AKTUALNOŚCI

      • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klasy V-VIII + Gimnazjum


      • Zapraszamy do galerii.

      • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klasy I-IV SP

      • Dnia 19.06.2019 r. nasi uczniowie z wieloma sukcesami zakończyli kolejny rok szkolny. Wszystkim gratulujemy osiągnieć i wspaniałych ocen. Do zobaczenia we wrześniu


        Zapraszamy do galerii.

      • Egzamin praktyczny na kartę rowerową

      • 25 czerwca w WORD w Słupsku w obecności policjantów ruchu drogowego słupskiej komendy, uczniowie klas IV i V przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin ten organizowany jest cyklicznie. Warunkiem koniecznym przystąpienia do części praktycznej egzaminu było zaliczenie przeprowadzonej wcześniej na terenie szkoły części teoretycznej, która polegała na prawidłowym rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego przepisów drogowych. Uczniowie musieli również mieć ukończone 10 lat. Zdający musieli wykazać się sprawnością i dobrym opanowaniem roweru, a także znajomością znaków i przepisów drogowych. Do egzaminu przystąpiło 17 osób,  zdało 16. Gratulujemy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Święto Rodziców w IIa

      • W dniu 11 czerwca uczniowie klasy II a gościli Rodziców na corocznym Dniu Mamy i Taty. "Biedronkowa rodzina" to przedstawienie, które przygotowali uczniowie wraz z wychowawcą. Słodki podwieczorek oraz upominki wykonane przez dzieci były miłą niespodzianką dla rodziców.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień mamy i taty w III b

      • W czerwcu klasa III b przygotowała uroczystość dla rodziców – sztukę pt. ,,Jak się mama i tata w przedszkolu poznali”. Wszyscy świetnie się bawili. Uroczystość zakończył wspólny słodki poczęstunek.


        Zapraszamy do galerii.

      • Przedstawienie MAGIA LASU

      • W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. dla wszystkich klas 0-III, po raz trzeci w tym roku szkolnym, wystąpili uczniowie należący do kółka teatralnego MAŁY ARTYSTA. Wspólnie z p. Anitą Matejko (opiekunką koła) przygotowali przedstawienie pt. MAGIA LASU.
         

        Pewnego dnia Małgosia (miłośniczka przyrody) udała się wraz z bratem Jasiem na spacer do lasu. Z powodu niewłaściwego zachowania chłopca (rozpalenie ogniska w lesie, śmiecenie, głośne słuchanie muzyki) dzieci zostały zabrane przez czarownicę (Baba Flora) do jej domu, gdzie chłopiec został ukarany i otrzymał tym samym nauczkę.

        Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że przedstawienie oprócz walorów artystycznych, było także bardzo pouczające.


        Zapraszamy do galerii.

      • Mały Artysta - próba tancerek

      • Aktualnie odbywają się próby kółka teatralnego Mały Artysta do przedstawienia pt. Magia lasu. Już wkrótce, dokładnie 17 czerwca, wszyscy uczniowie klas 0-III będą mieli okazję obejrzeć naszych artystów na żywo.


        Zapraszamy do galerii.

         

         

      • III Charytatywny Bieg Nadzieja

      • Chętni rodzice uczniów klasy 1a wraz z wychowawcą i nauczycielem świetlicy wzięli udział w III Charytatywnym Biegu Nadzieja. Biegli dla tych, którzy nie mogli. Celem było zebranie środków finansowych dla dzieci wymagających terapii ruchowej. Cel był szczytny, integracja pełna. Dziękujemy za doping uczniom z naszej klasy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Biedroneczki

      • Dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej wykonały biedroneczki z kół - origami płaskie.


        Zapraszamy do galerii

         

      • Magia lasu - próby artystów

      • Aktualnie odbywają się próby kółka teatralnego Mały Artysta do przedstawienia pt. Magia lasu. Już wkrótce, dokładnie 17 czerwca, wszyscy uczniowie klas 0-III będą mieli okazję obejrzeć naszych artystów na żywo.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Sukces Dawida w KANGURZE 2019

      • Dawid Badzio - uczeń klsay 8b - zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2019. KANGUR jest konkursem z kilkudziesięcioletniom tradycją i każdego roku uczniowie naszej szkoły tłumnie biorą w nim udział. W tegorocznej edycji wystartowało 44 naszych kolegów i koleżanek, a Dawid był z nich najlepszy. Gratulujemy!!!

      • Gminny Festiwal Morski we Włynkówku

      • W czwartek 6 czerwca odbyła się pierwsza edycja Gminnego Festiwalu Morskiego w Szkole Podstawowej we Włynkówku. W zabawie jaką była gra w statki wzięła udział trójka uczniów naszej szkoły: Filip i Igor z klas 4 oraz Maks z klasy 6. Chłopcy bardzo dobrze się bawili, nawiązali nowe znajomości, a na zakończenie otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka klas III do Torunia – dzień drugi i trzeci

      • Również kolejne dni wyprawy do Torunia były niezwykle atrakcyjne. Zwiedziliśmy z  przewodnikiem starówkę,  byliśmy w Planetarium na seansie, który odkrył przed nami tajemnice Kosmosu. Niesamowitym przeżyciem była również wizyta w Centrum Chemii – jedynym miejscu w Polsce, gdzie zajęcia chemiczne oparte są w całości na samodzielnym wykonywaniu doświadczeń. Na koniec dnia zwiedziliśmy XIX wieczny fort z pochodniami oraz uczestniczyliśmy w grze terenowej – podchodach.

        Ostatniego dnia uczyliśmy się o historii toruńskich pierników, obejrzeliśmy prezentację, wzięliśmy udział w konkursie odgadywania przypraw piernikowych i oczywiście sami upiekliśmy pierniki. Następnym etapem podróży był ,,Jura Park” w Solcu Kujawskim, zobaczyliśmy tam zaginiony świat odtworzony realistycznie przez naukowców – paleontologów. Wizyta w kinie 5D również bardzo nam się podobała. Nie obyło się również bez zielonej nocy, którą zapewniły uczestnikom wycieczki wychowawczynie…


        Zapraszamy do galerii.

      • Wakacjada Taneczna 2019

      • W dniu 8 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Kobylnicy odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego – Wakacjada Taneczna. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z klasy IIa, IIb, IIIa, IIIb, IVa i Vb. Zarówno dzieciom, jak i nauczycielom ten dzień upłynął pod znakiem radości i tańca. Nasze pary wirowały w rytmie Walca Angielskiego, Quick Step, Samby, Cha-Chy, Jive’a i Polki. Ponadto nasze pary, które trenują jednocześnie w Klubie Tańca Sportowego PAKTAN wygrywając turniej w swojej kategorii awansowały do wyższej klasy tanecznej „G” – są to Kacper Wojtko  (3a), Iga Stawasz (3b) i Mateusz Łęgowski (3b). Na turnieju zabłysnęła także para Miłosz Chachuła-Domański – Oliwia Sech wygrywając w swojej kategorii i przynosząc dużo radości swojej trenerce tańca pani Elżbiecie Zięciak.

        „Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i cudowny start na turnieju tańca wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do zawodów.” – Elżbieta Zięciak.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka do Torunia klas trzecich - dzień pierwszy

      • Uczniowie klasy III a i III b 4 czerwca udali się na wycieczkę do Torunia. Po kilku godzinach jazdy dotarli do Bydgoszczy, gdzie zwiedzili Muzeum Mydła. Poznali tam różne sposoby prania, wzięli udział w warsztatach mydlarskich, a własnoręcznie wyprodukowane mydełka zabrali w dalszą podróż.  Następnie odwiedzili ogród zoologiczny specjalizujący się w hodowli rodzimych zwierząt oraz udali się do Grębocina , gdzie znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Dzięki ciekawej lekcji poznali historię papiernictwa, drukarstwa oraz próbowali kaligrafii gęsim piórem . Na koniec warsztatów każde dziecko wydrukowało sobie pamiątkowy dyplom oraz wykonało kartkę papieru, którą po osuszeniu zabrało do domu.


        Zapraszamy do galerii.

      • Przegląd recytatorski "Zaczarowany Świat Miłosza"

      • 10.06 odbył się przegląd recytatorski wśród uczniów klas I - III.  Miał on na celu promocję talentów dziecięcych oraz krzewienie poezji. W przeglądzie wzięło udział dziesięcioro dzieci. Poziom recytacji był wysoki,  doskonałą recytacją wyróżniali się Jakub Filip z klasy 1b, Alicja Kołatka z klasy 2b i duet Mikołaj Kapusta i Michał Majewski  z klasy  1c.  Uczniowie byli nagrodzeni upominkami i dyplomami ufundowanym przez Radę Rodziców.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Biwak integracyjny klas piątych

      • W dniach od trzeciego do szóstego czerwca wszystkie klasy piąte z naszej szkoły udały się na biwak integracyjny do miejscowości Ocypel w Borach Tucholskich. Zakwaterowanie mieliśmy w malowniczo położonym Ośrodku Wczasowym Mleczarz. Nad prawie sześćdziesięcioma uczniami opiekę sprawowali Pani Joanna Charczun, która znalazła to cudowne miejsce, Pan Leszek Linmann, który prawie nie wychodził z wody i  systematycznie chlapał się z dzieciakami, Pan Maciej Miejewski i Tomasz Rybak, którzy zapewniali dzieciakom atrakcje sportowe. Dzieciaki nocowały w ośrodku wczasowym w okolicy, którego znajduje się aż jedenaście jezior. Pierwszy dzień to kąpiele wodne i mecze siatkówki plażowej, a także opalanie. Drugi dzień to lody, plażowanie, basen i zwiedzanie okolicy w dzień, a także w nocy podczas nocnej wyprawy z latarkami dookoła jednego z jezior. Trzeci dzień to spływ kajakowy rzeką Wdą a także troszkę historii regionu w Izbie Regionalnej.  Ciężko zapomnieć o wspaniałej domowej kuchni, w której nawet najbardziej wybredne niejadki mogły znaleźć dla siebie. No i dotarliśmy do czwartku gdzie niestety kończy się nasza sielanka i trzeba wracać do domów. Szkoda, bo było naprawdę przyjemnie i te atrakcje!!!

        Zapraszamy do galerii.
      • Teatr cieni

      • Podczas przeglądu recytatorskiego 10 czerwca 2019r. dzieci z teatrzyku cieni dały popisowy występ. Ola. Maja, Liliana, Jaś, Olek i  Nina - aktorzy z klasy 1c i 1a zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Sztuka "Morskie opowieści" uświetniła szkolna imprezę i wprowadziła w wakacyjny nastrój wszystkich uczestników przeglądu.

         
         
      • Laureat konkursu ,,Uczę się bezpieczeństwa"

      • Mam zaszczyt poinformować, że uczeń z klasy 1c  - Tomasz Michalak został laureatem konkursu plastycznego ,,Uczę się bezpieczeństwa" organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.  Uroczysta gala finałowa odbyła się w dniu 11 czerwca 2019 roku  w auli teatralnej  w budynku Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego, podczas którego nastąpiło podsumowanie projektu oraz uhonorowani zostali  laureaci najlepszych prac plastycznych.
      • XVIII Integracyjny Turniej Szachowy

      • W dniu 08.06.2019 r. odbył się w Słupsku XVIII Integracyjny Turniej Szachowy. W kategorii Juniorów Jakub Kniaź z klasy III zdobył VI miejsce, a Maciek Kniaź z klasy I - VIII. Obaj byli najlepszymi zawodnikami z klas młodszych. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach! Dziękujemy naszym uczniom za wspaniałą reprezentację!

      • Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera nasz UKS

      • Miło nam poinformować, że Uczniowski Klub Sportowy  „Orlik” działający przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Siemianicach otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu „Klub 2019” w wysokości 10 000 zł. Głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

        Przyznana dotacja przeznaczona jest na zakup sprzętu sportowego oraz wynagrodzenie szkoleniowca.

         

      • Biwak klas VII SP

      • W dniach 03-05.06.2019 klasy VII wraz z wychowawcami: p. Sebastianem Winsztalem i p. Tomaszem Surowcem wybrali się do Dębiny na biwak. Pogoda dopisała a my czas spędziliśmy leżakując, plażując, spacerując, a przede wszystkim dobrze bawiąc się! Wspólnie wybraliśmy się na survival do pobliskich lasach – nie zabrakło potu, zmęczenia, stękania czy podartych ubrań. Najważniejsze, że dobrze się bawiliśmy. Morze to nie tylko piasek i słona woda, to również piękno przyrody polskiej części Bałtyku. Mieliśmy okazje podziwiać piękno pomorskiej buczyny kwaśnej i gatunków w niej występujących. Zebraliśmy muszle małży Bałtyku, morszczyna pęcherzykowatego oraz spotkaliśmy, niestety, martwą fokę. I tu edukacja dla wszystkich. Gdy spotkamy te rzadkie morskie ssaki nie powinniśmy zakłócać ich spokoju, w przypadku spotkania martwych okazów powinniśmy zadzwonić na Błękitny Patrol WWF – oni pomogą. Taką pogodę, taką zabawę i takie biwaki to my kochamy! <3 <3 <3


        Zapraszamy do galerii.

      • Motorem w świat

      • Lubimy podróże, więc dzieci z klasy II a miały okazję poznać motorowe środki lokomocji. Zdjęcie na super motorze to jest to...


        Zapraszamy do galerii.

      • Pyszne śniadanko w klasie 2 a

      • Dziś na śniadanie w klasie II a były pyszne tosty. Wykorzystaliśmy produkty, które pozostały nam z wyjazdu na biwak. Było pyszne.

        Zapraszamy do galerii.

      • Sportowy festyn - mini turniej piłki koszykowej

      • 1 czerwca nasza szkoła obchodziła iście sportowe święto, a mianowicie Sportowy Festyn z okazji Dnia Dziecka. W sportowe szranki stanęli nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. W konkurencji mini turnieju piłki koszykowej wzięło udział kilka drużyn.


        Zapraszamy do galerii.

      • Sukces!!!

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Konkursie Frazeologicznym  zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Jezierzycach. Emocje były wielkie, a język polski okazał się niezwykle barwny i niejednoznaczny, jednak naszym uczniom nie sprawił większych trudności. Pierwsze miejsce w kategorii klas VI-VII zajęła Iga Wolska, a drugie miejsce w kategorii klas IV -V zajęła Roksana Kocoń. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych polonistycznych sukcesów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Morskie przygody w Mikoszewie

      • Uczniowie klasy 4 a i c przez dwa dni przebywali w pięknej nadmorskie miejscowości – Mikoszewie. Pogoda była fantastyczna, a ciekawe zajęcia terenowe wypełniły szybko uciekający czas. Dzieci widziały jedyną w Polsce wyspę fok, niezwykłe gatunki ptaków, florę nadmorską. Wieczorem świetnie bawiły się przy zumbie i karaoke. Bogato wyposażony plac zabaw był atrakcją  umilającą kolejny poranek. Uczniowie wrócili zadowoleni, opaleni i ze wspaniałymi wspomnieniami.


        Zapraszamy do galerii.

      • Biwak klasy II a

      • W ostatnich dniach uczniowie klasy II a przebywali na biwaku w Darłowie. Podczas pobytu wybrali się na wieczorny spacer nad morze.Dzieci spędziły tam wspaniały czas, obserwowaliśmy piękny zachód słońca oraz bawiliśmy się w piasku.


        Zapraszamy do galerii.

      • Projekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Słupsku „Uczę się bezpieczeństwa”

      • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Słupsku „Uczę się bezpieczeństwa”. Projekt ten ma na celu edukację w zakresie zapobiegania zagrożeniom i skierowany jest do uczniów klas pierwszych. Dzisiaj sierż. szt. Edyta Żuk była z wizytą u naszych maluchów wraz z prezentami. Każdy uczeń otrzymał czapkę wraz z logo tego projektu. Po zadowolonych buziach, widać że ten upominek bardzo spodobał się naszym uczniom.


        Dodatkowo możemy pochwalić się osiągnięciem jednego z naszych uczniów! Tomek Michalak został laureatem konkursu plastycznego „Uczę się bezpieczeństwa”. GRATULACJE !!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka pierwszaków do Parku Dinozaurów w Łebie

      • 05.06.2019 r. pierwszaki wyjechały na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. Atrakcji było co niemiara. Oprócz przepięknej przyrody i niesamowitych przestrzeni dzieci mogły podziwiać największe i najbardziej znane gatunki prehistorycznych gadów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Survival na festynie z okazji Dnia Dziecka

      • Zobaczcie jakie zadania mieli przed sobą uczestnicy. Wbijanie gwoździa na czas, spacer farmera, przetaczanie opon, rzut w dal belką, przeciaganie liny, rozpalanie ognia za pomoca krzesiwa...


        Zapraszamy do galerii.

      • Poloneza czas zacząć...

      • Próby i ostatnie szlify klas III gimnazjum przed balem...

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Kiermasz klasy IV b

      • Uczniowie klasy IV b zorganizowali kiermasz słodkości. Wypieki przygotowali wcześniej w domach wraz z rodzicami. Nie zabrakło ciast, babeczek, szaszłyków, galaretek z owocami, rogalików i tostów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kolejne zajęcia z survivalu

      • Ścieżka zdrowia na zajęciach z survivalu. W zdrowym ciele - zdrowy duch!


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Szkolny festyn

      • Kolejny szkolny festyn, który odbył się 1 czerwca 2019 za nami. Tym razem miał on charakter typowo sportowy. Uczniowie otrzymali książeczkę SUPER SPORTOWCA za udział w konkurencjach sportowowych takich jak: skok w dal z miejsca, przejazd rowerem po torze przeszkód, bieg wahadłowy, brzuszki na czas, zbijanie kręgli, skoki przez skakankę itp. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik survivalowy, mecz koszykówki oraz spacer na orientację. Wszyscy uczestnicy dostali dyplom i słodki upominek. Pogoda i dobry humor dopisał.
         

        To była naprawdę świetna zabawa dla każdego.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kwiaty na Dzień Mamy od 1a

      • Klasa 1a SP wraz z nadejściem wiosny postanowiła posadzić rośliny. W tym celu wybraliśmy się do szklarni p. Kubiak w Siemianicach. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie rośliny sadzimy o tej porze roku i postanowiły samodzielnie zasadzić w doniczkach sadzonki kwiatów. Trochę ziemi, sadzonek roślin i do dzieła! Podjęte działania miały na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej wśród uczniów. Hodowla roślin umożliwia dzieciom poznawanie budowy roślin, ich potrzeby. Kiedy kwiaty zakwitły dzieci dały je mamom z okazji Dnia Mamy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Bezpieczne wakacje

      • Kl. I szkoły podstawowej wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez ratownika Słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które dotyczyły bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą. Odbył się także pokaz sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie wodnym. Dzieci zapamiętały, że najlepszymi miejscami do kąpieli są zbiorniki wodne z wyznaczonymi strefami strzeżonymi przez ratowników.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Dziecka w 1a

      • 31.05.2019r. dzieci z 1 a SP obchodziły Dzień Dziecka. Podczas pobytu na basenie korzystały z możliwości zabawy w wodzie. W czasie lekcji nauka przez zabawę. A na koniec słodka niespodzianka.


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie z autorem książek historycznych dla dzieci i młodzieży Pawłem Wakułą

      • Dnia 22 maja 2019 roku klasa V c korzystając z zaproszenia Pani Agnieszki Melewskiej,  mamy jednego z naszych uczniów uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Wakułą. Paweł Wakuła – polski rysownik prasowy, ilustrator, pisarz – absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. w 2007 roku zbiór opowiadań Co w trawie piszczy został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W 2011 został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za Kajtka i Yetika. Pan Paweł w sposób bardzo ciekawy opowiadał o swojej twórczości. Dzieciaki z ciekawością uczestniczyły w tej prelekcji. Pan Paweł  nawiązał świetny kontakt z młodzieżą angażując ich w to spotkanie. Po spotkaniu w ramach integracji klasowej udaliśmy się na spacer po ciekawych miejscach w Słupsku. Po długim spacerze po Słupskim Starym Rynku udaliśmy się na pizzę i lody. Po odpoczynku udaliśmy się spacerem do szkoły w Siemianicach odwiedzając po drodze piękny park między ulicami Orzeszkową a Kaszubską. Tam jeszcze chwila zabawy i ostatnia prosta. Miło jest spędzić z klasą czas w troszkę nietypowych warunkach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Aktywny Dzień Mamy w klasach pierwszych

      • 25 maja uczniowie klas pierwszych SP  wraz z mamami w bardzo aktywnej formie  obchodzili Dzień Matki. Impreza odbyła się  w Parku Trampolin Jump2Sky w Bolesławicach. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny i wręczyły upominki. Po oficjalnej części uroczystości i słodkim upominku z zapasem energii dzieci wraz z mamami aktywnie spędziły czas pod kierunkiem instruktorów Parku Trampolin.  Dodatkowo Park Trampolin ufundował niespodzianki dla mam z dziećmi w postaci biletów wstępu do Multikina, kawiarni i wejściówek do   Parku Jump2Sky.

         

        Dziękujemy Panu Bartkowi oraz jego pracownikom za wspaniałą i bezpieczną zabawę. To był bardzo udany Dzień Mamy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wykonanie kartek na Dzień Mamy na świetlicy

      • "Moja Mama wszystko wie,
        moja Mama kocha mnie,
        w dniu Jej święta,
        święta Mamy,
        piękną kartkę wykonany"

        Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, wykonali metodą scrapbookingu piękne kartki dla swoich Mam .


        Zapraszamy do galerii.

      • Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach obserwują wybory do Euro Parlamentu w Brukseli oraz uczestniczą w projekcie E-You Heppenheim – Bruksela, 20-28 maja, 2019r.

      • 20 maja, grupa licząca 15 uczniów i 2 nauczycieli wyruszyła autokarem ze Słupska do Niemiec w celu rozpoczęcia projektu E-YOU. Wyjazd ten miał poszerzyć wiedzę polityczną uczestników, wzmocnić ich świadomość europejską oraz praw obywateli Unii Europejskiej. W projekcie uczestniczyła także niemiecką grupa uczniów ze szkoły średniej w Heppenheim, z którą wspólnie rozwiązywano różne zagadki i zadania, a także brano udział w wielu warsztatach. Uczniowie doskonalili także swoje umiejętności w języku angielskim, który był głównym narzędziem komunikacji.

         

         Po przyjeździe do Heppenheim – niemieckiego miasteczka, w którym rozpoczął się projekt, uczestnicy zapoznali się z nowym miejscem, a następnie brali udział w grze ‘City Rally’. Ponadto grupa dyskutowała na temat demokracji w Europie, Polsce i Niemczech, a także uczestniczyła w grze dotyczącej struktury wiodących  instytucji oraz ich funkcji w UE.

        Kolejnego dnia uczestnicy projektu przygotowywali pytania na spotkanie z Członkiem Euro Parlamentu, niemieckim Euro posłem Michaelem Gahlerem, który przybył na wywiad do swojego rodzinnego miasta Heppenheim. Spotkanie to pozwoliło na konfrontację poglądów młodych ludzi. Grupa uczestniczyła w żywej rozmowie z politykiem. Dyskutowano między innymi na temat najnowszej Dyrektywy UE dotyczącej Praw Autorskich.

        Następnie uczestnicy wyruszyli do Brukseli pociągiem, osiągającym 300 km/h. Tego dnia odbyło się spotkanie z organizacją pozarządową non-profit EDRI, na którym wskazano drugą stronę wielkiej polityki, lobby wielkich korporacji, a także ważną rolę jaką pełnią organizacje czy stowarzyszenia typu EDRI.

        W przededniu wyborów parlamentarnych uczestnicy odwiedzili Parlamentarium – muzeum Parlamentu Europejskiego, które pozwoliło poczuć się jak polityk. Wysłuchano prezentacji na temat struktury UE, miejsc zajmowanych przez dane ugrupowania polityczne i ich roli. Poza tym ważnym punktem tej wizyty była kilkugodzinna gra, pozwalająca uczniom na symulację bycia członkiem jednej z losowo wybranych grup politycznych Parlamentu. Uczniowie musieli przeprowadzić debatę na temat  zagrożenia zatrucia wody oraz jej niedoboru. Praca w grupach była nieodzownym elementem tego wyzwania, a decyzje polegały na wielokrotnych negocjacjach.

        Następny dzień był okazją do obserwowania wyborów bezpośrednio w Brukseli, uczestnictwa w tym wydarzeniu, wzmacniania poglądu na temat tworzenia wspólnej Europy -otwartej dla młodych ludzi.

        W tym niezwykłym czasie młodzież z Polski i Niemiec bardzo się zżyła, ale najważniejszym efektem tego projektu jest poszerzenie świadomości przyszłych obywateli UE oraz większa ich troska o wspólną przyszłość.


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs Znajomości Języka Angielskiego oraz Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

      • W dniu 23.05.2019 uczennica kl. 3 gimnazjum Milena Piatczyc wzięła udział w Konkursie Znajomości Języka Angielskiego oraz Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych odbywającego się w ramach XVI Bałtyckiego Festiwalu Nauki,który miał miejsce w Instytucie Neofilologii Akademii Pomorskiej mieszczącym się przy ul. Słowiańskiej 8 w Słupsku. W tegorocznych zmaganiach Milena wykazała się olbrzymimi umiejętnościami oraz wiedzą dotyczącą znajomości kultury i języka krajów anglojęzycznych, dzięki którym pokonała innych uczestników ww Konkursu zajmując I miejsce. Jest to ostatni rok nauki Mileny w murach naszej szkoły. Uczennica wkrótce będzie absolwentką naszej placówki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowej szkole.

      • Turniej piłkarski BAŁTYK CUP 2019 - kategoria U11

      • Zespół składający się głównie z chłopców z Siemianic zajął II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Bałtyk Cup.
        W stawce 13 zespołów z całej Polski ogromny sukces młodych zawodników z Gminy Słupsk. W pierwszym dniu turnieju na świetnie przygotowanych boiskach w Pobierowie uzyskaliśmy następujące wyniki z:
         
        1.GRYF Kamień Pomorski 3:2
        2.NOTEĆ Czarnków 1:1
        3.MKP KOTWICA I Kołobrzeg 1:0
        4.MKP KOTWICA II Kołobrzeg 3:1
        5.HUTNIK Szczecin 3:1
         
        W grupie uplasowaliśmy się na drugim miejscu tuż za Notecią Czarnków która miała korzystniejszy bilans bramkowy w grupie. Dzięki tej pozycji w kolejnym dniu turnieju graliśmy w grupie mistrzowskiej I i osiągnęliśmy wyniki:
         
        1.AP KOTWICA Kołobrzeg 1:1
        2.GRYF Kamień Pomorski 7:1
        3.NOTEĆ Czarnków 0:1
        4.ORLIK Łagiewniki 1:2
        5.ŁKS Łęknica 2:1
         
        Po rozegraniu tej grupy w kolejnym dniu turnieju gra toczyła się już o poszczególne miejsca w turnieju. W jednym z czterech par ćwierćfinałowych spotkaliśmy się z ŁKS Łęknica i tu gładka wygrana 3:0. Po tej wygranej w półfinale ponowne spotkanie z silną ekipą AP KOTWICA Kołobrzeg, po 16 minutach gry pada wynik 2:2. W serii rzutów karnych wygrywamy 3:4. Niemożliwe staje się możliwe, mamy upragniony finał. W roku 2018 uplasowaliśmy się na miejscu piątym i już wiemy że w tym roku jest już lepiej. W wielkim finale spotykamy się ponownie z ekipą z Orlika Łagiewniki i po zaciętej walce remisujemy 1:1. Jak wiadomo rzuty karne to loteria i ta
        tym razem potoczyła się inaczej niż byśmy chcieli. 3:1 w karnych dla Łagiewnik. Przez kilka chwil łzy, sportowa złość i wreszcie uśmiech na twarzach naszych wojowników. Organizator uznał że najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Gracjan Hermann. Skład zespołu srebrnych medalistów: Dacjan Staranowicz, Gracjan Hermann, Hubert Wolak, Aleksy Winsztal, Igor Nowakowski, Filip Koniewski, Kinga Adamska, Nikola Szyposzyńska, Mateusz Gałek, Oskar Gnich i Igor Szyposzyński. Duże słowa uznania dla Trenera
        Tomka Rybaka i całej jego ekipy za walkę i nieustępliwość. Ogromne podziękowania dla Gminy Słupsk za pomoc logistyczną.

        Zapraszamy do galerii.
      • BAŁTYK CUP 2019 kategoria U9

      • UKS GAP Bruskowo Wielkie w tej kategorii również zajmuje II miejsce w stawce 18 drużyn z całego kraju.

        Wyniki które uzyskaliśmy z:

        1. GÓRNIK III Wałbrzych 2 : 1
        2. AP GRYFIA II Mirów 0 : 0
        3. AP Reissa Szczecinek 0 : 2
        4. R-FUTBOL Goleniów 1 : 5

        W pięciozespołowej grupie zajęliśmy 3 miejsce co dało nam przepustkę do gier finałowych w dniu następnym. Kolejny dzień turnieju, walka o finał.

        Wyniki w grupie I naszej drużyny z:

        1.GÓRNIK II Wałbrzych 6 : 0
        2.GÓRNIK I Wałbrzych 3 : 1
        3.AP DRAWSKO Pomorskie 0 : 0
        4.AP TECHNIK Świdwin 0 : 0
        5.FOOTBALL ARENA I Szczecin 2 : 0

        Po rozegraniu meczów grupowych zajmujemy II miejsce w grupie. W dniu następnym turnieju gramy już w fazie finałowej. I tam w trzy zespołowej grupie rozgrywamy 2 mecze z:

        1. MUKS 11 Zielona Góra 3 : 0
        2. R-FUTBOL Goleniów 2 : 0

        pierwsze miejsce w grupiei trafiamy do najlepszej trójki turnieju, i tu gramy z:

        1. AP REISSA Szczecinek 0 : 3
        2. GÓRNIK III Wałbrzych 0 : 0

        w meczu Górnik- AP REISSA pada wynik 0:4 co daje naszej drużynie nieoczekiwane lecz jak najbardziej zasłużone II miejsce w tym ciężkim perfekcyjnie zorganizowanym turnieju przez firmę ALMAR Sport z Wałbrzycha.
        Organizator turnieju za najlepszego zawodnika naszej drużyny wybrał bramkarza Jakuba Śmiechurę z Bruskowa Wielkiego. W ciągu trzech dni turnieju młodzi zawodnicy UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim rozegrali 13 meczów w których 6 razy wygrywali 4 razy remisowali i 3 razy ponieśliśmy porażkę.

        Skład zespołu UKS GAP Bruskowo Wielkie: Filip Piechowski, Szymon Szymański, Maksymilian Ringwelski, Piotr Kromp, Kuba Piwowarski, Olek Kacprzak, Daniel Piątek, Konrad Sopoliński, Kuba Śmiechura a obecnym trenerem Andrzej Staszewski. Gratulujemy sukcesu trenerowi i chłopakom.Serdeczne podziękowania składamy Gminie Słupsk w pomocy logistycznej turnieju.


        Zapraszamy do galerii.

      • Lorem Ipsum

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Wyniki szkolnego konkursu 'Eko-rzeźba na temat krajów partnerskich projektu Erasmus +"

      • Wszyscy uczestnicy otrzymują pierwsze miejsce! Nie udało się rozstrzygnąć tego konkursu inaczej, ponieważ prace były na bardzo, bardzo wysokim poziomie, a także wykonane z różnorodnych, nieporównywalnych materiałów. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!
         
        1. miejsce:
        Natalia Szczęsna, kl V b
        Kacper Cecko kl Vb
         Joanna Ostrowska, kl V a
        Maksymilian Jańczak, kl VI a
        Dominika Płoszaj kl VI b
        Oskar Frączkiewicz kl VII b
         Jakub Figacz kl III A
         

        Zapraszamy do galerii.

      • Zdolni z Pomorza

      • Kolejny chemiczny sukces naszych uczniów! Trójka uczniów naszej szkoły: Monika Dwulit (3B), Martina Bruhn (3B) oraz Jakub Koniewski (3A) zostali finalistami powiatowego etapu konkursu Zdolni z Pomorza. Serdecznie gratulujemy uczniom sukcesu, zaangażowania i przede wszystkim niebywałej wiedzy. Do konkursu uczniów przygotowywał p. Tomasz Surowiec.

      • Ludzkie ciało bez tajemnic!

      • W sobotę 25 maja  ponad 50 uczniów ZS-P w Siemianicach  wraz z czwórką nauczycieli było  na wycieczce w Gdańsku. Celem była wystawa BODY WORLDS. Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter przedstawiając etapy cyklu życia człowieka. Zwiedzający mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Uczniowie podziwiali autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwalające odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu., w którym  prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

        Dzięki innowacyjnej metodzie plastynacji, nasi uczniowie mieli możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Wystawa ukazała nam  jak finezyjne jest nasze ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe. Ekspozycja jak żadna inna, zmieniła postrzeganie samych siebie. Mieliśmy wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz mogliśmy dowiedzieć się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm. To była niezwykła lekcja anatomii.


        Zapraszamy do galerii.

      • ZBIÓRKA DARÓW DLA ZWIERZĄ ZE SCHRONISKA

      • W marcu wolontariusze naszej szkoły podjęli akcję „Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki”- zbiórka karmy dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Słupsku. Dzięki Państwa wsparciu udało się zebrać bardzo dużą ilość darów.

        Wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc składamy serdeczne podziękowania!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Zbiórka w kościele

      • W marcu Szkolny Klub Wolontariusza naszej szkoły wziął udział w I gminnym spotkaniu Szkolnych Klubów Wolontariusza w Jezierzycach. Celem naszego spotkania było wytyczenie wspólnych działań. Ustaliliśmy wówczas, że zorganizujemy akcje w naszych szkołach, z których pieniądze przekażemy na rehabilitację chłopców ze szkół w Jezierzycach i Wrześciu, którzy walczą o swoje zdrowie. W ramach marcowych ustaleń w  niedzielę 26 maja 2019 r. wolontariusze naszej szkoły zbierali w kościele w Siemianicach pieniążki na ten cel.

        Dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję charytatywną!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY O JANIE PAWLE II

      • W maju w Kołobrzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Jan Paweł II był, jest i będzie. Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni. Otrzymali najwyższe miejsca.

        I miejsce – LENA CYPRYCH klasa 3b

        II miejsce – OLIWIER FIODOROW klasa 2a

        III miejsce – FRANCISZEK JAŃCZAK klasa 3a

        Wyróżnienie – JAKUB ZAREMBA klasa 3a

        Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


        Zapraszamy do galerii.

      • X DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

      • 15 maja 2019 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał X Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko – Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Uczeń naszej szkoły FLAVIO POSTIGLIONE został najmłodszym finalistą konkursu. Otrzymał dyplom i upominki od ks. bp Krzysztofa Włodarczyka i Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Bogusława Ogorzałka. Mogliśmy również w tym dniu usłyszeć Flavio na antenie radia Plus, ponieważ został poproszony o udzielenie wywiadu. Serdecznie gratulujemy sukcesu!


        Zapraszamy do galerii.

      • Zajęcia terenowe z przyrody!

      • W  środę 22-go maja klasa VI a wybrała się z Panem Tomaszem Surowcem na zajęcia terenowe w okolice szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zagadnienia z zakresu roślin oraz powtórzyli nazwy gatunkowe wielu drzew naszego rejonu. Ponadto wykorzystaliśmy wiedzę teoretyczną w praktyce. Mieliśmy okazję zaobserwować wiele gatunków bezkręgowców i kręgowców. Na naszej drodze spotkaliśmy żabę jeziorkową i kosa. Ponadto nie zabrakło ślimaka – wstężyka gajowego, pierścienicy – pijawki, owadów – komara, chrabąszcza majowego czy kilku gatunków motyli oraz mrówek. Mieliśmy okazję zaobserwować organizmy żyjące w stawie: pływaka żółtobrzeżka, kijanki, kiełże czy larwy chruścików. Takie zajęcia to jest to!


        Zapraszamy do galerii.

      • Zabawa z masą porcelanową na lekci techniki

      • Dzisiaj uczniowie klas szóstych mieeli okazję sprawdzić swoje umiejętności w tworzeniu masy porcelanowej oraz wyrobów z nią związanych. Własnoręcznie przgotowaliśmy masę, w skład której wchodzi mąka ziemniaczana, klej wikolowy oraz woda i odrobina oleju, a następnie za pomocą foremek do ciast tworzyliśmy różne ozdoby. Zaletą takiej masy jest jej szybkie schnięcie (około 20 minut) oraz brak pojawiających się pęknięć i wyjątkowa trwałość.

      • Powiatowy konkurs pt. Ptaki Pomorza

      • Dnia 23.05.2019 w siedzibie Nadleśnictwa Warcino odbył się finał powiatowego konkursu pt. Ptaki Pomorza. Do tego etapu dostało się czworo uczniów naszej szkoły. Konkurs w naszej szkole już po raz czwarty organizuje Pan Tomasz Surowiec.  Uczniowie musieli wykazać się niebywałą wiedzą dotycząca budowy morfologicznej i anatomicznej ptaków. Ponadto musieli rozpoznać dany gatunek ptaka na podstawie składanych jaj, upierzenia czy sylwetki. Sposób dokarmiania, ochrona oraz ciekawostki też były sprawdzane. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii I (klasy IV-VI) Michalina Roszak z klasy Vb zajęła II miejsce. W kategorii II (klasy VII, VIII i gimnazjum) Karolina Chabowska z klasy VIIb zajęła II miejsce, a Oskar Frączkiewicz  klasy VIIb zdobył III miejsce. 

        GRATULUJEMY!

      • Lekcja przyrody na żywo

      • Dnia 16 maja uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania zwierząt egzotycznych. Wśród okazów, które widzieli były: wije z Południowej Ameryki wielkości 20cm, gekony, straszyki, patyczaki, liściec, karaczany, skorpiony i pająki ptaszniki.  Największym zainteresowaniem cieszył się  kameleon zwany "Jackiem".  Uczniowie poznali sposoby zachowania tych zwierząt i ciekawostki o nich. Dowiedzieli się miedzy innymi, że długość tułowia kameleona jeśli wynosi np: 30 cm to taką samą długość będzie miał ogon i język. Na żywo oglądali też polowanie kameleona na ofiarę - owada.  Po zakończonych zajęciach można było wzbogacić swoje domowe hodowle patyczakami lub straszykami. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie. Bardzo dziękujemy p. Małgorzacie Utig za organizację tak ciekawych zajęć.


        Zapraszamy do galerii.

      • Warsztaty szycia w świetlicy i na zajęciach pozalekcyjnych


      • Zapraszamy do galerii

      • Światowy Dzień Liczby PI

      • 14 marca obchodzimy corocznie Światowy Dzień Liczby PI. Z tej okazji w naszej szkole odbył się turniej matematyczny przygotowany przez panów Michała Piórkowskiego i Marcina Chachułę-Domańskiego. W turnieju wystąpiły reprezentacje wszytskich klas, które zmagały się w konkurencjach dotyczących szacowania, szybkiego liczenia, tworzenia matematycznych wierszy i ogólnej wiedzy matematycznej. Także dla publiczności przewidziane były konkursy Sudoku. Przechodnią statuetkę liczby PI oraz pierwsze miejsce w turnieju zdobyli uczniowie z klasy 3a gimnazjum. Gratulujemy.

      • Wyjazd do Niemiec/ Brukseli ciąg dalszy

      • Wczoraj nasi uczniowie spotkali się z europosłem poartii CDU Michaelem Gahler. Poza tym dużo dowoedzeli się o strukturze UE oraz poznali lepiej uczniów ze szkoły niemieckiej. Dziś wyjeżdżają do Brukseli!


        Zapraszamy do galerii.

      • Warsztaty

      • W dniu 23 maja, Pani Ilona Zaremba - aktorka Państwowego Teatru Lalki Tęcza, przeprowadziła dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej niezwykle twórcze i interesujące warsztaty teatralne. Uczniowie mieli okazję poznać popularnych aktorów teatru:
        - kukiełki - lalki osadzone na kiju,
        - marionetki - lalki poruszane przy pomocy sznurków lub drutów,
        - pacynki - lalki nakładane na rękę.
        Uczestnicy warsztatów wcielali się w role, poznali technikę pacynki i świetnie się bawili

        Dziękujemy Pani Ilonie za współpracę, poświęcony czas i zaangażowanie


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie z pisarzem

      • 21 maja uczniowie 1a  SP uczestniczyli w XXVI Pomorskiej Wiośnie Literackiej, która odbyła się w  Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku. Zaproszony gość p. Łukasz Wierzbicki w niesamowicie interesujący i dynamiczny sposób zaprezentował swoją twórczość literacką skierowaną do najmłodszych czytelników. Na  zakończenie każdy z uczestników miał możliwość zakupu jednej z kilku książek autora z imienną dedykacją.


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs Filmowy

      • Konkurs fotograficzny dla kl IV-VIII

      • Budowa szkoły (22.05.2019r.)


      • Zapraszamy do galerii.

      • Witaminy w 1a

      • Z początkiem wiosny nasza dieta powinna być wzbogacona o mnóstwo witamin. Dlatego dla ich pozyskania uczniowie 1as SP założyli własną hodowlę szczypiorku.

        Zanim do tego przystąpiliśmy, każdy uczeń ozdobił swoją doniczkę. Po posadzeniu cebuli z niecierpliwoscią oczekiwaliśmy na pierwszy szczypiorek. Aby uatrakcyjnić naszą hodowlę wykonaliśmy dekoracje. Systematyczne podlewanie zaowocowało plonami. Każdy z przyjemnością ozdobił swoją kanapkę zielonym szczypiorkiem.


        Zapraszamy do galerii.

      • Michalina Maszkowska - ortograficzną mistrzynią

      • 18 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminu.

         

        Jest nam niezwykle miło poinformować, że I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły – Michalina Maszkowska z klasy Vb ( opiekun Katarzyna Praszczak).Warto podkreślić, iż uczennica w ubiegłym roku również  miała I miejsce w tym konkursie.

                   

        Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

      • XIII Gminny Konkurs Recytatorski w Bierkowie

      • 18 maja odbył się kolejny gminnym konkurs recytatorski. Gospodarzami jak zwykle była Szkoła Podstawowa w Bierkowie. Przedstawiciele klas I – III ze wszystkich szkół Gminy Słupsk prezentowali po dwa wybrane przez siebie wiersze. W konkursie najlepiej wypadli uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli miejsca:

         

        klasa I – Jakub Filip – miejsce I

        klasa II – Alicja Kołatka – miejsce I

        klasa III – Flavio Postiglione - wyróżnienie

        grupa „0” - Amelia Stachniczek – miejsce I

         

        Gratulujemy zwycięzcom !!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Sowy w świetlicy

      • Dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, pod okiem Pani Dobrusi, wykonały sówki z rolek po papierze i kolorowego papieru.


        Zapraszamy do galerii

      • Wyjazd do Brukseli

      • Grupa 15 uczniow klas 3 gimnazjum z nauczycielami dotarła po 20 godzinnej podróży autobusem do Heppenheim w Niemczech. Jutro dołączy do nas szkoła niemiecka. Po kilku dniach warsztatow poświęconych głownie świadomości pro europejskiej oraz wiedzy na temat UE, ruszymy do Brukseli obserwować wybory do Europarlamentu.


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminny Konkurs Ortograficzny

      • 18 maja w szkole w Głobinie odbył się XVIII Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie klas III. Wspaniale zaprezentowały się uczennice z klasy III a  - Oliwia Groszek i Maja Balena, które zajęły I i II miejsce. Dziewczęta przygotowywały się do konkursu pod opieką Pani Ewy Stodulskiej.

        Gratulujemy zwycięstwa!


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Malowanie twarzy w świetlicy

      • Malowanie twarzy jest niezwykle popularną atrakcją dla dzieci. Lubią ją dzieci przedszkolne i uczniowie. Pani Maria Nowak i Pani Katarzyna Laszczyk, za pomocą kilku ruchów ręki, kolorowych farbek do malowania skóry oraz wyobraźni, wyczarowały takie oto cuda smiley

        Zapraszamy do galerii smiley

         

      • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Olimpusek - wyniki

      • W naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy  Olimpusek. Wzięli w niej udział chętni uczniowie z klas I-III. Największy sukces odniósł Flavio Postiglione z klasy III b, który uplasował się na miejscu 14 i otrzymał dyplom laureata. Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni  dyplomami uznania.  


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs Bystrzak 2019

      • W tym roku szkolnym odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas II i III  Bystrzak 2019.

        Wyniki w klasach II

        I miejsce Adam Magiera

        II miejsce Eliza Michalczyk

        III miejsce Antoni Roszak

        Uczniowie wyróżnieni: Bartłomiej Groch,
        Dawid Miszk, Michał Worona, Marta Warczak

         

        Wyniki w klasach III

        I miejsce Flavio Postiglione

        II miejsce Leonard Piszcz

        III miejsce Antonina Piszcz

        Uczniowie wyróżnieni: Dawid Motyka, Hanna Dymek, Bartosz Obst

        Gratulujemy sukcesu!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Warsztaty szycia - Erasmus+

      • Dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej pod okiem Pani Marii Nowak, przygotowały 32 poduszki dla gości, którzy odwiedzili nas w ramach projekty "Erasmus+". smiley


        Zapraszamy do galerii.

      • Projekt Erasmus+, Slowing down w Siemianicach rozpoczęty!

      • Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a w szczególności polskim rodzinom za bardzo ciepłe przyjęcie, serce i pomoc w organizacji!


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Wycieczka nagrodowa dla Gimnazjalistów do Warszawy - dzień 3

      • Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Parku Łazienkowskim. Podczas spaceru byliśmy świadkami zalotów królewskiego ptaka - pawia. Oglądaliśmy komnaty letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Atrakcją była również najnowsza kolekcja z pokazu Macieja Zienia. Spacer po warszawskiej starówce, pyszne lody, zapach róż na królewskiej wystawie to ostatni akcent naszej wycieczki. Pełni wrażeń wracamy do domu.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Wycieczka nagrodowa dla klas III Gimnazjum do Warszawy - dzień 2

      • Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po lekcji historii, podczas której zobaczyliśmy ogrom zniszczeń podczas powstania warszawskiego, wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Po krótkiej przerwie w Złotych Tarasach, byliśmy świadkami pięknego widowiska w Teatrze Muzycznym Roma. Obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie pt. Piloci. Wieczorem spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami Starego Miasta.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka nagrodowa dla klas III Gimnazjum do Warszawy - dzień 1

      • 10 maja o godz. 4.00 uczniowie wyruszyli na podbój Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeliśmy seans filmowy w planetarium. Następnie przejechalismy w okolice Starego Miasta, gdzie zwiedziliśmy Pałac Prezydencki. Naszym przewodnikiem był sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. Wieczorem gościliśmy w Teatrze Komedii. Obejrzeliśmy spektakl,, Komedia o napadzie na bank. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na nocleg do hotelu Aramis.


        Zapraszamy do galerii.

      • Postępy na budowie :)


      • Zapraszamy do galerii.

      • Kodeks zdrowego życia

      • Kl. VI a wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez szkolnego pedagoga. Młodzież dowiedziała się, że coraz więcej osób dorosłych nie pali papierosów bo palenie jest już niemodne. Przytoczono najnowsze badania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w tym zakresie. Ustawa o ochronie zdrowia chroni osoby niepalące przed następstwami biernego palenia. W Polsce obowiązuje zakaz palenia papierosów i  e-papierosów w miejscach publicznych. Uczniowie wiedzą, że szkodliwe jest nie tylko palenie, ale i wdychanie dymu tytoniowego. Poznali czynniki sprzyjające zdrowiu. Opracowali plakaty dotyczące zdrowego stylu życia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kuchenne eksperymenty

      • Czasem robimy magiczne sztuczki, cukier znika w herbacie, ciasto rośnie, na nitce pojawiają się kryształki, a płyny układają się w kolorowe warstwy. To jednak nie czary. To nauka! Zobacz jakie eksperymenty przeprowadzili uczniowie klasy II a.


        Zapraszamy do galerii.

      • XXVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”

      • 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku odbył się XXVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Sacrum w literaturze polskiej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – III I IV – VIII. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce religijnej.

        Naszą szkołę reprezentowały :

        Aleksandra Cackowska  - klasa I c

        Alicja Kołatka – klasa II b

        Lena Cyprych – klasa III b

        Patrycja Jackowiak – klasa IV a

        Aleksandra Cackowska i Alicja Kołatka  zostały wyróżnione i tym samym docenione za wysoki poziom świadomej recytacji.

        Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

      • W kwietniowy weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

        W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

        Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Przygotowania do zdobycia karty rowerowej

      • Uczniowie klas IV przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Podczas zajęć technicznych uczą się prawidłowego poruszania po drogach zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Poznali również znaczenie znaków drogowych ważnych dla pieszych oraz rowerzystów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Sukces z fizyki!

      • Miło nam jest poinformować, że uczeń klasy 8b ZSP w Siemianicach Piotr Jankowski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla Gimnazjalistów i Uczniów Szkół Podstawowych:  Mała Olimpiada Fizyczna „Tesla 2019". Piotrek w finale rywalizował z 20 uczniami słupskich i gdańskich gimnazjów oraz szkół podstawowych. Po podliczeniu punktów okazało się, że uczeń naszej szkoły zdobył III m-ce (89%) i tytuł laureata. Opiekunem Piotrka jest Pan Sebastian Winsztal.

        Gratulujemy!

      • I miejsce dla „Podwórka”

      • 28 marca 2019r. grupa teatralno-muzyczna „Podwórko”
        (opiekunowie: Katarzyna Praszczak, Andrzej Praszczak) wzięła udział w XV Wojewódzkim Turnieju Kabaretów i Teatrów Szkolnych organizowanym przez ZSAiK w Gdańsku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

                    Nasi młodzi aktorzy zaprezentowali się w sztuce kabaretowej pt. „Bajki dla potłuczonych, czyli gdzie jest wilk?”. Byli bezkonkurencyjni. Zaprezentowali się tak wspaniale i profesjonalnie, że zdobyli I miejsce. W nagrodę nasi laureaci zostali zaproszeni do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na 4- godzinne warsztaty teatralne oraz zwiedzanie budynku GTS.

        Gratulujemy naszym młodym artystom tak wielkiego sukcesu!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Protokół z posiedzenia komisji konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu na Grafikę Komputerową ,,Komputerowa pisanka” – 2019

      • W dniu 05.04.2019r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Czesława Miłosza  w Siemianicach odbyło się posiedzenie komisji konkursowej   II Ogólnopolskiego Konkursu na Grafikę Komputerową – ,,Komputerowa pisanka”.

         

        • Ewa Czaplińska – Stec  -  adiunkt – Dział Sztuki i Techniki  Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku - przewodnicząca
        • Krystyna Sawicka – nauczyciel – pedagogika wczesnoszkolna, przedszkolna, Przedszkole Miejskie nr 23,,Promyczek” w Słupsku
        • Barbara Studzińska – artysta fotografik, grafik komputerowy, Studio Fotografii Artystycznej w Słupsku
        • Danuta Konkol dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach – nadzór nad całością konkurs

          Ogółem na konkurs wpłynęło 495 grafik z całej Polski. Prace oceniane były w jednej kategorii wiekowej 7 – 10 lat (rok urodzenia  2009, 2010, 2011, 2012).

        Nagrody:
         

        I miejsce
         

              • Aleksander Hinc – SP im. mjra H. Sucharskiego w Jezierzycach
              • Laura Wrońska – SP nr 1 im. J. Wybickiego w Lęborku
              • Lena Cyprych – ZSP im. Cz. Miłosza w Siemianicach
                 

        II  miejsce
         

              • Laura Dąbrowska – SP im. W. Witosa w Bierkowie
              • Kamil Mikrut – SP im. gen. bryg. M. Boruty – Spiechowicza w Nowym Borku k/Błażowej
              • Wiktoria Leśniewska - SP im. mjra H. Sucharskiego w Jezierzycach
                 

        III miejsce
         

              • Ksawery Rzepka – SP nr 1im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
              • Milena Wilkowska – SP nr 3 w Słupsku
              • Blanka Sienkiewicz – SP nr 3 w Lęborku

         

         

         

        Wyróżnienie:

        • Julia Dąbrowska – SP nr 3 w Słupsku
        • Hanna Góra – Przedszkole Miejskie nr 19 im. Słupskiego Chłopczyka w Słupsku
        • Tatiana Przestacka - SP nr 3 im. Powstańców Wlkp. w Pleszewie
        • Kinga Gojżewska – SP nr 3 w Słupsku
        • Iga Stawasz - ZSP im. Cz. Miłosza w Siemianicach
        • Dawid Dąbrowski  – SP im. W. Witosa w Bierkowie
        • Weronika Witczak  - SP nr 3 w Słupsku

                                                 
        Nagrody do placówek dostarczy organizator.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wizyta Pani Wójt Barbary Dykier na budowie


      • Zapraszamy do galerii.

      • Rozbudowa szkoły

      • Nowy budynek naszej szkoły pnie się w górę i zmienia każdego dnia. Widać już dach, wstawione są okna. Położone już zostały tynki na wewnętrznych ścianach nowego skrzydła szkoły. Obecnie jesteśmy na etapie projektowania wnętrz oraz przygotowywania zamówienia na wyposażenie do nowej szkoły. Boisko przy szkole jest już przygotowane do wyłożenia na nim sztucznej nawierzchni. W fazie projektu jest teren rekreacyjny. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale już cieszymy się, że będziemy mieli piękną, nową, świetnie wyposażoną szkołę.


        Zapraszamy do galerii.

      • Rekolekcje

      • Wielki Post to czas duchowego wyciszenia i zastanowienia się nad sobą i swoim życiem. Jest to także czas rekolekcji wielkopostnych. Odbyły się one również w naszej szkole w dniach od 25 do 27 marca. Rozważania rekolekcyjne w szkole poprowadził ks. Grzegorz Grabowski z parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie .

        Trzy dni rekolekcji były od siebie bardzo odmienne. W poniedziałek i wtorek – podczas zajęć lekcyjnych – spotykaliśmy się na Sali gimnastycznej,  słuchając konferencji o wierze.

        W środę natomiast – na zakończenie rekolekcji – w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach - uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

        Niewątpliwie rekolekcje były czasem potrzebnym do wejrzenia w głąb siebie, ożywienia wiary i dobrego przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dbamy o swoje zdrowie!

      • 30 marca odbył się w Jezierzycach Gminny Konkurs Zdrowotny ,, Zdrowo żyć - zdrowym być " przeznaczony  dla uczniów klas trzecich. Polegał na rozwiązaniu testu oraz zilustrowaniu wylosowanego przysłowia o zdrowiu. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniale. Nie mieli sobie równych. I miejsce zajął uczeń klasy III b Flavio Postiglione, II miejsce -  uczennica tej samej klasy - Lena Cyprych, III miejsce uzyskała Antonina Piszcz z klasy III a. Na wyróżnienie zasłużyła również Oliwia Groszek . Część plastyczną najlepiej z całej drużyny wykonała Lena Cyprych. Dzieci do konkursu przygotowywały się pod opieką  Elżbiety Jesionowskiej i Ewy Stodulskiej.  

        Gratulujemy sukcesu!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Słupsku

      • Środowisko jest naszym domem. Wspólnie musimy o nie dbać, dlatego też 21 marca udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Słupsku. W trakcie zajęć poznaliśmy zasady  gospodarowania wodą w przyrodzie, dowiedzieliśmy się, jakie są etapy oczyszczania ścieków oraz obejrzeliśmy wystawę egzotycznych kaktusów. Mieliśmy okazję zwiedzić cały obiekt, który okazał się jednym z najlepiej zmodernizowanych  w Polsce.


        Zapraszamy do galerii.

      • Nietypowa lekcja biologii!

      • Ja lekcji biologii uczniowie klas VII w ramach zajęć anatomii mieli możliwość dokonania sekcji nerek. To była prawdziwa lekcji biologii. Uczniowie zapoznali się lokalizacją nerek ciele człowieka. Zajęcia rozpoczęliśmy od dokładnej budowy układu wydalniczego i budowie nerek (brzeg górny, brzeg dolny, płaszczyzna przednia i tylko oraz brzeg przyśrodkowy i boczny). Nie mogło się obejść bez budowy wewnętrznej. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania fragmentu moczowodu, miedniczek nerkowych, kielichów nerkowych większych i mniejszych, słupów nerkowych. Przede wszystkim wyraźnie zaznaczonymi elementami w budowie nerek była kora nerki oraz rdzeń nerki z licznymi brodawkami nerkowymi i umiejscowionymi na nich polami sitowymi. Dodatkowo omówiliśmy etapy powstawania moczu, różnicę między moczem pierwotnym a ostatecznym, jak i choroby i profilaktykę układu wydalniczego. Zajęcia przeprowadził Pan Tomasz Surowiec


        Zapraszamy do galerii.

      • GRATULUJEMY!!!

      • Serdeczne gratulacje składamy uczennicy klasy IIIb gimnazjum – Monice Dwulit. Monika okazała się chemicznym gigantem i tym sposobem została FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, którego organizatorem corocznie jest Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Monika wykazała się ogromną wiedzą, systematycznością, wytrwałością a przede wszystkim pracowitością. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów na dalszych etapach nauki! Monikę do konkursu przygotowywał p. Tomasz Surowiec.

      • Stypendia i nagrody dyrektora dla najlepszych

      • Wczoraj w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Czesława Miłosza odbył się wyjątkowy apel.

        Po raz pierwszy w historii zostały przyznane stypendia dyrektora szkoły za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Aby otrzymać takie wyróżnienie uczniowie musieli wykazać się wysoką średnią ocen oraz co najmniej bardzo dobrym zachowaniem. Stypendia ufundował Urząd Gminy w Słupsku i są one przeznaczone dla dzieci, które nie otrzymują w danym roku szkolnym innych stypendiów. Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy, a wszyscy zebrani nagrodzili ich gromkimi brawami. Na dyplomie widniały słowa Stefana Żeromskiego: „ Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Postawa i zaangażowanie naszych stypendystów jest więc wzorem dla innych uczniów szkoły. Wyróżnieni uczniowie ze szkoły podstawowej: Wiktoria Winsztal, Michalina Roszak, Adam Semenyszyn, Wiktor Stasiński, Kacper Cecko, Michalina Maszkowska, Krystian Smagilienko, Roksama Kocoń, Aleksander Kmita. W oddziałach gimnazjalnych wyróżniono: Monikę Dwulit, Milenę Pitczyc, Jakuba Koniewskiego, Kaję Gołębiewską, Cezarego Prajwowskiego oraz Amelię Stodulską.

        Kolejnymi uczniami, którzy zostali nagrodzeni za osiągnięcia w nauce byli finaliści konkursów kuratoryjnych. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu”. Dyplomy wręczyły dyrektor szkoły Pani Danuta Konkol oraz prezes stowarzyszenia Pani Agnieszka Kujawka. Nagrody za zdobycie tytułu finalisty w konkursach kuratoryjnych otrzymali: Monika Dwulit, która została finalistką konkursu z chemii, Julia Pitczyc - finalistka konkursu z języka niemieckiego oraz dwóch finalistów konkursu z języka angielskiego – Milena Pitczyc i Wieto Mieborg.

        Na zakończenie uroczystego apelu do wspólnego zdjęcia Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczniów, którzy w tym roku otrzymali stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego (Dominika Augustyn, Oskar Frączkiewicz, Martyna Motyka, Amelia Szydło) oraz Wójta Gminy Słupsk (Maksymilian Jańczak, Małgorzata Romaniuk, Dominika Augustyn, Kalina Bigus, Karolina Chabowska, Iga Wolska, Oskar Frączkiewicz, Martyna Motyka, Martyna Rzeczkowska, Amelia Szydło, Jakub Semenyszyn).

        Wszystkim uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów, jesteście dumą naszej szkoły


        Zapraszamy do galerii.

      • Wielkie gratulacje dla naszych strzelców!

      • Jagoda Kiernicka, Łukasz Lisiewicz, Oliwia Miszk, Maksymilian Jańczak, Jakub Baratyński oraz Jakub Trompeteler wystartowali w XII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Strzeleckiej, która odbyła się w Kołobrzegu.

        Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie:

        Jagoda Kiernicka zwyciężyła w konkurencji pistoletu pneumatycznego dziewcząt. W finale australijskim, w skład którego wchodziło 14 zawodników ( 7 dziewcząt i 7 chłopców) zajęła trzecie miejsce, pozostali uczniowie  poprawili swoje rekordy życiowe. 

        Drużynowo zajęliśmy piąte miejsce.


        Zapraszamy do galerii.

      • „Porozmawiajmy”

      • W ramach uwrażliwienia dzieci na potrzeby innych ludzi pedagog Renata Wojdziak przeprowadza w klasach młodszych szkoły podstawowej warsztaty „Porozmawiajmy”. Uczniowie kl. II a poznali historię Marcina, który nie słyszy i nie mówi. Aby porozmawiać z nim trzeba nauczyć się języka migowego. Dzieci uczyły się pokazywania liter przy pomocy rąk. Dowiedziały się także, że są dzieci, które posługują się symbolami Blissa, aby coś powiedzieć. Obejrzały przykładowe znaki umieszczone na specjalnej tablicy Magdy, dziewczynki, która nie mówi i ma problemy z poruszaniem się. Dzieci, które są sprawne inaczej też potrzebują zainteresowania, miłego słowa, czy uśmiechu. Można wymyślić ciekawą zabawę i sprawić radość dziecku, które znamy, ale wiemy, ze nie wszystko może zrobić z powodu fizycznych ograniczeń.


        Zapraszamy do galerii.

      • Budowa szkoły

      • Najnowsze zdjęcia z budowy szkoły. Z każdym tygodniem widać postępujące zmiany. Do końca budowy zostało już niewiele czasu.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Warsztaty szycia

      • Od września 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza działa grupa "Szycie z klasą". Warsztaty szycia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin i uczęszczają na nie uczniowie klas 2-6 szkoły podstawowej. Zajęcia prowadzone są przez Panią Marię Nowak - nauczycielkę, kóra z zamiłowania od kilku lat zajmuje się szyciem. Uczniowie mieli okazję uszyć bawełniane opaski pin-up, poduszki w kształcie serca, ekologiczne torby bawełniane, misie, sowy, ozdoby choinkowe i wiele innych. Wszystkie produkty szyte są z bawełny 100% oraz wypełniane antyalergiczną kulką silikonową.

        Głównymi założeniami prowadzonych warsztatów są nie tylko rozwijanie uzdolnień i nauka szycia, ale także: kształtowanie u uczniów przedsiębiorczości. Uczniowie, którzy uczęszczają na warsztaty szycia poznają oraz pracują nad swoimi słabymi i mocnymi stronami, wytyczają i planują realizację własnych celów, uczą się elastyczności i dostosowywania się do zmian, mają potrzebę tworzenia czegoś nowego, uczą się właściwie organizować sobie czas, regenerują siły psychiczne i fizyczne, uczą się efektywnej pracy w zespole, posiadają inicjatywę i co najlepsze, czują zadowolenie z tego co robią. Uczniowie wykonują szyte produkty, które sprzedają na kiermaszach szkolnych. Zarobione przez uczniów pieniądze wydawane są na materiały oraz wypełnienia. Działalność związana z szyciem w naszej szkole nie wymaga środków z zewnątrz i utrzymuje się samodzielnie. Uczniowie uczą się przedsiębiorczości, mają świadomość, że muszą poprzez swoją pracę samodzielnie zarobić na kolejne materiały bawełniane. W ramach nagrody za wykonaną pracę otrzymują raz w miesiącu szyty produkt na własność.

        Działalność na rzecz społeczności lokalnej. Dzięki naszej działalności wspieramy wolontarystyczne akcje oraz działalność szkolną. W listopadzie 2018 wzieliśmy udział w projekcie "Serce od serca". Uczniowie uszyli poduszki w kształcie serca, które zostały przekazane na rzecz gdańskich Amazonek po zabiegu mastektomii. Głównym celem projektu było zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. Grupa przekazała również szyte ozdoby choinkowe na kiermasz organizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka. W styczniu 2019 roku podopieczni przekazali paczki na loterię organizowaną podczas X Balu Charytatywnego Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach "Edukacja na miarę czasu".

        Na zajęciach jesteśmy "offline"... Jesteśmy "tu i teraz"... Internet, maile, portale społecznościowe i informacyjne, telefony komórkowe sprawiają, że nasz mózg cały czas przyjmuje i przetwarza informacje. Wiedzą powszechną jest, że każdemu z nas potrzebny jest tzw. "reset", odpoczynek od cyberinformacji. Podczas zajęć uczniowie odcinając się od tych informacji, słuchając spokojnej i relaksacyjnej muzyki, dają sobie szansę na doświadczanie siebie i innych. Szycie i wypełnianie kolorowych maskotek i innych produktów wymaga cierpliwości, skupienia, pewnego wyciszenia, co nas relaksuje. Wielu uczestników grupy kontynuuje rozwijanie swoich zainteresowań związanych z szyciem w domu, a więc znalazły sposób na "wyłączenie się" poza murami szkoły. Bądź offline...wyłącz się do LUDZI...


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Gminny Konkurs Matematyczny klas III SP

      • W sobotę 23.03.2019 r. w Jezierzycach odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny klas III ,,Mały Mistrz”. Każdą z gminnych szkół reprezentowały po dwie osoby, najlepsi matematycy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie - Leonard Piszcz z klasy III a oraz Flavio Postiglione z klasy III b. Chłopcy odnieśli sukces – Flavio zajął II miejsce, Leonard III. Konkurencja była duża, konieczne były dodatkowe testy. Uczniów przygotowały panie - Ewa Stodulska i Ela Jesionowska. Gratulujemy !!!

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Wiosenne zabawy na powietrzu

      • Wraz z nadejściem wiosny zaczęło robić się coraz cieplej. Gdy tylko nadarza się okazja zamiast w świetlicy spędzamy czas na świeżym powietrzu.


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs "Z przyrodą na Ty"

      • Dnia 19-go marca 2019 odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu „Z przyrodą na Ty” w którym udział wzięli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej. Do etapu rejonowego przeszła Paulina Woźniak, Lena Cyprych oraz Leonard Piszcz. Uczniów do konkursu przygotowywały Panie Ewa Stodulska i Elżbieta Jesionowska oraz Pan Tomasz Surowiec. Trzymamy kciuki za kolejny etap i gratulujemy już osiągniętego wyniku!

      • Pierwszy Dzień Wiosny z Kubusiem Puchatkiem

      • 21 marca to przede wszystkim pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również obchodzony przez uczniów Dzień Wagarowicza.

        Kiedy Słońce wchodzi w znak Barana rozpoczyna się jako pierwsza astronomiczna wiosna. Jest to dzień ruchomy, może wypaść pomiędzy 19 a 21 marca. Tego dnia w szkołach organizowane są imprezy z okazji dnia wiosny. Aby zniechęcić uczniów do wagarów, zamiast lekcji, kultywowane są tradycje topienia marzanny, przeprowadzane zabawy sportowe oraz konkursy . Uczniowie klasy II a spędzili ten dzień w towarzystwie Kubusia Puchatka, bohatera książki A.A. Milne. Dzień rozpoczął się rozwiązaniem testu ze znajomości lektury. Następnie w grupach uczniowie przygotowali plakat z głównymi bohaterami książki. Popisywali się znajomością treści książki podczas układania pytań do krzyżówki, której hasłem byli bohaterowie Stumilowego Lasu. To był bardzo miły i wesoły dzień.


        Zapraszamy do galerii.

      • Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 2b

      • Uczniowie klas pierwszych i 2b  SP powitali Pierwszy Dzień Wiosny w Teatrze Rondo, w którym obejrzeli muzyczno- taneczne przestawienie pt. Światełko do nieba w wykonaniu tancerzy Teatru Enza. Po przedstawieniu uczniowie postanowili na słodko spędzić pozostały czas wiosennego ciepłego  dnia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Fizyczny sukces!

      • W poniedziałek 25 marca w w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się konkurs „Doświadczenia pokazowe z fizyki”. Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego. Naszą szkołę reprezentowały Marta Ledeman i Amelia Stodulska z klasy IIIA gimnazjum oraz Miłosz Kuziak z VIIa. Miło nam jest poinformować, że w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zajęły Marta Ledeman i Amelia Stodulska. Dziewczyny oczarowały jury i uczestników serią pokazów pt. „Dźwięki wokół nas”. Ich młodszy kolega Miłosz Kuziak zdobył wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe. Nagrody – bony do sklepu elektronicznego, przekazał laureatkom wicestarosta słupski Pan Rafał Konon. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod okiem Pana Sebastiana Winsztala. Gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach

      • "...Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi. Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni. Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis. Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty! Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty !"

        Tymi słowami Uczniowie i Pracownicy Zespoły Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach powitali Wiosnę! Tego dnia nie zabrało uśmiechów, dobrych humorów i przede wszystkim niebanalnej zabawy, a wszystko zawdzięczamy Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunowi Panu Tomaszowi Surowcowi. Dzień uczniowie rozpoczęli pracą nad wykonaniem najładniejszej marzanny, przebrania klasowego jak i najlepszego wiosennego wierszyka. Następnie po wytężonej pracy mogli wziąć udział w karaoke w wykonaniu nauczycieli Naszej Szkoły. Kolejne godziny pozwoliły rozstrzygnąć konkurs na prace wykonane uprzednio. Zwycięskimi klasami na najlepsze przebranie, wiersz oraz marzannę okazały się klasa 7b z wychowawcą Panem Sebastianem Winsztalem oraz klasa 3A gimnazjum z wychowawczynią Panią Moniką Szultą. Było o co walczyć – jeden dzień wolnego od zajęć dydaktycznych powędrował właśnie do tych klas! GRATULUJEMY! Po konkursie na przebrania odbył się konkurs wiedzy o szkole – Familiada. Drużyna nauczycieli – Cześki, konta uczniowie Naszej Szkoły. Młodzi wygrali – to wspaniałe, że wiedzą tak dużo o miejscu w którym spędzają większość swojego czasu. A na koniec kadra nauczycielska ponownie musiała pogodzić się z porażką w meczu siatkówki, ale nie ma co się martwić to dobrze świadczy o Naszych nauczycielach WF, którzy potrafią rewelacyjnie przygotować do zaciętej walki.

        Dzień Wiosny uznajemy za udany!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wiosna wokół nas

      • Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną ponownie wykonali prace techniką origami. Tym razem są to wiosenne kwiaty z różnokolorowych kół.


        Zapraszamy do galerii.

      • „TWARDOGŁOWI” ATAKUJĄ !!!

      • Po raz pierwszy odbył się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Siemianicach Gminny Turniej Wiedzowy „Twardogłowi”. W turnieju tym brali udział przedstawiciele klas I -III, którzy wcześnie zwyciężyli wewnętrzne eliminacje  szkolne. Każda z grup liczyła po dwóch uczniów z każdego rocznika, czyli po 6 osób w drużynie. W turnieju wzięli udział uczniowie z ZS w Jezierzycach, SP we Wrześciu, SP w Głobinie i ZSP w Siemianicach. Uczniowie musieli się wykazać  zarówno wiedzą z zakresu matematyki, przyrody, języka polskiego  i  wiedzy o społeczeństwie  jak i szybkim refleksem. Turniejowi towarzyszyła atmosfera zdrowej rywalizacji. Na podium znalazła się szkoła z Siemianic, na miejscu I, szkoła z Głobina, na miejscu II i szkoła z Wrześcia na miejscu III. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nagrody w turnieju sponsorował Park Wodny w Redzikowie i Rada Rodziców ZSP w Siemianicach.


        Zapraszamy do galerii.

         

         

      • Zajęcia koła teatralnego Mały Artysta – klasy III

      • Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego Mały Artysta, poza przygotowywaniem się do występów, co tydzień biorą udział w warsztatach organizowanych przez opiekunkę koła, p. Anitę Matejko. Dzieci bardzo chętnie odgrywają wylosowane scenki, jak również wymyślają własne, co zawsze sprawia im ogromną radość. Podczas zajęć uczniowie przełamują nieśmiałość i integrują się z kolegami i koleżankami z innych klas.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zajęcia koła teatralnego Mały Artysta – klasy I i II

      • Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego Mały Artysta poza przygotowywaniem się do występów co tydzień biorą udział w warsztatach organizowanych przez opiekunkę koła, p. Anitę Matejko. Dzieci bardzo chętnie odgrywają wylosowane scenki, jak również wymyślają własne, co zawsze sprawia im ogromną radość. Podczas zajęć uczniowie przełamują nieśmiałość i integrują się z kolegami i koleżankami z innych klas.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kolejne zajęcia survivalowe

      • Kolejne zajecia z survivalu za nami. Tym razem szukalismy tropow i śladow zwierzat żyjacych w lesie. Byly tropy, nory, szukanie śladow, sprawdzanie co i gdzie zwierzaki robią. Dziki, sarny, lisy, ale tez mrówki i ich mrowiska - każdy znalazl coś ciekawego dla siebie.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Wiosenne kwiaty - origami płaskie

      • Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej wykonali pierwsze wiosenne kwiaty w technice origami płaskie.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Szkolne koło Caritas - obchody Dnia Św. Patryka

      • Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przyłączyła się w tym roku do obchodów Dnia św. Patryka. Wraz z młodzieżą wyznaczoną przez nauczycieli języka angielskiego sprzedawali zrobione przez siebie galaretki,ciasta i babeczki.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Skąd nasz ród?

      • Uczniowie klas czwartych udali się na przedstawienie teatralne pt.” Skąd nasz ród?” Opowiadało ono o początkach państwa polskiego, kiedy królował Mieszko I. Inspiracje literackie, na podstawie których powstał spektakl to: „O Popielu i mysiej wieży”, „Stara Baśń”, „Polska Piastów”, „ O piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”.

        Dzieci bawiły się świetnie, przedstawienie, mimo, że poruszało poważne zagadnienia historyczne, było bardzo przystępne i wesołe.


        Zapraszamy do galerii.

      • Mniam, pychota

      • Uczniowie IV klasy a i b zabawili się w kucharzy. Podczas lekcji języka polskiego przyrządzali pyszne dania: słodkie desery, koktajle, sałatki warzywne, galaretki z owocami. Nauczyli się, czym jest przepis kulinarny i jak należy go poprawnie redagować. Wszystkim bardzo smakowało!


        Zapraszamy do galerii.

      • Lorem Ipsum

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Puchar Wójta Gminy Słupsk

      • Kolejny raz zespół trenujący pod okiem trenera Tomasza Rybaka osiąga sukces. Tym razem wygrywając Zimowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Słupsk w kategorii E1 - rocznik 2008 i młodsi. W turnieju wzięły udział cztery kluby z terenu Gminy Słupsk. Należały do nich UKS GAP Bruskowo Wielkie, Stal Jezierzyce, Dąb Kusowo i KS Włynkówko. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym.
         
        Mecze zakończyły się następującymi wynikami:
         
        KS Włynkówko - UKS GAP Bruskowo Wielkie 0:3
        Dąb Kusowo - Stal Jezierzyce 0:3
        Dąb Kusowo - UKS GAP Bruskowo Wielkie 0:8
        KS Włynkówko - Stal Jezierzyce 1:3
        KS Włynkówko - Dąb Kusowo 1:0
        Stal Jezierzyce - UKS GAP Bruskowo Wielkie 0:2
         
        Klasyfikacja końcowa po turnieju wyglądała następująco:
         
        I miejsce - UKS GAP Bruskowo Wielkie
        II miejsce - Stal Jezierzyce
        III miejsce - KS Włynkówko
        IV miejsce - Dąb Kusowo
         
        Skład zwycięskiej drużyny: Aleksy Winsztal, Dacjan Staranowicz, Gracjan Hermann, Hubert Wolak, Filip Koniewski, Igoor Nowakowski, Patryk Bajtek, Kinga Adamska, Mateusz Gałek i Oskar Gnich.

        Zapraszamy do galerii.
      • Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2008

      • Dnia 16.03.2019 r. na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2008 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już dwudziesty trzeci turniej z cyklu SOMONINO CUP.
         
        Udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A prym wiodła drużyna MKS Lew Lębork, która wygrała grupę zdobywając komplet 9 pkt nie tracąc przy tym bramki. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskali AP Marko-Gol Gdańsk (6 pkt) oraz Amator Kiełpino (3 pkt). Drużynie FC 2009 Gowidlino (0 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Nadmienić należy, że wszystkie mecze w tej grupie kończyły się wynikami 1:0. W grupie B o zwycięstwo w grupie trwała zacięta walka pomiędzy dwoma drużynami. Ostatecznie lepszym bilansem bramek pierwsze miejsce zajął zespół UKS GAP Bruskowo Wielkie wyprzedzając FC Gowidlino (oba po 7 pkt). Obok nich awans do ¼ finału uzyskało Vigo II Tuchom (3 pkt). Czwarte miejsce zajął Amator 2009 Kiełpino (0 pkt), któremu pozostała walka o dalsze miejsca. W grupie C najlepsza okazało się Vigo Tuchom (7 pkt) wyprzedzając Santanę Wielki Klincz (5 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś trzecie KS Potęgowo (2 pkt) oraz czwarty MKS Lew II Lębork (1 pkt) zagrali o miejsca 9-12.
         
        Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, w których KS Potęgowo pokonało Amatora 2009 Kiełpino 3:0, zaś FC 2009 Gowidlino po bezbramkowym remisie okazało się lepsze w serii rzutów karnych od MKS Lew II Lębork wygrywając 3:2.
         
        Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. Pierwsze dwa były najbardziej zacięte i kończyły się wynikami remisowymi. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1 i w rzutach karnych AP Marko-Gol Gdańsk pokonało 2:0 FC
        Gowidlino. W następnym meczu było blisko niespodzianki, gdyż zwycięzcy swojej grupy Vigo Tuchom w trakcie meczu dopisało sporo szczęścia wobec indolencji strzeleckiej Amatora Kiełpino. Mecz ostatecznie zakończył się
        wynikiem bezbramkowym, a rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy z Tuchomia wygrywając 3:2. W ostatnich dwóch meczach tej fazy wygrywali już zdecydowanie faworyci. Wpierw mimo początkowego oporu MKS Lew Lębork wygrał z Vigo II Tuchom 3:1, a następnie UKS GAP Bruskowo Wielkie rozbiło Santanę Wielki Klincz 5:1.
         
        Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajął MKS Lew II Lębork, który wygrał 2:1 z Amatorem 2009 Kiełpino. Na dziewiątym miejscu turniej ukończyło KS Potęgowo pokonując 1:0 FC 2009 Gowidlino.
         
        W meczach o miejsca 5-8 Amator Kiełpino pokonał FC Gowidlino 2:1, zaś Santana Wielki Klincz wygrała z Vigo II Tuchom 2:0.
         
        Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. W obu mecz nie rozstrzygnął się w regulaminowym czasie gry i potrzebne były rzuty karne. W pierwszym nie padły żadne gole i strzały „z szóstego
        metra” lepiej wykonywali młodzi zawodnicy AP Marko-Gol Gdańsk pokonując Vigo Tuchom 3:1. Drugie spotkanie, które było najciekawszym meczem turnieju zakończyło się wynikiem 1:1 i w rzutach karnych po świetnych interwencjach bramkarza MKS Lew Lębork pokonał UKS GAP Bruskowo Wielkie 2:0.
         
        Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme padł bezbramkowy remis i w serii rzutów karnych FC Gowidlino pokonało 3:2 Vigo II Tuchom. Miejsce piąte zajęła Santana Wielki Klincz, która po remisie 2:2 pokonała w rzutach karnych 2:1 Amatora Kiełpino. W meczu o najniższy stopień podium UKS GAP Bruskowo Wielkie pokonał pewnie Vigo Tuchom 4:0. W finale spotkały się drużyny, które spotkały się już w fazie grupowej. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu MKS Lew Lębork pokonał 1:0 AP Marko-Gol Gdańsk.
         
        Składy medalistów:
        1. MKS Lew Lębork – Filip Kondracik, Mikołaj Kałużny (6), Max Raczyński, Jan Muller, Stanisław Barański, Mateusz Damps, Szymon Nowicki (2), Aleksander Kowalczuk, Artur Terman
        2. AP Marko-Gol Gdańsk – Daniel Drewing, Igor Kopeć (1), Tymon Jędrzejczyk, Szymon Grabarek (1), Wojciech Zahnd, Dawid Dopierała, Kuba Garbos, Maciej Suchorz (1), Mikołaj Piotrowski
        3. UKS GAP Bruskowo Wielkie – Filip Paradowski, Kinga Adamska (4), Dacjan Staranowicz (9), Aleksy Winsztal, Gracjan Hermann (4), Igor Nowakowski (1), Oskar Gnich (1) trenerem zespołu był Tomasz Rybak
         
        Ostateczna kolejność:
        1. MKS Lew Lębork
        2. AP Marko-Gol Gdańsk
        3. UKS GAP Bruskowo Wielkie
        4. Vigo Tuchom
        5. Santana Wielki Klincz
        6. Amator Kiełpino
        7. FC Gowidlino
        8. Vigo II Tuchom
        9. KS Potęgowo
        10. FC 2009 Gowidlino
        11. MKS Lew II Lębork
        12. Amator 2009 Kiełpino
         
        Wyróżnienia indywidualne:
        - król strzelców: Dacjan Staranowicz (UKS GAP Bruskowo Wielkie)
        - najlepszy bramkarz: Filip Kondracik (MKS Lew Lębork)
        - najwszechstronniejszy zawodnik: Jakub Lepak (Santana Wielki Klincz)

        Zapraszamy do galerii.
      • Dzień Świętego Patryka

      • W Dniu 15 marca nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami zorganizowali kiermasz związany z obchodami Dnia Św. Patryka, patrona Irlandii. Atmosfera panująca w szkole przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Tylu zielonych smakołyków konsumowanych w czasie przerw w rytmie irlandzkiej muzyki oraz w przecudownej szmaragdowej atmosferze nie widziano w Siemianicach. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok! :)


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Świętego Patryka

      • Obchody Dnia Świetego Patryka 2019 rozpoczęte. W tym roku świętujemy na zielono przez 2 dni. Zorganizowaliśmy: tańce, kostiumy, kiermasz. W tym roku zbieramy pieniądze na drukarkę do sali 204. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom oraz ich rodzinom: serdecznie dziękujemy! 

        Zapraszamy do galerii.

         

      • X Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

      • W dniu 13 marca w Słupsku w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się etap rejonowy X Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

        Naszą szkołę reprezentowali:

        Flavio Postiglione klasa 3a

        Patrycja Jackowiak klasa 4a

        Nikola Nowak klasa 4a

        Wśród 30 uczestników FLAVIO POSTIGLIONE okazał się najmłodszym i najlepszym uczestnikiem –  zajął I miejsce i zakwalifikował się do ścisłego finału, który odbędzie się 15 maja w Koszalinie w siedzibie Centrum Edukacji Nauczycieli.

        Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • „OPOWIEŚCI WIELKIEJ KSIĘGI”

      • Dnia 11.03. uczniowie klas siódmych udali się do Filharmonii na przedstawienie pt. „Opowieści Wielkiej Księgi”, który starał się przedstawić wybrane fragmenty Biblii w formie jak najbardziej zbliżonej do oryginału, a więc pozbawionej wąskiej interpretacji czy naleciałości kulturowych. Przewodnikiem po dawnych (od stworzenia świata i pierwszych ludzi, poprzez potop, dramat Kaina i Abla, Hioba, psalmy Dawida, pisma Pawła Apostoła), a czasem i przyszłych (Apokalipsa) dziejach, była nam sama Księga, która dla każdego  niesie wiele inspiracji i zagadek.

        Pośród świętych ksiąg głównych tradycji duchowych stanowiących wielowiekowy dorobek ludzkości, Biblia zajmuje miejsce szczególne. Nie dlatego, że jest chrześcijańska (czyli jakby „nasza”), ponieważ Mahatma Gandhi wczytywał się w nią z równą atencją, co Albert Einstein

        .Również prorok Mahomet zbudował swoją religię właśnie na jej bazie. Stygmat świętości (zwiemy ją przecież Pismem Świętym) nadaje tej księdze nie czyjaś rekomendacja, tylko jej uniwersalizm. Potrafi bowiem zadziwić racjonalnych naukowców, skłonić do zadumy agnostyków i ku pokorze nawrócić wszechwiedzących egzegetów. Pozbawiona doktrynalnych interpretacji jest od wieków rzetelnym i niezawodnym przewodnikiem dla wszystkich

        poszukujących duchowej inspiracji.

        Postacie dramatu przedstawione zostały w historycznych kostiumach i realiach

        scenicznych.

         

        Inspiracje:

        Biblia Tysiąclecia – Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu,

        wyd. Pallotinum, 1969;

        Pismo Święte Nowego Testamentu – w przekładzie x. J. Wujka

        SI, wyd. WAM, Kraków 1989.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wiosna w origami

      • Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną po raz kolejny wykonali prace techniką origami. Tym razem wykorzystując jedynie kwadraty stworzyli piękne wiosenne kwiaty, które jak zwykle można podziwiać w gablotach przy obu świetlicach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Najsłodszy dzień w roku

      • Doczekaliśmy się. To był nasz ulubiony dzień w szkole. 6 marca obchodziliśmy święto czekolady. Na początku zajęć dowiedzieliśmy się  jak ona powstaje, jakie ma właściwości dla naszego organizmu,  oraz próbowaliśmy jej różnych smaków.  Następnie wykonywaliśmy czekoladowe rysunki. Były piękne i bardzo, bardzo smaczne. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Wizyta w teatrze

      • Od najmłodszych lat w naszej szkole dbamy o to by uczniowie mieli częsty kontakt ze sztuką. W poniedziałek klasy pierwsze i drugie SP obejrzały sztukę „Opowieści z naszego dzieciństwa”. Spektakl przygotowany został z myślą o przypomnieniu baśni twórczości Pana Andersena takich jak „Świniopas”, „Szczęśliwa rodzina, „Krzesiwo”. Całość przedstawienia dostosowana została do współczesnych wymagań wychowawczych, ale twórcy nie zapomnieli też o pogodnych wątkach humorystycznych. Żywiołowa gra aktorska i przepiękna scenografia  sprawiły, że od początku do końca oglądaliśmy sztukę z zapartym tchem.


        Zapraszamy do galerii.

      • Sukces młodych czytelników z klas piątych

      • 9 marca br. w Szkole Podstawowej we Wrześciu odbyła się tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego „Polubić czytanie”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Nikola Burakiewicz, Anna Grzegorczyk i Michalina Roszak. Uczennice wykazywały się znajomością przeczytanych książek w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Po wyrównanej walce w kategorii zespołowej nasza drużyna podzieliła się pierwszym miejscem ze szkołą z Włynkówka, a Nikola Burakiewicz zdobyła indywidualnie drugą lokatę. Gratulujemy sukcesu uczennicom z klasy 5 a i 5 b.

      • Wycieczka klas pierwszych do Urzędu Miejskiego w Słupsku

      • 5 marca  2019r. udaliśmy się do słupskiego Ratusza.  Na początku bardzo serdecznie  przyjęła nas Prezydent Miasta Słupska pani Krystyna Danielecka - Wojewódzka, która opowiedziała dzieciom o specyfice swojej pracy. Dzieci mogły zasiąść w prezydenckim fotelu. Następnie po obiekcie oprowadzała nas pani przewodnik,  przekazując wiele ciekawych informacji związanych z tym miejscem i z historią miasta. Ostatni punkt wycieczki stanowiło zwiedzanie Wieży . Na samej górze rozciągał się przepiękny widok na  miasto. Po zakończeniu zwiedzania wróciliśmy do szkoły.


        Zapraszamy do galerii.

      • Sukces w Gminnym Konkursie Czytelniczym "Polubić czytanie"

      • 9 marca w szkole Podstawowej we Wrześciu odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy "Polubić czytanie".  Do konkursu przystąpiły cztery drużyny z gminnych szkół. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Siemianicach  reprezentowali: Iwo Kamiński klasa I, Alicja Kołatka klasa II  i Flavio Postiglione Klasa III.  Nasza drużyna zdobyła 1 miejsce, ponadto Alicja i Flavio byli najlepsi wśród uczniów klas II i III.

        Gratulacje dla najlepszych


        Zapraszamy do galerii.

      • I GMINNE SPOTKANIE SZKOLNYCH KLUBÓW WOLONTARIUSZA

      • 1 marca 2019r. wolontariusze naszej szkoły wraz z wolontariuszami działającymi w szkołach w Bierkowie, Wrześciu, Redzikowie i Jezierzycach zapoczątkowali gminne spotkania Szkolnych Klubów Wolontariusza, które odbyło się w Jezierzycach.

        Podczas spotkania mieliśmy okazję obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu koła teatralnego działającego przy SP w Jezierzycach oraz wysłuchać piosenki Stanisława Sojki pt. „Tolerancja” w wykonaniu uczennicy klasy III gimnazjum.

        Każdy z klubów wolontariusza prezentując pokaz multimedialny miał okazję pochwalić się dotychczasową działalnością. Wszyscy mogliśmy przekonać się, że działalność charytatywna w szkołach gminy Słupsk jest naprawdę imponująca.

        Wolontariusze wykonując w grupach krzyżówki mieli okazję poznać się, zintegrować i wymienić doświadczenia. Dobrą formą integracji był również słodki poczęstunek, przy którym toczyły się wartkie dyskusje.

        Celem naszego spotkania było również wytyczenie wspólnych działań . Opiekunowie Szkolnych Klubów Wolontariusza podczas panelu dyskusyjnego ustalili, że w swoich szkołach zorganizują akcje, z których pieniądze przekazane zostaną dla chłopców ze szkół w Jezierzycach i Wrześciu, którzy walczą o swoje zdrowie.

        Cieszymy się, że spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz zakończyło się wspólną akcją charytatywną. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki!!!

      • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Słupsku.

        Do końca marca zbieramy:

        - karmę (suchą i mokrą) dla psów i kotów

        - kaszę pęczak

        - ryż

        - makaron

        - stare prześcieradła, koce, ręczniki, poduszki i kołdry bez pierza

        Artykuły przynosimy do sali nr 6 lub bezpośrednio do p. Judyty Jańczak – opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza

      • Dzień Czekolady w klasie 1a

      • 7 marca obchodziliśmy w naszej klasie Światowy Dzień Czekolady i bez dwóch zdań w naszej klasie tego dnia było bardzo słodko.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka klas pierwszych do Ratusza w Słupsku

      • W dniu 04.03.2019 uczniowie klas 1 a,b,c  SP wraz w wychowawczyniami  zwiedzili  Ratusz w Słupsku.  Od wejścia powitała nas Pani Prezydent  Słupska Krystyna Danilecka Wojewódzka, która zaprosiła nas do swojego gabinetu.  Pani Prezydent opowiedziała nam o swojej pracy oraz przedstawiła historię prezydenckiego gabinetu. Następnie Pani przewodnik opowiedziała nam historię ratusza oraz przedstawiła genezę słupskiego herbu. Dzieci bardzo zaciekawiła historia Słupskiego Niedźwiadka.  Dużą atrakcją była wspinaczka na wieżę ratusza i podziwianie panoramy miasta. Wycieczka wzbogaciła uczniów o nową wiedzę i doświadczenia.


        Zapraszamy do galerii.

      • ŁAMAŃCE JĘZYKOWE – KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH I - III

      • 7 marca 2019 roku w naszej szkole, odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu była pani Agnieszka Szydło. Miłośnicy  recytacji   wzięli udział w konkursie recytatorskim wierszy patriotycznych. Jury w składzie: p. Elżbieta Poniewierka, p. Renata Wojdziak, p. Judyta Jańczak wysłuchało wielu pięknych recytacji wierszy. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania. Laureaci I miejsc będą reprezentować nas dalej na szczeblu gminnym.

         

         

         

         

         

        I MIEJSCE

        - klasa I Jakub Filip

        - klasa II Alicja Kołatka

        - klasa III Flavio Postiglione

         

        II MIEJSCE

        - klasa I Dorota Smaglijenko

        - klasa II Emilia Wołoszyn

        - klasa III Julia Witek

         

        III MIEJSCE

        - klasa I Jan Dąbrowski

        - klasa II Adam Magiera

        - klasa III Jakub Zaremba

         

        Wyróżnienia natomiast otrzymali następujący uczniowie:

        Hanna Dymek, Bartłomiej Groch, Iwo Kamiński, Kornelia Augustyn, Aleksander Wszałkowski.

         

        Serdeczna i przyjacielska atmosfera podczas spotkania były pięknym dopełnieniem uroczystości. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczyła dzieciom pani dyrektor Elżbieta Poniewierka. Podziękowania za solidną pracę otrzymało również jury.
        Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim!


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Dinozaura w świetlicy

      • We wtorek, 26.02.2019 r. obchodziliśmy w świetlicy Dzień Dinozaura. Uczniowie chętnie podjęli temat i wykazali dużą wiedzę w tym zakresie. Po krótkiej pogadance na temat historii pojawienia się dinozaurów na świecie oraz ich wymarcia uczniowie obejrzeli fragment filmu Jurassic World oraz wykonali pracę techniczną z wykorzystaniem papierowych talerzyków.


        Zapraszamy do galerii.

      • Słodko i czekoladowo w klasie II a

      • "Nieoceniona ma czekolado!
        W rozterkach służysz mi dobrą radą.
        i gdy zagraża mi przygnębienie,
        twe towarzystwo najbardziej cenię."

        6 marca w naszej klasie było bardzo słodko. Wszystko w tym dniu kręciło się wokół czekolady. Rozpoczęło się prawdziwe czekoladowe szaleństwo. Uczniowie mogli zasmakować czekolady wprost z czekoladowej fontanny, a także spróbować swoich sił w rozpoznawaniu smaków czekolady. Prawdziwą atrakcją było rysowanie czekoladą na wafelkach. Oczywiście nagrodą za włożony trud było zjedzenie swojego arcydzieła. Taki rodzaj sztuki każdemu może przypaść do gustu. Chcielibyśmy w ten sposób zwrócić uwagę na wartości odżywcze i zawartość magnezu w tym niezwykłym smakołyku. Magnez wpływa na nasz mózg, mięśnie, układ nerwowy. Usprawnia nasze myślenie, poprawia wytrzymałość organizmu i koncentrację. Dlatego warto sięgać po czekoladę - szczególnie taką, która zawiera dużą ilość kakao, bo to wyjdzie nam tylko na zdrowie. Życzymy smacznego.


        Zapraszamy do galerii.

      • Erasmus+ Grecja - dzień 3

      • Właśnie trwa kolejne spotkanie projektu Erasmus + ‚Slowing down’ w Thessalonikach. Towarzyszy nam piękna, słoneczna pogoda i dobre nastroje. Każdego dnia mamy warsztaty w szkole, tańczymy Sirtaki i śpiewamy projektową piosenkę, w ktorej pojawiła się także zwrotka po polsku. Wczoraj odkrywaliśmy w międzynarodowych zespołach miasto podczas gier miejskich, układaliśmy wiersze na temat naszych odczuć podczas spaceru po Thessalonikach. Dzisiaj udaliśmy się do grobowca Filipa II, ojca Aleksandra Wielkiego.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Erasmus+ Grecja - dzień 2


      • Zapraszamy do galerii.

      • Warsztaty szycia - korony

      • Uczennice, które uczęszczają na warsztaty szycia, uszyły dwustronne korony bawełniane. Korony zostały wypełnione ociepliną, która powoduje, że korony są sztywniejsze i ładnie prezentują się na głowach naszych Księżniczek


        Zapraszamy do galerii.

      • Erasmus+ Grecja - dzień 1

      • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wyjechali na wymianę zagraniczną z projeku Erasmus+. Tym razem przebywają w Grecji

        Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu jest „Slow down”, czyli zwolnienie w życiu i nauczaniu. Międzynarodowa współpraca szkół partnerskich i wymiana tzw. dobrych praktyk zapewnia naszej szkole jej ciągły rozwój i motywuje do dalszej nauki języka angielskiego.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Sukces Jagody

      • Jagoda Kiernicka za swoje osiągnięcia sportowe otrzymała Stypendium Starosty Słupskiego.

        Gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

         

         

      • Zaproszenie na TARGI EDUKACUJNE

      •  Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
            Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Jezierzycach
         Zespół Szkolno - Przedszkolny w Redzikowie

         
        zapraszają rodziców i młodzież z klas III gimnazjum

        oraz klas VIII szkoły podstawowej
        do udziału w
        TARGACH EDUKACYJNYCH

         które odbędą się dnia 29.03.2019r.
        w godz. 10.30-12.30
        w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Jezierzycach.

        Program TARGÓW EDUKACYJNYCH

         

        10.30 - 10.40 Oficjalne otwarcie TARGÓW EDUKACYJNYCH
           
        10.40 - 12.30

        Prezentacje ofert szkół ponadgimnazjalnych

        (rozmowy z uczniami, materiały reklamowe)

           
        12.30 Zakończenie TARGÓW EDUKACYJNYCH

         

         

                                                          zapraszam Małgorzata Tabała

         

      • IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PODWÓRKO – Podwórko emocji

      • ORGANIZATOR

        Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku
        Osoba odpowiedzialna, koordynator Konkursu ze strony szkoły - Małgorzata Tabała

         

        CEL KONKURSU

        Jest kilka uczuć, które pojawiają się w naszym życiu najczęściej. Należą do nich miłość, nienawiść, wstyd, zazdrość i współczucie. Miłość jest chyba najbardziej złożonym uczuciem, jakim możemy obdarzyć drugiego człowieka. Najczęściej łączy się z chęcią nieustannego przebywania z wybraną osobą, szczerym zainteresowaniem jej życiem i problemami, chęcią niesienia pomocy. Współczucie wynika z pragnienia niesienia pomocy osobie znajdującej się w trudnej sytuacji, to też życzliwość, jaką okazujemy innym ludziom. Nienawiść jest zdecydowanie uczuciem negatywnym, w dodatku bardzo silnym. Objawia się wrogością do drugiego człowieka, a czasem nawet do siebie. Zazdrość to najczęściej pragnienie bycia z kimś lub posiadania czegoś, co należy do kogoś innego. Czasami łączy się z niechęcią do dzielenia się kimś z innymi ludźmi, z zaborczością. Jeśli zaś zazdrościmy komuś czegoś, uczucie to idzie najczęściej w parze z nienawiścią. Wstyd to inaczej zażenowanie, zmieszanie, czasem nawet żal z powodu własnego zachowania lub stosunku innych ludzi do nas. Jesteśmy ciekawi jakie emocje macie w sobie, w codziennej zabawie… na podwórku.

         

        UCZESTNICY

        Dzieci i młodzież w wieku 4–19 lat

         

        WARUNKI KONKURSU

        Format min. A3, technika dowolna – płaska, ilość nadesłanych prac max 10 z placówki (szkoły). Prac nie należy oprawiać. Każda praca powinna zawierać na odwrocie dane autora (imię i nazwisko, wiek – klasa, nazwę szkoły lub placówki oraz imię i nazwisko opiekuna).
        UWAGA: do zestawu prac należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszeniową (załącznik nr 2 do regulaminu konkursu) oraz zgodę rodziców/prawnych opiekunów na udział dziecka w konkursie i przetwarzanie jego danych osobowych (załącznik nr1 do regulaminu konkursu).

        PRACE NIE SPEŁNIAJĄCE TYCH WARUNKÓW NIE BĘDĄ OCENIANE!

        Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację i reprodukowanie zgłoszonych prac w wydawnictwach promujących Galerię Prezentacje oraz twórczości dzieci i młodzieży.
        Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatora.

         

        TERMIN SKŁADANIA PRAC

        Prace należy dostarczyć do 25.03 do Małgorzaty Tabały sala nr 2


        Załącznik do pobrania.

      • Lorem Ipsum

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Zajęcia techniczne w II a

      • Przez dwa miesiące zajęcia techniczne w klasie II a prowadziła p. Anita Matejko. W tym czasie uczniowie wykonali pod jej okiem wiele ciekawych prac o tematyce zimowej, wykorzystując różne techniki i materiały. Zajęciom zawsze towarzyszyła muzyka i dobra zabawa, a efekty pracy zostały uwiecznione na zdjęciach :)


        Zapraszamy do galerii.

      • Kolejny sukces Huberta

      • W dniu 24.02.2019 r. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu w Gdańsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym. Hubert Łapko, uczeń klasy 5c, który reprezentuje klub SKALAR Słupsk, wystartował w pierwszych tego typu zawodach.


        Dla najmłodszych zawodników w przedziale 8-11 lat przygotowano trzy konkurencje, a były to: 50m z przeszkodą, 50m wyławianie krążków i 25m kraul ratowniczy. Hubert we wszystkich 3 stylach poskromił swoich rywali zdobywając trzy razy pierwsze miejsce i tutuł MAŁEGO RATOWNIKA! ! Gratulujemy i życzymy powodzenia w marcowych zawodach !!

      • Nowy projekt w szkole

      • Grupa 15 uczniów gimnazjum pod opieką 2 nauczycieli będzie uczestniczyć w projekcie polsko-niemieckim w maju 2019 i wyjedzie do Heppenheim na spotkanie ze szkołą niemiecką, a następnie międzynarodowa grupa wspólnie pojedzie do Brukseli. W projekcie będą realizowane zadania dotyczące świadomości obywateli Unii Europejskiej, spotkanie z euro posłami, dziennikarzami, a także będziemy obserwować wybory w Parlamencie Europejskim. Projekt w większości został finansowany przez klub polsko-niemiecki i jest kontynuacją dobrej współpracy podjętej w zeszłym roku.

         

      • Szkolne zawody strzeleckie

      •  

         

         

         

         

         

         

         

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs Języka Angielskiego

      • Dwoje naszych uczniów (Milena Piatczyc oraz Wieto Meiborg) godnie reprezentowało naszą szkołę w tegorocznym Konkursie Języka Angielskiego dla oddziałów gimnazjalnych, który odbył się 5 marca w Gdańsku.  Milena i Wieto zmagali się z arcytrudnymi zadaniami dotyczącymi słownictwa, gramatyki oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, czego zwieńczeniem jest otrzzymanie tytułu finalisty ww konkursu. Serdecznie gratulujemy! Naszym młodym adeptom życzymy dalszych sukcesów.

      • Sukces naszych zawodniczek podczas Gminnych Zawodów w Siatkówce Dziewcząt

      • Dnia 2 lutego 2019 roku  w Siemianicach odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt młodzieży szkolnej. Nasze dziewczęta w składzie: Marysia Bielecka, Julia Szajter, Marta Kaczyńska, Wiktoria Maraszkiewicz, Amelja Stodulska, Kornelja Prajwowska, Natalia Łęgowska i Małgorzata Majchrzak pod wodzą Pana Tomasza Rybaka wygrały turniej. Zajmując pierwsze miejsce zapewniły sobie awans do półfinału powiatowego, który odbył się dnia 4 marca. W rozgrywkach Gminnych nasze zawodniczki pokonały szkoły z Wrześcia i Jezierzyc. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesu podczas następnej fazy zawodów.
         

        Zapraszamy do galerii.

         

      • Lorem Ipsum

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Nasi wspomagają z trybun pierwszoligowy klub STK Czarni Słupsk

      • Dnia 2 lutego 2019 roku dzięki uprzejmości zarządu klubu STK Czarni Słupsk nasi uczniowie mogli wpierać zawodników miejscowego klubu koszykarskiego z trybun. Było to możliwe dzięki nieodpłatnym wejściówką, które nasza szkoła otrzymała od klubu. Uczniowie na mecz udali się z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Tomaszem Rybakiem. Mecz między STK Czarni Słupsk a Jamalexem Polonia 1912 Leszno odbył się z korzyścią dla klubu miejscowgo. Czarni wygrali mecz 88 do 67 miejmy nadzieję, że również dzięki naszemu dopingowi. Słupski klub wspierali z trybun: Hubert Wolak, Roszak Michalina, Piątek Julia, Ostrowska Asia, Michalczyk Szymon, Maszkowska Michalina, Maciejska Kornelia, Hermann Gracjan, Chmara Aleksandra, Bednarczyk Lena a także Pan Tomasz Rybak.


        Zapaszamy do galerii.

      • Walentynki w świetlicy

      • Tuż przed feriami w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia o tematyce walentynkowej. Uczniowie poznali historię pojawienia się tego święta w Polsce oraz wykonali kartki wykorzystując elementy kolażu, które następnie wręczyli najbliższym.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Pożegnanie zimy

      • Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wykonali ostatnie prace o tematyce zimowej. Z niecierpliwością wyczekujemy wiosny, dlatego wkrótce w gablotach pojawią się pierwsze kwiaty wykonane przez dzieci z papieru, plasteliny i innych materiałów. Jak zwykle zachęcamy do oglądania prac wywieszanych regularnie na ostatnim piętrze, przy obu świetlicach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Babci i Dziadka w klasie I c

      • 23 stycznia 2019 r. zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie uczniów z klasy 1 c.

        Dzieci przygotowały dla swoich bliskich, pod okiem wychowawczyni, montaż słowno - muzyczny pt. „Bajki z dziecięcych lat naszych dziadków". W oryginalny sposób opowiedziały dwie bajki, śpiewały również piosenki. Na koniec wszyscy obejrzeli krótki film z życia klasy.

        Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości wnuczęta wręczyły własnoręcznie wykonane ozdoby.

        Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

        Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.


        Zapraszamy do galerii.

      • IV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza

      • W sobotę, 09.02 odbył się w Domu Kultury w Ustce IV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza. Wzięło w nim udział 17 młodych i utalentowanych szachistów z naszego miasta i okolic. Każdy z nich rozegrał po 7 partii z czasem po 10 min. na osobę. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami, nagrodami i dyplomami, a każdy uczestnik turnieju otrzymał  nagrodę i gadżet, ufundowane przez Urząd Miasta i wręczone przez Wiceburmistrza. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy IIIb: Lena i Flavio. W kategorii uczniów młodszych klas Lena wywalczyła II, a Flavio III miejsce. Brawa dla naszych uczniów za świetną grę i godną reprezentację!


        Zapraszamy do galerii.

      • Z anatomią na Ty!

      • Podczas lekcji biologii w klasach VII, w ramach zajęć anatomii, uczniowie poznali budowę serca. Zapoznali się z położeniem serca w ciele człowieka (śródpiersie środkowe, za mostkiem, nad przeponą, przed przełykiem, aortą i kręgosłupem, między 3 i 6 żebrem). Ponadto na początku zajęć dokładnie przyjrzeli się budowie zewnętrznej w skład której wchodzi podstawa serca, koniuszek serca, uszko prawe i lewe, bruzda wieńcowa oraz różne rodzaje powierzchni. Nie zbrakło oczywiście największego naczynia krwionośnego – aorty oraz pnia płucnego. Następnie za pomocą przyrządów preparacyjnych mogli dokonać sekcji serca zgodnie ze wskazówkami prowadzącego. Dokonali również oględzin każdej z czterech części serca – prawy przedsionek i komora oraz lewy przedsionek i lewa komora. Ponadto uczniowie mogli zaobserwować strukturę zastawki dwudzielnej/mitralnej, zastawki trójdzielnej oraz zastawek aorty i pnia płucnego. Duże wrażenie na ucznia zrobiły struny ścięgniste, które okazały się być bardzo wytrzymałe na rozrywanie. Zajęcia przeprowadził Pan Tomasz Surowiec


        Zapraszamy do galerii.

      • Doświadczenia na lekcjach chemii

      • Realizacja podstawy programowej z chemii nie jest nudna dzięki doświadczeniom prezentowanym podczas lekcji prowadzonych przez Pana Tomasza Surowca. Uczniowie poznali między zjawisko dyfuzji czy proces korozji metali w różnych ośrodkach. Zdecydowanie najbardziej efektowne okazały się reakcje strąceniowe, podczas których powstawały różnobarwne osady nierozpuszczalnych w wodzie soli lub wodorotlenków. Nie zabrało doświadczenia spalania magnezu, siarki oraz fosforu czerwonego, w wyniku których otrzymano kolejno tlenek magnezu w postaci białego proszku, tlenek siarki(IV) oraz tlenek fosforu(V). Wierzcie czy nie, ale to naprawdę pomaga w nauce!

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Przyrodniczy projekt edukacyjny

      • Jedną z metod aktywizujących w pracy z uczniem jest metoda projektu. To bazowe narzędzie do integracji społeczności klasowej podczas przeróżnych zajęć lekcyjnych. Najważniejszą ideą metody projektu jest samodzielna praca uczniów, którzy mają za zadanie zrealizować konkretne i duże przedsięwzięcie na podstawie uprzednio ustalonych założeń. Pan Tomasz Surowiec wraz z klasą 6a postanowił popracować na lekcjach przyrody właśnie tą metoda aktywizującą. Idealnym zadaniem było wykonanie mapy organizmów wszystkich stref krajobrazowych Ziemi. Uczniowie między sobą podzieli się obowiązkami – dziewczęta wybrały rośliny, chłopcy – zwierzęta. Następnie każda z grup wybrała lidera, który podzielił zadania. Efektem końcowym było stworzenie dużej mapy, która stała się pomocą edukacyjną podczas zajęć przyrodniczych, a jednocześnie przypominajką podczas sprawdzianu. Nie możemy też zapominać o tym, że stare książki i znajdujące się w nich fotografie sprawdziły się idealnie do wykonania zadania.

      • Jubileuszowy X Bal Charytatywny na rzecz szkoły w Siemianicach

      • W dniu 02.02.2019 r odbył się jubileuszowy X bal charytatywny organizowany na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu”. Do pięknie przystrojonej sali Domu Weselnego Felix przybyli liczni goście, którzy próbowali rozpoznać swoich znajomych poprzebieranych w fantastyczne stroje karnawałowe. Kuszące diablice, policjantki, gejsza, kilka zakonnic i biskup, więźniowie, wróżka, Pocahontas i jej ukochany John, czarne kocice, hrabia wraz z hrabiną, Michael Jackson, Bob Marley, a nawet człowiek - krewetka, to tylko kilka z postaci, które bawiły się w Felixie.
         

        Tegoroczny bal zaszczyciła swoją obecnością rekordowa liczba 186 gości. Bilety rozeszły się w ciągu kilku dni i nie wystarczyło ich dla wszystkich zainteresowanych.
         

        Jak co roku bal uświetniły występy taneczne uczniów, licytacja oraz loteria fantowa. Z okazji jubileuszu goście zjedli pyszny tort, a po północy skosztowali dzika. Wszyscy bawili się do białego rana przy świetnej muzyce i bogatym menu.

         

        Najważniejszym celem balu było zebranie funduszy na doposażenie nowego skrzydła szkoły. Udało się tego dokonać dzięki licznym przyjaciołom. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, zaangażowanym rodzicom i nauczycielom za bezinteresowną pomoc i hojność, dzięki której udało się zorganizować X Bal Charytatywny.

        Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu” jest organizacją pożytku publicznego i wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć szkołę w Siemianicach prosimy o przekazanie nam 1% podatku (KRS 0000334242).

         

        Dziękujemy!


        Prezes Stowarzyszenia – Agnieszka Kujawka

        Dyrektor Szkoły – Danuta Konkol

         

        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie z panią Teresą Lis, wizytator oświaty

      •  

        Dnia 31.01.2019 r. uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Cz. Miłosza w Siemianicach: Małgorzata Majchrzak, Iga Wolska, Martyna Rzeczkowska, Martyna Motyka, Oliwia Duczmal, Kalina Bigus, Jakub Obst i Jakub Semenyszyn, a także pani Joanna Charczun oraz pani dyrektor Danuta Konkol wzięli udział w spotkaniu z panią kurator Teresą Lis. Celem tego spotkania była rozmowa o projekcie Erasmus+, który po raz kolejny odbywa się w naszej szkole. Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu jest „Slow down”, czyli zwolnienie w życiu i nauczaniu. Uczniowie opowiedzieli, jakie tematy będą realizowane w poszczególnych krajach, np. w Portugalii będzie to bliższy kontakt z naturą i mieszkanie w namiotach, a we Włoszech rozmowy o zdrowym jedzeniu i tworzenie własnych przepisów kulinarnych. Efekty „Slow down” są widoczne również w życiu naszej szkoły. Dzięki projektowi nauczyciele zadają nam mniej prac domowych i robią mniej sprawdzianów. Pani kurator uznała, że jest to doskonały projekt i przytaknęła temu pomysłowi. Uważa również, że warto zainwestować w niego czas.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Babci i Dziadka w klasie III b

      • Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim  dwa takie dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu.  To święto naszych kochanych Babć i Dziadków. 

        W tym roku ta niecodzienna uroczystość w klasie III b odbyła się 25 stycznia 2019 r. Zaproszeni goście  -  kochani Seniorzy - licznie przybyli w szkolne mury. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek, pięknych życzeń i własnoręcznie wykonanych upominków. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, wyczarowany przez rodziców.


        Zapraszamy do galerii.

      • Bezpieczne ferie

      • W piątek 1 lutego, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Siemianicach odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantką . W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację w tym kierunku. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Pani Policjantka rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz stosowanie się do znaków świetlnych. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz zasadach przewożenia dzieci w samochodzie. Najważniejszą informacją było bezpieczeństwo podczas ferii. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań, na które pani policjant wyczerpująco odpowiadała.
         
        Dzięki takim spotkaniom na pewno wzrasta świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas ferii, a policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

        Zapraszamy do galerii.
      • XXVIII Rajd Zimowy

      • 26 stycznia 2019 roku odbył się  XXVIII Rajd Zimowy, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Trasa prowadziła szlakiem PTTK „Doliny Słupi” na etapie: Ustka - rezerwat „Buczyna nad Słupią” - Wodnica – Charnowo. Na mecie rajdu czekała wojskowa grochówka i ciepła herbata.

         

        Kolejny rajd już w marcu :)


        Zapraszamy do galerii.

      • Zimowe zabawy Świetlików

      • Wszystkie dzieci uwielbiają zabawę na śniegu. Zatem kiedy tylko pogoda na to pozwala, zamiast w sali świetlicowej, świetnie bawimy się na świeżym powietrzu.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Babci i Dziadka

      • 24 stycznia uczniowie klasy III a gościli w szkole ukochane Babcie i Dziadków. Z okazji ich Święta przygotowali krótki występ artystyczny, obdarowali własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz zaprosili na wspólny poczęstunek. Wspólnie zaśpiewali również kilka znanych kolęd i pastorałek. Te chwile na długo pozostaną w ich pamięci.


        Zapraszamy do galerii.

      • Odwiedziny kochanych dziadków w szkole

      • 21 stycznia mieliśmy ogromną przyjemność gościć szanowne babcie i kochanych dziadków uczniów klasy II a w szkole na uroczystości z okazji ich święta. Wnuczkowie przestawili ukochanym „dziadkom” krótki spektakl, zaśpiewali kilka piosenek, zatańczyli dla nich i oczywiście wręczyli samodzielnie wykonane upominki. Po części artystycznej wszyscy zostali ugoszczeni przy wielkim stole i mogli w cudownej atmosferze przeżyć to święto razem. Było bardzo miło i wzruszająco.


        Zapraszamy do galerii.

      • Lorem Ipsum

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • POMORZE CUP 2019

      • GRUPA C zdobyta przez UKS GAP BRUSKOWO WIELKIE O potężną sensację w bardzo silnie obsadzonym turnieju postarali się młodzi zawodnicy z Gminy Słupsk . Mianowicie uważani za "chłopców do bicia" zdominowaliśmy czołówkę Trójmiejskich drużyn . Zawodnicy pod wodzą kierownika drużyny Pana Sebastiana Winsztal osiągnęli następujące wyniki. Z: ARKA SI B Gdynia 2:1, POLONIA GDAŃSK 1:0, LECHIA GDAŃSK 1:1, Sopocka Akademia Piłkarska Sopot 1:1, GTS Przejazdowo 4:1. Uplasowaliśmy się na 1 miejscu w grupie C i z ekipą LECHII GDAŃSK awansowaliśmy do najlepszej 6 turnieju - grupy złotej.
         
        Zwycięzcą Turnieju Pomorze Cup 2019 w roczniku 2008 została drużyna Jaguar Gdańsk! 🏆⚽️ Gratulujemy wygranej! 👏
         
        Klasyfikacja końcowa „Grupy Złotej”:
        🥇 Jaguar Gdańsk🏆
        🥈 AS Pomorze
        🥉 UKS „GAP” Bruskowo Wielkie
         4. AS Pomorze II
         5. Lechia Gdańsk
         6. GKS Kowale
         
        Nagrody indywidualne⚽️

        Najlepszy Bramkarz - Aleksy Winsztal (UKS „GAP” Bruskowo Wielkie)
        Najlepszy Strzelec - Franciszek Grygiel (Jaguar Gdańsk)
        Najlepszy Zawodnik - Fabian Rychlik (AS Pomorze)
         
        Skład zespołu z Gminy Słupsk: Aleksy Winsztal, Dacjan Staranowicz, Gracjan Hermann, Hubert Wolak, Igor Nowakowski , Kinga Adamska i Mateusz Gałek - na co dzień trenerem zespołu jest Tomasz Rybak nauczyciel z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Siemianic.
        Gratulacje chłopcy! Dzięki Panie Kierowniku.👏⚽️

        Zapraszamy do galerii.

      • WF zimą troszkę inaczej

      • Korzystając z pięknej zimowej aury  klasa V c poszła wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, a jednocześnie wychowawcą na lekcję na dworze. To nie była standardowa lekcja tym razem zamiast piłeczkami palantowymi rzucaliśmy śnieżkami. Zamiast biegać po bieżni biegaliśmy po zaspach. Podczas lekcji poszliśmy na krótki rajd pieszy w leśne ostępy położone nieopodal naszej szkoły. Wszyscy do szkoły wracaliśmy z uśmiechem na twarzy i czerwonymi policzkami od mrozu. Dzięki takiej lekcji wszyscy byliśmy dotlenieni i mieliśmy ochotę na kolejne lekcje.
         

        Zapraszamy do galerii.

         

      • WOŚP

      • To już 27. raz!!! Jak co rocznie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma również wolontariuszy w Naszej Szkole. Uczniowie wraz z szkolnym opiekunem WOŚP p. Tomaszem Surowcem kwestowali na terenie Gminy Słupsk oraz Miasta Słupsk. Z Naszej szkoły pomoc zaoferowały 22 osoby i łącznie zebrały kwotę około 6.5 tysiąca złotych. Bo pomaganie jest dobre!

         

      • Podsumowanie pierwszego semestru w szkole w Siemianicach

      • Jak co roku po zakończeniu pierwszego semestru pod koniec stycznia na lekcjach wychowawczych odbył się w naszej szkole tzw. apel cukierkowy. Wyróżniono na nim klasy, które uzyskały najwyższe średnie: ze szkoły podstawowej klasę 5b, natomiast z oddziałów gimnazjalnych 3A. Wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki nauczania. Pani dyrektor gratulowała uczniom i nauczycielom uzyskanych sukcesów w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych. Wielkimi brawami podziękowano wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyróżnieni uczniowie otrzymywali słodki upominek. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy udanego wypoczynku podczas ferii zimowych.


        Zapraszamy do galerii.

      • Regulamin II Ogólnopolskiego Konkursu na Grafikę Komputerową – pt. ,,Komputerowa pisanka”

      • 1. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świątecznych związanych z Wielkanocą, rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz informatycznych u dzieci.

        2. Format pracy – A 4, orientacja pionowa.

        3. Technika pracy – grafika komputerowa.

        4. Organizatorem konkursu  jest Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

        5. Konkurs ma charakter ogólnopolski.

        6. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7 – 10 lat.

                   (rok urodzenia 2009, 2010, 2011, 2012).

        7. Każde dziecko może wykonać 1 pracę.

        8. Prace zbiorowe oraz przesłane drogą elektroniczną nie będą oceniane.

         

        9. Prace należy wykonać w edytorze Paint, niedozwolone jest wykorzystanie

        ( kopiowanie) gotowych elementów lub ich części ( gify, cliparty, fotomontaże, itp.)

        10. Praca na odwrocie powinna zawierać imię i nazwisko dziecka, rok urodzenia, nazwę i adres placówki, e - mail placówki,  imię i nazwisko  nauczyciela – opiekuna artystycznego.

        11. Wydrukowane prace – format kartki A 4 –  należy dostarczyć do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach  do dnia 22 marca 2019 r.   (ostateczna data wpływu prac do organizatorów).

        12. Rozstrzygnięcie konkursu – ogłoszenie wyników – do dnia 19  kwietnia 2019 r.

                  na stronie www.zssiemianice.pl

        13. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatorów.

        Warunkiem udziału w Konkursie jest załączenie do przesłanej pracy pisemnego    oświadczenia  (załącznik 1) prawnych opiekunów autora o wyrażeniu zgody na przetwarzanie  danych osobowych podopiecznego, dla potrzeb niezbędnych dla realizacji Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych.  (Dz. U. z 2014 r., poz. 1182).

        14. Postanowienia jury są ostateczne.

        15. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z pełną akceptacją regulaminu.         

         

         

                             Zapraszamy !

              Adres do korespondencji:

         

        Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Czesława Miłosza

        w Siemianicach  k/ Słupska

        ul. Słupska 42

        76 200 Słupsk


        Załącznik 1 - Zgoda opiekunów prawnych

      • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      • Za nami już 27 Finał orkiestry pod dyrygenturą Jurka Owsiaka. Wolontariusze to siła Finału. 
        Po czym poznać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
        Po ogromnym uśmiechu, czerwonych serduszkach, identyfikatorze oraz puszce. W niedzielę  13 stycznia 2019, Mateusz Skrzypczyk, Franciszek Strączewski (klasa IV C) oraz Tadzio (najmłodszy z naszych dzielnych wolontariuszy) czynnie uczestniczyli w zbiórce pieniążków dla WOŚP. Z wielką radością i nadzieją przemierzali ulice miasta. Nie było łatwo... deszcz i mróz dały się we znaki, ale pozytywna energia, szczery uśmiech, miłe słowa od nieznajomych pozwoliły przetrwać długi dzień. 
        Okazało się,  że "pomaganie jest dziecinnie proste"!

        Zapraszamy do galerii.

         

      • Nocka VIIIb w szkole

      • VIIIb doczekała się w końcu upragnionej nocki w szkole. Z 19 na 20 października 2018 roku 23 uczniów uczestniczyło wraz z wychowawczynią Katarzyną Praszczak w biwaku stacjonarnym. Zjedli wspólnie pyszne pizze, obejrzeli ciekawe filmy, pograli w różne gry na sali gimnastycznej, poszaleli, pośmiali się. I tak minęła nocka.


        Zapraszamy do galerii.

      • Podziękowania dla wolontariuszy

      • W czwartek 10 stycznia 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyła się uroczystość, podczas której podziękowano Wolontariuszom za zaangażowanie w działania na rzecz słupskiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

        W spotkaniu wzięła udział Pani Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka - Wojewódzka, Zastępca Prezydenta Miasta Słupska Pani Marta Makuch i Pani Dyrektor Hospicjum Miłosierdzia Bożego Teresa Jerzyk.

        Bohaterami uroczystości byli również wolontariusze naszej szkoły Amelia Stodulska i Wiktoria Piechowska wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariusza, którzy świadomi tego jak bardzo potrzebna jest pomoc, zainteresowanie losem drugiego człowieka włączyli się w zbiórkę na rzecz słupskiego hospicjum.

        GRATULUJEMY!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Zbiórka dla potrzebujących w Siemianicach

      • W grudniu Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził zbiórkę na rzecz rodzin z Siemianic, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

        Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać 4 duże kartony z artykułami spożywczymi i środkami czystości. Zebrane artykuły trafiły tuż  przed Wigilią do potrzebujących.

        Serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w zbiórkę uczniom, rodzicom i nauczycielom!

        Cieszymy się, że udało nam się sprawić świąteczny prezent rodzinom z naszej miejscowości!

        Warto pomagać!!!

      • Dumni z bohaterów

      • 2018 rok jest szczególny ze względu na obchody 100-lecia Niepodległej.

        Klasy VIIIa i VIIIb wraz z wychowawcami z tej okazji były 29 września w Multikinie w Słupsku na filmie pt. „Dywizjon 303”. Uczniowie mogli zapoznać się z bohaterską walką polskich lotników podczas II wojny światowej, obejrzeć ekranizację książki Arkadego Fiedlera.

      • Survivalowcy z siemianickiej podstawówki

      • Zajęcia z survivalu odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy od godz. 15.30 do godz. 17.00 oraz w piątki od godz. 13.30 do godz. 15.00. To zajęcia pełne wrażeń, błota, wspinaczki, łapania żab, bujania na linie. Każde zajęcia odbywają się w terenie - las, zbocza, strumieni, bagna… tam bywamy! Czasami spotyamy się także w godzinach nocnych! Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych


        Zapraszamy do galerii.

      • Zabawy z papierem w klasach młodszych

      • Zajęcia papieroplastyki, na które chodzą nasi uczniowie z klas I są nie tylko atrakcyjną zabawą pozwalająca zrobić coś z kawałków kolorowego papieru. Pomagają ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają kreatywność, kształcą zmysł estetyki, wyrabiają precyzyjne ruchy dłoni i nadgarstków. Ponadto zapewniają osiąganie sukcesów, motywują do dalszej pracy, uczą cierpliwości, skupienia, dyscypliny. Sprawiają radość i satysfakcję z wykonanej pracy. Uśmiechnięte i radosne twarze dzieci mówią same za siebie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Ogromna radość i moc emocji na lodowisku

      • Uczniowie z klasy Ib w grudniu po raz pierwszy mieli możliwość skorzystania z lodowiska i z wielką niecierpliwością  wyczekują   dnia, w którym  znowu  tam pojadą.  Zetknięcie się z taflą lodową sprawiło dzieciom ogromną radość i frajdę. Pomimo tego ,że wiele osób  po raz pierwszy założyło łyżwy na nogi  bardzo dobrze poradziło sobie z jazdą. Pod bystrym okiem instruktora i pani dyrektor stawiali pierwsze kroki na lodzie wykorzystując stojące z boku  pingwinki i misie.

        Jazda na łyżwach ma same plusy: wzmacnia mięśnie brzucha, nóg i pośladków. Korzystając z tej formy dzieci uczą się  koordynacji ruchów i poprawiają  swoją odporność.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zima w origami

      • Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej kolejny raz wykonali prace techniczne metodą origami. Pod okiem p. Anity Matejko stworzyli wspaniale bałwanki oraz zimowe lasy wykorzystując koła z papieru w różnych kolorach oraz rozmiarach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Budowa nowego skrzydła szkoły - styczeń 2019

      • Nowy budynek naszej szkoły pnie się w górę i zmienia każdego dnia.  Widać już dach i pierwsze wstawiane okna. Na dniach będzie kładziona elewacja na zewnętrznych ścianach ścianach nowego skrzydła szkoły.


        Zapraszamy do galerii :)

      • My room

      • Uczniowie klas czwartych zmierzyli się z zadaniem opisania swojego pokoju. Po przyswojeniu sobie słownictwa związanego z meblami oraz przyimkami opisującymi położenie przedmiotów, uczniowie rozpoczęli budowanie zdań z poznanymi zwrotami. W wielu przypadkach umiejętności językowe dorównywały zdolnościom plastycznym, co przyniosło cudowne efekty w postaci licznych kolorowych projektów zawierających rozległe opisy pomieszczeń. Mamy nadzieję, że od tego momentu każdy uczeń będzie potrafił dokładnie odpowiedzieć na pytanie - 'Where is your book? lub Are there any pens on your desk?'.

        Well done year 4 !!!

         


        Zapraszamy do galerii.

      • My favourite things

      • Jakie są twoje ulubione gadgety czy zabawki; używasz telefonu komputera czy wolisz inne gry i preferujesz bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu? Czwartoklasiści prezentowali swoje ulubione przedmioty i podjęli próbę ich opisania. Pośród rzeczy związanych z nowoczesnymi technologiami pojawiły się również opisy zwierząt domowych, sprzętów do aktywnej rekreacji, jak rowery czy hulajnogi, oraz książki. Każdy opis zawierał rysunki i ikonki i wzbogacony był o spory zasób przymiotników opisujących kształt, rozmiar, kolor czy emocje towarzyszące korzystaniu z naszych ulubionych rzeczy.

         

        Good Job!!! 


        Zapraszamy do galerii.

      • Środowisko naturalne

      • Jak dobrze potrafisz opisać otaczającą cię przyrodę? Potrafisz nazwać poszczególne elementy krajobrazu i powiedzieć gdzie najczęściej występują?
         
        Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej nie tylko znakomicie radzą sobie z tym tematem, ale również potrafią to zrobić po angielsku. Ogrom pracy włożony w przygotowanie plakatów o tematyce przyrodniczej przyniół również fantastyczne efekty na kartkówce sprawdzającej zasób wiedzy z tego tematu.
         
        Trzecioklasiści doskonale łączą zdolności plastyczne z nauką języka angielskiego. Przy tych zagadnieniach bardzo pomocna przydała się również wiedza z popularnej gry Minecraft, która przepełniona jest elementami natury – znajomość wyrazów 'sand', 'mine' czy 'waterfall' przydaje się nie tylko na lekcjach :)

        Zapraszamy do galerii.

      • Sukces młodych geografów z Siemianic!

      • Nauka geografii rozpoczyna się w klasie V i cieszy się w naszej szkole bardzo dużym zainteresowaniem. Powód jest prosty. Nauczycielka Monika Szulta potrafi rozbudzić prawdziwe pasje w młodych geografach między innymi dlatego, że prowadzi atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne.
        Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczęszczania na koło geograficzne. Biorą także udział w cyklicznych spotkaniach z podróżnikami.
        W ramach koła turystycznego odbywają się rajdy piesze i rowerowe, jak również wyjścia na spotkania Klubu Obieżyświata.
        Dzięki współpracy z Instytutem Geografii Akademii Pomorskiej w Słupsku, profesorowie i inni pracownicy naukowi Instytutu będą prowadzić wykłady i lekcje dla uczniów naszej szkoły, przed którymi otwierają się nowe możliwości.
        W listopadzie 2018r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie z geografii „ Pingwin”. Test składał się z 30 pytań dotyczących geografii fizycznej.
        Jest nam niezmiernie miło, że dzieci z klasy V odniosły znaczące sukcesy. Uczeń klasy Va, Igor Matis uzyskał tytuł laureata za zajęcie 5 miejsca w Polsce a Krystian Smaglijenko z klasy Va, otrzymał wyróżnienie za miejsce 7. Z samych klas V w konkursie uczestniczyło 364 uczniów więc osiągnięcia chłopców są dużym osiągnięciem.
        Gratulujemy 😊

        Zapraszamy do galerii.
      • Wyniki konkursu "Święta w origami"

      • 20 grudnia 2018r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs dla uczniów z klas I-III -,,Święta w orgiami”. Wpłynęły piękne , oryginalne prace . Oto wyniki konkursu:

         

         

         

         

         

         

        I miejsce Jakub Filip z kl. Ib,

        II miejsce Tomasz Michalak z kl. Ic,

        I miejsce Oliwier Fiodorow z kl. IIa,

        II miejsce Alicja Kołatka z kl. IIb,

        III miejsce Julia Michalak z kl. IIb,

        wyróżnienie Emilia Wołoszyn z kl. IIb,

        I miejsce Lena Cyprych z kl. IIIb,

        II miejsce Antonina Piszcz z kl. IIIa ,

        II miejsce Leonard Piszcz z kl. IIIa

        Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Lorem Ipsum

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Warsztaty w Kawodajni słupskiej i wizyta w teatrze

      • W grudniu klasy III  uczestniczyły  w świątecznych warsztatach w słupskiej Kawodajni.  Każde dziecko miało możliwość zapoznania się z techniką ozdabiania kawy oraz tradycyjnego zdobienia świątecznych babeczek. Uczniowie byli też w teatrze na sztuce pt. ,,Opowieści spod stołu” – spektaklu inspirowanym dramatem Witkacego. Spacer ulicami Słupska również był niezapomnianym przeżyciem, dzieci podziwiały świetlne iluminacje na ulicy Sienkiewicza.


        Zapraszamy do galerii.

      • Sesja Rady Gminy - stypendyści

      • Podczas sesji Rady Gminy Słupsk uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach: Dominika Augustyn, Martyna Motyka, Amelia Szydło, Oskar Frączkiewicz oraz absolwentka szkoły Rozalia Tłuścik odebrali z rąk Pani Wójt Barbary Dykier gratulacje za otrzymane Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego.


        Zapraszamy do galerii.

      • Boże Narodzenie w origami

      •     Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wykonali kolejne prace techniką origami. Pod okiem p. Anity Matejko stworzyli piękne mikołaje, choinki i anioły. Prace jak zwykle można podziwiać przy salach 304 i 310.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wigilie klasowe

      • 20 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoly wzięli udział w wigiliach klasowych.  Dzieci przyniosły wigilijne potrawy, dzielily się opłatkiem i obdarowywaly prezentami. Następnie wszyscy wspólnie kolędowali podczas Jasełek zorganizowanych przez panie katechetki na auli.

      • Cardmaking na świetlicy

      • Cardmaking to nic innego jak własnoręczne tworzenie kartek. Uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, pod okiem Pani Marii Nowak wykonali piękne kartki świąteczne przy pomocy maszynki tnąco-wytłaczającej.


        Zapraszamy do galerii.

      • Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia na świetlicy

      • Jak co roku świetlica szkolna przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonują dekoracje ścienne, okienne, szyją wiszące choinki, gwiazdki oraz wykonują prace techniczno-plastyczne.


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs "Odpady mogą być piękne"

      • Dominika Płoszaj, uczennica klasy 6a Szkoły Podstawowej w Siemianicach, zajęła 1 miejsce w konkursie: "Odpady mogą być piękne" w kategorii klas VI-VIII organizowanym przez PGK w Słupsku. Gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wigilia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach

      • Przy wigilijnym stole spotkali się obecni oraz emerytowani pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach


        Zapraszamy do galerii.

      • Jasełka

      • Zgodnie z tradycją Bożonarodzeniową w naszej szkole dzieci przedstawiły Jasełka.
         

        Krótką historię Narodzenia Pana Jezusa "opowiedziały" klasy 3a i 3b przygotowane przez panią Judytę Jańczak. Maluchom towarzyszyły dzieci z klas 5 i 3 GIM śpiewając kolędy pod kierunkiem pani Dobrosławy Rusek.

        Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Danuta Konkol, pani dyrektor Elżbieta Poniewierka, ksiądz proboszcz Mirosław Konieczny oraz nauczyciele i uczniowie. Po Jasełkach wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy w języku angielskim i niemieckim.

         

        Po czesci oficjalnej wszystkie dzieci wraz z wychowawcami udały się do klas, by podzielić się opłatkiem.


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs kuratoryjny z geografii

      • Uczniowie naszej szkoły -Jakub Obst ( klasa 8a),  Jakub Semenyszyn ( klasa 8b), Franciszek Melewski (klasa 7b)  oraz Karol Maciejewski (klasa 7a) zakwalifikowali się do etapu rejonowego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii. W dniu 14.12.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku zmagali się z kolejnymi zadaniami  geograficznymi. Opiekunką chłopców jest pani Monika Szulta.

        Gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność w dalszych zmaganiach kuratoryjnych.


        Zapraszamy do galerii.

      • Stypendyści Marszałka Województwa Pomorskiego z Siemianic

      • W ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, mieszkańców województwa pomorskiego, uczniowie kl. VII b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach: Oskar Frączkiewicz, Dominika Augustyn, Martyna Motyka, Amelia Szydło oraz absolwentka szkoły Rozalia Tłuścik otrzymują w roku szkolnym 2018/2019 Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

        Kryterium uzyskania stypendium było osiągnięcie średniej ocen co najmniej 5,5 na koniec poprzedniego roku szkolnego, uzyskanie średniej ocen 6,0 z dwóch przedmiotów wybranych ze świadectwa spośród przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych lub matematyki oraz pozytywna kwalifikacja komisji stypendialnej. Dodatkowo punktowane były wysokie lokaty w wybranych konkursach oraz korzystanie przez rodziców z zasiłku i dodatków do zasiłku rodzinnego.

        Gala wręczenia stypendiów dla uczniów odbyła się 17 grudnia 2018r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Nasi stypendyści w towarzystwie dyrektora szkoły p. Danuty Konkol i dyrektora Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupsk p. Teresy Graczyk dumnie reprezentowali szkołę podczas uroczystości.

        Uczniowie w bieżącym roku szkolnym, w ramach pomocy stypendialnej, realizują indywidualne programy edukacyjne. Życzymy im wielu sukcesów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Erasmus+ Turcja - dzień 2


      • Zapraszamy do galerii.

      • Sowy z rolek po papierze

      • Rolka po papierze to dobry element do recyklingu. Dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej wykonały sowy z rolek, materiałów bawełnianych i papieru. Zapraszam do oglądania zdjęć


        Zapraszamy do galerii.

      • „ Afryka wschodzącego i zachodzącego słońca”

      • Uczniowie Szkolnego Koła Turystycznego wzięli udział w 107 spotkaniu Klubu Obieżyświata działającego przy Instytucie Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku i Polskim Towarzystwie Geograficznym.

                    Gościem był pochodzący z okolic Szczecina Pan Paweł Brzyski. Podróże to jego życiowa pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Uwielbia chodzić po górach i to te obszary wybiera najchętniej na kierunki swoich wypraw.

        Tym razem wybraliśmy się w podróż do Afryki. Pan Paweł podzielił się swoimi wrażeniami z wyprawy do Tanzanii, gdzie zdobył najwyższą górę Afryki – Kilimandżaro. Zabrał nas również na  „ piękną wyspę” czyli Zanzibar, która zachwyca jasnymi plażami, szmaragdowym morzem oraz przepiękną rafą koralową.


        Zapraszamy do galerii.

      • Erasmus+ Turcja - dzień 1

      • Pierwszy dzień w Canakkale i Eceabat za nami Niesamowita szkoła, ale najważniejsi są tu niezwykle otwarci ludzie! Mieliśmy bardzo ciepłe powitanie i fantastycznie przygotowany program. Teraz: zwalniamy tempo


        Zapraszamy do galerii.

      • Współpraca z Instytutem Geografii Akademii Pomorskiej

      • Pani Monika Szulta – nauczyciel geografii –  od lat współpracuje z Klubem Obieżyświata, działającym przy Instytucie Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku i Polskim Towarzystwie Geograficznym Oddział w Słupsku. W dniu 17.12.2018r. oficjalnie przypieczętowano współpracę między Instytutem a Zespołem Szkolno – Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Od dziś profesorowie i inni pracownicy naukowi Instytutu będą mogli prowadzić wykłady i lekcje dla uczniów naszej szkoły, przed którymi otwierają się nowe możliwości w postaci pomocy doktorantów, specjalistów w rozwijaniu kompetencji i zainteresowań w kierunku geografii. Ponadto uczniowie mają możliwość uczestniczenia w pracach i akcjach Koła Naukowego Studentów Instytutu, a także mogą brać udział w cyklicznych i okolicznościowych imprezach organizowanych przez Instytut.  Do naszej dyspozycji pozostaje także księgozbiór w bibliotece AP.

      • Konkurs na najlepsze świąteczne przebranie

      • W środę 5 grudnia rozstrzygnięto konkurs świetlicowy na najlepsze świąteczne przebranie. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się po przedstawieniu ZAPOMNIANE TRADYCJE. Spośród wszystkich przebranych dzieci wybraliśmy trójkę zwycięzców, zaś pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia i słodkie upominki.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Kwesta w Centrum Handlowym Jantar na rzecz fundacji Nadzieja

      • Fundacja Nadzieja oraz Centrum Handlowe Jantar w Słupsku zorganizowali świąteczną zbiórkę pieniędzy, z której całkowity dochód przekazany zostanie na dofinansowanie działalności Fundacji Nadzieja, zajmującej się wsparciem niepełnosprawnych dzieci. Podczas dwóch grudniowych weekendów na terenie CH Jantar wolontariusze naszej szkoły  zbierali  datki do specjalnie przygotowanych i oznakowanych puszek.

        Jesteśmy przekonani, iż wspólnym wysiłkiem udało nam się zebrać piękną kwotę, która pomoże Fundacji w organizacji kolejnych cyklów zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci.


        Zapraszamy do galerii.

      • Mikołaj z „Nadzieją”

      • Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”, zabawy mikołajkowe organizuje od 1998 roku. W piątek  8 grudnia dzieci spotkały się w hali sportowo-rekreacyjnej w Słupsku przy ulicy Niedziałkowskiego.  Podopieczni fundacji, dzieci z niepełnosprawnością w czasie zabawy mikołajkowej miały kontakt ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. Chodzi o eliminowanie barier między niepełnosprawnymi, a zdrowymi dziećmi.

        Nie mogło zabraknąć tam nas  - Szkolnego Klubu Wolontariusza. Pomagaliśmy podczas  zabawy przy muzyce, przy konkursach z nagrodami, w  konkursie tańca i wyborze najpiękniejszego stroju karnawałowego. Rozdawaliśmy również  słodkie podarunki od Mikołaja dla każdego dziecka. 


        Zapraszamy do galerii.

      • POMAGAMY!!!

      • Marek Werenc był jedną z sześciu osób, która stała na przystanku w Jezierzycach, kiedy wjechał w niego rozpędzony samochód. Był w najgorszym stanie. Groziła mu amputacja. Nogę udało się uratować, ale czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Rodzice apelują o pomoc.

        Szkolny Klub Wolontariusza dołożył małą cegiełkę i odpowiedział na apel rodziców Marka, wpłacając 300 zł na rehabilitację naszego rówieśnika.

        Markowi życzymy szybkiego powrotu do  zdrowia!!!

      • Pakowanie paczek z Nadzieją

      • Pakowanie Paczek  dla Fundacji „Nadzieja” – jest to akcja charytatywna, w której Szkolny Klub Wolontariusza uczestniczy każdego roku. Paczki będą rozdawane dzieciom 7 grudnia 2018 roku na zabawie „Mikołaj z Nadzieją”. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy uśmiech na twarzy podopiecznych fundacji Nadzieja, gdy otrzymają paczki od Świętego Mikołaja.


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminne Zawody w Pływaniu

      • 12 grudnia w Aqua Parku w Redzikowie odbyły się Gminne Zawody w Pływaniu.

        W zmaganiach udział wzięło aż 33 uczniów naszej szkoły.

        Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety pływackie dziewcząt w składzie: Melisa Gładikowska, Martyna Woźniak, Kornelia Felc, Alicja Jankowska, Agata Jankowska, Wiktoria Winsztal, Roksana Kocoń, Joanna Ostrowska i chłopców w składzie: Hubert Łapko, Hubert Wolak, Igor Studziński, Mateusz Woś, Aleksy Winsztal, Adam Semenyszyn, Jakub Romaniuk, Dacjan Staranowicz, które zwyciężyły w swoich kategoriach.

        Podczas zmagań indywidualnych uczniowie wypadli również dobrze z zdobywając ogrom medali i dyplomów.

        Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Spełnienie marzeń Maćka

      • W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemianicach miało miejsce niezwykłe spotkanie z Marcinem Prusem – wielokrotnym mistrzem Polski w siatkówce, mistrzem świata juniorów, reprezentantem naszego kraju w latach 1997-2001. A wszystko za sprawą ucznia pierwszej klasy- Maćka Kozłowskiego- który napisał list do swojego idola z prośbą o spotkanie, które byłoby spełnieniem jego marzeń. I tak też się stało. Do naszej szkoły, pokonując 800 km, przyjechał jeden z najlepszych zawodników w historii piłki siatkowej.

        Pan Marcin opowiadał uczniom o początkach swojej kariery, prezentował swoje zdjęcia z lat młodości. Zachęcał dzieci do ciężkiej pracy nad sobą i pokonywania słabości, rozwijania pasji, wiary we własne siły i niezbędnej motywacji, bez której żaden sukces nie jest możliwy. Zwrócił uwagę na to, że młody człowiek powinien się odnosić się z szacunkiem do innych i czerpać wzorce z prawdziwych autorytetów. Uczniowie po raz kolejny przekonali się, że aby osiągnąć mistrzostwo w konkretnej dziedzinie, trzeba zdobywać wiedzę, ciągle poszerzać horyzonty, doskonalić nie tylko fizyczność, ale też własne wnętrze. Bardzo ważny jest również zdrowy styl życia, dbałość o kondycję, odpowiednia dieta i czas na odpoczynek. Wszystkie te elementy kształtują charakter młodego człowieka, który powinien zdawać sobie sprawę, że to, kim kiedyś zostanie, zależy tylko od jego chęci, zaangażowania i pracy nad sobą.

        Na koniec uczniowie mogli poprosić o autograf i zrobić zdjęcie. Była to doskonała lekcja wychowawcza, która na długo zostanie w pamięci uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Prusowi za odwiedziny naszej szkoły i spełnienie marzeń Maćka.


        Zapraszamy do galerii.

      • 2b na lodowisku

      • Pierwszy wyjazd na lodowisko uczniów klasy 2b przyniósł ogromną frajdę. Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomiciei z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania na lodzie


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Profilaktyka współczesnych uzależnień

      • W kl. VI szkoły podstawowej i kl. III udziałów gimnazjalnych odbyły się zajęcia dotyczące współczesnych uzależniań młodzieży, ich wpływu na zachowanie i sposoby radzenia sobie z nimi. Spotkanie przeprowadziły panie Małgorzata Parol i  Karolina Jagusiak, specjalistki Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Młodzież poznała prawdy i mity o uzależnianiach od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i papierosów. Szczegółowo omówiono zagrożenia związane z paleniem e-papierosów, ponieważ w tej kwestii uczniowie mają wiele wątpliwości. Zadawano specjalistom szczegółowe pytania dotyczące m.in. wpływu e-papierosów na zdrowie człowieka. Pod koniec spotkania uczniowie mieli okazję, przy pomocy alkogogli, zobaczyć jak funkcjonuje człowiek po wypiciu alkoholu i uświadomić sobie zagrożenia wynikające z jego nadmiernego spożywania  przez osoby dorosłe.


        Zapraszamy do galerii.

      • Cuda, cudeńka

      • Co można stworzyć z ekologicznych nieużytków ? Uczniowie klasy 1a SP pobudzili swoją wyobraźnię i udało się im wyczarować z wytłaczanek do jajek niesamowite postaci. A oto efekty ich pracy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Napoleon

      • W środę uczniowie naszej szkoły mieli okazję z bliska przyjrzeć się prawdziwemu żołnierzowi Napoleona, który przyszedł w dwóch takich samych butach i strzelał w powietrze prawdziwym prochem:) To dzięki ciekawej prelekcji członków Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku mogliśmy się dowiedzieć, jak wyglądało życie piechura armii Napoleona, jakie nosił ubranie i wyposażenie, jakiej broni używał, co jadł, jakie drogi przemierzał na rozkaz cesarza. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o czasach Napoleona i jego podbojach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Erasmus+ Wyjazd do Turcji

      • W ramach prac projektowych Erasmus + uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach będą przebywali w dniach: 16 – 21 grudnia 2018 r. w Turcji. Z tej okazji powstały wywiady ze starszym pokoleniem posiadającym pasje. Poza tym nasi uczniowie podczas wyjazdu będą prezentować międzynarodowej grupie własne pomysły na zwolnienie tempa życia i potrzeby posiadania własnych zainteresowań.


        Zapraszamy do galerii.

         

        Efekt pracy naszych uczniów przedstawia się następująco:

        https://zssiemianice.edupage.org/text/?text=text/text178&subpage=0

         

      • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 - informacje

      • Pełna ulotka dostępna w formacie pdf tutaj.

      • Mikołajki w 1a

      • Uczniowie klasy 1a SP w Mikołajki 6 grudnia mieli możliwość obejrzenia przedstawienia muzyczno – ruchowego w wykonaniu artystów Teatru Tańca Enza. Było to niezwykle doświadczenie artystyczne, gdyż większość dzieci pierwszy raz miała  możliwość odbierania sztuki tylko poprzez muzykę i taniec. Po przedstawieniu odwiedził nas Mikołaj, który przyjmował zamówienia na prezenty gwiazdkowe. W drodze powrotnej podziwialiśmy iluminacje świetlne zmontowane z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. A po powrocie dzieci czekała następna niespodzianka w postaci paczek mikołajkowych. Ten dzień był pełen wrażeń i niespodzianek.


        Zapraszamy do galerii.

      • Świąteczne kolędowanie

      • Uczniowie klas II 11 grudnia uczestniczyli w koncercie kolęd w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku


        Zapraszamy do galerii.

      • Kiermasz świąteczny

      • Ten rok obfitował w przepięknie wykonane ozdoby świąteczne przez dzieci i rodziców. Dużym powodzeniem cieszyły się własnoręcznie pieczone pierniki i ciasteczka. Niektóre z ozdób zostały wykonane na warsztatach świątecznych z rodzicami.


        Zapraszamy do galerii.

      • Mikołajki w klasach trzecich

      • 10 grudnia uczniowie z klas trzecich uczestniczyli w zabawie mikołajkowej, którą zorganizowały i przeprowadziły aktorki teatru Tęcza ze Słupska. Oprócz tańca mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną. Pokonywali specjalnie przygotowany tor przeszkód, poruszali się w tunelu i sprawdzali swój refleks podczas zabaw tanecznych.


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie z reprezentantem Polski w piłce siatkowej Marcinem Prusem

      • Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach będą uczestniczyli  w spotkaniu z reprezentantem Polski w piłce siatkowej Marcinem Prusem, które odbędzie się dn. 14.12.2018 r. (piątek) w sali gimnastycznej.

          Marcin Prus stukrotny Reprezentant Polski w siatkówce, najlepszy siatkarz świata turnieju w Bahrajnie, trener i dziennikarz sportowy oraz autor dwóch  książek. Pośród działalności profilaktycznej realizowanej w kilkudziesięciu miastach Polski realizował programy autorskie "Mistrzem być", i "Sport moim wyborem".
        - od lutego 2014r. jest Ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy PZPS, dla którego po dziś dzień prowadzi spotkania z dziećmi - młodymi sportowcami.
        - Od marca 2014 r. w ramach Akcji Społecznej - Lubię Siatkę w Katowicach pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice  zrealizował 40 spotkań z uczniami przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich dla około 13714 osób.

        -Od września 2014r. w ramach Akcji Społecznej Siatkarska Łódź pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi zrealizował spotkania z uczniami ze szkół podstawowych i gimnazjalnych dla około 11500 osób.

        -W Sosnowcu od 7 X 2015 pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca - realizował 32 trzygodzinne spotkania w ramach kampanii profilaktycznej Sosnowic przeciwko dopalaczom dla 5441 uczniów.

        - W Kędzierzynie Koźlu od kwietnia 2016 r. pod patronatem Prezydenta Miasta realizował program Siatkówka dobra na wszystko dla 13 podstawówek i lokalnej społeczności.

        - Od 2016 r. realizuje stałą współpracę w zakresie działalności profilaktycznej na poziomie uniwersalnym z Urzędem Miasta Słupska oraz współpracuje z Ośrodkiem Kuratorskim nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Słupsku.

      • Kulisy nagrywania wywiadów przez uczniów


      • Więcej zdjęć tutaj

        Oto rezultaty:

         

         

         

      • Spotkanie uczniów szkoły w Siemianicach z Wójt Gminy Słupsk panią Barbarą Dykier

      •  

         

         

         

         

         

         

         

        Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach bierze udział w Europejskim projekcie Erasmus+ ,,Slowing down, a new face of European education''. W związku z realizacją projektu dnia 7.12.2018 r. odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy Słupsk.  Jego celem było opowiedzenie pani wójt o projekcie wymiany uczniowskiej. W spotkaniu wzięli udział: pani wójt Barbara Dykier, pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach Danuta Konkol, nauczyciel języka angielskiego, koordynator projektu p. Joanna Charczun oraz siedmioro uczniów z klas siódmych i ósmych uczestniczących w projekcie.

                 

        Pani Wójt przyjęła nas bardzo ciepło i chętnie odpowiadała na nasze pytania. Na początku spotkania pani Joanna Charczun wstępnie zapoznała panią wójt  z tematem naszego spotkania. Opowiedziała, że projekt ma na celu zwolnienie tempa w pracy, nauce, a przede wszystkim w życiu. Następnie uczniowie wypowiedzieli się na temat współpracy i udziału innych krajów w projekcie. W wymianie uczestniczy 6 szkół europejskich   z następujących krajów: Turcja (Canakkale), Grecja (Saloniki), Portugalia (Almada), Włochy (Neapol), Łotwa (Blidene) oraz Polska (Siemianice).   W Turcji uczniowie będą między innymi tworzyć zabawki, malować na wodzie, robić na drutach i stworzą e-czasopismo. W Grecji przeprowadzimy wywiady ze starszymi ludźmi i mieszkańcami miasta, również stworzymy aromatyczną oliwę i antyczne maski. W maju 2019 r. spotkamy się w Polsce. Nasz kraj ma bardzo interesującą przeszłość. Nasi dziadkowie i babcie znają gry i zabawy, o których większość dzisiejszej młodzieży nawet nie słyszała. Uczestnicy projektu będą mieli za zadanie stworzenie własnej gry na podstawie zabaw i gier z przeszłości. Do Portugalii uczniowie polecą po letnich wakacjach. Zamieszkają na kempingu bliżej natury i postarają się promować zdrowy styl życia. Młodzież będzie uczona przestrzegania zasad bezpieczeństwa, pomocy innym i przede wszystkim dobrego kontaktu z rówieśnikami. Wideo, które będzie nagrywane przez uczniów, pomoże w stworzeniu fotoksiążki pt. "Szczęśliwe życie". Kolejnym państwem, do którego wyruszą uczestnicy projektu, będą Włochy. Nauczą się tam przygotowywać rozmaite włoskie potrawy w różnych zespołach. Efektem tego wyjazdu stanie się książka kucharska pt. "Slow Food". Następnym krajem w projekcie będzie Łotwa. Głównym hasłem tego wyjazdu jest "Muzyka, słuchaj dźwięków natury". Młodzież będzie tworzyła własne instrumenty oraz muzykę. Dzięki zdolnościom, które zdobędą nasi uczniowie, powstanie muzyka do medytacji oraz książka z mandalami.

        Pani Wójt udzieliła także odpowiedzi dotyczących jej własnych sposobów na zwolnienia tempa życia. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w tym celu Pani Wójt piecze chleb, słucha głośno muzyki klasycznej, czy pracuje w ogrodzie. Poza tym zwraca większą uwagę na produkty żywieniowe, ich skład, czy jakość. Istotnym punktem wypowiedzi Pani Wójt było także wsparcie naszego alternatywnego projektu, wskazanie przez Wójt Gminy Słupsk na dużą wartość projektów unijnych dla uczniów, społeczności lokalnej, ale także dla szansy na wielowymiarowy rozwój ucznia respektującego wartości, będącego otwartym na nowe sytuacje, i dobrze wykształconego, patrzącego bez kompleksów wynikających z zamieszkania na wsi w przyszłość. Pani Wójt zauważała także, że aby zmniejszyć stres w edukacji, zmiany należałoby zacząć od nauczycieli oraz rodziców, którzy swoim przykładem pozwolą na redukcję negatywnego stresu i wskażą zdrowy tryb życia.
         

            Międzynarodowa współpraca szkół partnerskich i wymiana tzw. dobrych praktyk zapewni naszej szkole jej ciągły rozwój i zmotywuje nas do dalszej nauki języka angielskiego. Poza tym przyczyni się do wzrostu świadomości z bycia aktywnym obywatelem Unii Europejskiej.

         

         Amelia Szydło, Kalina Bigus


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Klasowe Mikołajki

      • Uczniowie kl. IV b uczestniczyli w klasowych Mikołajkach. Dzieci wraz z rodzicami przygotowali poczęstunek oraz prezenty dla kolegów i koleżanek. Każdy z Nas w tym dniu został Świętym Mikołajem. Zwyczaje mikołajkowe zbliżone do współczesnych są opisywane w źródłach polskich, czeskich, austriackich, holenderskich, belgijskich i niemieckich już od XV wieku. Święty Mikołaj pełnił w nich rolę osoby przynoszącej prezenty z okazji własnego święta.


        Zapraszamy do galerii.

      • Przygotowania do świąt w kl. IV b

      • Kl. IV b wykonała dekoracje świąteczne, którymi ozdobi swoją klasę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ważnym akcentem będzie wspólne ubieranie choinki.  A za parę dni odbędą się klasowe Mikołajki…Uczniowie już szykują podarunki dla koleżanek i kolegów.


        Zapraszamy do galerii.

      • ZAPOMNIANE TRADYCJE

      • W środę 5 grudnia dla wszystkich klas 0-III, po raz drugi w tym roku szkolnym, wystąpili uczniowie należący do kółka teatralnego MAŁY ARTYSTA. Wspólnie z p. Anitą Matejko (opiekunką koła) przygotowali przedstawienie świąteczne pt. ZAPOMNIANE TRADYCJE. Mali aktorzy przedstawili historię rodziny z przyszłości, która od dawna nie obchodzi już tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia. Za sprawą seniorki rodu udało się to jednak zmienić.


        Uczniowie oglądający przedstawienie mieli okazję poznać bliżej bożonarodzeniowe tradycje, znaczenie ozdób choinkowych, historię pojawienia się choinki w Polsce, itp. Następny występ dopiero na wiosnę. Już teraz gorąco zapraszamy :)


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Gminny Mikołajkowy Turniej Klas I-III

      • 8 grudnia 2018 r.reprezentacja uczniów z klas I-III w składzie: Mikołaj Krajewski  kl. I c, Julia Marszałek kl. Ib, Bartłomiej Groch kl. IIa, Gabriela Woś kl. II b, Szymon Szymański kl. IIIa, Malwina Kubiak kl. IIIb pojechała na Gminny Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych klas I-III do Redzikowa. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z innych szkół gminy. Wykazali się dużą  sprawnością, dokładnością oraz szybkością. Razem z zaproszonymi żołnierzami amerykańskimi, pokonywali tory przeszkód w 9 konkurencjach. Radość, śmiech i  moc emocji towarzyszyły wszystkim do końca trwania turnieju. Obdarowani przez Mikołaja prezentami oraz zadowoleni z osiągniętych wyników uczniowie powrócili do domów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Otwarte Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej

      • Po raz dziesiąty w Kołobrzegu odbyły się Otwarte Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentantów naszej szkoły.

        W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Jagoda Kiernicka (pistolet).

        Uczniowie klasy VI i VII Katarzyna Łęgowska, Jakub Trompeteler, Jakub Baratyński, Łukasz Lisiewicz i Maksymilian Jańczak zajęli dalsze lokaty, ale warto podkreślić, że był to dla nich pierwszy start na tak poważnych zawodach, a nabyte doświadczenie na pewno zaprocentuje na kolejnych zawodach.

        Wszystkim gratulujemy!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Piotruś Pan w 3 D!

      • W dniu 08.12.2018 r. uczniowie klas czwartych udali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Gdyni na przedstawienie pt.” Piotruś Pan”.

        Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Spektakl zilustrował muzycznie Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony), a wyreżyserował Janusz Józefowicz - aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”.

        „Piotruś Pan” to spektakl familijny, wprowadza widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D były dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie są uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie nasi czwartoklasiści zmierzyli się ze złowrogimi piratami, ogrzali się w kręgu indiańskich ognisk i odkryli nowe lądy. Wielka atrakcją były występy aktorów dosłownie między rzędami pełnymi widzów. Można było z bliska przyjrzeć się grze aktorów przebranych za Indian, czy piratów. Niesamowita scenografia i efekty pirotechniczne budziły wielkie emocje wśród dzieci.

        W drodze powrotnej czwartoklasiści zjedli smaczny posiłek w Mc Donalds, a zabawki z happy meal sprawiły im wielką frajdę. Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo się podobało i wrócili do domu w znakomitych humorach.


        Zapraszamy do galerii.

      • II Mikołajkowy Turniej Szachowy

      • W sobotę, 08.12 b.r. odbył się w Szkole Podstawowej we Włynkówku II Mikołajkowy Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 28 najlepszych młodych szachistów ze szkół podstawowych naszego regionu. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klas trzecich: Lena, Flavio i Leon.  Każdy z  nich zdobywał punkty. Lena wywalczyła I miejsce w kategorii uczniów klas I-III, a Flavio II miejsce w tej samej kategorii. Brawa dla Lenki, Flavia i Leona, naszych zdolnych szachistów za świetną reprezentację! Życzymy im kolejnych sukcesów!


        Zapraszamy do galerii.

      • MIKOŁAJKI NA TRAMPOLINACH

      • 6 grudnia uczniowie klasy VI a wybrali  się w ramach Mikołajek  wraz z wychowawcą do parku trampolin w Słupsku. Mieli tam możliwość spędzić wspólnie czas na różnego rodzaju sprzęcie sportowym. Zabawę na trampolinach rozpoczęła oczywiście rozgrzewka. Możliwość radosnego spędzenia tego dnia z pewnością urozmaiciło zwykłe lekcje w ławkach. Uczniowie z uśmiechem na ustach  i nadzieją na kolejne wspólne wyjście powrócili do szkoły.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży Otylia Swim Cup - Winter Edition

      • W dniu 08-09.2018 w Szczecinie odbyły się Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży Otylia Swim Cup - Winter Edition, w imprezie brało blisko 900 młodych pływaków z Polski i Ukrainy.

        Hubert Łapko z kl. 5c walczył z całych sił oraz pokazał wysoki poziom wyszkolenia w swoim przedziale wiekowym. Startował w 6 wyjściach i pobił swoje rekordy życiowe.

        W stylu 100 m grzbietem zajął miejsce 4 -z czasem 1:28.77 sek. niewiele zabrakło do tytułu, ale nie poddaje się i z uśmiechem na twarzy trenuje dalej.

        W stylu 50 m motylem zajął miejsce 9, z czasem 42,74 i pobił życiówkę o 7 sek, z kolei 200 m dowolnym zajął mc 18 i pobił swój czas aż o 17 sek.!! Na zdjęciach Hubert z trenerem i swoimi koleżankami i kolegami z klubu oraz Otylia Jędrzejczak (również wycinki z listy wynikowej).

        W ogólnej klasyfikacji najlepszych zawodników Hubert zajął miejsce 18 !!

         

      • Wojewódzki Konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową

      • Jak co roku szkoła nasza bierze udział w Wojewódzkim Konkursie na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową, który organizuje Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdyni. W tym roku zgłosiliśmy 4 szopki, wykonane przez rodziców i dzieci, a wszystkie piękne, nawiązujące do starej tradycji. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.


        Zapraszamy do galerii.

      • Rozpoczęliśmy nowy sezon taneczny!

      • Nasze pary od września 2018 r. wzięły udział w następujących turniejach:

        1. Wanesa Lewna i Grzegorz Derdziński (zeszłoroczny absolwent)
        Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Tańca w Szczecinku – III miejsce w tańcach latynoamerykańskich
        Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Żukowie – VI miejsce w tańcach standardowych, III miejsce w tańcach latynoamerykańskich
        Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Starogardzie Gdańskim – V miejsce w tańcach latynoamerykańskich, II miejsce w tańcach standardowych i awans do wyższej klasy tanecznej B

        2. Oliwia Sech i Miłosz Chachuła-Domański
        Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Latino Cafe Cup w Kolbudach – II miejsce
        Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Starogardzie Gdańskim – II miejsce
        Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wejherowie – I miejsce

        3. Alicja Kałuża i Jakub Baratyński
        Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wejherowie – V miejsce
        Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Żukowie – VIII miejsce

        4. Iga Stawasz i Kacper Wojtko
        Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wejherowie – I miejsce


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Ponownie na parkiecie

      • W dniu 2 grudnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach wczesnym rankiem udali się na Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wejherowie. Zaprezentowali cztery tańce: Walc Angielski, Sambę, Cha-cha-cha i Polkę. Rywalizowali z 39 parami z całej Polski. Jest to ogromny sukces, zwłaszcza, że wszystkie pary biorące udział w zawodach na co dzień są członkami klubów tanecznych. Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i czekamy na następne sukcesy. Poniżej przedstawiamy wyniki par biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego w Wejherowie.

        I miejsce
        Wojtko Kacper, Stawasz Iga
        Szulta Michał, Woźniak Paulina
        Jankowski Wiktor, Groszek Oliwia
        Postiglione Flavio, Balena Maja
        Ringwelski Maksymilian, Piszcz Antonina
        Stander Adam, Grzegrzółka Patrycja
        Piekarski Jerzy, Jankowska Alicja
        Lange Kacper, Jankowska Agata
        Kromp Piotr, Nowak Nicola
        Rutkowski Aleksander, Goliszek Klaudia
        Koniewski Jakub, Jackowiak Patrycja
        Chachuła-Domański Miłosz, Oliwia Sech

        II miejsce
        Zaremba Jakub, Wrycza Kornelia
        Misz Szymon, Maszkowska Michalina
        Michalczyk Szymon, Bednarczyk Lena
        Romaniuk Jakub, Woźniak Martyna
        Mielewczyk Krystian, Szmidt Lena
        Głos Bartosz

        Gratulujemy


        Zapraszamy do galerii.

      • Łyżwy na lodowisku w Redzikowie

      • Nasi uczniowie mieli dziś okazję po raz pierwszy wziąć udział w zajęciach wychowania fizycznego, które odbywały się na lodowisku w Redzikowie


        Zapraszamy do galerii.

      • BIBLIO - RYM

      • Odbył się konkurs literacki BIBLIO – RYM. Zadaniem uczniów było napisanie rymowanego wierszyka na temat biblioteki, czytelników lub książki. Wszyscy uczestnicy wykazali się fantastyczną smykałką do rymowania. Najlepsze rymowanki napisali:

        Kaper Cecko z kl. Vc oraz Julia Witek z klasy IIIb.


        Gratulujemy laureatom i zapraszamy do galerii.

      • „Ozdoby bożonarodzeniowe” – warsztaty otwarte dla rodziców i uczniów w Szkole Podstawowej w Siemianicach

      • 4 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte – warsztaty z rodzicami uczniów klas drugich. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, by rodzice razem z dziećmi wykonali świąteczne ozdoby. Dzieci do takich warsztatów zachęcać nie trzeba, ale rodzice wykazali też duży zapał. Z końcowych efektów wszyscy byli bardzo zadowoleni i z dumą prezentowali je sobie nawzajem. Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło odkryć skrywane talenty swoich dzieci. Świąteczne spotkanie miało na celu podkreślenie znaczenia więzi rodzinnych, wzajemnego poświęcenia, szacunku do rodziców, szacunku do dzieci. Dzięki tym zajęciom jesteśmy już w nastroju bożonarodzeniowym.


        Zapraszamy do galerii.

      • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

      • Dnia 30.10.2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w klasie II b lekarza ortopedę pana Karola Kołatkę, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom o układzie kostnym. Dzieci dowiedziały się jak bardzo ważne jest aby prawidłowo nosić plecak, przyjmować prawidłową pozycję podczas pracy i wypoczynku, a także jak ważną rolę pełni dobrze zbilansowana dieta i praca nad własnym ciałem. Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie oglądali zdjęcia rentgenowskie zdrowych i złamanych kości i z wielkim zapałem przystąpili do pomocy podczas zakładania gipsu swojej wychowawczyni pani Agnieszce Szydło. W trakcie zajęć nie mogło zabraknąć elementów z zakresu pierwszej pomocy i ćwiczeń praktycznych. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na fantomie pod czujnym okiem fachowca. Dziękujemy za fantastyczne zajęcia !!!


        Zapraszamy do galerii.

      • VI Konkurs Gminny

      • W dniu wczorajszym (4 grudnia 2018r.) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbył się VI Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz znajomości gramatyki i słownictwa języka angielskiego. W tym roku szkolnym w szranki stanęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie, Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie, Szkoły Podstawowej im. majora H. Sucharskiego w Jezierzycach, Szkoły Podstawowej im. L. Staffa we Włynkówku oraz gospodarzy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Cz. Miłosza w Siemianicach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą gramatyki, słownictwa, szeroko pojętej wiedzy kulturowej dotyczącej Wielkiej Brytanii, a dokładnie Anglii przedstawiając informacje i wiedzę wszystkim zgromadzonym w postaci prezentacji, utworu muzycznego lub też ubioru charakterystycznego dla kraju, którego w tym roku dotyczyła prezentacja, czyli Anglii. Tę kategorię wygrała Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Głobinie pod opieką pani Adriany Mering. Wyniki pozostałych kategorii wiekowych przedstawiają się następująco:

         

        kl. IV

        I miejsce – Tomasz Szynszecki  (Szkoła Podstawowa im. majora H. Sucharskiego w Jezierzycach);

        II miejsce – Alan Wenderski  (Szkoła Podstawowa im. L. Staffa we Włynkówku);

        III miejsce – Helena Stec (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cz. Miłosza w Siemianicach).

         

        kl. V

        I miejsce – Daria Żabik (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cz. Miłosza w Siemianicach);

        II miejsce – Hanna Kościewicz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie);

        III miejsce – Olgierd Rybiński (Szkoła Podstawowa im. L. Staffa we Włynkówku).

         

        kl. VI

        I miejsce – Julia Klat (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie);

        II miejsce – Magdalena Pruss (Szkoła Podstawowa im. L. Staffa we Włynkówku);

        III miejsce – Maks Wójcik (Szkoła Podstawowa im. majora H. Sucharskiego w Jezierzycach).

         

        kl. VII

        I miejsce – Zuzanna Grabowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cz. Miłosza w Siemianicach);

        II miejsce – Paweł Waraksa (Szkoła Podstawowa im. majora H. Sucharskiego w Jezierzycach);

        III miejsce – Oliwia Węgierska (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Głobinie).

         

        kl. VIII

        I miejsce – Kacper Paszkowski (Szkoła Podstawowa im. L. Staffa we Włynkówku);

        II miejsce – Jakub Semenyszyn (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cz. Miłosza w Siemianicach);

        III miejsce – Lena Kulak (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Głobinie).

         

        Dziękujemy wszystkim opiekunom i nauczycielom za poświęcony czas i energię włożoną w przygotowanie uczniów do ww wydarzenia, tj. pani Marcie Kurzyniec-Sadowskiej, pani Magdalenie Mikołajko, pani Adrianie Mering, panu Sławomirowi Sławkowskiemu oraz pani Joannie Charczun. Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy!!! Do zobaczenia za rok! :)


        Zapraszamy do galerii.

      • Pokazy hobby w klasach I-III

      • 28 listopada odbyły się pokazy hobby w klasach I - III.

        Pokazy hobby można potraktować, jako ciekawy przerywnik w codziennych zajęciach szkolnych. W tym dniu uczniowie przynoszą swoje zbiory, kolekcje, które prezentują przed swoimi rówieśnikami. Do posiadania zbiorów potrzebne są dobre chęci, instynkt łowiecki i w niektórych przypadkach - gotówka. Dzięki takim spotkaniom poznajemy siebie nawzajem, podglądamy, zarażamy swoją pasją innych.

        Uczniowie z klas młodszych Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicch posiadają pokaźne, różnorodne zbiory: monety, karty piłkarskie, maskotki, pet shopy, koniki pony, gadżety z filmu "Gwiezdne wojny", samochody, pociągi, książki, medale, puchary i dyplomy z różnorodnych konkursów. Oskar Frączkiewicz z klasy VII uświetnił nasze spotkanie pokazem karate.

        Wszystkim zaangażowanym w pokaz hobby uczniom serdecznie dziękujemy.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • „ W poszukiwaniu znaczenia miejsc. O podróżach, oryginalności i turystyce”

      • W dniu 05.12.2018 r. uczniowie Szkolnego Koła Turystycznego po raz kolejny uczestniczyli w Spotkaniu Klubu Obieżyświata. Tym razem gościem był dr hab. Mariusz Czepczyński. Pan Profesor  jest geografem kultury, pracującym na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego.  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że podróżowanie to nieustanne poszukiwanie czegoś nowego i innego, doświadczanie, odkrywanie samego siebie i kolekcjonowanie wiedzy podróżnika, z której korzystamy na różnych płaszczyznach naszego życia.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Las i jego mieszkańcy

      • W ostatnim tygodniu listopada omawialiśmy w świetlicy temat LAS I JEGO MIESZKAŃCY. Uczniowie obejrzeli tematyczny film oraz prezentację multimedialną. Wykonali także wykreślanki, krzyżówki, kolorowanki oraz prace techniczne. Tym samym zakończyliśmy tematykę jesienną. Wkrótce w gablotach będzie można podziwiać bożonarodzeniowe prace plastyczno-techniczne.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zdrowe misiowe śniadanie


      • Zapraszamy do galerii.

      • Andrzejki w 1a

      • W piątek 30 listopada zgodnie z polską tradycją klasa 1a wraz z wychowawcą zorganizowali spotkanie andrzejkowe. Na jakiś czas dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Z przymrużeniem oka przepowiadały sobie przyszłość m.in. jaki zawód będą wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinny się wystrzegać.


        Zapraszamy do galerii.

      • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

      • W miniony weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

        Przed Bożym Narodzeniem chętnie otwarliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

        W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły.Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki.Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

        Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • ZBIÓRKA NA POMORSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

      • Szkolny Klub Wolontariusza wraz z Franciszkiem Strączewskim z klasy IVc  dodał swoją cegiełkę do pięknych przedświątecznych dzieł pomocy i wsparł Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, organizując zbiórkę na jego rzecz. Akcja trwała  do 26 listopada 2018 r. W tym czasie zebraliśmy:

        • słodycze: kalendarze świąteczne, mikołaje i inne słodycze
        • środki higieny: balsamy dla dzieci, płyny do kąpieli, myjki, gąbki, rękawice oraz pieluszki SENI, pampersy, pieluszki tetrowe, flanelowe i podkłady wielorazowego użytku
        • zabawki
           

         

         

         Wszystkim, którzy wsparli  ten szczytny cel, serdecznie dziękujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Moje hobby w klasie 3a

      • Uczniowie z klasy III a rozmawiali na lekcji na temat rozwijania swoich pasji. Zgromadzili w klasie najcenniejsze zbiory swoich kolekcji. Prezentowali je kolegom z klasy oraz opowiadali, w jaki sposób je zdobyli. Była to wspaniała okazja do rozbudzenia w uczniach nowych zainteresowań.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Kółko przyrodnicze dla klas 1

      • Na kółku przyrodniczym dzieci z klas 1 miały okazję przekonać się co może powstać z mieszania i łączenia różnych produktów.  Samodzielnie mogły wykonać masę terapeutyczną do ugniatania, którą robiły z dużym zaangażowaniem i przyjemnością.  A oto wyniki ich pracy :)


        Zapraszamy do galerii.

      • „Zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu oraz nowych technologii. Konsekwencje stosowania cyberprzemocy”

      • 21.11.2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Cz. Miłosza w Siemianicach odbyło się szkolenie dla rodziców naszych uczniów na temat: „Zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu oraz nowych technologii. Konsekwencje stosowania cyberprzemocy”.

        Szkolenie przeprowadzili specjaliści Komendy Miejskiej Policji w Słupsku sierż. szt. Adrian Dąbski z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz sierż. szt. Edyta Żuk z Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze przedstawili zagrożenia z jakimi można się spotkać podczas użytkowania Internetu oraz nowych technologii. Rodzice dowiedzieli się o rodzajach przestępstw w sieci. Znają konsekwencje stosowania przez dzieci i młodzież cyberprzemocy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Akcja "ZOSTAŃ POMOCNIKIEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!"

      • Nasza Szkoła z inicjatywy klasy 4c przyłącza się do Akcji Charytatywnej organizowanej w Potęgowie "ZOSTAŃ POMOCNIKIEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!"

        Bardzo prosimy o wsparcie. Karton na upominki znajduje się w sali 19. Koordynator akcji z ramienia szkoły: p. Justyna Siemaszko.

         

      • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      • 1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto - Dzień Dziecka, a 25 listopada swoje święto mają wszystkie misie i obchodzą swoje urodziny. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, dokładnie w 100 rocznicę powstanie tej pluszowej maskotki. Pierwszy pluszowy miś powstał 116 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek.

         

        Z powstaniem tej pluszowej maskotki wiąże się legenda sięgająca roku 1902. To właśnie wtedy ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt, podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiadka. Wydarzenie to opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni małego misia. Popularność rysunku wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami w Nowym Jorku i uszył pierwszego pluszowego misia. Na cześć prezydenta nazwał maskotkę: "Teddy's Bear" (miś Teddiego). Prezydent wyraził na to zgodę. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misia nazywają Teddy Bear, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kuratoryjny Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół podstawowych

      • Miło nam jest poinformować, że uczeń klasy VIIIb SP w Siemianicach Piotr Jankowski uzyskał awans do etapu rejonowego wojewódzkiego konkursu fizycznego. W tym roku konkurs na etapie szkolnym okazał się niezwykle trudny, o czym świadczy fakt, że Piotrek jest jednym z 51 uczniów szkół podstawowych całego województwa pomorskiego, który sobie z nim poradził. Ucznia do konkursu przygotowuje Pan Sebastian Winsztal. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie rejonowym!

      • Projekt "Serce od serca"

      • Uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, pod okiem p. Marii Nowak wzięli udział w projekcie "Serce od serca" i uszyli poduszki w kształcie serca. Projekt "Serce od serca", który ma na celu zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. Akcja szycia serc ma charakter charytatywny. Wszystkie "serca" trafią do pacjentek, które są odwiedzane przez wolontariuszki Stowarzyszenia Gdańskich Amazonek przez zabiegiem mastektomii.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Warsztaty szycia - ekologiczne torby na zakupy :)

      • Uczniowie, którzy uczęszczają na warsztaty szycia organizowane przez p. Marię Nowak uszyli ekologiczne torby na zakupy. Torebki zostały uszyte z bawełny 100%, są pojemne i mają długie rączki. Dziewczynki już mogą zapomnieć o noszeniu zakupów w nieestetycznych foliowych siatkach.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zdrowe odżywanie w klasie III b

      • W dniu 23 listopada uczniowie klasy III b przygotowały pyszne, jesienne kanapki. Na stołach zagościły warzywa: sałata, papryka, rzodkiewki, pomidory, ogórki i szczypiorek, nie zabrakło także wędliny, serów, jajek, pieczywa oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Dzieci dowiedziały się, co to znaczy ,,zdrowa kanapka’’ i dlaczego powinniśmy jeść różnorodne produkty. Następnie  odbyła się degustacja a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność,  wyobraźnię  oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Klasowy konkurs piosenki w 1c

      • 15 listopada w klasie I odbył się klasowy konkurs śpiewania  znanej i lubianej piosenki „ Kundel bury”. Do konkursu przystąpiło pięć dziewczynek i  jedenastu chłopców.  Wszyscy wspaniale przygotowali się do śpiewania, jednak wśród dzieci wyróżniła się Ola Cackowska, która zdobyła 1 miejsce i tytuł klasowego słowika.

      • Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

      • W dniu 16 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, w który do etapu rejonowego zakwalifikowały się Daria Żabik oraz Zuzanna Grabowska. Natomiast zwycięzcami szkolnego etapu ww Konkursu dla gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych okazali się Wieto Meiborg oraz Milena Piatczyc.

        Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!! :)
      • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w świetlicy szkolnej

      • W czwartek 15 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej obejrzeli tematyczny film edukacyjny, wzięli udział w dyskusji oraz wykonali tzw. PAPIEROSIAKI STRASZAKI, mające przypominać jak bardzo szkodliwe jest palenie tytoniu.


        Zapraszamy do galerii.

      • III OGÓLNOPOLSKI BURSZTYN CUP DZIECI W ROCZNIKU 2010 I MŁODSI

      • 10 listopada 2018 roku na hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach odbył się Ogólnopolski turniej piłki nożnej "III BURSZTYN CUP 2018" dzieci w roczniku 2010 i młodsi. W turnieju udział wzięła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie", w składzie:
        Szymon Szymański

        Kuba Piwowarski

        Aleksander Kacprzak

        Maks Ringwelski

        Filip Piechowski

        Kuba Śmiechura

        Konrad Sopoliński

        Błażej Bąkowski

        Daniel Piątek

        Na czerwono zaznaczeni są chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach.

        Trener: Tomasz Rybak

        Kierownik zespołu: Borys Ringwelski

        Prezes klubu: Andrzej Staszewski

         

         

        W zawodach uczestniczyli również:
        ARKA Si Gdynia I
        ARKA Si Gdynia II
        GWARDIA Koszalin I
        GWARDIA Koszalin II
        SAPA Rumia
        AP GRYF Słupsk I
        AP GRYF Słupsk II
        ORLIKI Kończewo
        LUKS Żelki Żelkowo
        Podczas rozgrywek wystąpił Dawid Krzyżowski - Mistrz Polski Football Freestyler.

         

        Jakub Piwowarski za zaangażowanie został przez trenera wybrany do udziału w krótkich warsztatach prowadzonych przez Pana Dawida.
        Ostatecznie zespół z
        UKS "GAP" Bruskowo Wielkie zajął wysokie III miejsce ustępując tylko renomowanym klubom Arce Gdynia I miejsce i Gwardii Koszalin II miejsce.


        Filip Piechowski został najlepszym zawodnikiem w drużynie,

        natomiast Maksymilian Ringwelski została wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

         

        Gratulujemy naszej ekipie i życzymy kolejnych sukcesów.

      • „W polskości trwać” - obchody 100-lecia Niepodległej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Cz.Miłosza w Siemianicach

      • Po 123 latach niewoli 11 listopada 1918r. nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. Dzień ten stał się dla Polaków symbolem miłości do Ojczyzny, symbolem walki i wolności, symbolem zwycięstwa. Od tego ważnego wydarzenia minęło już 100 lat. Rok 2018 to czas, w którym w całej Rzeczypospolitej Polskiej odbywały się różnorodne wystawy, koncerty, sympozja, msze, rekonstrukcje, happeningi. Polacy fetowali 11 listopada na różne sposoby: hucznie i radośnie, podniośle i poważnie.
         

        W szkole w Siemianicach tę niezwykle ważną rocznicę świętowaliśmy 09.11.2018 roku.
         

        Tego dnia wystąpiła grupa teatralno-muzyczna „Podwórko”oraz Chór Reprezentacyjny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach w sztuce pt. „W polskości trwać”(scenariusz i reżyseria: Katarzyna Praszczak, Andrzej Praszczak). Warto podkreślić, żę w tej prawie godzinnej inscenizacji słowno-muzycznej grało ponad 40 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi artyści swoją grą aktorską wycisnęli u niektórych łzy wzruszenia, i co istotne, zainteresowali młodszych i starszych widzów. Inscenizacja słowno- muzyczną łączyła w sobie różnorodne formy wyrazu: poezję, dramat, taniec, śpiew oraz prezentację multimedialną. Zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier, byli występem młodych aktorów zachwyceni.
         

        "Obyśmy w tej wolności trwali, cenili jej wartość. Obyśmy potrafili trwać w polskości i jak najlepiej dbali każdego dnia o naszą Niepodległą." - takimi życzeniami Dyrektor szkoły w Siemianicach zakończyła uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodłegości.


        Zapraszamy do galerii.

      • Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

      • Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej z okazji Święta Niepodległości przygotowali ciekawe, tematyczne prace techniczne. Wykonali między innymi Godło Polski oraz biało-czerwone girlandy i kotyliony wykorzystując takie materiały jak: rolki po papierze toaletowym oraz kolorowe papiery. Przeprowadzona została także pogadanka, na temat: „Co to znaczy być prawdziwym Polakiem?”. Podopieczni świetlicy bardzo chętnie brali udział w dyskusji.


        Zapraszamy do galerii.

      • Najważniejsza jest profilaktyka

      • Dzieci i młodzież narażone są na wiele niebezpieczeństw zawiązanych z nieodpowiedzialnymi zachowaniami własnymi oraz innych osób.  Ważne jest zapobieganie złym wyborom  dotyczącym m.in. sięgania po alkohol, papierosy, narkotyki oraz inne substancje psychoaktywne, czuwanie nad prawidłowym rozwojem fizycznym, psychicznym i społecznym uczniów oraz nad ich bezpieczeństwem. Dzieci i młodzież należy uczyć odpowiedzialności za zdrowie własne i innych ludzi, poszanowania godności drugiego człowieka oraz kultury w życiu codziennym, także podczas korzystania z Internetu.


        W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Cz. Miłosza realizowane są programy profilaktyczne oraz cykliczne warsztaty, które prowadzą nauczyciele, wychowawcy, specjaliści szkolni oraz zaproszeni goście. Dzieci i młodzież mają możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowia oraz lekcjach dotyczących bezpieczeństwa. Szkoła z partnerami zewnętrznymi realizuje następujące  programy: ”Uczę się bezpieczeństwa”, 5 porcji zdrowia w szkole’, „Akademia Bezpiecznego Puchatka’, „Trzymaj Formę”. Co roku organizujemy „Akcję Wielbłąd” mającą na celu profilaktykę wad postawy. Współpracujmy z Państwową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Słupsku, włączając się w realizację akcji prozdrowotnych.


        W bieżącym roku szkolnym w klasach młodszych odbyły się zajęcia  dotyczące bezpiecznej drogi ze szkoły do domu, bezpiecznych zabaw i zachowań oraz zdrowego stylu życia. Są one prowadzone przez nauczycieli, wychowawców, policjantów oraz pedagoga szkolnego. Specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku zrealizowali w kl. III szkoły podstawowej program „Na nałogi wystaw rogi” . W kl. IV i V odbyły się lekcje ze szkolnym pedagogiem dotyczące kodeksu zdrowego życia. Uczniowie kl. IV- VI szkoły podstawowej, w ramach profilaktyki uzależnień od internetu i nowych technologii, obejrzeli spektakl pt. „Zaplątani w sieci” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktyki i Edukacji Maska z Krakowa. Klasy VII uczestniczyły w warsztatach profilaktyki i edukacji w zakresie FAS, które zostały przeprowadzone przez zaproszonych specjalistów. Uczniowie kl.  VIII szkoły podstawowej oraz kl. III oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w  warsztatach na temat „Hałas szkodzi”, podczas których nie tylko pozyskali stosowną wiedzę, ale także przy użyciu sonometru mierzyli natężenie hałasu. Zajęcia przeprowadził nauczyciel fizyki. Pedagog i psycholog szkolny realizują lekcje wychowawcze dotyczące bezpieczeństwa dzieci w cyberprzestrzeni. Zajęcia skierowane są do uczniów kl. IV- VIII. Pedagog w klasach starszych prowadzi warsztaty o szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Klasy VII są objęte zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi zapobiegania agresji i przemocy wśród uczniów prowadzonymi przez szkolnego psychologa.  Informacje na temat realizacji szkolnej profilaktyki są zamieszczane na stronie internetowej szkoły oraz FB.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wczoraj przedszkolaki dzisiaj pierwszaki

      •  
        23 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Siemianicach  miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

        Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

        Pani dyrektor Danuta Konkol dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.
         Tego dnia pierwszaki  zdali  swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.

        Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

        Zapraszamy do galerii.
      • Pierwszak bezpieczny w drodze do szkoły

      • Uczniowie klas pierwszych SP,  którzy w tym roku pierwszy raz przekroczyli próg szkoły, w ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku  miały możliwość przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Projekt zakłada spotkania w ramach pięciu bloków tematycznych:

        • Bezpieczny w drodze do szkoły
        • Bezpieczny w domu
        • Bezpieczny w czasie ferii
        • Bezpieczny w sieci
        • Bezpieczny w wakacje

        Podczas pierwszego spotkania uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiadomości na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, które zadbają o nasze bezpieczeństwo podczas wycieczek szkolnych.

         

        Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet w pracy policji. Już od wielu lat, głogowscy policjanci spotykają się na początku roku szkolnego z najmłodszymi uczniami. W pierwszych dniach września, policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi, zapewniają uczniom bezpieczne przejście i drogę do szkoły, pełniąc służbę bezpośrednio w ich okolicach.

        Dzielnicowi, prowadzą w najmłodszych klasach prelekcje i rozdają pierwszakom elementy odblaskowe. Akcja prowadzona jest dzięki finansowemu wsparciu samorządów powiatu głogowskiego, które przygotowały elementy odblaskowe.  Dzieci nie tylko przypominają sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, ale również odpowiadają na szereg pytań, dotyczących bezpieczeństwa na drodze w szkole i podczas zabaw.  Prelekcje i spotkania prowadzone są przez policjantów we wszystkich placówkach szkolnych powiatu głogowskiego i cieszą się ogromnym zainteresowaniem pierwszoklasistów.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wyniki szkolnego konkursu dla klas II i III na prezentację multimedialną pt. "100 lat niepodległej Polski"

      •         I miejsce – Iga Stawasz

              II miejsce – Lena Cyprych

              III miejsce – Bartłomiej Groch, Flavio Postiglione

                                  Dawid Motyka

              Wyróżnienie  -  Antonina Piszcz, Leonard Piszcz

                                        Franciszek Jańczak


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Akcja "Rekord dla Niepodległej"

      • W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, z okazji świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.


        Zapraszamy do galerii.

      • Światowy Dzień Żywności

      • Z okazji Światowego Dnia Żywności, uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia oraz mieli okazję przygotować wspólny posiłek. Kanapki prezentowały się znakomicie, były kolorowe i bardzo smaczne, a przede wszystkim bogate w witaminy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Kokardy na świetlicy

      • Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci wraz z nauczycielem przygotowali ponad 80 kokard narodowych. Serce kokardy tworzy kolor biały, który symbolizuje godło - Orła Białego, czerwień natomiast odzwierciedla kolor tarczy herbowej. Nasi uczniowie będą nosili patriotyczne kokardy podczas apelu z okazji Święta Niepodległości.


        Zapraszamy do galerii.

      • Halloween

      • W tym roku Halloween obchodzimy poprzez konkursy: na najstraszniejszy strój, lampion Jack-o'-lantern, taniec, a także zjadanie przysmaków w nietypowy, Halloweenowy sposób


        Zapraszamy do galerii.

      • Halloween w świetlicy

      • Z okazji Halloween uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali ciekawe tematyczne prace, takie jak duszki z papieru i bibuły oraz nietoperze z wytłoczek po jajkach. Wcześniej z pomocą nauczyciela zrobili także halloweenowe dynie, które stanowiły dekorację świetlicy przez kilka tygodni.


        Zapraszamy do galerii.

      • Jesień w świetlicy

      • Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli w tym roku okazję wykonać wiele ciekawych prac o tematyce jesiennej. Wykorzystano różne materiały, takie jak: wysuszone liście, rolki po papierze toaletowym, plastelina, kolorowe papiery. Prace jak zwykle można podziwiać w gablotach przy salach 304 oraz 310.


        Zapraszamy do galerii.

      • Profilaktyka i edukacja w zakresie FAS i FAE

      • Uczniowie kl. VII wzięli udział w warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez zaproszonych specjalistów panią Grażynę Brochocką i panią Patrycję Nowak- Moszczyńską. Zajęcia poruszyły ważny aspekt dbałości o zdrowie płodu przez matki poprzez całkowitą rezygnację z picia alkoholu podczas ciąży. Możliwość wystąpienia płodowego zespołu alkoholowego u dzieci to fakt, a nie mit. W Polsce rodzi się rocznie ok. 9 tys. dzieci z płodowym zespołem alkoholowym (FAS). Lżejszą odmianą tego zespołu jest FAE. Może wystąpić po jednorazowym spożyciu alkoholu przez matkę podczas trwania ciąży. Nasza młodzież nabyła potrzebną wiedzą, która umożliwi im stosowanie profilaktyki FAS i FAE w życiu dorosłym.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wyjazd integracyjny klas III SP do Gdyni

      • W październiku klasy III z rodzicami wybrały się na wspaniałą wycieczkę do Gdyni do Centrum Nauki Eksperyment. To interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy - nie tylko u najmłodszych! Wszyscy świetnie się bawili.


        Zapraszamy do galerii.

      • XV edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „ Mój Kościół na Pomorzu”

      • Od roku 2004 corocznie na Pomorzu organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Mój Kościół na Pomorzu". 

        Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów historią Kościoła na Pomorzu, kształtowanie świadomości, czym jest wiara i jej przekaz następnym pokoleniom w rodzinie i Ojczyźnie, kształtowanie postaw patriotycznych w łączności z Kościołem.

        Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z terenu całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

        Stały patronat honorowy nad konkursem sprawują ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. bp Edward Dajczak i redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego "Niedziela" ks. inf. dr Ireneusz Skubiś. 

        W piątek 26 października, w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom XV edycji konkursu plastycznego „Mój Kościół na Pomorzu”.

        Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

        Lena Cyprych – klasa 3b

        Jakub Zaremba – klasa 3a

        Maksymilian Jańczak – klasa 6a

        Z całego serca gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

      • Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Zapalamy wówczas znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na grobach powstańczych, w kwaterach żołnierskich, na bezimiennych często polnych i leśnych mogiłach żołnierzy, na miejscach kaźni, pod pomnikami i tablicami poświęconymi pamięci poległych we wszystkich wojnach – przy których bardzo często wystawiane są warty honorowe. Płoną wreszcie znicze na grobach ludzi szczególnie dla Polski zasłużonych w dziedzinie nauki, kultury i działalności społecznej.

        Szkolny Klub Wolontariuszy przeprowadził w szkole symboliczną zbiórkę zniczy, by 27 października  zapalić je na grobach osób, które swoją postawą zasłużyły sobie na naszą troskę i pamięć, a także by na każdym opuszczonym grobie znalazło się światełko pamięci o zmarłym.

        Wszystkim, którzy zechcieli wspomóc ten szlachetny cel, serdecznie dziękujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku

      • Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu naszej szkoły, Wiktoria Piechowska i Amelia Stodulska, po raz pierwszy 1 listopada  wzięli udział w kweście  na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

        Podczas dwudniowej akcji ponad 600 wolontariuszy w żółtych chustach zebrało na słupskim cmentarzu 126 tys. zł – jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum. Główny cel kwesty to rozbudowanie hospicjum o cztery pokoje jednoosobowe.

        Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!


        Zapraszamy do galerii.

      • Szkolne Koło Caritas

      • Przygotowując się do okresu jesienno-zimowego, który jest najtrudniejszy dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich Caritas diecezji Koszalinsko-Kolobrzeskiej organizuje zbiórki środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących.

        W tym roku do zbiórki pod hasłem "Zapałka nie ogrzeje" dołączyło Szkolne Koło Caritas.


         

        Wolontariusze zbierali pieniądze dnia 25 października i 5 listopada. Zebraliśmy 532 zł.

        Bardzo dziękujemy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Malowanie na styropianie

      • Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej mieli okazję poznać nowy sposób na utworzenie wyjątkowej pracy plastycznej. Dzieci malowały już na zwykłych kartkach papieru, tym razem jednak spróbowali swoich sił na styropianie. Dzieci malowały jesienne drzewo oraz misia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      • 29 października uczniowie z klasy 1a SP,  wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Tego dnia każde dziecko przybyło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Pluszowym Misiem, a każdy był piękny i wyjątkowy.

        Uroczysty dzień rozpoczął się od  poznania historii Misiowego święta. Były zagadki polegające na rozpoznawaniu  misiów pochodzących z popularnych dobranocek i  bajek, w których wystąpiły misie. Nasza klasa przygotowała portret klasowego misia, któremu nadaliśmy imię Słodziak, gdyż jego futro kojarzyło się nam z watą cukrową.

        Na zakończenie dnia uczniowie 1a zostali poczęstowani słodkim ciasteczkiem – Misiem Lubisiem.


        Zapraszamy do galerii.

      • „Na nałogi wystaw rogi”

      • Specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku pani Agnieszka Szreter i pan Michał Bujarski zrealizowali w klasach III szkoły podstawowej program profilaktyczny „Na nałogi wystaw rogi”. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniu uzależnianiami od alkoholu, narkotyków oraz słodyczy ze szczególnym uwzględnieniem  problemu uzależnień od gier komputerowych. Dzieci podczas warsztatów były aktywne. Pracowały z dużym zaangażowaniem. Pod koniec zajęć narysowały plakaty dotyczące profilaktyki uzależnień.


        Zapraszamy do galerii.

      • Pasowanie na czytelnika

      • 30 października nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie wciągnięci na listę czytelników biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach. Aby tego dokonać musieli wykazać się dużą wiedzą na temat budowy książki, dbania o książki i znajomością bajek.

        Wszyscy uczniowie przeszli test sprawdzający wiedzę śpiewająco. Od teraz są już pełnoprawnymi czytelnikami i mogą korzystać ze zbiorów biblioteki.


        Zapraszamy do galerii.

      • Rajd rowerowy w poszukiwaniu słupskiego niedźwiadka

      • Niektórzy już nie mogli się doczekać kolejnej wyprawy na rowerach. Tym razem w grupie Pana Tomka pojawiły się nowe osoby, które pierwszy ale mamy nadzieję, że nie ostatni raz pojechali z nami na wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy do Słupska w poszukiwaniu "Słupskich Niedźwiadków", dzięki mapie uzyskanej z informacji turystycznej w Słupsku nasza wyprawa była starannie zaplanowana. Naszą przygodę zakończyliśmy pysznymi lodami w centrum Słupska. Po smacznym posiłku wróciliśmy do naszych domków. Tym razem podczas powrotu, u niektórych młodych adeptów jazdy na rowerze pojawiły się niewielkie problemy kondycyjne. Tym razem jeździliśmy w większej grupie. Między innymi kręcili z nami:

        stali bywalcy - Jakub Baratyński, Maksymilian Jańczak, Mateusz Czajkowski, Adrian Lewczuk , Hubert Wolak, a także nowi adepci - Mateusz Woś, Dacjan Staranowicz, Aleksy Winsztal, Krystian Smagljenko i nasza perełka jedyna reprezentantka płci pięknej Asia Ostrowska.


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminna Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym

      • W Szkole Podstawowej w Jezerzycach rozgrywane były gminne zawody w tenisie stołowym. 


        Tomasz Rokuszewski i Kuba Iciachowski zajęli pierwsze miejsce pokonując drużynę z Jezierzyc i Włynkówka. Tym samym zdobyły prawo startu w Finale Powiatowym, który odbędzie się w listopadzie w Łupawie.

        Gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wspieramy misje – Niedziela Misyjna

      • Niedziela 21 października 2018 r. rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym, czyli czas szczególnej modlitwy i finansowego wsparcia ubogich chrześcijan, do których dociera Dobra Nowina niesiona przez misjonarzy.

        W kościele w Siemianicach o godz. 10.00 rozpoczęła się liturgia Mszy świętej sprawowanej przez ks. Mirosława Koniecznego. Przybyli na nią uczniowie naszej szkoły  w strojach „misyjnych”, czyli zbliżonych do tych, w jakich chodzą ubrani ich rówieśnicy w rozmaitych zakątkach świata. Do misji nawiązywało oczywiście  kazanie, na którym dzieci z klas trzecich opowiadały o ciężkim życiu ich rówieśników na innych kontynentach.

        W barwnej procesji z darami do ołtarza przyniesiono świecę, owoce, kwiaty, chleb, ryż, ziarna kukurydzy, wodę i wino. Był to bardzo uroczysty moment Eucharystii.

        Liturgię ubogacił śpiew dziecięcej scholi.

        W przygotowanie Niedzieli Misyjnej włączyli się wolontariusze naszej szkoły. Pięknie przygotowali wystrój kościoła, który przedstawiał mapę świata i świece, których kolory symbolizują poszczególne kontynenty Ziemi.


        Zapraszamy do galerii.

      • Jagoda Kiernicka Rekordzistką Polski!!!

      • W miniony weekend (26 -28.10.2018r.) w Łebie odbyły się Międzynarodowe Zawody Baltic Cup w strzelaniu z broni pneumatycznej. Miłą niespodziankę sprawiła Jagoda Kiernicka uczennica klasy III a, która zajęła pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów młodziczek i ustanowiła nowy Rekord Polski wynikiem 370punktów!!!

        Gratulujemy!!!

      • Trochę historii czyli przeszłość na nowo odkryta

      • Od dawna w Ustce wiadomo było, że w czasie wojny 30 - letniej, w obawie przed najazdem w postaci desantu szwedzkiego, oficerowie cesarscy i zachodniopomorscy kazali mocno zabezpieczyć wejście do portu grubą, drewnianą kłodą. Traktowana ona była jako szlaban. Ulokowani francuscy oficerowie w 1812 roku kazali Prusakom wykopać szaniec i rozmieścić baterię złożoną z dwóch armat. Bateria napoleońska najprawdopodobniej znajdowała się w miejscu, gdzie obecnie stoi latarnia morska, ewentualnie na 12-metrowej wydmie przy zachodnim brzegu Słupi, przy dzisiejszej ul. Westerplatte, gdzie w 1937 roku hitlerowcy zbudowali baterię „Bluecher".


        Zapraszamy do galerii.

      • Warzywa w klasie 1c

      • Warzywa, które na większości z nas nie robią wielkiego wrażenia, zmieniły się dzisiaj w wielobarwne postacie leśnych zwierzaków. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka urzekają pięknem oraz pomysłowością. A autorami tych pięknych prac są dzieci z klasy 1 c. Wystawa warzywnych zwierzaków cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i ujawniła wspaniałe talenty i kreatywność wśród uczniów naszej klasy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień ziemniaka

      • W środę 24 października dla wszystkich uczniów klas 0-III, pierwszy raz w tym roku, wystąpili uczniowie należący do kółka teatralnego MAŁY ARTYSTA. Z okazji DNIA ZIEMNIAKA  wspólnie z p. Anitą Matejko (opiekunką koła) przygotowali przedstawienie pt. „Historia pojawienia się ziemniaka w Polsce”. Inscenizacja, choć nie była długa bardzo spodobała się wszystkim gościom. Uczniowie wykonali także piosenkę „Najlepszy jest ziemniaczek”  w formie teatralnej. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na ZIEMNIACZANEGO LUDZIKA. Na kolejne przedstawienie zapraszamy w MIKOŁAJKI.

         

         „Historia pojawienia się ziemniaka w Polsce”

         

        AKTORZY:

         

        Wiktoria Kubiak – Marysieńka, królowa

        Natalia Serdyńska – król Jan III Sobieski

        Oskar Czerniewicz – król Austrii Leopold I

        Oliwier Fiodorw – posłaniec, rycerz

        Bartłomiej Groch – ogrodnik

        Marianna Błasiak – rycerz

        Julia Michalak – rycerz

        Poddane:

        - Marta Warczak

        - Hanna Romanowska

        - Emilia Wołoszyn

        - Maja Słowińska

        - Eliza Michalczyk

        - Karolina Przeor

        Narratorzy:

        - Alicja Kołatka

        - Liliana Prajwowska

        Piosenka:

        - Antonina Piszcz

        - Leopold Piszcz

        - Iga Stawasz

        - Lena Cyprych

        - Julia Witek

         

        Scenariusz/reżyseria/scenografia : Anita Matejko


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Przegląd Pieśni Patriotycznych

      • Z okazji 100-nej Rocznicy Niepodległości Polski w naszej szkole odbył się przegląd utworów muzycznych, które przez lata towarzyszyły Polakom w chwilach walki z wrogiem. Uczniowie klas III-VIII szkoły podstawowej  i gimnazjum wykazali się wielką wrażliwością i zrozumieniem tematu. Zaśpiewano takie utwory jak „Rota”, „Maszerują strzelcy, maszerują” czy  „O mój rozmarynie”. Występowi  towarzyszył pokaz multimedialny związany z tematem. Naszą uroczystość  zaszczyciła swoją obecnością Pani Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Pani Teresa Graczyk.

        Było skupienie, któremu towarzyszył nastrój patetyczny, pełen szacunku i wdzięczności dla wszystkich Polaków walczących za naszą wolność.


        Zapraszamy do galerii.

      • Hałas szkodzi

      • Hałas jako dźwięk niepożądany lub szkodliwy dla zdrowia ludzkiego został uznany za  zanieczyszczenie środowiska. Nauczyciel Sebastian Winsztal w ramach profilaktyki zdrowia przeprowadził lekcje w klasach VIII szkoły podstawowej oraz w klasach III oddziałów gimnazjalnych na temat „Hałas szkodzi”. Uczniowie nie tylko poznali wpływa hałasu na życie człowieka, ale również przy użyciu sonometru mierzyli natężenie hałasu. Zwiększyła się świadomość uczniów w sprawie skutków nadmiernego natężenia dźwięku, sposobów ochrony zdrowia przed hałasem oraz sposobów jego ograniczenia.


        Zapraszamy do galerii.

      • Zwiedzamy bunkry Bluchera w Ustce

      • 29.09.2018 r. uczniowie klasy IIa i IIb pojechali  na wycieczkę do Ustki w celu zwiedzenia bunkrów Bluchera. Przewodnik opowiedział uczniom o historii powstania bunkrów oraz objaśnił znaczenie strategiczne Ustki jako miejscowości nadmorskiej podczas drugiej wojny światowej. Wszyscy obejrzeli betonowe stanowiska baterii przeciwlotniczej i zaporowej. Bardzo ciekawa  okazała się część podziemna trasy.   Po zwiedzeniu bunkrów był czas na zjedzenie pysznej grochówki, która została ugotowana w kuchni polowej. Ważnym punktem wycieczki dla dzieci był zakup pamiątek związanych z tematyką wojenną. Jesienne piękne słońce pozwoliło nam na krótki spacer nad morze.

        Bunkry Bluchera naprawdę warto zobaczyć.


        Zapraszamy do galerii.

      • Spotkanie integracyjne z rodzicami w plenerze Słowińskiego Parku Narodowego

      • Polska jesień pozwoliła na zorganizowanie w plenerze spotkania integracyjnego z rodzicami, uczniami i wychowawcami klas II a i II b Szkoły Podstawowej. Tym razem tematem przewodnim imprezy był spacer po wydmach w Czołpinie.

        Mali i duzi sympatycy spaceru spotkali się w sobotę 06 października 2018  r. na terenie Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie. Po wyczerpującym marszu odbył się piknik nad morzem. Podziwialiśmy piękno przyrody oraz jesienny czar kolorów. Poznaliśmy również roślinność parku oraz podziwialiśmy latarnię morską. Uczniowie mogli lepiej poznać koleżanki i kolegów z równoległej klasy. Wszyscy bawili się wyśmienicie. To był naprawdę udany dzień.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wygrana naszych dziewcząt w Gminnym Turnieju Unihokeja

      • Dnia 17 października 2018 r. odbył się Gminny Turniej Unihokeja dziewcząt. Po bardzo wyrównanej rywalizacji wygrał nasz zespół w składzie: Wiktoria Ragan, Wiktoria Maraszkiewicz, Julia Szajter, Martyna Szula, Julia Malek, Marysia Bielecka, Amelia Stodulska, Natalia Łęgowska, Marta Kaczyńska. Nasze dziewczyny rywalizowały ze szkołami z Jezierzyc, Wrześcia, Głobina i Redzikowa.

         

        Gratulujemy naszym zawodniczkom.


        Zapraszamy do galerii.

      • Szkolne zawody w tenisa stołowego

      • 22 października odbyły się szkolne zawody w tenisa stołowego:

        w kategorii chłopców

        I miejsce zajął Tomasz Rokuszewski z klasy III B gim,

        II miejsce Jan Piekarski z klasy VIII b

        III miejsce Jeremi Ławski z klasy IV c


        w kategorii dziewcząt

        I miejsce zajęła Małgorzta Majchrzak z lasy VIII a

        II miejsce Zuzanna Głowacka z klasy VIII b.

         

        Gratulujemy!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Konkurs "ziemniaczany ludzik"

      • W środę 24 października rozstrzygnięto pierwszy w tym roku konkurs świetlicowy z cyklu POMÓŻ MI MAMO, TATO! Uczniowie z pomocą rodziców wykonali ZIEMNIACZANE LUDZIKI. Niezwykle trudno było wybrać najlepsze prace.  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy w podziękowaniu za udział. Nagrodzeni:
         
        I miejsce : Postiglione Flavio
         
        II miejsce: Słowińska Maja
         
        III miejsce: Fiodorow Oliwier,  Augustyn Kornelia, Fursewicz Nikodem.
         
        Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone w trakcie szkolnych obchodów Dnia Ziemniaka. Wszystkim uczniom oraz rodzicom gratulujemy pomysłowości! :)

        Zapraszamy do galerii.

         

      • Rajd "W nieznane"

      • 20.10.2018  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Rajdzie „W nieznane” organizowanym przez PTTK. Wędrowaliśmy  na terenie Nadleśnictwa Warcino, czarnym szlakiem PTTK „Doliny Wieprzy i Studnicy”  przez Obszar Chronionego Krajobrazu Jezioro Łętowskie  i okolice Kępic.


        Zapraszamy do galerii.

      • Warsztaty animacji poklatkowej – praca nad filmem ,,Cztery pory roku”

      • W październiku klasy III a, b uczestniczyły w warsztatach animacji poklatkowej prowadzonych przez pana Piotra Ziębakowskiego – reżysera, fotografa i operatora filmowego.  W części teoretycznej uczniowie poznali terminologię i etapy kręcenia filmów animowanych.  W dalszej części przez kilka dni tworzyli scenografię, postaci oraz przygotowywały plan filmowy do poszczególnych scenek. Było to wspaniale doświadczenie, a efekty wielogodzinnej pracy ukażą się już wkrótce na stronie internetowej szkoły i YouTube.

         

        A oto efekty pracy:


        Zapraszamy do galerii.

      • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w klasach pierwszych SP

      • W ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas pierwszych SP zwiedzili bunkry  Blüchera. Pomieszczenia bunkrów stanowią dziś podziemne muzeum. Zgromadzono w nim kolekcje przedmiotów z lat 30. I 40. XX wieku. W pomieszczeniach  oglądaliśmy  wyposażenie wnętrz, sprzęty, mundury, przedmioty codziennego użytku. Makiety bunkrów w miniaturze i rekonstrukcje z użyciem silikonowych figur w naturalnej wielkości przedstawiały  sceny z życia stacjonujących tam żołnierzy niemieckich. Całość ekspozycji dopełniły interaktywne, ekrany, trójwymiarowe zdjęcia i filmy. Dzieci z wielką ekscytacją oglądały  pozostałości baterii Blüchera.


        Zapraszamy do galerii.

      • Europejski Dzień Zdrowego Żywienia

      • Jak zrobić najzdrowszy koktajl owocowy? Najlepiej ze świeżych owoców. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia  uczniowie klasy 1a SP przyniosły do szkoły swoje ulubione owoce. Na początku każdy opisał swój owoc wykorzystując wiedzę zdobytą na poprzednich zajęciach.  Zachowując zasady bezpieczeństwa i higieny wybrane dzieci pomogły w umyciu i obraniu owoców. Gdy wszystko było gotowe zaczęliśmy zbierać zamówienia na koktajle. Pomysłów było mnóstwo! W ten sposób powstał nam żółty koktajl gruszkowo-bananowy, zielony koktajl o smaku kiwi i szpinaku, czerwony koktajl bananowo-malinowy oraz fioletowy koktajl jeżynowo- jogurtowy. Tego dnia nawet największe  niejadki miały apetyt.


        Zapraszamy do galerii.

      • Warsztaty o szkodliwości dopalaczy i narkotyków

      • Pedagog szkolny p. Renata Wojdziak w kl. VIII szkoły podstawowej oraz w kl. III oddziałów gimnazjalnych realizuje warsztaty dotyczące szkodliwości  dopalaczy i narkotyków. Po prelekcji filmu uczniowie  samodzielnie formułują prawdy i mity dotyczące substancji psychoaktywnych. Wymieniają skutki zażywania narkotyków i dopalaczy.  W trakcie zajęć wykorzystywane są  materiały profilaktyczne akcji społecznej „STOP DOPALACZOM!”.
         


        Zapraszamy do galerii.

      • "Baw się bezpiecznie"

      • W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży naszej szkoły nauczyciele, specjaliści szkolni oraz zaproszeni goście prowadzą zajęcia profilaktyczne. W kl. I szkoły podstawowej obyły się prelekcje dotyczące bezpiecznych zabaw w budynku szkoły jak i w jej otoczeniu. Dzieci dowiedziały się także jak bawić się bezpiecznie w czasie wolnym od nauki. Nie każdy rodzaj „zabawy” jest właściwy, jak również nie każde miejsce jest odpowiednie do zabawy. Lekcje przeprowadził pedagog szkolny p. Renata Wojdziak.


        Zapraszamy do galerii.

      • XVIII Dzień Papieski

      • 14 października 2018 roku młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Koła Caritas wzięła udział w obchodach XVIII Dnia Papieskiego w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach.

        Wolontariusze w tym dniu zbierali fundusze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II, wspierającej młodzież uzdolnioną, znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych, przygotowali uroczystą Mszę św., jak również sprzedawali po raz pierwszy kremówki papieskie.

        Dochód ze sprzedaży kremówek przeznaczony będzie na działalność Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Koła Caritas.

        Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!


        Zapraszamy do galerii.

      • Nauka poprzez zabawę w 1a

      • Do zakresu wspomagania rozwoju dzieci nadają się gry. Ich konstruowanie jest okazją do rozwijania potencjału twórczego i rozszerzania możliwości umysłowych. Umiejętności interpersonalne dzieci kształtują w trakcie uzgadniania z drugim dzieckiem obowiązujących reguł i respektowania ich w trakcie gry. Była to także okazja do krzepnięcia odporności emocjonalnej. Atrakcją było samodzielne stworzenie pionka wg własnego pomysłu.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • 28 września po raz drugi nasza szkoła miała okazję wziąć udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Na terenie szkoły działało pięć komisji egzaminacyjnych, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów klasy III gimnazjum. Egzamin składał się z pięciu pytań. Łącznie przepytaliśmy 228 uczniów, 118 udzieliło bezbłędnych odpowiedzi. Specjalne komisje egzaminacyjne udały się także do Gminy Słupsk oraz na teren supermarketu Biedronka gdzie sprawdzianowi matematycznemu poddały wiele chętnych osób. Okazało się, że najlepiej w szkole tabliczkę mnożenia zna klasa 3B gimnazjum, która osiągnęła 86% poprawnych odpowiedzi. Kolejne dwa miejsca uzyskały: klasa 7b – 81% oraz klasa 8b - 76%. Gratulujemy!


        Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych dni w roku szkolnym. Uczniowie nie muszą się uczyć do klasówek, a nauczyciele od rana są uśmiechnięci i szczęśliwi. Nic dziwnego, przecież to święto tych, którzy codziennie wkładają całe serce,  by dzieci były mądre, odpowiedzialne i dobrze wychowane.

        W naszej szkole odbył się uroczysty apel, któremu towarzyszyło motto: Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć. Pani dyrektor Danuta Konkol wręczyła  nauczycielom nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy. Przewodniczący samorządu uczniowskiego – Jakub Koniewski – serdecznie podziękował gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za trud, zaangażowanie i życzliwość, którą okazują  swoim podopiecznym. Na ręce pani dyrektor złożył piękny bukiet kwiatów. Swoje podziękowania złożyły również najmłodsze dzieci, które wręczyły pani dyrektor kosz wypełniony życzeniami ukrytymi w malutkich szpulkach. Następnie Pani Katarzyna Cecko - przedstawicielka Rady Rodziców wygłosiła przemówienie, w którym wyraziła wdzięczność za pracę i wielką odpowiedzialność każdego nauczyciela.  W części artystycznej uczniowie klasy VII b pokazali zabawne scenki z życia klasy, które wywołały uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Apel był bardzo udany, panowała wesoła atmosfera.


        Zapraszamy do galerii.

      • „Zdrowy styl życia”

      • 16  października odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas I, które prowadziła p. Agata Sztark. Zajęcia te miały na celu rozpowszechnianie wśród młodych ludzi zdrowego trybu życia. Dzieci miały możliwość obejrzeć film instruktażowy dotyczący piramidy żywienia, odpowiadać na zagadki i segregować zdrowe i niezdrowe przekąski. Nauczycielka uzmysłowiła uczniom jak ważne jest spożywanie drugiego śniadania, higiena osobista  i prowadzenie aktywnego trybu życia na co dzień. Mamy nadzieję, że zdrowy styl życia wejdzie naszym uczniom w nawyk.


        Zapraszamy do galerii.

      • „Zaplątani w sieci”

      • Dorasta młode pokolenie użytkowników, którzy bez Internetu nie wyobrażają sobie życia. Ważną rolą osób dorosłych jest pokazywanie dzieciom i młodzieży jak rozsądnie z niego korzystać.  Uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej obejrzeli spektakl „Zaplątani w sieci”. Sztuka wystawiana przez Teatr Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa ma na celu udowodnić dzieciom oraz młodzieży,  że Internet i nowe technologie to jedynie niewielki dodatek do naszego życia. Rozsądne korzystanie z Internetu bez wątpienia pozwala zaoszczędzić czas, jest też źródłem rozrywki. Nie wszystkie jednak treści  są wiarygodne,  wartościowe i bezpieczne dla użytkownika. Istnieje także ryzyko uzależnienia od korzystania z Internetu. Michał, główny bohater spektaklu zauważa, że poza telefonem oraz światem wirtualnym istnieje życie i jest dużo ciekawsze. Zaczyna odkrywać je na nowo, a także doceniać jego wartość.


        Zapraszamy do galerii.

      • Świetlica - Zwierzęta origami

      • Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną przygotowali kolejne prace techniką origami. Tym razem wykonali wodne zwierzęta z okazji dwóch nietypowych świąt obchodzonych niedawno w świetlicy szkolnej: Światowego Dnia Zwierząt oraz Światowego Dnia Morza. Prace można podziwiać przy sali 304.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wycieczka klas 5c, 7a, 7b

      • W dniu 13-10-2018 uczniowie klas 5c, 7a oraz 7b wraz z wychowawcami p. Tomaszem Rybakiem, p. Tomasz Surowcem, p. Sebastianem Winsztalem oraz p. Leszkiem Linmannem wybrali się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczniowie zapoznali się z historią okresu wojennego. Dzięki opowieściom Pana Leszka Linmanna uczniowie chętnie słuchali i zadawali mnóstwo pytań.  Mogliśmy wejść do zrekonstruowanej sali lekcyjnej, gdzie poznaliśmy charakter szkoły czasów wojny. Po udanym czasie w muzeum wybraliśmy się na spacer do Starówkę Miasta Gdańska. Wycieczkę uznajemy za udaną!


        Zapraszamy do galerii.

      • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      • W dniu 27-09-2018 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Tydzień później 04-10-2018 na lekcji wychowawczej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników wyborów. Przewodniczącym SU został uczeń klasy IIIa gimnazjum – Jakub Koniewski, jego zastępcą postał uczeń klasy VIIIb – Jakub Semenyszyn; Filip Świetlicki (IIIa gimnazjum) został sekretarzem SU. W tym roku opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawuje p. Tomasz Surowiec.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pełnieniu obranych stanowisk.

        Jakub Koniewski

        Przewodniczący

         

        Jakub Semenyszyn

        Zastępca Przewodniczącego

         

        Filip Świetlicki

        Sekretarz

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Gminne zawody w drużynowych biegach przełajowych

      • 28 września odbyły się gminne zawody w drużynowych biegach przełajowych zorganizowane przez Zespół Szkół w Jezierzycach. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego.
         

         

        Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę.
         

         

        1 miejsce zajęli Melisa Gładikowska  oraz Tomasz Rokuszewski, 3 miejsce zajęła Martyna Woźniak i zakwalifikowali się do Finałów Powiatowych w drużynowych biegów przełajowych, które odbędą się w Smołdzinie.


        Zapraszamy do galerii.

      • Wyniki wyborów Samorządu uczniowskiego

      • W dniu 27 września 2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego jak i na Opiekuna ww Samorządu. W wyborach, w których udział wzięli uczniowie klas IV-VIII oraz klas IIIa oraz IIIb gimnazjum, na przewodniczącego SU ważnych było 267 głosów natomiast 11 osób oddało nieważny głos. Z kolei na opiekuna SU 13 osób oddało nieważny głos.

         

        Po przeliczeniu wszystkich głosów Komisja Wyborcza w składzie: Julia Szajter, Amelia Stodulska, Cezary Prajwowski oraz Mateusz Głos na uroczystym apelu podała informacje Pani dyrektor, która ogłosiła wyniki. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 został uczeń klasy IIIa Gimnazjum Jakub Koniewski zdobywając 99 głosów. Jego zastępcą został Jakub Semenyszyn (kl. VIIIb), którego poparło 64 głosujących. Trzecie miejsce zajął uczeń kl. IIIb Gimnazjum Filip Świetlicki uczeń klasy III b Gimnazjum otrzymując poparcie 23 głosujących.

         

        Przewodniczącym SU został Pan Tomasz Surowiec, który zdobył poparcie 100 osób uzyskując tym samym miażdżącą przewagę nad pozostałymi kandydatami. Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że ten rok będzie bogaty w aktywną działalność Samorządu Uczniowskiego na rzecz społeczności szkolnej.


        Zapraszamy do galerii.

      • Nasi w Ogólnopolskim Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

      • Nasi chłopcy reprezentowali Szkołę Podstawową w Siemianicach podczas Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" na finałach powiatowych  w Jezierzycach. Mecze jak co roku miały odbywać sie na świeżym powietrzu, niestety aura przegoniła nas i turniej odbył sie na Hali Widowiskowo - Sportowej  w Siemianicach. W turnieju miało uczestniczyć sześć szkół natomiast jedna nie dojechała i rywalizacja toczyła sie między następującymi szkołami: Szkoła Podstawowa w Jezierzycach, Szkoła Podstawowa w Siemianicach, Szkoła Podstawowa w Redzikowie, Szkoła Podstawowa w Kwakowie oraz Szkoła Podstawowa w Żelkowie. Po bardzo wyrównanych meczach nasi chłopcy zajęli drugie w turnieju zaraz po zespole gospodarzy, tracąc do Jezierzyc tylko jedną bramkę. trzecie miejsce zajęła SP w Żelkowie, czwarte miejsce szkoła z Redzikowa i ostatnie miejsce uczniowie ze SP w Kwakowie.

         

        Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Dawid Motyka - bramkarz, Piotr Kromp, Szymon Szymański, Maksymilian Ringwelski, Mateusz Łęgowski, Filip Piechowski, Marcel Romańczuk, Aleksander Kacprzak, Jakub Piwowarski.

         

        Gratulacje dla naszych chłopców.


        Zapraszamy do galerii.

      • NIEĆPA 2018

      • 5 października 2018 r. uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach uczestniczyli w cyklu programów NIEĆPA 2018 w Hali Gryfia w Słupsku. NIEĆPA to ogólnopolska akcja poświęcona profilaktyce uzależnień. Organizatorzy chcą w ten sposób namówić młodych ludzi, by powiedzieli „nie” uzależnieniom, a szczególnie zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów. Akcja organizowana jest od kilkunastu lat.

        Koncert rozpoczął się o godzinie 18.30.W pierwszej części publiczność dowiedziała się, jak się ustrzec uzależnień, jakie są ich konsekwencje, gdzie szukać pomocy, jeśli zdecydujemy się wyrwać z nałogu i jak rozpoznać osobę uzależnioną.

        Część muzyczną otworzył znakomity rockowy zespół sto% z charyzmatycznym wokalistą Piotrem Nagielem. Grupa doskonale jest znana słupskiej publiczności, ponieważ od wielu lat gra na Niećpie. Po przerwie na scenie Gryfii wraz z zespołem pojawiła się Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która karierę robi również w Czechach. Zaśpiewała m.in. „Chicho”, „Ewakuacja”, „Tu”, „Na ostrzu”, „Wszystko albo nic”, „Tam, gdzie Ty”, „Oto ja” i wiele więcej. Koncert zakończył się o godz. 21.50.

        Tegoroczny koncert należy uznać za bardzo udany. Artyści zapewnili nam niezapomnianą rozrywkę. Młodzież przy okazji zabawy dowiedziała się jak ważny jest zdrowy styl życia.

      • Dzień chłopaka

      • W czwartek 27 września na godzinie wychowaczej klasa IV c obchodziła Dzień Chłopaka. Dziewczynki z pomocą rodziców i wychowawczyni przygotowały pyszny poczęstunek, dyplomy oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia. Oczywiście nie zbrakło żartów, uśmiechów i radości. Taką formę spędzania czasu bardzo lubimy!


        Zapraszamy do galerii.

      • 1, 2, 3 !! Szyjesz ty !!

      • Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Podczas zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej oraz warsztatów szycia, uczniowie wraz z p. Marią Nowak przygotowali pluszowe misie, które zostaną zaprezentowane w Dniu Pluszowego Misia


        Zapraszamy do galerii.

      • „Akcja Wielbłąd”

      • Uczniowie rozpoczynający naukę w szkole nie powinni nosić na swoich plecach ciężarów  przekraczających dziesięć procent wagi ich ciała. Zespół do spraw wychowania i profilaktyki, mając na uwadze zdrowie uczniów, przeprowadził w klasach pierwszych szkoły podstawowej akcję „Wielbłąd”. Dzieci zapoznano z zasadami prawidłowego pakowania się na zajęcia szkolne. Zważono plecaki i tornistry. Połowa uczniów klas pierwszych do szkoły była spakowana zgodnie z wytycznymi Instytutu Matki i Dziecka. Dzieciom, których tornister wraz z zawartością był za ciężki, udzielono wskazówek dotyczących obniżenia wagi tornistra. Uczniowie otrzymali ulotki dla rodziców dotyczące profilaktyki wad postawy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Pierwszaki

      • Za nami już pierwszy miesiąc w szkole. Jak ten czas szybko płynie! Codziennie poznajemy nowy, ciekawy świat. Z uśmiechem i zapałem podejmujemy kolejne wyzwania. Jesteśmy dla siebie mili i chętnie sobie pomagamy. W ogóle ta szkoła jest całkiem fajna :-). Zobaczcie sami!


        Zapraszamy do galerii.

      • Integracja klas 1

      • 6 października uczniowie klasy 1a, 1b i 1c SP wraz z rodzicami i wychowawcami uczestniczyli w integracyjnym spotkaniu w Parku Rozrywki Leśny Kot. Rodzice pomogli w zorganizowaniu ogniska z pieczeniem kiełbasek. Spędziliśmy czas w miłej atmosferze, która przyczynia się do nawiązania wspólnych kontaktów między dziećmi i rodzicami.


        Zapraszamy do galerii.

      • Czwartoklasiści w bunkrach

      • W dniu 29.09.2108 r. klasy 4 a i b udały się na wycieczkę do Ustki w celu zwiedzenia bunkrów Bluchera. Mimo wczesnego wstawania i chłodnego poranka wszystkim  dopisywały humory.

           Na początku przewodnik opowiedział uczniom o historii powstania bunkrów, objaśnił znaczenie strategiczne Ustki jako miejscowości nadmorskiej podczas drugiej wojny światowej. Następnie wszyscy obejrzeli betonowe stanowiska baterii przeciwlotniczej i zaporowej. Ale najciekawsza okazała się część podziemna trasy. Poddane rewitalizacji wnętrza schronów bojowych, szczegółowo odtworzone, pozwoliły dzieciom na zapoznanie się z życiem i służbą wewnątrz kompleksu. W pomieszczeniach zostały umieszczone bardzo realistycznie wyglądające manekiny przedstawiające niemieckich żołnierzy. Dzieci zaglądały  do gabinetu dowódcy, łącznościowca, odwiedziły część sypialną, a nawet toalety. Trasa wyposażona jest w liczne urządzenia multimedialne. W zainstalowanych w wielu miejscach telefonach polowych można wysłuchać interesujących komunikatów, jest także możliwość obejrzenia trójwymiarowych fotografii, filmów czy skorzystania z multimedialnej podłogi. Dzieci były bardzo zaciekawione tym niezwykłym miejscem.

           Po zwiedzeniu bunkrów czwartoklasiści udali się na plażę, gdzie robili sobie zdjęcia i korzystali z pięknego wrześniowego słońca. Po powrocie do szkoły wszyscy zjedli pyszną pizzę. Z okazji Dnia Chłopaka nasi mali mężczyźni otrzymali drobne upominki. Dzieci zgodnie stwierdziły, że wycieczka była bardzo udana.


        Zapraszamy do galerii.

      • Pierwszy wyjazd pozytywnie zakręconych

      • W dniu 14 września 2018 grupa pozytywnie zakręconych wyruszyła na swój pierwszy rajd rowerowy w tym roku szkolnym. Grupa w składzie: Jakub Baratyński, Mateusz Czajkowski, Maksymilian Jańczak, Adrian Lewczuk, Piotr Łukasik oraz Hubert Wolak  ruszyła ścieżkami rowerowymi Gminy Słupsk na swój pierwszy w tym roku szkolnym rajd. Podczas jazdy przez las zbieraliśmy grzyby, delektowaliśmy się widokami i świeżym powietrzem. Tym razem pojechaliśmy trasą Siemianice - Machowino - Karżcino - Machowino - Siemianice. Grupa jechała pod czujnym okiem opiekuna Pana Tomasza Rybaka

        Cała trasa przebiegała bez większych utrudnień po za niewielkimi usterkami rowerów, które udało się szybko naprawić. Jeszcze nie wróciliśmy do Siemianic, a już część cyklistów dopytywała kiedy następny rajd.


        Zapraszamy do galerii.

      • Integracja klasy VIIa

      • Nowy rok szkolny, nowe możliwości i więcej integracji klasowej! Dnia 07-09-2018 klasa VIIa wraz z wychowawcą p. Tomaszem Surowcem udała się do Jumpin Parku w Bolesławicach. Nie lada frajda dla wszystkich. Mogliśmy zagrać w zbijaka na trampolinach czy zmierzyć się w pojedynkach w basenie z ogromną ilością gąbek. Towarzyszyły Nam przeróżne wygłupy, skoki, akrobacje i salta. Taki początek roku szkolnego lubimy!


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Świetlica - Jesień w origami

      • W tym roku szkolnym uczniowie uczęszczający do świetlicy będą mieli okazję zgłębić tajniki origami. We wrześniu zajęliśmy się tematyką jesienną. Pod okiem p. Anity Matejko uczniowie wykonali piękne drzewa, jesienne liście oraz grzyby. Prace można podziwiać na tablicach znajdujących się przy sali 310.


        Zapraszamy do galerii.

         

      • Śniadanie w świetlicy

      • W poniedziałek 16 września panie ze świetlicy przygotowały dla swoich podopiecznych śniadanie w postaci tostów z szynką, serem i papryką. W przygotowaniach pomagały dziewczynki z klas II i III. Po konsumpcji przeprowadzona została pogadanka m.in. na temat prawidłowego mycia zębów, w związku z obchodzonym kilka dni wcześniej Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej. Uczniowie obejrzeli także krótki film tematyczny, po którym wrócili do zabawy. 


        Zapraszamy do galerii.

      • Budowa nowego skrzydła szkoły

      • Po wakacjach możemy zobaczyć w jak szybkim tempie buduje się nowe skrzydło naszej szkoły. Miejsce gdzie wcześniej było boisko trawiaste zmieniło się nie do poznania, A oto relacja fotograficzna z budowy.


        Zapraszamy do galerii.

      • Otrzęsiny Julii

      • Klasa III b z radością i humorem przyjęła nową koleżankę – Julię, która we wrześniu pomyślnie przeszła chrzest bojowy trzecioklasisty. Życzymy jej samych piątek i szóstek i wielu miłych, wspólnie spędzonych chwil.


        Zapraszamy do galerii.

      • Koło rowerowe

      • Pod koniec września powstało koło rowerowe dla klas I-III. Chętni uczniowie swoją pierwszą wyprawę odbyli po leśnych trasach między Siemianicami–Swochowem, a Niewierowem. Zmęczeni, ale dumni z siebie i z uśmiechem na ustach, uczniowie wrócili pod szkołę.

        Opiekunki koła, p. Agnieszka i p. Agata zaprosiły wszystkich chętnych rodziców na kolejną wspólną wyprawę rowerową już za tydzień.


        Zapraszamy do galerii.

      • Prezentacja kandydatów i programów wyborczych do Samorządu Uczniowskiego

      • W czwartek (20.09.2018 r.) uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z programem wyborczym kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. W szranki stanęli uczniowie klas IV-VIII oraz Gimnazjum, którym niewątpliwie towarzyszył stres w trakcie prezentacji ww programów. Pani Monika Szulta przekazała uczniom informacje dotyczące zasad głosowania by uczniowie podeszli do wyboru swoich reprezentantów z należytym szacunkiem i powagą. Wybory do Samorządu uczniowskiego zostaną przeprowadzone w przyszły czwartek (27.09.2018r.). Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia, a wyborcom podjęcia mądrych decyzji.

         


        Zapraszamy do galerii.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

      • Drodzy Uczniowie, życzymy Wam, aby ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń. Niech Wasze spotkanie z nauką, z intelektualną przygodą oraz z nowymi ludźmi zaowocuje indywidualnym rozwojem. Niech będzie to rok nowych wyzwań, prowadzących do otwartości, poszanowania innych i umiejętności znalezienia się we współczesnym świecie. Aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów.

        Nauczycielom życzymy, aby zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.

        Rodzicom życzymy spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami dzieci.


        Zapraszamy do galerii.

         

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
      • +48 59 8471856
      • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
      • NIP 839-28-15-823
      • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia