AKTUALNOŚCI

   • Finał WOŚP w Siemianicach!

   • Już w niedzielę 12. stycznia 2020 o godzinie 14.00 w sali widowiskowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach przy udziale Gmina Słupsk oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk odbędzie się XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP

    W programie: Świtezianki, Iskierki; Pokaz magii – iluzjonista Bartosz Szubert; chór Pasjonata; Zeppelinki; Bierkowianki; Iskierki (kabaret+piosenki) i otwarta scena muzyczna

    Ponadto: nauka udzielania pierwszej pomocy – OSP Krępa Słupska; pokaz wozu strażackiego- OSP Krępa Słupska, malowanie twarzy, strefa gastronomiczna, kącik artystyczny, kącik gier z harcerzami- Harcerze ze świetlicy w Siemianicach

    ZŁAPMY WIATR W ŻAGLE DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI

     

     • Jasełka

     • "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
      i wyciągasz do niego ręce,
      jest Boże Narodzenie.

      Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
      jest Boże Narodzenie.

      Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
      które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
      w ich samotności,
      jest Boże Narodzenie.

      Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei “więźniom”,
      tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
      moralnego i duchowego ubóstwa,
      jest Boże Narodzenie.

      Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
      jak bardzo znikome są twoje możliwości"
      i jak wielka jest twoja słabość,
      jest Boże Narodzenie.

      Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
      pokochał innych przez ciebie,

      Zawsze wtedy,
      jest Boże Narodzenie."

      św.Matka Teresa z Kalkuty


      Życzymy wam, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny - narodziny Nowego Człowieka. Błogosławionych Świąt!

      Klasa 8b
      dzieci ze szkolnego chóru
      Dobrosława Rusek
      Krystyna Bogusz-Życzkowska
      Andrzej Praszczak
      Michał Piórkowski


      Zapraszamy do galerii.

       

     • Jasełka, Wigilie klasowe


     • Zapraszamy do galerii.

     • Światowy Dzień Walki z AIDS

     • W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS uczniowie klas ósmych wykonali plakaty informacyjne, których treść dotyczyła głównie profilaktyki HIV. Na przygotowanych pracach pojawił się również symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS – czerwona kokardka.


      Zapraszamy do galerii.

       

       

       

     • Noc filmowa w Siemianicach

     • Jak się okazało, wśród uczniów naszej szkoły istnieje niezwykle liczna grupa fanów Gwiezdnych Wojen. W akcij charytatywnej zorganizowanej przez naszych nauczycieli, Marcina Chachułę-Domańskiego i Michała Piórkowskiego, udział wzięło 58 młodych padawanów. Podczas ponad siedmiogodzinnego seansu oglądaliśmy wspólnie pierwsze trzy części sagi Gwiezdnych Wojen: Mroczne Widmo, Wojny Klonów oraz Zemstę Sithów. Udało nam się zebrać kwotę 425 zł, którą przeznaczyliśmy na pomoc biednym rodzinom w okresie świątecznym. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszej zbiórki.

     • Wykład na temat: Profilaktyka HIV/AIDS

     • W związku z obchodzonym 1 grudnia Światowym Dniem AIDS uczniowie klas siódmych wysłuchali wykład na temat: Profilaktyka HIV/AIDS prowadzonego przez specjalistę z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Celem tego spotkania było uświadomienie młodzieży z jakimi zagrożeniami spotkać się mogą na swojej drodze życiowej. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże im uniknąć niebezpiecznych zagrożeń zdrowotnych jakim jest mi. in. choroba AIDS.

       


      Zapraszamy do galerii.

       

       

     • Wizyta wielokrotnej mistrzyni Polski w boksie

     • 28 listopada 2019 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Kinga Ruszczyńska - Pluta, wielokrotna mistrzyni Polski w boksie. Bardzo dziękujemy, że Pani Kinga przyjęła zaproszenie i odwiedziła naszych uczniów smiley


      Zapraszamy do galerii.

       

       

       

       

     • Lekcje z edukatorem Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Słupsku, dotyczące szkodliwości dopalaczy i e-papierosów

     • 29.11. w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki, w kl. VI odbyły się lekcje z edukatorem Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Słupsku, dotyczące szkodliwości dopalaczy i e-papierosów.

      E-papierosy to produkt nowy, którego długotrwałych skutków (zarówno pozytywnych, jak i negatywnych) jeszcze nie znamy. Mało kto pamięta, że początkowo tradycyjnych papierosów nie kojarzono z jakimikolwiek następstwami chorobowymi. Prowadzone od kilku lat badania coraz częściej dowodzą, że palenie e-papierosów nie jest bezpieczne dla organizmu. Niektóre składniki e-papierosów, dopuszczone do użytku np. w przemyśle spożywczym, stają się toksyczne, kiedy są wdychane po podgrzaniu.

      Dopalacze są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia, ponieważ nie wiadomo, co tak naprawdę się w nich znajduje. Obok nowo wytwarzanych substancji toksycznych, o niezbadanym ryzyku zdrowotnym, w „dopalaczach” może być wiele zanieczyszczeń, które potęgują ich szkodliwość. Używanie tych produktów może doprowadzić do utraty przytomności, trwałego uszkodzenia mózgu i narządów wewnętrznych organizmu (serca, nerek), a także zgonu. Nawet jednorazowe użycie dopalaczy może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a niekiedy nawet do śmierci.


      Zapraszamy do galerii.

     • Akcja "Hazard? Nie, dziękuję!"

     • W dniu 27 listopada, uczniowie klas 8 wzięli udział w prelekcji w ramach akcji informacyjnej "Hazard? Nie, dziękuję! ". Celem przedsięwzięcia jest wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów i zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.


      Zapraszamy do galerii smiley

     • "Na nałogi wystaw rogi"

     • We wtorek klasy trzecie brały udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez specjalistę p. Michała Bujarskiego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku. Uczniowie dowiedzieli się co to jest profilaktyka i wspólnie uczyli się podejmowania decyzji dotyczących konkretnych zachowań, rozstrzygali problemy i podejmowali odpowiedzialne decyzje.

       


      Zapraszamy do galerii.

     • Przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska"

     • Dnia 21.11.2019 aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" zaprezentowali uczniom klas 0-III spektakl pt. "Na misiowych urodzinach - najważniejsza jest rodzina". Przedstawienie opowiada o rodzinie, którą nie tylko tworzą jej członkowie. Szczególnie zwrócono uwagę młodych widzów na relacje, więzi i uczucia łączące rodzinę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu współorganizując misiowe urodziny. Przedstawienie niosło ze sobą ważny przekaz, że rodzina jest najważniejsza.


      Zapraszamy do galerii.

     • Profilaktyka FAS i FAE

     • W związku z trwającym w naszej szkole Tygodniem Profilaktyki, 19 listopada 2019 roku uczniowie klas VII wzięli udział w spotkaniu pod hasłem: Profilaktyka FAS i FAE. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów na co dzień pracujących w Fundacji „Dać skrzydła” oraz Stowarzyszeniu Pomocy Dziecku i Rodzinie „Krąg”. Podczas tego interesującego spotkania młodzież uzyskała odpowiedzi na nurtujące ich pytania:


       


      - Czy picie alkoholu w ciąży szkodzi?
      - Czym jest FAS?
      - Jaka ilość alkoholu w ciąży powoduje FAS?
      - Jaka jest różnica między FAS a FAE?
      - Jakie zdiagnozować FAS?
      Uczniowie dowiedzieli się także jak pomóc dzieciom z FAS, a także jak funkcjonuje dziecko z Alkoholowym Zespołem Płodowym w środowisku rodzinnym i szkolnym. Specjalistki starały się, aby uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach proponując kreatywne ćwiczenia. Mamy nadzieje, że młodzież wyciągnie ze spotkania odpowiednie wnioski.


      Zapraszamy do galerii.

     • Zajęcia z dzielnicowym dla kl. VI w ramach projektu Prawo – Zdrowie - AllMy Life

     • Dnia 19.11.2019r. odbyło się spotkanie ze starszym aspirantem Panem Markiem Koniewskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali pogadanki na temat: „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Pan dzielnicowy wyjaśnił ważne zagadnienia dotyczące między innymi kradzieży, przywłaszczenia, bójek i pobić. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości dotyczące tego tematu. Zadawali pytania, na które pan Koniewski udzielił wyczerpujących odpowiedzi.
       


      Zapraszamy do galerii.

     • Przedstawienie profilaktyczne

     • W naszej szkole, wzorem lat ubiegłych, obchodzimy w tym tygodniu Dni Profilaktyki. Na zajęciach ze znakomitymi specjalistami poruszamy tematy z różnych dziedzin, np. alkoholowy zespół płodowy FAS. Dziś nasi uczniowie wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym dotyczącym agresji w szkole. Poruszone zostały najbardziej aktualne tematy dotyczące przemocy fizycznej oraz psychicznej, czyli problemów, które coraz częściej występują w polskich szkołach.

       


       


      Zapraszamy do galerii.

     • Święto Niepodległości w naszej szkole

     • 7 listopada wspólnie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy VI a i chór szkolny przygotowali program słowno-muzyczny. Występujący wierszami i pieśniami patriotycznymi przypomnieli tych, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny, a dzisiaj są często bezimienni. W podniosłym i patriotycznym nastroju wszyscy uczciliśmy zbliżającą się 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


      Zapraszamy do galerii.

     • Wycieczka do Ośrodka Readaptacji EKO „Szkoła Życia”

     • 8.11.2019r. uczniowie klas VIII wraz z pedagogiem szkolnym Renatą Wojdziak odwiedzili Ośrodek Readaptacji EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie. Po zwiedzeniu ośrodka młodzież wzięła udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez doświadczonych terapeutów uzależnień. Ośrodek oprócz działań terapeutycznych i leczniczych realizuje zróżnicowane działania z zakresu ekologii i ochrony bioróżnorodności, wśród których na szczególną uwagę zasługuje hodowla kurki zielononóżki kuropatwianej, hodowla trzody chlewnej i bydła, warzywnictwo, uprawa starych odmian drzew owocowych.


      Zapraszamy do galerii.

     • Szkolenie pracowników szkoły z zakresu I pomocy przedmedycznej oraz cukrzycy


     • Zapraszamy do galerii.

     • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
      • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
      • +48 59 8471856
      • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
      • NIP 839-28-15-823
     • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej