym  najlepsi sportowcy z klas młodszych  reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych klas I-III w Redzikowie, który odbył się 10.12.2016r. W skład zespołu weszli:  Piechowski Filip z kl Ia, Podstawek Paulina z kl.Ib, Nowak Nikola z kl IIa, Weryński Tymoteusz z kl IIb, Paprocki Patryk z kl. IIIa oraz Rokuszewska Wiktoria z kl IIIc. Zawodnicy startowali w 8 konkurencjach podczas , których mierzony był czas . Stanęli na wysokości zadania. Rywalizując z rówieśnikami z innych szkół gminnych oraz dobrze się przy tym bawiąc pokazali się w jak najlepszym świetle. Raz zajęli I miejsce, czterokrotnie II miejsce , dwukrotnie III miejsce oraz raz IV miejsce. Wszyscy otrzymali paczki od Mikołaja jak również dyplom uczestnictwa i ogólny prezent dla uczniów z klas I-III, który został przekazany świetlicy szkolnej do ogólnego użytku. Na długo w pamięci pozostanie nam ciepła i serdeczna atmosfera panująca podczas trwania  turnieju w Szkole Podstawowej w Redzikowie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zajęcia koła przyrodniczego

      • W dniu 10.11. 2016 roku na zajęciach koła przyrodniczego gościliśmy członka Koła Łowieckiego Darzbór Pana Mariusza Lisiewicza. Pan Mariusz wystąpił przed uczniami z prelekcją i prezentacją o zwierzętach łownych żyjących w Polsce. Przybliżył dzieciom trochę biologii zwierząt leśnych i  zasady łowiectwa. Przedstawił nam swojego psa myśliwskiego rasy posokowiec bawarski, który wyszkolony został pod kątem odnajdowania rannej zwierzyny w lesie. Niezwykle łagodny pies ujął serca wszystkich dzieci. Ciekawe ujęcie i przedstawienie tematu wywołało lawinę pytań ze strony uczniów na, które Pan Lisiewicz odpowiadał nie tylko rzeczowo ale przede  wszystkim interesująco. To były pouczające zajęcia i wierzymy zgodnie z obietnicą, że nie ostatnie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Lekcja zdrowego odżywiania

      •  

      • Wycieczka klas II do Warcina

      • 09 listopada uczniowie klas II wybrali się na wycieczkę do Warcina. Tam mieli okazję poznać historię  pałacu Wilhelma von Bismarca i zwiedzić go. Dzisiaj znajduje się tam Technikum Leśne. Przygotowano dla uczniów mapy, według których uczniowie musieli iść i rozwiązywać zagadki. Odwiedzono również lecznicę dla ptaków i muzeum „Niezapominajkę”. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pysznymi kiełbaskami. To była bardzo ciekawa wycieczka, czekamy na kolejne.


        Zapraszamy do galerii.

      • Drugoklasiści w teatrze

      • 27 października uczniowie klasy II c odwiedzili Teatr Tęcza w Słupsku. Podczas tego wyjazdu uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt.”Tylko jeden dzień” , który opowiadał o życiu i przyjaźni zwierząt z owadem. Uczniowie mieli również możliwość  uczestniczenia w lekcji teatralnej, prowadzonej przez aktora teatru.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzieciaki kochają smaki

      • Uczniowie II c chętnie uczestniczą w ciekawych lekcjach. Ostatnio, dzieciaki poznawały różne smaki, jedne były im doskonale znane (takie jak słodki , kwaśny, czy słony), a inne próbowali po raz pierwszy(np. gorzki). Zadaniem uczniów było również odgadnąć: Co to jest? Wszystkim odgadywanie poszło doskonale. Czekają na nowe wyzwania.
        Zapraszamy do galerii.
      • Jemy drugie śniadanie

      • W zimny, październikowy poniedziałek, uczniowie klasy II c uczyli się przygotowywać sobie drugie śniadanie. Posiłek miał się składać z pożywnych i zdrowych produktów. Dzieci przyłożyły się solidnie zarówno do przygotowań, jak i do degustacji. Było zarówno pysznie jak i zdrowo.


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs kulinarny MasterChef

      • W dniu 28 października  w klasie 2 a odbył się konkurs kulinarny Masterchef Junior. Celem konkursu było promowanie zdrowego sposobu odżywiania się, rozwijanie zdolności i zainteresowań kulinarnych.  Do udziału przystąpiło 18 uczniów. Zadaniem uczestników było wykonanie tartinki lub sałatki a następnie estetyczne jej podanie i zaprezentowanie przed jurorami. Ważny był ład i porządek na stanowisku pracy. Uzbrojeni w fartuszki, deski i przybory kuchenne, po dokładnym umyciu rąk uczniowie przystąpili do wykonania autorskiego dania, na które mieli 45 minut.  Dzieci przygotowały: sałatkę owocową, sałatkę jarzynową, mozzarellę z pomidorami i bazylią, koreczki z sera żółtego, kabanosa i warzyw oraz bajkowe kanapki. Uczniowie  wykazali się pomysłowością i co najważniejsze samodzielnością. Tytuł MasterChefa zdobył Łukasz Garstecki. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Sałatka owocowa po niemiecku

      • Uczniowie klas IV-VI w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej "Deutsch ist klasse" uczą się przede wszystkim tzw. "żywego" języka często w sytuacjach dnia codziennego. Miesiąc październik upłynął pod hasłem  "Obst und Gemuse" (warzywa i owoce). dzieci poznały nazwy warzyw i owoców po niemiecku, jak również wspólnie stworzyły przepis na sałatkę po niemiecku, która potem przygotowały na zajęciach.


        Zapraszamy do galerii.

      • W zdrowym ciele zdrowy duch

      • 18.10.2016r.uczniowie z klasy IIb   spotkali się z panią dietetyk. Poruszyła ona tematy  dotyczące otyłości, nadwagi ,chorób wynikających ze złych nawyków żywieniowych. Wspólnie odróżniano zdrową żywność od tej, której powinniśmy unikać.  

        Na następny dzień przygotowaliśmy sobie samodzielnie zdrowe surówki. Nie tylko wyglądały apetycznie – były również bardzo smaczne. A ile miały witamin!!!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Ślubowanie klasy Ia

      • W dniu 19.10.2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej.  Po krótkim występie artystycznym nastąpił moment złożenia ślubowania oraz przyjęcia najmłodszych do grona społeczności uczniowskiej.  Wszyscy  z zaangażowaniem uczestniczyli w uroczystości, po której udali się na mały poczęstunek. Nie zabrakło niespodzianek. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz drobne upominki.


        Zapraszamy do galerii.

      • Leśne zwierzęta

      • Dzieci z klasy 2a jak zwykle pełne pomysłów sprawdzały swoje siły podczas tworzenia leśnych zwierząt z ziemniaków. Wykazały się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Okazuje się, że warzywa oprócz swoich właściwości odżywczych posiadają także inną ważną cechę - odkrywają  drzemiące talenty,  można je również wykorzystać podczas lekcji techniki jako materiał rzeźbiarski. Zwierzątka z ziemniaków zachęcają do zainteresowania się życiem zwierząt leśnych i ich środowiskiem naturalnym.


        Zapraszamy do galerii.

      • Uczniowie z pasją

      • Robert Woronin 11 lat - uczeń klasy Va Szkoły Podstawowej w Siemianicach

        Robert pierwszy raz zetknął się ze wspinaczką w wieku 7 lat. W 2012 roku rodzice, miłośnicy gór i turystyki górskiej, zabrali go na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tu Robert "połknął haczyk" i odtąd często odwiedzał Halę Sportową w Jezierzycach wspinając się metodą "na wędkę".

        W tym roku powrócił na Jurę Krakowsko-Częstochowską, gdzie w miejscowościach Rzędkowice, Podlesice czy Mirów znajduje się "polskie centrum wspinaczkowe". Wspinał się na drogach o czwartym stopniu trudności. 

        Na chwilę obecną największym skałkowym marzeniem Roberta jest wspinaczka z tzw. asekuracją dolną.

        Sprzęt niezbędny do uprawiania wspinaczki, który Robert posiada to:

        • lina
        • uprząż
        • kask
        • specjalne buty wspinaczkowe
        • tzw. "szpej" - karabinki, ekspresy, przyrząd asekuracyjny, kości.

         

        Korzyści z uprawiania wspinaczki to:

        • własna satysfakcja z pokonywania trudności
        • przełamywanie własnych słabości
        • rozwój fizyczny
        • budowanie zaufania do partnera
        • kształtowanie takich cech jak dokładność, skrupulatności, cierpliwość.

        W warunkach północnej Polski wspinaczkę uprawia się na sztucznych ścianach w halach sportowych mając nadzieję na letnie wyjazdy w skałki.


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs kaligraficzny w klasie Ib

      • W klasie Ib odbył się pierwszy konkurs kaligraficzny pt. ,,Ładnie piszę”. Zadaniem uczestników było staranne przepisanie podanego tekstu. Laureaci konkursu:

        I miejsce – Lena Cyprych

        II miejsce - Antonina Niska, Wiktor Kupiec, Flavio Postiglione

        III miejsce – Iga Stawasz, Dawid Motyka

        Gratulujemy zwycięzcom!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka uczniów klas II do tartaku

      • 12.10.2016 r. Uczniowie klas II pojechali do tartaku w Damnicy .Pod czujnym okiem szefa produkcji i kierownika składu zwiedzali zakład ,,Poltarex” . Zobaczyli z bliska jak wygląda praca osób zajmujących się produkcją tarcicy. Poznali poszczególne etapy cięcia i przetwarzania drewna oraz nowe zawody z tej branży.


        Zapraszamy do galerii.

      • Eksperymenty w klasie IIIa

      • Powszechnie wiadomo, iż dzieci w wieku szkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Dlatego uczniowie klasy 3a SP zdobywali wiedzę o grzybach w trakcie eksperymentu poznali właściwości drożdży - jednokomórkowych grzybów. Wiktoria z mamą upiekła chleb, a mama Patryka w piecu do wypieku pizzy wypiekła placki drożdżowe. Uczniowie mieli możliwość degustacji potraw do wypieku, których wykorzystuje się drożdże.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Edukacji Narodowej - uroczystości w szkole podstawowej

      • 13 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Siemianicach świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli sie przedstawiciel Rady Rodziców pani Paulina Winiarczyk, wieloletnia nauczycielka pani Zofia Pietrzak oraz inni nauczyciele uczący niegdyś w naszej szkole.

        W tym dniu wszyscy pamiętali o stroju galowym. Podniosły nastrój towarzyszył uczniom i pracownikom szkoły również podczas apelu. Wśród widzów szkolnego występu nie zabrakło również najmłodszych podopiecznych - uczniów naszego przedszkola. Głównym tematem przedstawienia była szkoła oraz wszystkie związane z nią horrory. Za prezentację wspaniałego widowiska z udziałem chóru szkolnego widownia podziękowała brawami. Przedstawienie, pod kierunkiem pani Agnieszki Szydło, przygotowali uczniowie klasy IIIb natomiast chór prowadził pan Andrzej Praszczak.

        Tego dnia, uczniowie, dziękując za trud włożony w naszą edukację i wychowanie, składali nauczycielom życzenia, obdarowywali kwiatami. Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Siemianicach był niezwykle uroczysty.


        Zapraszamy do galerii.

      • Drużynowe biegi przełajowe

      • Wiktoria Maraszkiewicz zdobyła II miejsce i tym samym awans do finałów powiatowych w drużynowych biegach przełajowych, które odbędą się w Smołdzinie. Drużyna szkoły podstawowej w składzie Wiktoria Pilarczyk, Dominika Augustyn, Małgorzata Romaniuk, Amelia Szydło, Iga Wolska i Wiktoria Maraszkiewicz zajęły 4 miejsce.


        Zapraszamy do galerii.

      • Niezwykły gość

      • Uczniowie klas III SP gościli wyjątkowego gościa. Pani Helenka, prababcia Wiktorii i Aleksa opowiedziała jak wyglądało życie polskich dzieci podczas II wojny światowej. Wszyscy słuchali opowieści z wielkim zainteresowaniem, a na koniec mieli bardzo dużo pytań związanych z tematyką spotkania.


        Zapraszamy do galerii.

      • Integracyjny rajd uczniów z klas II i ich rodziców

      • 01.10.2016r. został zorganizowany pieszy rajd dla uczniów z klas II i ich rodziców. Trasa wiodła od miejscowości Zapadłe poprzez ścieżkę edukacyjną ,,Orzechowska Wydma” nad morze . Pogoda dopisała, humory wszystkim również. Przejście tak malowniczą ścieżką pozwoliło wszystkim uczestnikom zrelaksować się, zapoznać się z wieloma unikatowymi stanowiskami roślinnymi. Dodatkową atrakcją była platforma widokowa ulokowana na najwyższym wzniesieniu wydmy. Wspaniały spacer został zakończony ogniskiem z kiełbaskami na pobliskim parkingu oraz zabawami dzieci.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zajęcia sportowe dla klas czwartych

      • 8 października klasa 4a i 4b uczestniczyła w zajęciach sportowych na sali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Słupsku. Nasi uczniowie oprócz gier zespołowych takich jak piłka nożna czy dwa ognie mieli okazję spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.


        Zapraszamy do galerii.

      • Nauka na łonie natury

      • Najpełniej przyswaja się wiedzę podczas działań praktycznych. Uczyć się można również na łonie natury. Wiedzą o tym uczniowie z klasy IIb, którzy wybrali się 27 września do lasu , aby poznać jego warstwową budowę . Dzieci rozpoznawały drzewa po ich wyglądzie i liściach. Wyróżniały rośliny rosnące w każdej warstwie. Zdobywając sprawność ,,Bystre oko”” dostrzegały rzeczy, które na co dzień były przez nich pomijane i niezauważane.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Ziemniaka

      • W drugim tygodniu października obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. W pierwszym dniu, dzieci z klasy IIIb wykonywały prace plastyczne przy użyciu samodzielnie wykonanych pieczątek z ziemniaka. W drugim dniu smażyliśmy przygotowane przez dzieci pokrojone ziemniaki. Wyszły z nich pyszne frytki. Radość dzieci podczas degustacji potrawy z ziemniaka była ogromna. Już nie możemy się doczekać dnia naleśnika :) i dnia tosta :)


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie integracyjne uczniów klas III SP

      • Dnia 01.10.2016 r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę integracyjną do Czołpina. Atrakcją było wejście na wieżę widokową, z której można było podziwiać przepiękne nadmorskie krajobrazy. Spacerując podziwialiśmy przyrodę Parku Narodowego . Na plaży był czas na piknik. Niektórzy nie przestraszyli się zimniej morskiej wody. Po krótkim odpoczynku niestrudzeni spacerowicze udali się na morską latarnię. Wyjazd był bardzo udany . Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i wróciliśmy uśmiechnięci do domów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Tworzymy muzykę

      • We wrześniu klasa II c poznała na lekcji muzyki dzwonki. Instrumenty bardzo przypadły do gustu uczniom. Improwizacjom nie było końca. Uczniowie nauczyli już się grać gamę i krótki utwór muzyczny pt. „Wlazł kotek na płotek”. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć prawdziwą orkiestrę muzyczną.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Chłopaka w klasie IIc

      • 30 września obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Dziewczynki specjalnie na tę okazję nauczyły się i wyrecytowały dla swoich kolegów wierszyk. Ponadto każdy chłopak dostał niespodziankę od dziewczyny w postaci serducha z życzeniami i słodki przysmak. Radość chłopców była wielka.


        Zapraszamy do galerii.

      • Koło malarskie

      • We wrześniu ruszyło koło malarskie. Uczniowie z klas I-III przychodzą po lekcjach aby wyrazić swoją ekspresję w postaci pięknych obrazków. Na zajęciach zdobywają również podstawową wiedzę na temat rysunku, tworzenia kolorów pochodnych i perspektywy . Mamy nadzieję, że zarazimy swoją pasją innych uczniów naszej szkoły.


        Zapraszamy do galerii.

      • Przyroda w terenie

      • Dnia 29-go września 2016 uczniowie klasy IV b uczestniczyli na lekcji przyrody w zajęciach terenowych organizowanych przez p. Tomasz Surowca. Uczniowie uczyli się posługiwania lupą oraz innymi przyrządami badacza. Wyostrzyli zmysły oraz przypomnieliśmy sobie jaki powinien być dobry przyrodnik. Takie lekcje przyrody to wielka frajda! :)


        Zapraszamy do galerii.

      • Święto Ziemniaka w klasie Ia

      • W dniu 05.10.2016 w klasie Ia obchodziliśmy na wesoło ,,Święto Ziemniaka”. Celem imprezy było poznanie tradycji związanych z uprawą ziemniaków, ich walorów odżywczych i smakowych – a przede wszystkim dobra zabawa. Najbardziej oczekiwanym punktem imprezy była wspólna degustacja wszystkich smakołyków przygotowanych przez dzieci i ich mamy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnego rodzaju zabaw. Potem - 30 września - nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas małych egzaminów. Tylko tym razem egzaminatorami byli sami uczniowie. Pan Sebastian Winsztal wraz z klasą 5 przepytywał z zakresu tabliczki mnożenia urzędników w Urzędzie Gminy Słupsk, gimnazjaliści od samego rana przepytywali nauczycieli, a wszystko skończyło się na sali gimnastycznej, gdzie w szranki stanęli dorośli i dzieci. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z mnożeniem w pamięci, a sama akcja, w której uczestniczyły szkoły z całej Polski zagości u nas z całą pewnością jeszcze nie raz.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zdrowe odżywianie

      • Koktajle to zdrowe urozmaicenie codziennej diety i doskonały sposób na smaczny posiłek. Każdy z nas powinien spożywać dziennie pięć porcji warzyw i owoców lub soku. Aby urozmaicić sobie codzienną dietę i przy okazji dostarczyć organizmowi porządną dawkę energii, witamin, minerałów i błonnika, można też przyrządzić koktajl. Podczas lekcji uczniowie z klasy 3a SP przyrządzali samodzielnie smaczne koktajle owocowe, które spożywali podczas zajęć. Przed wykonaniem smacznego posiłku wśród dzieci została przeprowadzona pogadanka na temat zalet spożywania koktajli.


        Zapraszamy do galerii.

      • Ekologia wśród nas

      • W każdym domu znajdziemy wiele "odpadków", które możemy wykorzystać do niezliczonej ilości prac plastycznych i zabaw dla dzieci. Uczniowie klasy III a SP w ramach zajęć ekologicznych wykorzystali niepotrzebne gazety do prac plastycznych nadając im ponowne zastosowanie.


        Zapraszamy do galerii.

      • W klasie IIIc wielkie poruszenie! Pieczemy pyszny chlebek!

      • W tym dniu dzieci zapoznały się z etapami powstawania chleba (sianie, kiełkowanie, koszenie, młócenie, mielenie, wyrabianie ciasta, pieczenie) oraz obejrzały historyjkę obrazkową pt: "Od ziarenka do bochenka". Dzieci poznały również kolejne etapy produkcji chleba i bułek mlecznych, a następnie same zabrały się do pracy. Bardzo dużo rozmawialiśmy o poszanowaniu chleba oraz o tym, że jest on symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i piekarza. Efekt pracy dzieci przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wypieki były pyszne ! Przygotowaliśmy z nich pyszne kanapki z masełkiem i miodem. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Wybory do SU

      • 26 września odbyły się w naszej szkole długo wyczekiwane wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie dokonali wyboru swojego kandydata w tajnym głosowaniu a nad jego poprawnym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza. Głosowanie było zwieńczeniem trwającej od tygodnia kampanii wyborczej oraz prawdziwą lekcją demokracji dla naszych uczniów. W wyniku głosowania Radę samorządu Uczniowskiego tworzą:

        Semenyszyn Jakub  Przewodniczący
        - Kuffel Igor  Zastępca Przewodniczącego
        - Wolska Iga  Zastępca  Przewodniczącego
        Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w SP został Pan Marcin Chachuła-Domański.


        Zapraszamy do galerii.

      • 70 - lecie Szkoły w Głobinie

      • W dniu 23.09.2016 r. Poczet Sztandarowy - Sztandar Szkoły Zespołu Szkół w Siemianicach wziął udział w obchodach 70 - lecia Szkoły w Głobinie. Naszą szkołę dumnie reprezentowali Patrycja Groch, Weronika Grzegorczyk oraz Przemysław Supieta z kl. III Gim.


        Zapraszamy do galerii.

      • Lekcja samorządności i demokracji w naszej szkole

      • Dnia 22.09 odbyła się w naszej szkole prawdziwa lekcja demokracji. Podczas apelu uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego jak również z kandydatami do pełnienia funkcji Przewodniczącego SU. Poszczególni kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze w krótkich wystąpieniach a obecni opiekunowie Samorządu przedstawili młodzieży zasady kampanii oraz głosowania, które odbędzie się dnia 26.09.2016.


        Zapraszamy do galerii.

      • Integracja z rodzicami

      • W sobotę 17.09.2016r. uczniowie klas I-III SP spędzili w bardzo aktywnie w Parku Wodnym w Redzikowie.  Poprzez zabawę uczniowie klasy IIIa i IIIb zdobywali nowe umiejętności. Spotkanie było również wspaniałą okazją do integracji uczniów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Przede wszystkim bezpiecznie

      • Rozpoczął się rok szkolny i nasze dzieci codziennie będą pokonywały trasę z domu do szkoły z przejściem przez jezdnię. Zawsze warto przećwiczyć takie bezpieczne przechodzenie.Jeżeli ćwiczenia odbywają się pod fachowym okiem wykładowcy ze Szkoły Policji wówczas młody człowiek doskonale je zapamięta. W końcu praktyka czyni mistrza.

      • Treningi piłki nożnej

      • Na terenie Zespołu Szkół w Siemianicach odbywają się treningi piłki nożnej dla najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej. Uczestniczą w nich uczniowie z roczników 2007, 2008 i 2009. Treningi prowadzone są w ramach UKS Gminnej Akademii Piłkarskiej. Trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Tomasz Rybak. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy. Jedna to chłopcy, którzy swoją przygodę w naszej Akademii rozpoczęli rok temu. Ich zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach od 15.30 do godziny 17.00. Druga grupa to chłopcy i dziewczęta, którzy  w tym roku postanowili rozpocząć swoją przygodę z piłką. Treningi tej grupy odbywają się również dwa razy  w tygodniu w poniedziałki i środy w godzinach od 16.15 - 18.00. Nasi zawodnicy często uczestniczą w różnego rodzaju turniejach gdzie mogą doskonalić swoje umiejętności oraz poznawać nowych kolegów. Po za grą w turniejach UKS Gminna Akademia Piłkarska ma zgłoszone zespoły w Decathlon Lidze i  Radmar Lidze gdzie ostatnio odnoszą same sukcesy zarówno pierwszy jak i drugi zespół. Udało nam się pokonać Victorię Słupsk 15:0 i 5:1 oraz drużynę z Potęgowa 5:0 i 7:1. Uczestnicy naszych zajęć mogli uczestniczyć w takich wydarzeniach jak mecz reprezentacji polski U 21 Polska - Norwegia oraz przedostatni sparing pierwszej drużyny przed Mistrzostwami Europy we Francji z Holandią.

        Naszym ostatnim dużym turniejem był turniej w Pelplinie, gdzie nasi zawodnicy mogli spotkać się z naprawdę dobrze wyszkolonymi zawodnikami, którzy niejednokrotnie trenowali już po trzy lata, a do tego byli o rok dwa starsi od naszego zespołu. Niestety nie udało nam się na tym turnieju wygrać dużo spotkań, ale za to zabawa była przednia i bagaż doświadczeń olbrzymi. Dodatkową atrakcją po turnieju była wygrana w losowaniu nagrody dodatkowej, a mianowicie przejazd limuzyną po Pelplinie co okazało się nie lada gratką również dla opiekunów Pana Sebastiana Winsztala oraz Tomasza Rybaka.

        Uczestnicy naszych zajęć mogą liczyć na świetna zabawę i profesjonalne treningi piłkarskie. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych.


        Zapraszamy do galerii.

      • Sprzątanie świata

      • 17 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Była to już 23 edycja tej akcji, która przebiegła pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów, oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Nasi uczniowie skontrolowali najpierw tereny, z których korzystają najczęściej: boisko szkolne, gminny plac zabaw, wielofunkcyjne boisko gminne i drogę prowadzącą do szkoły, by w dalszej kolejności przejść ulicami Siemianic oraz innymi terenami zielonymi zbierając etykiety, stare kartony, papiery i plastykowe buteki.
         
        Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
        Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie z policjantem

      • Z nowym rokiem szkolnym 2016/2017 zaczynamy poszerzać nasze wiadomości i umiejętności. Dzisiaj 13.09.2016r. zawitał do na pan policjant. Wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie pod jego czujnym okiem ćwiczyliśmy  w grupie  umiejętność  przekraczania jezdni po pasach. Wskazówki udzielone nam przez dzisiejszego gościa bardzo przydadzą się nam w przyszłości.


        Zapraszamy do galerii.

      • Otrzęsiny klasy Ia

      • 9. 09.2016r. w klasie I a odbyły się otrzęsiny nowych uczniów. Dzieci, by stać się w pełni pierwszoklasistami musiały podołać trudnym zadaniom. Rozwiązywały zagadki, wykonywały ćwiczenia gimnastyczne oraz rozpoznawały przedmioty po kształcie, smaku i zapachu. Nie wszystko okazało się takie proste!

        Mimo tego, dzieciom udało się przejść kolejne etapy testu i zdobyć kolorową literkę - przepustkę do dalszej pracy.

        Życzymy sukcesów w klasie pierwszej !


        Zapraszamy do galerii.

      • Otrzęsiny w klasie Ib

      • Dzień 09.09.2016 był szczególny dla wszystkich nowoprzyjętych dzieci z klasy Ib oraz ich wychowawczyni. Wszyscy musieli się  wykazać się nie lada odwagą i talentem, aby zostać przyjętym do ,,szkolnej brygady” pierwszoklasistów. Było mnóstwo zabawy i śmiechu, choć niektóre konkurencje skłaniały do skwaszonej minki…Była więc zabawa ,,Poznaj Stachu po zapachu” – gdzie dzieci musiały wykazać się znajomością smaków i zapachów, bieg z jajkiem na łyżeczce, konkurencje sportowe oraz zagadki. Wszystkie dzieci swój pierwszy ,,egzamin” zdały celująco i zostały przyjęte do naszej klasy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie integracyjne z klasą 4b

      • 10 września uczniowie klasy 4b wraz z rodzicami wzięli udział w sportowych zajęciach integracyjnych na hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Słupsku. Dzieci mieli okazję poznać zabawy podwórkowe w jakie kiedyś bawili się ich rodzice: różne odmiany berka, przeciąganie liny czy śmieszne odmiany gry w dwa ognie. Uczniowie, wspólnie z wychowawcą, budowali z materacy mosty, rozwijali wzajemną współpracę przy wykorzystaniu obręczy hula-hop, grali w halową odmianę popularnej gry kółko i krzyżyk. Wspólne potyczki sportowe razem z rodzicami dostarczyły nam mnóstwo wrażeń.

        Były to zajęcia, które wymagały współpracy, pobudzały  inicjatywę i rozwijały inwencję twórczą. Rodzice i dzieci w warunkach zabawy i spontanicznej aktywności doskonalili sposoby komunikowania się. Uczniowie potrafili przełamać nieśmiałość, zażenowanie i onieśmielenie, a rodzice przypomnieli sobie jak to jest bawić się bez skrępowania.

        Specjalne podziękowania należą się także panu Wojciechowi Strójwąsowi, specjaliście ds. sportu przy OSR w Słupsku, dzięki któremu zajęcia pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.


        Zapraszamu do galerii.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego w klasach I-III SP

      • Witajcie w nowym roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Siemianicach.

        Czas wspaniałych, beztroskich wakacji już za nami. Dziś wypoczęci, opaleni, uśmiechnięci, radośni oraz pełni zapału do pracy rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Siemianicach.

        Pani dyrektor Danuta Konkol bardzo ciepło i serdecznie powitała wszystkich obecnych życząc sukcesów i wysokich osiągnięć. Natomiast uczniowie z klasy Ib i IIb przygotowali  krótką część artystyczną.



        Zapraszamy do galerii.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego w klasach IV-VI SP

      • O godzinie 11.00 nowy rok szkolny powitli uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Po najdłuższej w szkole dwumiesięcznej przerwie - noszącej nazwę Wakacje - miliony uczniów w Polsce przekroczyło szkolny próg. Niestety wakacje minęły już bezpowrotnie, ten okres wszyscy mamy już za sobą... Pozostawiły one w nas na pewno niezapomniane wrażenia, bardzo miłe wspomnienia, pełne radości z wyjazdów, spotkań, spędzonych chwil, zwiedzania zakątków naszego kraju jak również podziwiania piękna innych krajów Europy i świata. Wszytsko to jednak już za nami. Doznane wrażenia i przeżycia  na pewno wzbogaciły naszą osobowość, charakter i przydadzą się do nowej lekcji, którą dzisiaj rozpoczynamy - a nazywa się ona rok szkolny 2016/2017.

        Pani dyrektor Danuta Konkol powitała wszystkich uczniów, rodziców i pracowników oświaty. Życzyła wszystkim sił i cierpliwości. Wspomnieliśmy także 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie nam wszystkim wiele sukcesów.

        P.S. Jeszcze tylko 296 dni i znów WAKACJE.


        Zapraszamy do galerii.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
      • +48 59 8471856
      • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
      • NIP 839-28-15-823
      • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia