Nawigacja

Aktualności

Zabawy z papierem w klasach młodszych

Zajęcia papieroplastyki, na które chodzą nasi uczniowie z klas I są nie tylko atrakcyjną zabawą pozwalająca zrobić coś z kawałków kolorowego papieru. Pomagają ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają kreatywność, kształcą zmysł estetyki, wyrabiają precyzyjne ruchy dłoni i nadgarstków. Ponadto zapewniają osiąganie sukcesów, motywują do dalszej pracy, uczą cierpliwości, skupienia, dyscypliny. Sprawiają radość i satysfakcję z wykonanej pracy. Uśmiechnięte i radosne twarze dzieci mówią same za siebie.


Zapraszamy do galerii.

Ogromna radość i moc emocji na lodowisku

Uczniowie z klasy Ib w grudniu po raz pierwszy mieli możliwość skorzystania z lodowiska i z wielką niecierpliwością  wyczekują   dnia, w którym  znowu  tam pojadą.  Zetknięcie się z taflą lodową sprawiło dzieciom ogromną radość i frajdę. Pomimo tego ,że wiele osób  po raz pierwszy założyło łyżwy na nogi  bardzo dobrze poradziło sobie z jazdą. Pod bystrym okiem instruktora i pani dyrektor stawiali pierwsze kroki na lodzie wykorzystując stojące z boku  pingwinki i misie.

Jazda na łyżwach ma same plusy: wzmacnia mięśnie brzucha, nóg i pośladków. Korzystając z tej formy dzieci uczą się  koordynacji ruchów i poprawiają  swoją odporność.


Zapraszamy do galerii.

Zima w origami

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej kolejny raz wykonali prace techniczne metodą origami. Pod okiem p. Anity Matejko stworzyli wspaniale bałwanki oraz zimowe lasy wykorzystując koła z papieru w różnych kolorach oraz rozmiarach.


Zapraszamy do galerii.

Budowa nowego skrzydła szkoły - styczeń 2019

Nowy budynek naszej szkoły pnie się w górę i zmienia każdego dnia.  Widać już dach i pierwsze wstawiane okna. Na dniach będzie kładziona elewacja na zewnętrznych ścianach ścianach nowego skrzydła szkoły.


Zapraszamy do galerii :)

My room

Uczniowie klas czwartych zmierzyli się z zadaniem opisania swojego pokoju. Po przyswojeniu sobie słownictwa związanego z meblami oraz przyimkami opisującymi położenie przedmiotów, uczniowie rozpoczęli budowanie zdań z poznanymi zwrotami. W wielu przypadkach umiejętności językowe dorównywały zdolnościom plastycznym, co przyniosło cudowne efekty w postaci licznych kolorowych projektów zawierających rozległe opisy pomieszczeń. Mamy nadzieję, że od tego momentu każdy uczeń będzie potrafił dokładnie odpowiedzieć na pytanie - 'Where is your book? lub Are there any pens on your desk?'.

Well done year 4 !!!

 


Zapraszamy do galerii.

My favourite things

Jakie są twoje ulubione gadgety czy zabawki; używasz telefonu komputera czy wolisz inne gry i preferujesz bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu? Czwartoklasiści prezentowali swoje ulubione przedmioty i podjęli próbę ich opisania. Pośród rzeczy związanych z nowoczesnymi technologiami pojawiły się również opisy zwierząt domowych, sprzętów do aktywnej rekreacji, jak rowery czy hulajnogi, oraz książki. Każdy opis zawierał rysunki i ikonki i wzbogacony był o spory zasób przymiotników opisujących kształt, rozmiar, kolor czy emocje towarzyszące korzystaniu z naszych ulubionych rzeczy.

 

Good Job!!! 


Zapraszamy do galerii.

Środowisko naturalne

Jak dobrze potrafisz opisać otaczającą cię przyrodę? Potrafisz nazwać poszczególne elementy krajobrazu i powiedzieć gdzie najczęściej występują?
 
Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej nie tylko znakomicie radzą sobie z tym tematem, ale również potrafią to zrobić po angielsku. Ogrom pracy włożony w przygotowanie plakatów o tematyce przyrodniczej przyniół również fantastyczne efekty na kartkówce sprawdzającej zasób wiedzy z tego tematu.
 
Trzecioklasiści doskonale łączą zdolności plastyczne z nauką języka angielskiego. Przy tych zagadnieniach bardzo pomocna przydała się również wiedza z popularnej gry Minecraft, która przepełniona jest elementami natury – znajomość wyrazów 'sand', 'mine' czy 'waterfall' przydaje się nie tylko na lekcjach :)

Zapraszamy do galerii.

Sukces młodych geografów z Siemianic!

Nauka geografii rozpoczyna się w klasie V i cieszy się w naszej szkole bardzo dużym zainteresowaniem. Powód jest prosty. Nauczycielka Monika Szulta potrafi rozbudzić prawdziwe pasje w młodych geografach między innymi dlatego, że prowadzi atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne.
Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczęszczania na koło geograficzne. Biorą także udział w cyklicznych spotkaniach z podróżnikami.
W ramach koła turystycznego odbywają się rajdy piesze i rowerowe, jak również wyjścia na spotkania Klubu Obieżyświata.
Dzięki współpracy z Instytutem Geografii Akademii Pomorskiej w Słupsku, profesorowie i inni pracownicy naukowi Instytutu będą prowadzić wykłady i lekcje dla uczniów naszej szkoły, przed którymi otwierają się nowe możliwości.
W listopadzie 2018r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie z geografii „ Pingwin”. Test składał się z 30 pytań dotyczących geografii fizycznej.
Jest nam niezmiernie miło, że dzieci z klasy V odniosły znaczące sukcesy. Uczeń klasy Va, Igor Matis uzyskał tytuł laureata za zajęcie 5 miejsca w Polsce a Krystian Smaglijenko z klasy Va, otrzymał wyróżnienie za miejsce 7. Z samych klas V w konkursie uczestniczyło 364 uczniów więc osiągnięcia chłopców są dużym osiągnięciem.
Gratulujemy 😊

Zapraszamy do galerii.

Wyniki konkursu "Święta w origami"

20 grudnia 2018r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs dla uczniów z klas I-III -,,Święta w orgiami”. Wpłynęły piękne , oryginalne prace . Oto wyniki konkursu:

 

 

 

 

 

 

I miejsce Jakub Filip z kl. Ib,

II miejsce Tomasz Michalak z kl. Ic,

I miejsce Oliwier Fiodorow z kl. IIa,

II miejsce Alicja Kołatka z kl. IIb,

III miejsce Julia Michalak z kl. IIb,

wyróżnienie Emilia Wołoszyn z kl. IIb,

I miejsce Lena Cyprych z kl. IIIb,

II miejsce Antonina Piszcz z kl. IIIa ,

II miejsce Leonard Piszcz z kl. IIIa

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Warsztaty w Kawodajni słupskiej i wizyta w teatrze

W grudniu klasy III  uczestniczyły  w świątecznych warsztatach w słupskiej Kawodajni.  Każde dziecko miało możliwość zapoznania się z techniką ozdabiania kawy oraz tradycyjnego zdobienia świątecznych babeczek. Uczniowie byli też w teatrze na sztuce pt. ,,Opowieści spod stołu” – spektaklu inspirowanym dramatem Witkacego. Spacer ulicami Słupska również był niezapomnianym przeżyciem, dzieci podziwiały świetlne iluminacje na ulicy Sienkiewicza.


Zapraszamy do galerii.

Sesja Rady Gminy - stypendyści

Podczas sesji Rady Gminy Słupsk uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach: Dominika Augustyn, Martyna Motyka, Amelia Szydło, Oskar Frączkiewicz oraz absolwentka szkoły Rozalia Tłuścik odebrali z rąk Pani Wójt Barbary Dykier gratulacje za otrzymane Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego.


Zapraszamy do galerii.

Boże Narodzenie w origami

    Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wykonali kolejne prace techniką origami. Pod okiem p. Anity Matejko stworzyli piękne mikołaje, choinki i anioły. Prace jak zwykle można podziwiać przy salach 304 i 310.


Zapraszamy do galerii.

Wigilie klasowe

20 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoly wzięli udział w wigiliach klasowych.  Dzieci przyniosły wigilijne potrawy, dzielily się opłatkiem i obdarowywaly prezentami. Następnie wszyscy wspólnie kolędowali podczas Jasełek zorganizowanych przez panie katechetki na auli.

Cardmaking na świetlicy

Cardmaking to nic innego jak własnoręczne tworzenie kartek. Uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, pod okiem Pani Marii Nowak wykonali piękne kartki świąteczne przy pomocy maszynki tnąco-wytłaczającej.


Zapraszamy do galerii.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia na świetlicy

Jak co roku świetlica szkolna przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonują dekoracje ścienne, okienne, szyją wiszące choinki, gwiazdki oraz wykonują prace techniczno-plastyczne.


Zapraszamy do galerii.

Konkurs "Odpady mogą być piękne"

Dominika Płoszaj, uczennica klasy 6a Szkoły Podstawowej w Siemianicach, zajęła 1 miejsce w konkursie: "Odpady mogą być piękne" w kategorii klas VI-VIII organizowanym przez PGK w Słupsku. Gratulujemy!


Zapraszamy do galerii.

Wigilia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach

Przy wigilijnym stole spotkali się obecni oraz emerytowani pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach


Zapraszamy do galerii.

Jasełka

Zgodnie z tradycją Bożonarodzeniową w naszej szkole dzieci przedstawiły Jasełka.
 

Krótką historię Narodzenia Pana Jezusa "opowiedziały" klasy 3a i 3b przygotowane przez panią Judytę Jańczak. Maluchom towarzyszyły dzieci z klas 5 i 3 GIM śpiewając kolędy pod kierunkiem pani Dobrosławy Rusek.

Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Danuta Konkol, pani dyrektor Elżbieta Poniewierka, ksiądz proboszcz Mirosław Konieczny oraz nauczyciele i uczniowie. Po Jasełkach wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy w języku angielskim i niemieckim.

 

Po czesci oficjalnej wszystkie dzieci wraz z wychowawcami udały się do klas, by podzielić się opłatkiem.


Zapraszamy do galerii.

Konkurs kuratoryjny z geografii

Uczniowie naszej szkoły -Jakub Obst ( klasa 8a),  Jakub Semenyszyn ( klasa 8b), Franciszek Melewski (klasa 7b)  oraz Karol Maciejewski (klasa 7a) zakwalifikowali się do etapu rejonowego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii. W dniu 14.12.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku zmagali się z kolejnymi zadaniami  geograficznymi. Opiekunką chłopców jest pani Monika Szulta.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność w dalszych zmaganiach kuratoryjnych.


Zapraszamy do galerii.

Stypendyści Marszałka Województwa Pomorskiego z Siemianic

W ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, mieszkańców województwa pomorskiego, uczniowie kl. VII b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach: Oskar Frączkiewicz, Dominika Augustyn, Martyna Motyka, Amelia Szydło oraz absolwentka szkoły Rozalia Tłuścik otrzymują w roku szkolnym 2018/2019 Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

Kryterium uzyskania stypendium było osiągnięcie średniej ocen co najmniej 5,5 na koniec poprzedniego roku szkolnego, uzyskanie średniej ocen 6,0 z dwóch przedmiotów wybranych ze świadectwa spośród przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych lub matematyki oraz pozytywna kwalifikacja komisji stypendialnej. Dodatkowo punktowane były wysokie lokaty w wybranych konkursach oraz korzystanie przez rodziców z zasiłku i dodatków do zasiłku rodzinnego.

Gala wręczenia stypendiów dla uczniów odbyła się 17 grudnia 2018r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Nasi stypendyści w towarzystwie dyrektora szkoły p. Danuty Konkol i dyrektora Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupsk p. Teresy Graczyk dumnie reprezentowali szkołę podczas uroczystości.

Uczniowie w bieżącym roku szkolnym, w ramach pomocy stypendialnej, realizują indywidualne programy edukacyjne. Życzymy im wielu sukcesów.


Zapraszamy do galerii.

Erasmus+ Turcja - dzień 2


Zapraszamy do galerii.

Sowy z rolek po papierze

Rolka po papierze to dobry element do recyklingu. Dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej wykonały sowy z rolek, materiałów bawełnianych i papieru. Zapraszam do oglądania zdjęć


Zapraszamy do galerii.

„ Afryka wschodzącego i zachodzącego słońca”

Uczniowie Szkolnego Koła Turystycznego wzięli udział w 107 spotkaniu Klubu Obieżyświata działającego przy Instytucie Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku i Polskim Towarzystwie Geograficznym.

            Gościem był pochodzący z okolic Szczecina Pan Paweł Brzyski. Podróże to jego życiowa pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Uwielbia chodzić po górach i to te obszary wybiera najchętniej na kierunki swoich wypraw.

Tym razem wybraliśmy się w podróż do Afryki. Pan Paweł podzielił się swoimi wrażeniami z wyprawy do Tanzanii, gdzie zdobył najwyższą górę Afryki – Kilimandżaro. Zabrał nas również na  „ piękną wyspę” czyli Zanzibar, która zachwyca jasnymi plażami, szmaragdowym morzem oraz przepiękną rafą koralową.


Zapraszamy do galerii.

Erasmus+ Turcja - dzień 1

Pierwszy dzień w Canakkale i Eceabat za nami Niesamowita szkoła, ale najważniejsi są tu niezwykle otwarci ludzie! Mieliśmy bardzo ciepłe powitanie i fantastycznie przygotowany program. Teraz: zwalniamy tempo


Zapraszamy do galerii.

Współpraca z Instytutem Geografii Akademii Pomorskiej

Pani Monika Szulta – nauczyciel geografii –  od lat współpracuje z Klubem Obieżyświata, działającym przy Instytucie Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku i Polskim Towarzystwie Geograficznym Oddział w Słupsku. W dniu 17.12.2018r. oficjalnie przypieczętowano współpracę między Instytutem a Zespołem Szkolno – Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Od dziś profesorowie i inni pracownicy naukowi Instytutu będą mogli prowadzić wykłady i lekcje dla uczniów naszej szkoły, przed którymi otwierają się nowe możliwości w postaci pomocy doktorantów, specjalistów w rozwijaniu kompetencji i zainteresowań w kierunku geografii. Ponadto uczniowie mają możliwość uczestniczenia w pracach i akcjach Koła Naukowego Studentów Instytutu, a także mogą brać udział w cyklicznych i okolicznościowych imprezach organizowanych przez Instytut.  Do naszej dyspozycji pozostaje także księgozbiór w bibliotece AP.

Konkurs na najlepsze świąteczne przebranie

W środę 5 grudnia rozstrzygnięto konkurs świetlicowy na najlepsze świąteczne przebranie. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się po przedstawieniu ZAPOMNIANE TRADYCJE. Spośród wszystkich przebranych dzieci wybraliśmy trójkę zwycięzców, zaś pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia i słodkie upominki.


Zapraszamy do galerii.

 

Kwesta w Centrum Handlowym Jantar na rzecz fundacji Nadzieja

Fundacja Nadzieja oraz Centrum Handlowe Jantar w Słupsku zorganizowali świąteczną zbiórkę pieniędzy, z której całkowity dochód przekazany zostanie na dofinansowanie działalności Fundacji Nadzieja, zajmującej się wsparciem niepełnosprawnych dzieci. Podczas dwóch grudniowych weekendów na terenie CH Jantar wolontariusze naszej szkoły  zbierali  datki do specjalnie przygotowanych i oznakowanych puszek.

Jesteśmy przekonani, iż wspólnym wysiłkiem udało nam się zebrać piękną kwotę, która pomoże Fundacji w organizacji kolejnych cyklów zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci.


Zapraszamy do galerii.

Mikołaj z „Nadzieją”

Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”, zabawy mikołajkowe organizuje od 1998 roku. W piątek  8 grudnia dzieci spotkały się w hali sportowo-rekreacyjnej w Słupsku przy ulicy Niedziałkowskiego.  Podopieczni fundacji, dzieci z niepełnosprawnością w czasie zabawy mikołajkowej miały kontakt ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. Chodzi o eliminowanie barier między niepełnosprawnymi, a zdrowymi dziećmi.

Nie mogło zabraknąć tam nas  - Szkolnego Klubu Wolontariusza. Pomagaliśmy podczas  zabawy przy muzyce, przy konkursach z nagrodami, w  konkursie tańca i wyborze najpiękniejszego stroju karnawałowego. Rozdawaliśmy również  słodkie podarunki od Mikołaja dla każdego dziecka. 


Zapraszamy do galerii.

POMAGAMY!!!

Marek Werenc był jedną z sześciu osób, która stała na przystanku w Jezierzycach, kiedy wjechał w niego rozpędzony samochód. Był w najgorszym stanie. Groziła mu amputacja. Nogę udało się uratować, ale czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Rodzice apelują o pomoc.

Szkolny Klub Wolontariusza dołożył małą cegiełkę i odpowiedział na apel rodziców Marka, wpłacając 300 zł na rehabilitację naszego rówieśnika.

Markowi życzymy szybkiego powrotu do  zdrowia!!!

Pakowanie paczek z Nadzieją

Pakowanie Paczek  dla Fundacji „Nadzieja” – jest to akcja charytatywna, w której Szkolny Klub Wolontariusza uczestniczy każdego roku. Paczki będą rozdawane dzieciom 7 grudnia 2018 roku na zabawie „Mikołaj z Nadzieją”. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy uśmiech na twarzy podopiecznych fundacji Nadzieja, gdy otrzymają paczki od Świętego Mikołaja.


Zapraszamy do galerii.

Gminne Zawody w Pływaniu

12 grudnia w Aqua Parku w Redzikowie odbyły się Gminne Zawody w Pływaniu.

W zmaganiach udział wzięło aż 33 uczniów naszej szkoły.

Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety pływackie dziewcząt w składzie: Melisa Gładikowska, Martyna Woźniak, Kornelia Felc, Alicja Jankowska, Agata Jankowska, Wiktoria Winsztal, Roksana Kocoń, Joanna Ostrowska i chłopców w składzie: Hubert Łapko, Hubert Wolak, Igor Studziński, Mateusz Woś, Aleksy Winsztal, Adam Semenyszyn, Jakub Romaniuk, Dacjan Staranowicz, które zwyciężyły w swoich kategoriach.

Podczas zmagań indywidualnych uczniowie wypadli również dobrze z zdobywając ogrom medali i dyplomów.

Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zapraszamy do galerii.

 

Spełnienie marzeń Maćka

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemianicach miało miejsce niezwykłe spotkanie z Marcinem Prusem – wielokrotnym mistrzem Polski w siatkówce, mistrzem świata juniorów, reprezentantem naszego kraju w latach 1997-2001. A wszystko za sprawą ucznia pierwszej klasy- Maćka Kozłowskiego- który napisał list do swojego idola z prośbą o spotkanie, które byłoby spełnieniem jego marzeń. I tak też się stało. Do naszej szkoły, pokonując 800 km, przyjechał jeden z najlepszych zawodników w historii piłki siatkowej.

Pan Marcin opowiadał uczniom o początkach swojej kariery, prezentował swoje zdjęcia z lat młodości. Zachęcał dzieci do ciężkiej pracy nad sobą i pokonywania słabości, rozwijania pasji, wiary we własne siły i niezbędnej motywacji, bez której żaden sukces nie jest możliwy. Zwrócił uwagę na to, że młody człowiek powinien się odnosić się z szacunkiem do innych i czerpać wzorce z prawdziwych autorytetów. Uczniowie po raz kolejny przekonali się, że aby osiągnąć mistrzostwo w konkretnej dziedzinie, trzeba zdobywać wiedzę, ciągle poszerzać horyzonty, doskonalić nie tylko fizyczność, ale też własne wnętrze. Bardzo ważny jest również zdrowy styl życia, dbałość o kondycję, odpowiednia dieta i czas na odpoczynek. Wszystkie te elementy kształtują charakter młodego człowieka, który powinien zdawać sobie sprawę, że to, kim kiedyś zostanie, zależy tylko od jego chęci, zaangażowania i pracy nad sobą.

Na koniec uczniowie mogli poprosić o autograf i zrobić zdjęcie. Była to doskonała lekcja wychowawcza, która na długo zostanie w pamięci uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Prusowi za odwiedziny naszej szkoły i spełnienie marzeń Maćka.


Zapraszamy do galerii.

2b na lodowisku

Pierwszy wyjazd na lodowisko uczniów klasy 2b przyniósł ogromną frajdę. Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomiciei z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania na lodzie


Zapraszamy do galerii.

 

Profilaktyka współczesnych uzależnień

W kl. VI szkoły podstawowej i kl. III udziałów gimnazjalnych odbyły się zajęcia dotyczące współczesnych uzależniań młodzieży, ich wpływu na zachowanie i sposoby radzenia sobie z nimi. Spotkanie przeprowadziły panie Małgorzata Parol i  Karolina Jagusiak, specjalistki Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Młodzież poznała prawdy i mity o uzależnianiach od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i papierosów. Szczegółowo omówiono zagrożenia związane z paleniem e-papierosów, ponieważ w tej kwestii uczniowie mają wiele wątpliwości. Zadawano specjalistom szczegółowe pytania dotyczące m.in. wpływu e-papierosów na zdrowie człowieka. Pod koniec spotkania uczniowie mieli okazję, przy pomocy alkogogli, zobaczyć jak funkcjonuje człowiek po wypiciu alkoholu i uświadomić sobie zagrożenia wynikające z jego nadmiernego spożywania  przez osoby dorosłe.


Zapraszamy do galerii.

Cuda, cudeńka

Co można stworzyć z ekologicznych nieużytków ? Uczniowie klasy 1a SP pobudzili swoją wyobraźnię i udało się im wyczarować z wytłaczanek do jajek niesamowite postaci. A oto efekty ich pracy.


Zapraszamy do galerii.

Napoleon

W środę uczniowie naszej szkoły mieli okazję z bliska przyjrzeć się prawdziwemu żołnierzowi Napoleona, który przyszedł w dwóch takich samych butach i strzelał w powietrze prawdziwym prochem:) To dzięki ciekawej prelekcji członków Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku mogliśmy się dowiedzieć, jak wyglądało życie piechura armii Napoleona, jakie nosił ubranie i wyposażenie, jakiej broni używał, co jadł, jakie drogi przemierzał na rozkaz cesarza. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o czasach Napoleona i jego podbojach.


Zapraszamy do galerii.

Erasmus+ Wyjazd do Turcji

W ramach prac projektowych Erasmus + uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach będą przebywali w dniach: 16 – 21 grudnia 2018 r. w Turcji. Z tej okazji powstały wywiady ze starszym pokoleniem posiadającym pasje. Poza tym nasi uczniowie podczas wyjazdu będą prezentować międzynarodowej grupie własne pomysły na zwolnienie tempa życia i potrzeby posiadania własnych zainteresowań.


Zapraszamy do galerii.

 

Efekt pracy naszych uczniów przedstawia się następująco:

https://zssiemianice.edupage.org/text/?text=text/text178&subpage=0

 

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 - informacje

Pełna ulotka dostępna w formacie pdf tutaj.

Mikołajki w 1a

Uczniowie klasy 1a SP w Mikołajki 6 grudnia mieli możliwość obejrzenia przedstawienia muzyczno – ruchowego w wykonaniu artystów Teatru Tańca Enza. Było to niezwykle doświadczenie artystyczne, gdyż większość dzieci pierwszy raz miała  możliwość odbierania sztuki tylko poprzez muzykę i taniec. Po przedstawieniu odwiedził nas Mikołaj, który przyjmował zamówienia na prezenty gwiazdkowe. W drodze powrotnej podziwialiśmy iluminacje świetlne zmontowane z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. A po powrocie dzieci czekała następna niespodzianka w postaci paczek mikołajkowych. Ten dzień był pełen wrażeń i niespodzianek.


Zapraszamy do galerii.

Świąteczne kolędowanie

Uczniowie klas II 11 grudnia uczestniczyli w koncercie kolęd w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku


Zapraszamy do galerii.

Kiermasz świąteczny

Ten rok obfitował w przepięknie wykonane ozdoby świąteczne przez dzieci i rodziców. Dużym powodzeniem cieszyły się własnoręcznie pieczone pierniki i ciasteczka. Niektóre z ozdób zostały wykonane na warsztatach świątecznych z rodzicami.


Zapraszamy do galerii.

Mikołajki w klasach trzecich

10 grudnia uczniowie z klas trzecich uczestniczyli w zabawie mikołajkowej, którą zorganizowały i przeprowadziły aktorki teatru Tęcza ze Słupska. Oprócz tańca mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną. Pokonywali specjalnie przygotowany tor przeszkód, poruszali się w tunelu i sprawdzali swój refleks podczas zabaw tanecznych.


Zapraszamy do galerii.

Spotkanie z reprezentantem Polski w piłce siatkowej Marcinem Prusem

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicach będą uczestniczyli  w spotkaniu z reprezentantem Polski w piłce siatkowej Marcinem Prusem, które odbędzie się dn. 14.12.2018 r. (piątek) w sali gimnastycznej.

  Marcin Prus stukrotny Reprezentant Polski w siatkówce, najlepszy siatkarz świata turnieju w Bahrajnie, trener i dziennikarz sportowy oraz autor dwóch  książek. Pośród działalności profilaktycznej realizowanej w kilkudziesięciu miastach Polski realizował programy autorskie "Mistrzem być", i "Sport moim wyborem".
- od lutego 2014r. jest Ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy PZPS, dla którego po dziś dzień prowadzi spotkania z dziećmi - młodymi sportowcami.
- Od marca 2014 r. w ramach Akcji Społecznej - Lubię Siatkę w Katowicach pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice  zrealizował 40 spotkań z uczniami przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich dla około 13714 osób.

-Od września 2014r. w ramach Akcji Społecznej Siatkarska Łódź pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi zrealizował spotkania z uczniami ze szkół podstawowych i gimnazjalnych dla około 11500 osób.

-W Sosnowcu od 7 X 2015 pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca - realizował 32 trzygodzinne spotkania w ramach kampanii profilaktycznej Sosnowic przeciwko dopalaczom dla 5441 uczniów.

- W Kędzierzynie Koźlu od kwietnia 2016 r. pod patronatem Prezydenta Miasta realizował program Siatkówka dobra na wszystko dla 13 podstawówek i lokalnej społeczności.

- Od 2016 r. realizuje stałą współpracę w zakresie działalności profilaktycznej na poziomie uniwersalnym z Urzędem Miasta Słupska oraz współpracuje z Ośrodkiem Kuratorskim nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Słupsku.

Kulisy nagrywania wywiadów przez uczniów


Więcej zdjęć tutaj

Oto rezultaty:

 

 

 

Spotkanie uczniów szkoły w Siemianicach z Wójt Gminy Słupsk panią Barbarą Dykier

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach bierze udział w Europejskim projekcie Erasmus+ ,,Slowing down, a new face of European education''. W związku z realizacją projektu dnia 7.12.2018 r. odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy Słupsk.  Jego celem było opowiedzenie pani wójt o projekcie wymiany uczniowskiej. W spotkaniu wzięli udział: pani wójt Barbara Dykier, pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach Danuta Konkol, nauczyciel języka angielskiego, koordynator projektu p. Joanna Charczun oraz siedmioro uczniów z klas siódmych i ósmych uczestniczących w projekcie.

         

Pani Wójt przyjęła nas bardzo ciepło i chętnie odpowiadała na nasze pytania. Na początku spotkania pani Joanna Charczun wstępnie zapoznała panią wójt  z tematem naszego spotkania. Opowiedziała, że projekt ma na celu zwolnienie tempa w pracy, nauce, a przede wszystkim w życiu. Następnie uczniowie wypowiedzieli się na temat współpracy i udziału innych krajów w projekcie. W wymianie uczestniczy 6 szkół europejskich   z następujących krajów: Turcja (Canakkale), Grecja (Saloniki), Portugalia (Almada), Włochy (Neapol), Łotwa (Blidene) oraz Polska (Siemianice).   W Turcji uczniowie będą między innymi tworzyć zabawki, malować na wodzie, robić na drutach i stworzą e-czasopismo. W Grecji przeprowadzimy wywiady ze starszymi ludźmi i mieszkańcami miasta, również stworzymy aromatyczną oliwę i antyczne maski. W maju 2019 r. spotkamy się w Polsce. Nasz kraj ma bardzo interesującą przeszłość. Nasi dziadkowie i babcie znają gry i zabawy, o których większość dzisiejszej młodzieży nawet nie słyszała. Uczestnicy projektu będą mieli za zadanie stworzenie własnej gry na podstawie zabaw i gier z przeszłości. Do Portugalii uczniowie polecą po letnich wakacjach. Zamieszkają na kempingu bliżej natury i postarają się promować zdrowy styl życia. Młodzież będzie uczona przestrzegania zasad bezpieczeństwa, pomocy innym i przede wszystkim dobrego kontaktu z rówieśnikami. Wideo, które będzie nagrywane przez uczniów, pomoże w stworzeniu fotoksiążki pt. "Szczęśliwe życie". Kolejnym państwem, do którego wyruszą uczestnicy projektu, będą Włochy. Nauczą się tam przygotowywać rozmaite włoskie potrawy w różnych zespołach. Efektem tego wyjazdu stanie się książka kucharska pt. "Slow Food". Następnym krajem w projekcie będzie Łotwa. Głównym hasłem tego wyjazdu jest "Muzyka, słuchaj dźwięków natury". Młodzież będzie tworzyła własne instrumenty oraz muzykę. Dzięki zdolnościom, które zdobędą nasi uczniowie, powstanie muzyka do medytacji oraz książka z mandalami.

Pani Wójt udzieliła także odpowiedzi dotyczących jej własnych sposobów na zwolnienia tempa życia. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w tym celu Pani Wójt piecze chleb, słucha głośno muzyki klasycznej, czy pracuje w ogrodzie. Poza tym zwraca większą uwagę na produkty żywieniowe, ich skład, czy jakość. Istotnym punktem wypowiedzi Pani Wójt było także wsparcie naszego alternatywnego projektu, wskazanie przez Wójt Gminy Słupsk na dużą wartość projektów unijnych dla uczniów, społeczności lokalnej, ale także dla szansy na wielowymiarowy rozwój ucznia respektującego wartości, będącego otwartym na nowe sytuacje, i dobrze wykształconego, patrzącego bez kompleksów wynikających z zamieszkania na wsi w przyszłość. Pani Wójt zauważała także, że aby zmniejszyć stres w edukacji, zmiany należałoby zacząć od nauczycieli oraz rodziców, którzy swoim przykładem pozwolą na redukcję negatywnego stresu i wskażą zdrowy tryb życia.
 

    Międzynarodowa współpraca szkół partnerskich i wymiana tzw. dobrych praktyk zapewni naszej szkole jej ciągły rozwój i zmotywuje nas do dalszej nauki języka angielskiego. Poza tym przyczyni się do wzrostu świadomości z bycia aktywnym obywatelem Unii Europejskiej.

 

 Amelia Szydło, Kalina Bigus


Zapraszamy do galerii.

 

Klasowe Mikołajki

Uczniowie kl. IV b uczestniczyli w klasowych Mikołajkach. Dzieci wraz z rodzicami przygotowali poczęstunek oraz prezenty dla kolegów i koleżanek. Każdy z Nas w tym dniu został Świętym Mikołajem. Zwyczaje mikołajkowe zbliżone do współczesnych są opisywane w źródłach polskich, czeskich, austriackich, holenderskich, belgijskich i niemieckich już od XV wieku. Święty Mikołaj pełnił w nich rolę osoby przynoszącej prezenty z okazji własnego święta.


Zapraszamy do galerii.

Przygotowania do świąt w kl. IV b

Kl. IV b wykonała dekoracje świąteczne, którymi ozdobi swoją klasę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ważnym akcentem będzie wspólne ubieranie choinki.  A za parę dni odbędą się klasowe Mikołajki…Uczniowie już szykują podarunki dla koleżanek i kolegów.


Zapraszamy do galerii.

ZAPOMNIANE TRADYCJE

W środę 5 grudnia dla wszystkich klas 0-III, po raz drugi w tym roku szkolnym, wystąpili uczniowie należący do kółka teatralnego MAŁY ARTYSTA. Wspólnie z p. Anitą Matejko (opiekunką koła) przygotowali przedstawienie świąteczne pt. ZAPOMNIANE TRADYCJE. Mali aktorzy przedstawili historię rodziny z przyszłości, która od dawna nie obchodzi już tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia. Za sprawą seniorki rodu udało się to jednak zmienić.


Uczniowie oglądający przedstawienie mieli okazję poznać bliżej bożonarodzeniowe tradycje, znaczenie ozdób choinkowych, historię pojawienia się choinki w Polsce, itp. Następny występ dopiero na wiosnę. Już teraz gorąco zapraszamy :)


Zapraszamy do galerii.

 

Gminny Mikołajkowy Turniej Klas I-III

8 grudnia 2018 r.reprezentacja uczniów z klas I-III w składzie: Mikołaj Krajewski  kl. I c, Julia Marszałek kl. Ib, Bartłomiej Groch kl. IIa, Gabriela Woś kl. II b, Szymon Szymański kl. IIIa, Malwina Kubiak kl. IIIb pojechała na Gminny Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych klas I-III do Redzikowa. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z innych szkół gminy. Wykazali się dużą  sprawnością, dokładnością oraz szybkością. Razem z zaproszonymi żołnierzami amerykańskimi, pokonywali tory przeszkód w 9 konkurencjach. Radość, śmiech i  moc emocji towarzyszyły wszystkim do końca trwania turnieju. Obdarowani przez Mikołaja prezentami oraz zadowoleni z osiągniętych wyników uczniowie powrócili do domów.


Zapraszamy do galerii.

Otwarte Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej

Po raz dziesiąty w Kołobrzegu odbyły się Otwarte Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentantów naszej szkoły.

W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Jagoda Kiernicka (pistolet).

Uczniowie klasy VI i VII Katarzyna Łęgowska, Jakub Trompeteler, Jakub Baratyński, Łukasz Lisiewicz i Maksymilian Jańczak zajęli dalsze lokaty, ale warto podkreślić, że był to dla nich pierwszy start na tak poważnych zawodach, a nabyte doświadczenie na pewno zaprocentuje na kolejnych zawodach.

Wszystkim gratulujemy!!!


Zapraszamy do galerii.

Piotruś Pan w 3 D!

W dniu 08.12.2018 r. uczniowie klas czwartych udali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Gdyni na przedstawienie pt.” Piotruś Pan”.

Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Spektakl zilustrował muzycznie Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony), a wyreżyserował Janusz Józefowicz - aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”.

„Piotruś Pan” to spektakl familijny, wprowadza widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D były dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie są uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie nasi czwartoklasiści zmierzyli się ze złowrogimi piratami, ogrzali się w kręgu indiańskich ognisk i odkryli nowe lądy. Wielka atrakcją były występy aktorów dosłownie między rzędami pełnymi widzów. Można było z bliska przyjrzeć się grze aktorów przebranych za Indian, czy piratów. Niesamowita scenografia i efekty pirotechniczne budziły wielkie emocje wśród dzieci.

W drodze powrotnej czwartoklasiści zjedli smaczny posiłek w Mc Donalds, a zabawki z happy meal sprawiły im wielką frajdę. Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo się podobało i wrócili do domu w znakomitych humorach.


Zapraszamy do galerii.

II Mikołajkowy Turniej Szachowy

W sobotę, 08.12 b.r. odbył się w Szkole Podstawowej we Włynkówku II Mikołajkowy Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 28 najlepszych młodych szachistów ze szkół podstawowych naszego regionu. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klas trzecich: Lena, Flavio i Leon.  Każdy z  nich zdobywał punkty. Lena wywalczyła I miejsce w kategorii uczniów klas I-III, a Flavio II miejsce w tej samej kategorii. Brawa dla Lenki, Flavia i Leona, naszych zdolnych szachistów za świetną reprezentację! Życzymy im kolejnych sukcesów!


Zapraszamy do galerii.

MIKOŁAJKI NA TRAMPOLINACH

6 grudnia uczniowie klasy VI a wybrali  się w ramach Mikołajek  wraz z wychowawcą do parku trampolin w Słupsku. Mieli tam możliwość spędzić wspólnie czas na różnego rodzaju sprzęcie sportowym. Zabawę na trampolinach rozpoczęła oczywiście rozgrzewka. Możliwość radosnego spędzenia tego dnia z pewnością urozmaiciło zwykłe lekcje w ławkach. Uczniowie z uśmiechem na ustach  i nadzieją na kolejne wspólne wyjście powrócili do szkoły.


Zapraszamy do galerii.

Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży Otylia Swim Cup - Winter Edition

W dniu 08-09.2018 w Szczecinie odbyły się Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży Otylia Swim Cup - Winter Edition, w imprezie brało blisko 900 młodych pływaków z Polski i Ukrainy.

Hubert Łapko z kl. 5c walczył z całych sił oraz pokazał wysoki poziom wyszkolenia w swoim przedziale wiekowym. Startował w 6 wyjściach i pobił swoje rekordy życiowe.

W stylu 100 m grzbietem zajął miejsce 4 -z czasem 1:28.77 sek. niewiele zabrakło do tytułu, ale nie poddaje się i z uśmiechem na twarzy trenuje dalej.

W stylu 50 m motylem zajął miejsce 9, z czasem 42,74 i pobił życiówkę o 7 sek, z kolei 200 m dowolnym zajął mc 18 i pobił swój czas aż o 17 sek.!! Na zdjęciach Hubert z trenerem i swoimi koleżankami i kolegami z klubu oraz Otylia Jędrzejczak (również wycinki z listy wynikowej).

W ogólnej klasyfikacji najlepszych zawodników Hubert zajął miejsce 18 !!

 

Wojewódzki Konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową

Jak co roku szkoła nasza bierze udział w Wojewódzkim Konkursie na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową, który organizuje Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdyni. W tym roku zgłosiliśmy 4 szopki, wykonane przez rodziców i dzieci, a wszystkie piękne, nawiązujące do starej tradycji. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.


Zapraszamy do galerii.

Rozpoczęliśmy nowy sezon taneczny!

Nasze pary od września 2018 r. wzięły udział w następujących turniejach:

1. Wanesa Lewna i Grzegorz Derdziński (zeszłoroczny absolwent)
Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Tańca w Szczecinku – III miejsce w tańcach latynoamerykańskich
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Żukowie – VI miejsce w tańcach standardowych, III miejsce w tańcach latynoamerykańskich
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Starogardzie Gdańskim – V miejsce w tańcach latynoamerykańskich, II miejsce w tańcach standardowych i awans do wyższej klasy tanecznej B

2. Oliwia Sech i Miłosz Chachuła-Domański
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Latino Cafe Cup w Kolbudach – II miejsce
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Starogardzie Gdańskim – II miejsce
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wejherowie – I miejsce

3. Alicja Kałuża i Jakub Baratyński
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wejherowie – V miejsce
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Żukowie – VIII miejsce

4. Iga Stawasz i Kacper Wojtko
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wejherowie – I miejsce


Zapraszamy do galerii.

 

Ponownie na parkiecie

W dniu 2 grudnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach wczesnym rankiem udali się na Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wejherowie. Zaprezentowali cztery tańce: Walc Angielski, Sambę, Cha-cha-cha i Polkę. Rywalizowali z 39 parami z całej Polski. Jest to ogromny sukces, zwłaszcza, że wszystkie pary biorące udział w zawodach na co dzień są członkami klubów tanecznych. Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i czekamy na następne sukcesy. Poniżej przedstawiamy wyniki par biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego w Wejherowie.

I miejsce
Wojtko Kacper, Stawasz Iga
Szulta Michał, Woźniak Paulina
Jankowski Wiktor, Groszek Oliwia
Postiglione Flavio, Balena Maja
Ringwelski Maksymilian, Piszcz Antonina
Stander Adam, Grzegrzółka Patrycja
Piekarski Jerzy, Jankowska Alicja
Lange Kacper, Jankowska Agata
Kromp Piotr, Nowak Nicola
Rutkowski Aleksander, Goliszek Klaudia
Koniewski Jakub, Jackowiak Patrycja
Chachuła-Domański Miłosz, Oliwia Sech

II miejsce
Zaremba Jakub, Wrycza Kornelia
Misz Szymon, Maszkowska Michalina
Michalczyk Szymon, Bednarczyk Lena
Romaniuk Jakub, Woźniak Martyna
Mielewczyk Krystian, Szmidt Lena
Głos Bartosz

Gratulujemy


Zapraszamy do galerii.

Łyżwy na lodowisku w Redzikowie

Nasi uczniowie mieli dziś okazję po raz pierwszy wziąć udział w zajęciach wychowania fizycznego, które odbywały się na lodowisku w Redzikowie


Zapraszamy do galerii.

BIBLIO - RYM

Odbył się konkurs literacki BIBLIO – RYM. Zadaniem uczniów było napisanie rymowanego wierszyka na temat biblioteki, czytelników lub książki. Wszyscy uczestnicy wykazali się fantastyczną smykałką do rymowania. Najlepsze rymowanki napisali:

Kaper Cecko z kl. Vc oraz Julia Witek z klasy IIIb.


Gratulujemy laureatom i zapraszamy do galerii.

„Ozdoby bożonarodzeniowe” – warsztaty otwarte dla rodziców i uczniów w Szkole Podstawowej w Siemianicach

4 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte – warsztaty z rodzicami uczniów klas drugich. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, by rodzice razem z dziećmi wykonali świąteczne ozdoby. Dzieci do takich warsztatów zachęcać nie trzeba, ale rodzice wykazali też duży zapał. Z końcowych efektów wszyscy byli bardzo zadowoleni i z dumą prezentowali je sobie nawzajem. Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło odkryć skrywane talenty swoich dzieci. Świąteczne spotkanie miało na celu podkreślenie znaczenia więzi rodzinnych, wzajemnego poświęcenia, szacunku do rodziców, szacunku do dzieci. Dzięki tym zajęciom jesteśmy już w nastroju bożonarodzeniowym.


Zapraszamy do galerii.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Dnia 30.10.2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w klasie II b lekarza ortopedę pana Karola Kołatkę, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom o układzie kostnym. Dzieci dowiedziały się jak bardzo ważne jest aby prawidłowo nosić plecak, przyjmować prawidłową pozycję podczas pracy i wypoczynku, a także jak ważną rolę pełni dobrze zbilansowana dieta i praca nad własnym ciałem. Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie oglądali zdjęcia rentgenowskie zdrowych i złamanych kości i z wielkim zapałem przystąpili do pomocy podczas zakładania gipsu swojej wychowawczyni pani Agnieszce Szydło. W trakcie zajęć nie mogło zabraknąć elementów z zakresu pierwszej pomocy i ćwiczeń praktycznych. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na fantomie pod czujnym okiem fachowca. Dziękujemy za fantastyczne zajęcia !!!


Zapraszamy do galerii.

VI Konkurs Gminny

W dniu wczorajszym (4 grudnia 2018r.) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbył się VI Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz znajomości gramatyki i słownictwa języka angielskiego. W tym roku szkolnym w szranki stanęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie, Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie, Szkoły Podstawowej im. majora H. Sucharskiego w Jezierzycach, Szkoły Podstawowej im. L. Staffa we Włynkówku oraz gospodarzy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Cz. Miłosza w Siemianicach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą gramatyki, słownictwa, szeroko pojętej wiedzy kulturowej dotyczącej Wielkiej Brytanii, a dokładnie Anglii przedstawiając informacje i wiedzę wszystkim zgromadzonym w postaci prezentacji, utworu muzycznego lub też ubioru charakterystycznego dla kraju, którego w tym roku dotyczyła prezentacja, czyli Anglii. Tę kategorię wygrała Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Głobinie pod opieką pani Adriany Mering. Wyniki pozostałych kategorii wiekowych przedstawiają się następująco:

 

kl. IV

I miejsce – Tomasz Szynszecki  (Szkoła Podstawowa im. majora H. Sucharskiego w Jezierzycach);

II miejsce – Alan Wenderski  (Szkoła Podstawowa im. L. Staffa we Włynkówku);

III miejsce – Helena Stec (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cz. Miłosza w Siemianicach).

 

kl. V

I miejsce – Daria Żabik (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cz. Miłosza w Siemianicach);

II miejsce – Hanna Kościewicz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie);

III miejsce – Olgierd Rybiński (Szkoła Podstawowa im. L. Staffa we Włynkówku).

 

kl. VI

I miejsce – Julia Klat (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie);

II miejsce – Magdalena Pruss (Szkoła Podstawowa im. L. Staffa we Włynkówku);

III miejsce – Maks Wójcik (Szkoła Podstawowa im. majora H. Sucharskiego w Jezierzycach).

 

kl. VII

I miejsce – Zuzanna Grabowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cz. Miłosza w Siemianicach);

II miejsce – Paweł Waraksa (Szkoła Podstawowa im. majora H. Sucharskiego w Jezierzycach);

III miejsce – Oliwia Węgierska (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Głobinie).

 

kl. VIII

I miejsce – Kacper Paszkowski (Szkoła Podstawowa im. L. Staffa we Włynkówku);

II miejsce – Jakub Semenyszyn (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cz. Miłosza w Siemianicach);

III miejsce – Lena Kulak (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Głobinie).

 

Dziękujemy wszystkim opiekunom i nauczycielom za poświęcony czas i energię włożoną w przygotowanie uczniów do ww wydarzenia, tj. pani Marcie Kurzyniec-Sadowskiej, pani Magdalenie Mikołajko, pani Adrianie Mering, panu Sławomirowi Sławkowskiemu oraz pani Joannie Charczun. Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy!!! Do zobaczenia za rok! :)


Zapraszamy do galerii.

Pokazy hobby w klasach I-III

28 listopada odbyły się pokazy hobby w klasach I - III.

Pokazy hobby można potraktować, jako ciekawy przerywnik w codziennych zajęciach szkolnych. W tym dniu uczniowie przynoszą swoje zbiory, kolekcje, które prezentują przed swoimi rówieśnikami. Do posiadania zbiorów potrzebne są dobre chęci, instynkt łowiecki i w niektórych przypadkach - gotówka. Dzięki takim spotkaniom poznajemy siebie nawzajem, podglądamy, zarażamy swoją pasją innych.

Uczniowie z klas młodszych Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Siemianicch posiadają pokaźne, różnorodne zbiory: monety, karty piłkarskie, maskotki, pet shopy, koniki pony, gadżety z filmu "Gwiezdne wojny", samochody, pociągi, książki, medale, puchary i dyplomy z różnorodnych konkursów. Oskar Frączkiewicz z klasy VII uświetnił nasze spotkanie pokazem karate.

Wszystkim zaangażowanym w pokaz hobby uczniom serdecznie dziękujemy.


Zapraszamy do galerii.

 

„ W poszukiwaniu znaczenia miejsc. O podróżach, oryginalności i turystyce”

W dniu 05.12.2018 r. uczniowie Szkolnego Koła Turystycznego po raz kolejny uczestniczyli w Spotkaniu Klubu Obieżyświata. Tym razem gościem był dr hab. Mariusz Czepczyński. Pan Profesor  jest geografem kultury, pracującym na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego.  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że podróżowanie to nieustanne poszukiwanie czegoś nowego i innego, doświadczanie, odkrywanie samego siebie i kolekcjonowanie wiedzy podróżnika, z której korzystamy na różnych płaszczyznach naszego życia.

 


Zapraszamy do galerii.

Las i jego mieszkańcy

W ostatnim tygodniu listopada omawialiśmy w świetlicy temat LAS I JEGO MIESZKAŃCY. Uczniowie obejrzeli tematyczny film oraz prezentację multimedialną. Wykonali także wykreślanki, krzyżówki, kolorowanki oraz prace techniczne. Tym samym zakończyliśmy tematykę jesienną. Wkrótce w gablotach będzie można podziwiać bożonarodzeniowe prace plastyczno-techniczne.


Zapraszamy do galerii.

Zdrowe misiowe śniadanie


Zapraszamy do galerii.

Andrzejki w 1a

W piątek 30 listopada zgodnie z polską tradycją klasa 1a wraz z wychowawcą zorganizowali spotkanie andrzejkowe. Na jakiś czas dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Z przymrużeniem oka przepowiadały sobie przyszłość m.in. jaki zawód będą wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinny się wystrzegać.


Zapraszamy do galerii.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W miniony weekend na terenie Słupska w największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

Przed Bożym Narodzeniem chętnie otwarliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali je na rzecz potrzebujących, wsparliśmy potrzebujących.

W akcję zaangażowaliśmy się również my- wolontariusze naszej szkoły.Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu Biedronka  za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki.Przekazujemy również serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością.

Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, to kolejny rekord empatii!!!


Zapraszamy do galerii.

ZBIÓRKA NA POMORSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

Szkolny Klub Wolontariusza wraz z Franciszkiem Strączewskim z klasy IVc  dodał swoją cegiełkę do pięknych przedświątecznych dzieł pomocy i wsparł Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, organizując zbiórkę na jego rzecz. Akcja trwała  do 26 listopada 2018 r. W tym czasie zebraliśmy:

 • słodycze: kalendarze świąteczne, mikołaje i inne słodycze
 • środki higieny: balsamy dla dzieci, płyny do kąpieli, myjki, gąbki, rękawice oraz pieluszki SENI, pampersy, pieluszki tetrowe, flanelowe i podkłady wielorazowego użytku
 • zabawki
   

 

 

 Wszystkim, którzy wsparli  ten szczytny cel, serdecznie dziękujemy!


Zapraszamy do galerii.

Moje hobby w klasie 3a

Uczniowie z klasy III a rozmawiali na lekcji na temat rozwijania swoich pasji. Zgromadzili w klasie najcenniejsze zbiory swoich kolekcji. Prezentowali je kolegom z klasy oraz opowiadali, w jaki sposób je zdobyli. Była to wspaniała okazja do rozbudzenia w uczniach nowych zainteresowań.


Zapraszamy do galerii.

 

Kółko przyrodnicze dla klas 1

Na kółku przyrodniczym dzieci z klas 1 miały okazję przekonać się co może powstać z mieszania i łączenia różnych produktów.  Samodzielnie mogły wykonać masę terapeutyczną do ugniatania, którą robiły z dużym zaangażowaniem i przyjemnością.  A oto wyniki ich pracy :)


Zapraszamy do galerii.

„Zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu oraz nowych technologii. Konsekwencje stosowania cyberprzemocy”

21.11.2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Cz. Miłosza w Siemianicach odbyło się szkolenie dla rodziców naszych uczniów na temat: „Zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu oraz nowych technologii. Konsekwencje stosowania cyberprzemocy”.

Szkolenie przeprowadzili specjaliści Komendy Miejskiej Policji w Słupsku sierż. szt. Adrian Dąbski z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz sierż. szt. Edyta Żuk z Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze przedstawili zagrożenia z jakimi można się spotkać podczas użytkowania Internetu oraz nowych technologii. Rodzice dowiedzieli się o rodzajach przestępstw w sieci. Znają konsekwencje stosowania przez dzieci i młodzież cyberprzemocy.


Zapraszamy do galerii.

Akcja "ZOSTAŃ POMOCNIKIEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!"

Nasza Szkoła z inicjatywy klasy 4c przyłącza się do Akcji Charytatywnej organizowanej w Potęgowie "ZOSTAŃ POMOCNIKIEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!"

Bardzo prosimy o wsparcie. Karton na upominki znajduje się w sali 19. Koordynator akcji z ramienia szkoły: p. Justyna Siemaszko.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto - Dzień Dziecka, a 25 listopada swoje święto mają wszystkie misie i obchodzą swoje urodziny. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, dokładnie w 100 rocznicę powstanie tej pluszowej maskotki. Pierwszy pluszowy miś powstał 116 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek.

 

Z powstaniem tej pluszowej maskotki wiąże się legenda sięgająca roku 1902. To właśnie wtedy ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt, podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiadka. Wydarzenie to opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni małego misia. Popularność rysunku wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami w Nowym Jorku i uszył pierwszego pluszowego misia. Na cześć prezydenta nazwał maskotkę: "Teddy's Bear" (miś Teddiego). Prezydent wyraził na to zgodę. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misia nazywają Teddy Bear, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.


Zapraszamy do galerii.

Kuratoryjny Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół podstawowych

Miło nam jest poinformować, że uczeń klasy VIIIb SP w Siemianicach Piotr Jankowski uzyskał awans do etapu rejonowego wojewódzkiego konkursu fizycznego. W tym roku konkurs na etapie szkolnym okazał się niezwykle trudny, o czym świadczy fakt, że Piotrek jest jednym z 51 uczniów szkół podstawowych całego województwa pomorskiego, który sobie z nim poradził. Ucznia do konkursu przygotowuje Pan Sebastian Winsztal. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie rejonowym!

Projekt "Serce od serca"

Uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, pod okiem p. Marii Nowak wzięli udział w projekcie "Serce od serca" i uszyli poduszki w kształcie serca. Projekt "Serce od serca", który ma na celu zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. Akcja szycia serc ma charakter charytatywny. Wszystkie "serca" trafią do pacjentek, które są odwiedzane przez wolontariuszki Stowarzyszenia Gdańskich Amazonek przez zabiegiem mastektomii.


Zapraszamy do galerii.

 

Warsztaty szycia - ekologiczne torby na zakupy :)

Uczniowie, którzy uczęszczają na warsztaty szycia organizowane przez p. Marię Nowak uszyli ekologiczne torby na zakupy. Torebki zostały uszyte z bawełny 100%, są pojemne i mają długie rączki. Dziewczynki już mogą zapomnieć o noszeniu zakupów w nieestetycznych foliowych siatkach.


Zapraszamy do galerii.

Zdrowe odżywanie w klasie III b

W dniu 23 listopada uczniowie klasy III b przygotowały pyszne, jesienne kanapki. Na stołach zagościły warzywa: sałata, papryka, rzodkiewki, pomidory, ogórki i szczypiorek, nie zabrakło także wędliny, serów, jajek, pieczywa oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Dzieci dowiedziały się, co to znaczy ,,zdrowa kanapka’’ i dlaczego powinniśmy jeść różnorodne produkty. Następnie  odbyła się degustacja a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność,  wyobraźnię  oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. 


Zapraszamy do galerii.

Klasowy konkurs piosenki w 1c

15 listopada w klasie I odbył się klasowy konkurs śpiewania  znanej i lubianej piosenki „ Kundel bury”. Do konkursu przystąpiło pięć dziewczynek i  jedenastu chłopców.  Wszyscy wspaniale przygotowali się do śpiewania, jednak wśród dzieci wyróżniła się Ola Cackowska, która zdobyła 1 miejsce i tytuł klasowego słowika.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

W dniu 16 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, w który do etapu rejonowego zakwalifikowały się Daria Żabik oraz Zuzanna Grabowska. Natomiast zwycięzcami szkolnego etapu ww Konkursu dla gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych okazali się Wieto Meiborg oraz Milena Piatczyc.

Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!! :)

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w świetlicy szkolnej

W czwartek 15 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej obejrzeli tematyczny film edukacyjny, wzięli udział w dyskusji oraz wykonali tzw. PAPIEROSIAKI STRASZAKI, mające przypominać jak bardzo szkodliwe jest palenie tytoniu.


Zapraszamy do galerii.

III OGÓLNOPOLSKI BURSZTYN CUP DZIECI W ROCZNIKU 2010 I MŁODSI

10 listopada 2018 roku na hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach odbył się Ogólnopolski turniej piłki nożnej "III BURSZTYN CUP 2018" dzieci w roczniku 2010 i młodsi. W turnieju udział wzięła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie", w składzie:
Szymon Szymański

Kuba Piwowarski

Aleksander Kacprzak

Maks Ringwelski

Filip Piechowski

Kuba Śmiechura

Konrad Sopoliński

Błażej Bąkowski

Daniel Piątek

Na czerwono zaznaczeni są chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach.

Trener: Tomasz Rybak

Kierownik zespołu: Borys Ringwelski

Prezes klubu: Andrzej Staszewski

 

 

W zawodach uczestniczyli również:
ARKA Si Gdynia I
ARKA Si Gdynia II
GWARDIA Koszalin I
GWARDIA Koszalin II
SAPA Rumia
AP GRYF Słupsk I
AP GRYF Słupsk II
ORLIKI Kończewo
LUKS Żelki Żelkowo
Podczas rozgrywek wystąpił Dawid Krzyżowski - Mistrz Polski Football Freestyler.

 

Jakub Piwowarski za zaangażowanie został przez trenera wybrany do udziału w krótkich warsztatach prowadzonych przez Pana Dawida.
Ostatecznie zespół z
UKS "GAP" Bruskowo Wielkie zajął wysokie III miejsce ustępując tylko renomowanym klubom Arce Gdynia I miejsce i Gwardii Koszalin II miejsce.


Filip Piechowski został najlepszym zawodnikiem w drużynie,

natomiast Maksymilian Ringwelski została wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

 

Gratulujemy naszej ekipie i życzymy kolejnych sukcesów.

„W polskości trwać” - obchody 100-lecia Niepodległej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Cz.Miłosza w Siemianicach

Po 123 latach niewoli 11 listopada 1918r. nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. Dzień ten stał się dla Polaków symbolem miłości do Ojczyzny, symbolem walki i wolności, symbolem zwycięstwa. Od tego ważnego wydarzenia minęło już 100 lat. Rok 2018 to czas, w którym w całej Rzeczypospolitej Polskiej odbywały się różnorodne wystawy, koncerty, sympozja, msze, rekonstrukcje, happeningi. Polacy fetowali 11 listopada na różne sposoby: hucznie i radośnie, podniośle i poważnie.
 

W szkole w Siemianicach tę niezwykle ważną rocznicę świętowaliśmy 09.11.2018 roku.
 

Tego dnia wystąpiła grupa teatralno-muzyczna „Podwórko”oraz Chór Reprezentacyjny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach w sztuce pt. „W polskości trwać”(scenariusz i reżyseria: Katarzyna Praszczak, Andrzej Praszczak). Warto podkreślić, żę w tej prawie godzinnej inscenizacji słowno-muzycznej grało ponad 40 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi artyści swoją grą aktorską wycisnęli u niektórych łzy wzruszenia, i co istotne, zainteresowali młodszych i starszych widzów. Inscenizacja słowno- muzyczną łączyła w sobie różnorodne formy wyrazu: poezję, dramat, taniec, śpiew oraz prezentację multimedialną. Zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier, byli występem młodych aktorów zachwyceni.
 

"Obyśmy w tej wolności trwali, cenili jej wartość. Obyśmy potrafili trwać w polskości i jak najlepiej dbali każdego dnia o naszą Niepodległą." - takimi życzeniami Dyrektor szkoły w Siemianicach zakończyła uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodłegości.


Zapraszamy do galerii.

Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej z okazji Święta Niepodległości przygotowali ciekawe, tematyczne prace techniczne. Wykonali między innymi Godło Polski oraz biało-czerwone girlandy i kotyliony wykorzystując takie materiały jak: rolki po papierze toaletowym oraz kolorowe papiery. Przeprowadzona została także pogadanka, na temat: „Co to znaczy być prawdziwym Polakiem?”. Podopieczni świetlicy bardzo chętnie brali udział w dyskusji.


Zapraszamy do galerii.

Najważniejsza jest profilaktyka

Dzieci i młodzież narażone są na wiele niebezpieczeństw zawiązanych z nieodpowiedzialnymi zachowaniami własnymi oraz innych osób.  Ważne jest zapobieganie złym wyborom  dotyczącym m.in. sięgania po alkohol, papierosy, narkotyki oraz inne substancje psychoaktywne, czuwanie nad prawidłowym rozwojem fizycznym, psychicznym i społecznym uczniów oraz nad ich bezpieczeństwem. Dzieci i młodzież należy uczyć odpowiedzialności za zdrowie własne i innych ludzi, poszanowania godności drugiego człowieka oraz kultury w życiu codziennym, także podczas korzystania z Internetu.


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Cz. Miłosza realizowane są programy profilaktyczne oraz cykliczne warsztaty, które prowadzą nauczyciele, wychowawcy, specjaliści szkolni oraz zaproszeni goście. Dzieci i młodzież mają możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowia oraz lekcjach dotyczących bezpieczeństwa. Szkoła z partnerami zewnętrznymi realizuje następujące  programy: ”Uczę się bezpieczeństwa”, 5 porcji zdrowia w szkole’, „Akademia Bezpiecznego Puchatka’, „Trzymaj Formę”. Co roku organizujemy „Akcję Wielbłąd” mającą na celu profilaktykę wad postawy. Współpracujmy z Państwową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Słupsku, włączając się w realizację akcji prozdrowotnych.


W bieżącym roku szkolnym w klasach młodszych odbyły się zajęcia  dotyczące bezpiecznej drogi ze szkoły do domu, bezpiecznych zabaw i zachowań oraz zdrowego stylu życia. Są one prowadzone przez nauczycieli, wychowawców, policjantów oraz pedagoga szkolnego. Specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku zrealizowali w kl. III szkoły podstawowej program „Na nałogi wystaw rogi” . W kl. IV i V odbyły się lekcje ze szkolnym pedagogiem dotyczące kodeksu zdrowego życia. Uczniowie kl. IV- VI szkoły podstawowej, w ramach profilaktyki uzależnień od internetu i nowych technologii, obejrzeli spektakl pt. „Zaplątani w sieci” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktyki i Edukacji Maska z Krakowa. Klasy VII uczestniczyły w warsztatach profilaktyki i edukacji w zakresie FAS, które zostały przeprowadzone przez zaproszonych specjalistów. Uczniowie kl.  VIII szkoły podstawowej oraz kl. III oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w  warsztatach na temat „Hałas szkodzi”, podczas których nie tylko pozyskali stosowną wiedzę, ale także przy użyciu sonometru mierzyli natężenie hałasu. Zajęcia przeprowadził nauczyciel fizyki. Pedagog i psycholog szkolny realizują lekcje wychowawcze dotyczące bezpieczeństwa dzieci w cyberprzestrzeni. Zajęcia skierowane są do uczniów kl. IV- VIII. Pedagog w klasach starszych prowadzi warsztaty o szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Klasy VII są objęte zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi zapobiegania agresji i przemocy wśród uczniów prowadzonymi przez szkolnego psychologa.  Informacje na temat realizacji szkolnej profilaktyki są zamieszczane na stronie internetowej szkoły oraz FB.


Zapraszamy do galerii.

Wczoraj przedszkolaki dzisiaj pierwszaki

 
23 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Siemianicach  miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

Pani dyrektor Danuta Konkol dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.
 Tego dnia pierwszaki  zdali  swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Zapraszamy do galerii.

Pierwszak bezpieczny w drodze do szkoły

Uczniowie klas pierwszych SP,  którzy w tym roku pierwszy raz przekroczyli próg szkoły, w ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku  miały możliwość przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Projekt zakłada spotkania w ramach pięciu bloków tematycznych:

 • Bezpieczny w drodze do szkoły
 • Bezpieczny w domu
 • Bezpieczny w czasie ferii
 • Bezpieczny w sieci
 • Bezpieczny w wakacje

Podczas pierwszego spotkania uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiadomości na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, które zadbają o nasze bezpieczeństwo podczas wycieczek szkolnych.

 

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet w pracy policji. Już od wielu lat, głogowscy policjanci spotykają się na początku roku szkolnego z najmłodszymi uczniami. W pierwszych dniach września, policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi, zapewniają uczniom bezpieczne przejście i drogę do szkoły, pełniąc służbę bezpośrednio w ich okolicach.

Dzielnicowi, prowadzą w najmłodszych klasach prelekcje i rozdają pierwszakom elementy odblaskowe. Akcja prowadzona jest dzięki finansowemu wsparciu samorządów powiatu głogowskiego, które przygotowały elementy odblaskowe.  Dzieci nie tylko przypominają sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, ale również odpowiadają na szereg pytań, dotyczących bezpieczeństwa na drodze w szkole i podczas zabaw.  Prelekcje i spotkania prowadzone są przez policjantów we wszystkich placówkach szkolnych powiatu głogowskiego i cieszą się ogromnym zainteresowaniem pierwszoklasistów.


Zapraszamy do galerii.

Wyniki szkolnego konkursu dla klas II i III na prezentację multimedialną pt. "100 lat niepodległej Polski"

        I miejsce – Iga Stawasz

      II miejsce – Lena Cyprych

      III miejsce – Bartłomiej Groch, Flavio Postiglione

                          Dawid Motyka

      Wyróżnienie  -  Antonina Piszcz, Leonard Piszcz

                                Franciszek Jańczak


Zapraszamy do galerii.

 

Akcja "Rekord dla Niepodległej"

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, z okazji świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.


Zapraszamy do galerii.

Światowy Dzień Żywności

Z okazji Światowego Dnia Żywności, uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia oraz mieli okazję przygotować wspólny posiłek. Kanapki prezentowały się znakomicie, były kolorowe i bardzo smaczne, a przede wszystkim bogate w witaminy.


Zapraszamy do galerii.

Kokardy na świetlicy

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci wraz z nauczycielem przygotowali ponad 80 kokard narodowych. Serce kokardy tworzy kolor biały, który symbolizuje godło - Orła Białego, czerwień natomiast odzwierciedla kolor tarczy herbowej. Nasi uczniowie będą nosili patriotyczne kokardy podczas apelu z okazji Święta Niepodległości.


Zapraszamy do galerii.

Halloween

W tym roku Halloween obchodzimy poprzez konkursy: na najstraszniejszy strój, lampion Jack-o'-lantern, taniec, a także zjadanie przysmaków w nietypowy, Halloweenowy sposób


Zapraszamy do galerii.

Halloween w świetlicy

Z okazji Halloween uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali ciekawe tematyczne prace, takie jak duszki z papieru i bibuły oraz nietoperze z wytłoczek po jajkach. Wcześniej z pomocą nauczyciela zrobili także halloweenowe dynie, które stanowiły dekorację świetlicy przez kilka tygodni.


Zapraszamy do galerii.

Jesień w świetlicy

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli w tym roku okazję wykonać wiele ciekawych prac o tematyce jesiennej. Wykorzystano różne materiały, takie jak: wysuszone liście, rolki po papierze toaletowym, plastelina, kolorowe papiery. Prace jak zwykle można podziwiać w gablotach przy salach 304 oraz 310.


Zapraszamy do galerii.

Profilaktyka i edukacja w zakresie FAS i FAE

Uczniowie kl. VII wzięli udział w warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez zaproszonych specjalistów panią Grażynę Brochocką i panią Patrycję Nowak- Moszczyńską. Zajęcia poruszyły ważny aspekt dbałości o zdrowie płodu przez matki poprzez całkowitą rezygnację z picia alkoholu podczas ciąży. Możliwość wystąpienia płodowego zespołu alkoholowego u dzieci to fakt, a nie mit. W Polsce rodzi się rocznie ok. 9 tys. dzieci z płodowym zespołem alkoholowym (FAS). Lżejszą odmianą tego zespołu jest FAE. Może wystąpić po jednorazowym spożyciu alkoholu przez matkę podczas trwania ciąży. Nasza młodzież nabyła potrzebną wiedzą, która umożliwi im stosowanie profilaktyki FAS i FAE w życiu dorosłym.


Zapraszamy do galerii.

Wyjazd integracyjny klas III SP do Gdyni

W październiku klasy III z rodzicami wybrały się na wspaniałą wycieczkę do Gdyni do Centrum Nauki Eksperyment. To interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy - nie tylko u najmłodszych! Wszyscy świetnie się bawili.


Zapraszamy do galerii.

XV edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „ Mój Kościół na Pomorzu”

Od roku 2004 corocznie na Pomorzu organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Mój Kościół na Pomorzu". 

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów historią Kościoła na Pomorzu, kształtowanie świadomości, czym jest wiara i jej przekaz następnym pokoleniom w rodzinie i Ojczyźnie, kształtowanie postaw patriotycznych w łączności z Kościołem.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z terenu całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Stały patronat honorowy nad konkursem sprawują ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. bp Edward Dajczak i redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego "Niedziela" ks. inf. dr Ireneusz Skubiś. 

W piątek 26 października, w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom XV edycji konkursu plastycznego „Mój Kościół na Pomorzu”.

Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Lena Cyprych – klasa 3b

Jakub Zaremba – klasa 3a

Maksymilian Jańczak – klasa 6a

Z całego serca gratulujemy!


Zapraszamy do galerii.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Zapalamy wówczas znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na grobach powstańczych, w kwaterach żołnierskich, na bezimiennych często polnych i leśnych mogiłach żołnierzy, na miejscach kaźni, pod pomnikami i tablicami poświęconymi pamięci poległych we wszystkich wojnach – przy których bardzo często wystawiane są warty honorowe. Płoną wreszcie znicze na grobach ludzi szczególnie dla Polski zasłużonych w dziedzinie nauki, kultury i działalności społecznej.

Szkolny Klub Wolontariuszy przeprowadził w szkole symboliczną zbiórkę zniczy, by 27 października  zapalić je na grobach osób, które swoją postawą zasłużyły sobie na naszą troskę i pamięć, a także by na każdym opuszczonym grobie znalazło się światełko pamięci o zmarłym.

Wszystkim, którzy zechcieli wspomóc ten szlachetny cel, serdecznie dziękujemy!


Zapraszamy do galerii.

Kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu naszej szkoły, Wiktoria Piechowska i Amelia Stodulska, po raz pierwszy 1 listopada  wzięli udział w kweście  na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

Podczas dwudniowej akcji ponad 600 wolontariuszy w żółtych chustach zebrało na słupskim cmentarzu 126 tys. zł – jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum. Główny cel kwesty to rozbudowanie hospicjum o cztery pokoje jednoosobowe.

Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!


Zapraszamy do galerii.

Szkolne Koło Caritas

Przygotowując się do okresu jesienno-zimowego, który jest najtrudniejszy dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich Caritas diecezji Koszalinsko-Kolobrzeskiej organizuje zbiórki środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących.

W tym roku do zbiórki pod hasłem "Zapałka nie ogrzeje" dołączyło Szkolne Koło Caritas.


 

Wolontariusze zbierali pieniądze dnia 25 października i 5 listopada. Zebraliśmy 532 zł.

Bardzo dziękujemy.


Zapraszamy do galerii.

Malowanie na styropianie

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej mieli okazję poznać nowy sposób na utworzenie wyjątkowej pracy plastycznej. Dzieci malowały już na zwykłych kartkach papieru, tym razem jednak spróbowali swoich sił na styropianie. Dzieci malowały jesienne drzewo oraz misia.


Zapraszamy do galerii.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

29 października uczniowie z klasy 1a SP,  wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Tego dnia każde dziecko przybyło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Pluszowym Misiem, a każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od  poznania historii Misiowego święta. Były zagadki polegające na rozpoznawaniu  misiów pochodzących z popularnych dobranocek i  bajek, w których wystąpiły misie. Nasza klasa przygotowała portret klasowego misia, któremu nadaliśmy imię Słodziak, gdyż jego futro kojarzyło się nam z watą cukrową.

Na zakończenie dnia uczniowie 1a zostali poczęstowani słodkim ciasteczkiem – Misiem Lubisiem.


Zapraszamy do galerii.

„Na nałogi wystaw rogi”

Specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku pani Agnieszka Szreter i pan Michał Bujarski zrealizowali w klasach III szkoły podstawowej program profilaktyczny „Na nałogi wystaw rogi”. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniu uzależnianiami od alkoholu, narkotyków oraz słodyczy ze szczególnym uwzględnieniem  problemu uzależnień od gier komputerowych. Dzieci podczas warsztatów były aktywne. Pracowały z dużym zaangażowaniem. Pod koniec zajęć narysowały plakaty dotyczące profilaktyki uzależnień.


Zapraszamy do galerii.

Pasowanie na czytelnika

30 października nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie wciągnięci na listę czytelników biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach. Aby tego dokonać musieli wykazać się dużą wiedzą na temat budowy książki, dbania o książki i znajomością bajek.

Wszyscy uczniowie przeszli test sprawdzający wiedzę śpiewająco. Od teraz są już pełnoprawnymi czytelnikami i mogą korzystać ze zbiorów biblioteki.


Zapraszamy do galerii.

Rajd rowerowy w poszukiwaniu słupskiego niedźwiadka

Niektórzy już nie mogli się doczekać kolejnej wyprawy na rowerach. Tym razem w grupie Pana Tomka pojawiły się nowe osoby, które pierwszy ale mamy nadzieję, że nie ostatni raz pojechali z nami na wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy do Słupska w poszukiwaniu "Słupskich Niedźwiadków", dzięki mapie uzyskanej z informacji turystycznej w Słupsku nasza wyprawa była starannie zaplanowana. Naszą przygodę zakończyliśmy pysznymi lodami w centrum Słupska. Po smacznym posiłku wróciliśmy do naszych domków. Tym razem podczas powrotu, u niektórych młodych adeptów jazdy na rowerze pojawiły się niewielkie problemy kondycyjne. Tym razem jeździliśmy w większej grupie. Między innymi kręcili z nami:

stali bywalcy - Jakub Baratyński, Maksymilian Jańczak, Mateusz Czajkowski, Adrian Lewczuk , Hubert Wolak, a także nowi adepci - Mateusz Woś, Dacjan Staranowicz, Aleksy Winsztal, Krystian Smagljenko i nasza perełka jedyna reprezentantka płci pięknej Asia Ostrowska.


Zapraszamy do galerii.

Gminna Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym

W Szkole Podstawowej w Jezerzycach rozgrywane były gminne zawody w tenisie stołowym. 


Tomasz Rokuszewski i Kuba Iciachowski zajęli pierwsze miejsce pokonując drużynę z Jezierzyc i Włynkówka. Tym samym zdobyły prawo startu w Finale Powiatowym, który odbędzie się w listopadzie w Łupawie.

Gratulujemy!


Zapraszamy do galerii.

Wspieramy misje – Niedziela Misyjna

Niedziela 21 października 2018 r. rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym, czyli czas szczególnej modlitwy i finansowego wsparcia ubogich chrześcijan, do których dociera Dobra Nowina niesiona przez misjonarzy.

W kościele w Siemianicach o godz. 10.00 rozpoczęła się liturgia Mszy świętej sprawowanej przez ks. Mirosława Koniecznego. Przybyli na nią uczniowie naszej szkoły  w strojach „misyjnych”, czyli zbliżonych do tych, w jakich chodzą ubrani ich rówieśnicy w rozmaitych zakątkach świata. Do misji nawiązywało oczywiście  kazanie, na którym dzieci z klas trzecich opowiadały o ciężkim życiu ich rówieśników na innych kontynentach.

W barwnej procesji z darami do ołtarza przyniesiono świecę, owoce, kwiaty, chleb, ryż, ziarna kukurydzy, wodę i wino. Był to bardzo uroczysty moment Eucharystii.

Liturgię ubogacił śpiew dziecięcej scholi.

W przygotowanie Niedzieli Misyjnej włączyli się wolontariusze naszej szkoły. Pięknie przygotowali wystrój kościoła, który przedstawiał mapę świata i świece, których kolory symbolizują poszczególne kontynenty Ziemi.


Zapraszamy do galerii.

Jagoda Kiernicka Rekordzistką Polski!!!

W miniony weekend (26 -28.10.2018r.) w Łebie odbyły się Międzynarodowe Zawody Baltic Cup w strzelaniu z broni pneumatycznej. Miłą niespodziankę sprawiła Jagoda Kiernicka uczennica klasy III a, która zajęła pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów młodziczek i ustanowiła nowy Rekord Polski wynikiem 370punktów!!!

Gratulujemy!!!

Trochę historii czyli przeszłość na nowo odkryta

Od dawna w Ustce wiadomo było, że w czasie wojny 30 - letniej, w obawie przed najazdem w postaci desantu szwedzkiego, oficerowie cesarscy i zachodniopomorscy kazali mocno zabezpieczyć wejście do portu grubą, drewnianą kłodą. Traktowana ona była jako szlaban. Ulokowani francuscy oficerowie w 1812 roku kazali Prusakom wykopać szaniec i rozmieścić baterię złożoną z dwóch armat. Bateria napoleońska najprawdopodobniej znajdowała się w miejscu, gdzie obecnie stoi latarnia morska, ewentualnie na 12-metrowej wydmie przy zachodnim brzegu Słupi, przy dzisiejszej ul. Westerplatte, gdzie w 1937 roku hitlerowcy zbudowali baterię „Bluecher".


Zapraszamy do galerii.

Warzywa w klasie 1c

Warzywa, które na większości z nas nie robią wielkiego wrażenia, zmieniły się dzisiaj w wielobarwne postacie leśnych zwierzaków. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka urzekają pięknem oraz pomysłowością. A autorami tych pięknych prac są dzieci z klasy 1 c. Wystawa warzywnych zwierzaków cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i ujawniła wspaniałe talenty i kreatywność wśród uczniów naszej klasy.


Zapraszamy do galerii.

Dzień ziemniaka

W środę 24 października dla wszystkich uczniów klas 0-III, pierwszy raz w tym roku, wystąpili uczniowie należący do kółka teatralnego MAŁY ARTYSTA. Z okazji DNIA ZIEMNIAKA  wspólnie z p. Anitą Matejko (opiekunką koła) przygotowali przedstawienie pt. „Historia pojawienia się ziemniaka w Polsce”. Inscenizacja, choć nie była długa bardzo spodobała się wszystkim gościom. Uczniowie wykonali także piosenkę „Najlepszy jest ziemniaczek”  w formie teatralnej. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na ZIEMNIACZANEGO LUDZIKA. Na kolejne przedstawienie zapraszamy w MIKOŁAJKI.

 

 „Historia pojawienia się ziemniaka w Polsce”

 

AKTORZY:

 

Wiktoria Kubiak – Marysieńka, królowa

Natalia Serdyńska – król Jan III Sobieski

Oskar Czerniewicz – król Austrii Leopold I

Oliwier Fiodorw – posłaniec, rycerz

Bartłomiej Groch – ogrodnik

Marianna Błasiak – rycerz

Julia Michalak – rycerz

Poddane:

- Marta Warczak

- Hanna Romanowska

- Emilia Wołoszyn

- Maja Słowińska

- Eliza Michalczyk

- Karolina Przeor

Narratorzy:

- Alicja Kołatka

- Liliana Prajwowska

Piosenka:

- Antonina Piszcz

- Leopold Piszcz

- Iga Stawasz

- Lena Cyprych

- Julia Witek

 

Scenariusz/reżyseria/scenografia : Anita Matejko


Zapraszamy do galerii.

 

Przegląd Pieśni Patriotycznych

Z okazji 100-nej Rocznicy Niepodległości Polski w naszej szkole odbył się przegląd utworów muzycznych, które przez lata towarzyszyły Polakom w chwilach walki z wrogiem. Uczniowie klas III-VIII szkoły podstawowej  i gimnazjum wykazali się wielką wrażliwością i zrozumieniem tematu. Zaśpiewano takie utwory jak „Rota”, „Maszerują strzelcy, maszerują” czy  „O mój rozmarynie”. Występowi  towarzyszył pokaz multimedialny związany z tematem. Naszą uroczystość  zaszczyciła swoją obecnością Pani Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Pani Teresa Graczyk.

Było skupienie, któremu towarzyszył nastrój patetyczny, pełen szacunku i wdzięczności dla wszystkich Polaków walczących za naszą wolność.


Zapraszamy do galerii.

Hałas szkodzi

Hałas jako dźwięk niepożądany lub szkodliwy dla zdrowia ludzkiego został uznany za  zanieczyszczenie środowiska. Nauczyciel Sebastian Winsztal w ramach profilaktyki zdrowia przeprowadził lekcje w klasach VIII szkoły podstawowej oraz w klasach III oddziałów gimnazjalnych na temat „Hałas szkodzi”. Uczniowie nie tylko poznali wpływa hałasu na życie człowieka, ale również przy użyciu sonometru mierzyli natężenie hałasu. Zwiększyła się świadomość uczniów w sprawie skutków nadmiernego natężenia dźwięku, sposobów ochrony zdrowia przed hałasem oraz sposobów jego ograniczenia.


Zapraszamy do galerii.

Zwiedzamy bunkry Bluchera w Ustce

29.09.2018 r. uczniowie klasy IIa i IIb pojechali  na wycieczkę do Ustki w celu zwiedzenia bunkrów Bluchera. Przewodnik opowiedział uczniom o historii powstania bunkrów oraz objaśnił znaczenie strategiczne Ustki jako miejscowości nadmorskiej podczas drugiej wojny światowej. Wszyscy obejrzeli betonowe stanowiska baterii przeciwlotniczej i zaporowej. Bardzo ciekawa  okazała się część podziemna trasy.   Po zwiedzeniu bunkrów był czas na zjedzenie pysznej grochówki, która została ugotowana w kuchni polowej. Ważnym punktem wycieczki dla dzieci był zakup pamiątek związanych z tematyką wojenną. Jesienne piękne słońce pozwoliło nam na krótki spacer nad morze.

Bunkry Bluchera naprawdę warto zobaczyć.


Zapraszamy do galerii.

Spotkanie integracyjne z rodzicami w plenerze Słowińskiego Parku Narodowego

Polska jesień pozwoliła na zorganizowanie w plenerze spotkania integracyjnego z rodzicami, uczniami i wychowawcami klas II a i II b Szkoły Podstawowej. Tym razem tematem przewodnim imprezy był spacer po wydmach w Czołpinie.

Mali i duzi sympatycy spaceru spotkali się w sobotę 06 października 2018  r. na terenie Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie. Po wyczerpującym marszu odbył się piknik nad morzem. Podziwialiśmy piękno przyrody oraz jesienny czar kolorów. Poznaliśmy również roślinność parku oraz podziwialiśmy latarnię morską. Uczniowie mogli lepiej poznać koleżanki i kolegów z równoległej klasy. Wszyscy bawili się wyśmienicie. To był naprawdę udany dzień.


Zapraszamy do galerii.

Wygrana naszych dziewcząt w Gminnym Turnieju Unihokeja

Dnia 17 października 2018 r. odbył się Gminny Turniej Unihokeja dziewcząt. Po bardzo wyrównanej rywalizacji wygrał nasz zespół w składzie: Wiktoria Ragan, Wiktoria Maraszkiewicz, Julia Szajter, Martyna Szula, Julia Malek, Marysia Bielecka, Amelia Stodulska, Natalia Łęgowska, Marta Kaczyńska. Nasze dziewczyny rywalizowały ze szkołami z Jezierzyc, Wrześcia, Głobina i Redzikowa.

 

Gratulujemy naszym zawodniczkom.


Zapraszamy do galerii.

Szkolne zawody w tenisa stołowego

22 października odbyły się szkolne zawody w tenisa stołowego:

w kategorii chłopców

I miejsce zajął Tomasz Rokuszewski z klasy III B gim,

II miejsce Jan Piekarski z klasy VIII b

III miejsce Jeremi Ławski z klasy IV c


w kategorii dziewcząt

I miejsce zajęła Małgorzta Majchrzak z lasy VIII a

II miejsce Zuzanna Głowacka z klasy VIII b.

 

Gratulujemy!!!


Zapraszamy do galerii.

Konkurs "ziemniaczany ludzik"

W środę 24 października rozstrzygnięto pierwszy w tym roku konkurs świetlicowy z cyklu POMÓŻ MI MAMO, TATO! Uczniowie z pomocą rodziców wykonali ZIEMNIACZANE LUDZIKI. Niezwykle trudno było wybrać najlepsze prace.  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy w podziękowaniu za udział. Nagrodzeni:
 
I miejsce : Postiglione Flavio
 
II miejsce: Słowińska Maja
 
III miejsce: Fiodorow Oliwier,  Augustyn Kornelia, Fursewicz Nikodem.
 
Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone w trakcie szkolnych obchodów Dnia Ziemniaka. Wszystkim uczniom oraz rodzicom gratulujemy pomysłowości! :)

Zapraszamy do galerii.

 

Rajd "W nieznane"

20.10.2018  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Rajdzie „W nieznane” organizowanym przez PTTK. Wędrowaliśmy  na terenie Nadleśnictwa Warcino, czarnym szlakiem PTTK „Doliny Wieprzy i Studnicy”  przez Obszar Chronionego Krajobrazu Jezioro Łętowskie  i okolice Kępic.


Zapraszamy do galerii.

Warsztaty animacji poklatkowej – praca nad filmem ,,Cztery pory roku”

W październiku klasy III a, b uczestniczyły w warsztatach animacji poklatkowej prowadzonych przez pana Piotra Ziębakowskiego – reżysera, fotografa i operatora filmowego.  W części teoretycznej uczniowie poznali terminologię i etapy kręcenia filmów animowanych.  W dalszej części przez kilka dni tworzyli scenografię, postaci oraz przygotowywały plan filmowy do poszczególnych scenek. Było to wspaniale doświadczenie, a efekty wielogodzinnej pracy ukażą się już wkrótce na stronie internetowej szkoły i YouTube.

 

A oto efekty pracy:


Zapraszamy do galerii.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w klasach pierwszych SP

W ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas pierwszych SP zwiedzili bunkry  Blüchera. Pomieszczenia bunkrów stanowią dziś podziemne muzeum. Zgromadzono w nim kolekcje przedmiotów z lat 30. I 40. XX wieku. W pomieszczeniach  oglądaliśmy  wyposażenie wnętrz, sprzęty, mundury, przedmioty codziennego użytku. Makiety bunkrów w miniaturze i rekonstrukcje z użyciem silikonowych figur w naturalnej wielkości przedstawiały  sceny z życia stacjonujących tam żołnierzy niemieckich. Całość ekspozycji dopełniły interaktywne, ekrany, trójwymiarowe zdjęcia i filmy. Dzieci z wielką ekscytacją oglądały  pozostałości baterii Blüchera.


Zapraszamy do galerii.

Europejski Dzień Zdrowego Żywienia

Jak zrobić najzdrowszy koktajl owocowy? Najlepiej ze świeżych owoców. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia  uczniowie klasy 1a SP przyniosły do szkoły swoje ulubione owoce. Na początku każdy opisał swój owoc wykorzystując wiedzę zdobytą na poprzednich zajęciach.  Zachowując zasady bezpieczeństwa i higieny wybrane dzieci pomogły w umyciu i obraniu owoców. Gdy wszystko było gotowe zaczęliśmy zbierać zamówienia na koktajle. Pomysłów było mnóstwo! W ten sposób powstał nam żółty koktajl gruszkowo-bananowy, zielony koktajl o smaku kiwi i szpinaku, czerwony koktajl bananowo-malinowy oraz fioletowy koktajl jeżynowo- jogurtowy. Tego dnia nawet największe  niejadki miały apetyt.


Zapraszamy do galerii.

Warsztaty o szkodliwości dopalaczy i narkotyków

Pedagog szkolny p. Renata Wojdziak w kl. VIII szkoły podstawowej oraz w kl. III oddziałów gimnazjalnych realizuje warsztaty dotyczące szkodliwości  dopalaczy i narkotyków. Po prelekcji filmu uczniowie  samodzielnie formułują prawdy i mity dotyczące substancji psychoaktywnych. Wymieniają skutki zażywania narkotyków i dopalaczy.  W trakcie zajęć wykorzystywane są  materiały profilaktyczne akcji społecznej „STOP DOPALACZOM!”.
 


Zapraszamy do galerii.

"Baw się bezpiecznie"

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży naszej szkoły nauczyciele, specjaliści szkolni oraz zaproszeni goście prowadzą zajęcia profilaktyczne. W kl. I szkoły podstawowej obyły się prelekcje dotyczące bezpiecznych zabaw w budynku szkoły jak i w jej otoczeniu. Dzieci dowiedziały się także jak bawić się bezpiecznie w czasie wolnym od nauki. Nie każdy rodzaj „zabawy” jest właściwy, jak również nie każde miejsce jest odpowiednie do zabawy. Lekcje przeprowadził pedagog szkolny p. Renata Wojdziak.


Zapraszamy do galerii.

XVIII Dzień Papieski

14 października 2018 roku młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Koła Caritas wzięła udział w obchodach XVIII Dnia Papieskiego w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach.

Wolontariusze w tym dniu zbierali fundusze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II, wspierającej młodzież uzdolnioną, znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych, przygotowali uroczystą Mszę św., jak również sprzedawali po raz pierwszy kremówki papieskie.

Dochód ze sprzedaży kremówek przeznaczony będzie na działalność Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Koła Caritas.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!


Zapraszamy do galerii.

Nauka poprzez zabawę w 1a

Do zakresu wspomagania rozwoju dzieci nadają się gry. Ich konstruowanie jest okazją do rozwijania potencjału twórczego i rozszerzania możliwości umysłowych. Umiejętności interpersonalne dzieci kształtują w trakcie uzgadniania z drugim dzieckiem obowiązujących reguł i respektowania ich w trakcie gry. Była to także okazja do krzepnięcia odporności emocjonalnej. Atrakcją było samodzielne stworzenie pionka wg własnego pomysłu.


Zapraszamy do galerii.

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września po raz drugi nasza szkoła miała okazję wziąć udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Na terenie szkoły działało pięć komisji egzaminacyjnych, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów klasy III gimnazjum. Egzamin składał się z pięciu pytań. Łącznie przepytaliśmy 228 uczniów, 118 udzieliło bezbłędnych odpowiedzi. Specjalne komisje egzaminacyjne udały się także do Gminy Słupsk oraz na teren supermarketu Biedronka gdzie sprawdzianowi matematycznemu poddały wiele chętnych osób. Okazało się, że najlepiej w szkole tabliczkę mnożenia zna klasa 3B gimnazjum, która osiągnęła 86% poprawnych odpowiedzi. Kolejne dwa miejsca uzyskały: klasa 7b – 81% oraz klasa 8b - 76%. Gratulujemy!


Zapraszamy do galerii.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych dni w roku szkolnym. Uczniowie nie muszą się uczyć do klasówek, a nauczyciele od rana są uśmiechnięci i szczęśliwi. Nic dziwnego, przecież to święto tych, którzy codziennie wkładają całe serce,  by dzieci były mądre, odpowiedzialne i dobrze wychowane.

W naszej szkole odbył się uroczysty apel, któremu towarzyszyło motto: Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć. Pani dyrektor Danuta Konkol wręczyła  nauczycielom nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy. Przewodniczący samorządu uczniowskiego – Jakub Koniewski – serdecznie podziękował gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za trud, zaangażowanie i życzliwość, którą okazują  swoim podopiecznym. Na ręce pani dyrektor złożył piękny bukiet kwiatów. Swoje podziękowania złożyły również najmłodsze dzieci, które wręczyły pani dyrektor kosz wypełniony życzeniami ukrytymi w malutkich szpulkach. Następnie Pani Katarzyna Cecko - przedstawicielka Rady Rodziców wygłosiła przemówienie, w którym wyraziła wdzięczność za pracę i wielką odpowiedzialność każdego nauczyciela.  W części artystycznej uczniowie klasy VII b pokazali zabawne scenki z życia klasy, które wywołały uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Apel był bardzo udany, panowała wesoła atmosfera.


Zapraszamy do galerii.

„Zdrowy styl życia”

16  października odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas I, które prowadziła p. Agata Sztark. Zajęcia te miały na celu rozpowszechnianie wśród młodych ludzi zdrowego trybu życia. Dzieci miały możliwość obejrzeć film instruktażowy dotyczący piramidy żywienia, odpowiadać na zagadki i segregować zdrowe i niezdrowe przekąski. Nauczycielka uzmysłowiła uczniom jak ważne jest spożywanie drugiego śniadania, higiena osobista  i prowadzenie aktywnego trybu życia na co dzień. Mamy nadzieję, że zdrowy styl życia wejdzie naszym uczniom w nawyk.


Zapraszamy do galerii.

„Zaplątani w sieci”

Dorasta młode pokolenie użytkowników, którzy bez Internetu nie wyobrażają sobie życia. Ważną rolą osób dorosłych jest pokazywanie dzieciom i młodzieży jak rozsądnie z niego korzystać.  Uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej obejrzeli spektakl „Zaplątani w sieci”. Sztuka wystawiana przez Teatr Profilaktyki i Edukacji „Maska” z Krakowa ma na celu udowodnić dzieciom oraz młodzieży,  że Internet i nowe technologie to jedynie niewielki dodatek do naszego życia. Rozsądne korzystanie z Internetu bez wątpienia pozwala zaoszczędzić czas, jest też źródłem rozrywki. Nie wszystkie jednak treści  są wiarygodne,  wartościowe i bezpieczne dla użytkownika. Istnieje także ryzyko uzależnienia od korzystania z Internetu. Michał, główny bohater spektaklu zauważa, że poza telefonem oraz światem wirtualnym istnieje życie i jest dużo ciekawsze. Zaczyna odkrywać je na nowo, a także doceniać jego wartość.


Zapraszamy do galerii.

Świetlica - Zwierzęta origami

Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną przygotowali kolejne prace techniką origami. Tym razem wykonali wodne zwierzęta z okazji dwóch nietypowych świąt obchodzonych niedawno w świetlicy szkolnej: Światowego Dnia Zwierząt oraz Światowego Dnia Morza. Prace można podziwiać przy sali 304.


Zapraszamy do galerii.

Wycieczka klas 5c, 7a, 7b

W dniu 13-10-2018 uczniowie klas 5c, 7a oraz 7b wraz z wychowawcami p. Tomaszem Rybakiem, p. Tomasz Surowcem, p. Sebastianem Winsztalem oraz p. Leszkiem Linmannem wybrali się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczniowie zapoznali się z historią okresu wojennego. Dzięki opowieściom Pana Leszka Linmanna uczniowie chętnie słuchali i zadawali mnóstwo pytań.  Mogliśmy wejść do zrekonstruowanej sali lekcyjnej, gdzie poznaliśmy charakter szkoły czasów wojny. Po udanym czasie w muzeum wybraliśmy się na spacer do Starówkę Miasta Gdańska. Wycieczkę uznajemy za udaną!


Zapraszamy do galerii.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 27-09-2018 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Tydzień później 04-10-2018 na lekcji wychowawczej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników wyborów. Przewodniczącym SU został uczeń klasy IIIa gimnazjum – Jakub Koniewski, jego zastępcą postał uczeń klasy VIIIb – Jakub Semenyszyn; Filip Świetlicki (IIIa gimnazjum) został sekretarzem SU. W tym roku opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawuje p. Tomasz Surowiec.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pełnieniu obranych stanowisk.

Jakub Koniewski

Przewodniczący

 

Jakub Semenyszyn

Zastępca Przewodniczącego

 

Filip Świetlicki

Sekretarz

 


Zapraszamy do galerii.

Gminne zawody w drużynowych biegach przełajowych

28 września odbyły się gminne zawody w drużynowych biegach przełajowych zorganizowane przez Zespół Szkół w Jezierzycach. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego.
 

 

Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę.
 

 

1 miejsce zajęli Melisa Gładikowska  oraz Tomasz Rokuszewski, 3 miejsce zajęła Martyna Woźniak i zakwalifikowali się do Finałów Powiatowych w drużynowych biegów przełajowych, które odbędą się w Smołdzinie.


Zapraszamy do galerii.

Wyniki wyborów Samorządu uczniowskiego

W dniu 27 września 2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego jak i na Opiekuna ww Samorządu. W wyborach, w których udział wzięli uczniowie klas IV-VIII oraz klas IIIa oraz IIIb gimnazjum, na przewodniczącego SU ważnych było 267 głosów natomiast 11 osób oddało nieważny głos. Z kolei na opiekuna SU 13 osób oddało nieważny głos.

 

Po przeliczeniu wszystkich głosów Komisja Wyborcza w składzie: Julia Szajter, Amelia Stodulska, Cezary Prajwowski oraz Mateusz Głos na uroczystym apelu podała informacje Pani dyrektor, która ogłosiła wyniki. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 został uczeń klasy IIIa Gimnazjum Jakub Koniewski zdobywając 99 głosów. Jego zastępcą został Jakub Semenyszyn (kl. VIIIb), którego poparło 64 głosujących. Trzecie miejsce zajął uczeń kl. IIIb Gimnazjum Filip Świetlicki uczeń klasy III b Gimnazjum otrzymując poparcie 23 głosujących.

 

Przewodniczącym SU został Pan Tomasz Surowiec, który zdobył poparcie 100 osób uzyskując tym samym miażdżącą przewagę nad pozostałymi kandydatami. Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że ten rok będzie bogaty w aktywną działalność Samorządu Uczniowskiego na rzecz społeczności szkolnej.


Zapraszamy do galerii.

Nasi w Ogólnopolskim Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Nasi chłopcy reprezentowali Szkołę Podstawową w Siemianicach podczas Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" na finałach powiatowych  w Jezierzycach. Mecze jak co roku miały odbywać sie na świeżym powietrzu, niestety aura przegoniła nas i turniej odbył sie na Hali Widowiskowo - Sportowej  w Siemianicach. W turnieju miało uczestniczyć sześć szkół natomiast jedna nie dojechała i rywalizacja toczyła sie między następującymi szkołami: Szkoła Podstawowa w Jezierzycach, Szkoła Podstawowa w Siemianicach, Szkoła Podstawowa w Redzikowie, Szkoła Podstawowa w Kwakowie oraz Szkoła Podstawowa w Żelkowie. Po bardzo wyrównanych meczach nasi chłopcy zajęli drugie w turnieju zaraz po zespole gospodarzy, tracąc do Jezierzyc tylko jedną bramkę. trzecie miejsce zajęła SP w Żelkowie, czwarte miejsce szkoła z Redzikowa i ostatnie miejsce uczniowie ze SP w Kwakowie.

 

Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Dawid Motyka - bramkarz, Piotr Kromp, Szymon Szymański, Maksymilian Ringwelski, Mateusz Łęgowski, Filip Piechowski, Marcel Romańczuk, Aleksander Kacprzak, Jakub Piwowarski.

 

Gratulacje dla naszych chłopców.


Zapraszamy do galerii.

NIEĆPA 2018

5 października 2018 r. uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach uczestniczyli w cyklu programów NIEĆPA 2018 w Hali Gryfia w Słupsku. NIEĆPA to ogólnopolska akcja poświęcona profilaktyce uzależnień. Organizatorzy chcą w ten sposób namówić młodych ludzi, by powiedzieli „nie” uzależnieniom, a szczególnie zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów. Akcja organizowana jest od kilkunastu lat.

Koncert rozpoczął się o godzinie 18.30.W pierwszej części publiczność dowiedziała się, jak się ustrzec uzależnień, jakie są ich konsekwencje, gdzie szukać pomocy, jeśli zdecydujemy się wyrwać z nałogu i jak rozpoznać osobę uzależnioną.

Część muzyczną otworzył znakomity rockowy zespół sto% z charyzmatycznym wokalistą Piotrem Nagielem. Grupa doskonale jest znana słupskiej publiczności, ponieważ od wielu lat gra na Niećpie. Po przerwie na scenie Gryfii wraz z zespołem pojawiła się Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która karierę robi również w Czechach. Zaśpiewała m.in. „Chicho”, „Ewakuacja”, „Tu”, „Na ostrzu”, „Wszystko albo nic”, „Tam, gdzie Ty”, „Oto ja” i wiele więcej. Koncert zakończył się o godz. 21.50.

Tegoroczny koncert należy uznać za bardzo udany. Artyści zapewnili nam niezapomnianą rozrywkę. Młodzież przy okazji zabawy dowiedziała się jak ważny jest zdrowy styl życia.

Dzień chłopaka

W czwartek 27 września na godzinie wychowaczej klasa IV c obchodziła Dzień Chłopaka. Dziewczynki z pomocą rodziców i wychowawczyni przygotowały pyszny poczęstunek, dyplomy oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia. Oczywiście nie zbrakło żartów, uśmiechów i radości. Taką formę spędzania czasu bardzo lubimy!


Zapraszamy do galerii.

1, 2, 3 !! Szyjesz ty !!

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Podczas zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej oraz warsztatów szycia, uczniowie wraz z p. Marią Nowak przygotowali pluszowe misie, które zostaną zaprezentowane w Dniu Pluszowego Misia


Zapraszamy do galerii.

„Akcja Wielbłąd”

Uczniowie rozpoczynający naukę w szkole nie powinni nosić na swoich plecach ciężarów  przekraczających dziesięć procent wagi ich ciała. Zespół do spraw wychowania i profilaktyki, mając na uwadze zdrowie uczniów, przeprowadził w klasach pierwszych szkoły podstawowej akcję „Wielbłąd”. Dzieci zapoznano z zasadami prawidłowego pakowania się na zajęcia szkolne. Zważono plecaki i tornistry. Połowa uczniów klas pierwszych do szkoły była spakowana zgodnie z wytycznymi Instytutu Matki i Dziecka. Dzieciom, których tornister wraz z zawartością był za ciężki, udzielono wskazówek dotyczących obniżenia wagi tornistra. Uczniowie otrzymali ulotki dla rodziców dotyczące profilaktyki wad postawy.


Zapraszamy do galerii.

Pierwszaki

Za nami już pierwszy miesiąc w szkole. Jak ten czas szybko płynie! Codziennie poznajemy nowy, ciekawy świat. Z uśmiechem i zapałem podejmujemy kolejne wyzwania. Jesteśmy dla siebie mili i chętnie sobie pomagamy. W ogóle ta szkoła jest całkiem fajna :-). Zobaczcie sami!


Zapraszamy do galerii.

Integracja klas 1

6 października uczniowie klasy 1a, 1b i 1c SP wraz z rodzicami i wychowawcami uczestniczyli w integracyjnym spotkaniu w Parku Rozrywki Leśny Kot. Rodzice pomogli w zorganizowaniu ogniska z pieczeniem kiełbasek. Spędziliśmy czas w miłej atmosferze, która przyczynia się do nawiązania wspólnych kontaktów między dziećmi i rodzicami.


Zapraszamy do galerii.

Czwartoklasiści w bunkrach

W dniu 29.09.2108 r. klasy 4 a i b udały się na wycieczkę do Ustki w celu zwiedzenia bunkrów Bluchera. Mimo wczesnego wstawania i chłodnego poranka wszystkim  dopisywały humory.

   Na początku przewodnik opowiedział uczniom o historii powstania bunkrów, objaśnił znaczenie strategiczne Ustki jako miejscowości nadmorskiej podczas drugiej wojny światowej. Następnie wszyscy obejrzeli betonowe stanowiska baterii przeciwlotniczej i zaporowej. Ale najciekawsza okazała się część podziemna trasy. Poddane rewitalizacji wnętrza schronów bojowych, szczegółowo odtworzone, pozwoliły dzieciom na zapoznanie się z życiem i służbą wewnątrz kompleksu. W pomieszczeniach zostały umieszczone bardzo realistycznie wyglądające manekiny przedstawiające niemieckich żołnierzy. Dzieci zaglądały  do gabinetu dowódcy, łącznościowca, odwiedziły część sypialną, a nawet toalety. Trasa wyposażona jest w liczne urządzenia multimedialne. W zainstalowanych w wielu miejscach telefonach polowych można wysłuchać interesujących komunikatów, jest także możliwość obejrzenia trójwymiarowych fotografii, filmów czy skorzystania z multimedialnej podłogi. Dzieci były bardzo zaciekawione tym niezwykłym miejscem.

   Po zwiedzeniu bunkrów czwartoklasiści udali się na plażę, gdzie robili sobie zdjęcia i korzystali z pięknego wrześniowego słońca. Po powrocie do szkoły wszyscy zjedli pyszną pizzę. Z okazji Dnia Chłopaka nasi mali mężczyźni otrzymali drobne upominki. Dzieci zgodnie stwierdziły, że wycieczka była bardzo udana.


Zapraszamy do galerii.

Pierwszy wyjazd pozytywnie zakręconych

W dniu 14 września 2018 grupa pozytywnie zakręconych wyruszyła na swój pierwszy rajd rowerowy w tym roku szkolnym. Grupa w składzie: Jakub Baratyński, Mateusz Czajkowski, Maksymilian Jańczak, Adrian Lewczuk, Piotr Łukasik oraz Hubert Wolak  ruszyła ścieżkami rowerowymi Gminy Słupsk na swój pierwszy w tym roku szkolnym rajd. Podczas jazdy przez las zbieraliśmy grzyby, delektowaliśmy się widokami i świeżym powietrzem. Tym razem pojechaliśmy trasą Siemianice - Machowino - Karżcino - Machowino - Siemianice. Grupa jechała pod czujnym okiem opiekuna Pana Tomasza Rybaka

Cała trasa przebiegała bez większych utrudnień po za niewielkimi usterkami rowerów, które udało się szybko naprawić. Jeszcze nie wróciliśmy do Siemianic, a już część cyklistów dopytywała kiedy następny rajd.


Zapraszamy do galerii.

Integracja klasy VIIa

Nowy rok szkolny, nowe możliwości i więcej integracji klasowej! Dnia 07-09-2018 klasa VIIa wraz z wychowawcą p. Tomaszem Surowcem udała się do Jumpin Parku w Bolesławicach. Nie lada frajda dla wszystkich. Mogliśmy zagrać w zbijaka na trampolinach czy zmierzyć się w pojedynkach w basenie z ogromną ilością gąbek. Towarzyszyły Nam przeróżne wygłupy, skoki, akrobacje i salta. Taki początek roku szkolnego lubimy!


Zapraszamy do galerii.

 

Świetlica - Jesień w origami

W tym roku szkolnym uczniowie uczęszczający do świetlicy będą mieli okazję zgłębić tajniki origami. We wrześniu zajęliśmy się tematyką jesienną. Pod okiem p. Anity Matejko uczniowie wykonali piękne drzewa, jesienne liście oraz grzyby. Prace można podziwiać na tablicach znajdujących się przy sali 310.


Zapraszamy do galerii.

 

Śniadanie w świetlicy

W poniedziałek 16 września panie ze świetlicy przygotowały dla swoich podopiecznych śniadanie w postaci tostów z szynką, serem i papryką. W przygotowaniach pomagały dziewczynki z klas II i III. Po konsumpcji przeprowadzona została pogadanka m.in. na temat prawidłowego mycia zębów, w związku z obchodzonym kilka dni wcześniej Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej. Uczniowie obejrzeli także krótki film tematyczny, po którym wrócili do zabawy. 


Zapraszamy do galerii.

Budowa nowego skrzydła szkoły

Po wakacjach możemy zobaczyć w jak szybkim tempie buduje się nowe skrzydło naszej szkoły. Miejsce gdzie wcześniej było boisko trawiaste zmieniło się nie do poznania, A oto relacja fotograficzna z budowy.


Zapraszamy do galerii.

Otrzęsiny Julii

Klasa III b z radością i humorem przyjęła nową koleżankę – Julię, która we wrześniu pomyślnie przeszła chrzest bojowy trzecioklasisty. Życzymy jej samych piątek i szóstek i wielu miłych, wspólnie spędzonych chwil.


Zapraszamy do galerii.

Koło rowerowe

Pod koniec września powstało koło rowerowe dla klas I-III. Chętni uczniowie swoją pierwszą wyprawę odbyli po leśnych trasach między Siemianicami–Swochowem, a Niewierowem. Zmęczeni, ale dumni z siebie i z uśmiechem na ustach, uczniowie wrócili pod szkołę.

Opiekunki koła, p. Agnieszka i p. Agata zaprosiły wszystkich chętnych rodziców na kolejną wspólną wyprawę rowerową już za tydzień.


Zapraszamy do galerii.

Prezentacja kandydatów i programów wyborczych do Samorządu Uczniowskiego

W czwartek (20.09.2018 r.) uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z programem wyborczym kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. W szranki stanęli uczniowie klas IV-VIII oraz Gimnazjum, którym niewątpliwie towarzyszył stres w trakcie prezentacji ww programów. Pani Monika Szulta przekazała uczniom informacje dotyczące zasad głosowania by uczniowie podeszli do wyboru swoich reprezentantów z należytym szacunkiem i powagą. Wybory do Samorządu uczniowskiego zostaną przeprowadzone w przyszły czwartek (27.09.2018r.). Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia, a wyborcom podjęcia mądrych decyzji.

 


Zapraszamy do galerii.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam, aby ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń. Niech Wasze spotkanie z nauką, z intelektualną przygodą oraz z nowymi ludźmi zaowocuje indywidualnym rozwojem. Niech będzie to rok nowych wyzwań, prowadzących do otwartości, poszanowania innych i umiejętności znalezienia się we współczesnym świecie. Aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów.

Nauczycielom życzymy, aby zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.

Rodzicom życzymy spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami dzieci.


Zapraszamy do galerii.

 

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
  ul. Słupska 42
  76-200 Słupsk
 • +48 59 8471856

Galeria zdjęć