Nawigacja

Aktualności

DZIĘKUJEMY!!!

Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli zakupić pyszne ciasta, tosty i galaretki. Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zebraliśmy 950zł!!!

Zebrane pieniążki przeznaczymy na zakup opału dla rodziny z Siemianic, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.

Szczególne podziękowania, za okazany czas i bezinteresowną pomoc, kierujemy do p. Ani Trompeteler, p. Eli Kaliszewskiej i p. Moniki Szulta.
WARTO POMAGAĆ!!!


Zapraszamy do galerii.

Pałac Posejdona

Uczniowie klasy V b wykonali niezwykłe prace związane z mitem o Amfitrycie i Posejdonie. Wyobrazili sobie pałac władcy mórz. Ich wyobraźnia przerosła moje oczekiwania smiley Brawo Wy!


Zapraszamy do galerii.

Spotkanie klasy III b z radcą prawnym – Panem Mateuszem Prusakiem

Z okazji Europejskiego Dnia Prawnika gościem klasy III b był Pan Mateusz Prusak, który przybliżył im wykonywany przez siebie zawód radcy prawnego. Uczniowie od początku wykazywali bardzo duże zainteresowanie tematyką spotkania i aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat swoich praw i obowiązków. Pilnie rozwiązywali zagadki i krzyżówki oraz zadawali mnóstwo pytań. Mogli również zobaczyć podstawowe akcesoria w pracy prawnika czyli togę i kodeks prawny.


Zapraszamy do galerii.

Puchar Tymbarku

W dniu 22 października 2019 roku odbył się w Jezierzycach turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" dla rocznika 2010 i młodsi. Chłopcy w eliminacjach powiatowych zajęli pierwsze miejsce i przeszli do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę w Gdańsku. W turnieju nasz zespół okazał się lepszy od siedmiu pozostałych zespołów. Chłopcy w całym turnieju strzelili 62 bramki nie tracąc żadnej. Nasi zawodnicy wystąpili w następującym składzie: Adam Magiera - bramkarz, Filip Piechowski, Maksymilian Ringwelski, Mikołaj Świebodziński, Jakub Piechowski, Szymon Szymański, Michał Worona, Dawid Miszk. Trenerem zespołu podczas turnieju był Pan Tomasz Rybak nauczyciel wychowania fizycznego, a duże wsparcie dał obecny trener drużyny z Gminnej Akademii Piłkarskiej Pan Wojciech Krasucki. Gratulację dla naszego zespołu i sukcesu w finale wojewódzkim.


Zapraszamy do galerii.

KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SŁUPSKU

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza naszej szkoły po raz kolejny 1 listopada wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Podczas dwudniowej akcji 824 wolontariuszy w żółtych chustach zebrało na słupskim cmentarzu 160 tys. zł – jest to rekordowa kwesta na rzecz hospicjum.

Cieszymy się, że wnieśliśmy swój mały wkład w realizację tak wspaniałej idei, jaką jest pomoc potrzebującym!


Zapraszamy do galerii.

Sensoplastyka - jesienne prace w świetlicy


Zapraszamy do galerii.

Halloween w klasie I b

Halloween to nie tylko okazja do poznania obrzędów krajów anglojęzycznych, ale przede wszystkim dobra zabawa. Różnorodne przebrania stały się okazją do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności. Uczniowie klasy I b bawili się świetnie.


Zapraszamy do galerii.

Haloween w 5b

W czwartek klasa 5b rownież świętowala Halloween. Zobaczcie ich stroje!!


Zapraszamy do galerii.

 

Spotkanie klasy I b z radcą prawnym – Panem Mateuszem Prusakiem

Kasa I b miała okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach z radcą prawnym - Panem Mateuszem Prusakiem, który w przystępny sposób wyjaśniał dzieciom – Co to jest i jak działa prawo. Opowiedział również o długiej drodze do zdobycia zawodu prawnika. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały.


Zapraszamy do galerii.

Halloween w szkole

W czwartek 31 października obchodziliśmy w naszej szkole Halloween. Z tej okazji czarownice przeszły po wszystkich salach i wręczyły uczniom słodkości. Tego dnia było nieco strasznie, ale jednocześnie barwnie i wesoło.


Zapraszamy do galerii.

Dzień Ziemniaka w naszej szkole


Zapraszamy do galerii.

Szkolenie pracowników szkoły z zakresu I pomocy przedmedycznej oraz cukrzycy


Zapraszamy do galerii.

Szkoła pamięta

Nasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

Dzień Wszystkich Świętych jest także dniem pamięci narodowej. Zapalamy wówczas znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na grobach powstańczych, w kwaterach żołnierskich, na bezimiennych często polnych i leśnych mogiłach żołnierzy, na miejscach kaźni, pod pomnikami i tablicami poświęconymi pamięci poległych we wszystkich wojnach – przy których bardzo często wystawiane są warty honorowe. Płoną wreszcie znicze na grobach ludzi szczególnie dla Polski zasłużonych w dziedzinie nauki, kultury i działalności społecznej.
W ramach tej akcji Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził w szkole symboliczną zbiórkę zniczy, by 26 października zapalić je na grobach osób, które swoją postawą zasłużyły sobie na naszą troskę i pamięć, a także by na każdym opuszczonym grobie znalazło się światełko pamięci o zmarłym.

Wszystkim, którzy zechcieli wspomóc ten szlachetny cel, serdecznie dziękujemy!


Zapraszamy do galerii.

Ic - spotkanie z radcą prawnym

28 października uczniowie klasy Ic spotkali się z radcą prawnym Panem Mateuszem Prusakiem. Młodzi ludzie dowiedzieli się co to jest konstytucja, jakie mają prawa i obowiązki jako dzieci. Spotkanie to bardzo zainteresowało uczniów pomimo tak młodego wieku. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.


Zapraszamy do galerii.

Ta karczma Rzym się nazywa

Uczniowie klasy 5a i 5b obejrzeli adaptację teatralną Pana Twardowskiego, która została przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacja im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało.


Zapraszamy do galerii.

