Piłka siatkowa

• Treningi z piłki siatkowej w wymiarze 2 godziny w tygodniu są prowadzone jako zajęcia pozalekcyjne. Głównym celem zajęć z piłki siatkowej jest ogólny rozwój sprawności fizycznej, poprawa stanu zdrowia, kondycji i koordynacji ruchowej dzieci oraz wszechstronny rozwój osobowości.

• Gminna SIata

•             Dnia 18 marca 2016 w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach odbył się Gminny  Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców. Po trudnej i wyrównanej rywalizacji w turnieju dziewcząt wygrał zespół z Siemianic pokonując szkoły z Jezierzyc i Redzikowa po 2:0 i nie oddając żadnego seta natomiast ostatni mecz grały dziewczęta z Jezierzyc z Redzikowem ulegając 2:1

Skład zespołu dziewcząt - górny rząd od lewej: Wiktoria Winogrodzka, Klaudia Turska, Małgorzata Wargacka,, Justyna Zywert, trener Tomasz Rybak - dolny rząd od lewej: Natalia Dobies, Patrycja Groch, Martyna Brandt, Judyta Bordakiewicz.

W turnieju chłopców mecze były jeszcze bardziej zacięte gdyż wszystkie pojedynki zakończone były w trzech setach. Zespół z Siemianic po pierwszych  dwóch spotkaniach zapewnił sobie wygraną w turnieju po ciężkich meczach. W ostatnim meczu turnieju chłopców zagrały zespoły z Redzikowa z zespołem z Jezierzyc, który zakończył się wynikiem 2:1 dla zespołu z Jezierzyc.

Skład zespołu chłopców - górny rząd od lewej: trener Tomasz Rybak, Łukasz Lipiński, Mateusz Sołtys, Cezary Kochanowski, Kamil Ruszkowski, Patryk Mikołajczuk, Patryk Michałowski, dolny rząd od lewej: Jakub Głowiński, Filip Mazowiecki, Kajetan Koperkiewicz, Tomasz Grzegrzółka, Piotr Skrzypa, Adrian Krause.

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

• I miejsce - Gimnazjum Siemianice,
        • II miejsce - Gimnazjum Redzikowo,
        • III miejsce Gimnazjum Jezierzyce.

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

• I miejsce - Gimnazjum Siemianice,
        • II miejsce - Gimnazjum Jezierzyce,
        • III miejsce Gimnazjum Redzikowo.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

• Siatkarskie sukcesy w Siemianicach

• Nie od dziś wiadomo, że uczniowie naszej szkoły odnoszą sportowe sukcesy w wielu dyscyplinach. Możemy pochwalić się wieloma złotymi trofeami zdobytymi w sportach drużynowych, jak i indywidualnych. W lutym siatkarki i siatkarze reprezentujący naszą szkołę mieli wyjątkowo napięty grafik. Zbliżające się gminne zawody sprawiły, że sala gimnastyczna notorycznie wypełniona była sportowcami. Przygotowania naszych gimnazjalistów rozpoczęły się w grudniu, by w lutym zakończyć się pierwszym sukcesem. Po godzinach spędzonych na hali, obie drużyny, żeńska i męska wygrały Gminne Zawody, dające przepustkę na szczebel powiatowy.

Po zaciętych, pełnych emocji meczach w naszej szkolnej gablocie zagościły dwa nowe puchary.

Na zdjęciu prezentujemy nasze szkolne "złotka". :) W górnym rzędzie od lewej: Małgorzata Wargacka, Alicja Rokita, Katarzyna Smagieł, Alicja Świętochowska, Aleksandra Langowska, Paulina Burzyńska, Justyna Zywert. W dolnym rzędzie od lewej: Martyna Brandt, Judyta Bordakiewicz, Katarzyna Olejniczak, Joanna Smorawska i Kamila Jaszewska.

Nie może zabraknąć zdjęcia naszych "złotych" chłopców. W górnym rzędzie: Piotr Myszka, Marcin Bogacz, Sebatian Ziarno, Kacper Nowak, Piotr Kłusek, w dolnym Cezary Kochanowski, Łukasz Lipiński, Przemysław Kozicki i Adrian Malek.