Palcem po mapie

• Palcem po mapie - rok drugi

• W ramach innowacji prowadzonej w języku angielskim „Palcem po mapie” uczniowie zostali podzielnie na zespoły zadaniowe i przez 4 tygodnie poszukiwali informacji na temat krajów partnerskich szkoły w projekcie Erasmus +. Podział na grupy był dobrowolny,  poza tym uczniom pozostawiono duże pole na własną inicjatywę i kreatywność na przykład przy wyborze wiadomości czy przy sposobie prezentacji. Wszystkie zespoły pracowały pilnie posługując się językiem angielskim, tak aby finalnie przedstawić dany kraj w sposób interesujący, zróżnicowany pod względem wykorzystania wielu narzędzi czy mediów.

Podczas prezentacji  Włoch, oprócz ciekawostek, przygotowano smakołyki – ciastka według tradycyjnej włoskiej receptury. Grupa uczennic prezentująca Turcję, stworzyła mini przewodnik po tym kraju, a także podano turecką herbatę i pity z farszem szpinakowym. Kolejna prezentacja dotyczyła Rumunii, zwyczajów, muzyki, cech geograficznych tego kraju. Powstał plakat, zawierający wiele interesujących wiadomości. Następna grupa uczniów przygotowała olbrzymiego pieroga. W którym były mniejsze pierogi – zawierające wiadomości na temat Polski. Do tej prezentacji dołączono typowe, tradycyjne polskie tańce, a cała grupa ubrana była na biało-czerwono. Pokaz zakończyło rozdanie pysznych, polskich jabłek. Później prezentowano Słowację. Powstał kolaż na temat tego kraju, a uczestnicy projektu edukacyjnego mogli rozkoszować się ciastem słowackim. Ostatnia prezentacja dotyczyła Łotwy. Powstała makieta z mapą tego kraju. Uczniowie powitali klasę po łotewsku, a całą prezentacja dotyczyła głównie danych geograficznych.