Świetlica - rysunki na matach wodnych

Dzieci w świetlicy świetnie się bawią wykonując rysunki na matach wodnych. Zabawa polega na rysowaniu wodą. Wystarczy rozłożyć matę, wypełnić wodą flamaster i już można zacząć rysować. Po wyschnięciu wody obrazki znikają, a dziecko może od nowa zacząć tworzyć nowe rysunki.


Zapraszamy do galerii.

Warsztaty szycia - bawełniane girlandy i poduszeczki z minky

Warsztaty szycia - szyjemy bawełniane girlandy i poduszeczki z minky smiley
 


Zapraszamy do galerii smiley

Gminna Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Siemianicach rozgrywane były gminne zawody w tenisie stołowym.

Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów:
w kategorii dziewcząt (rocznik 2007 i młodsze) II miejsce zajęły Anna Grzegorczyk i Anna Wasilewska, w kategorii chłopców (rocznik 2007 i młodsi) III miejsce zajęli Jakub Szczegielniak, Jarzy Piekarski i Kacper Lange, natomiast Mateusz Matulewicz i Mikołaj Nowakowski (rocznik 2005 – 2006) zajęli IV miejsce.

Gratulujemy!
 


Zapraszamy do galerii.

"Pasowanie na czytelnika"

Pod koniec października uczniowie klasy I c zostali przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Pasowanie na czytelników zostało poprzedzone ciekawą pogadanką ze szkolnym bibliotekarzem p. Jarkiem, a zdobyta wiedza sprawdzona quizem. Wszyscy egzamin zdali na 5 i otrzymali dyplomy i zakładki na pamiątkę.

 


Zapraszamy do galerii.

Zaproszenie do udziału w zbiórce na rzecz fundacji dziki AZYL

Uczniowie oddziału przedszkolnego serdecznie zapraszają do udziału w zbiórce artykułów dla fundacji DZIKI AZYL.

Zbieramy:
-płatki owsiane,
-ziarna dla ptaków,
-karmy dla kociąt,
-mokre chusteczki,
-ręczniki papierowe,
-podkłady i rękawiczki jednorazowe.

 

Zbiórka trwa do 28. 11. 2019 r
Szczegóły akcji znajdują się na plakatach informacyjnych.

 

Survival

Zajęcia z survivalu odbywają się dwa razy w tygodniu. W poniedziałki i piątki od godz.15.30 do 17.00. Każdy może spróbować swoich sił na tych nietypowych zajęciach.


Zapraszamy do galerii.

Zakopanie Kapsuły Czasu - klasy II


Zapraszamy do galerii.

Lekcja przyrody w lesie

W piękny październikowy dzień uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Niecodzienna lekcja umożliwiła uczniom poznanie przyrody w bezpośrednim z nią kontakcie oraz zachęcała do właściwego obcowania z przyrodą. Każde dziecko swoje zbiory umieściło w słoiku. Powstały piękne jesienne kompozycje.


Zapraszamy do galerii.

ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

22 października odbyły się szkolne zawody w tenisa stołowego. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych : rocznik 2007 i młodsi oraz rocznik 2005 (dziewcząt i chłopców):

W kategorii chłopców:
I miejsce zajął Mikołaj Nowakowski z klasy VIII b,
II miejsce Mateusz Matulewicz z klasy VIII b
III miejsce Oskar Frączkiewicz z klasy VIII b

I miejsce zajął Jerzy Piekarski z klasy VI b
II Miejsce Jakub Szczegielniak z klasy VI a
III miejsce Kacper Lange z klasy VI b

W kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęła Anna Grzegorczyk z klasy VI b
II miejsce Anna Wasilewska z klasy VI a

Gratulujemy!!!


Zapraszamy do galerii.

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia


Zapraszamy do galerii.

Podwórkowe świetlicowe zabawy

Dzieci ze świetlicy, przy słonecznej pogodzie spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu.


Zapraszamy do galerii smiley

Szkolne koło Caritas

Dnia 13 października młodzież ze szkolnego koła Caritas kolejny raz sprzedawała kremówki w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc najbardziej potrzebującym.


Zapraszamy do galerii.

Wspieramy misje – Niedziela Misyjna

Niedziela 20 października 2019 r. rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym.

W kościele w Siemianicach o godz. 10.00 rozpoczęła się liturgia Mszy świętej sprawowanej przez ks. Mirosława Koniecznego. Przybyli na nią uczniowie naszej szkoły w strojach „misyjnych”, czyli zbliżonych do tych, w jakich chodzą ubrani ich rówieśnicy w rozmaitych zakątkach świata. Do misji nawiązywało oczywiście kazanie, na którym dzieci z klas trzecich opowiadały o ciężkim życiu ich rówieśników na innych kontynentach .W barwnej procesji z darami do ołtarza przyniesiono świecę, owoce, kwiaty, chleb, ryż, ziarna kukurydzy, wodę i wino. Był to bardzo uroczysty moment Eucharystii. Liturgię ubogacił śpiew dziecięcej scholi.

W przygotowanie Niedzieli Misyjnej włączyli się wolontariusze naszej szkoły. Pięknie przygotowali wystrój kościoła, który przedstawiał globus i świece, których kolory symbolizują poszczególne kontynenty Ziemi.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy tak chętnie włączyli się do pomocy w przygotowanie tak pięknej uroczystości!!!


Zapraszamy do galerii.

Z wizytą w Bullerbyn...

Uczniowie klasy III a w ramach projektu edukacyjnego wykonali „ Makietę Bullerbyn”. Dzieci z Bullerbyn to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie, jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników. Rozpoczęliśmy nową przygodę z lekturą w klasie III. Poznaliśmy mieszkańców Bullerbyn, maleńkiej szwedzkiej wioski, która liczy zaledwie trzy zagrody. Pracowaliśmy w zespołach, a celem było wykonanie makiety Bullerbyn. Dzieci były zafascynowane zadaniem, które miały wykonać i powstały wspaniałe makiety.


Zapraszamy do galerii.

Myśl pozytywnie

Uczniowie klasy VI c na lekcji języka polskiego omawiali temat dotyczący pozytywnego myślenia. Celem zajęć było pokazanie uczniom możliwości przeciwdziałania problemom, tj. sposobów na wykształcenie w sobie poczucia własnej wartości i tworzenia pozytywnego obrazu siebie i innych. Uczniowie, aby wszystkim poprawić humor, przykleili na lustrach karteczki z komplementami, miłymi powitaniami i słowami otuchy. Akcja wywołała uśmiech i o to właśnie chodziło smiley


Zapraszamy do galerii.

Erasmus+

Podczas uroczystego wręczenia stypendiów Wójta Gminy Słupsk i spotkania uczniów, nauczycieli, dyrektorów ze wszystkich szkół: uczestnicy projektu Erasmus +, Slowing down, a new face of European Education zaprezentowali efekty swojej pracy: plakaty, galerię zdjęć, eko rzeźby, pamiątki, filmy, a także promowali projekt wśród zebranych gości.

 

 

 

 


Zapraszamy do galerii.

POMAGAMY !!!

Szkolny klub Wolontariusza uczestniczył w uroczystości wręczenia stypendiów Wójta najzdolniejszym uczniom naszej gminy, a także wręczenia nauczycielom nagród Wójta Gminy Słupsk.

Starliśmy się pięknie powitać zaproszonych gości i zadbać o to, aby czuli się jak u siebie!!!


Zapraszamy do galerii.

WARTO POMAGAĆ !!!

Krzyś Greniuk niedługo kończy 18 lat!!! Marzeniem chorego chłopca jest otrzymanie jak największej ilości urodzinowych kartek. Z inicjatywy Franciszka Strączewskiego z klasy 5c i Tadeusza Strączewskiego z klasy 1c Szkolny Klub Wolontariusza włączył się do akcji. Uczniowie naszej szkoły zrobili ponad 100 kartek urodzinowych dla Krzysia!!!
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!
Szczególne podziękowania kierujemy do p. Grażynki Czerniej, p. Ewy Stodulskiej i p. Agatki Sztark.

STO LAT KRZYSIU !!!

 


Zapraszamy do galerii.

Opatrywanie ran

Opatrywanie ran to umiejętność, którą powinien posiadać każdy z nas. Uczniowie z klasy 4, nie pierwszy już raz, mieli okazję zmierzyć się z zagadnieniami dotyczącymi pierwszej pomocy na lekcji techniki. Nigdy nie wiadomo, kiedy umiejętność opatrywania ran nam się przyda, ale wiedza na ten temat powinna być uporządkowana, żeby w razie konieczności nie działać w sposób niewłaściwy lub chaotyczny. Warto znać podstawowe zasady opatrywania ran i rodzaje opatrunków na rany, a także wiedzieć, kiedy należy przeprowadzić dezynfekcję rany.

Sposób postępowania z raną zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju rany. Opatrywanie ran może przebiegać wieloetapowo. Jeśli rana krwawi, to w pierwszej kolejności należy zatamować krwawienie. Tamowanie krwawienia najlepiej wykonać poprzez ucisk. Po zatrzymaniu krwawienia konieczne jest zabezpieczenie rany przed zanieczyszczeniami i zakażeniem. Najpierw ranę powinno się przemyć pod bieżącą wodą lub roztworem soli fizjologicznej, a następnie zdezynfekować środkiem antyseptycznym. Ostatni etap to założenie odpowiedniego opatrunku. Warto pamiętać, że nie ma uniwersalnego opatrunku, który nadawałby się do każdego rodzaju ran.


Zapraszamy do galerii.

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz kolejny nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 8b wraz z wychowawcą i nauczycielem matematyki – Panem Sebastianem Winsztalem odwiedziła Urząd Gminy Słupsk. Pracownicy z Panią wójt Barbarą Dykier na czele dzielnie radzili sobie z tabliczką mnożenia. Nagrodą dla wszystkich odważnych były słodkie upominki przygotowane przez uczniów klasy. W drodze powrotnej uczniowie odpytywali mieszkańców Siemianic oraz pracowników  przedszkola. Większość odpytywanych całkiem dobrze poradziła sobie z zadaniami. 

Również w szkole ten dzień nie przeszedł bez echa. Uczniowie klasy 7b, pod opieką wychowawcy, pana Marcina Chachuły-Domańskiego, przepytywali naszych uczniów ze znajomości szybkiego mnożenia w pamięci. Zorganizowane zostało również stoisko, na którym uczniowie, dzięki aplikacjom mobilnym, mogli zmierzyć się z nauczycielem matematyki i starszymi kolegami w zawodach dotyczących tabliczki mnożenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przeprowadzenie tego święta w naszej szkole.


Zapraszamy do galerii.

Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska

W dniu 13.10.2019 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska. Zawody odbyły się na pływalni MOSiR w Gdańsku. W rywalizacji wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników 37 klubów. Zawody zorganizowane zostały idealnie pod względem technicznym, a poziom sportowy stał na wysokim poziomie. Hubert Łapko poprawił, aż o 9 sekund swój rekord życiowy i tym samym wskoczył w czołówkę zajmując 4 miejsce wśród najlepszych zawodników. Gratulujemy!

 

LOGOPEDIA - PORADNIK DLA RODZICÓW CZ.1

Czym zajmuje się logopeda? Jakie są przyczyny wad wymowy?

Logopeda uczy nie tylko prawidłowej wymowy, ale także właściwej komunikacji. Logopeda we wrześniu diagnozuje wady wymowy (badania przesiewowe wśród 0 i klas 1) i leczy wady wymowy.

Im wcześniej, tym lepiej!
Wady wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym koryguje się dość szybko. Dzieciom w wieku szkolnym trzeba już poświęcić znacznie więcej czasu, ponieważ wymagają dodatkowo reedukacji, gdyż wady wymowy są bardzo utrwalone.

Przyczyny wad wymowy:

1. Zaburzenia karmienia- problemy ze ssaniem i chwytaniem piersi, to już powód, aby udać się do logopedy.

2. Zbyt długie używanie smoczka, kubków niekapków - ukończenie przez dziecko 1 roku życia, to najlepszy moment na odstawienie smoczka. Zbyt długie używanie smoczka powoduje wady zgryzu (często zgryz otwarty), prowadzi do seplenienia międzyzębowego i utrwala nieprawidłowy tor oddechowy.

3. Pożywienie- rodzaj pożywienia, które dajemy maluszkom ma bardzo duży wpływ na rozwój narządów aparatu artykulacyjnego. Jeśli dziecko bardzo długo otrzymuje jedynie papki i zmiksowane posiłki, narządy artykulacyjne nie mają okazji do ćwiczeń i pracy.

4. Zmiany w obrębie budowy narządów artykulacyjnych- skrócone wędzidło języka, wady zgryzu, anomalie zębowe, rozszczepy wargi lub podniebienia, podniebienie gotyckie, nieprawidłowa budowa języka (zbyt długi lub krótki), rozrost trzeciego migdałka, przerost śluzówki nosa.

5. Nieprawidłowe funkcjonowanie narządów artykulacyjnych- brak pionizacji języka, infantylne połykanie (wsuwanie języka między zęby podczas połykania), niska sprawność warg, żuchwy, języka itp.

6. Nieprawidłowa budowa i funkcjonowanie słuchu- słuch fizjologiczny (niedosłuch, wybiórcze upośledzenie słuchu), słuch fonematyczny.

7. Nieprawidłowe funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego- zaburzenia analizy i syntezy słuchowej, zaburzenia słuchu mownego, zaburzenia kinestezji artykulacyjnej.

8. Czynniki społeczne i psychiczne- brak zainteresowania mową innych, brak systematycznej pracy w domu, styl wychowania i postawa rodziców, nieprawidłowe wzorce fonetyczne.

9. Opóźniony rozwój psychomotoryczny i emocjonalny dziecka.

*narządy aparatu artykulacyjnego- wędzidło języka, wędzidło wargi górnej, podniebienie twarde i miękkie, języczek, migdałki, język (zdjęcie).

W następnych artykułach:
1. Najczęstsze wady w tym roku.
2. Systematyczne ćwiczenia w domu, a efekty terapii.
3. Krótkie wędzidło języka.
4. Wady zgryzu.

Akcja pod Arsenałem

Uczniowie klasy VIII A w ramach omawiania lektury "Kamienie na szaniec" wykonali makiety przedstawiające przebieg akcji pod Arsenałem. Dokładnie ukazali moment odbicia Rudego i postrzelenia Alka. Wykazali się niezwykłą pomysłowością, makiety można oglądać w sali nr 4.


Zapraszamy do galerii.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej 2019


Zapraszamy do galerii.

Klasy I-III na basenie i kręgielni

W sobotę i poniedziałek w ramach gminnego projektu, uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach na basenie i kręgielni.


Zapraszamy do galerii.

XIX Dzień Papieski

13 października 2019 roku młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięła udział w obchodach XIX Dnia Papieskiego w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach.

Wolontariusze w tym dniu zbierali fundusze na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II, wspierającej młodzież uzdolnioną, znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych, przygotowali uroczystą Mszę św., jak również sprzedawali po kolejny kremówki papieskie.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji!


Zapraszamy do galerii.

Dzień Edukacji Narodowej 2019


Zapraszamy do galerii.

"Alicja w Krainie Bzu" - klasa 2a

Uczniowie klasy 2 a z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie "Alicja w Krainie Bzu" wystawione w Teatrze Rondo przez artystów z teatru Enza. Muzyka, światło i taniec to ciekawa forma sztuki, która pobudziła wyobraźnię dzieci.


Zapraszamy do galerii.

Goście z Kaliningradu w naszej szkole


Zapraszamy do galerii.

Malowanie na styropianie

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy malowali jesienne drzewa na styropianie smiley


Zapraszamy do galerii.

Dzielnicowi w klasie 1b

W czwartek klasę 1b odwiedzili dzielnicowi. Funkcjonariusze Policji omówili z dziećmi problematykę agresji słownej, fizycznej i kradzieży.


Zapraszamy do galerii.

Fizyka na wesoło

Kolejna grupa uczniów klasy 3a i 3b zaczęła zajęcia „Fizyka na wesoło”. Koło prowadzone przez Pana Sebastiana Winsztala w nowej sali fizyczno - matematycznej wprowadza uczniów w tajniki eksperymentów fizycznych. Tematem ostatnich zajęć były magnesy. Młodzi eksperymentatorzy na własnej skórze przekonali się o sile magnesów neodymowych.


Zapraszamy do galerii.

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP w Siemianicach

Już po raz kolejny nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 8 b wraz z wychowawcą i nauczycielem matematyki – Panem Sebastianem Winsztalem odwiedziła Urząd Gminy Słupsk. Pracownicy z Panią wójt Barbarą Dykier na czele dzielnie radzili sobie z tabliczką mnożenia. Nagrodą dla wszystkich odważnych były słodkie upominki przygotowane przez uczniów klasy. W drodze powrotnej uczniowie odpytywali mieszkańców Siemianic oraz pracowników przedszkola. Większość odpytywanych całkiem dobrze poradziła sobie z zadaniami.

 


Zapraszamy do galerii.

„Alicja w Krainie Bzu”

W poniedziałek, 7 października klasa 2 c wybrała się na spektakl muzyczny „Alicja w Krainie Bzu” do Teatru Rondo. Dziewczęta z Ogniska Baletowego Enza przeniosły nas w zaczarowany świat tańca i muzyki. Alicja, Szalony Kapelusznik, Biały Królik i groźna Królowa Kier to postaci dobrze znane wszystkim dzieciom i dorosłym, jednak połączenie ich historii z występem baletowym było zaskakujące i pełne wdzięku. Po takich przeżyciach w świetnych humorach wróciliśmy do szkolnych ławek.


Zapraszamy do galerii.

Jesienne drzewa na świetlicy

Dzieci na świetlicy wykonują jesienne drzewa w wesołych kolorach, tylko według własnej inwencji twórczej...


Zapraszamy do galerii.

Zwiedzanie lasu - Ib

Klasa I b raźnie maszerując zwiedza okoliczny las...smiley

Zajęcia na basenie - 5b

Klasa 5 b pokonuje własne słabości na basenie i przy tym świetnie się bawi. Pod okiem Pani instruktor - Pani Kasi.


Zapraszamy do galerii.

Zajęcia na basenie - I b

Klasa I b i jej pierwsze zmagania na basenie wraz ze swoimi instruktorami Panem Krzyśkiem i Panem Pawłem.


Zapraszamy do galerii.

Mikroskopowanie na lekcjach biologii

Podczas "lekcji mikroskopowania" uczniowie klas 5 poznali działanie mikroskopu, zasady tworzenia preparatów i rozpoznawania elementów widocznych przez mikroskop, a następnie samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe z liścia spichrzowego cebuli i miąższu pomidora.


Zapraszamy do galerii.

Lekcje o przestrzeganiu prawa

W szkole odwiedzili nas prawnicy, którzy przeprowadzili ciekawe prelekcje na temat przestrzegania prawa i odpowiedzialności karnej. Dzieci dowiedziały się czym jest prawo, na czym polega zawód adwokata, radcy prawnego. Omówiony został również temat cyberprzemocy, przemocy fizycznej oraz psychicznej.


Zapraszamy do galerii.

Spotkanie z Marcinem Prusem


Zapraszamy do galerii.

BYLIŚMY TAM !!!

Miła uroczystość odbyła się w naszej szkole. 27 września 2019 roku oddano do użytku nowo wybudowane skrzydło szkoły. Z tej okazji szkołę odwiedzili liczni goście. Zwiedzili szkołę i obejrzeli program artystyczny w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek. Szkolny Klub Wolontariusza również uczestniczył w tym ważnym wydarzeniu. Bo siła jest w nas!!!

Jesienne inspiracje w Ia

Jesień w pełnej krasie. Uczniowie klasy I a postanowili pobudzić swoją wyobraźnię. Na lekcjach tworzyli kompozycje z darów lasu. Było przyjemnie i bardzo, bardzo kolorowo.


Zapraszamy do galerii.

Dzień Chłopaka w IVa

30 września 2019 r. świętowaliśmy dzień chłopaka .Nasi przystojniacy z IV A otrzymali w prezencie od swoich koleżanek oczywiście z pomocą rodziców) fantastyczne kubeczki z nadrukiem oraz „małe co nie co”. Chłopcy byli mile zaskoczeni. I o to chodzi... smiley


Zapraszamy do galerii.

Ciekawa lekcja wychowawcza

Na lekcji wychowawczej uczniowie czwartych klas mieli przyjemność gościć Pana Andrzeja Remelskiego – Działacza Filatelistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. Hobbysta wprowadził naszych uczniów w fascynujący świat znaczków pocztowych, historii poczty i tajemnic filatelisty. Czwartoklasiści zapoznali się też z warsztatem filatelisty,poznali specjalistyczny sprzęt stosowany przez filatelistów, obejrzeli zbiory znaczków naszego gościa. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów, być może zaowocuje ono w powstanie Szkolnego Koła Filatelisty.


Zapraszamy do galerii.

Dzień Chłopaka w Vc

W klasie V c odbył się Dzień Chłopaka. Na tę okazję została zamówiona pizza. Panowie byli bardzo zadowoleni. To był wspaniale spędzony wspólnie czas,który na długo zostanie w naszej pamięci.


Zapraszamy do galerii.

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.

Praktyczna lekcja geografii-rysunek poziomicowy

Na powierzchni Ziemi jest wiele wypukłych i wklęsłych form terenu. Bardzo trudno jest je przedstawić na mapie. Jednym ze sposobów pokazania ukształtowania powierzchni są poziomice. Uczniowie klas 7a i 7b wykonali model wzniesienia z poziomicami na ziemniakach. Wykorzystując ziemniaki, linijkę, wykałaczki i markery najpierw nanieśli poziomice a później wykonali rysunek poziomicowy.


Zapraszamy do galerii.

ZAJĘCIA NA STRZELNICY!

To już miesiąc szlifujemy swoją formę na treningach w strzelaniu. Zaawansowani z postawy stojącej, a początkujący w postawie siedzącej. Nie zapominamy o ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz korekcyjnych.
Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ministerialnym programie Projekt Klub 2019, dotacja przeznaczona jest na zakup sprzętu sportowego oraz prowadzenie zajęć.

Zapraszamy na zajęcia uczniów klas VI – VIII w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 14:30 do 16:30.

 


Zapraszamy do galerii.

SUKCES NATASZY

Bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica naszej szkoły Natasza Kowalewska (klasa 6B),która zajęła 5 miejsce w Finale Powiatowej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych w Smołdzinie.

Gratulujemy!!!


Zapraszamy do galerii.

I c podczas jesiennej zabawy

"Zbie­ra­my kasz­ta­ny,
ro­bi­my w nich dziur­ki,
a wte­dy je moż­na
na­wle­kać na sznur­ki.
Tak robi się lej­ce,
na­szyj­nik z ko­ra­li.
Kasz­ta­ny, kasz­ta­ny
bę­dzie­my zbie­ra­li."


Zapraszamy do galerii.

Gminne zawody w drużynowych biegach przełajowych

Reprezentacja szkoły zajęła TRZECIE miejsce wśród dziewcząt i CZWARTE wśród chłopców rocznik 2007 i młodsi w GMINNEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY w drużynowych biegach przełajowych.
Indywidualnie DRUGIE miejsce zajęła Natasza Kowalewska. Zdobyła tym samym prawo reprezentowania Gminy Słupsk na zawodach powiatowych.

Wiktor Sztylka był czwarty.

 

 

Szkołę reprezentowali:

Natasza Kowalewska
Kornelia Felc
Aleksandra Burak
Małgorzata Romaniu
Karolina Chabowska
Roksana Kępa
Julia Przychoda
Amelia Trapp
Aleksy Winsztal
Dacjan Staranowicz
Hubert Wolak
Gracjan Herman
Kacper Lange
Wiktor Sztylka

 


Zapraszamy do galerii.

GMINNE ZAWODY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

24 września, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbywały się w Lasku Północnym w Słupsku. W kategorii klas IV-VI, dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy III miejsce.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

Szkołę reprezentowali:

Natasza Kowalewska
Kornelia Felc
Agata Jankowska
Alicja Jankowska
Roksana Kocoń
Martyna Woźniak
Joanna Ostrowska
Wiktoria Winsztal
Klaudia Goliszek
Szczypek Anna
Aleksy Winsztal
Dacjan Staranowicz
Hubert Wolak
Gracjan Herman
Kacper Lange
Igor Nowakowski
Burak Adam
Dawid Iciachowski
Sztylka Igor
Jerzy Piekarski

 

 

Innowacyjne zajęcia robotyki


Zapraszamy do galerii.

Stypendium Dyrektora

Ośmiu uczniów naszej szkoły oraz jedna absolwentka za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i wzorowe zachowanie po II semestrze roku szkolnego 2018/2019 otrzymało Stypendium Dyrektora:

1. Patrycja Jackowiak V a; średnia- 5,64; ocena zachowania: wzorowa
2. Hanna Worona V a; średnia- 5,55; ocena zachowania: wzorowa.
3. Amelia Malec VI c; średnia- 5,38; ocena zachowania: wzorowa.
4. Amelia Trapp kl. VII b; średnia- 5,33; ocena zachowania: wzorowa.
5. Michalina Maszkowska kl. VI b; średnia- 5,32; ocena zachowania: wzorowa.
6. Jeremi Ławski kl V c; średnia- 5,30; ocena zachowania: wzorowa.
7. Dominika Kiedrowska, absolwentka szkoły; średnia- 5,27; ocena zachowania: wzorowa.
8. Filip Koniewski kl. V a; średnia- 5,27; ocena zachowania: wzorowa.
9. Maja Kramarczyk kl. V b; średnia- 5,27; ocena zachowania: wzorowa.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Zapraszamy do galerii.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Miło nam poinformować o powołaniu nowych władz Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą została Amelia Szydło z klasy VIII b,jej zastępca to Igor Michalczyk z klasy VIII a. Funkcję sekretarza będą pełnili Aleksander Kmita z klasy VI b oraz Adam Mateuszów z klasy V b.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Pan Piotr Kaziński.
Nowymi radnymi w Młodzieżowej Radzie Gminy Słupsk zostali: Martyna Motyka z klasy VIII b, Łukasz Lisiewicz z klasy VII a oraz Oskar Frączkiewicz z klasy VIII b. Opiekunem MRG w naszej szkole jest Pani Monika Szulta.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pełnieniu swoich obowiązków w nowym roku szkolnym 2019/2020.


Zapraszamy do galerii.

Trening świadomości ciała i przestrzeni

Uczniowie klasy IVa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach od tego roku szkolnego uczęszczają na innowacje teatralne pt. „W krainie teatru” prowadzone przez Katarzynę Praszczak.
Zajęcia z 30 września br. były niezwykłe, gdyż trening poprowadziła dla uczniów aktorka z Państwowego Teatru Lalek „Tęcza” ze Słupska, pani Ilona Zaremba. Dzieci świetnie się bawiły a jednocześnie ćwiczyły koncentrację oraz trenowały świadomość własnego ciała i przestrzeni – bezcenne umiejętności w grze aktorskiej i w życiu.


Zapraszamy do galerii.

"Dzień Chłopaka" w Ic

30 września jest jak co roku wyjątkowy. Każdy mały i duży chłopiec po cichu marzy o jakiejś miłej niespodziance. Nasi chłopcy dostali od swoich koleżanek dyplomy i kolorowe resoraki. Może i lekcji już nie udało się dokończyć, ale uśmiechów chłopców nic nie zastąpi. Najlepsze życzenia heart


Zapraszamy do galerii.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Gminy Słupsk

Dnia 30.09.2019 roku odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Gminy Słupsk. Uczniowie wybierali również opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie,w którym świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły,propozycje a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród społeczności uczniowskiej. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać swój głos na specjalnie przygotowanych kartach. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja. Czekamy na wyniki! smiley


Zapraszamy do galerii.

Wyniki konkursu plastycznego "Bez garba lżej"

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym "Bez garba lżej" i wykonali piękne prace.
I miejsce w klasach pierwszych zajęła - Amelia S. kl. 1a,
II miejsce - Nadia P. kl. 1a.
W klasach drugich i trzecich:
I miejsce - Maja S. kl. 3b
II miejsce - Julia F. kl. 2a
III miejsce - Oliwier F. kl. 3a
Pozostałe dzieci za wykonanie prac otrzymały dyplomy i coś słodkiego.
Gratulujemy!!! 


Zapraszamy do galerii.

Uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły


Zapraszamy do galerii.

Gry opowiadania

Dla osiągnięcia sukcesów w nauce matematyki dzieciom potrzebna jest odporność emocjonalna. Chodzi tu o zdolność rozumnego kierowania swoim zachowaniem w sytuacjach, które są pełne napięć i wymagają wysiłku umysłowego. Takimi sytuacjami są gry opowiadania . Wywołują one gwałtowny wzrost napięcia, chęć wygrania oraz mobilizują dziecko do wysiłku i wytrwania do końca.


Zapraszamy do galerii.

Akcja Wielbłąd - Bez Garba Lżej

"Las w słoiku"

Pan Marcin przeprowadził w świetlicy bardzo ciekawe warsztaty jesienne. Opowiedział o leśnych roślinach oraz o procesie fotosystezy. Dzieci wykonały piękne mini lasy w słoikach, a po wykonaniu pracy otrzymały dyplomߘꦬt;/span>


Zapraszamy do galerii i odwiedzenia strony

Akcja Wielbłąd - Dzień II - klasy II


Zapraszamy do galerii.

Akcja Wielbłąd - Dzień 1 - klasy I


Zapraszamy do galerii.

Warsztaty szycia - bawełniane kotki

ERASMUS+

Uczennice naszej szkoły pod opieką pani Joanny Charczun i Agnieszki Szydło wzięły udział w spotkaniu w Portugalii w ramach projektu Erasmus+ „Slowing Down, a New Face Of European Education”. Tym razem zadania polegały na harmonii z natura. spędziliśmy wspólnie czas na kempingu, gotując, pływając w oceanie i poznając inne zwyczaje.


Zapraszamy do galerii.

Projekt " Zdrowo jem,więcej wiem"

Zapraszamy do udziału w biegach organizowanych w Słupsku

W związku z coraz większą popularyzacją aktywnego spędzana wolnego czasu w szczególności poprzez bieganie i nordic walking Gmina Słupsk postanowiła zorganizować I Bieg Gminny i tym samym na stałe wpisać go w kalendarz gminnych wydarzeń sportowych.

Współorganizatorem I gminnego biegu który będzie nosił nazwę Bieg Przyjaźni jest firma Modular Consulting oraz Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” znane z organizowania wielu biegów w Słupsku i okolicy. Bieg zaplanowany jest na 5 października 2019 r. przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym oraz Parku Wodnym w Redzikowie. Dystans dostosowany jest tak każdy mógł wziąć udział w wydarzeniu. Dla biegaczy oraz kijkarzy zaplanowano dystans 5 oraz 2,5 km. Zachęcamy do biegu rodziny z dziećmi, właścicieli z czworonogami, grupy zorganizowane oraz wszystkich tych którzy chcą aktywnie spędzić czas. Dla każdego uczestnika biegu przewidziano bity medal pamiątkowy oraz poczęstunek a także możliwość udziału w losowaniu nagród rzeczowych.

Planowany Bieg Przyjaźni wchodzi w skład 3 biegów, z czego dwa kolejne zaplanowane są w przyszłym roku w innych miejscowościach z terenu Gminy Słupsk. Dlatego warto już teraz zarezerwować sobie termin na I bieg gminny, którego medal będzie nawiązywał nie tylko do Gminy Słupsk ale będzie częścią składową medali z biegów zaplanowanych na kolejny rok.

Zapisz się już dziś! www.biegislupsk.pl

 

Prezentacja kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy oraz na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego


Zapraszamy do galerii.

" Wewnętrzna równowaga"

Dla odnalezienia wewnętrznego spokoju i wyciszenia się po zakończeniu lekcji, uczniowie w ramach świetlicy mają w piątkowe popołudnia możliwość skorzystania z jogi. Uczniom bardzo się spodobały ćwiczenia i chętnie na nie uczęszczają. Kolejny nasz  strzał w 10, jeśli chodzi o ofertę zajęć dodatkowych dla naszych uczniów, z czego się bardzo cieszymy.


Zaprasamy do galerii.

Jesienne origami w świetlicy

Jesień zbliża się wielkimi krokami... A w świetlicy powstają pierwsze jesienne prace wykonane metodą origami.


Zapraszamy do galerii.

Akcja profilaktyczna NIEĆPA 2019

W ramach realizacji szkolnego programu profilaktyczno - wychowawczego uczniowie kl. VIII wezmą udział w corocznej akcji pod hasłem "NIEĆPA", która poświęcona jest profilaktyce uzależnień, połączonej z koncertem zespołu Blue Cafe, który odbędzie się 4 października 2019 roku w Hali Gryfii. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na koncert oraz mamy nadzieję na świetną zabawę!

WYJAZD INTEGRACYJNY UCZNIÓW Z KLAS IIa, IIb, IIc ORAZ ICH RODZICÓW DO ORZECHOWA - ZAPADŁE

14.09.2019r. został zorganizowany wyjazd uczniów z klas IIa, IIb, IIc oraz rodziców do Orzechowa - Zapadłe. Nasza trasa rozpoczęła się na leśnym parkingu w Zapadłe .Po przygotowaniu drewna i ułożeniu stosu gałęzi na późniejsze ognisko udaliśmy się na leśną ścieżkę dydaktyczną ,,Orzechowska Wydma” sąsiadującą z miejscowościami Orzechowo Morskie i Zapadłe. Trasa wiodła wśród urozmaiconych krajobrazów nadmorskich i na każdym kroku zaskakiwała swoją zielenią oraz ogromną malowniczością. Podziwialiśmy liczne sosny z powykręcanymi pniami od silnych wiatrów wiejących od morza, zapoznaliśmy się z wieloma siedliskami i różnorodną roślinnością opisanymi na 11 tablicach. Część ścieżki pokonaliśmy idąc przez drewniane kładki, schody drewniano – ziemne oraz mostek nad żlebem. Atrakcją była platforma widokowa ulokowana na najwyższym wzniesieniu wydmy. Z niej rozciągał się piękny widok na Orzechowską Wydmę, która osiąga wysokość 20 m.n.p.m. Dotarliśmy do wieży widokowej w Orzechowie Morskim na terenie ośrodka ,,Leśnik”. Betonowa konstrukcja swoim wyglądem przypominała latarnię morską. Aby dojść na sam szczyt, musieliśmy pokonać 240 stalowych, kręconych schodków. Opłacało się. Z wieży tej rozpościerała się bowiem zapierająca dech w piersiach panorama wybrzeża, miedzy innymi malownicze klify. Niestrudzeni udaliśmy się na spacer relaksacyjny brzegiem morza. Wracając na parking przez las zbieraliśmy grzyby. Pogoda nam dopisała. Świeciło słońce. Zrelaksowani, dotlenieni i uśmiechnięci na koniec urządziliśmy sobie piknik piekąc kiełbaski na ognisku. Dzień upłynął nam w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze, przy sprzyjających warunkach pogodowych. Był czas na wspólne rozmowy, zawarcie nowych znajomości i radosne zabawy dzieci.


Zapraszamy do galerii.

DZIEŃ KROPKI

Drodzy Rodzice!

Co roku we wrześniu nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, w ramach International Dot Day, organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim działań jest kropka. Inspiracją do obchodzenia tego święta stała się książka napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa pt. Kropka.

Uczniowie z klas I - III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Cz. Miłosza w Siemianicach obchodzą DZIEŃ KROPKI 16 września 2019r. Prosimy o ubranie dzieci w tym dniu w sportowe podkoszulki bez nadruku i przynajmniej jednej rzeczy w kropki.

Dziękujemy Małgorzata Tabała, Anita Sulej


Zapraszamy do galerii.

Zajęcia z doradztwa zawodowego

Od dnia 23-09-2019 ruszają OBOWIĄZKOWE zajęcia z doradztwa zawodowego z p. Małgorzatą Tabałą dla klas VII zgodnie z harmonogramem (zajęcia odbywają się na 9 lekcji w sali C103 i C105).

Klasa VIIa:
23 i 30 września
7 i 28 października
4, 18 i 25 listopada
2 grudnia

2h będą również realizowane w marcu w ramach Targów Edukacyjnych

Klasa VIIb:
13 stycznia
3, 10, 17, 24 luty
2, 9, 16 marca

2h będą również realizowane w marcu w ramach Targów Edukacyjnych

 

Leśne ludziki i zwierzątka w I b

Za oknem zrobiło się chłodno, liście zmieniły kolor, a z drzew spadają kasztany… Nadchodzi jesień. Dzieci z klasy I b wykonały piękne prace plastyczne z leśnych darów jesieni.


Zapraszamy do galerii.

Akcja Wielbłąd - bez garba lżej

Co roku organizujemy "Akcję Wielbłąd - bez garba lżej". Głównym celem przedsięwzięcia jest minimalizowanie wagi plecaków naszych uczniów.

W dniach 23.09, 25.09 i 26.09, Pani Maria Nowak (pedagog) przeprowadzi pogadankę wśród klas 1-3 oraz zważy plecaki naszych uczniów.

W ramach programu ogłaszamy OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY pt. "Bez garba lżej" - dla klas 1-3.

Prace powinny przedstawiać, w jaki sposób możemy minimalizować wagę plecaków, jakie są konsekwencje noszenia zbyt ciężkich plecaków. Liczymy na Waszą wyobraźnię i kreatywność.

Technika prac - dowolna
Format - klasy 1 (A4), klasy 2-3 (A3)
Termin oddawania prac - do 23.09.2019
Rozstrzygnięcie konkursu - 27.09.2019
Prace muszą być podpisane na odwrocie - imię, nazwisko i klasa.

Prace oddajemy Pani Marii Nowak - s.304 lub gabinet pedagoga.

Organizatorzy konkursu - Maria Nowak, Elwira Pawelec, Krystyna Bogusz-Życzkowska.

Wszelkie pytania proszę kierować do Pani Marii Nowak.

Zapraszamy

 

Koło cheerleaders

Zapraszamy chętnych uczniów z klas 1-4 SP w piątki na 8 godz. lekcyjnej (14.25 - 15.10) na zajęcia taneczne koła cheerleaders do instruktora Pani Darii Boś w sali C101 (sala widowiskowa).

Wymagana jest zgoda opiekuna/rodzica - do pobrania w zakładce organizacja szkoły --> pliki --> deklaracja - cheerleaders

Deklarację składamy u Pani Darii Boś

 

"Warsztaty szycia - bawełniane kotki"

Maszyna poszła w ruch!! Dzieci, które uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy oraz na warsztaty do Pani Marii Nowak, szyją bawełniane maskotki, tym razem są to kotki.
Już niedługo pochwalimy się naszymi pracami smiley


Zapraszamy do galerii!

"Kolorowe konstrukcje"

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i dzieckoDzieci uczęszczające do świetlicy świetnie się bawiły układając kolorowe konstrukcje. Z kolorowych słomek można wybudować rakietę, domki, samoloty i wiele innych. Dzieci podczas zabawy uczą się logicznego myślenia, kreatywności i konstruowania smiley


Zapraszamy do galerii.

 

 

"Bezpieczna szkoła"

W ramach wewnętrznego programu szkolnego "Bezpieczna szkoła", zaproszeni funkcjonariusze Policji przeprowadzili wśród klas 2 pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Nasi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób bezpiecznie przejść przez pasy; w jaki sposób należy się zachować, gdy zaczepi ich obca osoba, a także co należy zrobić w sytuacji zagrożenia.


Zapraszamy do galerii.

Wizyta Komisji Oświatowej Gminy Słupsk w naszej szkole

Goście byli zachwyceni!


Zapraszamy do galerii.

Karate – zapisy na treningi

Już od 5 września ruszają zapisy na treningi KARATE w naszej szkole.
Zajęcia grupy początkującej odbywają się we wtorki i czwartki w godz: 17:30-18:30 /Sala Gimnastyczna/.

Sekcja Klubu Karate Champion, działa w naszej szkole od kilku lat, osiągając świetne wyniki sportowe i wychowawcze.

Więcej informacji udziela instruktor Przemysław Juchniewicz /tel. 608 431 879, www.champion.slupsk.pl/.

 

Aj Fabryka Mebli - Oferty pracy

Aj Fabryka Mebli - Oferty pracy

Aj Fabryka Mebli

Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i cała społeczność uczniowska składają podziękowania firmie: Aj Fabryka Mebli w Redzikowie za dofinansowanie Naszej Szkoły w formie zakupu mebli. Dziękujemy!!!

Aj Fabryka Mebli
ul. Przemysłowa 15
76-200 Redzikowo
tel. +48 59 715 11 50

Pralnia dywanów i tapicerek "Perfekt"


Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i cała społeczność uczniowska składają podziękowania firmie: Pralnia dywanów i tapicerek Perfekt w Słupsku za dofinansowanie Naszej Szkoły w formie wyprania i wyczyszczenia dywanów i tapicerki w całej placówce. Dziękujemy!!!

Pralnia dywanów i tapicerek PERFEKT w Słupsku
ul. Aleja 3go Maja 72/3
tel. 690-915-915
pn-pt 9-17, sb 9-13

 

 

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    ul. Słupska 42
    76-200 Słupsk
  • +48 59 8471856

Galeria zdjęć