ETwinning 'Share your

• Projekty eTwinning na lekcjach języka angielskiego

Nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach po odbytym w sierpniu 2017 roku kursie 'ICT and free web tools' w Lisbonie w ramach projektu Erasmus+ przeznaczonym dla nauczycieli, rozpoczęła w tym roku szkolnym dwa innowacyjne projekty eTwinning. Są  one  prowadzone online pomiędzy szkołami europejskimi, bez wsparcia finansowego. Ich celem jest praca projektowa dotycząca wybranego tematu. Nasze projekty dotyczą komunikacji w języku angielskim i stworzenia słownika cyfrowego w 3 językach: polskim, tureckim, angielskim z leksyką opartą o dwa utwory rockowe. Poza tym uczniowie stworzyli prace plastyczne i przenieśli swoje impresje dotyczące utworu muzycznego, a następnie wymieniali się online opiniami ze szkołą turecką. Jak do tej pory odbylo się kilka spotkań online z wykorzystaniem Skypa, podczas których uczniowie mogli się poznać i przedstawić rezultaty działań projektowych czy wspólnie rozwiązywać ewentualne problemy.  Drugi projekt eTwinning jest przeznaczony do współpracy sześciu szkół: portugalskiej, włoskiej, łotewskiej, greckiej, tureckiej i polskiej i wymiany opinii, czy szybszej komunikacji przy tworzeniu nowego projektu Erasmus +. Dzięki  bardzo dobrym wyposażeniu sali językowej w najnowszą tablicę multimedialną, dobry sytem audio, nowoczesną kamerę internetową, lekcje języka angielskiego są znacznie ciekawsze, a także motywują do pracy zarówno uczniów jaki i nauczycieli na poziomie europejskiej wspólpracy i rozwoju szkół.

• "Share your music with me"

•    Od listopda 2017  klasy II gimnazjum realizują dwumiesięczny projekt eTwinnng "Share your music with me" ze szkołą Odemis w Turcji. W tym tygodniu odbyło spotkanie online z uczniami z tureckiej szkoły. Uczniowie poznali się, a także wymienili poglądy na temat edukacji, czasu wolnego i hobby. W ramach tego projektu powstaną dwie pioesenki w języku angielskim, które szkoły zaprezentują sobie online. Kolejnym etapem będzie stworzenie interpretacji słów piosenek w postaci prac plastycznych, foto galeria, a końcowym efektem będzie stworzenie cyfrowego słownika w 3 językach: polskim, tureckim i angielskim, którego zakres będzie dotyczył słów zawartych w tych utworach muzycznych.

W czwartek 06.12.17 roku odbyły się próby oraz nagrano piosenkę po angielsku o tytule "Time traveller". Z pomocą przyszedł nam pan Łukasz, muzyk i znakomity gitarzysta w kilku zespołach muzycznych. Poza tym do projektu dołaczył Pan Maciej Mijewski, którego zdolności muzyczne pozwoliły nam rozwinąć przygotowywany utwór muzyczny. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

Zapraszamy do galerii oraz obejrzenia filmiku.

Certyfikat przystąpienia do projektu dostępny tutaj.